ieiwe aanvallen op de Zaansche tollen. De a.s. Kamerverkiezing. Noodlottig auto-ongeluk. AmanoeQa es de mantel van den profeet Aardschokken in Noord-Zweden. TURNKRING H.N.K. Vliegtuigramp in de Vereen. Staten. Gemengd Nieuws. Een schouwburgpaniek voorkomen. ijstpellerij te Rotterdam uitgebrand. Erich Hartung geeft rekenschap van zijn daden. Plaatselijk Nieuws. -9.00, kool peen per gele gele en W. hebben den Raad neumelijk voorgesteld aan rm& Va" Geelen en Van den Berkhof te Heiloo, 1 a.g. of zooveel vroeger als deze firma noodig oor- op nader aangegeven voorwaarden vergunning jet oxpioiteeren van autobusdiensten voor vervoer personen uitsluitend binnen de grenzen der ge- ite te ver leenen. ligt in de bedoeling dezer firma twee lijnen te jteeren, welker routes zoo gekozen zijn, dat vrijwel gheele stad daardoor wordt bestreken. Er bestaat slechts verschil van meening over den concessieter- welke B. en W. op vijf jaar willen stellen en welke ia stilzwijgend tweemaal met vijf jaar kan worden ngd. De firma wenscht daarentegen den termijn op ninste tien jaar te zien bepaald. STEUN VAN VELE kanten. veel overblijven. De rijstpellerlj die vier verdiepingen hoog is, was te drie uur reeds soo goed als uitgebrand. Door den massalen waterval was te ongeveer kwart over drie deze ouderwetsche brand zoodanig bedwongen dat verscheidene handspuiten inrukten. Gisteravond werd nog gemeld: j Den geheelen avond heeft men met behulp van een j motorspuit de smeulende rijstmassa uit de loodsen nat I gehouden. Daarmede wordt den geheelen nacht voort- i gegaan, want nog steeds slaan nu en dan vlammen uit j en Is er werking in de massa. Waar de brand zich heeft uitgestrekt over een groot gebouwencomplex en er veel brandgevaarlijke bedrijven in de nabijheid staan o.a. de lijstenfabriek van Arnold van den Bergh achtte men het veiliger een motorspuit bij de hand te houden bm bij dreigend gevaar onmiddellijk te kunnen ingrijpen Het geheele. complex is op beurspolls voor f 1.500.000 verzekerd, de pellerij voor f 600.000. In de verbrande loods bevonden zich 8000 balen ongepelde rijst, die een waarde vertegenwoordigen van f 80.000. vitte 3.10 Zaansche vereeniging voor vreemdelingenverkeer irnemens den strijd tegen den Zaanschen tollen- niet kracht te hervatten. Er wordt een lemen't tegen de Zaansche tollen georganiseerd; honedrd punten door de gansche streek liggen jn ter teekening. Op het oogenbliik worden alle hten geiicht tegen den Zaandijker tol, daar de eentelijke concessie tegen 1 Juli afloopt. Een vijftig ische vereenigingen en grootbedrijven ondersteunen door middel van adressen het protest van V.V.V, e Kroon tegen de reeds aangevraagde verlenging. eien icht ver- (10 Candidatenlijst der Vrijs. Democraten. candldatenlijst voor groep m (kieskringen Am- .aoi, Haarlem, Den Helder en Utrecht) is vastge- als volgt: 1. mr. H. P. Marchant, 2. mr. P. J. Oud, ea\ mr. Br. BakkerNort, 4. Th. M. Ketelaar, 5. H. Eb els, 6. mr. A. M. Joekes, 7. mevr. H. W. B. ItaliëVan Embden, 8. Klaas de Vries, 9. C. Wijde- Spaans, 10. dr. S. Elzinga, 11. W. K. D. Lustig, 12. f.. van Kaalte, 13. M. M. Cohen, 14. P. van Meyer, 15. an den Brink, 16. K. Steijn, 17. mevr. L. H. Droste 18. G. W. Comello, 19. J. Best Nz., 20 mr. Ada jdamit. („Vrijz. Dem.") De S.D.A.P. bij de Eerste Kamerverkiezin gen. Partijlijst der S.D.A.P. heeft de candidatenlijsten gesteld voor de Eerste Kamerverkiezingen, die dit zullen worden gehouden. or de provincies Noord-Holland en Friesland wer- gesteld: 1. H. Polak (aftr.), 2. C. PosthuisSmit Ir.) 3. F. M. Wibaut (aftr.), 4. J. Oudegeest, 5. M. A. laJda, 6. J. Kolk, 7. L. v. d. Wal, 8. S. de Wolff. TWEE MENSCHEN OM HET LEVEN GEKOMEN. Door mist misleid te water gereden. HOLL. MAATIJ. V. LANDBOUW. Vergadering te Amsterdam. Holl. Maatij. v. Landbouw zal een buitenge- e algerneene vergadering houden op 8 Mei a.s. in erican" te Amsterdam. De agenda vermeldt o.a. edeelingen (met film) door de directie van het irieidingbedrijf in Noord-Holland over de drink ervoorziening voor menscb en vee op het platte- dezer provincie. DOOR DEN TREIN GEGREPEN. Biermiddag werd het 4-jarig zoontje van den heer Leg te Wierden door den trein gegrepen en ge- d. isterochtend is de staking der schildersgezellen .eeuwarden begonnen. Ze is algemeen en omvat man. De provinciale werkgeversorganisaties heb- met algerneene stemmen besloten over de ge- e provincie een uitsluiting in uitzicht te stellen. Ij een vechtpartij tusschen een herriemaker en agent van politie schoot de laatste den man een revolver in den buik. De agent was met een met spijkers aangevallen. r. W. MENGELBERG EN DE FISCUS. it den Haag verneemt het „Hsbl." dat prof. mr. fiussel, de belastingconsulent, die reeds gedurende limen tijd de belastingzaken van dr. Mengel- r behandelt, gisteren op het Departement van fi- ciën heeft geinformeerd naar het resultaat van terzake aanhangig adres. (Zie elders in dit num- em is verzekerd, dat met de behandeling van het Jaarschrift spoed wordt betracht, zoodat binnen korten tijd de eindbesluissing kan worden ver feilt. STAKING HE LEEUWARDEN. Een vechtpartij. In den nacht van Zaterdag op Zondag is op den Klei weg tusschen Overschie en Hillegersberg een ernstig ongeluk gebeurd, dat twee menschen het leven heeft gekost Tegen half vier kwam een auto uit de richting van Overschie aanrijden en doordat de bestuurder ten gevolge van den dikken mist bij een vrij sterke bocht rechtuitreed, ia de wagen in de vaart langs den weg j terecht gekomen. De auto is in zijn val op de rechter zijde gekanteld en daardoor ia van den linkerkant slechts een klein gedeelte boven water uitgebleven'. In den auto een gesloten Morris zaten vier personen, t.w. voor in de heer H. Harmsen, 31 Jaar uit Rotterdam, die den wagen bestuurde, met zijn verloofde, de 23-jarige mej. V. Benjamin uit Hillegersberg, terwijl achterin de 24- 1 jarige reiziger J. v. Dijk zat met zijn verloofde, de 21- jarige mej. E. Benjamin, een zuster van eerstgenoemde I dame. Het ongeluk is zoo snel gebeurd, dat de belde j achterinzittenden eerst hebben gemerkt, dat er iets I aan de hand was, toen het 'water den wagen binnen- I drong en de auto omsloeg. Daarbij is mejufrouw E. Ben- I jamin op haar verloofde gevallen. Hoewel hij gwheel onder water lag gelukte het hem met veel moeite het raampje in het nog boven water stekende portier om laag be draaien, waarna hij erin slaagde Juffrouw E. B. en zich zelf zoover naar buiten te duwen, dat zij weer lucht konden krijgen. Terstond heeft hij daarop getracht de beide voorin zlttenden te bereiken. Wel heeft hij tot tweemaal tot een van beiden bij een been beet go- kregen, maar het was hem totaal onmogelijk, hen naar buiten te trekken, doordat, naar later is gebleken, beiden onder de stuurinrichting bekneld lagen. Toen de i heer v. D. bemerkte, dat hij zijn vrienid en diens ven- loofde niet alleen kon redden, is hij zoo snel mogelijk op den wal geklommen, om hulp te halen. De inspecteur van politie te Hilelgersberg en enkele burgers waren spoedig ter plaatse, maar hoewel allen) zich te water begaven, gelukte het niet den bestuurder en het meisje uit den auto te halen. Eerst toen men met een boot te hulp kwam, is men hierin geslaagd. Er was toen even wel al ruim drie kwartier verloopen en dr. B. Heineke Jr., die inmiddels ter plaatse was gekomen, kon dan ook slechts den dood van beiden vaststellen. De lijken zijn j naar de begraafplaats te Hillegersberg overgebracht, I waarna de auto op last van .de politie op den wal is I gebracht. Naar uit het onderzoek is gebleken' heeft d? I auto niet te hard gereden. De snelheid heeft ten hoogste 20 K.M. bedragen. Het gezelschap was van 's-Graven- hage op weg naar huis. In verband met den dichten mist had men etrouwents den geheelen weg al langzaam I moeten rijden. Zooals waj reeds schreven, wordt ven- moed, dat de bestuurder tengevolge van den mits de scherpe bocht niet, althans te laat heeft gezien» waar door het ongeluk dan is veroorzaakt. DE JUISTE MAN VOOR DEN TROON. Een mijningenieur, die uit Kandahar naar Engelsch- Indië is teruggekeerd, heeft aan een correspondent van de Times een beschrijving gegeven van de wijze waarop Amanoella, die aanvankelijk na zijn vlucht uit Kaboel door de bevolking van Kandahar niet met open armen werd ontvangen, ten slotte er in geslaagd is zich van hun steun te verzekeren. Amanoella werkte vooral op de religieuze gevoelens van de bevolking. Hij beloofde den mantel van den profeet te zullen toonen, dien alle Afganen In hoogo eer houden. De mantel werd reeds gedurende 200 jaar bewaard in een specialen schrijn en is in dien tijd slechts enkele malen getoond. Het volksgeloof wil, dat slechts een man, die werkelijk goed is, den schrijn kan openen. Op den door Amanoella vastgestelden dag hadden zich 50.000 tot 60.000 menschen verzameld om de ope ning van den schrijn bij te wonen. Gedurende twee uur spande Amanoella al zijn krachten in en ten slotte slaagde hij er in den schrijn te openen en toonde hij aan de menigte de gewijde relikwie. Het bericht, dat de mantel werd ten toonge steld verspreidde zich vlug door 'het geheelo land en maakte grooten indruk op het volk, dat hierin een aanwijzing zag, dat Amanoella de juiste man voor den troon is. Hierna begon dan ook de stemming ten gunste van Amanoella te keeren. KLOPPARTIJ IN EEN PARIJSCHE BIOSCOOP. Bij de vertooning van „De Wevers". Eenige dagen geleden hebben in een 'bioscoopthea ter te Parijs incidenten plaats gehad naar aanlei- 1 ding van de vertooning der film „De Wevers" van Gerhard Kauptmann, Zondagavond hebben zich deze incidenten herhaald, waarbij een kloppartij i ontstond. Een der toeschouwers werd gekwetst, een j ingieneur werd in arrest gesteld. De politie herstelde j de orde, zoodat de voorstelling kon doorgaan. voorzitter. Dit voorzitterschap ie door hem vervuld tot 1 Januari 1928, toen hem op zijn verzoek wegens gezond heidsredenen eervol ontslag als zoodanig werd verleend. Met hart en ziel heeft mr. Roodenbung zich ook go- geven voor alles wat gericht was op de bestrijding van dè tuberculose. Ge rul men tijd was hij voorzitter van de Nederlandsche Centrale Vereeniging tot bestrijding van de tuberculose en toen hij zich ten vorlgen jare met het oog op zijn minder goede gezondheid genood zaakt zag als zoodanig af te treden, Werden zijne ver diensten erkend door de benoeming tot eerelid der ver eeniging. Voort3 is mr. Koodenburg voorzitter geweest van het Centraal Genootschap voor Kinder Herstelling»- en Var cantiekolonlcs, secretaris van do Ncderlandsohe Ver eeniging tot het opriohten van arbeidskolonles voor tu berculoselijders in Nederland „Zonnestraal", lid van den Gezondheidsraad, bestuurslid van hot Nederlandsch Instituut voor Volkshuisvesting en Stedenbouw, secre taris-penningmeester van het Gezondheldscongres, ter wijl hij ook een werkzaam aandeel had in vereenigingen voor woningbouw. De heer Koodenburg wlas Ridder in die Orde van den Nederlandschen Leeuw. Het stoffelijk overschot zal a_s. Donderdag worden ter aarde besteld. BIJARTMATCH. Zaterdag had in „Cérès" het vervolg van do vriend schappelijke biljartmatch tusschen de heeren C. Swager, L. Hop en G. Hop, tegen de heeren J. Schenk Az., C. Slikker en J. D. Schenk. De uitslagen waren: G. Hop in 22 beurten 154, h. 8. 22; J. D. Schenk in 22 beurten 250, h. s. 43; C. Swager in 87 beurten 93: h.s. 16; J. A. Schenk in 37 beurten 250, h. s. 25; C. Slikker in 26 beurten 345, h. s. 85; L. Hop in 26 beurten 400, h. s. 54. Ook deze match had een gezellig verloop, en werkt animeerend tusschen de spelers. Voor de biljartaport zijn dergelijke vriendschappelijke wedstrijden van groote waarde: het spelpeil wordt er door verhoogd en een on- derlingen band gevormd. VERKOCHT. Het huis van den heer KL Roggeveen aan da Stati onsweg is in eigendom overgegaan aan den heer G. j Tates. WIT EN ZWART. Op het grasland achter de Regentenstraat is een wit schaap met 2 zwarte lammeren te zien. Een aardig ge zicht als deze nikkere pm de witte moeder heendartelen KORT, DOCH HEVIG. Naar V.D. uit Kopenhagen verneemt, wordt uit Stockholm gemeld, dat Zaterdag in de provincie Norrland, in het Noorden van Zweden, een sterke aardbeving werd waargenomen, die echter slechts van korten duur was. De schokken waren zoo hevig dat de huizen trilden en vele vensterruiten braken. In de nabijheid van de rivier, de Pitea, vormde zich een diepe scheur in de aarde, die dwars over een der straatwegen loopt, waardoor het verkeer over dezen weg moest worden stopgezet. de wedstrijden van zondag in HET noordh. koffiehuis. BOTSING TUSSCHEN TWEE TOESTELLEN. Drie menschen. gedood. door de tegenwoordigheid van geest eener tooneelspeler. DOODELIJK ONGELUK TE TILBURG. Het hoofd ingedrukt. Istermorgen omstreeks 9 uur is op het emplace- at der Spoorwegen te Tilburg, een noodlottig on- m. gebeurd. De pakhuisknecht van den N. C. B., 1. Stam, gehuwd en vader van twee kinderen, d in een goederenwagen, toen plots de deur door aanrijdenden vrachtauto werd toegeschoven. De d geraakte tusschen de deur bekneld. Hem werd schedel ingedrukt Hij overleed na enkele minuten Tijdens de opvoering van „The Sacred Flame" in het Playhouse Theatre te Londen ontstond Zaterdagavond naar de „Daily Telegraph" vertelt, een begin van paniek doordat een electrische ventilator defect raakte, waar door eenige rook ontstond. Iiemand riep „brand!" en onmiddellijk stonden de menschen op en drongen naar de uitgangen. Een der tooneelspelers, Gladys Cooper, I trad naar voren en noodigde het publiek kalm en za kelijk uit weer te gaan zitten, met de verzekering dat er niets was om bang voor te zijn. In een oogenblik was iedereen gerustgesteld en de menschen gingen weer zit ten. „Zullen we doorgaan met het stuk?" vroeg de too- neelspeler en uit het publiek klonk instemmend geroep. De „note gaie" ontbrak ook niet, al merkte het pu bliek het niet. De tooneelspelers hadden op een zeer dramatisch oogenblik het spelen gestaakt en een der andere tooneelspelers moest verder gaan, doch kon zich niet meer herinneren wat zij zeggen moest! Zij keek naar de plaats van den souffleur, doch deze was wegge gaan om te zien wat er aan de hand was. Zijn plaats was ingenomen door een der electrlciens, die het ma nuscript had opgenomen en zenuwachtig bladerde om de plaats te vinden waar het stuk afgebroken was. Hij kon het niet vinden doch opnieuw redde Gladys Cooper de situatie door haar collega te souffleeren en zoo kon er verder worden gespeeld. Te Detroit is, ten aanschouwe van een schare van 10.000 toeschouwers, bij een vliegdemonstrat 1 e een schok kend ongeluk gebeurd. Een. vliegtuig waarin zich de president van een groote vliegtuigfabriek, Krelder, bevond, kwam boven de Ford-fabrieken\ in botsing met een ander vliegtuig waarin zich twee personen bevon den. Beide vliegtuigen vielen; de drie menschen ver ongelukten. Omtrent dit ongeluk wordt nog het volgende gemeld: Kreider, de president van de Krelder-Reinser Alrcraft Cy., vloog alleen in een van zijn eigen vliegtuigen op een hoogte van zoowat 800 vt., toen/ kapitein Bruoe, die met een vliegtuig voor experlments-doeleinden, waarin de ingenieur W. C. Naylor als passagier was gezeten, een stijging uitvoerde vlak onder het toestel van Kreider. De schroef van Bruce'a toestel werd afgerukt, en de vleugels werden ingedrukt Ook het vliegtuig van Krel der was vernield en de twee toestellen vielen als een steen. Op sleohts vijftig voet van elkaar aioegen zij te pletter. Kreider was op slag door, Bruce leefde nog een korte poos, maar stierf in het ziekenhuis. Naylor was zoo zwaar gekwetst, dat men aan zijn behoud wanhoopt. Het eerste bericht had echter Naylor's overlijden reeds gemeld. Natuurlijk maakte het gebeurde een diepen indruk op de toeschouwers. Echter gingen dadelijk weer vlie gers de lucht in, om zoo mogelijk de menschen wat op te monteren. Dat deed-b.v. W. B. Mayo, de hoofd-ingo- nieur van de Ford Motor Cy., die vier passagiers mee nam o.w. de moeder van Lindbergh. Eenden balen rijst en kisten graan een prooi der vlammen. totermiddag heeft in een rijstpellerij aan de Nassau- «te Rotterdam een hevige brand gewoed welke on- «Mlijk een zoodanigen omvang aannam, dat alle Shlkbare brandblusöhmateriaal er bij te pas moest ien. j*t was omstreeks half een, dat arbeiders dikke rook- tan uit het gebouw zagen komen, en een oogenblik 'fna sloeg het vuur reeds in groote hevigheid naar "3. want de brand nam uiteraard een grooten om- •8 door het vele houtwerk en de pelmolens in deze «A. Binnen 10 minuten stond de bovenhelft der pel- U tol lichte laaie, terwijl ook het ervoor gelegen kan- r dat teyens het Braziliaansch consulaat herbergt, 1 de achterzijde weid aangetast, aderhalf uur achtereen woedde het vuur voort, zon- ln hevigheid af te nemen en zocht naar nieuw jpl .onder donderend geraas van vallende stukken jjr e- dak. Ernstig werd het blusschingswerk belem- dOyr de zware rookkolommen, die door den dwar- Wnd over de Nassau-wijk werden neergeslagen. «rwU! het kantoorpand vermoedelijk behouden kan rce», heeft het vuur drie voor de pellerij staande lood- aangetast, waar kisten graan en duizenden balen ««borgen zijn. Van deze loodsen en Inhoud zal niet DOOR ZIJN BESCHERMSTER IN DEN STEEK GELATEN. AMERIKAANSGHE KERKBOUW. Een kathedraal weggerold, gesplitst, en vergroot. In Chicago heeft de pastoor van de zeer groote kerk van O. L. Vrouw van Lourdes het stoute stuk begaan, het, in Spaanschen stijl opgetrokken bede huis van den eenen kant der Ashlandlaan naar den andere te brengen. De kerk, die 175 voet ..lang is, werd meteen in tweeën gespleten, om haar dertig voet langer te ma ken. Tweehonderd werklui knapten de enorme karwei van de „verrolling" op en de straat werd twee dagen even afgesloten. Wolff meldt uit Berlijn: I De gearresteerdo 29-jarige koopman Erich Hartung, die zich uitgevende voor een zoon van de echtgenoote I van den ex-keizer, in heel Duitschland naar het voor- beeld van (Harry Domela talrijke oplichtingen en be- driegerijen heeft gepleegd, heeft voor de politie een I gedeeltelijke bekentenis afgelegd, en toegegeven, dat hij in .ettelijke gevallen met grove middelen onder steuning en financieele toelagen heeft weten te ver krijgen. Als motief geeft hij op zijn volslagen gebrek aan middelen, ontstaan, doordat zijn beschermster hem tengevolge van intriges plotseling in den steek had gelaten. De politie stelt naar aanleiding van deze verklarin gen een onderzoek in. Men wil in de eerste plaats trachten de dossiers in 'handen te krijgen, die door het kabinet van den ox-keizer betreffende Hartung zijn aangelegd en waaruit ook de hoogte der toelagen zou blijken, welke Hartung heeft ontvangen. FRANKRIJKS BESTE MELKKOE. Conselent ir. A. Sevenster, meld uit Parijs, dat thans de volledige uitslag bekend is van het con cours voor de beste melkkoe van Frankrijk. Zij blijkt een zwartbonte Friesch-Hollandsche koe te zijn, too- behoorende aan den heer Darthonay te Le Quesnoy (Nord). Zij had een melkopbrengst in 300 dagen van 10.830 K.G. en een boteropbrengst van 307 K.G. (dus ongeveer 3,4 pet. vet). De grootste boteropbrengst gaf wederom een Norm&ndaise met 437 Kg. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Cornelis Pieter, zoon van Gerrit Weeland en van Dieuwertje Neefkes. MR. L. N. KOODENBURG OVERLEDEN. Oud-griffier b(J het Kantongerecht alhier. Naar we vernemen', is te 's-Gravenhage op 62-jarlgen leeftijd overleden mr. L. N. Koodenburg, oud-gril fier bij het kantongerecht alhier. Dit ambt aanvaardde hij, kort nadat hij zijn studiën in de rechtsgeleerdheid had vol bracht Na hier ongeveer v(jf jaar te zijn geweest, la mr. Koodenburg zioh vervolgens als advocaat en procu- rier in Den Haag gaan vestigen. Naast zijn rechtskun dige praktijk, trck hem bovenal maatschappelijk werk aan. Zoo vólgde hij in October 1905 mr. van Gijn op als secretaris van de Gezondheidscommissie, een bestuurs functie welke hij bleef bekleeden tot 1913. Na zijn be noeming tot lid der Tweede Kamer In dat jaar bleef hij lid dezer commissie en volgde In 1926 mr. Tak og als Zondag hebben in de zaal van het Noordh. Koffiehuis alhier do tumwedstrijden plaats gehad van den Turn kring in Hollands Noorderkwartier. Voor doze wedstrij den bestond animo gezien het groote aantal turners -(sters), dat er aan deelnam. Dit aantal bedroeg name lijk 270. De wedstrijden der dames begonnen 's morgens om half tien, die der heeren vingen om half twee des namiddags aan. Als öteeds heeft ook nu weer deze dag den band onder de turners in Hollands Noorderkwartier een beetje vas ter aangehaald, en is er de npodige propaganda voor „de goede zaak" van uitgegaan. De uitslagen der wedstrijden waren kis volgt: Dames, driekamp, paard, burg, vrije oefeningen, le Graad, 28 deelneemsters. le prijs: B. Bakker, Olympia, Wleringerwaard; a. de Graaf, Sparta, Winkel; KI. Vader, D.O.K.E.V., Anna Pau lowna; A. de Jager, D.I.N.D.U.A. 2e prijs: C. Eeets, T.A.VE.N.U., J. Swart. Z.S.C., A. Vitlok, en A. v. d. Sluis, beiden van D.I.N.D.U.A. 3e prijs: N. Smit, Olympia, Wleringerwaard; A. Kei zer, Hébe; S. Speets, Sparta, Winkel 2e Graad, 57 deelneemsters. le prijs: A. Manneveld en T. Schoorl, U.D.I., Dlrks- horn; C. Bakker, O.K.K. Helder; J. Pennekamp, D.O.K.E.V., Anna Paulowna. 2e prijs: D. Schenk en C. Rol, Olympia, Wleringer waard; J. Jaustra en B. de Wolf, O.K.K., Helder; A. Floor, Hébe; A. Keetman, U.D.I., Kolhorn; C. Dekker en M. de Vries, Wieringen te Wieringen; C. A. Lange- reis, D.O.K.E.V., Anna Paulowna; J. Brouwer en C. Oostmeljer. T.A.V.E.N.U.; T. Kos, D.I.N.D.U.A. 3e prijs: J. Nierop, U.D.I., Dlrkshorn; N. Thijsen, Pro Patria, Helder; N. Vleser, U.D.I., Kolhorn; D. Koeaman, U.D.I., Kolhorn; A. de Graaf en A. Honing, Sparta, Win kel; M. Ruitenberg en M. Veerdlg, Wieringen; D. Sohll- derman. D.O.K.E.V., Anna Paulowna; A. Thijs, T.A.V.E.N.U., H.-Hugowaard, N. de Boer, Z.S.C., Burger- brug; G. Langedijk, Hygiëa, Oudkarspel. 8e Graad, 75 deelneemsters. le pr.: J. Kortland, D.O.KE.V., Anna Paulowna; 2e pr.: N. Lont, Wieringen; A. Grln en M. Keizer, D.O.K.E.V., Anna Paulowna; A. Slotemaker, T.A.V.E.N.U. Heerhugowaard; A. Blaauboer, Lycurgus, Schagen; B. Soppen, O.K.K. Heldor B. Thysen, Pro Patria, Helder; 3e prijs G. Grln, Wieringen, N. Rens, Z.S.C., Burger- brug; G. de Bakker, Hygiëa, Oudkarspel; T. Strijder, Lycurgus, Schagen; A. Smit en M. Bakker, Olympia, Wleringerwaard,; N. KantMeijer, U.D.I., Dlrkshorn; O. Ox„ O.K.K., Helder; J. Dunk en H. Clercq, Pro Patria, Helder; S. StrUbls en D. Blokker, Hébe, Nieuwe Nle- dorp; M. Jongejan, Sparta, Winkel. Heeren, vijfkamp, paard, brug, rek, ringen, vrije oefe. nlngen. le Graad: 9 deelnemers, le pr.: J. Timmerman, Pro Patria, Helder, Jïb. v. Dord, U.D.L, Dlrkshorn; Jn. Schuuring, T.A.V.E.N.U., Heerhu gowaard; W. v. Hout, Hercules; C. Langendijk, Hercu les. 2e prijs: Geene. 3e prijs: L. Eiland, Hercules; S. de Rijke, Hercules; 2e Graad, 34 deelnemers. lo prijs N. Koesman, U.D.I., Kolhorn; A. de Boer, O.K.K., Helder; J. Swager, U.D.I., Dlrkshorn; O. Met, Hercules, Helder. 2e prijs: J. A. v.d. Heuvel, O.K.K., Helder; A. Bakker, en A. Knol, Lycurgus, Schagen; G. Kant, U.D.I., Dlrks horn; G. Vries, W. Keetman, en M. Lont, Sparta, Winkel; B. Veuger, en B. Keppel, S.S.S.; S. Wormsbeke, A. Kleft on G. de Geus, Hercules. 3e prijs: H. Ramijn, O.K.K., Helder; A. Kant, U.Di, Dlrkshorn. 3e Graad, 87 deelnemers. le prijs: O. Erlks, Z.S.C., Burgerbrug; B. Ox., O.K.K., Helder; G. Schilderman, D.O.K.E.V., Anna Paulowna; K. Manneveld en J. Manneveld, U.D.I., Dlrkshorn; A. Langerels, Sparta, Winkel. 2e prijs: C. Ruitenburg, Wieringen; Jb. Hoogmoed, D.O.K.E.V., Anna Paulowna; C. Keetman, Sparta, Win kel; c. Limpers, Olympia, Wleringerwaard; R. Lange dijk, Hercules. 3o prijs: C. Groet, U.D.I., Kolhorn; S. de Vries, Wie lingen; A. J. Josce, O.K.K., Helder; Kossen, C. Honing en R. Woudwijk, Sparta, Winkel; K. Stammes, Olympia, Wleringerwaard. Vereeniglngsprijzen, Dames. Voor het hoogst aantal behaalde punten door de hoog ste ln de le gr., 2e hoogste in de 2e gr., 3e hoogste in de 3e gr. le prijs: D.O.K.E.V., Anna Paulowna; 2e prijs: Olym pia, Wleringerwaard; 2e prijs: U.D.L, Dlrkshorn; 8e pr.: T.A.V.E.N.U., Heorhugowaard; 4o prijs: Hébe, Nieuwe Nledorp; 4e prijs: Sparta, Winkel. Hoeren, dito. le prijs: U.D.L, Dlrkshorn; 2e prijs: Sparta, Winkel; 3e prijs: T.A.V.E.N.CJ., Heerhugowaard; 4e prijs Pro Pa tria, Helder.

Schager Courant | 1929 | | pagina 7