Plaatselijk Nieuws. Besluiten van Alkmaar's Raad. Een politie-agent neergeschoten. Roeibootje omgeslagen. Wetsontwerp herziening Zuiderzee- steunwet. Bevloeiingswerken bij Batavia beschadigd Een parelsnoer, waarop een vloek rustte. Ook in Amerika verwaarloosde kinderen. De prins van Wales en Cook. De ramp met den Parijschen nachttrein Coop. Boerenleenbank te Schagerbrug. Binnenlandsch Nieuws. De onzichtbare hand. Gasdirecteuren veroordeeld. Een bruut Voetbalwedstrijd België—Nederland gaat door! het vaststellen der rente over 1929, waaruit blijkt, dat het Bestuur en Raad van Toezicht hadden beslo ten, gezien de uitbreiding der Bank, het salaris van de kassier te verhoogen met f200, alzoo dit nu te be palen op f 1500. Als rentevergoeding voor spaargelden van niet-ieden 0% on voor 1 jaar Yust 4 to be rekenen. Voor spaargelden van hen 4 voor 1 jaar vast 4Yt Voor voorschotten en hypotheken zal worden berekend 4% zoo ook voor loopende reke ning debet. Voor credit, in loopcnde rekening zal 3% worden vergoed. Voor uitbetalingen in loo pcnde rekening aan leden zal geen 1/8 provisie worden berekend, wat ook in dit, afgeloopen boek jaar niet werd gedaan, welke mededeeiingen onder applaus door de vergadering werden geaccepteerd. Daarna volgde verkiezing van een bestuurslid, af-* tredend de «heer V. Bakker, en verkiezing van een lid van den Raad van Toezicht, aftredend de heer K. Schuijt Gz.., die beiden met respectievelijk 75 en 71 stemmen werden herkozen on zich deze benoeming lieten welgevallen. Wegens bedanken door den heer C. de Moor als plaatsvervangend lid van den Raad van Toezicht, werd hierna na stemming de heer E. A. Lindcnbergh voor deze functie gekozen, welke benoeming ook dezen werd aanvaard. Nadat hierna het voorstel van het bestuur om eenige leden, die vertrokken zijn uit het werkgebied der Bank, te royeeren, door de vergadering werd aangenomen, zoo ook het voorstel om art. 7, vermeld in het huishoudelijk reglement, te herzien, door de vergadering werd vastgesteld, alzoo hiermede werd bepaald dat aan een lid of coop. vereeniging een cre- dlet in loopende rekening mag worden verstrekt van ten hoogste f 50.000, volgde de rondvraag, waarin nog eenige huishoudelijke besprekingen ten opzichte van de Bank werden gehouden. Door voorzitter volgde daarna sluiting dezer ver gadering, met de beste wcnschen voor de Bank en de aangename besprekingen, waarna de aanwezigen onder gezellig samenzijn en in feestelijke stemming, nog een poosje bijeen bleven. THEATER RQYAL. „In geheimen dienst" heqt de film, die Zaterdag en Zondag in Theater Royal draait. Een echt spannende en sensationeele Paramountfilm met Richard Dix in de hoofdrol. Het is donkere nacht op de rivier en de onaanzien lijke vrachtboot, waar Jlm Bucklin (Richard Dix) ka pitein op is, valt met zijn geringe bemanning een kleine haven binnen. Zij hebben geen voedsel meer aan boord en Jlm wil dan ook trachten aan land te gaan om wat op te doen; terwijl zijn stuurman en Yen (Frank Chew) in de boot achterblijven. Terwijl hij door de bijna ver laten straten dwaalt, ontmoet hij Shanghai Rose (Jo- celyn Lee) die geheel alleen rondzwerft. Ze maken ken nis met elkaar en hij noodigt haar uit met hem in oen café wat te gaan eten. Een troepje Engelschen en Amerikanen komen bin nen. Hieronder bevindt zich een zekere Louden (Georgo Irving) eigenaar van de stoomvaartlijn waarbij Dix in betrekking is. Verder behooren tot het groepje: Sheiln (Mary Brlan), Louden's dochter; Payson, de generaal- manager, (Charles Byar) on Algy (Arthur Hoyt). In de veronderstelling dat Joceln en Dix eigenaars van het café zijn, bestellen ze wat te eten. Belden laten hen in dien waan en maken zich niet bekend. Plotseling hoort men bulten een geloei van stemmen; kreten van stervende Chineezen vervullen de lucht. Dis: blijft echter volkomen meester van de situatie en schreeuwt hun toe naar de boot te vluchten. Eenmaal aan boord bemerkt hij tot zijn grooten schrik dat het grootste deel van de bemanning hem verlaten heefi. Daar het werk toch gedaan moet worden, commandeert Dix, de rijke Amerikanen mee aan te pakken en hij wil Mary aan het koken zetten. Zij weigeren echter beslist dit tè doen. Dix trotseert alle gevaar en helpt de boot in de goede richting te sturen, met de bedoeling een van de Amerikaansche oorlogsschepen te bereiken. Mary smeekt Dix 'het commando toch op te geven. Het schip wordt aangevallen door den schurkachtigen Scarface (Tetsue Komay) en het is alleen aan Dix's onversaagden moed te danken, dat de aanvallers wor den teruggeslagen. Mary verzoekt Dix nu naar zijn werk terug te gaan en zij gaat koken voor de nieuwe ploeg. Dix beveelt de anderen aan het werk te gaan, maar overal ondervindt hij tegenstand. In een heftigen strijd wordt hij overboord geworpen... Mary treurt, over hem daar ze hem dood waant..., Dan verschijnt een Amerikaansche torpedojager, dio de passagiers opneemt. Ook Dix wordt eindelijk opge- visoht... groot is Mar/s verbazing als zij hem hoort aanspreken als „Luitenant-commandeur". Inderdaad is Dix officier bij den geheimen dienst... en natuurlijk eindigt alles met een omhelzing. SCKAGER MARKT, Xn het le kwartaal van 1929 werden onder meer op de fiohager markt aangevoerd 136 paarden, 26 stieren, 133 magere gelde koeien, 1087 vette koeien, 160 melk- en kaJfkoeien, 8 pinken, 2473 nuchtere kalveren, 24 gras- kalveren, 9 vette schapen, 30499 overhoudera, 904 vette varkens en 1839 biggen, MARKT VERZET. Vanwege den Hemelvaartsdag op Donderdag 9 Mei zal de Schager markt op Woensdag 8 Mei worden go- houden. nlng en de slaapkamer binnengedrongen zonder dat de bewoner daar ook maar het minste van gemerkt heeft. Aan de portefeuille was een lange ketting bevestigd; hoogstwaarschijnlijk heeft daarvan een eind onder het kussen uitgehangen; andera had de irwlulpor, die toch raods buitengewoon brutaal to werk is gegaan, den dief stal wel zeer bezwaarlijk kunnen volvoeren. In de kamer bevonden zich nog verschillende voor- worpen van waarde ,dle de dief echter onaangeroerd heeft gelaten. Daaruit heeft men de gevolgtrekking kun nen maken, dat hem de aanwezigheid, va» de portefeuille bekend was. Men is er echter tot dusver niet ln ge slaagd, den schuldige te vinden. OM. OOK HET HERSTEL VAN DEN TWÜWVEBWEG. Naar uit Alkmaar wordt gemeld, vereenigdo zich de Raad met een voorstel van B. en W. om het vermenig- vuldigingscijfer voor 1929—1930 te bepalen op 0.75 en do opbrengst van deze belasting over genoemd jaar to ra men op f 793.000. Na langdurige besprekingen werd voor tien jaar con cessie verleend aan de firma Van Geelen en Van den Berkhof te Heiloo om met ingang van 1 Juni a.s. auto busdiensten te exploiteeren binnen de grenzen der ge meente. In verband met de herstelling van den veelgenoemde» Twuijverweg werden B. en W. gemachtigd de bekende gemeenschappelijke regeling met de gemeente St. Pan- cras, Broek op Langendijk, Zuid-Scharwoude, Noord- Scharwoude en Oudkarspel aan te gaan. BIJ EEN ARRESTATIE TE SITTARD. In den nacht van Woensdag op Donderdag om-i streeks 2 uur, kwamen de agenten van politie Gijs-' berts en Palmen op hun ronde door Sittard in del Engelenkampstraat. Zij zagen daar een als heer ge- kleed persoon, die aan hun verzoek om stil te staanri geen gevolg gaf. Toen zij den man fouilleerden bleek j dat hij in het bezit was van een aantal moderne in-j brekerswerktuigen, weshalve de agenten het ge- wenscht vonden hem naar het politiebureau te bren-1 gen. Voor de deur van het bureau haalde de gearres-' teerde, vermoedelijk uit zijn rechtermouw, een brow ning en loste daarmee twee schoten op den agent] Gijsberts, die ter aarde stortte. De andere agent riep om hulp en trachtte den man af te weren. Op-'het hulpgeroep kwam de agent van de wacht toeschieten die met een gummistok den gearresteerde bewuste loos sloeg'. Het 'bleok dat de verwonde agent er ern- tig aan toe was. Hij moest naar het ziekenhuis wor den overgebracht.. De gearresteerde, een Duitscher, zal naar Maastricht worden overgebracht. EEN DER JONGENS IN DE DIEPTE VERDWENEN. Woensdagmiddag is op rirn Amstel een roeibootje omgeslagen, waarin een drietal jongens waren gi ze- ten van 12 tot 14 jaar. De jongens waren met het bootje zeer roekeloos aan het schommelen, mot het gevolg, dat het op een gegeven moment kapsijsde. Alle drie geraakten te water. Twee der jongens wis- j ten zich zwemmende naar den kant te werken, doch] de derde, die de zwemkunst niet meester was, ver-i dween in de diepte. Een wielrijder, die en ander zag gebeuren, bedacht zich geen oogenblik, trok zijn jas uit en begaf zich te water. Na twee malen gedoken te hebben, mocht hij het genoegen smaken den jon gen boven water te brengen en verder op den kant, waarna onmiddellijk toegepaste kunstmatige adem haling na ruim een kwartier het gewenschte re sul- taat had. De drie drenkelingen werden daarna door J een bereidwilligen automobilist naar hun woningen vervoerd. DE HEER DUYS IS ONGEDULDIG. Het Tweede Kamerlid de heer Duys heeft aan den minister van waterstaat gevraagd: 1. Is de minister niet van oordeel, dat, indien niet alsnog ten spoedigste wordt ingediend het door hem toegezegde wetsontwerp tot herziening van de Zui- derzeesteunwet de mogelijkheid, om dit wetsontwerp nog vóór het uiteengaan der Kamer te kunnen behan delen, zoo goed als uitgesloten moet worden geacht? 2. Kan de minister medcdeelen of inderdaad dezer dagen de indiening van dit wetsontwerp kan worden tegemoet gezien? ERNSTIG) GEVAAR VOOR ALGEHEELS VERNIETIGING, Aneta meldt uit Batavia; In de bekende bevloeiingswerken van de Tjita- roém ten O. v. Batavia is ten gevolge van de geweldige werking van het water een gat ontslaan, dat acht tot tien meter diep is. Hierdoor ontstaat ernstig gevaar voor algeheele vernietiging. IJzeren damplanken, ten behoeve van het herstel zijn reeds besteld. Aan de regeering is voorgesteld een bedrag van f600.000 beschikbaar te stellen. De kosten van de reparatie worden geraamd op f300.000f600.000. BIJ VERZENDING, SPOORLOOS VERDWENEN. Het pakje bevatte een do ode muls ir plaats van de poreis. Uit Berlijn wordt aan de N.R.Ct. gemeld: De dichter baron Alexander von Gleichen Nusswurm, oen achterkleinzoon van Friedrich Schiller, zal zich de volgende week voor de rechtbank te Wurzburg te ver antwoorden hebben. Hij wordt beklaagd van bedrog met verzekeringen. Von Gleichen Nusswurm wilde in November 1925 ter gelegenheid van zijn zestigsten ver jaardag zijn vrouw, met wie hij dienzelfden dag dertig Jaar was getrouwd, een paarlensnoer schenken, dat zich reeds jarenlang in het bezit van zijn familie bevond. Hij bad het bestaan van het snoer voor zijn vrouw steeds verzwegen, daar op het kleinood volgens familietraditie een vloek rustte. Do vader van den dichter had het zes tig jaar geleden aan zijn vrouw ten geschenke gegeven Deze was kort daarop bij de geboorte van haar zoon overleden. De vader had daarop zijn zoon verzocht hem plechtig te beloven het snoer niet aan zijn vrouw te schenken, voordat de kans op het krijgen van nakome lingen uitgesloten was. Toen nu de zestigste verjaardag van den dichter na derde achtte deze het oogenblik gekomen om het snoer aan zijn vrouw te scheniken. Hij wilde de paai-len ech ter eerst opnieuw laten rijgen en besloot ze daarom naar een bekende juwelier te Munchen te zenden. Vooraf werden de paarlen verzekerd. In tegenlwoordigheid van getuigen werden ze verpakt en naar Munchen gestuurd. Toen de juwelier het pakje opende, bevatte dit slechts een doode muis. De zegels waren ongeschonden. iBaron von Gleichen Nusswurm kon zich niet herin neren in November 1925 een muis in het pakje te heb ben gestopt Hij achtte zulks uitgesloten. Hij heeft nim mer van de verzekeringsmaatschappij schadevergoeding geëischt en heeft zelfs veel geld uitgegeven cm te trach ten de zaak opgehelderd te krijgen. Het eerste onderzoek in deze mysterieuze zaak moet tamelijk slordig zijn ge voerd, daar het verschil in gewicht, dat in elk geval tusschen het snoer en de doode muis moet hebben be staan, nimmer is opgevallen. De dichter was overigens korten tijd voor deze zonderlinge gebeurtenissen in een trein aangerand door een krankzinnige en heeft van deze aanranding ernstige gevolgen ondervonden. Het snoer is niet meer terechtgekomen. 06 OUDERS .AANGEHOUDEN. „Een meisje, dat niet drinkt, wordt niet meer gevraagd". Reeds verscheidene malen zijn in de bladen verhalen afgedrukt over de vreeselijke verwaarloozlng van kin deren in Sovjet-Rusland. Ofschoon niet in die mate, schijnt toch ook Amerika, en speciaal de stad Chjjcago, waar Koning Misdaad nog steeds den scepter voert, op dat gebied een zekere reputatie te verkrijgen, waarbij vooral de alcohol (Ameriika is drooggelegdUI) een groote rol speelt. De autoriteiten zijn begonnen er wat meer aandacht aan te schenken, nu Zondag te Chicago een schooljon gen van 16 jaar werd gedood, terwijl hij een auto be stuurde na den nacht met drinken en dansen te hebben doorgebracht Als gevolg hiervan werden Woensdag tè Chlcago zes en vijftig 'moeders en vaders gearresteerd onder beschuldiging van verwaarloozlng hunner kinde ren. Drie en dertig hunner kregen) boete, twee gevan genisstraf. De jury van den lijkschouwer, die een onderzoek in stelde naar den dood van den jongen, bestond uit ver scheiden bekende opvoeders cn' hoogleeraren. Zij hoorde schoolmeisjes als getuigen, die verklaarden dat het haar gewoonte was op al haar partijtjes tot twee uur 'a raorgem alcoholische dranken te gebruiken. „Ieder neemt tegenwoordig een flesoii drank in een heupzak mee naar elk partij", verklaarde een/ meisje van 14 jaar, „cn een meisje dat niet drinkt wordt niet meer ge vraagd". De juryleden verklaarden dat de onverschilligheid der ouders aansprakelijk moest worden gesteld voor een toestand die eindigde met den dood v&tj. den jongen. Professor Sherman Steelg. de voorman van de Jury, be toogde dat do volwas .-mou moeten wordö-i gelaakt we gens her t-rgeawxxMvjjge gevaarlijke tfpei der jeugd, üia op do ouders moest volgens hem de blaam worden gelegd vobr toestanden die voortkomen) uit hun eigen lakschheid. De arrestatie werd gelaat door het hoofd van den leer plichtwet. Hij heeft zijn ambtenaren voorts opgedragen een onderzoek in te stellen naar de beweerde aanwezig heid van „epeak-e&sles" (drankgelegenheden) in de na bijheid van scholen en alle gevallen van onverschillige oudera te rapporteeren. TROONOPVOLGER EN COMMUNIST. De prins van Wales bracht Donderdag een bezoek aan Mansion House om al degenen te danken, die geholpen hadden tot het doen slagen van het fonds van den Lord Mayor voor de geteisterde mijngebieden. Toevallig trof hij Cook, den secretaris van de mijn werkersfederatie aan, die opstond, en over de tafel heen den prins de hand drukte en hem dankte voor zijn oproep op Kerstavond. „Ik was in gezelschap van twee nog communisti- scher vrienden dan ik zelf ben", zeide Cook, „toen Daventry aankondigde, dat u zoudt, spreken. Mijn vrienden laohten mij uit, dat ik u toch wilde hooren, maar ze luisterden mee, en na afloop keerden ze, met tranen in hun oogen, hun zakken om en gaven alles wat ze bij zich hadden aan mij voor het fonds... Na afloop van het officieel bezoek bleven de prins en Cook nog een kwartiertje samen napraten. ONDERZOEK NAAR DE GORZAAAK. Het signaal in slechten toestand. Donderdagochtend was men er nog niet in geslaagd met zekerheid uit te maken of de, een heelen zak vullende, bebloede en vermorzelde lichaamsdeelen, Woensdag in het ziekenhuis te Halle gebracht, als de overblijfselen van den elfden doode kunnen worden beschouwd, dan wel of zij voortkomen van de andere reeds geïdentificeerde slachtoffers. Verscheiden ge wonden zijn naar Brussiesche klinieken overgebracht, de anderen worden verder verpleegd in het zieken- h'S* te f&u&v waar koningin ERsaboth fich naar hunne sponde begaf en hun woorden van troost toe sprak. Onder de reizigers van den Parijschen snel trein, die aan den dood ontsnapten, bevond zich ook de Italiaansche gewezon minister Volp. Deze werd niet gekwetst on kon zijn reis voortzetten. Bevestigd wordt, dat de machinist van den Parij schen sneltrein niet zoo erg gewond is als eerst was gedacht en dan ook op bevel van het 'Brusselsche par ket naar de infirmerie der gevangenis te Vorst (Brussel) is getransporteerd, waar hij nu als preven tieve gedetineerde verblijft. De nationale vakvereeniging van spoorwegperso neel, die door 'haar gedelegeerden ter plaatse een onderzoek liet instellen, deelt mede, dat, volgens de verklaring van den machinist en den stoker van den' Parijschen trein, het signaal, dat zich op 850 meter van de plaats der ramp bevindt, wel degelijk open stond. De wisselwachter te Hallo verzekert dit sig naal, dat hij niet alleen wegens -den zwaren mist, maar ook in gewone omstandigheden ten gevolge van een bocht der spoorlijn niet kan zien, te hebben ge sloten en het is dan ook zeker, dat hem geen schuld treft. Maar uit het onderzoek zou zijn gebleken, dat het signaal zelf slecht onderhouden was en iioofd- conducteiirs en machinisten uit Mons (Bergen) en Braine te Comte ('s-Gravenbrakel) herhaaldelijk reeds den verkeerden stand van dit signaal rappor teerden. Het officieele onderzoek, Woensdag eveneens aangevangen, wordt voortgezet Het verkeer hersteld; een gewonde over leden. Het verkeer op delijn Brussel—Parijs is thans weer geheel hersteld, zoo meldde Donderdagavond de Brus selsche corr. van de N. R. Ct. Alle internationale trei nen arriveerden Donderdag te Brussel-Zuid op het ge wone uur. Op een Belgisch postbeambte na, die aan de gevolgen zijner kwetsuren is overleden en een rei ziger uit Parijs, maken de gewonden van de spoor wegramp te Halle het betrekkelijk goed. De teraarde bestelling der 9 verongelukte postbeambten en van den hoofdconducteur 2al Zaterdagochtend geschieden. BANKROOF TE TIPPERARY. Een boit van twintigduizend gulden. Uit Dublin wordt gemeld: Twee gewapende mannen drongen een bank te Tipperary binnen, waar zij zich meester maakten van 1700 pond sterling (f20.400). Zij namen in een automobiel de vlucht. VAN TSARENPALEIS TOT SOVJET HOTEL. Het beroemde Peterhof-paleis te St. Petersburg zal ter gelegenheid van de aangekondigde komst van een groot aantal toeristen worden verbouwd tot een internationaal toeristencentrum. Een vleugel van het voormalige paleis, die onder het tsaren-regiem in. gebruik was als verblijfplaats voor de hofdames zal worden verbouwd tot een eerste rangs hotel. Algemeene vergadering van de Coöp. Boerenleen bank Schagerbrug, op Dinsdag 16 April 1929, des avonds zeven uur, in het lokaal van den heer J. Broer te Schagerbrug. Aanwezig 80 leden. Door'den heer K. Kant als voorzitter wordt deze vergaderinig geopend, onder mededeeling dat heden avond de vijf-en-twintigste algemeene vergadering der Bank wordt gehouden, alzoo dit op eenige fees telijke wijze zal worden herdacht. Heet dan verder alle 2aanwezige leden welkom, in het bijzonder de heeren Jb. de Moor en Jn. Louwe als oprichters dei- Bank en den heer Sohröder, inspecteur der Coop. Centrale Raiffeisen Bank, als vertegenwoordiger voor de Centrale Bank, die als gasten der Bank he denavond aanwezig zijn. Verschillende gegevens over de Bank worden hierna door den heer Kant opge noemd, waaruit blijkt, hoe klein en onder hoe groote moeilijkheden deze is opgericht en de eerste jaren heeft gewerkt. Spreker brengt dan ook een woord van groote hulde aan die menschen die op 28 Juli 1904 onze Bank hebben opgericht en gelooft wel dat het doel door de Bank is bereikt, n.1. dat zij zou wer ken voor ons allen en in het algemeen belang, waar mede de geheele vergadering onder applaus instem de. Hierna werd het woord gevoerd door den heer Schröder namens de Centrale Bank, de heeren Jb. de Moor en Jn. Louwe als oprichter, en de hoer A. Ap pel als lid der Bank, die allen het Bestuur, Raad van Toezicht, Kassier en leden gelukwenschten met het behaalde succes wat door de Bank in de afgeloopon jaren werd bereikt, zoo ook huldigde voor 'het werk wat zij allen in het belang der bevolking dezer om geving hadden gedaan. T.'j karster, mei. G. Klerk Wota door Voor- aütter verzocht de notulen der laatste gehouden alge meene vergadering voor te lezen, die zonder op- of aanmerking daarna werden goedgekeurd. Hierna werd door den heer K. van Loenen, die als commissielid met den heer Jn. Toes de rekening en balans enz. over het afgeloopen boekjaar ten huize vhn de kassier hadden nagezien, een verslag over deze bevindingen uitgebracht, waaruit o.m. bleek, dat zij alles in de beste orde hadden bevonden, al zoo dan ook aan de algemeene vergadering adviseer de, deze rekening, enz., goed te (keuren, welk voor stel door de aanwezigen werd aangenomen. Door de kassier werd daarna een jaarverslag van de ©ank over 1928 uitgebracht, waarin door haar wetd vernield, dat aan spaargelden dit jaar was ont vangen f355.586.49 en aan spaargelden was terugbe taald f275.955.08. Aan terugbetaalde voorschotten was ontvangen f70.395.40 en uitgegeven aan nieuwe voorschotten f90.100. In totaal in loopende rekening was ontvangen f 604.103.25 en in totaal in loopende rekening uitgegeven f 657.793.06. Aan rente van voor- sohotten was ontvangen f 14.468.23 en aan rente in loopende rekening f 12.359.78. De uitgegeven rente aan de Spaarbank bedroeg f21.405.31. Aan voorschotten was door de Bank per 31 December 1928 in totaal ver- Strekt f276.967.10 en het tegoed in loopende rekening bedroeg per 31 December 1928 f346.925.17. Het saldo van spaargelden bedroeg op 31 December 1928 f 631.781.83. De schuld in loopende rekening aan de leden f 12.196.23. Het reservefonds f 15.100.90, wat nu wordt verhoogd met de winst van dit jaar f 2.711.38 tot f 17.812.28. Voor meubilair staat per 31 December 1928 voor f250 op de balans geboekt. Verder blijkt, dat de omzet der Bank in dit afgeloopen boekjaar zeer is vermeerderd, daar de rekening in ontvangst en uitgaaf per 31 December 1927 sloot met f 622.577.64 en per 31 December 1928 met f 1.088.162.82. Het totaal der ontvangsten en uitgaven van het dagboek geeft per 31 December 1928 aan f 3.184.829.03. Door de Bank zijn per 31 December 1928 462 spaarboekjes, waaronder 63 nieuwe boekjes van dit jaar en 163 voorschotten verstrekt, alsmede zijn er 27 ledèn, die een crediet in loopende rekening hebben en zijn er 213 leden per 31 December 1928 tot de Bank toegetreden. Hierna werd door de - kassier nog een woord van dank gebracht aan het Bestuur en Raad van Toezicht, zoo ook aan de leden voor de zoo prettige samenwer king en waardeering, die zij ook dit jaar als kassier der Bank. mocht ontvangen, zoo ook werden de op richters der Bank door haar gehuldigd. Door den voorzitter werden daarna eenige mede deeiingen gedaan over het werk der kassier, alsmede ONDERHOUDSWERK. Aan de firma S. Overtoom en Zonen te Schagen zijn voor f 63.000 de onderhoudswerken bij de Nederï. Spoor wegen te Rotterdam gegund. VERKOOPING HUIS. Ten overstaan van Notaris Van Leersum werd Don derdag 18 April ln „Cérès" publiek, verkocht de rente- nierswoning met loodsje, tuin en erf aan het Plantsoen, behoorende tot d© nalatenschap van Mevr. de Wed. J. V ethrnanKlaver. Kooper werd de heer W. F. Gorter, alhier voor f 4450. ONTEVREDEN OUDERS. Door 31 ouders, die kinderen hebben op de openbare school alh.ler in de 2e en Se klasse (de klasse van Mevr. Kriek—Baas) is een verzoek aan Burgemeester en Wethouders gericht, om maatregelen te treffen om te voorkomen, dat hun kinderen iedere maand eenige da gen naar huis gestuurd worden, zooals reeds eenige keeren is voorgekomen. BENOEMD. Tot Inspecteur der Registratie en Domeinen te Hee- renreen Is benoemd de heer M. Duijser, ontvanger dier middelen alhier. IN HOOGER BEROEP. Het gerechtshof te Arnhem heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen de gasdirecteuren G. A. S. te Win terswijk en J. H. A. A. te Zutphen. De uitspraak van het Hof luidde, evenals die van de Zutphensche rechtbank, voor iederen verdachte f 200 boete suba. een maand hechtenis. MAN MET EEN DOLKMES GESTOKEN. Donderdagnacht omstreeks 12 uur fietsten de ge broeders S. in de Kasteellaan te Heerlen. Toen zij za gen, dat een onbekende bezig was met het vernieleiï van geplante boompjes, maakte een van hen daar over een bemerking. De onbekende keerde zich plotse ling om en stak met een doik naar de fietsers. Ken van hen, Oscar genaamd, werd getroffen en stortte ter aarde. De getroffene werd naar het ziekenhuis overgebracht, waar de toestand zeer ernstig bleek te zijn. De dader had inmiddels de vlucht genomen en is nog niet aangehouden. OF IEMAND, DIE WAT AL TE VAST SLAAPT. Portefeuille met veel geld onder z\}n hoofdkussen weggehaald. Een bewoner van een woning in -de Soerabayastraat te Amsterdam had een portefeuille in huis die ongeveer 5000 gulden aan geld, een schuldbekentenis van 1000 gulden ennog een chéque voor oen klein bedrag be vatte. Hij vond dit bezit in huis gevaarlijk en legde daarom de portefeuille 's avonds toen bij naar bed ging onder zijn hoofdkussen Den geheelen nacht heeft hij op dit kussen gerust; nochtans was des morgens de portefeuille met al wat daarin was verdwenen. Blijkbaar is een insluiper de wo- OP 5 MEI A.S. Het bestuur van den Belg. Voetbalbond hoeft, aldus ,/De Sportkroniek" den N. V.B. voorgesteld den uitgestclden wedstrijd BelgiëNederland op 5 Mei a.s. te spelen. Het N.V.B.-bestuur heeft zich hiermede accoord ver klaard, zoodat de wedstrijd definitief op 5 Mei a.s. te Antwerpen gespeeld wordt.

Schager Courant | 1929 | | pagina 10