BARSINGERHORN. WINKEL. NIEUWE NIEDORP. WIERINGERWAARD. CALLANTS00G. HEERHUGOWAARD. SCH00RL. ANNA PAUL0WNA. WIERINGEN. SINT MAARTEN. HARENKARSPEL. LANGENDIJK. ZIJPE.' Uit onze Omgeving. HOORN, 8 Mei. Aangevoerd 18 vette varkene f 0.8A—O.M. Hnndet vlug. HOORN, 8 Mei. 20 stapels kleine fabrlekekaes f 40, 6 at&pela klelna boerenkaas t 42. 2 stapels fabrleks comra. kuas f 42, 1 st. boeren coram. kaas f 48, alles gemengd. Totaal aanvoer: 29 stapels, wegende 4489B Kg. Handel stug. NOORDSCHARWOUDE. 8 Mei. Uien f 3.404.10, drielingen f 3.10, grove f 2.703.80, peen f 4.105, peen kleine f 2.10—2.90, roode kool f 10.10 —18.70, gele kool f 22.70—28.10, Deensche witte f 11.70— 15.10, kroten f 1.10—1.80 per 100 Kg. Totaal aanvoer: 8800 Kg. uien, 8400 Kg. peen, 26800 Kg. roode kool, 4400 Kg. gele kool, 78200 Kg. Deensche witte kool, 1800 Kg. kroten. WARMENHUIZEN, 8 Mei. Witte kool le soort f 10.80—11.50, drielingen f 1.50— I.60, uien f 2.603.10, grove uien f 2.202.70, peen f 8.70 4.50, per 100 Kg. Totaal aanvoer: 750 Kg. roode kool, 3200 Kg. witte kool, 4675 Kg. uien, 2300 Kg. peen. BROEK OP LANGENDIJK, 8 Mei. Bloemkool le soort f 25—28.20, gele kool 2e soort f 7 10.10, witte kool (Deensche) f 13.30, uien f 3.204, drie lingen f 2.50—3.80, sla f 6.10—7.90, spinazie f 13.30 per 100 Kg. Totaal aanvoer: 1700 Kg. uien, 1500 Kg. Deensche witte kool, 3900 Kg. uien, 4600 Kg. sla, 312 Kg. spinazie. 13 stuks bloemkool. NOORDSCHARWOUDE, 10 Mei. Uien f 8.504.20, drielingen 2.703.10, grove f 3.30 3.50, peen f 8.50—5.10, peen kleine 2.403.40, roode kool f 8.40—15, gele kool f 17.30, Deensche witte 8.20 —14.20 per 100 Kg. Totaal aanvoer: 4800 Kg. uien, 10400 Kg. peen, 20800 Kg. roode kool, 1000 Kg. gele kool, 33600 Kg. Deensche witte kool. BROEK OP LANGENDIJK, 10 Mei. Bloemkool le soort 36.10, 2e soort f 14.10 per 100 st., roode kool le soort 8.50, gele kool le soort f 7, sla 6.50—ƒ9.20, spinazie f 5.90—10.10 per 100 Kg. Totaal aanvoer: 57 stuks bloemkool, 450 Kg. roode kool, 450 Kg. gele kool, 4000 Kg. sla, 600 Kg. spinazie. ALKMAAR, 10 Mei. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 77 stapels, totaal 175.000 Kg. De prijzen waren als volgt: 59 stapels kleine fabrlekskaas m. m. f 41, oude kaas 46, 8 stapels commissiekaas 43, 4 stapels kleine boe renkaas f 42, 6 stapels boeren-commlsslekaas 42. De handel was goed. ALKMAAR, 10 Mei. Op de heden gehouden graanmarkt waren ln ^totaal 951 H.L.'s aangevoerd als: 351 H.L. tarwe f 11.75—12.60, 181 H.L. ger3t chev. 11.50—13, 254 H.L. haver 11— II.50, 32 H.L. boonen, w.o. bruine boonen 3447.50, citroenboonen 44, witte boonen f 6065, 11 H.L. kar- wijzaad f 45.50, 34 H.L. blauwmaanzaad f 37, 88 H.L. erwten w.o. groene erwten (kleine) 15.50, groene erw ten (groote) 22, grauwe erwten f 1621.50, alles per 100 Kg. AMSTERDAM, 10 Mei. (Bericht van den mak. Jac. Knoop.) Zeeuwsche bon ten f 2.253.20, blauwen 2.503.20, bravo's f 22, bl. eigenheimers f 1.601.80, roodsthr f 22.10, juin per 50 Kg. 1.752, blauwe poters f 1.401.50, bonte poters f 1.401.50, IJpolder bravo's f 1.753, roodstar f 22.10, Bevelanders f 22.10, Noordholl. bravo f 1.752, Hille- gommer zandaardappelen f 2.25,2.50, Drentsche eigen heimers f 22.50, Friesche: blauwen f 2.903, borgers 1.501.75, blauwe borgers 1.601.80 per HL., winter malta 15—16 per 100 Kg. HOORN. Met zekerheid kan thans worden gemeld, dat het con cours der Harmonie „Apollo" hetwelk zal worden ge houden op 1 en 8 September 1929, definitief doorgang zal vinden. Zeer vele bekende corpsen schreven reeds ln, zoodat de muziekliefhebbers een paar Zondagen van kunstgenot kunnen verwachten. Ook voor de solisten en quartettenwedstrijden bestaat reeds groote belang stelling. Deze wedstrijden vinden ln November plaats. Naar wij vernemen, zal de heer C. Smit J2., besteller bij de Posterijen alhier, 1 Juni aa den dag herdenken, waarop hij gedurende 25 jaren bij de Posterijen werk zaam ia geweest Aanbesteding. Woensdag werd in ihet Noordholl. Koffiehuis te 6 oh ft gen aanbesteed het bouwen van een schuur bij do boerderij, van don heer Jb. Walboer te Hoogebieren, voor rekening van den heer K. Jonkor te Alkmaar. Ingeschreven werd als volgt: H. Pik, Barslngerhorn f 4474; K. Kreijger, Oudesiuls 4050; Jb. de Graaf, Moerbeek 3996; P. Otsen, Barslngerhorn f 3983; A. Droog, Kolhorn 3797; A. Visser, Veenhuizen 3670; P. Blom, Barslngerhorn 8100. Het werk ia gegund aan den heer A. Droog te Kolhorn. r— Ten behoeve van de 11e tlenjaarlijksch© volkstel ling is deze gemeente verdeeld ln de navolgende wijken: 1. Barslngerhorn, 2. Kolhorn, 3. Haringhuizen, 4. Pool land, 5. Krell, 6. Westermoerbeek. De dienstplichtige A. Stammes der lichting 1928, ingelijfd voor do gemeente Hoorn, behoorenide tot het 21e Regiment Infanterie en wonende alhier, is opge roepen om op 8 Augustus a.e, te Amersfoort voor her halingsoefeningen onder de wapenen te komen. Woensdag raakte het dochtertje van den heer K. al spelende te water. De heer Pascha begaf zich te water en mocht het genoegen smaken het kind op het droge te brengen, Het jaarlijksch onderzoek van dienstplichtigen der lichtingen 1917 en 1920 zal voor deze gemeente plaats hebbeni te Schagen in de Gemeentebewaarsohool op 21 Juni 1929, des namiddags 2 uur. KOLHORN. De eerste jol is gistermiddag ter ansjovisvangst uit gevaren. MUZIEKCONCOURS. (Zie ook Derde BladL) Overvol was de zaai waarin het gemaskerde bal plaats had en lang niet allen die ervoor gekomen waren konden een plaats vinden. Er was veel animo voor deelneming en er was werk van gemaakt om zoo voordeelig mogelijk uit te komen. De uitslag was als volgt: Groepen: 1ste prijs No. 27, Zwervers; 2de prijs No. 4 Hulde aan Wlnikel's Harmonie. Groepjes van 3 personenl: 1ste prijs No. 9, Geloof, Hoop en Liefde. Paren: 1ste prijs No. 20, Spaansche dame en Mata dor, 2de prijs No. 26, Kloris en Roosje. Enkele personen: 1ste prijs No. 19, Russisch danser; 2de prijs No. 14, Sneeuwballen; 3de prijs No. 5, De Zon; 4de prijs No. 17, Schoenpoetser; 6de prijs No. 8, Duive lin; 6e prijs No. 1, De zon. Deelnemers 27 (groepen; en paren). Jury Van der Laan, Dlrkshorn, de heer enl mevrouw Deutekom, Zuid- scharwoude, de heer en mevrouw Koster, Winkel. Na afloop bleef het nog lang druk op het terrein, in de danszaal en daarbuiten. Een niet op het programma voorkomend nummer «peelde Vrijdagmorgen af, n.1. een begin van brand in de consumptietent. Vermoedelijk hebben kinderen met vuur gespeeld en stfn buiten stro© en houtwol, staande tegen de tent, in brand geraakt Er werd direct alarm gemaakt en spoedig ingrijpen voorkwam erger, De eerato dag van het conoour# mag als soer ge slaagd worden beschouwd en vol goedenwnoed worden do volgende tegemoet gezien. Het jaarlijksch onderzoek van de dienstplichtigen der lichtingen 1917 en 1920, uit de gemeenten Hoog woud, Nieuwe Nledorp, Oude Niedorp, Spanbroek, Op meer en Winkel, zal alhier plaat» hebben/ op 20 Juni a.s. Aan de wed. P. Leljen alhier is vergunning verleend voor den verkoop van sterken drank in 't klein, in het door haar bewoonde perceel. Behalve dat onze plaatsgenoot, de heer Jb. I. Hove nier, directeur van do Zangvereeniiging te Dlrkshorn op het concours te Zandvoort een len. prijs behaalde met 313 punten, werd ook aan hem den eersten direo- teursprijs van' het geheele concours toegekend. Op de gehouden Atletiekwedstrijden te Enkhui zen op Hemelvaartsdag behaalde onze plaatsgenoote mej. L. Butter den 2den; prijs met 80 M. hardloopen en den 2en prijs balwerpen. Gezlenj de overgroots deel name aan deze wedstrijden, n.1. 37 deelnemers hardloo pen en 42 deelnemers balwerpen, waaronder eerste klas athletleksters, een mooie prestatie. Vergadering van het Dept Wieringerwaard der Mij. tot Nut van het Algemeen, op Vrijdagavond, onder leiding van den heer Daan' Kaan, Aanwezig slechts 6 ledeni De notulen, door den heer Sieswerda voorgelezen, worden onveranderd onder dank vastgesteld. Een aan tal ingekomen, stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Door den secretaris wordt een keurig jaarverslag uitgebracht waaruit we hebben aangetee- kenjd, dat het ledental statlonnair blijft, nJ. 65. Er kunnen zich nog velen als lid opgeven, waarmee een zeer goed doel wordt gesteund. Misschien is de con tributie, zijnde f 3, wel wat hoog. Als afgevaardigde naar de algemeen® vergadering, welke te Amsterdam zal worden gehouden, wordt gekozen de heer S. Sies werda, aan wlen vrij mandaat wordt gegeven. Als bestuursleden, wegens periodieke aftreding van de heeren A. K. Kaan en Jb. Kaan Kz. (niet herkies baar) worden gekozen de heeren K A Kaan en H. K Koster. De rondvraag levert niets op, waarna sluiting volgt A Motor afzetten en handrem aanzetten is wel aan te bevelen, wanneer men even een kop koffie gaat drinken. In leder geval zal de heer G, S. van Breezand hiermede voortaan wel rekening houden. Toen hij n.1. dezer dagen iemand zou wegbrengen] naar den Walings- weg en even een kop koffie ging halen, lag de Ford bij zijn terugkomst in de sloot met de wielen omhoog. De firma Blaauboer en Kossen bracht de drenkeling weer op den) beganen weg. De heer H. v. d. Woude heeft voor de a.s. kermis geëngageerd de Maskerspelera van Borgen, die zullen opvoeren het mooie Indische tooneelspel Sonna, van Jan Fabrloiues. terwijl Dinsdagavond het Duo Hoff- man met een geheel nieuw programma zal optreden. Alzoo, elk wat wils. Voor nadere bijzonderheden zie men komende advertentie. Onze Rijksveldwachter E. v. d. Weele wordt in gelijke betrekking overgeplaatst aan het parket te Haarlem. Het is aan Kerkvoogden gelukt een beter orgel voor de Ned. Herv. Kerk te koopen. Morgen zal dat bij de goedsdienstoefening Ingewijd worden en voor het eerst -bespeeld door den heer Koning van St.-Maarten, orgo- nist te Behagen. VEENHUIZEN. Het gaat met het leerlingental aan de O.LS. hier steeds voorwaarts. In de drie hoogste klassen zitten, 20 kinderen en in de laagste drie 80 kinderen. Dat is te zomen 50 kinderen. Het gevaar, dat onze school een éémnansschool zal worden, ligt dus geheel aohter ons, Op Hemelsvaartdag heeft de heer D. Langedljk ln het centrum van Schoor 1 een lunchroom met verlofzaak ge opend in de vroegere rentenierswoning van den heer Frans. We hebben een kijkje genomen en konden constatee- ren, dat Schoorl een keurige zaak rijker la geworden. Voor diegenen, welke de woning in zijn vroegeren toe stand hebben gekend, is 't haast niet te begrijpen, hoe door een verbouwing, een huis van karakter kan ver anderen. Een: flinke ruime zaal, een groot mooi terras, geheel geplaveid met bazaltinetegels, en, dat alles keu rig bezet met tafels en gemakkelijke stoelen, 't kan haast niet anders of 't zal publiek in 't seizoen tot een gezellig zitje nooden. Het echtpaar Langedijk kent het klappen van de zweep, waar ze reeds voorheen gelijksoortige zaken heb ben gedreven. Het ls wel een verbetering ln het dorps milieu, en zal het doel niet missen, Ook voor stalling van rijwielen ls ruime gelegenheid. De Postduivenvereniging „Altijd Verder" te Anna Paulowna hield Zondag 5 Mei een wedvluoht vanuit Lier (België) pl.m. 194 K.M., met den volgenden uitslag: 1, 4, 6, 7 K. Splgt; 2, 9, 12 W. Blaauboer; 3, 5, 14, 15 L. Hogewonlng; 8, 10, 13 Jb. Cornelissen, 11 G. de Boe. De eerste duif werd geconstateerd 9.48.03; de laatste 10.06.27. Mej. P. A. Visser, onderwijzeres, is als zoodanig be noemd te St. Maartensbrug. Woensdag 8 Mei mocht het bejaarde echtpaar Hen drik Cornelissen en Jannie Crum het zeldzame feit van een zestigjarige echtvereniging herdenken. Het ontbrak dien dag dan ook niet aan belangstelling. De geheele buurt vlagde, autoriteiten en vele anderen kwamen fe- llciteeren. Het Bestuur der afd. Anna Paulowna, van den Bond van Staatspenslonneering bood een bloemstuk aan, en 's avonds bracht de muziekvereniging „Soli Deo Gloria" een serenade. Op den avond van Hemelvaartsdag gaf de tooneelver- eeniging „Ormenio" een openbare uitvoering ln de groote tent van „Veerburg" en mocht zich daarbij ver heugen In een flink bezoek. Opgevoerd werd: „Prinses Lize," blijspel In drie be drijven, door Ernst Albert, in de vertaling van Emma Morel. Vorst Otto XXXIÜ wenscht, dat zijn zoon Erfprins Otto XXXIV, zal gaan huwen en daarbij is het oog ge vallen op Prinses Ellaabeth. Er zal nu een/ zoogenaamd, „toevallige" ontmoeting plaats hebben tussohen die bel den, om kennis met elkaar te maken. Zij zelf weten daar van te voren reede van, maar dienen zich te houden of rij er niets van afweten, Excellentie van, op en tot Knelphauzen, grootmeester-se, cal bij dit diplomatiek retv- dez-vous 4® tusechen-peraoon tijh. Op uitdrukkelijk ver langen eohter vanydo prinses, swl de ontmoeting op de houtvesterij „Hertenkamp" plaate hebben, waar alj vijf Jaar lang eiken zomor vier weken zorgeloos er. onge dwongen haar jeugd had mogen uitvieren. Het blijkt al dadelijk, tot groote vreugde van haar vroegte kennis sen, op de houtvesterij, dat de Jongo prinses bij haar terugkomst, ondanks een zesjarige Hofopvoedlng onder leiding van hare Excellentie de grootmeesteres, niets van haar Joop Ter Heul-natuur verloren heeft. Zij woet het klaar te spelen bij haar oude kennissen op „Herten kamp", dat Tnide, de dochter van den Opperhoutvester, bij het „toevallige" rendez-vous voor de Prinses cn zij 2elf voor Trudo 2al doorgaan. Evenwel, ook de Erfprins komt op hetzelfdo idee: Zijn adjudant Schulzo, assersor bij het boschwezen, zal voor den Erfprins, en hijzelf voor diens adjudant Schulze doorgaan. En nu krijgen we niet, zöoals men allicht verwachten zou, een reeks van de dolsto en dwaaste venwikkelingen naar het be kende Duitsche recept van Von Moser, Blumenthal of Kadelburg, maar de dubbele verwisseling geeft aanlei ding tot tal van echt leuke, hoogst komische toestanden waarbij de auteur op alleraardigste wijze den draak steekt met stijve vormelijkheid en dwaas-overdreven hof-etlquette. De Prins en de de gewaande dochter van Opperhoutvester raken op elkaar verliefd, en de adju dant en de gewaande Prinses eveneens. Ten slotte ech ter komt alles op de meest ongekunstelde wijze in orde Er is herhaaldelijk en hartelijk gelachen. Ormenio had met de opvoering van dit aardige blijspel inderdaad veel succes, waartoe het vlugge tempo waarin gespeeld werd ,nlet weinig het hare bijdroeg. De Zustervereeniging „Het Alkmaarsche Tooneel" gaf door haar aanwezigheid van haar belangstelling blijk. Het onderzoek der verlofgangers van de lichtin gen 1917 en 1920 zal voor deze gemeente gehouden worden) te Behagen, in de gemeentebewaarschool, yoor de lichting 1917 om 12.30 uur en voor de lichting 1920 om 13.15 uur. In verband met het toenemende snelverkeer en de gevaarlijke ligging in dat opzicht van het speelterrein bij de o.l. school m in den Oostpolder, zullen aan den Zwinweg ter weerszijden van de school, waarschuwing» borden geplaatst worden. De onlangs in d^e gemeente gehouden Enpna- bloem-colèlcte ten bate der tuberculosebestrijding heeft in totaal f 123.45Vè opgebracht. Voor de twee vacant komende betrekkingen van onderwijzeres aan school I, te Klelnesluis, hebben zich 30 sol! loitanten aangemeld. Politie. Verloren: een vulpen. Gevonden: een alinger van een auto. Inlichtingen ter secretarie. Dat ook Ingezetenen uit onze gemeente met hun tijd meegaan en nog wel ondernemingsgeest bezitten, blijkt wel uit het feit, dat de heeren Dekker en Koning een luxe lijk-auto hebbonj aangeschaft, zoodatvoortaan begrafenissen met het moderne vervoermiddel kunnen plaats vinden. De heer J. Overweg, accordeon-virtuoos te Amster dam, speelde Hemelvaartsdag ln het lokaal van don heer Slikker alhier. Velen hebben! genoten van het Werkelijk kunstige harmonicaspel van genoemde heer. Naar wij vernemen, worden door heeren vergun ninghouders in deze gemeente bij B. en W, en den Raad pogingen aangewend, het sluitingsuur der café's gedu rende den zomertijd op 's avonds elf uur vast te stellen. Thans ls dat alleen gedurende dien tijd op Zaterdag en Zondag. BREEZAND. Op het muziekconcours te Zaandam ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan der Christelijke Muziekvereènl- ging aldaar werd, door de vereenlging „Soli Deo Gloria" aJhicr met 54 p. een 2en prijs behaald in de 3e afd. BREEZAND. Met ingang van 1 Juni as. is mej. E. J. Willemse, te Terneuzen, als onderwijzeres benoemd aan de Chris telijke school. VAN EYVIJCKSLUIS. iVani Donderdagmiddag tot Vrijdagmiddag hebben wij hier het twijfelachtige genoegen mogen smaken, dat een troepje Zigeuners met een viertal woonwagens hier zijn bivak had opgeslagen. Ofschoon velen met dit bezoek minder ingenomen waren, heeft men toch wei nig hinder van het Nomaden-volkje ondervonden. In middels zijn zij weer in Zuidelijke richting afgetrokken. VAN EVVLJCKSLUIS. Met het, baggeren van het Kanaal, dat de verbinding zal vormen vanaf het Amsteldlep naar het Balgzand- 'kanaal, waarmee vorig najaar een baggermolen van de Maatschappij tot Aanneming van Zuiderzeewerken was aangevangen, doch waaraan het ongunstige weer een einde heeft gemaakt, ls in den loop dezer week op nieuw een begin gemaakt. Mogelijk zullen wij dus dit jaar de voltooiing hiervan tegemoet kunnen zien. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Maria Gerarda, dochter van J. A. W- Roo- seni en van P. C. Rotteveel Hendrik Jan, zoon van H. J. Foppen en van M. J. van der Wallen. Gerardus Thedorus, zoon van J. M. Verdegaal en van J. C. Alke made. Ondertrouwd: Jan Smit, oud 24 Jaar, landarbeider, wonende te Winkel en Allda Maria van Eeten, oud 22 Jaar, zonder beroep, wonende te Anna Paulowna. Getrouwd: Meijert Koster en Niesje de Leeuw. Hen drik Bakker en Anna Catharina Noorden. Martlnua van Dompslaar en Jannetta Hendrica Geertruida Llps. Albert Komen en Delia Maria van Kuijeren. Adrianus Roos en. Aafje Lamberta de Boer. DEN OEVER. Door het Provinciaal waterleidingbedrijf in Noordhol land is bij onderhandsche aanbesteding, de bouw van een laag reservoir te Den Oever, Wleringen, gegund aan de laagste lnschrijfster, de firma Kool en Wlldeboer te Hoogkerk, Groningen. Het bovengrondech telefoonnet in de Hoofdstraat en Elfstraat en op het Kerkplein zal worden) vervangen door een ondergrondsch net Vrijdagmorgen tegen den middag ontdekte men brand in een klampje hooi, riet enl takkenbossen, op het erf van den. veehouder J. Rotgans te Westerkllef. Door het brandbare materiaal greep de brand snel om zich heen, zoodat het bovengenoemde zoo goed als geheel verbrandde. Met emmers water ging men den brand zoo veel mogelijk tegen. De brand is ontstaan doordat kin deren met lucifers speelden. EENIGBNBURG. Woensdag vergaderdo. de Tuinbouwvereeniglng „de Noordwest" ten huizo van den hoer K. Vi3ser. Zijn de vergaderingen aldaar veelal tamelijk bezet, heden was dit anders, daar slechts 13 leden, met inbegrip van 't bestuur aanwezig waren. Door voorzitter werd de ver gadering met een gepast woord geopend, bierbij me moreerde hij de uitkomsten van het afgeloopen sei zoen, dat tot aller tevredenheid is verloopori. Dit, zegt voorzitter, komt allen! en ook de vereenigingen ten goede en zijn de kosten voor ons dit jaar hoog, door stichting van een nieuw veillngsgebouw, de uitkomsten zijn dit jaar zoo, dat door de Centrale Vereenlging een winst le gemaakt van f 10.991.28, dus we zijn op den goeden wég. Hierna lezing en goedkeuring der no tulenwaarvoor secr. dank verwerft 1 Door voorzitter wordt medegedeeld, dat het verzeeg van den heer C. Koe, ter vorige vergadering geuit, wol het plaatsen van meerdere zitplaatsen in hot vel. llnggöbouw, door het oentr, bestuur welwillend Ju onV vangen. Ook het voorstel: verhooging poroentage vel. llngakosten zal ln behandeling worden gebraoht op centr. vergadering, dit in vorb&nd met verhooglng larïaeon der vaste ambtenaren on wel telofoniste van 250 op 350, velllnglolder 350 op f 500 on keur meester voor verz. &la pensioengerechtigde. Voorts tot dekking der kosten dienende voor reclame-doeleinden, Punt voor punt wordt thans behandeld de rekening over het afgeloopen! jaar, welke na eenige vragen oq toelichting aller goedkeuring kan wegdragen. In behandeling kwam thans de agenda der op 15 dezer te houden vergadering der Centr. Vereenlging Als afgevaardigde naar deze vergadering werden be noemd de heeren K. Kalf Jr., C. Pronk, P. Blom, C. Meijles, A. Kossen, Jb. Strooper, C. Kos, M. Blokdijk en P. Bleeker en als plaatsvervangers do heeren L Visser, P. Band en G. Tesselaar. Tevens werd de heer L. Visser belast met het nazien der rekening van den penningmeester der Centr. Vereen. Bij de rondvraag bracht de heer Strooper de wen- schelijkheid naar voreni dat op den uien-invoer na Januari invoerrecht werd gesteld ter bescherming der onze, daar deze geheel van de markt verdrongen wordt. Na eenige bespreking werd besloten dit in do rond vraag der centr. vergadering te brengen. Hierna sluit voorzitter in dank de vergadering, er de hoop bij uitsprekende, dat 1929 voor de tuinbouwer* goede moge zijn. STROET. De tuinbouwvereeniglng „Groenteteelt" vergaderde ten huize van? den heer K. Wit Aanwezig met het bestuur 18 leden. Voor», drukt zijn spijt hierover uit en open/t voorts met een woord van welkom deze vergade ring. Tot benoeming van een lid tot nazien der reke- ning Centr. Bestuur, wordt benoemd de heer A. Butter en tot afgevaardigden naar de alg. vergadering de beo- ren W. Bijpost, Jb. Tin, T. de Geus, D. Bakker. G, PaarLberg, L. Barten en A. Butter en tot plaatsvervan gers de heeren A. Sijbranda en A. Groet Sz. welke heeren allen hunne benoeming aanvaarden. 'In behandeling kwam de beschrijvingsbrief. Bij punt 8 werd de afgev. opgedragen om vooral de stek-uien aan een minimum-prijs te doen onderwerpen en voorts voor uitschotkool en bloemkool hoogstens tot een mi nimum,prijs van f 0.80 mee te gaan. Punt 9 en 10 ging men acooord met het prae-advlei van het Hoofdbestuur, De bestelling van Pota en het sproeien van aardappelen kan opgaaf van gedaan wor den tot 1 Juni bij den heer L. Barten. Bij de rondvraag brengt de heer D. Bakker in spreking het plaatsen van een poterbewaarplaats. Na veel bespreking werd aan voorzitter en seore opgedragen, hiernaar onderzoek te doen. Voorts v~ de heer A-. Groet of bekend is het gehalte van Po' Secretaris antwoord hierop ontkennend. Hierna volgt sluiting onder dankzegging. DIRKSHOKN. Naar wij vernemen zal voor de Afd. Harenkarspel der S.D.A.P. Donderdag a.s. optreden Mr. J. E. W. Duya, j lijstaanvoerder voor die partij, in dit district. Onder meer zullen worden behandeld de vraagstukken van den dag Staatspensioen en Ontwapening. Voor bizonderheden wordt verwezen naar de desbe treffende advertentie, voorkomende ln dit nummer. Nu het wegenplan voor de provincie Noord-Hol land bekend is geworden, zullen er aan Langendijk teleurgestelden zijn en verheugden. Men zal zich herinneren, dat de weg door het Geestmer Ambacht oorspronkelijk ontwoipen, een andere plaats en richting was aangewezen dan de nu voorgestelde. Was aanvankelijk het plan, dezen weg, die Oost en West zal verbinden, te leggen langs het Noordelijk gedeelte van Zuidscharwoude en alzoo aansluiting hebbende met den Hasselaarsweg, die dan meteen verbreed zou worden, om dan op den Middelweg van de Heerhugowaard uit te komen, den Donkeren Weg langs over Veenhuizen en dan verder in Oostelijke richting, het thans bekend geworden Wegenplan in Noordholland is een tegenvaller voor hen, die zoo waren ingenomen met het eerste plan. De weg zal nu loopen langs het Noordelijk gedeelte van Noord- schanvoude, langs den Laanderweg naar het Nie- I dorper Verlaat, een stuk meer Noorwarts alzoo en andere plaatsen snijdende. De actie van die ge meentebesturen, welke de voorkeur gaven aan de nu te volgen route, is dus met succes bekroond en het zal vooral het gemeentebestuur van Oudkarspel zijn,1 dat met voldoening op deze verandering kan wijzon. Het lijkt ons intusschen goed gezien, en alleszins te billijken, dat de weg langs het Noordelijk deel van Noordscharwoude zal leiden en niet langs Zuid- f scharwoude. Noordscharwoude toch bezit op het oogenblik de grootste veiling van Noordholland waar dit jaar ongeveer 50 millioen zal worden om gezet; ook het vorige jaar was het dit bedrag. Door de voortdurende uitbreiding van den tuinbouw i Noordelijke richting was er dus ook alles voor te zeggen, dat de weg meer noordelijk kwam te liggen Voegt men daar nog bij, dat de Diepsmeer uit zijn isolement zal worden verlost, waarbij tal van huis gezinnen zullen zijn gebaat, dan is het duidelijk, dat ook daarom het laatste plan de voorkeur verdient. Bovendien is het verkeer op het oogenblik reeds veel drukker langs den Laanderweg, dan langs den Hasselaarsweg, zoodat de tegenwoordige toestand reeds pleit voor het jongst bekende wegenplan. Intusschen is aan Langendijk met groote vreugde ontmoet het voorstel, dat Gedeputeerden aan de Pro vinciale Staten doen, om een weg van C.500 K.M. door den Polder Geestmer-Ambacht aan te leggen. De verbinding van Langendijk met de Duinstreek zal daardoor heel wat vergemakkelijken en het is te verwachten, dat de landerijen, vooral in dit gedeel te van het Geestmer Ambacht, in waarde zullen stij gen. Ook voor de glascultuur, die hier in opkomst is, opent de aanleg nieuwe perspectieven. NOORDSCHARWOUDE. In de gehouden vergadering van de Algemeene Wo- ningbouwvereenlglng werd de heer P. Zut als bestuurs lid herkozen. De balans en exploitatierekening werden goedgekeurd. De békende echeepsmakarij van de heeren, Gebr. Witte aan de spoorlijn, bij de veiling zal wegens uitbreiding der groenten laadplaats gevestigd worden, ln de voor malige zuurkool fabriek der Firma C. Trompetter alhier. Door den heer D. Schuitemaker Jr., Radio-Centrale alhier, is een nieuwe winkelzaak geopend. LANGENDIJK. Verschillende bloemhollenakkers staan in bloei. Zoo tusschen de nog kale tuinbouwakkers vormen deze een fleurig en kleurig gezicht. LANGENDIJK. We vernemen, dat aan de Algemeene Vergadering van de N.V. Spoorweglijn dorp-station Noordschar woude zal worden voorgesteld over het afgeloopen boegjaar 3 dividend uit te keeren. BROEK OP LANGENDIJK. Aan den heer J. Zaal, hoofd der o. 1. school, is op nieuw een maand ziekteverlof verleend. RCHAGERBRUG. In de gehouden] algetneeene vergadering vaa harddraverijvereenlging „Voorwaart*" alhier, onder

Schager Courant | 1929 | | pagina 12