llltiüi Nlems idmttitit- laiiimiM IJzeren Grendelen. Radioprogramma DE BR0EKER VEILING. Woensdag 24 April 1929. 72ste Jaargang No. 8447 Uitgevers: N.V. v.h. TRAPMAN Co., Schagen. Eerste Blad. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Van Rijswijk's SSESSSSSSÏi SCHAG Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag.. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. No. 20. Prijs per 3 maanden fl.65. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN- TlëN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 cent (bewijsno. inbegrepen). Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. DIT NUMMEll BESTAAT UIT TWEE BLADEN. nogal lastig te bedleneni is, tegen, het vonnis van 2 maanden in verzet gekomen, doch daar hij ook heden weer op zich liet wachten, verklaarde men het verzet voor vervallen en zal de heer D. binnen afzienbaren tijd zijn kamer in het hotel „zwubbersrust" kunnen be trekken. VOOB DEN POLITJIERECHTEB. Zitting van Maandag 22 April 1929. ONRUST ONDER DE PAROCHIANEN VAN St- PAROCHIANEN. De boomkweeker G. Smits, wiens opvattingen omtrent de politiek niet overeenstemmen met die van zijn omsch-Katholieke medeburgers van Heiloo, is daar door niet populair en heeft zoo nu en dan in de courant en! uit den mond van zijn geloofsgenooten nog al eens Iets te hooren, wat niet aangenaam klinkt. Doch de heer Smits is ook geen Janus Goedbloed, die tlch alles maar laat aanleunen. Hij bijt krachtig van »lch af en is zoo veTstandig .de Justitie als zijn toeverlaat te beschouwen, Indien hij wordt beleedlgd. Zoo stond de rige week dan terecht zekere heer Hermanus Petrus v. d. H., die Smits op 2k>ndag 10 Febr. onder het uit gaan van den Tempel eenige beleedigende woorden had f toegevoegd, verleden! week Maandag ter zake dit feit terecht. Verdachte erkende hetgeen hem was ten laste gelegd. Hij was boos op Smits, omdat deze hem eens had gezegd dat, indien er een God v-aS, hij het niet zoo zou laten waaien. Verdachte schilderde voorts Smits af als een persoon, aan wien leder Katholiek het land had. De man, die zeide een! ernstige nierlijder te zijn, ■wond zioh zóó op, dat hij de zaal moest worden uit gebracht, de zaak geen voortgang kon hebben en werd uitgesteld tot heden. De verdachte heer v. d. H. was thans niet verschenen, doch zijn echtgenoote was aan wezig, om mede te deelen, dat haar man de vorige week door de ondergane emotie zóó ernstig ongesteld was geworden, dat hij onmogelijk de zitting kon bijwonen. Voorts had verdachte in een door haar overgelegd brief je verklaard, dat hij in 't vervolg den heer Smits links zou laten liggen. De Officier achtte alsnu geen termen aanssezig om de zaak nog verder aan to houden. Hij nde zich ten zeerste ontstemd over de onbehoorlijke wijze, waarop tegen Smits, omdat die een andere op vatting huldigt, en dat nog wel door Katholieken tegen een Katholiek, wordt opgetreden. De Officier is van meening, dat men ieder vrij moet laten in zijn prin cipes en het niet te pas komt, hem daarover ln 't open baar te beleedigen. Gevorderd wordt ten slotte f 25 boete of 25 dagen hechtenis, met welken eisch de politierech ter zich vereenigde en den verdachte bij verstek tot deze straf veroordeelde. ALS MENEER DR, NOG EENS WAT WEET! De Wcled. Heer Hermanus Joh. D., 'n 40-jarige straatmaker en globetrotter uit Utrecht, wiens keel gevoeliger is voor arbeid dan zijn handjes, bevond zich op zijn wereldreis op 6 Februari te Hooglcarspel en taar.kte van de gelegenheid gebruik uit de koegang van een boerderij een aan zekere mej. Cath. Beemsterboer behoorend taschje te kapen, voor welk feit hij door den Politierechter op 18 Maart werd veroordeeld bij verstek 2 maanden gevangenisstraf. Diezelfde mijnheer Dr. bevond zich op 6 Maart ln rregaand en staat van jeneverontbinding op het Toren- g te Alkmaar en schold toen den agent v. d. Burg liefderijk voor zijn nachtrust wilde zorgen* de huid Deze onbeleefdheid werd hem' aangerekend met 10 boete of 10 dagen. Thans was de heer D., die ook Enkele grepen uit het Jaarverslag van den Noordermarktbond. Groote overeenkomst ten aanzien van de uitkomst van verschil lende cultures. "Verwachtingen omtrent nog grootere uitbreiding van den tuinbouw. Nog aanwezige voorraden. Roode en witte kool goede prezen; gele op het eind der week ook ©enigszins beter. Overige producten, hoewel van geen overwegende beteekenis, lager in prijs. Juist toen we ons neerzetten, om het overzicht samen te stellen over het verloop der Broeker veiling ln de afgeloopen week, ontvingen) we den beschrijvingsbrief en de Jaarverslagen van de velling van den Noorder marktbond. Hjet ligt voor de hand, dat men bij het lezen aan het vergelijken gaat den Inhoud van dit verslag en dat, hetwelk van de Langendijker Groenten-Centrale werd gepubliceerd. Het behoeft niet te verwonderen, dat er groote overeenkomst tusschen beide verslagen moet bestaan, omdat er uit den aard der zaak weinig essentieel verschil kan zijn tusschen het verloop aan beide veilingen. Al is er eenig verschil In cultuur tus schen het zuidelijk en meer noordelijk gedeelte dezer tuinbouwstreek, in hoofdzaak komen zij toch met el kander overeen. In het noordelijk deel is echter de teelt onder glas nog van geen beteekenis, terwijl deze in het zuidelijker gelegen gedeelte van gewicht begint te worden. Binnen enkele weken zullem de aangevoerde producten dit demonstreeren. Toch is de „grove" tuin bouw voor beide nog overheerschencL Zoo verwondert het niet, dat in het genoemde Jaar verslag herinnerd wordt aan het jaar 1926, toen, het wel leek, alsof het met den tuinbouw, zooals die hier wordt uitgeoefend, was gedaan. De hooge toltarieven, ziekten in de tuinbouwproducten als anderzins, zouden het onmogelijk maken, nog langer den tuinbouw mét kans op loonende uitkomsten, op dezelfde wijze te blij ven uitoefenen. De teelt moest een) heel andere richting uit, de wisselbouw moest meer en op uitgebreider schaal worden beoefend, glas- en toollertfoulturu moesten lang zamerhand de plaats van den groven tuinbouw gaan innemen, omdat alle verschijnselen er op wezen, dat in het huidige tuinbouwbedrijf geen loonend bestaan meer was te vinden. Toch Is het, constateert genoemd Jaarverslag,'wel opmerkelijk, dat wie juist nadien twee zulke gunstige jaren in ons bedrijf hebben meegemaakt I Mochten we in het teeltjaar 1927'28 ongekend hooge I prijzen ontvangen, vooral voor onze wlnterproduoten', met name roode en gele kool, ook In het afgeloopen jaar heeft zich in menig opzicht gekenmerkt als een jaar, waarin onze producten nog steeds een gewild volksvoedsel bleken te 'zijn. 1 Evenals ln het verslag van de L.G.C. wordt gecon stateerd, dat, In afwijking van de algemeen© ver wachting de vroege-aardappelteelt niet loonend is ge weest, waarvan als oorzaak wordt genoemd de onbe- j 1 emmerde invoer van groote kwantums buitenland- sche aardappelen, waardoor ons eigen product een ge voelige knauw werd toegebracht De bloemkoolbouw is beter geweest; ook dit kon aan de velling der L.G.C. worden geconstateerd. Er is een tijd geweest, dat deze teelt van groot belang was voor I Langend ijk, doch langzamerhand verliep als gevolg van de ernstig optredende ziekten in deze kool. De teelt werd aldoor van minder beteekenis, doch zoo langzamer hand, door het planten van andere bloemkoolsoorten, is de teelt weer in omvang toegenomen en alles wijst er op, dat men zich weer ijveriger gaat toeleggen op een intensieve bloemkoolteeli Evenzoo, neen nog veel beter, ging het met de vroege koolsoorten; voor de vroege witte kool werdenl zelfs ongekend hooge prijzen bedongen. Ook de herfst-witte bracht goede prijzen op. iDe uienteelt is wel wat ongelijk uitgevallen, al naar de tijd van aanvoer. De prijzen waren goed tot zeer goed. Ook hier waren er, die geprofiteerd hebben van de hooge prijzen en als altijd ook tuinders, die tot de zoo genaamde overhouders behoorden. Die zullen zich gedeel telijk met lagere prijzen tevreden hebben moeten stel len. Opbrengst en prijzen gaven over 't geheel reden tot tevredenheid. Over de resultaten der wlnterproduoten wordt hetzelf de opgemerkt als voor de aangesloten tuinders der L.GO. De verwachtlg ,dat de teelt slecht zou uitval len, werd gelogenstraft door de overvloedige opbrengst, die te danken was aan het groeizame, vochtig weer in de laatste maanden. De strenge vorst werkte er toe mee, dat veel vraag kwam naar de wlnterprodueten en de prijzen zeer bevredigend werden voor roode en witte kool. De strenge vorst heeft echter ook nadeelige gevolgen gehad. Blijkbaar zijn door sommigen in die dagen en daarna minderwaardige producten* wellicht willens en wetens, weggezonden. De tuinders ontliepen de straf bepalingen niet, doch er is een categorie van menschen, waarop het Marktbestuur geen voldoende controle kan oefenen cn) die zoo ruimschoots in de gelegenheid waren zich hieraan schuldig te makep. Misschien dat we het volgend jaar deze aanmerking ook in het Jaarverslag der LG.C. aantreffen en dat daarin precies wordt ge zegd welke „categorie van menschen" dit zijn. In zulke gevallen verdient het aanbeveling een kat een kat te noemen. Dat het met den groven tuinbouw aan Lange ndijk en omstreken nog niet is gedaan, blijkt wel uit het omzet cijfer van f 4.922.315 over 1928 en mede uit den omzet van ruim eenl millioen gedurende de maand Maart 1929. De aanvoer aan den Noordermarktbond is elk jaar toe genomen en als de teekenen niet bedriegen zal dit in volgende jaren ook nog het geval zijn. De ruime oven- j kapping, waarvan het heette: „de afmetingen zijn enorm, 't gebouw overheerscht door zijn grootsche vormen alles ln zijn omgeving", levert het bewijs, dat aan markt en laadplaats alles wordt gedaan, om een goeden gang van zaken voor tuinders en kooplieden tot stand te bren gen. En nog is men niet aan het eind der uitbreiding, zoodat bij de te verwachten grootere aanvoeren, dë ver nieuwing zal moeten worden voortgezet. Zoo zien we, dat ons tulnbouwdistrict zioh al meer en meer uitbreidt, van grooter beteekenis wordt, en dat de beide Marktbesturen (ten aanzien van de velling der L.G.C. wezen we daar reeds vroeger op) zich beijve ren om zich, wat de veilinggelegenheid en wat daar bij behoort betreft, aan te passen aan de eischen, die ook hier de vooruitgang stelt De afgeloopen week, stemde, wat de koolprijzen be treft, tot tevredenheid. Het koude weer werkte daartoe ongetwijfeld mee. En als dan, gelijk Zondag, een koude heerscht ai is het mid-winter en sneeuwbuien zouden doen denken aan Januari of Februari, dan zouden al licht verschillende tuinbouwers wel berouw gaan krijgen, dat ze bjjna al hun winterkool hebben opgeruimd. Bij FEUILLETON Naar het Engelsch ETHEL M. DELL. 42. Met een woest gebaar stak Piers zijn handen op. De marteling was meer dan hij verdragen kon. ,Neen!" riep hij uit. „Neen! Ik doe bet niet, ik doe het niet!" „Monsieur Pierre! Monsieur Pierre" Het was Victoria '§tem. Hij keek met verwilderde oogen om. Zijn armen vie len neer. „All right, beste Victor. Ik ben niet krankzin nig. Maak je niet ongerust Heb je wel eens gehoord van een kerel, die Damocles heette? Dat is een voorvader van me en de geschiedenis heeft een grappige manier om zich te herhalen. Doch ditmaal zal er toch een ver- «chil zijn. Hij kon niet eten, omdat hij bang was, dat er een zwaard op zijn hoofd vallen zou. Maar ik eet wel wat er ook gebeurt; en ik geniet ervan ook." Met een vermetelen lach hief hij zijn glas op. Zijn blik zocht dien van de vrouw aan den muur. Hij maakte een korte, uitdagende buiging voor haar. •■En u, madam ymag toekijken en glimlachen!" *eide hij. Hij dronk den wijn zonder dien te proeven en ging dan weg. En terwijl hij ging, meende hij, dat ergens dichtbij misschien in zijn eigen ziel weer een dui vel lachte en grinnikte. Maar toen hij zich eindelijk ter ruste legde, sliep hij v® e uren in droomlooze, volkomen rust als een rei- zgei, die, na lang geworsteld te hebben, tegen wind en ;t>e ij, eindelijk en behouden in de stille haven van zijn begeerte gekomen is. DEEL H. DE MARTELPLAATS. HOOFDSTUK L DOODE ZEEVRUCHTEN. Verie*L*n hart van boscl1 zaten zij een betoo- ]Ü8tG °SCh' waarin zwaar de lentegeur der essen hing en Piers zeide .terwijl hij handig als een jongen een stok schilde: „We hebben in ieder geval die oude Whalley een pleziertje gedaan. Van alle kletskousen ln de parochie is zij de ergste. Ik kan nooit voorbij haar huis komen, zonder dat zij over de gordijn tjes loert. Zij kijkt altijd achterdochtig en afkeurend naar mij. Het is eigenlijk een schande, want zij heeft me maar eens in haar leven betrapt en dat was twaalf jaar geleden." Avery lachte. „Ik geloof, dat zij geen manspersoon kan uitstaan, behalve een geestelijke." „O, ja, zij hangt als een klit aan de rokken der kerk," zeide Piers. „Er loopen er hoopen rond als zij feitelijk overal waar geestelijken zijn. Het is natuur lijk de schuld van de dominees. Als zij haar niet aan moedigden, zouden zij er niet zijni." „Dat weet ik niet!" zeide Avery glimlachend. „Ik ge loof, dat je wat hard tegenover geestelijken bent." „Ja? Nu ik ken er niet veel. Ik heb genoeg aan den Eerwaarden Stephen. De rest vermijd ik angstvallig." „Jongen, wat ben je bekrompen!" „Nou jij wilt toch geen vrouwelijke curator zijn. als Whalley! Ik zou het* niet kunnen verdragen!" „Ik voel niet de geringste roeping in die richting," verzekerde Avery hem. „Maar een van mijn beste vrien den staat op het punt geestelijke te worden en ik zou graag willen, dat jij ook van hem hield." „Als jij van hem houdt, doe ik het ook," antwoordde hij na een korte stilte. „Dank je, liefste. Hij is een Australiër en de hartelijk ste man, dien ik ooit ontmoet heb. Hij heeft me in tij den van nood bijgestaan. Ik weet niet wat ik zonder hem had moeten beginnen. Ik hoop dat hij zich niet be- leedigd zal voelen, want ik heb hem nog niet eens ge schreven, dat ik getrouwd ben." „We zijn ook pas tien uur getrouwd." „Ja, maar we zijn al tien dagen verloofd en ik was hem toch al een brief schuldig. Hij wilde me in de stad ontmoeten; maar hij heeft «het nog te druk om een da tum vast te stellen. Hij studeert hard." „Hoe heet hij?" „Crowther Edmund Crowther. Hij is jaren lang farmer in Queensland geweest. Hij heeft mij den dood van mijn man medegedeeld. Daar heb ik je al eens iets van verteld, Piers." „Ja" antwoordde Piers kortaf. Een stilte volgde, die langzaam als een soort barrière tusschen hen werd. Van af haar plaats op een gevallen boom keek Avery voor zich uit. Zij kon het gezicht van Piers, die druk bezig was met zijn stok, niet zijn. Hij zat op den grond aan haar voeten en alieen zijn donker hoofd was zicht baar voor haar. Het oude adres van vertrouwen. Prach tsch oenen, Kwallteitschoenem Nieuwste leesten, gemakkelijk en elegant. En de prijzen zijn lager dan ooit. Plotseling zeidie hij bijna woest: „Ik ken Edmund Crowther." Avery keek hem verbaasd aan. „Ken je hem?" „Ja," Hij bleef doorwerken aan zijn stok zonder op te kijken. Zijn woorden kwamen eruit met vlugge ruk ken, alsof zij ze er om de een of andere reden zoo gauw mogelijk uit wilde hebben. „Ik heb hem jaren geleden leeren kennen. Hij heeft me toen uit groote moeilijkhe- 1 den geholpen. Een paar weken geleden, toen ik met mijn 'grootvader in Monte-Carlo was, heb ik hem weer ontmoet. Hij heeft me toen verteld, dat hij je kendë. Natuurlijk was dat een typische samenloop van omstan digheden. God alleen weet waardoor dergelijke dingen gebeuren. Jij behoeft hem niet te schrijven. Ik zal het wel doen." Hij zweeg en Avery zag plotseling, dat zijn handen I beefden hevig beefden als de handen \*an een man, 1 die vreeselijke pijnen lijdt. Zij keek hem zwijgend aan j en verwonderde zich om zijn opgewondenheid, tot Piers, haar onderzoekenden blik voelende, den stok wegwierp en opsprong met een lach, die haar vreemd geforceerd I in de ooren klonk. „Kom mee!" zeide hij. ,Als we nog langer blijven zit- ten als Philemon en Bauois, zullen we vergeten dat het onze trouwdag is." Avery keek, zonder op te staan, met een angstig voor gevoel naar hem op. „Dus is Edmund Crowther een vriend van je?" vroeg zij. „Een goed vriend?" Zij zag een vreemde uitdrukking in zijn oogen bijne een wanhopige uitdrukking. „Een heel goede vriend. Maar hij zal het niet zijn, als je de eerste dagen nog veel aan hem denkt Ik wil jou gedachten voor mezelf hebben," Weer lachte hij, terwijl hij haar zijn handen toestak om haar te helpen opstaan. Een pijnlijk gevoel maakte zich van haar meester. Het was alsof hij een deur voor haar toegeslagen had, niet heftig of ook zelfs maar ruw, doch met een zoo vastberaden bedoeling toch, dat zij bijna den klink van den sleutel ln het slot hoorde. Hand ln hand gingen zij door het bosch en haar ge- heele verdere leven was de geur van Hjsterbesbloemen voor Avery een bitter-zoete herinnering aan dat wat heelemaal zoet had moeten zijn. Zij had het gevoel, alsof er een schaduw op Piers ge vallen was, die het binnenste van zijn ziel aan haar blik onttrok. Maar toen zij samen in de betooverde stilte van den lenteavond in een tuin zaten, die ongetwijfeld voor ge liefden was aangelegd, trok de wolk weg en zag zij hem weer in de vurigheid van zijn liefde voor zich. Want ln die stilte stortte hij voor haar uit de aanbidding, wel de tuinbouwers, aangesloten bij de L.G.C., moeten, zijn. de tellingen volgens de inventarisatie juist geweest, nog 6 spoorwagens van 10.000 K.G. roode kool aanwezig zijn. 40 wagons witte, 55 wagons gele, 11 wagons wortelen en 19 wagons uien. De aanvoeren der volgende week zul len ongetwijfeld bewijzen, of de Inventarisatie zuiver Is geweest. Roode kool zette ln met f 6.7018.80, waaruit men dus mag afleiden* dat voor groote kool Iets minder dan f 7 werd betaald en de maximum-prijs voor kool van 2 3 pond tot bij de f 19 liep. Veel verschil viel er in de volgende dagen niet op te merken. De prijzen stegen niettemin nog een| weinig, zoodat Zaterdag van f 7.40 tot f 19.50 werd betaald. Voor groote tweede soort werd van f 0.50f 1 minder betaald; kleinere brachten van f 3 tot f 5 minder op. In totaal werden, nog een 25-tal spoorwagens aangevoerd. Gele kool week in prijs weinig af met dien van de vorige week. Maandag werd f 3 tot f 7.30. besteed Vü£>r eerste soort, f 2.90f 4.20 voor tweede. In den loop der week kon groote kool tot bijna f 4 stijgen, terwijl Zater dag de kleine, van 2 pond ongeveer f 8.50 in maximum kon opbrengen. Kleine tweede soort ging Fan de bsnd voor f 5 f 0. De aanvoer was nog betesk^sjd, ongeveer 65 spoorwagens. Deensche witte bracht aanvankelijk minder op dan de vorige week. Later werden de prijzen boter en kon weer den prijs van gepasseerde week worden bedongen. Zaterdag werd f 8.20—13.50 besteed, ongeveer f 2 hooger dan wat het in het begin was geweest. Een 18-tal wagons maakten den) geheelen aanvoer uit De „taaie" uie'ntelers faaden het ook deze week niet best. Maandag wierd nog f 5.20 betaald, Donderdag ech ter slechts f 4.404.70, terwijl de laatste twee dagen gemiddeld f 5.20 betaald werd. Grove uien brachten Maandag f 2.90 op, welke prijs steeg tot Vrijdag f 4.20 f 4.50, doch Zaterdag weer daalde tot f 3.30 a f 3.70. Voor drielingen werd f 2.60f 3.10 betaald; nep kon f 4.40 bedingen. De prijzen van de peen waren ook niet best. Maandag brachten groote f 2.504.20 op, kleine f 1.20. Deze prijs verbeterde aanvankelijk iets, zakte later weer iets in, om Zaterdag f 4.205.30 op te torengen. Kleine gold toen echter f 0.801.70. Voor bleten was de animo ook gering. In. het begin der week werd f 2.60 betaald, Zaterdag f 1.70. Spinazie bracht f 25.40 op. Buiten de kool hebben de, aanvoeren; der andere pro ducten niet bijzonder veel te beteekenen: de algemeen© opbrengst wordt er weinig door beïnvloed. Voor Donderdag 25 April. 10.00 HILVERSUM (1071) Tijdsein en morgenwijding. 10.20 HAMBURG (392) Gramofoonplaten. 11.00 HUIZEN (336) NCRV. Korte ziekendiensrt, 11.20 DAVENTRY (1563) Gramofoonplaten. 11.20 KALUNDBORG (1153) Muziek. 1L40 LANGENBERG (462) Gramofoonplaten. 12.00 HILVERSUM (1071) Politieberichten. 12.15 HILVERSUM (1071) Lunchmuziek. 12.20 DAVENTRY (1563) Concert 12.25 LANGENBERG (462) Concert 12.30 HUIZEN (336) NCRV Middagconcert 12.50 PARIJS (R. 1744) Concert 1.05 HAMBURG (392) Gramofoonplaten. 2.00 HILVERSUM (1071) Lezing „Electriciteit in Uw huis." 2.30 HILVERSUM (1071) Gramofoonmuziek 3.00 HILVERSUM (1071) Knipcursus. 3.20 DAVENTRY (482) Concert 3.20 WEENEN (520) Concert 3.35 HAMBURG (392) Concert ke voor haar de poort van dat paradijs, dat zij niet meer gehoopt had te zullen betreden, geopend had» Zij zette haar twijfel en angst van zich af en ant woordde op zijn roep. Hij had het hart der vrouw in haar gewekt - en zij gaf vrijwillig, impulsief, haar gave niet wetend. Al kon zij hem niet de eerste verrukking van een jong meisje aanbieden, zij kom hem geven wat oneindig veel grooter wsa de diepe, sterke liefde van een vrouw, die geleden had. Zij zaten in den bedauwden tuin, tot in de verre bos- schen de nachtegalen hun hartstochtelijke muziek be gonnen; toen omdat de extase van den avond bijna meer was dan zij dragen kon maakte Avery zich los uit den arm van haar man en stond op. „Ga je?" vroeg hij. Hij bleef zitten en hield haar hand stevig vast in de zijne. Zij keek neer op zijn opgeheven gelaat en was zich bewust, dat het hare in de donkerte was, zoodat zij niet behoefd© te probeeren de tranen, die onverklaar baar in haar oogen gekomen waren, te verbergen. „Ja, liefste," zeide zij met een poging tot luchthartig heid. „eJ hebt na het diner nog niet gerookt Je moet nu een sigaar gaan rooken." Maar hij hield haar nog vast alsof hij haar niet kon laten gaan. Zij boog zich over hem heen. „Wat is er Piers? Wil je niet, dat ik ga?" Hij nam haar andere hand ln de zijne en (hield beide tegen zijn lippen. „Wil je gaan?" prevelde hij heesch. En dan plotseling Avery Avery, beloof me zweer me, dat wat er ook gebeurt, je me nooit verlaten zal!" „Maar liefste, heb ik dat al niet gezworen vandaag pas? Natuurlijk zal ik je niet verlaten. Mijn plaats is naast jou." „Dat weeet ik! Dat weet ik! Maar dat is niet genoeg. Ik wil, dat je het mij persoonlijk belooft, zoodat ik mij altijd zeker van jou zal voelen. Kijk eens, Avery" hij sprak moeilijk en zijn nu naar haar opgeheven ge laat scheen te smeeken „Ik ben niet die onmogelijke riddelijke ridder, waarvoor Jeanie mij houdt Ik ben vreeselijk sleoht. Ik geloof soms, dat ik een duivel in mij heb. En ik heb dingen gedaan ik heb dingen ge daan Zijn stem trilde plotseling „Voor ik jou kende, heb Ik tegen jou misdreven." Nu wilde hij haar laten gaan; maar nu hielden haar handen de zijne vast. Zij bukte zich dieper over hem heen, goddelijk, teeder .terwijl haar liefde zich om hem heen scheen te spreiden als vleugelen, waaronder zij hem dekte. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1929 | | pagina 1