NIEUWE NIEDORP. HARENKARSPEL. HEERHUGOWAARD. OPMEER. ZIJPE. WIERINGEN. OUDE NIEDORP. ANNA PAUL0WNA. ONZE RIJWIELEN G. ANNEVELDT Dorpen Schagen. LANGENDIJK. SINT MAARTEN. BARSINGERHORN. Gemengd Nieuws. De tornado's in de Vereen. Staten. soek ora gedccrrnde de de burgerij worden gericht. Blijkens mededeellng:, zullen de feestgidsen nog deze •week verschijnen. Alles wijst op een zeer ernstige voorbereiding en een druk bezoek is zeer zeker te ver wachten. LUTJEWINKEL. Door het Hoofdbestuur der Posterijen^ Telegrafie en Telefonie, is aan G. de Geus te Lutjewinkel, in afwachting eener wettelijke regeling, voorloopig ver gunning verleend voor de oprichting van een radio- distributie-contrale, voor Lutjewinkel en de Weere. GEMEENTE WINKEL. Ingeschreven gedurende de maand April 1929. Geboren: Johanna Bernarda, dochter van Hermann Diederich Wilken en Jantje Wit. Hendrik, zoon van Hendrik van het Kaar en Elisabeth Breebaart. Si- man Jan, zoon van Cornelis Boor en Willemtien Hoogenkamp. Jacob Pieter, zoon van Izaak van Pee- nen en Sophie Catharine Stramann. Gehuwd: Gerrit Blaauboer, 25 jaar en Anna Maria Jonk, 23 jaar. Tamis Pieter de Jong, 27 jaar en Antje de Boer, 23 jaar. Overleden. Pieter Leijen, 63 jaar, echtgenoot van Geertje van Soelen. Elisabeth Mienes, 38 jaar, echt- genoote van Simon Kriek. GEMEENTE NIEUWE NIEDORP. Ingeschreven gedurende de maand April 1929. Geboren: Ariën., zoon van Jacob Pijper en Catharina Kuiper. Ate, zoon van Gerrit Wit en Hinke de Jong. Johannls Johanna, zoon van Johannis Martlnus Jan sen en) Geertje Dekker. Ondertrouwd1: Pieter Visser, oud 28 jaren, te Sijbe- karspel en Trijntje Mfoeijes, oud 23 jaren, alhier. Jan Met, oud 24 jaren, te Egmondbinnen en Wilhelmina Sll- ver, oud 21 jaren, alhier. Johannies Hendrlcus Mosch, oud 22 jaren, te Warmienhuizen en Petronella Takken, oud 20 jaren, alhier. Martinus Smit, oud 30 jaren, te Beemster en Margaretha Stoop, oud 24 jaren, alhier. Jacob Klomp, oud 25 jaren, te Hoogwoud en Antje Blokker, oud 26 jaren, alhier. Abraham Aalbregtse, oud 27 jaren, alhier en Niesje Sterk, oud 23 jareri, te Win kel, Meijert Grootes, oud 23 jaren eni Maartje Arts, oud 23 Jaren, belden alhier Jacob Klomp, oud 24 Jaren, te WJognum en Antje Blokker, oud 26 jaren, alhier, on langs te Wognum. Joost van den Kommer, oud 27 jaren, en Wijnanda Blanken, oud 23 jaren, beiden alhier. Cernelis Koorn, oud 26 jaren en Stephanie Arlna Sepers, oud 25 jaren, beideni alhier. Getrouwd: Pieter Visser en Trijntje Mioeijes. Johannes Hendricus Mosch en Petronella Takken. Jan Met en Wilhelmina Silver. Arie van der Leek, oud 81 jaren, echtgenoot van Elsje Ruin, Jan Bakker, oud 47 jaren, echtgenoot van A&fje Klaver (overleden te Oude Niedorp). DIRKSHORN. Kookdemonstraite vanwege het Prov. Eleck bedrijf v. Noord-Holland. Wij maken onze lezers attent op de advertentie ln dit blad en de aan ingezetenen verzonden uitnoodlglngen, betreffende een „Electr. kookdemonstratie", die, van wege het P.E.N. zal worden gehouden op Dinsdag 7 Mei 1929 ln café Bruin te Dlrkshorn (Gem. Harenkars pel.) Gezien het groote succes, dat deze demonstraties ln andere gemeenten hadden, kunnen de bezoekers rekenen op een leerzamen en gezelllgen midag. Er zal niet alleen electr. gekookt worden, maar tevens zullen allerlei nieu we huishoudelijke toestellen dié nog voor velen onbe kend zijn in werking worden vertoond. Deze toestellen liggen wat de aanschaffingskosten be treft binnen het bereik van zeer velen en geven een groote besparing aan tijd en arbeid dn het huishouden. O.m. zal de electr. warmwatervoorziening worden ver toond met goedlcoope nachtstroom. Ook de heeren zullen zeer welkom zijn, daar bok voor hen verschillende belangrijke toepassingen voor het bedrijf zullen worden besproken. Gedurende de pauze wordt den bezoekers een aardige verrassing bereid. Men verzulme niet deze belangrijke demonstratie bij te wonen. Hier werd voor rekening der gemeente aanbesteed het bouwen van een bewaarplaats voor de pas aan geschafte motorspuit. De vijf inschrijvingen waren als volgt: Boekestein en Goed f1047.A. Kalff f 1125.—, J. Borst f 1120.—, C. Langedijk f 1075.—, P. Wester f 953.—. 'De begrooting was f 1034.—. Aan den laagsten inschrijver is het werk gegund. Door de politie is aan den arbeider K. K, die steun van de gemeente ontvangt, aangezegd, dat op hem van toepassing is gesteld art. 67 der a'lgemeene politieverordening. Dientengevolge zal genoemde K. K. 'geen café mogen bezoeken, terwijl caféhouders de aanzegging hebben ontvangen aan hem geen drank te mogen verstrekken. De afdeeling Opmeer en omstreken van de Hol- landsche Maatschappij van Landbouw, zal bij gelegen heid van de paardenmarkt op 3 Juni eene tentoonstel ling en keuring houden van -hengsten, paarden, veu lens en ketten te Opmeer. Zij heeft daaraan ter op luistering een aantrekkelijk prograrpma verbonden: namelijk een tentoonstelling van wol vee, varkens, geiten, pluimvee, eenden, duiven, collecties zang- en siervogels, konijnen, benevens een mooit concours, hippique, een springconcours, en andere hippique aantrekkelijkheden, te veel om op te noemen. Ook nog prijzen en premies voor rijtuigen, landbouw werktuigen, waarvoor mede geldprijzen en medailles beschikbaar zijn. Dus een echt landbouwfeest. SCHAGERBRUG. Vrijdag heeft ten overstaan van notaris Wegener Sleeswijlc de afslag plaats gehad van een boerenhuis met wei- en bouwland, tezamen groot 13.81.90 H.A., ge legen aan den) Oosterweg, gem* Callantsoog, thans in huur bij den heer P. Hoep, eigendom van de faan. van de Poll. Een en ander werd op 19 April j.i. ingezet op f 5500. Een perceel weiland gen. „Het Boekelsland" groot 1.36.70 werd ingezet op f 1930. De uitslag was als volgt In verschillende combinatiën werd 't opgeboden tot f 6650 en'door den heer Jb. Schipper te Breezand o>p f 1350 erboven gemijnd, alzoo f 8000. Daarna werd het perceel no. 10 bij Callantsoog er bij genomen en door den heer E. Rentenaar te Schagerbrug afgemijnd op f 800, waardoor het totaal is geworden f 10730. ZIJPE. Aan den dienstplichtige der lichting 1929, C. Koenis, werd vrijstelling wegenis broederdienst verleend, ZIJPE, Met ingang van 3 Mei j.1. is al tijdelijk onderwijzer aan de openbare lagere sohool te Burgerbrug ln functie getreden de heer J. Kliffen te Noordscharwoude. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 1 tot en met 3 Mei 1919. Geboren: Johannes, zoon van Jacob de Groot en Anna de Boer. Neeltje, dochter van Arie Rentenaar en Aaltje Otto. Ondertrouwd: Geene, Gescheiden van echt: Melis Spaans en Martha Hen drik* de Carpentier, beiden won, te AmMerdam. WNfavuwtt. TwuaÊ» Pïragwr, 30 Jgasa, auUiger, te Den Helder en Trijntje van der Molen, 18 Jaar, zonder be roep, te Zijpe. Overleden!Geen1* j£ Wegens het vertrek naar Callantsoog van den heer H. J. Schut, is ln zijn plaats tot tijdelijk onderwijzer aan de school te Oosterland aangesteld, de heer F. Jas pers, uit Leiden, en wegens het vertrek van mej. N. Wiegel naar Barsingerhorn, voor enkele dagen als on derwijzeres aan de school te Hlppolytushoef Mej. L. J. Wiessner van Den Helder, De dienstplichtigen J. Poel, W. Mostert, M. Tijsen, R. .Kat, S. Klein en C. J. Kroon, allen behoorende tot het 21e reg. inf. zijn opgeroepen om op 8 Augustus voor 17 dagen op te komen te Amersfoort terwijl, de dienstpl. A. Buma en J. de Wit, ibeiden van hetzelfde regiment, zijn opgeroepen tegen resp. 22 en 1 Augustus. De dienstpl. G. M. van Hoorn van het 17e reg. inf. is opgeroepen tegen 29 Aug. te Venjo en de dienstpl. R. Tuin van het le reg. Inf. tegen 8 Aug. te Assen. Zoo ons gemeld werd, heeft D. Jac. Mulder te de Elft zijn boerderij e. d. verhuurd aan P. Kistema- ker alhier. In de Donderdagavond gehouden bestuursver gadering van „Volksonderwijs", afd. Wieringen, is naast het bestuur een commissie benoemd tot rege ling tentoonstelling. Deze commissie bestaat uit de dames mevr. C. J. Bosker en mevr. Witvliet, mej. E. M. Mulders, mej. C. A. Dito, mej. M. Schuh, mej. D. Metselaar Jd., den Oever, mej. D. Bakker Ed., en de heeren C. Duijnker, N. Kaan, S. Jongkind, te Hippo- lytushoef en C. v. d. Slikke en Semijn te Westerland. De vijf genoemden heeren vormen het bestuur van deze commissie. Aan de burgerij zal worden verzocht zooveel moge lijk mede te werken tot het doen slagen van de ten toonstelling door met milde hand cadeautjes te ge ven. We zijn niet bang of de tentoonstelling zal weer als altijd slagen. De dienstweigeraar ,T. Bareld, hier woonachtig, is tot 10 maanden gevangenisstraf veroordeeld en is overgebracht naar de bijzondere strafgevangenis te Scheveningen. Aan J. D. Kooij, timmerman alhier, is opgedra gen den bouw van een woon-winkelhuis, van hout, aan de Hollebalg, voor rekening van den heer P. Bugel te Haukes. De afd. Wieringen der S.D.A.P. zal op Zater dagavond 4 Mei haar Meivergadering houden, met medewerking der A.J.C. van Den Helder. Als spre ker voor dezen avond treedt op de heer v. Asperen van Wormerveer. Door B. en W. la tot opperbrandmeeater voor de spuit te Zijdewind benoemd, de heer J, Bakker Jnz., te De Weel. De dienstplichtigen J. Th. Burger, A. Koomen, J. Plij- ter, C. Bakker, W. Blankendaal en J. Langendijk, woon achtig in deze gemeente, zijn opgeroepen om op 8 Aug. a.s. voor herhalingsoefeningen onder do wapenen te ko men. Over het afgeloopen kwartaal werden er in het vee- fonds alhier verzekerd 'gemiddeld 507 runderen. Hier van werden er 7 stuks afgekeurd. De omslag werd vast gesteld voor de maand Februari op 0.2 pet., voor Maart op 0.1 pet., en voor de maand April op 0.4 pet. Dit is gemiddeld per rund gerekend in de 3 maanden f 1.55. GEMEENTE OUDE NIEDORP. Ingeschreven 'gedurende de maand April 1929. Geboren: Hermanus Cornelis, zoon van W. H. Bier man en Vrouwtje de Boer; Geertruida Johanna, dochter van G. Veldman en H. M. Kazenbrood; Cornelis Petrus, zoon van C. Burger en M. Klaver; Johanna Maria en Maria Theresia, dochters van C. Bakker en J. Kwak man; Simon, zoon van Petrus Wijnker en Cornelia Ligt- hart. Ondertrouwd en Getrouwd: Nioolaas Kok en Johanna Bleeker, beiden wonende alhier. Gerardus Poland te N. Niedorp, en Cornelia Maria, alhier. Overleden: Petrus Droog, oud 5 jaar, zoon van J. Droog en M. van Duin; Cornelis Jacob Witte, zoon van Jib. Witte en A. Stam, oud 6 maanden; Johannes Adrla- nus Ligthart, zoon van N. J. Ligthart en M. Portegijs, oud 3 jaar; Jan Bakker, echtgenoot van Aafje Klaver, oud 47 jaren, wonende te N. Niedorp. Donderdag 2 Mei hield de Handeldrijvende en In- dustrieele Mlddenstandsvereeniging „Anna Paulowna" haar Jaarvergadering ln de Vlas- en Korenbeurs. De heer H. Jonker, waarnemend voorzitter, opent met een woord van wielkom en| herinnert er aan, dat voor stellen schriftelijk of mondeling bij het Bestuur inge diend hadden kunnen worden. Er is eohter niets van de leden ingekomen, waaruit misschien mag worden, afge leid, dat zich bij onze Middenstandera momenteel geen groote moeilijkheden voordoen. De secretrls, de heer C. Kaan, leest daarop de notulen, welke ondveranderd worden goedgekeurd, met dank voor de goede weergave Naar aanleiding van het wetsontwerp betreffende de finantieele verhouding tusschen Rijk en Gemeente verzoekt de Kon. Nederl. Middenstandsbond adhaesie aan een adres, waarin wordt aangedrongen op vrijstel ling van personeel© belasting op winkels, koffiehuizen, enz. Hiervoor is het eohter reeds te laat. Naar aanleiding van een schrijven van den Midden* standsbond nopens het Congres, dat Augustus te En schedé wordt gehouden* besluit de vergadering, met het oog op de kosten ln verband met den grooten: af stand. geen afgevaardigde te zenden. Mede uit overwe ging, dat geen der leden zoo gemakkelijkyeen drietal dagen uit zijn werkzaamheden kan gaan. - Het Bureau voor advies te Alkmaar bericht, dat 10 cents per lid, vorig jaar toereikend is geweest om do onkosten te dekken, terwijl het streven steeds zal zijn» om de kosten zoo laag mogelijk te houden. Van de Kamer van Koophandel is een schrijven in gekomen behelzende mededeellng, dat te Alkmaar vaii 2129 Sept. een tentoonstelling wordt 'gehouden, die de belangen van den Middenstandsbond raakt en dua voor de Middenstandsvereenigingen van beteekenis kan zijn. I De heer Veltman te Van Eiwijoksluls zond een schrij- I ven in betreffende wegverbeterinig, waarin hij den I wensch uit, dat de afdeeling daarin haar medewerking zal verleenen. Het Bestuur heeft deze zaak gebracht waar zij naar zijn meening wezen moet, namelijk bij I Polder- en Gemeentebestuur. Ingekomen is het verslag van den Mlddenstandsraad over 1928. Na deze mededeellng brengt de le seoretaris, de heer M. G. de Nijs, het Jaarverslag uit, waaruit blijkt, dat er 1 Algemeenie vergadering en 4 Bestuursvergaderingen zijn gehouden. Het ledental is met 2 achteruitgegaan. Op een adre9 van de afdeeling om een wegverbreeding aan den Noorder-Molenvaartsweg, teneinde het keeren I van auto's gemakkelijker te maken, werd gunstig be- schikt. Het Bestuur heeft zich, na het springen van den duiker tot het Polderbestuur gewend met het verzoek, dat tijdens het herstel de weg naar Van Ewijcksluis niet afgesloten zou worden voor het verkeer, hetgeen dan ook niet gebeurd 1* Een poging, om hier een vereeniglng te stichten voor Ziekenhuis-verpleglngsko»- ten* stuitte a£ op gebrek aan belangstelling. Het jaar- zijn van een aparte klasse, da betere, daarbij veel goedkocper dan wsar ook. Komt U eens kijken, zon der verplichting tot koopen. Prijscourant op aanvraag. verslag wordt goedgekeurd. Hierna volgt rekening en verantwoording van den penningmeester, waaruit blijkt, dat de ontvangsten heb ben bedragen f 135.99, de uitgaven f 07.54, er is dua een saldo van. f 68.45. Het saldo van het vorig jaar be droeg f 217.70, dus tezamen f 288.15. De bescheiden zijn nagezien door de heeren Koorn en Molenaar en volkomen in orde bevonden, waarop voor zitter de commissie dankt voor haar moeite en den pen ningmeester voor zijn accuraat beheer. Tot Commissie voor het nazien der rekening over het loopende jaar worden benoemd de heeren J. Munitje- werf eni N. Nap. Volgt Bestuursverkiezing. Aftredend zijn de heeren H. Jonker, Jb. Jonker en C. Kaan, die allen worden herkozen. Daar de rondvraag verder niets oplevert, sluit voor zitter de vergadering. VALKKOOG. Donderdag jl. vergaderde de tuinbouwvereeniging „St. Maarten.", ten huize van den heer Kuiper. Aan wezig 24 leden. Na opening door den voorzitter en het lezen der notulen, ging men over tot het behandelen van den beschrijvingsbrief van den N.M.B. De hoofdpunten wel die van het Bondsbestuur, betreffende de ver nieuwing van de veiling .en een nieuw betaalkantoor. Deze punten werden toegelicht door het lid in het Bondsbestuur, den heer T. Rens, Er ontstond hier over een levendige discussie en het bleek, dat do vergadering vóór het uitbreidingsplan der veiling was. Niet alzoo dacht men over het betaalkantoor. De meerderheid wilde het betaalkantoor biji de veiling houden en zoo noodig dit uitbreiden; een vergader lokaal achtte men van minder belang. Dit voorstel kon geen meerderheid verkrijgen. De verdere punten van den beschrijvingsbrief lok ten niet zooveel debat uit Men ging over het alge meen accoord met het praeadvies van het bondsbe stuur, behalve wat het eigen voorstel betrof. Men kon zich daar niet met het praeadvies vereenigen, zoodat het voorstel door de afgevaardigden nog wel zal worden verdedigd ter algemeene vergadering. Bij' de nu volgende rondvraag stelde de heer Asma voor, om verlichting te vragen bij de Schager sluis, welk voorstel door. de vergadering werd onder steund; hieraan zal gevolg worden gegeven. De heer C. Gootjes bracht ter sprake: een poterbe- waarpla&ts. zoo'n belangrijk punt kan niet zonder de noodige voorbereiding op de agenda worden ge plaatst, zoodat daaromtrent waarschijnlijk wel na dere voorstellen zullen volgen. Er zal weer gelegenheid wordep gegeven om ge zamenlijk manden te koopen. Na deze laatste mededeeling sloot de voorzitter met een woord van dank de vergadering. GEMEENTE SINT MAARTEN. Ingeschreven gedurende de maanid April 1929. Geboren: Ate, zoon van Pieter de Graaf en Jantje de Geus; Jacobus, zoon van Jan Stoop en Maria Cornelia Mak; Elisabeth Helena, dochter van Cornelis Stoop en Francisca Jacoba Streefkerk; Cornelis Jozef, zoon van Jan Tak en Geertruida Adrlana Bakker. Ondertrouwd: Willem Sevenhuijsen, oud 27 jaren te Schoorl, en Dieuwertje Kos, oud 26 jaren, alhier; An- tonius Kaag, oud 28 jaren, te Zuischarwoude, en Emma Dekker, oud 29 jaren, alhier. Getrouwd: Cornelis Schermerhom en Guurtje de Pee. Overleden: Geene. VERGADERING VAN DEN VLEESCHKEURINGS- DIENST, KRING BARSINGERHIORN. In de Vrijdag jl. gehouden vergadering van de commissie uit dezen dienst waren alle leden aan wezig. Voor de gemeente Schagen was aanwezig het plaatsvervangend lid, de heer W. F. J. van Erp, Van den heer J. Cornelissen, die door den Raad als afgevaardigde voor de gemeente Schagen was be noemd, was bericht ingekomen dat hij die benoeming niet aannam. Na opening door den Voorzitter, werden de notu len gelezen en onveranderd goedgekeurd. Op voorstel van den heer H. K. Koster, Wieringer- waard, wordt besloten, teneinde het frauduleuze slachten tegen te gaan, aan den Inspecteur van den Veeartsenijkundigen Dienst te verzoeken, alle huiden van gekeurde dieren van een merkteeken te voor zien. Daardoor toch zou tegen het in bezit hebben van ongemerkte huiden proces-verbaal kunnen wor den opgemaakt. Ten aanzien van de aan te gane geldleening kon nog geen beslissing worden genomen. I Vastgesteld wordt de concept-overeenkomst met andere gemeenten en tevens besproken hoe men zich i de regeling met^de verschillende aan te sluiten ge meenten denkt. Met de gemeentebesturen van Alk- I maar, Den Helder, Anna Paulowna, Wieringen en I Texel zal een onderhoud plaats hebben, om tot een overeenkomst te geraken. Tenslotte werd door den Voorzitter aan den heer H. S. Eriks, die door de opheffing van de gemeente Petten uit de commissie treedt, hartelijk dank ge bracht voor hetgeen hij' voor de totstandkoming van de verwerkingsinrichting heeft gedaan en voor de prettige samenwerking. I BARSINGERHORN. 1 De voor deze gemeente Ingelijfde dienstplichtigen der lichting 1924 Jb. Eriks, A. D. Stins, L. Wardenaar, en de dienstplichtigen der lichting 1926, R. Bood, W. van der Oord, en A Veenstra, alleen behoorende tot het 21e Regiment Infanterie, zijn opgeroepen om op 8 Augustus 1929 te Amersfoort voor herhalingsoefeningen ondier de wapenen te komen. Naar wij vernemen zijn B. en W. voornemens, aan het Raadsbesluit tot het 'aanstellen van een 4e leerkracht aan de O. L. school te Kolhorn per 1 Mei j.1. spoeds halve uitvoering te geven door benoeming van een tij delijke 'leerkracht. I Het woonhuis laatstelijk "bewoond door nu wijlen de wed. E. Binnenwijzend is bij onderhandsohen verkoop in eigendom overgegaan aan den heer P. van der Meer. KOLHORN. i De arbeiderswoning van In. Compas aan de Strook, gem. Winkel, is bij publieke verkooping gekocht door I den heer W. Bestevaar alhier. KOLHORN. Donderdagmiddag wa s de vrouw van den kapitein Kombrink uit Amsterdam naar Kolhorn gekomen om wat mede te varen met de boot en de Zuiderzeewerken te bekijken. Terwijl het vrouw tje aan boord zou stappen bij de zeesluis, geraakte zij niet op de boot, maar in de sluis, waardoor de vrouw zich ernstig bezeerde aan hoofd en voet en nog een nat pak er bij opliep. KOLHORN. Vrijdag had ten overstaan van Notaris C. L. v. d. Bergh te Schagen de verkooping plaats van het huis met erf van «den heer J. Pascal, Kooper werd de heer W, Bestevaar, voor f 820, I ld, ti oh' he LANGENDIJK. Dezer dagen zijn de werkzaamheden aan het verbal teren van den Twutfverweg begonnen. Reeds ln <.eo aanvang gemaakt met het afsteken van de kanten, Sr begint dus langzamerhand gang in te komen, OUDKARSPEL, i De Raad dezer gemeente is in openbare vergadering bijeengeroepen tegen Maandagavond, 7 uuir, OUDKARSPEL. 1 Woensdagavond j.1. heeft hier voor de eerste maal plaats gehad het z.g. „Meivuurbranden". Nadat de jeugd in grooten getale met verlangen het luur had verbeid, waarop het branden zou beginnen, gaf onze burgemeester, van wien de proef met het meivuur branden uitging, om precies zeven uur den gemeente- veldwachter het teeken om den rooden haan in den brandstapel te steken en onder een geweldig hoerage- roep van de jeugd,, steeg onmiddellijk een groote vlam uit de massa op. Naar hartelust hebben de jongens, maar ook vele meisjes, van het vuurtje stoken genoten en. toen op 10 uur het grootste gedeelte der jeugd naa» huis ging, brandde de hoop nog naar hartelust. Onder de schare belangstellenden trof men nog tamelijk veel volwassenen aan. Wij kregen den Indruk, dat de Jon gens veel hadden opgehaald, zoodat onze huisvrouwen op een gemakkelijke manier van haar overtollige rom- mei zijn afgekomen. Denl burgemeester, die het „brandje" persoonlij leidde, vroegen wij nog, of Z.E.A. over het resultaat te vreden was, welke -vraag onmiddellijk toestemmend be antwoord werd. Over de medewerking van onze huis- moeders was de burgemeester over het algemeen wel tevreden er waren, wel voorwerpen medegegeven, welke niet voor den brandstapel geschikt waren, maar i deze hadden de jongens moeten weigeren doch I jongens hebben er nog geen slag van de rommel zoo te tassen, dat er steeds goede trekking in de hoop kan komen, waardoor het vuur steeds nieuw voedsel kan zoe- ken. Dit was dan ook wel de reden, dat de brand tegen het middernachtelijke uur eerst als geëindigd kon wor den geschouwd. Maar zooals U weet, zegt de burg*, meester ,het is voor de eerste maal, dat het Meivuur- i branden in ons dorp is gehouden. Op onze vraag of de burgemeester het volgend jaar j wederom een Meivuurbrand zou organiseeren, antwoord de deze, dat dit in hoofdzaak zal afhangen van het feit, of hij de beschikking kan krijgen over een terrein, dat meer aan den weg en buiten het dorp is gelegen. Dankbaar was hij wethouder Kroon voor de bes, baarstelling van het Kerkeweidje, doch dit terrein bliflf daarvoor niet geschikt te zijn. Hoe het zij, zoo edndlgi de burgemester, door middel van het Meivuur is et massa rommel op doelmatige wijze opgeruimd, en niet het water geworpen; de jeugd heeft naar iharteli genoten en daar ging het tenslotte om. LANGENDIJK. De R.K. Westfriesohe Bond van Farfareeorpaen Harmoniegezelschappeni houdt met Pinkster te N< scharwoude een concours. LANGENDIJK. De tuinbouwers, aangesloten bij de L.G.C. N.M.B., zullen voortaan hun rabarber niet meer uit hand verkoopen, doch over de veilingen. LANGENDIJK. Hadden voor eenige jaren do 6 aan Langenlijk be staande Boerenleenbanken alle een aanmerkelijke schuld bij de Centrale Bank, waarbij zij zijn aangesloten, op; het oogenblik is d© toestand juist andersom. Alle locale Banken, hebben thans een vordering op de Central?, sommige zelfs tot een aanzienlijk bedrag. De twee laat ste jaren, welke zoo gunstig zijn geweest voor den tuinbouw, hebben dezen gunstlgen ommekeer bewerkt BROEK OP LANGENDIJK. Op de Inteekeniijst voor bijdragen aan den autobht voor de ouden van dagen, wordt hier best geteekend. blijkt ten duidelijkste uit, dat men met het doel, dat de afd. van den Bond van Staatspenslonneering met dezen autotocht voor heeft, ten zeerste sympathiseert. In Zuidscharwoude zullen de bestuursleden! bij de meest gegoeden rondgaan., ten. einde gelden in te zamelen. NOORDSCHARWOUDE. In de gehouden) vergadering van den Centralen Bond van Transporarbeiders werd als penningmeester geko zen de heer J. de Groot. Deze functie werd langen tijd vervuld door- den heer J. Jes. Deze heeft hierdoor geen zitting mieer in het bestuur van den transportarbeiders- bond. GEMEENTE BROEK OP LANGENDIJK. Ingeschreven gedurende de maand April 1929. Geboren: Trijntje, dochter van J. Leegwater en van E. Bult; Niesje, dochter van J. de Boer en van- T. Akker hof. Ondertrouwd en Getrouwd: Geene. Overleden: Geertje Sophia du Gardijn, oud 70 jaar, echtgenoote van J. Groot. GEMEENTE OUDKARSPEL. Ingeschreven gedurende de maand April 1929. Geboren: Theresia Margaretha, dochter van Cornelii Molenaar en Trijntje Danenberg; Guurtruida, dochter van Nicolaas Ooijevaar en Adriana Spaansen; Dirk Jan, zoon van Pieter Mienes en Maartje Benit; Pieter, zoon van Jacob Landman en Antje ten Boekei. Ondertrouwd:Dirk de Graaf 24 jaren, wonende Heiloo en Catharina Derogee, 25 jaar, wonende te Oud kerspel; Johannes Stoop, 26 jaar, chauffeur te Graft, ei Wilhelmina Maria Stegers, 22 jaar, te Oudkarspel; Dil Langendijk, 26 jaar, en Theodora Lucia Smit, 21 jaa) beiden te Oudkarspel; Anthonius Telleman, 29 jaar, ve houder te Bergen en Anna Divera Smit,, 26 jaar, Oudkarspel; Johannes Admiraal, 28 jaar,* veehouder b Heiloo en Elisabeth Oomella Smit, 25 jaar, te Oudkai» spel; Klaas Söhuijt, 32 jaar, landbouwer en Aafje Beat, 22 jaar, belden te Oudkarspel. Gehuwd: Dirk de Graaf en Catharina Derogee; Jo hannes Stoop en Wilhelmina Maria Stegers; Anthonlui Telleman en Anna Divera Smit; Johannes Admiraal ea Elisabeth Cornelia Smit; Dirk Langendijk en Theodora Lucia Smit. Overleden: Cornelia Schrieken, 77 jaren, echtgenoot van Jan Berkhout. VEEL SLACHTOFFERS. Tot dusverre heeft men negen dood en én een veer tigtal gewonden geteld, die slachtoffers zijn van de tornado, welke Woensdag in den Amerikaanschen staat, Arkansus, woedde. Een school verwoest. 'Gemeld wordt uit Riohmond; (Virginië), dat 50 per sonen werden gedood bij een tornado, die een school verwoestte op 15 mijl afstand ten noordwesten van de stad Gatecity, in Virginië. Ontzettende schade aangericht. Een later bericht meldt nog, dat door de wervel stormen van de laatste dagen ongeveer 100 personen om het leven zijn gekomen, terwijl er ettelijke hon derden gewonden zijn. Vooral het plaatsje Ryecowe heeft ernstig 'geleden, De tornado verwoestte daar een school juist toen dfl kinderen na de ihlddagrust terug waren gekeerd. In Ryecowe is bijna de geheele bevolking door hel ongeluk getroffen. Tal van personen werden door den storm opgenomen en ver weg geslingerd. De hulp colonnes uit de omgeving melden, dat overal a« grootste verwarring heerscht, daar de overlevenden

Schager Courant | 1929 | | pagina 14