SchsgerCourant Kif 12'la jaar Burgemeester! WIERINGEN. WINKEL. KOEGRAS. m.g'cvmg* LANGENDIJK. ZIJPE. OUDE NIED0RP. Vierde Blad. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Zaterdag 20 April 1'>29 72ste Jaargang. No. 8445 Zitting van Vrijdag 10 ApriL LET OP DEN LIMMER KUNSTWEG. De 41-jarige chauffeur K. k. in dienst van Krom's wasch- en uitstoombedrijf te Alkmaar, had zich op j Nov. met zijn zware vrachtauto onvoorzichtiglijk gewaagd op den Limmer Kunstweg op Disseldorp, op welk kunstwerk het verboden is te rijden met wagens boven een vastgesteld maximum gewicht, voor welk feit hij heden terecht stond. De delinquent gaf de overtreding grif toe, doch voerde aan ter ver zachting, dat een passeerende auto hem had belet kennis te nemen van het aangebrachte bord, waarop het verbod is aangegeven. De kantonrechter hield daarmede rekening met het bepalen van de straf, en veroordeelde den verdachte tot f3 boete of 3 da gen. jE controle is te alkmaar bijzonder SCHERP. Het is den automobilist of motorrijder, wiens ma chine niet punctueel in orde ls, niet aan te bevelen. Alkmaar te bezoeken, daar de verkeerspolitie steeds present en waakzaam is, en niet licht een vischje de fuik laat ontzwemmen. De 31-jarige timmerman Pieter G. uit Haarlemmer meer moest 11 Apr., die ambtsijver tot zijn schade ondervinden, daar na aanhouding en ingesteld on derzoek bleek, dat de handrem van zijn 4-wielig mo torrijtuig niet werkte. Thans voor dit gebrek terechstaande ontkende de gedaagde, dat de bekeuring juist was. Aangezien hij echter nog een dag of 14 te voren de remmen had laten nazien en de handrem maar zelden gebruikt werd, was hem den slechten toestand van de rem niet opgevallen. Het gebrek was thans verholpen. Geëischt werd f 10 boete of 10 dagen, welk bedrag den verdachte wel wat gepeperd toescheen, maar de kantonrechter kwam zijn bezwaren tegemoet door het verleenen van 50 procent korting. ERNSTIGE WAARSCHUWING VOOR VERVOER DERS VAN PAARDEN EN ANDER VEE. Het gebeurt nog dikwijls dat onaangespannen paarden en ook koeien worden geleid door personen op een in beweging gebracht rijwiel gezeten. Deze handeling nu, die gevaar kan opleveren voor de vei ligheid van het verkeer, is thans bij artikel 23 der Motor- en Rijwielwet niet geoorloofd en strafbaar gesteld. De 24-jarige landbouwer Piet v. d. B. uit Oude Nie- dorp, die te Alkmaar op 14 Maart een paard had ge kocht, waagde het er op, zijn bruintje op deze wijze naar Beverwijk te brengen. Hij was per fiets en zag geen kans, sfljn karretje kwijt te raken. Maar helaas werd hij te Limmen doo** een rijksveldwachter op gemerkt, en gesnapt, tengevolge waarvan hij beden terecht stond. Aangenomen werd dat Piet kalm reed en bet paard mak was, zoodat de opgelegde straf 3 gulden boete of 3 dagen niet te boven ging. Verder was hier niets meer aan de orde dan een zaak, de kinderwetten betreffende, die op de gebrui kelijke wijze, met gesloten deuren, behandeld werd. Maandag is van den arbeider P. Glim Az. een rij wiel gestolen. Van deze diefstal werd aangifte gedaan bij de politie. En dank zij de ijverige nasporing der Rijkspolitie te Wlerlngen ls het rijwiel ln een woon schuit aan den Stonteldijk terug gevonden. Tevens is de dader, eens Zuiderzee-arbelder, afkomstig uit Drente, aangehouden. Donderdagavond gaf het circus, onder directie Serierse en JCieffer een voorstelling. Het bezoek was gering en bestond voor het grootr ste deel uit kinderen. De verrichtingen op het gebied van paardendres- suur„ zoowel als de acrobatische toeren, waren zeer mooi en hadden de belangstelling en een dankbaar applaus. Wegens vertrek naar Schagen kon slechts één voor stelling worden gegeven. Het bestuur van den Lagelandspolder verzamelde zich Donderdagmiddag ten huize van den afgetreden voorzitter, den heer P. Strijker, om hem als blijk van waardeering voor zijn ruim veertig-jarigen arbeid in dienst van dien polder, een blijvend aandenken, be staande uit een boekwerk, te overhandigen. Onze vroegere geneesheer, Dr. A. P. Oudendal, thans le geneesheer aan (het Sanatorium „Hoog La ren", is door H. M. de Koningin-Moeder benoemd tot Geneesheer-Directeur van het Sanatorium Oranje- Nassau-oord te Renkum. Donderdagmiddag reed de heer P. Bart met zijn auto door het Oosteinde van Winkel, toen plotseling het driejarig dochtertje van den heer U. Bilstra al spelende voor zijn auto kwam. Stoppen was niet meer mogelijk en het kind werd aangereden. Hoewel het geval zich ernstig liet aanzien en geneeskundige hulp spoedig ter plaatse was, heeft de toestand zich in den loop van den dag zoodanig gewijzigd, dat de toe stand zich gunstig laat aanzien. Den bestuurder treft geen schuld. NOORDSCHARWOUDE. De heer C. Kooij Mhier heeft het mooi® burgerwoon huis met boet en erf gekocht van den heer P. de Geus Gz., die zich metterwoon te Alkmaar gaat vestigen. ZUIDSCHARWOUDE. Donderdagmorgen ontstond in de bakkerij van de coop. verbruiksvereeniging „Nieuw Leven", een zeer ernstige woordenwisseling tusachen den bedrijfsleider en twee leden van het personeel, welke op een vechtpartij uitliep, waarbij de bedrijfsleider zijn heil In de vlucht zocht Spoedig werd de gemeente- en rijkspolitie met een en ander op de hoogte gebracht, zoodat de rubriek rechtzaken nog wel nader van het geval kond zal doen. Nadat reeds meerdere leden van het personeel en van het bestuur als gevolg van ruzie, nu eens met den voorzitter dan weer met den bedrijfsleider, hun biezen hebben gepakt, ia de verhouding zoo gespannen, dat er zich langzamerhand twee partijen (hebben gevormd, dlo weinig symboliaeeren het Nieuwe Leven; dat een voor beeld van vrede en gerechtheid zou beteekenen. ZUIDSCHARWOUDE. De terreinen van de zuurkoolfabrlek van firma G. Kramer en Zonen, worden alweer uitgebreid. ZUIDSCHARWOUDE. Uit een 5-tal sollicitanten is tot vertegenwoordiger der bekende firma Haytema, ln kunstmeststoffen te Alk maar, benoemd de heer C. Berkhouwer, gemeente-ont vanger, in plaats van den heer J. Korver, die naar Alk maar is vertrokken. JULIANADORP. Vergadering afd. Den Helder van de Vereenlglng tot Bevordering der Bijenteelt ln Nederland. Bovengenoemde afdeeling vergaderde Donderdag avond in een der lokalen, van de Chr. School aan de Kortevliet te Koegras. Volgens de presentielijst waren siechts 11 leden ter vergadering aanwezig. £De voorzitter, de heer T. Speur, heette de heeren welkom op deze eerste vergadering in 1929, meende voorts, dat daar het ledental steeds grooter wordt, het vergaderingbezoek juist kleiner wordt, waarover hij zijn spijt te kennen gaf en hoopte dat een volgende verga dering weer drukker bezocht zal worden. Met den wensch, dat 1929 een goed Imkerajaar mag zijn, ver klaart hij de vergadering voor geopend en worden vervolgens de notulen gelezen door den secretaris, den heer Jao. Klljan, en met een paar kleine opmerkingen daarna goedgekeurd. Op een vorige bijeenkomst hadden eenige leden den wensch te kennen gegeven, om boeken over bijenteelt uit de biblotheek ter lezing te mogen ontvangen, maar aangezien geen enkele van die liefhebbers zich voor een bepaald boek bij den secretaris meer hadden aange meld, is daar ook verder geen werk van gemaakt Het beste zal zijn voor een volgend leesselzoen de betreffen de catalogus onder de leden te laten clrculeeren, opdat leder dan zijn keuze kan doen, en dan de aanvrage ln zijn geheel kan worden opgezonden^. Medegedeeld werden vervolgens de diverse prijzen voor de accijnsvrije suiker welke verkrijgbaar was tot 81 Maart jX Verschillende leden meenden, dat deze vergadering dan nu te laat gehouden1 werd, daar er nu geen suiker meer afgegeven mag worden, en men het au toch nog heel best kon gebruiken, daar er momen teel voor de bijen op het veld nog niets te halen is. 'til een volgende maal beter op gelet worden. Vervolgens moet benoemd worden een afgevaardigde aaar de Alg. Vergadering, welke op Dinsdag 30 April te Utrecht gehouden wordt. Tot afgevaardigde wordt gekozen de heer C. J. Vroom, ea tot plaatsvervanger de heer Jac. Scheringa Jr., welke beiden hunne benoeming aocepteeren. Daarna wordt de beschrijvingsbrief voor die vergar dering besproken, waarbij eveneens nog een paar inge komen. stukken worden behandeld, welke daarop be trekking hebben. Ten eerste een voorstel van de af- deeling Amersfoort, dat het ongewenscht la, dat de Afd. Handel honing verkoopt tegen te lagen prijs en alzoo remmend werkt voor andere afdeellngen en leden, wat betreft den honingverkoop. Amersfoort wil dan ook aan dat lichaam den kleinhandel in honing geheel verbieden en stelt dit de Alg. Verg. voor. Den afga- vaardigde wordt opgedragen om dit voorstel w> steu nen en evenzoo het voorstel van de afdeellng Kenne- merland om de Afd. Handel geheel los te maken van <!e Vereeniging, daar er jaarlijks aan, dit lichaam uit de Vereenigingskas een belangrijk bedrag moet bijgepast worden. Overigens zal de afgevaardigde naar bevind van zaken kunnen handelen. 'ij de rondvraag wordt door den heer Van. Uzendoorn geïnformeerd naar de bestelde ex. van het nieuw uitr gegeven Bijenboek, dat nu door de leden kan worden besteld bij den boekhandel, maar waar nog geen ge volg aan gegeven ls. De heer Koorn vraagt of de opgave aan den Reda® teur van het Maandschrift, hoe de overwintering van de bijen ls geweest, ook door onze afd. moet gebeuren. Na hierover van gedachten te hebben gewisseld, wordt dit echter voor kennisgeving aangenomen. Verder wordt nog geïnformeerd wanneer de practlsche lessen, te geven door den heer Ter Brugge, zullen gehouden worden. Eenlge data zullen aan genoemden heer mede gedeeld worden en als plaats voor deze lessen wordt vastgesteld de bijenstand van den heer P. de Beurs, Hoenderpark „De Nijverheid' te Koegras. Verder niets meer aan de orde zijnde, sluit de voor zitter met een woord van dank aan de aanwezigen voor hunne besprekingen, de vergadering. Aan den! aannemer A. Laagland Winder, aan de Kooij te Koegras ls opgedragen het uitlichten, schoon- maken en weder lnhangen van twee stel vloeddeuren van de schutsluis aan het Westeinde van den Anna Paulowinapolder. Een onzer plaatsgenooten, die gisteravond voor za ken naar Den Helder was geweest, ontdekte bij zijn terugkeer naar hier langs het Noordhollandsch Kanaal ter hoogte van de boerderij bewoond door den heer J. Kistemaker een omgekantelde auto, die op het kantje van het kanaal lag. Bij nader onderzoek door o^zen zegsman bleek het de auto te zijn van den heer OJto uit Den Helder, vertegenwoordiger van de fa. Dros e Texel. Iemand die in de nabijheid woont, had gezien &t met groote snelheid werd gereden en dat de auto f^ige malen omgekanteld ls. Persoonlijke ongelukken &bben zich wonder boven» wonder niet voorgedaan, maar de inhoud van de auto was dermate door elkan der gesmakt, dat daar zeer zeker nogal eenlge schade aan berokkend is. Vrijdagmorgen ls de auto naar het auto-ziekenhuis aan de Blauwe Keet gesleept ter repa ratie. In de Jongstleden gehouden vergadering van den Kerkeraad van de Ned. Herv. Gemeente Huisduinen en Jullanadorp, is tot Diaken gekozen de heer F. J. van Vugha te Koegras, zulks ln de plaats van den heer K. J. C. Boekei te Huisduinen, die na herkozen te zijn ln eerste instantie bedankte, toen weer aannam, en later toch bedankte. Het verbouwen van de verleden Jaar gebouwde graanschuur, alsmede het aanbrengen van een gedeelte aan de bestaande bloemibollenschuur op het bloembol- lenibedrljf van de fa Guldemond aan het Noord-Ho 1L Kanaal te Koegras ls opgedragen aan den aannemar J. de Graaf te Jullanadorp. Liefhebbers van ringsteken op fietsen, kunnen as. Zondag hun hart ophalen bij het café van den heer Beuneman. Na afloop bal met muziek van eenlge ha» monlca-musicL u SCHAGERBRUG. De voordracht voor de benoeming van een onderwijzer aan de O. L. school alhier luidt als volgt: 1. T. Kingma te Akkrum, 2. H J. Schut te Wlerlngen, 3. E. J. Fokkens, te Burgwerd. SCHAGERBRUG, De bouw der nieuwe openbare school alhier is door B. en W. gegund aan den heer IJ. Kroonenburg te Alkmaar. BURGERBRUG. Bij het uitgaan der R.K. school is 't veelal kinderma nier, spelenderwijs dwars op of nog liever over de straat te vliegen, zonder zich van te voren te vergewissen, daar zijn het nu eenmaal kinderen voor, of er misschien ook gevaar dreigt van het tegenwoordige snelverkeer. Zoo gebeurde het dan ook Donderdagmid dag dat het zoontje (8 jaar) van den heer N. P. Kruijer pardoes onder een rijdende cbevrolet-vrachtauto, belast met pl.m. 2000 KG. fourage-artikelen .terecht kwam. Wonder boven wonder kwam het kind nog levend onder den wagen vandaan, doch met 2 gaten in zijn hoofd en een gekneusd been, om van de verscheidene builen en schrammen maar niet te praten. Den chauffeur, die gelukkig in kalm tempo voerde, treft ln geen geval ook maar eenlgszins schuld, in te gendeel is het aan zijn tegenwoordigheid van geest en rijkunst te danken geweest, hij wist de auto op slechts wielen afstand s staande te brengen, om te voorkomen dat de achterwielen hem zouden vermorzeld hebben. Hier ter plaatse komt het somwijlen meer voor, dat er zijn, die zoo voor de aardigheid of uit louter balda digheid midden op straat in hurkende houding een aan komende auto trachten te tarten, om dan op 't laatste nippertje natuurlijk nog weg te springen, hetzij rechts of links, wat de chauffeur der besturende wagens op 't gezicht van zoo'n bengel niet kan lezen. Net zoolang tot dat zoo'n sprong eens te laat zal zijn en alsdan hoogst noodlottig zal worden, zoowel voor ouders als kin<|. Het ware misschien niet ongewenscht dergelijke bel hamels eens desnoods op gevoelige wijze hiervan in kennis te stellen. BURGERBRUG. Door ons onbekende oorzaak kwam paard en voertuig eigenaar de heer C. Duijnmeijer .alhier, In de Groot- sloot terecht. Eenlge averij, plus natte cadetjes, bleef niet achterwege. GEMEENTE ZLJPE. Geboren. Gera Gusta, dochter van Teunis Kooij en Aaftje Bakker. Ondertrouwd: Teunis Pranger, 20 jaar, arbeider te Den Helder, en Trijntje Aaltje van der Molen, 18 jaar, zonder beroep te Zijpe. Getrouwd: Pieter Kieft, 31 jaar, veehouder te Heerhu- gowaard, en Maria Apeldoorn, 27 jaar, zonder beroep te Zijpe. Overleden: Geene. De heer P. P. J. van Drunen, besteller bij de Poste rijen alhier, vroeger te Alkmaar, wordt den 4 Mei a.s. overgeplaatst naar Amsterdam. Ongeveer 3 jaren is genoemde heer aljiier, belast met de bestelling in het noordelijk gedeelte dezer gemeente, n.1. Zijdewind en het Veld, tot aller tevredenheid werkzaam geweest. Hij was een hulpvaardig ambtenaar. Door den Commissaris der Koningin dezer Pro vincie is wegens broederdienst alsnog vrijgesteld de lienstplichtige Cornelis de Waard, ingeschreven voor de lichting 1929. En waarom draagt een Reus de schoone Roos van Schagen Omdat geen minder man Westfriesland's Roem mag dragen. Het is geweest in het jaar 1916 in de zitting van den Raad van Schagen van 19 October, dat de heer J. Cornelissen is geïnstalleerd geworden als burge meester onzer gemeente, nadat hij den dag te voren in Haarlem was beëedigd. En het was in die raadszitting, dat eerst de heer P. Buis Jz., als loco-burgemeester en daarna de heer w. Roggeveen Cz. als oudste raadslid den nieuwen burgemeester toespraken. En de laatste deed dat onder het aanhalen van bo ven afgedrukte dichtregelen van Jacob Denijs, doelend op Schagen's wapen, de beteekenis van Schagen al dus demonstreerend. Er werden woorden van felici tatie gesproken tot „den man die kwam", woorden waaruit sprak de hoop en verwachting, dat deze jonge burgemeester voor Schagen zou zijn een bur gemeester in den besten zin van het woord. En de heer Jan Cornelissen beloofde op zijn 'beurt zijn beste j krachten te zullen geven aan Schagen en aan het Gewest rondom, dat zóó nauw met Schagen verbon den is. I En het spreekt vanzelf, dat nu er twaalf en een j half jaar verloopen zijn na dat oogenbli'k van instal- latie, men onwillekeurig zich afvraagt: in hoeverre is onze burgemeester voor Schagen geweest wat men er redelijkerwijze van mocht en kon verwachten? Een werkkring lag daar voor hem open, niet ge- j makkelijk, maar voor een man zoo jong als hij, die in den regel nog vol illusies het leven tegemoet ziet zoo vol bekoring. Er was hier zooveel te bereiken, te scheppen, te organiseeren voor een burgemeester met capaciteiten, met werkkracht, voor iemand die werken wilde en van werken hield. Schagen had noodig een burgemeester met initiatief, met een helder hoofd, een warm 'hart. En niet waar, ho'e mooi, hoe dankbaar kon de werkkring van dezen nieuwen burgemeester zijn voor een man van stan ding, een -man van studie die als vanzelf bijna zou „uitsteken" in het milieu waarin onze Koningin- hem had geplaatst. Immers met e e n i g e inspan- ning, met e e n i g e aandrift om zijn gemeente en burgerij te dienen, had hij zich een positie van be- teekenis kunnen verwerven, zoodat hij onze vertrou wensman en die van onze gansche omgeving zou zijn geworden en men algemeen zijn naam met eere zou hebben genoemd. Schagen is een centrum en steeds behoort vanuit Schagen de leiding uit te gaan in alle zaken en vraag stukken die ons aller belangen raken en het is niet meer dan natuurlijk, dat men van Schagen's Hoofd, van Schagen's Burgemeester verwacht, dat deze de leiding in handen neemt en krachtig vast houdt. Van hem wordt verwacht, dat hij zich interes seert voor alles wat zijn plaats en omgeving omhoog kan brengen, de bloei daarvan kan bevorderen. Daar- voor zich in te spannen, daarvoor zich moeite te ge ven, daarvoor te werken, moet hem een lust en weelde zijn. Zijn persoon, zijn woord moet de bezieling bren gen, de geestdrift opwekken die voor zoovele zaken noodig is. Tot hem hadden wij allen zoo gaarne wil len en moeten opzien. En hoe dat alles geworden is?!och, het ver loopen van den dag van gister, geeft daarop een dui delijk antwoord. Zagen wij elders, b.v. in Heemstede, feestvieren bij het herdenken van den dag waarop Jhr. Van Doorn, Schagen's vorige burgemeester, ddér voor 12*4 jaar aan het hoofd kwam; zagen wij déér een drang vanuit de burgerij om hun gemeente hoofd te huldigen, te danken voor zijn bestuur en leiding, in Schagen is deze dag geheel onopge merkt voorbijgegaan en niemand heeft zich geroepen gevoeld om op dezen dag, in welken vorm dan ook, uiting te geven aan gevoelens van respect, van vriend schap, van waardeering of van dankbaarheid. Schagen heeft op dezen dag zijn burgemeester ver geten, zooals deze burgemeester in die 12*4 jaar zijn gemeente steeds heeft vergeten. Bij ons, te midden van ons, maar geheel vreemd voor ons, heeft deze burgemeester zich bewogen hij is als een vreemde gekomen en is steeds voor velen, bijna voor allen een vreemde gebleven. En daarmee is volkomen getypeerd de positie die burgemeester Cornelissen in ons midden heeft inge nomen. Nooit en te nimmer is er van hem ecnig initiatief, eenige kracht, eenjge daad van beteekenis uitgegaan om zijn gemeente, die hij beloofd heeft te zullen dienen, vooruit te brengen. Steeds heeft deze burgemeester geparasiteerd, (dat hebben wij al meer neergeschreven), op de werkkracht van anderen, en steeds moesten anderen hem als 't ware met de haren ergens bij sleepen. Uit eigen zin, uit eigen lust is uit (het brein, is uit de hand van Jan Cornelissen nooit iets gekomen. In pietepeuterige dingen zijn kracht zoekend, is zijn figuur voor ons, zijn burgers, gebleven nietig en klein. En het was al reeds heel spoedig na zijn komen hier, dat de teleurstelling algemeen was over het be stuur van burgemeester Cornelissen. Het was reeds in de zitting van 29 December 1917, dat het raadslid Trapman, sprekend over salarisverhooging van de Burgemeesters door Ged. Staten voorgesteld, zich daarvoor uitsprak onder de uitdrukkelijke veridaring, dat hij dat niet deed uit appreciatie voor de manier waarop de tegenwoordige functionnaris het ambt van burgemeester vervulde, dit liet hij liefst maar onbe sproken. Spr. zeide dat hij aan het ambt van burge meester zeer hooge eischen stelde. De burgemeester moet in de gemeente zijn de drijfkracht, de ziel van het heele gemeenteleven, hij moet beschikken over energie, hebben werkkracht, maar boven alles moet hij houden van de plaats zijner inwoning. Hij moet en mag niet onverschillig staan tegenover het leven van zijn gemeente en gemeentenaren, maar moet toonen dat de zaken hem wel degelijk ter harte gaan, hij moet warm zijn voor den vooruitgang en groei en bloei zijner gemeente. Uit die woorden sprak toen reeds een groote en droeve teleurstelling, maar ook een warme aanspo ring voor den jongen functionnaris om meer aan te pakken, meer spirit te toonen. Maar helaas het bestuur bleef even futloos, even slap! En hqj vanzelf sprekend gevolg is geweest, dat dit zijn funesten invloed op Schagen moest uitoefenen, vooral toen in den loop der tijden, door welke in vloeden dan ook, de kracht van onze bestuurscol leges verminderde. Wij zijn er zeker van, dat wanneer Schagen had ge had een burgemeester die zich boven de partijen had kunnen stellen, in dezen zin, dat zijn persoon, dat zijn werk ontzag en waardeering had afgedwongen en niet veelal een spottenden of medelijdenden glim lach op veler lippen had gebracht dat dan ook de verhoudingen in onze gemeente, in onzen Raad heel wat gezonder en beter zouden zijn geweest en dus de invloed van Schagen in velerlei opzicht niet zóó zou zijn verminderd als nu helaas het ge val is. En nietwaar, wat rondom Schagen leeft, heeft nooit eenige aanraking met Schagen's burgemeester gehad, systematisch als 't ware werd elke omgang door hem met collega's gemeden en vergaderingen waarop vak- of streekbelangen werden behandeld, werden met opzet niet bezocht of als een straf be schouwd. Elk contact ontbrak daardoor, elke band was zoek, dus ook elke samenwerking, elke steun van anderen, die Schagen zoo zeer noodiig heeft. Droevig is het dat op een herdenkingsdag als deze, zulke bittere woorden moeten worden neergeschre ven. Maar als men moet aanzien, dat Schagen al die jaren in zijn vooruitgang is gehandicapt door het weinig intelligente bestuur van burgemeester Corne lissen en wij zëker nog jaren lang aan diezelfde lei ding zullen blijven toevertrouwd,en dat juist nu, nu er voor Schagen in deze dagen zich een nieuwe toekomst opent, een perspectief van vooruitgang, van meer opgewekt bestaan, mits geleid door energie en liefdedan zijn die bittere woorden te begrij pen Men moet wel uiting geven aan dat gevoel van jammer, dat burgemeester Cornelissen zoo weinig lust tot werken toont en uit de dichtrege len van Jacob Denijs nooit deze aansporing heeft we ten te putten om voor Schagen's Roos op zijn beurt te zijn, de Reus om Westfrieslands' Roem te dragen.

Schager Courant | 1929 | | pagina 13