ANNA PAULOWNA. ZUPE. NIEUWE NIEDORP. LANGENDIJK. WINKEL. Marktberichten. Binnenlandsch Nieuws. Onder het rijden bedwehnd geraakt De Alkmaarsche stadstram-kwestie. Maand .^middag ©v©K v&s-r tv^-aïf uur, had tv Oo©~ terland, «en geweldige autobotsing plaats, tusachen de vrachtauto van den brandstoffenhandelaar S. P. de Vries, en de nieuwste autobus van den heer H. J. Naastepad, Op een afstand dat de bestuurders elkaar zagen komen, reden beide auto's geheel rechts van den weg. Dicht bijelkaar gekomen., juist in de welbekende bocht, reed de Vries echter pardoes op de autobus is. Hoe dat mogelijk was, kan de Vries miet geen moge lijkheid verklaren» Het stuur wilde niet zoo hij wilde, dus waarschijnlijk een defect daaraan. De autobus werd in de zijde flink beschadigd, de auto van de Vries zag er haveloos uit. De geheele voorbeweging lag te pletter, een bewijs, dat de botsing geweldig is aangekomen. De Vries, zoomede zijn knecht Jb. Smit, die bij hem in de cabine zat, liepen beiden verwondingen op, zoodat zij per auto naar den dokter werden gebracht. Na verbon den te zijn, konden zij naar hun woning gebracht worden en zoo wij vernamen, wiaren de verwondingen niet ge vaarlijk. Diepe vleeschwonden aan hoofd en handen liepen beiden op. De autobusbestuurder en de inzittenden der autobus kwamen met den schrik vrij..Een en ander trok natuurlijk veex belangstelling van d#> zijde van het publiek. j Vergadering van de afdeeling „Anna Paulowna" der Hollandsche Maatschappij van Landbouw. Na opening door den voorzitter, den heer C. D. Re* zeiman, leest de secretaris, de heer N. Raap, de notu-, len, welke onveranderd worden goedgekeurd» Het Hoofdbestuur deelt mede, dat een Centrale Pluim vee-commissie in het leven is geroepen en wekt de &f- deelingen op, om kleine commissies van drie leden te benoemen, om onder en met die Centrale Commissie samen te werken. Na bespreking wordt besloten, dat het Bestuur zich met pluimveehouders te Breezand in verbinding zal stellen. Van den heer Veemstra, voorzitter der Wildschade- commissie, is een verzoek ingekomen om een antwoord te mogen, ontvangen op de vraag, of door de strenge vorst van den afgeloopen wtinter de wild- en vogelstand ook geleden heeft. Deze vraag zal, bij gebrek aan Juiste gegevens, in algemeenen zin bevestigend wordeni beant woord. Op het verzoek der afdeeling om medewerking bij. de bestrijding der wratziekte, door bij de regeering op verbodsbepalingen aan te dringen, antwoordt het Hoofdbestuur, dat het zich tot de Centrale Commissie om advies heeft gewend en dat er overigens bij de zaak niet zoo'n haast is, omdat dit jaar in dezen toch niets kan worden gedaan. Vele leden zijn echter van oor deel, dat deze houding van het Hoofdbestuur wat slap is en meenen, dat er juist spoed in dezen moet worden gemaakt. In dieni laatsten. zin zal een nieuw verzoek aan het Hoofdbestuur worden gedaan. Omtrent de motie betreffende B eetwortelsulker-ver- bouw bericht het Hoofdbestuur, zich met het Nederl. Landbouwcomité in verbinding te zullen stellen. Voorts zijn ingekomen: Een brochure over Thomas- slakkenmeel van Visser, circulaires van de OnderL Brandwaarborgmaatschappij voor de leden der Holl. Maatschappij, het tweede verslag van de Runderhorzel- bestrijdlngecommissie en een brochure van G. J. Blink over Het Standariseeren van consumptiemelk, waarin de schrijver zich een fel tegenstander betoont. Daar men echter de motieven der voorstanders uit dit ge schrift niet voldoende leert kennen, biedt de heer Raap zich, overeenkomstig den wensch der aanwezigen aan, om ook daarnaar een onderzoek te doen en het resul taat daarvan te gelegenertijd bekend te maken» De beschrijvingsbrieven! der Algemeen© vergadering en van Hollands Noorderkwartier geven geen aanleiding tot bijzonder besprekingen. Tot afgevaardigde naar de vergadering van Hollands Noorderkwartier wordt be noemd de heer G. C. van Balen Blanken en tot afge vaardigde naar de Algemeen© Vergadering der Hol landsche Maatschappij de heer C. D. Rezelmian. Beiden nemen aan. Het rapport van den heer Huisman, secretaris der Maatschappij, naar aanleiding van diens onderzoek in Rijnland naar de bestrijding der werkloosheid aldaar, geeft de heer Rezelman aanleiding tot het uiteenzetten van de werking der werkloozenkassen bij de landarbei ders hier ter plaatse. De vragenlijst van het Hoofdbe stuur, die het rapport vergezelde, wordt beantwoord en' het rapport zelf geeft aanleiding tot uitvoerige ge- daohtenwisseling, doch met weinig resultaat. Het blijkt, dat de vertegenwoordiger van een fabriek voor bindgaren bij de leden is rondgeweest en daarbij heel wat orders heeft ontvangen, waardoor aanbeste ding dit jaar overbodig wordt. Daar velen zich echter met dezen gang van zaken niet kunnen vereenigen, wordt besloten, dat het 't volgende jaar weer op de ge wone wijze zal gaan. Voor zaadzakkenl-blijkt aanbeste ding onnoodig, .terwijl voor de aanbesteding klaverruitera verscheidene opgaven worden gedaan» Voor de bestrij ding der wratziekte wordt een subsidie van ten hoogst© 50 gulden toegestaan, welk bedrag echter, door de alge- meene samenwerking in dezen, wel niet noodig zal zijn. De aftredende Bestuursleden Raap eni Van Balen Blanken worden bij acclamatie herkozen en nemen hun. herbenoeming aan. waarmee voorzitten de afdeeling fe liciteert Bij de rondvraag wordt besloten tot oee. xcursle het aardappelveld dUr FriesoSie zich bereide verscheidene leden opgeven. Hierna sluiting. Zondag had op het Exelcior-terrein te Kleine Sluis een vrlendschapelijke voetbalmatch tegen het A.B.C.- elftal van de Haukes te Wieringen plaats. Het was een aardige wedstrijd, met gelijk opgaand spel en tèn slotte werd de eer gedeeld. De uitslag was 1—1. Zondagavond 14 April gaf de tooneelvereeniging O.B.K. haar tweede en laafète uitvoering in dit seizoen. Was de vorige uitvoering tengevolge van verschillende om standigheden, maar voornamelijk wegens de felle koude al heel slecht bezocht, thans was de vereeniging geluk kiger, want het weer was goed en de zaal geheel vol. En wij gunden dit 03.K. van harte, wijl wij wisten, dat er met veel ambitie gewerkt was aan de voorbereiding. Dat niettemin de rolvasfchei'd een enkele maal soms even te kort schoot, 'is dan ook slechts te wijten aan, en te verontschulldgen door het feit, dat deze uitvoering plot seling twee weken vervroegd moest worden. Overigens echter mag O.B.K. met voldoening op dezen avond te rugzien, waarop zij dingen bereikt heeft, waartoe wij haar, eerlijk gezegd, alsnog niet in staat achtten. Gespeeld werd „Mislukte Levens," boerentragedle in 3 bedrijven, door Johan Scbmidt, een stuk, waarover de triestheid en somberheid ligt van een donkeren, stormachtlgen herfstdag, en dat t© zien geeft, hoe door een misstap en drankmisbruik een heel© familie te gronde gaat. E en stuk tevens, met tal van sterke speel- momenten en het doet ons genoegen te mogen verkla ren, dat deze op lofwaardige wijze werden benut. De grimeering van den heer Loevens te Alkmaar, was in orde en van de aankleeding der personen hadden de de leden bepaald wierk gemaakt. Hul en Noordholland- sche kap deden het heel goed en het Zondagsklokgelui, alsmede het gedaver van den voorbijvliegenden sneltrein aan het slot .hadden het gewenschte effect. Hoewel O.B.K. reeds een tamelijk lang leven heeft, bestaat de vereeniging in haar huidige samenstelling toch bijna uitsluitend uit geheel nieuwe en meestal nog heel jonge krachten. Laat ons hopen, dat in de tegen woordige samenstelling nu vooreerst eens geen verande ring komt. Dan kan O.B.K., mits zij In dezelfde toewij ding blijft volharden en aan de fout der zelfoverschat ting nimmer toegang verleent, een vereeniging worden, die in de breede rij haar zusteren een eervolle plaats inneemt. In de pauze demonstreerde de heer J, Benem» zijn nieuwe dansorgel. Vu-xr wij v-i-'i'-rrriSK J* de heer ÏC. Ouué.3, te Alkmaar, als tijdelijk onderwijzer aan school III te Oostpolder, be noemd. Door den Hoofdinspecteur van den Arbeid is aan de Maatschappij tot aanneming van Zuiderzeewerken (M.A.Z.) vergunning verleend om ten behoeve van het uitvoeren van baggerwerken tot 31 December 1929 werk te laten verrichten door mannen van 18 jaar en ouder, gedurende 10 uur per dag en 55 uur per week. BREEZAND. Voor rekening van Gebr. Kaptein, te Lisse, zal aan den Meerweg een bloembol!enschuur worden gebouwd door Gebr. Ransdorp aannemers te Haarlemmermeer. ANNA PAULOWNA. Politie. Verloren: een dekzeil van Ford-auto. Gevonden: twee sleuteltjes van auto, een fietstasch en een kinderporte- monnaie met eenig geld. Inlichtingen ter secretarie. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Theodorus Anthonius, zoon van C. N. Smiers en van J. Huiberts; Cornelis Johannes, zoon van P. C. Blaauboer en van E. Dekker; Adriana Maria Jocoba, dochter van G. van den Berg en van J. M. van der Reep; Jan Jacob, zoon van N. de Wit en van E. D. Vis ser; Hendrik Willem, zoon van K. Schuiling en van R. Oosting; Jan Willem, zoon van D. J. van den Heuvel en van N. Oliemans. Ondertrouwd: A. Schenk, oud 23 jaar, landbouwer, wo nende xte Anna Paulowna, en Trijntje Piuister, oud 22 jaar, zender beroep, wonende te Den Helder; Pieter de Waal, oud 27 jaar, schippersknecht en Jacoba Maatje van Dalen, oud 22 jaar, zonder beroep, beiden wonende te Anna Paulowna. Getrouwd: Klaas Dijkman, oud 35 jaar, bouwkundig opzichter, wonende te Leeuwarden en Lena Anna Kep- pel, oud 26 jaar, zonder beroep, wonende te Anna Pau lowna. 'T ZAND. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer Jn. Govers Kz., behaalde op het den 26sten Maart t© Haarlem gehouden examen het snèlheidsdiploma machineschrijven, met 156 regels per uur. Zondagavond gaf de Zangvereenlgtng Niedorp'a Ge mengd Koor, onder leiding van den heer Jb. L Hovenier een concert in de Prins Maurits alhier, met welwil lende medewerking van Nledorp's Strijkorkest, onder directie van den heer P. Dekker, en mej. A. Mijts (pianobegeleiding bij een tweetal zangnummers). De opkomst had grooter kunnen zijn, de zaal was maar matig bezet. Hoewel van het een© nummer wel meer bekoring uitging als van het andere, wierd een achttal zangnummers met aandacht aangehoord en op verdien stelijke wijze vei-tolkt. Het optreden, van hét Strijkorkest was een aardige afwisseling. Een drietal nummers werden, hoewel met een uiterst kleine bezetting voor dilettanten, mede op het applaus van het publiek afgaande, ongetwijfeld naar genoegen uitgevoerd. Voor dezen avond waren er reeds stemmen opgegaan om de vereeniging maar te ont binden, waar in de meening wordt verkeerd, dat te kort gepresteerd kan worden. Hoewel het spel wel niet on berispelijk was, willen we toch hopen, dat de opwek kende woorden, geuit door enkelen uit het publiek, na afloop der uitvoering er toe mogen bijdragen, om ons plaatselijk „strijkorkestje" in stand te houden. Als slotnummer werd door het koor uitgevoerd: „Een Landelijke Concertrepetitie", een komische scène in cos- tuum voor solo en gemengd koor, met pianobegeleiding. We kunnen niet anders zeggen dan dat dit nummer een succes is geweest. De vreemde costuums, met de verschillende imitatie-instrumenten en niet het minst de zeer komische rol van den z.g. dirigent, vertolkt door den heer A. Peereboom, werkten bij het publiek verba zend op de lachspieren. Na afloop werd zoo... gebruld, dat nogmaals gehaald moest worden en de laatste twee coupletjes nog eens werden gezongen. Het is een goedgeslaagde avond geweest, welke met een gezellig bal werd besloten. Slaagde onze plaatsgenoot© mej. T. de Boer er de vo rige week in, een diploma machineschrijven te verwer ven, heden werd door haar met goed gevolg een exa men afgelegd in de Duitsche en Engelsche taal en idem, handelscorrespondentie, uitgaand© van. de Handels- en Avondschoolcursus te Hoorn» Algemeeen vergadering van de Holl. Mij. van Land bouw van de Afd. Winkel, Nieuwe Niedorp, en Omstre ken, op Maandagavond 15 April in de Prins Maurits al hier. 11 Personen zijn aanwezig. rie heer J. Lont, Voorzit4 'r. ement de vergadering met -vs)ikcïr,.. 'daarna 4© Secretaris, de heer A. Winkel, de .notulen ieast welks onveranderd onder dank worden vastgesteld. De Voorzitter brengt een kort verslag uit van de te Oude Niedorp gehouden Landbouwcursus en den Land- bouwboekhoudcursus gehouden te Lutjewinkel. Medege deeld wordt, dat het verzoek van het Bestuur, aan de Holl. IJz. Spoorweg-Mij. om Donderdags in verband met de Schagermarkt een extra tram van de lijn Schagen Wognum, te laten -loopen is toegestaan. De tram zal te 8.02 uit Opmeer vertrekken, en komt te 8.44 te Schagen aan. De beschrijvingsbrief voor de Algemeen© Vergaderin gen van Hollands Noorderkwartier en de Holl. Mij. van Landbouw, wordt na ampele bespreking zonder discus sies gepasseerd. Tot afgevaardigden worden benoemd de heeren A. Winkel en J. de Veer. Als plaatsvervanger wordt geko zen de heer D. van der Stok. De rekening 1928 wordt nagezien door de heeren K. Mulder, C. Nieuweboer en Jb. Wit. De ontvangsten heb ben bedragen f 1078.05, en de uitgaven f 1458.87. Nadee- lig saldo f 380.82. Vorig jaar vertegenwoordigden de bezittingen een waarde van f 468.68, en nu f 818.68, het geen aan het nadeelig saldo ten goede komt. Het rap port van de rekening wordt uitgebracht door den heer K. Mulder. Alles is in de beste orde bevonden, waarna besloten wordt tot goedkeuring over te gaan. Aan den Penningmeester den heer D. v. d. Stok wordt dank gebracht voor het accurate beheer. De heer J. de Veer stelt voor wederom een melkcur- sus te houden. Besloten wordt bij genoegzame deelname een cursus te houden. Voor dit doel stelt de heer A. Winkel weder om zijn boerderij beschikbaar. In de rondvraag vraagt de heer D. Wit of er een rap port is verschenen over het gebruik van de melkmachi nes, waarop de heer Wit wordt verwezen naar het ver schenen rapport van den Bond van Zuivelfabrieken in Noord-Holland. Alsnog heeft de benoeming plaats van een pluimvee commissie. Gekozen worden de heeren I. J. Schoevers, H. d. S. te Oude Niedorp; K. Mulder, H. d. S. te Lutje winkel; en C. Nieuweboer alhier. De heer Winkel betuigt, mede namens zijn echtge- noote, zijn hartelijken dank voor het ontvangen ca deau, van de afdeeling ,ter gelegenheid van hun 25-ja- rig huwelijksfeest De heer Winkel beschouwt dit als een bewijs van achting en waardeering, waar hij zijn genoegen over uit spreekt. Hierna wordt met een kort woord de vergadering door den Voorzitter gesloten. BROEK OP LANGENDIJK. We vernemen, dat de heer J. Zaal, hoofd der O. L. school, die met het oog op eventueele aanvraag om pen sioen, keuring had aangevraagd, niet is sfgekeurd, zoo dat hij als zoodanig zal blijven fungeeren, NOORDSCHARWOUDE. Woensdagmiddag a.s. om twee uur is er gelegenheid tot kostelooze inenting in de U.L.O.-school. In het lokaal van den heer J. de Bakker, café „Het Bonte Paard," is een nieuwe kolfbaan aangelegd door den heer C. Klinkert, aannemer te Oudkarspel. Alhier doet zich een geval van diphterytus voor. Door de afd. L.T.B» is met de leerlingen van den, tuüv bouwcursus een excursie gemaakt naar het Westland. Te Berkel en Rodenrijs werden eenige bedrijven be zocht, welke een beeld gaven van hetgeen aldaar ge teeld wordt. OUDKARSPEL, D.T.S. I kampioen van dè le klas NJLVJB. Zondagmiddag speelde D.T.S. I haar laatsten wedstrijd in de le klas van den Noordhollandschen Voetbalbond, tegen W.G.W. I uit DenJ Helder. Deze wedstrijd, was oor spronkelijk ©en uit-wiedstrijd, doch op verzoek van het D.T.S.-bestuur werd hij gespeeld op eigen terrein. Tot onze verwondering wist D.T.S. het niet tot een over winning te brengen» Velen hadden ongetwijfeld gehoopt, dat D.T.S. ongeslagen kampioen zou worden* doch dit heeft niet zoo mogen zijn, want de Doetjes verloren met 21. Met de rust was de stand 00. Is dus D.T.S. geen ongeslagen 'kampioen, toch kunnen wij er trotsch op gaan, dat onze voetbalclub het zoover heeft weten, te .brengen, dat zij het. volgende seizoen zal spelen in de 4e klas Nederlandscbe Voetbalbond. Het terrein voldoet nog wel niet aan de eischen van dezen bond, maar dat zal wel ln orde komen. Na den wedstrijd van Zondagmiddag werd het elftal gehuldigd, waarbij velen tegenwoordig waren. Vele bloemstukkén en felicitaties hadden! de Dieetjes in ont vangst te nemen en door verschillende personen werden zij toegesproken. OUDKARSPEL. Gevonden: een zwart lederen portefeuille. Inlich tingen bij den burgemeester. GEMEENTE NOORDSCHARWOUDE. Ingeschreven over de maand Maart 1929. Geboren: Gerardus, zoon van Petrus Bet, en Dleuwer- tje Grootes; Jacobus Johannes, zoon van Jacob Duine- veld en Aagtje de Vries; Theodorus, zoon van Willem de Kraker en Maart je Martina Odding. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Geene. Overleden: Pieter Pranger, oud 75 jaren, echtgenoot van Aaltje Kostelijk; Maartje Francla, oud 29 jaren, echtgenoote van Pieter Swager, Aaltje Bakker, oud 82 jaren, weduwe van Gerrit Tiet Voor rekening van mevrouw de wed. L. Relnierse te Heiloo, is het bouwen van een rentenierswoning opge dragen aan: H. Fijnheer Jzn,, timmerwerk, J. van der Molen, metselwerk en aan P. Langereis het schilder werk. Alle aannemers wonen te Winkel. EEN UITKOMST. (Nagels.) Zes gulden ie duur voor een hoed? Maar wellicht zou u met het hoofd dat u hebt, alleen met een rand kunnen volsiaan? ALKMAAR, 15 April. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 3 vette kalveren f 70110, vette kal veren per ned. pond f 1.201.50, 183 nucht. kalv. (slacht) f 8-=-22, 830 vette varkens (zware) per ned. pond f 0.82 0.85, zouters per ned. pond f 0.860.90. AMSTERDAM, 15 April. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 534 vette koeien le kw. f 11.12, 2e kw. f 0.861, 3e kw. f 0.700.86, per Kg. slachtgewicht, 90 melk- en kalfkoeien f 300425, 98 vette kalveren le kw. f 0.901, 2e kw. f 0.800.90, 3e kw. f 0.700.80, per Kg. levend gewicht, 279 nuchtere kalveren f 813, 25 schapen f 34—38, 530 varkens, Holl. le kw. f 0.991, 2e kw. f 0.980.99, Overz. en Geld. le kw. f 0.991, vette varkens f 0.960.98, per Kg. slachtgewicht, 66 paarden f 100250 per stuk. AMSTERDAM, 15 April. (Bericht v. d. mak. Jac. Knoop.) Zeeuwsche bonten f 2.753.20, id. blauwen f 2.903.20, id. bravo's f 2.50*— 3.50, id. bl. eigenheimers f 1.80—2, id. juin f 22.50 (per 50 Kg.) id. blauwe poters f 1.752, id. bonte poters f 1.75 2, IJpolder bravo's f 2.504, id. blauwe eigenheimers f 1.802, id. Bevelanders f 22.25, Anna Paulowna zand f 2.503.50, Hillegommer zandaardappelen f 2.503.50, Drentsöhe eigenheimers f 2.803.50, Friesche blauwen f 2.903, id. borgers f 2—2.25, id. blauwe borgers f 1.80 2, per H.L., winter malta f 1214 per 100 Kg. NOORDSCHARWOUDE, 13 April. Uien f 3.504.30, drielingen f 4.20, grove uien f 3.20 3.80, peen f 2.804, peen kleine f 1.502.20, roode kool f 6.3018.40, gele kool f 4.407.90, Deensche witte kool f 7.20—13.80 per 100 Kg. Totaal aanvoer: 4600 Kg. uien, 5200 Kg. peen, 234000 Kg. roode kool, 106600 Kg, gele kool, 200200 Kg. Deen sche witte kool. NOORDSCHARWOUDE, 15 April. Uien f 4.404.50, grove f 3.50, peen f 4.304.60, peen kleine f 2.40, roode kool f 6.50—18.30, gele kool f 3.90 8, Deensche witte kool f 613.80, kroten 1,902.40 per 100 Kg. Totaal aanvoer: 1000 Kg. uien, 2700 Kg, peen, 185800 Kg. roode kool, 72800 Kg. gele kool, 110800 Kg. Deensche witte kool, 950 Kg. kroten. WARMENHUIZEN, 13 April. Roode kool le soort f 6.3018.10, 2e soort f 6.209.90, gele kool le soort f 4.607.20, 2e soort f 8.50, witte kool le soort f 7.7012.40, 2e soort f 4.707.40, drielingen f 4.30. uien f —5.20—5.80, grove uien f 3,704.30, peen f 3.60—3.70, id. kleine f 1.10, blauwe aardappelen f 3 per 100 Kg. Totaal aanvoer: 117500 Kg. roode kool, 11100 Kg. gele kool, 51500 Kg. witte kool, 4975 Kg. uien, 1725 Kg. peen, 100 Kg. aardappelen. WARMENHUIZEN, 15 April. Roode kool le soort f 6.1015,60, 2e soort f 5.507, gele kool le soort f 4.105.60, witte kool le soort f 3.70 —11.20, 2e soort f 3.70, drielingen f 3.40, uien f 4, grove uien f 3.40, per 100 Kg. Totaal aanvoer: 48100 Kg. roode kool, 12475 Kg. gele kool, 33225 Kg. witte kool, 875 Kg. uien. ALKMAAR, 15 April. Radijs f 78.30, gele kool f 2.805.90, kropsla f 3.20 —11.60, prei f 11.20—14.80, roode kool f 6.80—16.20, sel derie f 3.90—6.40, spinazie f 1.14—1.28, witlof I f 28—36,, II f 2024, raapstelen f 2.102.70. BROEK OP LANGENDIJK, 15 April. Wortelen f 2.504.20, roode kool le soort f 6.7018.80, 2e soort f 6.10—12.10, gele kool le soort f 3—7.30, witte kool (Deensche) f 7.10—13.30, uien f 5.20, drielingen 3.10 nep f 4.40, spinazie f 2540 per 100 Kg. Totaal aanvoer: 3000 Kg. wortelen, 52500 Kg. roode kool, 100000 Kg. gele kool, 34000 Kg. Deensche witte kool, 3400 Kg. uien, 90 Kg. spinazie. ALKMAAR, 13 April. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 4 paarden f 200—350, 9 melkkoeien f 200300, 278 nuchtere kalveren (slacht) f 824, nucht kalv. (fok) f 17—23, 130 schapen (vette) f 38—45, over- houders f 3444, 26 schrammen f 2545, 94 biggen (10 weken) f 1830, 4 bokken en gelten f 8—12. ALKMAAR, 13 April. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor: fabrieksboter le soort f 0.82%—0.92%, 2e soort f 0.70— 0.80, boerenboter le soort f 0.82%—0.92% 2e soort f 0.70 —0.80. Eieren (groothandel) f 5.105.60, eendeieren f 4.50. ALKMAAR, 13 April. N.V. Elerveiling voor Hollands Noorderkwartier. Aanvoer 280000 kipeieren, 5658 Kg. f 5.20—5.40, 58 —60 Kg. f 5.30—5.50, 60—62 Kg. f 5.40—5.70, 6264 Kg. f 5.70—6.10, bruine 60—65 Kg. 1 5.60—6.60, 85000 eend eieren f 4,905.20. CHAUFFEUR RAAKT DE MACHT OVER ZIJN STUUR KWIJT. Geweldige consternatie onder de wandelaars en die inzittenden» Zondagmiddag is een autobus met voetballers te Roo sendaal tegen een huis gereden doordat de chauffeur door benzinedamp bedwelmd was geworden en, daardoor geen macht meer had zijn auto te besturen. De auto reed dwars over de Markt, langs de muziek- kiosk, recht op het woonhuis van de firma J. A. Lame en Zn. Het verwekte onder de wandelaars, maar zekér niet minder onder de auto-passagiers een geweldige consternatie, toen men zag hoe de auto het trottoir op reed en daar een zwaren hardsteenen paal voor het huis van de familie Laane omver reed en tegen het huis botste. Gelukkig hadden geen ernstige persoon lijke ongelukken plaats, hetgeen, zeker mede te danken is aan het feit, dat slechts met matigen gang gereden werd. De chauffeur, die bewusteloos bleek te zijn, werd ixi het woonhuis gedragen, waar dr. Brabers medische hulp verleemde en den man tot bewustzijn wist te bren gen. De auto werd deerlijk gehavend en ook de stoep voor het huis werd ernstig beschadigd, doch de passagiers kwamen, behoudens enkele lichte schramwonden, meet den schrik vrij en vervolgden met de overige autobus sen) hun reis. SMOKKELDRAMA AAN DE GRENS. Dranksmokkelaar door een commies doodgeschoten. Zaterdagnacht is de Tilburgsche dranksmokkelaar, M. v. d. Z., door een commies doodgeschoten. Hij ver voerde 7 liter 100 pet. alcohol. Het lijk Ï9 overge bracht naar het huis van de Paters te Nieuwkerk, onder de gemeente Goirle. THANS DEN AUTOBUSHOUDERS VERGUNNING VERLEEND. Nadat het verkeersvraagstuk in Alkmaar meermalen in den raad aan de orde geweest is, zonder ooit tot een afdoende oplossing te zijn gebracht, zoodat telkens weer subsidie gegeven werd aan de N.V., welke een tractor- tram exploiteert, hoewel men over dit stedelijk vervoer middel allesbehalve tevreden was. bestaat er nu kans, dat een autobusdienst in exploitatie zal komen. WAAR HII AAN DACHT. (Moustique.) Vrouw, Ik weet niet wat het is, maar ik ben mijn hoofd verloren. Man: -- Hal Nu hoef je geen hoeden meer te aoopenI

Schager Courant | 1929 | | pagina 6