nachttrein uit P arijs verongelukt. ort Gemengd Nieuws. Proces tegen Zigeuner-kanibalen. Nieuwe oorlogsattractie. erscheidene dooden en gewonden. Het einde Tan een koorddanser. Staatsloterij. De lasten van een erfenis. De pokken te Londen. Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. 38 ml. VI laken nom [lot,, •berj 11 laai wei lemer dij op een afstand van 14 K3L ran bet huls, r zij zie. dien avond bevonden, ar mr. van Meerten verder vertelde, had T. een co strafregister en K. nooit een vermogensdelict (fi at de zaak zelve betreft, wees oir. van Meerten er jat Kroon eenige weken na den moord is aan- uden, en toen aanvankelijk alles heeft ontkend, va%at Teunissen en Klunder in den loop van den T^id eeni'gen tijd zijn weg geweest en ook, dat de iste hamer van hem was. 14 Augustus 1923 heeft de ijscoventer Mijnster j aandacht op gevestigd, dat Klunder op den id van den moord eerst om half drie 's nachts in kosthuis bij Bouwmeester is thuisgekomen. Dit hem verdacht voorgekomen. vrouw van Bouwmeester heeft nog verklaard, zij OP kleeren van Klunder geen bloedvlekken I |t aangetroffen, en dat zij ook nimmer den bewus- le' hwner bij de gereedschappen van Klunder heeft verklaring ale geheel onwaar worden beschouwd. Daarbij komt, dat Vermeer, die dien avond even eens aanwezig was, op 18 Maart 1925 verklaard he9ft, van dat alles niets te hebben gehoord. Ook zijn Teunissen en Klunder slechts even buiten geweest. Op 27 Maart is Vermeer op dit laatste te ruggekomen in dien zin, dat hij toen maar nadat hij 72 dagen had gezeten heeft gezegd, dat beiden geruimen tijd zijn weggeweest. iea «6 Maart 1925 heeft Kroon eindelijk bekend, dat reluk igmer van hem was. Voorts verklaarden hij en touw, dat Teunissen en Klunder des avonds lan- ideni tijd zijn weggeweest en dat dezen voor dien tijd root den hamer en om een lantaarn hadden ge- 1 ge igd. Toen zij terugkwamen zou Teunissen op een >ndei ,g, waar zij den hamer haden gelaten, geantwoord hal >en, dat ze daarmee in Giessen-Nieuwkerk een oj hadden kapotgeslagen en dat zij den hamer daar Ven len lat enliggen. Deze mededeeling werd zonder ge emotie aangehoord en juist daarom moet deze NEGENTIEN BEKLAAGDEN, WAARONDER TWEE VROUWEN. Indertijd ls melding gemaakt van de arrestatie van een aantal Zigeuners, beschuldigd In een eenzame streek aan de Hongaarsohe grens talrijke menschen vermoord en lijken' van hun slachtoffers te hebben opgegeten- Zestien maanden heeft het onderzoek geduurd; de acte van beschuldiging is thans gereed, in Mei zal het geweldige proces, het grootste hetwelk sinds de vorming van de T.-S. republiek gevoerd is, beginnen. Daar de strafwet kannibalisme niet kent, worden de Zigeuners vervolgd wegens moord. Het gerechtelijk onderzoek was bijzonder moeilijk, om dat de meeste Zigeuners analfabeten zijn; twee hunner zijn doofstom. De rechter van Instructie had; eert se* van moeilijkheden te overwinnen, daar de Zigeuners ontkenden, dan weer bekenden, hun verklaringen weer Introkken enz. Vele raadsels moeten onopgelost blijven: tot dusver weet men niet met zekerheid hoeveel moor den de onmenschen op hun geweten hebben, en hoeveel menschen zij hebben opgegeten!. Tenslotte zijn zes moor den en een roofoverval vastgesteld. De acte van beschul diging is een boekdeel van 240 getypte bladzijden. De jongste moordenaar is negentien ,de oudste 28 jaar. Te recht Zullen staan 17 mannen en twee vrouwen. Negentien advocaten zullen de verdediging voeren; honderd getuigen zijn gedagveard .terwijl een groot aantal deskundigen gehoord zal worden. De te nemen veiligheidsmaatregelen zullen een klein leger gendarmen noodig maken. Jarenlang is de bende aan bet werk geweest; haar eerste overval dateert van '23. In de rechtszaal, waartoe een manege van een ka zerne gepromoveerd zal worden, zullen, behalve andere gruwelijke corpora delictl, beenderen aanwezig zijn, waarvan het vleesoh volgens de deskundigen afgekookt en door de Zigeuners, volgens hun bekentenis, opgege ten is. Met groote spanning wordt het proces te gemoet ge zien. 150 PROJECTIELEN PER MINUUT. In botsing met een goederentrein. GEEN NEDERLANDERS ONDER DE SLACHTOFFERS. iddag werd uit Brussel gemeld: lenochtend is de sneltrein Parijs—'Brussel—Am- lam, die om 6.50 uur in het station te Brussel- moest arriveeren, even voor half zeven, enkele lerden meters ten Zuiden van het stadje Halle eén uit Edingen komenden goederentrein geloo- n. Deze werd letterlijk middendoor gereden. Van d sneltrein vielen verscheidene wagens omver en ien twee postwagens en een derde klas-wagon ge- x 4 1 verbrijzeld. Vijf postbeambten, de hoofdconduc- stea r van ^en sneltrein en een remmer van den goe- y intreiii, allen Belgen, bleven op slag dood. Ook leen reÊnsérs werden dood van onder de puinhoo- enj gehaald. De nationaliteit van deze reizigers is niet bekend. Voorts zijn er volgens een mededee- iloot van het departement van spoorwegen 23, volgens particulier bericht 30 gewonden, waaronder ver hei idene Fransche postbeambten. Van den goederen- D i zijn er acht wagons vernield. Het verkeer tus- Brussel-Zuid, Henegouwen en Parijs is geheel v bjjremd. Uit een eerste onderzoek zou blijken, dat g 0 imp dient te worden geweten aan de onachtzaam- ne& van den machinist van den sneltrein, die een )ten sein niet zou hebben gezien en dan ook olie vaart zou zijn voorbijgereden. Groote verslagenheid te Halle. hief f Halle heerschte groote verslagenheid. Voor alle ti ei gei vai zee erd an uk ren zag men bedrukte gezichten. Bij het stations- huw was een groote menschenmenigte samenge- IjJ omd en later kwamen ook verwanten en bekenden reizigers, die in den trein gezeten hadden. Al deze schen loopen zenuwachtig heen en weer om in lagen te bekomen over 'hun familieleden. Btwas te 6.28, dat de sneftrein uit Parijs den goe- ntrein heeft aangereden. Het ongeluk kon niet ts 'hebben, zonder dat een van de machinisten eeri onveilig sein is gereden. Wie deze onvoor- ligheid beging, is nog niet uitgemaakt. Daar ixpres uit Parijs met volle snelheid heeft gere- zijn alle wagens aan de staart van den goede- 8®pein ook omgeworpen, verwrongen of verbrij- Zij waren gelukkig ledig, anders had de ramp grootere uitbreiding aangenomen. De Fransche aa%yagen van den internationalen trein, die on- iellijk op den locomotief volgde, kwam dwars de sporen te liggen, terwijl de Belgische post- [en die op den Franschen volgde, in den Fran- postwagen werd geschoven. Wonder boven won- werden slechts twee Fransche postbedienden tgewond. Bij ihet Belgische postpersoneel zijn ech- aajvijf dooden. e volgende wagen was een derde-klas wagen, die gelijk is vernield. lijken der slachtoffers waren op de meest gruw- e wijze verminkt. Van een vrouw werden de dij- j nen afgerukt en haar geheele lichaam vertoonde lettende brandwonden. Van een postambtenaar ken de beide beenen afgereden. Onder het puin den verschillende lichaamsdeelen gevonden van de ee' ionen, die bij de ramp zijn omgekomen. ■as 568 or' en: lal Geweldig botsing. D. verneemt nog de volgende nadere bijzonder- botsing was geweldig. De Fransche en Belgi- postrijtuigen van den Parijschen trein werden eerst getroffen. Het Belgisch rijtuig werd boven le locomotief gedrukt, kantelde toen om en kwam ttden spoorweg terecht. Van de personenrijtuigen ii een derde klas wagen, die het dichtst achter r ocomotief gekoppeld zat, totaal in elkaar gedrukt. slachtoffers van het ongeval behooren dan ook namelijk tot Belgisch treinpersoneel en reizigers 'het vernielde derde klas rijtuig. De dooden de hoofdconducteur van den trein, eenige Belgi- postambtenaren en reizigers uit den derde klasse !»n. Volgens nog niet bevestigde berichten is ook achinist van den Parijschen trein dood. Volgens rc berichten zouden de machinist en de stoker *el gewond zijn. dt totaal aantal slachtoffers bedraagt zeker ne- dooden en drie en twintig gewonden. Men sst evenwel dat van deze ernstige gewonden nog chillende personen zullen sterven. Bovendien is ®n groot aantal licht gekwetsten onder de reizi- materieele schade is zeer groot. Het ongeval juist op een wissel plaats en behalve een aantal igen, die vernield zijn, is ook schade aan den 3rweg toegebracht. dooden en gewonden zijn naar de ziekenhuizen «alle en Brussel overgebracht. minister voor de Spoorwegen Lippens is op de ats v&n het ongeval aangekomen, evenals het »et uit Brussel, om een onderzoek in te stellen. Tien dooden. Geen Nederlandsche slacht offer». later V. D. bericht uit Brussel meldt: is thans zoo goed als zeker, dat zich geen Ne- «naers onder de dooden bevinden. Van een aantal gewonden kon de identiteit nog niet worden vastge steld. Verhalen van ooggetuigen. Een Amerlkaanschö dokter uit Portamouth, die met een gezelschap van twaalf dames en heeren op reis was voor een excursie in Nederland en die eveneens in den Parijschen nachttrein reisde, heeft het volgende over de ramp medegedeeld: Wij bevonden ons in het laatste alaaprijtulg en wij waren, Juist bezig ons aan te kleeden, toen wij door een geweldigen schok tegen den grond werden geworpen. Onmiddellijk na dien schok hoorden wij gekerm en gegil en Ik ben terstond deni trein uitgegaan om te zien, of ik ook medische hulp zou kunnen verleenen. Inderdaad heb ik, zij het met de gebrekkige verband middelen, dl! in den trein aanwezig waren, twintig dertig menschen geholpen. Ik was de eenige medicus, die zich in den trein bevond en tussohen de radeloos door elkaar loopende reizigers had ik heel wat gebro ken beenen en schedelbreuken te behandelen. Omdat ik geen Fransch verstond, was het soms moeilijk do ge wonden te helpen, maar na korten tijd kwam er een Belgisch geestelijke, die als tolk dienst deed. De passagiers reageerden verschillend op het gebeur de. Sommigen bleven heel kalm, anderen liepen gillend of huilend rond. Zoo was er een meisje van omstreeks twaalf jaar, dat zich met bewonderenswaardige kalmte heeft gedragen. De bevolking van het plaatsje Halle heeft geen moeite gespaard om voor de gewonden te doen, wat maar eenigszins mogelijk was. Onmiddellijk werd koffie klaargemaakt en velen kwamen met cog nac op de plaats des onhella. Zooals deze dokter mededeelde, kwamen ongeveer een uur na het gebeurde doktoren en verpleegsters uit Brus sel om de gewonden bij te staan, die voor het grootst© gedeelte naar een op ongeveer 150 meter van de ramp gelegen hotel werden gedragen. Bij verscheiden slachtoffers heeft hij den dood gecon stateerd. Er waren voorts verscheiden gekwetsten, die met tallooze wonden over het geheele lichaam werden weggedragen. Ongeveer twee uur is de Amerikaansche arts op de plaats des onheils gebleven en daarna ls hij met zijn gezelschap in taxi's naar Brussel gereisd, om daar per eerste gelegenheid naar Nederland verder te trekken. Wat een Nederlandsche dame nog vertelde. Wij zaten, zoo vertelt een Nederlandsche dame aan een corr. van het „Hsbl.", met nog een heer in de beide laatste rijtuigen van den trein, welke rijtuigen naar Ne derland doorreden. Omstreeks half zeven 's morgens werden wij opgeschrikt door een geweldigen schok en hevig gekraak. De bagage tuimelde uit de netten en doordat wij vooruit reden, werden wij met kracht te gen den voorwand gedrukt, maar wij zijn gelukkig niet gevallen. Onmiddellijk na den stihok hoorden wij „acci dent" roepen en toen wij naar huiten keken, zagen wij eenige versplinterde wagons liggen; al spoedig hoorden wij, dat bij het ernstige ongeluk vele menschen zouden zijn omgekomen. Ik bleef eenlgen tijd met de kinderen ln den trein zitten. Onze wagons waren de eenige, die nog in de rails waren blijven staan. Na 'korten tijd ben ik met de kinderen toch naar buiten gegaan en daar za gen wij de afschuwelijkste tafereelen. Een dame, wier been was afgekneld, werd juist weggedragen. Van het gekerm der gewonden konden wij door het hevige ge sis van de beide omgekantelde, geheel vernielde ma chines niets hooren. Gelukkig waren er in het plaatsje Halle, op korten af- 1 stand waarvan het ongeluk gebeurde, een hospitaal en een klooster, van waaruit onmiddellijk medische hulp werd verstrekt. Trouwens alle bewoners van het plaatsje hebben 'medegeholpen de gewonden in veiligheid te brengen en velen zij ner gastvrij ontvangen. Ik zelf heb den geheelen ochtend bij een familie vertoefd, die mij en de kinderen buitengewoon vriendelijk heeft behan deld. Kort daarna ben ik met een autobus naar Brussel gegaan, vanwaar ik de reis naar Nederland heb voort gezet. De machinist van den Parijschen trein aan gehouden. Het N.T.A. meldt uit Brussel: De rechter van instructie heeft den machinist van den D-trein Parijs-Brussel doen arresteeren. Hij zou de op onveilig staande signalen zijn voorbijgereden, daar hij ze niet zou hebben bemerkt. Hartverscheurende tooneelen. Als altijd bij soortgelijke rampen speelden zich hart verscheurende tooneelenj af, zoowel onmiddellijk na de botsing als later bij de herkenning der lijken door de nabestaanden der slachtoffers. Sommige reizigers, die aan den dood ontsnapten, bleken waanzinnig van schrik te zijn geworden. Eén van hen klom boven op de uit het spoor geloopera en gekantelde locomotief van den sneltrein en bleef daar luidkeels zitten lachen. Onder de gewonden is ook een bekend Belgisch gees telijke, pater de Vrooye, rector van een katholiek college te Bergen, wiens beide beenen vermorzeld werden. Toen men hem te hulp snelde, zelde hij tot de redders: „Zorg eerst voor de anderen, ifc kan wel wat wachten." Een slaper. Een persoon, die met de grootste moeite onder een hoop rookend puin werd weggehaald, bleek ongedeerd te zijn gebleven. Een ander, die la den laatsten wagen te slapen lag, was zelfs niet eens gewekt door den ge weldigen schok en kon, toen hij werd gewekt en het vreeaelijke schouwspel zag, zijn oogea niet gelooven. Reuter meldt uit Ogden in den Amerikaansohen staat Utah: Binnenkort zal, naar gemeld wordt, een begin wor den gemaakt met de vervaardiging van automatische snelvuurkanonnen met een kaliber van 37 mllimeter, welke 150 projectielen per minuut zullen kunnen af- vuren, die een aanvangssnelheld zullen hebben van i circa 1000 meter per seconde. Er zijn reeds modellen ge construeerd, een voor de luchtvaart en een voor luc'ht- afweerdoeleinden. Het nieuwe kanon is een uitvinding van wijlen J. M. Browning, den bekenden constructeur van vuurwapenen. VANAF 14 METER HOOGTE GEVALLEN. In een rondreizend circuB dat te Southall bij Londen voorstellingen gaf is een 00-jarige koorddanser bij het vertoonen zijner kunsten gedood. Hij was halverwege het koord dat ongeveer 14 M. boven den grond was ge spannen toen hij ten aanschouwe van duizenden uitgleed en met het hoofd naar beneden aan het touw bleef han gen. Het publiek, dat meende dat dit bij zijn nummer behoorde, applaudlseerde ,maar toen hij bleef hangen besefte het ©ircuspersoneel dat er iets niet in den haak was. Men spande een zeil onder hem uit en riep hem toe zichyte latera vallen. Doch hij bleef hangen met ge kruiste voeten en uitgestrekte armen. Men maakto de touwiera waarmee het koord gespannen werd gehouden los en de man viel door het zeil heen op den gornd Hij werd naar het ziekenhuis gebracht waar hij kort na zijn opneming overleed tengevolge van een gebroken ruggegraat en ernstige wonden aan den schouder. Het ongeluk veroorzaakte een paniek. De dochter van den koorddanser is onlangs op een dergelijke wijze om het leven gekomen. POSTERIJEN. De Directeur van het Postkantoor te Behagen brengt ter kennis, dat de 8e bestelling met ingang van 10 Mei e.k. 20 minuten later zal plaats hebben. BRAND WAS ER. Giseravond omstreeks 8 uur zag men; dat aan het Wad brand was Zooals dat met een brand gaat, spoed den velen zich per auto of fiets naar de plaats des on heils. Toen men aan het Wlad 'kwam, stond er geen huis in brand maar een geweldige voorraad stoppels midden ln een bouwland gelegen. Werd dit met opzet door de eigenaars verbrand, zoo wel, gaat dat dan zoo maar? POLITIE. Gevonden: een sleuteltje. WAAR NOTA BENE NOG GEEN CENT VAN UITBETAALD WAS! Dat het erven van een groot fortuin maar niet zóó gaat, bewijst de ondervinding van mevrouw Jaubert Berthelot, een dame te Parijs. Nadat do couranten had den gemeld, dat een neef in Australië ditmaal dus niet de oom uit Amerika die bij een auto-ongeluk het leven had verloren, haar twaalf millioen dollar had na gelaten en dat een andere neef, ditmaal meer naar het klassieke recept, In Amerika overleden, haar een groot fortuin had vermaakt, begon mevrouw Jaubert Berthe lot, die tot dusver, zonder rijk te zijn heel gelukkig had geleefd, het bestaan een last te vinden. Den dag, nadat haar eerste erfenis bekend was go- maakt, ontving de erfgename negentig bedelbrieven. Den volgenden dag was dit aantal veel grooter en twee honderd menschen kwamen persoonlijk om onderstand vragen. Mevrouw Jaubert Berthelot verhuisde om aan dit gebedel te ontkomen; het hielp niet. «Zij werd ont dekt, de stroom bezoekers hield aan. Er kwamen niet minder dan honderd aanzoeken om de hand van me vrouw Berlhelot's dochter. Deze was echter reeds go- tro-.vd. feiwijl de bedelbrieven aanhielden, kwam or bosundien een stroom van dreigbrieven los van men schen ,die geen geld van mevrouw Berthelot hadden losgekregen. Het fortuin van deze nieuwe rijke wordt op driehon derd millioen frank geschat, maar mevrouw Jaubert Berthelot heeft nog geen cent van dit geld gezien, ook niet van de eerste erfenis ,die zij een jaar geleden heeft gekregen. Integendeel verkeert zij nog in het Bta- dium van geld uitgeven, want alle menschen, die voor het loskrijgen, afdragen en overmaken van dit geld in het touw zijn, moeten worden betaald... 197 POKKENLIJDERS IN BEHANDELING. De Engelsche ochtendbladen van gister melden dat sedert Maandagochtend bij de centrale geneeskundige overheid (de Metropolitan Asylums Board) 36 nieuwe pokkengevallen zijn aangegeven. Het aantal pokkenlij- ders dat thans te Londen in behandeling is, bedraagt 197. Hiertoe behooren 118 gevallen van bulten de me tropool en alleen 114 patiënten uit West Ham. Gisteren waren vijf anderen onder waarneming ge plaatst, drie van hen uit West Ham. Onder de opvarenden van het besmette stoomschip Tuscanla die onder toezicht blijven, zijn sedert 12 dezer geen nieuwe gevallen voorgekomen. DE ZAAK LOOKMAN—WILLEMSE. Naar ons werd meegedeeld, zijn zoowel door den heer Lookman, d.en niet- toegelatene, als door hot raadslid Bakker bezwaarschriften bij Ged. Staten ingediend te gen de beslissing van de meerderheid' van den Raad Inzake het niet-toelaten van- den heer Lookman. En ook ls van particuliere zijde naar wij hoorden, een verzoek- tot Ged. Staten gericht om hun ambtshalve tusschea- komst ln te roepen in deze zelfde kwestie. ONTSLAG GENOMEN. De heer H. F. van Nuland heeft wegens drukke werk zaamheden ontslag genomen als lid der Muzlektuin- oommlssie. HET TENNIS-SEIZOEN GEOPEND. Do Schager Tennisclub ls voor het seizoen 1929 bij keuzo in de 2de klaas© der competitie geplaatst, nadat zij 2 maal kampioen van de 3de klasse was geweest In de 2e klasse komen uit: Animo van Den Helder, Bakkum en Velserbeek. De eerste wedstrijd zal worden gespeeld te Den Hel der op Zondag 20 April a.5. tusschen Schagen en Animo. Trekking van Dinsdag 10 April. 3e Klasse 2e Lijst No. 8455 f 25000. No. 12128 f 5000. No. 17370 f 1500. Nos. 1084 6728 en 13268 elk f 1000. Nos. 1625 en 7734 elk f 400. No. 14890 f 200. Nos. 4842 10346 en 19798 elk f 100. Prijzen van f 45. 91 122 140 144 151 235 266 295 353 508 602 612 637 660 689 711 726 741 797 792 830 909 928 942 056 1014 1022 1064 1119 1124 1153 1221 1237 1315 1850 1386 1395 1397 1526 1585 1598 1624 1647 1718 1744 1849 1895 1897 1934 1976 2027 2031 2053 2161 2187 2268 2310 2350 2396 2453 2503 2530 2534 2535 2576 2618 2620 2702 2708 2750 2761 2794 2814 3034 3047 3132 3168 3174 3192 3248 3399 3413 3416 3444 3525 3568 3619 3041 3703 3723 3750 3786 3920 3931 3969 4037 4038 4141 4164 4169 4339 4340 4437 4455 4465 4493 4516 4619 4041 4729 4751 4709 4802 4863 4881 4891 4013 4926 4929 5012 5033 6094 5200 5225 5239 5395 5468 5513 6610 6613 6636 5668 6800 5743 5760 5843 5852 5894 5896 5942 5970 5980 6071 0123 6225 6326 6338 6445 6482 0528 6532 6614 6705 6737 6824 6880 6891 7050 7109 7128 7130 7163 7201 7207 7213 7218 7329 7374 7383 7393 7431 7503 7558 7574 7029 7655 7663 7717 7720 7915 7917 8049 8060 8009 8089 8100 8205 8228 8300 8302 8390 8485 8491 8569 8573 8575 8030 8710 8723 8744 8749 8797 8827 d869 8870 8878 8920 8958 8959 0002 9024 9025 9080 9108 9107 9198 9218 9240 9207 9281 9208 9382 9425 9451 9470 9508 9547 9554 9560 9564 9025 9715 9773 9917 9931 10012 10053 10061 10152 10208 10213 10300 10303 10425 10465 10470 10546 10552 10572 10600 10612 10631 10832 10648 10674 10687 10828 10895 10901 10952 11083 11161 11188 11180 11195 11238 11246 11371 11398 11400 11495 11499 11603 11613 11708 11712 11719 11734 11774 11782 11789 11790 11793 11858 12046 12049 12093 12130 12147 12192 12209 12247 12260 12291 12377 12384 12401 12500 12572 12606 12620 12666 12721 12800 12836 12849 12873 13046 13054 13072 13091 13107 13122 13239 13255 13289 13292 13299 13362 13460 13477 13502 13509 13562 13588 13646 13679 13682 13702 13712 13739 13792 13809 13924 13925 13927 14033 14148 14272 14282 14302 14304 14313 14361 14377 14458 14499 14516 14599 14612 14615 14765 14820 14827 14901 14907.14969 14970 15023 15092 15111 15148 15187 15242 15374 15375 15383 15414 15470 15484 15493 15535 15627 15686 15687 15714 15718 15748 15838 15871 15910 15970 15984 16050 16061 16107 16201 16244 16267 16335 16355 16450 16460 16486 16547 16634 18071 16679 16895 16097 16756 16939 17054 17060 17099 17186 17213 17219 17373 17389 17400 17451 17506 17571 17588 17010 17717 17722 17749 17776 17778 17791 17803 17815 17967 17991 18020 18040 18117 18174 18233 18270 18324 18466 18656 18743 18745 18750 18889 18971 19101 19106 19145 19151 19287 19346 19425 19437 19520 19620 19625 19651 19672 19686 19717 19750 19758 19772 19807 19872 19883 19953 19995 20045 20087 20094 20102 20139 20188 20228 20276 20301 20336 20354 20375 20380 20427 20441 20597 20628 20642 20695 20712 20813 20859 20892 20918 20957 SCHAGEN, 18 April. 3 stuks paarden f 175—250, 2 stieren f 140—270, 98 gelde koeien (magere) f 140—320, 91 Idem (vette) f 250 425. 50 kalfkoelen f 210—870, 15 pinken f 75—140, 269 nuchtere kalveren f 1020, 378 Overhouders f 3140, 2 bokken en geiten, 28 var kens (magere) f 40-5Ö, 155 idem (vette) per K.G. 84— 88 ct., 184 biggen f 22—32, 14 konijnen f 0.50—3, 84 kippen f 1--3, 15 K.G. boter f 1.80—1.85. UIERVEILING, SCHAGEN, 18 April. Aangevoord waren 213 partijen 148987 stuks kipeieren, 84 partijen 15360 stuks eondeleron, 4 partijen 40 stuks kalkoeneieren, 1 partij 26 rclgoreieren, 109 kievitseieren De prijs liep van f 5.105.30, bruine eieren van f 5.30— 6.10, eendeleren van f 4.604.70, kievitseieren van 18 ot tot 21 ct, kalkoeneleren van f 9.7010.70, De velling duurt voort. BROEK OP LANGENDIJK, 1 7April. Roode kool le soort f 6—18.60, 2e soort f 6.10—11.70, gele kool le soort f 2.406.40, 2e soort f 24.60, witte kool (Deensche) f 6.40—12.60, uien f 5.20—6.30, drielin gen f 2.30—2.80 per 100 Kg. Totaal aanvoer: 81000 Kg. roode kool, 117000 Kg. gele kool, 31000 Kg. Deensdhe witte kool, 1550 Kg. uien. HOORN, 17 April. Aangevoerd 157 varkens, vette f 0.82—0.80, zoutere f 0.82—0.88. Handel vlug. ALKMAAR, 17 April. Radijs f 3.30—7.70, gele kool f 3.80-6, kropsla f 5.40 —13.40, prei f 13.20—14.40, roode kool f 7.80—16. selderie f 3.10—5.80, spinazie f 1.09—1.35, witlof I f 82—38, 71 f 24—28, raapstelen f 1.70—2.80. ALKMAAR, 17 April. Voorjaarspaardenmarkt Aangevoerd 108 stuks. Rijpaarden f 800450, slacht- paarden f 280—370, werkpaarden f 200—340, hitten f 100 —250, veulens f 120—160. Handel stug. AMSTERDAM, 17 April. (Bericht v. d. mak. Jac. Knoop.) Zeeuwsdhe bonten f 2.25 -3.30, blauwen f 23.30, bravo's f 2.503.50, bl. eigenheimers f 1.802, blauwe poters f 1.501.75, bonte poters f 1.50—1.75, LJpolder bravo's f 2.50—3.50, blauwe eigenheimers f 1.802, Bevelanders f 22.25, Hlllegom- mer zandaardappelen f 2.403, Drentsclhe eigenheimers f 2.80, Fricöche blauwen f 2.90—3, borgers f 1.90—2, bl. borgers f 1.80r-2 per H.L. AMSTERDAM, 17 April. 271 vette kalveren, le kw. f 11.12, 2e ld. f 0.801, 8e ld. f 0.70—0.88 per Kg. lovend gewicht, 145 nuchtere kal- veron f 814, per etuk, 540 varkens, Holl., Ovcrz. en Geld. le kw. f 1.01—1.02, 2e ld. f 1—1.01, vette varkens 0.981, per Kg. slachtgewlcht. NOORDSCHARWOUDE, 17 April. Uien f 5.80—0.40, drielingen f 4.40, grove f 4.80—5.20, peen f 4.105.20, peen kleine f 0.802.20, roode kool 617.60, gele kool f 8.907.20, Deensche witte f 6.80— 12.60, kroten f 1.20—1,40 per 100 Kg. Totaal aanvoer: 3200 Kg. uien, 6000 Kg. peen, 107600 Kg. roode kool, 43800 Kg. gelo kool, 115800 Kg. Deen sche witte kool, 2200 Kg. kroten. WAKMENHUIZEN, 17 April. Roode kool lo soort f 617.80, 2e soort f 4.606.10, gele kool le soort f 6.40, witte kool le eoort f 6.6010.80, uien f 4.90, grove uien f 4, peen f 8.70, ld. kleine f L20 Per 100 Kg. Totaa laanvoer: 30800 Kg. roode kool, 800 Kg. gele kool, 14500 Kg. witte kool, 800 Kg. uien, 2125 Kg. pe*n.

Schager Courant | 1929 | | pagina 7