Bables teere huid KOEGRAS. ANNA PAUL0WNA. WIERINGERWAARD. ZIJPE. OUDE NIEDORP. ALKMAAR. BARSINGERHORN. NIEUWE NIEDORP. LANGENDIJK. Voïfcepertg, welke «ra «preken crvtr verzorging van ouden van dagen, maar helaas op het laatste moment kwam een telegram In* dat de spreker verhinderd was te komen. Spr. zegt: we hebben) zoo'n harden «trljd te voeren tegen de Christel ij-ken, maar we voeren geen strijd meer. Wte moeten zo verdringen, door alle voor standera, van welke politiek ook, op hetzelfde aambeeld te laten kloppen. We zullen optrekken met de 60.000 leden. W3e zijn heele leven heeft getobd en gewerkt, heeft recht op premlevrij staatspensioen. Er ls altijd gezegd door de tegenstanders, er ls geenl geld, maar, zegt Mr. Oud, waar komt in 3 jaar tijd nu die slordige 250 millioen vandaan, welke is overgebleven. Is het geen schande, dat bijna'40.000 ouden van dagen buiten het staats pensioen vallen!? Het staatspensioen staat in het teeken der verkiezing en de kans is groot, dat we zegevieren. Spr. zegt: de RK. staatspartij ia een partij, bij uitnemendheid, wat organisatie betreft. De linksche groepen zijn te veel verdeeld. We worden daarom niet mjoedielooa, we zullen volhouden. In 1889 riep Dr. Kuijper reeds, dat de oudjes niet konden wachten en op 70-jarigen leeftijd was het staatspensioen f 2 en voor man en vrouw f 3. Hier Is niet om te lachen, volgens spr., dit kunnen we gerust aanstippen, het beginsel ls goed. Colijn zegt in 1924: we kunnen de eerste 10 jaar nog niet beginnen. En vanwaar komt het steeds aan groeiende overschot (270 millioen). Als 10 mlllioenj wordt uitgetrokken! bij hetgeen nu gedaan wordt voor staatspensioen, zijn we klaar. Er zijn partijen, welke zeggen, laten we niet geven, het volk zal lui worden, want ze gaan lingeren op het staatspensioen. Spr. geeft dan een voorbeeld van Dene marken en Engeland. Sinds daar premlevrij staatspen sioen wordt gegeven, Is de spaarzaamheid van het volk veel grooter geworden. De vrijwillige Ouderdomsverze- kering is volgens spr. nu eenmaal onmogelijk, de men- schenl kunnen eeni zoo hooge premie nimmer betalen. Ds. Baar zegt in één van de redevoeringen: één oude roestschuit minder in Nederland en we zijn klaar. Spr. brengt dan nog naar voren dat de tegenstanders van staatspensioen er niet tegen zijn dat de ouden het staatspensioen ontvangen, als de vrees niet bestond dat ze de teugels van het bewind zouden kwijtraken. Met de a.s. verkiezing moeten we alles In het werk stellen vóór staatspensioen. Spr. zegt dan nog dat in Engeland gedurende de laatste oorlog, de ouden van dagen dubbele uitkeerlng ontvingen en het is genoegzaam bekend dat Engeland de grootste geldelijke offers aan den oorlog moest bren gen. En in Denemarken wordt al zoolang premlevrij staatspensioen gegeven als dat wij er voor vechten om het te krijgen. Dat de regeering hier niet kan, is spr. onbegrijpelijk. We zitten op Wierlngen in het brand punt van de Zuiderzeewerken, dus geachte hoorders, gij ziet er genoeg van. Het werk is nog maar in een begin stadium en nu reeds zijn de heeren al 20 millioen in de war. Ook dat komt er, en het wordt niet genoemd. Er staan in Nederland 39 paleizen voor den Raad van Arbeid, wat blijft er van het zegeltjesplakken over. Te Hoorn wordt de R. v. A. nu opgeheven. En om een eind te maken aan oud en arm, moeten de tegenpar tijen in de hoek gedrukt worden. We waarschuwen te gen de christelijke partijen. En zoo las spr. een stukje voor uit een raadszitting te Leek, wat wel verregaan is, nl In die raadszitting kwam een voorstel van B. en W. aan de orde ove rte gaan tot reorganisatie van het burgerlijk Armbestuur, Dit deed den heer ter Veer (a.r.) opmorken: „Er is maar één middel, om oud en arm te voorkomen, dat is, dan moet men jong dood gaan." Een verrassend woord van christelijko naastellefde. Zoo noemde spr. nog een treffend geval, hem zelf overkomen. Op elfjarige leeftijd werd hij door zijn moeder ge stuurd om 2 ons biefstuk, bij een slager in de buurt. (Dit was dus in Alkmaar). Spr. betaalde, maar had 2 cent te weinig. Hem werd gezegd: Neem je geld maar mee, en haal straks je biefstuk maar. De de twee oen ten moesten eerst ook betaald worden. Deze slager had aan bezittingen enz. f 400.000. Het treffende van het ge val is, dat de weduwe van den slager een van de eerste was welke om pensioen kwam, en wel bij Spr. zelf, welke het moest uitbetalen. Wat vandaag niet is, kan dus morgen komen. Tenslotte leest spr. nog een gedicht voor, wat we hier laten volgen: Waarom moeten onze menschen Meestal naaf een armbestuur. Waarom na een werkzaam leven Maakt men oudjes overstuur? Waarom geeft men een minister Als 'hij vier jaar dient den staat Een pensioen dat door geen werkman 's Jaars, verdient wordt waar hij gaat? Waarom als men vijftig jaren De gemeenschap heeft gediend, Heeft men nog geen recht te zeggen Ik heb staatspensioen verdiend. Waarom hebben rijke menschen Een onbezorgde oude dag, Zelfs wanneer zij zorgeloos leefden Niemand hen ooit werken zag. Waarom zijn de rij-ke ouders Meestal voor een huisgezin, Een verrekening voor de tokomst Met veel kans op meer gewint Waarom hebben arme menschen Altijd vrees voor d'ouden dag, Zelfs wanneer zij ijverig werkten, Niemand hen ooit luieren zag. Waarom zijn de arme ouders Meestal voor hun kindertal Een bezit die hun een toekomst Vol van zorgen baren zal! Waarom wordt een slechte woning In een droeve donkere buurt, Door zoo menig stoere werkman Als hij veertig is, gehuurd. Omdat al wat hij verdiende Noodig was voor zijn gezin, En zijn loon nu gaat verminderen, Van de armoe het begin. Waarom al dat zegels plakken, Waar ik vrij beweren mag, Die in dienst van de gemeenschap Heeft recht op een oude dag, Vrij van zorgen en zelfstandig. Los van ieder armbestuur? Omdat werken van ons allen Welvaart brengt en levensduur! Waarom bltfven wij dus strijden, Voor een premlevrij pensioen? Voor een ieder die het bewijs gaf, Ik heb mijn plichten willen doen! Oud en arm zal uit de wereld Voor die werkte en die gaf, Al zijn kracht aan de gemeenschap, Zooals u die 't gaarne zag!! Na deze voorlezing zegt Spr.: Vecht voor premievrij staatspensioen. (Applaus.) In de pauze, welke hierop volgde, werden twee groote taarten verloot, meef om de extra kosten té dekken. Deze taartenverloterij bracht netto f 17.00' Eén werd gewonnen door de heer Jb. Kuit Sz., en één werd ge wonnen door den spr. van dezen avond, den heer Bruin. Deze aarzelde geen oogenblik om even over de zaal te zien, en overhandigde de taart aan de 78-jarige J. Waal. Dit gaf een oorverdoovend hoera en langdurig applaus. Hulde dan ook voor deze goedgeefschheid. Na deze attractie gaf OJEC.X, nog 2 nummers muziek, waarna de heer de Vries dank uitsprak aan de ongeveer Wrijft de gesmette en ontstoken deelen voor zichtig in met Purol, en houdt het huidje steeds droog, door bij het verwisselen van den luier, telkens te bepoederen met Purolstrooipoeder. Purol doos 30 en 60 ct. Tube 80 ct. Purolpoeder bus 60 ct. 100 aanwezigen voor hunne belangstelling, en hij hoopte op krachtige medewerking van hun zijde. Ook werd dank gebracht aan de mandolineclub voor de belange- looze medewerking ,-ln het bijzonder dank aan den di recteur van O.K.K. Een intiem gezellig bal na, was het slot van dezen welgeslaagden avond. Van den heer Jb. Bruul, autoverhuurinrichting al hier, vernamen wij, dat hij heeft aangeschaft een nieuwe 7-persoons Buick-auto, welke voor ziekenver voer kan worden ingericht. Hiervoor is de aanschaf fing dan ook hoofdzakelijk gedaan. In tegenwoordig heid van Dr. R. J. de Groot is een proefrit gemaakt, welke als volkomen geslaagd kan worden beschouwd. Zeer ernstige patiënten kunnen dan ook goed ver voerd worden. J.i. Zondagavond gaf de Mandolineclub O.K.K., directeur de heer P. Jongkind, voor een goed bezette zaal, een openbare uitvoering in het lokaal van den heer C. Scheltus te Hippolytushoef. Het eerste gedeelte van het programma, de muziek, werd buitengewoon goed weergegeven. Daarna werd opgevoerd: „Levensdwang", drama in één bedrijf, wat goed werd opgevoerd en de aan wezigen boeide. Ook werd nog opgevoerd „Het Dragonderpaard", militaire klucht in één bedrijf. Ook dit stukje vroeg aller aandacht, en er werd onbedaarlijk om gelachen. O.K.K. heeft met dezen avond haar populariteit weer aanzienlijk verhoogd. Een gezellig bal na besloot dezen avond. Donderdag hield de Nuts vereeniging „Oost Wie- ringen", een bijeenkomst in de zaal van den heer H. Koster te Oosterland. De Mandolineclub Oost Wie- ringen, directeur de heer S. Bruul, verzorgde het muzikale gedeelte van den avond, terwijl de bekende cabaretier Daan Pool optrad met een geheel nieuw programma. Ernst en luim wisselden elkander af, en de aanwezigen hebben volop genoten. Een gezel lig bal na besloot dezen mooien avond. Voor korten tijd maakte wij melding van het ongeval, den monteur F. K. te Oude Zeug, wegens het springen van een cylinder, overkomen. De getroffene werd een been verbrijzeld, welk lichaamsdeel hij hoogstwaarschijnlijk zou moeten missen. Heden moch ten wij vernemen dat de patiënt het goed maakt en weer normaal zal genezen, al zal het ook lang duren. Door bewoners, tevens werklieden op de Oude Zeug (Afd. 4 M.U.Z.), werd in de cantine aldaar een biljardclub opgericht genaamd „Veredeling der Bil jartkunst" „V.D.B.", 'Het doel dezer vereeniging is: le. de biljartkunst te veredelen. 2e. verschillende cato goriën der werklieden innig te verbroederen. Het aantal leden bedroeg bij de oprichting 20, ter wijl zich ook Benige donateurs lieten inschrijven. Tot bestuur werd gekozen: Voorzitter D. D. Ansems de Vries, secretaris K. van Wijngaarden, penning meester G. Rozenboom. Terwijl W. P. v. d. Voorden de functie van piqeur op zich nam. Naar men ons van bevoegde zijde meldt, zal mej. N. Wiegel, tijdelijk onderwijzeres aan de O. L. school te Hippolytushoef, met ingang van 1 Mei als zoodanig worden benoemd te Kolhorn. Zondag speelde de nog jeugdige voetbalvereni ging A.B.C. te de Haukes een wedstrijd op haar eigen terrein tegen Succes II. A.B.C. verloor dezen wedstrijd echter met 06. Dit was een vriendschap pelijke wedstrijd ter opening van het nieuwe AJ3.C.- terrein. De nieuwe school te Hippolytoshoei, Maandagmorgen 11 uur werd de eerste steen ge legd voor de nieuw te bouwen O. L. school te Hippo lytushoef door het oudste dochtertje van burgemeester Kolff. Bij deze plechtigheid waren tegenwoordig: bur gemeester Kolff en zijn echtgenoote, wethouders, raadsleden en secretaris der gemeente Wieringen, de inspecteur van het L. O. in de inspectie Den Hel der, de commissie van toezicht op het L. O., het be stuur van Volksonderwijs afd. Wieringen, het onder wijzend personeel van de nieuwe school, de hoofden der verschillende scholen en de architect van het ge bouw. Na de steenlegging werden alle genoodigden en belangstellenden verzocht hun handteekening te plaatsen op de oorkonde. Aan dit verzoek gaven alle aanwezigen gehoor. Daarna gaf burgemeester Kolff een korte uiteenzetting van de beteekenis van dit feit en werden alle aanwezigen uitgenoodigd een feest dronk te drinken in hotel De Haan. Toen allen hier hadden plaats genomen, verzocht de inspecteur van het L. O. het woord. Aanvankelijk was het de bedoeling van spr. geweest een enkel woord te spreken op het terrein van het nieuwe ge bouw. Daar de temperatuur dit niet toelaat, moet hij dit wel in de zaal doen. Het heeft mij verblijd, aldus spr., dat men dezen dag der eerste steenlegging van de school niet onge merkt voorbij heeft laten gaan. Er zijn momenten in het gezinsleven, en ook in het openbare leven, die herdacht moeten worden. De eerste steenlegging is geworden een belangrijke gebeurtenis bij een bouw werk. Het is het begin van het einde en wel een belangrijk begin van een einde. Er is heel wat ge passeerd voor men tot deze plannen kwam. Spr. uit zijn blijdschap dat dit zoo lang verbeide'moment ein delijk is aangebroken. Als nu de bouw, die al zoolang werd tegengehouden door de vorst, nu verder maar voorspoedig zal gaan. Spr. wenscht B. en W. geluk met het nieuwe gebouw in wording en wenscht archi tect Saai voorspoed bij de uitvoering van het werk. Het is een bouwwerk dat Wieringen tot eer zal strek; ken. Spr. voegt er nog een wensch bij en wel dat dér nieuwe school in gebruik kan genomen worden voor het slechte jaargetijde zijn intrede doet. De oude school heeft verschillende bezwaren en vooral in den winter is dit gebouw bijna niet meer te gebruiken. Tevens spreekt de inspecteur zijn dank uit, dat hij steeds op zoo'n prettige wijze heeft mogen samenwer ken met het gemeentebestuur tot heil der jeugd. Toen werd een dronk gewijd aan de nieuwe school. Daarna vroeg de heer C. J. Bosker, voorzitter van Volksonderwijs, tevens lid der schoolcommissie, het woord. Spr. had weinig meer toe te voegen aan het geen de inspecteur reeds had gezegd. Er werden hier grootsche plannen bewerkstelligd. Hij sprak zijn dank uit aan het gemeentebestuur voor de vriende lijke uitnoodiging, deze plechtigheid te komen bijwo nen. .Spr. noemt het een kleine plechtigheid, maar toch weer een grootsche plechtigheid, daar in dit ge- j bouw de fundamenten zullen worden gelegd, voor het nieuwe geslacht. Niet alleen wij zullen trotsch zijn op dit bouwwerk, maar ook het nageslacht. Het zal een gebouw worden, dat tot eer zal strekken. De spr. heeft er vertrouwen in, dat naar den wensch van den inspecteur en van vele andere belanghebbenden, architect en uitvoerder alles zullen doen, om voor den winter klaar te komen. Vele moeilijkheden zijn al overwonnen, en nog meerdere zullen overwonnen moeten worden, als voor den herfst alles klaar moet wezen. Maar toch hoopt spr. In dat Jaargetijde bij de inwijding der school tsgsr.woordig te mogen zijn. Hierna wilde de heer Van 't Hof, hoofd der nieuwe school, nog een kort woord spreken. Spr. wilde er op wijzen, dat eerste «teenlegging een belangrijk feit is, ook voor het onderwijzend personeel, daar de oude school zoo gebrekkig is, dat een deel reeds gestut moet I worden om instorting te voorkomen. Ook deze spr. ziet met verlangen naar de opening der school uit. Daarna richt de burgemeester nog een kort woord van dank aan de aanwezigen, en gaan allen zeer vol daan huiswaarts. JULIANADORP. Uitvoeringen van Alberto's Revuegeielschap. •Zondagmiddag werd door bovengenoemd gezelschap een kind er- en familievoorstelling gegeven in de zaal van het café „Prins Hendrik" van den heer H. J. Beu neman. Opgevoerd werd de nieuwe revue voor kinderen getiteld „Bulletje en Booiteataak" in 3 bedrijven. Voor diegenen, die deze geschiedenis wel eens gelezen; heb ben, was "het natuurlijk gemakkelijk te volgen, maar dat neemt niet weg, dat er om de verschillende daarin voorkomende scènes door het jeugdige volkje onbe daarlijk werd gelachen en niet minder ls genoten. En wie zou er ook aan twijfelen, dat als hij het gezelschap van den heer Boelens gaat beluisteren, niet zou genie ten van het gebodene. Er wordt immers altijd wat goeds gebracht en dat maakt dan ook dit gezelschap in Hollands Noorderkwartier en. zelfs nog verder, zeer populair. 's Avonds werd voor een matig bezette zaal een voor stelling voor ouderen gegeven. Allereerst werd opge voerd het drama in één bedrijf „De Macht van het Kind", hetwelk een bekend stukje is, doch steeds de monstreert hoeveel ellende er in een eertijds gelukkig levend gezin gebracht wordt, als de man zich gaat verslaven aan den drank. Een en ander werd goed weergeven en oogstte dan ook veel bijval. Daarna werd met veel succes gezongen door den heer Nic. Jansen een paar nummers, gemaakt door Jan Mens, g etiteld: „Het trouwen van vroeger en nu" en ,,'t W!as niet mijn ideaal" en nog een' aantal andere coupletten, welke zeer den lachlust bij de aanwezigen opwekten en ia den smaak vielen. Tuschen deaê voordrachten en| zangnummers werden door de mede werkende dames eenige moderne dansen uitgevoerd, wel ke eveneens zeer in den smaak vielen. Tot slot werd opgevoerd de dolle klucht in één bedrijf .Hannes gaat een paard koopen". Onbedaarlijk is er om deze klucht gelachen en dat kon ook niet andere, daar in dit stukje een geduchte vergissing ten tooneele wordt gebracht, die tenslotte voor Hannes op geheel andere wijze eindigt dan hij zich had voorgenomen, want Inplaats van met een paard thuis te komen, komt hij met zijn aanstaande levensgezellin bij zijn vader thuis Een! daverend applaus was hiervoor het loon. Een en ander werd. met een gezellig bal besloten. Daar in verbruid mot de toeneming van hot aantal leerlingen aan school m versterking van het getal, on derwijzers noordzakelijk was, hooft do Minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen op verzoek van het Gemeentebestuur goedgevonden, m.i.v. 1 April 1929 de rijksvergoeding der Jaarwedde van een tweeden onder wijzer van bijstand te verleencn. De bouw van het woonhuis voor den heer C. Meeldijk dat ingevolge de landaibelderswet zal worden gebouwd aan den Balgweg, is opgedragen aan K. Kreijger, aan nemer te Oudesluis. Het circus onder directie van de heeren Serierse en Kieffer gaf alhier óp het terrein van den heer Slikker een drietal voorstellingen. Was de opkomst reeds Zaterdagavond reeds flink te nomen, Zondagmiddag en -avond was het circus bijna geheel gevuld en het talrijke publiek toonde zijne groote tevredenheid met het gebodene; zoowel de paarden als de rijders wekten de bewondering op, terwijl ook de acrobaten, gymnasten, danseressen enz. buitengewone toeren verrichtten. Een bezoek aan bovengenoemd circus kan met ge rustheid worden aanbevolen. BREEZAND. Door J. Mosoh, timmerman alhier, zal voor rekening van den heer R. Huijg aan 'het bestaande woonhuis, staande aan den Koningsweg, een pakplaats met broei kas worden gebouwd. In een tamelijk goedgespeelden wedstrijd voor de zo mer competitie heeft Wieringerwaard j.1. Zondagmiddag met 52 van Julianadorp gewonnen. A.s. Zondag zal op eigen terrein de onlangs uitgestelde wedstrijd worden gehouden tegen Nieuwe Niedorp, om het gouden kruis. Dit zal ongetwijfeld een spannenden strijd worden. OUDESLUIS. Vrijdagavond vergaderde de afd. Oudesluis van Het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Va- cantiekolonlea in café Kreijger alhier. De vergadering was zeer slecht bezocht. Het voorloopig bestuur, bestaande uit den heer H. Jippes, voorz., Mevr. G. Zilver—Smit secr., en den heer J. Kossen, penn., werd in denzelfden vorm als definitief bestuur gekozen. De jaarlijksche contributie bepaalde men op f 1 per lid, te innen in de maand Juli. Komen er kinderen, naar het oordeel der schoolarts, voor uitzending in aanmer king, kan dit door de ouders aan bovenvermeld bestuur worden verzocht, en voor rekening der afd. geschieden. Van de 15 ingeschrevenen dezer gemeente voor den dienstplicht lichting 1930, werden er 7 vrijgesteld we gens broederdienst, 4 personen, nJ. O. Appel, J. G. van der Eng, J. Hittema en N. J. Kooijman, werden voor goed ongeschikt verklaard voor den dienst, zoodat nog slechts 4 personen overblijven, die dan ook ongetwijfeld allen wel zullen worden aangewezen voor den dienst. WEEKOVERZICHT VAN DE N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. Ondanks het gure weer der laatste dagen wordt de aanvoer bij den dag grooter, vooral spinazie uit de na tuur komt steeds meer los, en brengt hoogo prijzen op. Kropsla wordt ook veel aangevoerd, vooral nadat de vorige week hoogen prijzen gemaakt zijn, hebben de Tuinders zoo veel mogelijk aangevoerd, en hebben zij minder op de kwaliteit gelet. De prijzen waren deze week voor goede sla nog hoog, maar voor mindere kwa liteit werd door de overgroote aanvoer te kort betaald. Evenwel ls er door een enkele Exporteur proeven ge nomen met het verzenden van sla, zoodat het teveel wel door de groothandel uit de markt genomen zal wor den. Raapstelen komen ook meer los en worden door de Ameterdamische Handelaren; graag gekocht, tegen flin>- ke prijzen, met radijs gaat het minder goed, dit artikel is het beste te verkoopen bij warm weer. Witlof komt nu toch ook los; meenden wij dat dit artikel door de 1 vorst geheel weg was, dit valt echter nogal mee en de j aanvoer komt hoewel laat, toch nog «enigszins tot zijn 1 recht Wintergroenten zooals kool is schaarsch vertegen- j woordigd, maar brengt hooge prijzen op. Prei en soep* groenten zijn naar omstandigheden goedkoop, pieterselie daarentegen heel duur is, in de andere ten is weinig verandering gekomen, zoodat dit het' melden niet waard is. Naar wij vernemen zal door de vereeniging „D.Q.( alhier op 26 en 27 Mei a.e. een huls vlij ttentoonetelil worden georganiseerd. Bij Kon. Besluit werd goedgekeurd de wijziging v de verordening op de heffing van leg- en kaalg-y voor den walmuur te Kolhorn. I De heer A. Vader, ambtenaar ter secretarie alhl j slaagde dezer dagen voor het schriftelijk gedeelte •- g het examen candidaat-gemeentesecretaris.. Het woonhuis van den heer S. Mars, thans 1 woond door den heer P. Wardenaar, is door hooi deling van den makelaar A. Sleutel, ondershai verkocht aan den heer J. S. Kuiper, brandsioff handelaar alhier. KOLHORN. Het bouwen van de Rijksveldwachterswoning Kolhorn, zal wat het timmerwerk betreft, wor< uitgevoerd door den heer Wardenaar te Haring! zen. N.V.V. heeft Zondag haar 10-jarig bestaan gevit niet slechts door het houden van een feestavond, na tevens waren voor dien dag 2 wedstrijden gsorg* seerd tegen de tourclub TH..O.R. uit Enkhulzen, staande in hoofdzaak uit West-Frisia-spelers. 's Middags half drie bond N.N. H den strijd aan T.H.O.R. H. NN. was in dezen wedstrijd doorloopt] de sterkere. Verscheidene TJLO.R-spelera hadden jaren de voetbalschoenen niet aangehad en. hen i het voetballen) dan, ook niet makkelijk af. Toch is N.N. slechts eenige minuten voor het einde mogen j lukken „the winning goal" te fabrioeeren. Eenett was dit de schuld van de buitengewoon mat spels voorhoede^ anderzijds vond het z'n oorzaak in het ad terende doel verdedigen van. den befaamden rechtsbu van West-Frisia I, Tikus Peereboom, die zich ook de goal op z'n plaats toonde. Een 10-zege van, l\ was hier het resultaat. Na afloop van dezen wedstrijd speelde N.N. I t TH.O.R, I. T.H.O.R. I bleek een' geheel ander elftj zijn dan TH.O.R. H. Drie spelers van West-Frisia zeggen T. Peereboom, H. Peerebooml en W. Krul, w hier van de partij. NN. begon overdonderend, w« was het reeds 10 en gedurig werd op de helft der zoekers gespeeld. Eindelijk echter kwam de T.H0 ploeg los en nog voor de rust wist ze haar 10 ac] stand in een 21 voorsprong om te zetten. Na half-time een zelfde beeld als het laatste kwarl voor de rust. De bezoekers in de meerderheid. Te maal nog moest keeper Bakkum visschen. Het einde bracht een 4-1- zege der TJLO.R.-n* schen, door wélke uitslag beide vcreenigingen één twee voor deze wedstrijden beschikbaar gestélde dailles In do wacht sleepten. Vermelden wij nog, dat de tourclub over een jas band inde gelederen; van haar supportera beschikte, deze wedstrijden met haar mjuziék op gezellige w! opluisterde en veel er toe bijdroeg, dezen een fraai geheel te maken. - NOORDSCHARWOUDE. Het onderzoek der kunstmeststoffen, aan leden d« 1 vereeniging „Tuinbouwbelang", door de firma H E. Haijtema te Alkmaar, geleverd, had den genden uitslag: Zwavelzure Ammoniak 20,87 Cbl t lisalpeter 15.75 Kaiksalpeter 15.6 Ureurn -46M Superfosfaat 13.9 en 13,5 Patent-kali 28£ Kalizout 41.7 OUDKARSPEL. Collecte Emmabloempj I De opbrengst dezer collecte, welke langs den I heelen Langendijk werd gehouden, en ten bate T.B.C.-hestrijding is, was f 193.63. Over de vier doi pen te zamen hadden zich een 40-tal jongedames bt schikbaar gesteld voor dit mooie doel. Een gezell avondje en een kleine tractatie werd de jongedaro aangeboden. I LANGENDIJK. I Langzamerhand blijkt, dat de bloembollen j van de buitengewoon strenge vorst hebben geledei dan aanvankelijk werd gemeend. Had men oorspro! kelijk gedacht, dat de schade onbeteekenend was, de plant zich meer ontwikkelt, ontwaart men, dat' nog al wat bollen zullen mislukken. -r LANGENDIJK. In de jongste vergadering van de afd. van den A. G.O.B. werd de heer C. de Jong te St. Pancras aa gewezen als plaatselijk agent van de V.A.S. Als ca didaten voor de Redactie van den Geheelonthoud en voor het Hoofdbestuur werden de aftredende I den gesteld. Voor de Blauwe Wbek zullen 1250 kra ten worden verspreid, voorts nog 10 platen en I bloempjes besteld. In St. Pancras gaat het uita kend met de verspreiding van het orgaan. Er zal i i worden deelgenomen aan de meeting te Purmerei niet aan de Blauwe Week te Zutfen, als zijnde te verwijderd. Door den heer C. de Jong Jz. werd voa gesteld, om ter gelegenheid van de feestelijkheds ter viering van het 300-jarig bestaan van den Poldift Heerhugowaard de geh. onth. vereen, aan te spon# een groote reclame-optocht te houden. LANGENDIJK. Verleden week zijn vele aardappelen, die pas evei 1 boven den grond stonden, afgevroren. Daar men i a zeer laat wds met het poten, is het te verwachten n dat het nu wel half Juni of ongeveer 3 weken late: wordt, dan verleden jaar, eer de vroege aardappe- r len zullen worden aangevoerd. ZUIDSCHARWOUDE De afdeeling Zuidscharwoude-Broek op Langen# van den Bond voor Staatspensionneering besloot, ot den 30sten Mei een autotocht te organiseeren voor d rentetrekkers. Verschillende houders van luxe-auto' zullen worden verzocht, hun auto beschikbaar te ste len, terwijl in de tekort komende plaatsruimte worden voorzien door autobussen. Verwacht wordt dat minstens 100 ouden van dagen aan dezen autorit zullen deelnemen. ZUIDSCHARWOUDE. Ons fanfarecorps „Kunst na Arbeid" zal deelnemen aan het Concours van den Westfrieschen Bond, de' dit jaar te Winkel wordt gehouden. Behalve de wer kende leden zullen nog een groota aantal belangstel' lenden mee naar het concours optrekken. LANGENDIJK. De N.-H. Prop. Commissie van den A.N.G.O.B. be sloot een onderzoek in te stellen naar de mogelijk heid een tournee te houden met het Reizend Drank- weer Museum in de noordelijke plaatsen van Noord- Holland, Deze commissie zal voor de Alg. Vergade ring van den A.N.G.O.B. een. voorstel indienen, in verband met de propaganda 'der geheel-onhoudinS onder de schippers, Aan de adspiranten van den N-- H. Voetbalbond zal door den voorzitter een lauwer krans als wisselprijs worden aangeboden. OUD KARSPEL. Bij de op heden/ gehouden stemming voor een lid va» den Koog- en Bleekmjeerpolder, periodiek aftredend d« heer G. Borst Gz. te Oterleek, zijn uitgebracht 36 ston> men, waarvan op den heer G. Borst Gz. 18 en 16 op den hoer J. Kroon, Gz., terwdjl 2 etemfnon op anderen' rijn uitgebracht, zoodat geen volstrekte meerderheid i» verkregen* en men dadelijk overging tot een rieuvrl stemming, waarvan op J. Kroon Gz. 25 en G. Borst G* II stemmen, zoodat ia gekozen de heer J. Kroon Ge alhier.

Schager Courant | 1929 | | pagina 6