Ziipe en Hazepolder Centrale Veilingsvereeniging Y/armenhuizen en Omstreken". 7.0G HUIZEN (1852) Gramofoonplaten, daarna spreekt Pater Drs. J. Eykeler. 7.45 HILVERSUM (1071) Politieberichten. 8.00 HUIZEN (1852) Uitzending van den 18 Mei-Vol kenbondsdag te Den Haag. 8.00 HILVERSUM (1071) VARA Good-willday Bood schap van de kinderen uit Wales. 8.10 HILVERSUM (1071) Uitzending aangeboden door de Ned. Ver. tot afschaffing van Alcoholhouden de dranken. 8.25 BERLIJN (475) Die schware Kiste. Een phcmo- montage van dr. Franz Hollering. 8.35 PARIJS (R. 1744) Concert. 8.45 BRUSSEL (511) Concert 8.50 KALUNDBORG (1153) Concert. 8.20 LANGENBERG (482) Vroolijke avond. 9.10 HILVERSUM (1071) Opvoering van het hoorspel De misdaad en het Werktuig. Radiodrama door C. de Dood. 9.25 BARCELONA (350) Concert. 9.20 BERN (406) Uitzending van de tweede acte van Tannhauser. 9.20 DAVENTRY (4S2) Concert. 9.20 PARIJS (R. 1744) Dansmuziek. 9.30 HUIZEN (1852) Concertavond, daarna persberich ten Vaz Dias. 10.50 KONINGSBERGEN (280) Populaire en dansmu- ziek. 11.05 BERN (406) Dansmuziek. 11.20 WARSCHAU (1385) Dansmuziek. 11.20 KATTOWITZ (416) Dansmuziek. 11.20 TURIJN (272) Dansmuziek. 11.25 MILAAN (504) E.I.A.R. Jazz. Vergadering van dijkgraaf, heemraden en hoofd ingelanden vaen den Z'.jpe en Hazepolder, op Woens dag 15 Mei, des namiddags half twee. Voorzitter de heer C. Hooij» dijkgraaf; secretaris de heer J. J. Bleek, Afwezig de heer Schilder. Voorzitter heet de aanwezigen welkom en opent de vergadering, waarna de notulen onder dankzegging aan den toen waarnemenden secretaris worden goed gekeurd. i Aanbesteding onderhoudswerken. Voorzitter deelt mee, dat de aanbesteding van het onderhoudswerk in 1929 heeft plaats gehad. Daarbij is voor perceel 1 het timmerwerk gegund aan den heer Dekker te Eenigenburg voor f 1530; de gunning van perceel 2 is aangehouden. Het schilderwerk is gegund aan den heer P. J. Renooij voor resp. f 594 en f 96. Medegedeeld wordt, dat naar aanleiding van een opmerking vaen den heer Rezelman in de vorige ver gadering, dat het Dag. Bestuur zi]n best zou doen om een vergoeding te krijgen voor het gebruik van een stuk weg, tengevolge van de omlegging van het ver keer door de verbetering van den rijksweg langs het Noordh. Kanaal, de minister zich bereid verklaard heeft, deze vergoeding toe te kennen. I Strijd om het polderpeil. Wijziging van art. 12 van liet Bijz. reglement. Van den heer List e.a., Ingelanden van Polder NS, ls een schrijven ingekomen, waarin wordt gevraagd, maatregelen te nemen om een meer normalen water stand in dien polder te verkrijgen. Dijkgraaf licht toe, dat hij ter plaatse "een kijkje is wezen nemen en toen heeft opgemerkt, dat het water 15% c.M. lager stond dan door molenmeesters is aan gegeven. Het lage land stond het maaiveld in het water. Volgens de molenmeesters voldeed de molen niet meer. De heer List zegt, dat het vorige jaar het peil is verhoogd en dit jaar opnieuw. Het gaat hier hoofdza kelijk om een stuk land van een der molenmeesters, zegt spr.. Dit gaat echter ten koste van de andere ingelanden, en de bestaande toestand kan zoo niet lan ger blijven. De Dijkgraaf zegt, dat het schrijven vanmorgen door het Dag. Bestuur is behandeld en zij stellen nu den Hoofdingelanden voor, om er in zooverre aan te vol doen, dat het peil voortaan wordt vastgesteld door Dijkgraaf en Heemraden. Zoodoende zal men zoo veei mogelijk trachten te voorkomen, dat het lage land te veel water krijgt in het belang van het hooge. De heer Bruin zou graag willen w eten, of de peil schaal mag worden verhoogd, zonder toestemming van het Dag. Bestuur. Het betreft hier een verzoek van een bepaald aantal ingelanden en hij wil zijn stem daar maar liever niet zqo aan geven. Dijkgraaf zegt, dat het niet de eenige polder is, waarin ruzie en strijd is om het waterpeil en hij zou daarom willen voorstellen in dit verband eerst punt 9 van de agenda te behandelen, waarb ijdoor het Dag. Bestuur wordt voorgesteld art. 12 van het Bijz. regle ment te wijzigen. Dit wordt goedgevonden. Dijkgraaf deelt nu verschillende wijzigingen mee, waaruit we naar aanleiding van het aanhangige schrij- aanteekenen, dat voortaan de molenmeesters bevoegd zijn hun polders te bemalen op een peil, door Dijkgraaf en Heemraden vast te stellen. De heer Rezelman zou er aan toe willen voegen, „ge hoord de molenmeesters", omdat Dijkgraaf en Heemra den niet altijd belangg hebben bij een zeker poldertje. De Dijkgraaf merkt op, dat juist de mogelijkheid moet worden voorkomen, dat de molenmeesters hun eigen belang dienen en naar willekeur kunnen handelen. D. en H.. toch hebben belang bij alle kleine polders en kunnen er zoodoende voor zorgen, dat de lage landen niet te veel en de hooge niet te kort water krijgen. De heer Rezelman zegt het zoo niet bedoeld te heb ben. Hij had bedoeld, dat de molenmeesters in vele ge vallen den plaatselijken toestand beter kennen. Hij zou er dan aan willen toevoegen „gehoord de belangheb benden". De Dijkgraaf merkt nog op, dat het Dag. Bestuur maar niet- zoo zonder eenige reden zal handelen. De heer Bruin vraagt nog of er geen hooger beroep voor ingelanden bestaat, doch het blijkt, dat dit recht reeds bij een bepaling in het reglement is toegezegd. Nadat Voorzitter nog heeft opgemerkt, dat het moei lijk is het alle mensohen naar den zin te maken en dat nog altijd het recht bestaat om een molen op zijn land te bouwen, welk recht nog nooit geweigerd is, wordt het voorstel van het Dag. Bestuur om art. 12 in dien zin te wijzigen, aangenomen, waarbij dus tegelijk aan het veraoek van List e.a. is voldaan. Vaststelling Rekening en Verantwoording 1928 en Begrooting 1929. Bij monde van den heer De Boer wordt namens de commissie, belast met het nazien der Rekening en Ver antwoording over 1928, meegedeeld, dat alles in de beste orde is bevonden. De Rekening sloot met een batig saldo van f 10012.28 In ontvangst op f 48630.39 en uitgaaf op f 38618.11. We genfonds: ontvangsten f 43114.09, uitgaven f 38570.82%, batig saldo f 4543.26%. De voordeelige saldi zijn gestegen met resp. f 6216.62 en f 1284.17. Dijkgraaf dankt de commissie bestaande uit de hee- ren Tiel, Zeeman en De Boer voor het nazien van de rekening, welke daarop door de vergadering wordt goedgekeurd. De begrooting voor 1929, zegt Dijkgraaf, is ditmaal niet nagezien door een commissie, omdat dit jaar een andere wijze van samenstelling is gevolgd, waarbij de heer De Groot van het Hoogheemraadschap heeft ge holpen, om tot een meer overzichtelijk geheel te komen Verschillende posten worden vervolgens door den Dijk graaf toegelicht. Voor den Polder sluit de begrooting in ontvangst en uitgaaf op een becjrag van f 32638, met een post voor onvoorzien van f 9570. Het Wegenfonds sluit in ontvangst op f 49228 en in uitgaaf op f 35.355.72. De begrooling wordt daarop met algemeene stemmen goedgekeurd, en daarmee tegelijk punt 5 van de agenda: het voorstel van het Dag. Bestuur tot het aangaan van een tijdelijke kasgeldleennig groot f 10.000. Onderzoek geloofsbrieven. De commissie, bestaande uit de heeren Rademaker, Brak en Rezelman adviseert tot toelating va nden heer M. Wijn, benoemd tot molenmeester van Polder N. G., na onderzoek van diens geloofsbrieven. Goedgevonden. Het Dag. Bestuur stelt voor om aan P. Metselaar en R. Vennik, een paar vroegere wegwerkers, het door hun verschuldigde aan den polder kwijt te schelden. Dijkgraaf licht toe, dat het pensioen voor dit paar oude menschen, die altijd hun best voor den Polder heb ben gedaan, wat lang op zich heeft laten wachten, en dat ze toen van den polder een voorschot hebben ge kregen. Dit voorschot nu kunnen ze onmogelijk terug betalen, vandaar het voorstel van het Dag. Bestuur. Van Metselaar bedraagt het f 25 en van Vennik f 185. Allen voor om het verschuldigde kwijt te schelden. Voorloopig geen geteerde wegen. Het Dag. Bestuur stelt voor om bet besluit betref fende het teren van 500 meter weg aan de Oostzijde Grootsloot in te trekken. Voorzitter licht toe, dat uit de rekening van den op zichter is gebleken, dat het geteerde stuk aan den St. Maartensweg f 200 meer gekost heeft dan wanneer het niet geteerd was. En daarbij is het resultaat treurig. Op grond van deze ervaringen zou het Dag. Bestuur daar om liever voorloopig een afwachtende houding willen aannemen, wat niet wegneemt, dat men in de toekomst graag zal nadoen wat op andere plaatsen goed en af doende blijkt te zijn. Na eerst nog wat te hebben gedebatteerd over het al of niet verwij deren van het paardenpad stelt de heer Bruin voor om het werk voorloopig te staken, dus niet voor goed in te trekken. De heer Rezelman stelt nog voor dat het Dag. Bestuur eens een kijkje gaat nemen in Koegras, en daar ook in formeert naar de kosten van de geteerde wegen daar. Tenslotte allen voor om het besluit voorloopig In te trekken. Aanstelling hulpopzichter. Voorstel van het Dag. Bestuur om een hulp-opzichter te benoemen voor wegen, grintschepen enz. Nadat de vergadering in comité geweest is, deelt Dijk graaf mee, dat het Dag. Bestuur voorstelt het volgend jaar een opzichter te benoemen, omdat de tegenwoordige opzichter, de heer Veuger, dan zijn ontslag denkt te Vergoeding aan den waarnemenden secre taris. Volgt voorstel van het Dag. Bestuur, om aan den heer S. Rentenaar voor diens waarneming als secre taris, een vergoeding toe te kennen. Dijkgraaf zegt dat de heer Rentenaar zich uiter mate goed van zijn aak gekweten heeft, waarom worde voorgesteld, hem daarvoor een belooning van f 100 te geven. De heer Rademaker zegt, zich best met het voorstel te kunnen vereenigen. De heer Bruin vindt het een tamelijke belooning en zegt niet' te weten, hoe de heer Bleek er over denkt. Misschien dat het bedrag gehalveerd kan worden De Dijkgraaf merkt op, dat de heer Bleek er inder daad aan mee wenscht te betalen, desnoods alles. Spr. zegt. daf hij vergeten had, er dit aan toe te voe gen. Deze houding van den heer Bleek werd door het Dag. Bestuur zeer gewaardeerd. De heer Bruin spijt het, dit niet eerder te hebben vernomen. Het voorstel van het Dag. Bestuur wordt daarop met algemeene stemmen aangenomen. Rondvraag. De heer Bruin wil voortaan op ouden tijd vergaderen. Dijkgraaf zegt zijn best te zullen doen, dat dit be- beurt. De heer Rezelman had ontdekt, dat een invalide wegwerker bij het armbestuur had aangekopt, blijk baar, omdat de uitkeering van de Invaliditeitswet wat te lang op zich had laten wachten. Dit moest volgens spr. eigenlijk voorkomen worden. Dijkgraaf zegt, dat het hier een kleine vergissing betrof Hierna sluit Dijkgraaf onder dankzegging voor de prettige samenwerking de vergadering. Algemeene vergadering op Woensdag 15 Mei J929, 'smiddags half 3, in het Veilingskoffiehuis te ^ar menhuizen. Voorzitter de heer P. Slot, secretaris de heer P. Klant. De Voorzitter heet in zijn openingswoord in het hij- zonder welkom de heeren Balk en de afgevaardigde van „Koophandel" en wijst daarbij op de goede ver standhouding tusschen de tuinbouwers en „Koophan del". Voorts worden de afgevaardigden, Centraal Be stuur en pers welkom geheeten. Met voldoening kan teruggezien worden op het afgeloopen jaar, het jaar waarin liet nieuwe veilingsgebouw is gesticht en dat tot nu geen gebreken heeft, vertoond. Mis schien echter blijkt het al weer te klein te zijn, ten minste wat de overkapping betreft. Indien dat liet geval zal blijken te zijn, hoopt spr. dat de Algemeene Vergadering niet zal schromen de gelden beschik baar te stellen. Spr. herinnert dan aan de goede resultaten in het afgeloopen jaar en hoopt dat het a.s. seizoen weer onder gunstige omstandigheden zal worden ingezet. Moge ook deze middag zich weer kemrterken door "n- zakelijke bespreking. Met dezen wensoh verklaart'de Voorzitter de vergadering voor geopend. De notulen worden door den secretaris gelezen, -ze worden onder dankzegging goedgekeurd. Mededeelingen. Van de mededcelingcn zij vermeld, dat het ledenaan tal thans is G2S, vorig jaar 614. Onder applaus wordt medegedeeld dat een oud-inwoner van War- menhuizen, n.1. de heer W. I-Ieraan te Schoorl, gra tis beplanting heeft aangebracht bij het nieuwe vei lingsgebouw. Aan gemeente- en polderbestuur wordt dank gébracht voor het uitdiepen van een gedeelte van de vaart. Het veilen van rabarber is thans ver plichtend gesteld. Het veilen heeft plaats op 2 dagen met een levertijd van 3 dagen. Rekening en verantwoording. Volgt rekening en verantwoording over 1928. Uit het finantieel verslag blijkt, dat de ontvangsten hebben be dragen f 110326.28 en met inbegrip van een kassaldo ad f 1227.77, vormen de uitgaven dit bedrag ook. De balans vermeldt een winstsaldo van f 10991.28. De kos ten van stichting en aankoop veilingsgebouw en ter reinen komen op de balans voor tot een bedrag van f 79012.50. Het centraal bestuur stelt voor om de winst ad f 10901.28 als volgt aan te wenden: 4 pCt. over het aandeelenkapitaal uit te keeren ad f 184, af te schrijven op het nieuwe afmijntoestel f 2571.78 zoodat dit dan voor f 1 op de balans zal blijven voorko men en 3e. af te schrijven op veilingsgebouw en terrei nen f 8235.50. Bovendien wensent het Centraal Bestuur het fonds voor uitbreiding ad f 8402.05 te bestemmen voor afschrijving op Veilingsgebouw en terreinen. De heer Doekes zegt, dat „Samenwerking" Haren karspel, dacht dat f700 huur voor het Veilingskof fiehuis in verhand met de uitgaven ervoor, wat wei nig was. De Voorzitter zegt, dat de opmerking wel door al len wordt onderschreven, maar verandering is niet mogelijk, want het veilingskoffiehuis is weer ver huurd en bovendien het behoeft nie't productief te zijn. We zouden het veilingskoffiehuis niet graf&g willen missen, het is speciaal voor de aanvoerders gezet. Over den hospes zijn we allen zeer tevreden en publieke verpachting is dan'ook niet gewenscht. Een rijk stuk brood heeft de pachter nog niet. Door een anderen afgevaardigde van „Samenwer king" wordt erop gewezen dat het veilingswezen zóó is veranderd en toch de huur hetzelfde is gebleven. De heer Swart merkt op, dat een paar jaar geleden de huur hooger is'geweest, maar tot verlaging is over gegaan, omdat de huur te hoog bleek. De voorzitter geeft nog nadere inlichtingen, er zijn voor den pachter meer slechte, dan goede jaren ge weest. Enkele inlichtingen worden over de rekening ge vraagd, die door den penningmeester worden ver strekt en daarna wordt de rekening goedgekeurd. Ook de balans wordt goedgekeurd en dé verlies- en winstrekening. De door het Centraal Bestuur voorge stelde winstverdeeling en de afschrijvingen erlangen de goedkeuring van de algemeene vergadering. Gevraagd wordt wat er met het oude veilingsge bouw moet gebeuren. De Voorzitter zegt dat getracht zal worden het voor afbraak te. .verkoopen, De heer Nann.es brengt namens de finantieele com missie een zeer gunstig rapport uit over het beheer van den penningmeester. De begrooting. De begrooting voor 1929 sluit tot een bedrag van f16950 met een vermoedelijk batig saldo van f6598 66 Naar aanleiding van een door den heer Mink, ,;de Noord", gestelde vraag, wordt door den Voorzitter emedegedeeld, dat het salaris van den telefonist met f 100 is verhoogd, f 150 is uitgetrokken voor pensionneering van beambten en f 300 voor pen- sienneering van den betaalmeester. Diens salaris vond het bestuur reeds te laag. De post salarissen en ver zeker ingspremiën is dus totaal met f550 verhoogd. Het salaris van den heer Molenaar, veilingleide.*, is met f150 verhoogd en de Voorzitter wijst op het on dankbare van deze functie. De marktopzichter, de heer Pronk, zal voortaan 20 van de huur van de ligplaatsen ontvangen. Zonder hoofdelijke stemming wordt de begrooting goedgekeurd. Het Jaarverslag. Door den heer F. Klant, wordt een uitvoerig jaarver slag uitgebracht. In de eerste plaats wordt herdacht het zoo belangrijke feit van de stichting van ons nieu we veilingsgebouw, wat een volkomen succes is ge worden, zoowel wat de stichting zelve als wat de fi nanciering betreft. De omzet over 1928 bedroeg f 1.585.677,23 tegen f961.186.62 in 1927. De omzet over het seizoen beliep f 1.826.180.37, tegen f 1.470.143,48 over het vorige seizoen Het gevolg is, dat reeds in het eerste jaar uit de winst f 10.807.28 op gebouwen en afmijntoestel kan worden afgeschreven. Met inbegrip van de afschrij ving van het Fonds voor Uitbreiding bedraagt de afschrijving f 19.209.33, zoodat thans reeds pl.m. Y* gedeelte van de stichtings- en aankoopkosten van de nieuwe gebouwen en terreinen is afgeschreven. Dit is een goed begin. Gememoreerd worden de gemaakte prijzen en het verloop van de erwten veiling. Met genoegen wordt geconstateerd, dat de betere inrichting van de veilingsgebouwen van zeer goe den invloed is geweest op het veilen te Warmen- huizen. Het was thans nog maar een enkeling, die onze organisatie ontrouw was. De voorradige winterproducten zijn weer twee maal geïnventariseerd en wel per 15 December en per 15 Februari. In het thans afgeloopen seizoen is 273 maal geveild. Dat is precies evenveel als in het vorige seizoen. Verhandeld zij.fi: 10.407.175 Kg. roode kool, 5.70.415 Kg. Deensche witte kool, 1.962.025 Kg. gele kool, 3.362.850 Kg. aardappelen, 2.428.875 Kg. gewone witte kool, 1.186.995 Kg. uien, 145.300 Kg. gele nep, 118.100 Kg. zilveruien, 187.575 Kg. peen, 42.180 Kg. bieten, 20.190 Kg. slaboonen, 728 Kg. snijboonen, 172.355 stuks bloemkool,, 126.450 Kg. rhabarber, 496 Kg, to maten, 640 snees roode kool, 47 snees gele kool, 131 snees Deensche witte kool, 7.590 Kg. groene erwten, 12.850 Kg. grauwe erwten, 17.055 Kg. vale erwten. De verhandelde hoeveelheden gele nep en bieten bleven vrijwel gelijk. Afgenomen is de aanvoer van peen met 13 wagens, overigens is de aanvoer over de geheele linie toege nomen en wel: roode kool met 394 wagons: Deensche witte kool met 167 wagons; gele kool met 90 wagons; gewone witte kool met 69 wagons; aardappelen met 110 wagons; uien met 62 wagons; zilveruien met 7 wagons; bloemkool met 62.000 stuks; rhabarber met 30.000 Kg.; slaboonen met 6000 Kg. De tusschenkomst van den keurmeester is in 1928 62 maal ingeroepen, tegen 77 maal in 1927. Éénmaal werd de koopman beboet. Bovendien heeft de keurmeester 15952 haal aardap pelen voor verzending naar het buitenland gekeurd, waarvan zijn verzonden naar Duitschland 14.119 baal, Frankrijk 1040 baal, Zwitserland 580 baal, En geland 213 baal, Naar België zijn 2.561 baal verzon den. Tenslotte memoreert de secretaris het overlijden van het eerelid, den heer J. Burger, die steeds een werkzaam leven aan de belangen onzer vereeniging heeft gewijd en wiens afwezigheid bij de opening van het nieuwe veilinggebouw zeer sterk werd ge voeld. Voor alhetgeen hij voor onze vereeniging en onze tuinbouwstreek heeft gedaan, wordt den over ledene eerbiedigen dank gebracht. Met de beste wënschen voor den bloei van onze veiling, eindigt de secretaris .zijn jaarverslag. Namens de vergadering dankt de .Voorzitter don secretaris voor de keurige wijze waarop deze in het kort het gebeuren in het afgeloopen jaar heeft vast gelegd. (Applaus.) Verhooging van het veilingspercentage, Het Centraal Bestuur stelt voor: De veillngskosten met 0.05 te verhoogen en dus te bepalen op 1.8 Toelichting: Nu de Groep Vellingsvereenigingen heeft besloten van de aangesloten vereenigingen eene ver plichte bijdrage voor het reclamefonds te heffen van 0.05 acht het Centraal Bestuur het gewenscht dat tegenover dezen vasten last ojk een vaste bate komt te staan. Het laat zich n.1. aanzien dat het verplichte percenta ge, dat voor de reclame moet worden afgestaan, in de toekomst steeds grooter zal worden. Op den duur zal het dan zeker niet mogelijk blijken dit bedrag voor reclame steeds uit de gewone middelen op te brengen. Het C.B. acht het daarom beter net percentage der veilings- kosten voortaan met het percentage voor de reclame te verhoogen. De heer Blokdijk, „Samenwerking", is geen tegen stander van reclame maar wil de kosten ervan be streden zien uit de gewone middelen. De opzet is geweest dat er een millioen omgezet zou worden en dat blijkt het geval te zijn. De voorzitter beaamt dit laatste, maar het C. B. wil de schulden zoo spoedig mogelijk uit den weg rui men. Vaste lasten dienen niet uit de gewone uitga ven bestreden te worden. Spr. wijst nog eens op het nut van reclame en acht liet goed daarvoor een ge deelte van de inkomsten af te staan. De heer Jonker „Samenwerking", wijst er op dat Warmenhuizcn reeds met het veilingspercentage bo ven andere veilingen staat en daarom acht spr. deze verhooging ongewenscht. De heer Kos, „Noord-West" kan zich met het voor stel van het C. B. vereenigen en evenals de voorzit ter wijst spr. op toekomstige uitbreidingen van de gebouwen, (nieuwe goten).. Spr. wijst op fabrieks arbeiders enz., die meer gelden offeren en ook zijn er veilingen die een hooger percentage betalen. De voorzitter zegt ook dat niet altijd gekeken moet worden naar de bevoorrechte zustervereenigingen. i De heer Biersteker, „Ons Belang",, vindt de verhoo ging zoo miniem, dat het onzin is om er over te pra ten. De voorzitter acht het geen onzin, dat er over ge sproken wordt. De heer Jonker wijst er op, dat de salarisverhooging ook uit de gewone middelen wordt betaald en dit kan ook met de reclamekosten. De heer Blokdijk komt nog op tegen de uitla ting van den heer Biersteker en de voorzitter oordeelt dat als eens een ongetogen woord wordt gesproken, j dat genegeerd moet worden. Het voorstel van het C. B. wordt aangenomen met 52 stemmen, tegen 18 stemmen. De centen worden thuis bezorgd. Het Centraal Bestuur stelt voor: De gelden zullen voortaan door den Betaalmeester bij de verkoopers aan, huis worden uitbetaald en zullen niet meer op het Be- taalkantoor kunnen worden afgehaald. Toelichting: De betaalmeester is bereid de gelden voortaan wekelijks bij de verkoopers thuis te laten be zorgen op dezelfde wijze als dit bij de zusterveilingen aan den Langendijk reeds geschiedt. Het C. B. meent dat een dergelijke regeling voor de leden zeer gemakelijk is en door hen wel op prijs zal worden gesteld. De voorgestelde regeling wordt algemeen toege-, juicht. jj De erwtenveiling,1 Voorstel van de Vereeniging „Ons Belang": „Ons Belang" stelt voor, gezien het groote belang der zaak, om dit jaar >pnieuw gelegenheid te geven tot het veilen van Erwten. Toelichting: „Ons Belang" is van meening dat de ongunstige resultaten van de in 1928 gehouden Erwten- vellingen niet hebben bewezen, dat deze veilingen geen levensvatbaarheid bezitten, en meent daarom, dat ver dere proeven niet alleen gewettigd zijn, doch ook alles zins aanbeveling verdienen. Prae-advles van het Centraal Bestuur: Het C. B. katt zich met dit voorstel volkomen vereenigen. Ook het C. B. oordeelt dat een erwtenveiling levens vatbaarheid heeft en van Koedijk kwam een schrij ven in, dat over een erwtenveiling gesproken zou worden. Bij goede samenwerking oordeelde Koedijk ook dat een erwtenveiling levensvatbaarheid bezit. Van de medewerking van Koedijk zijn we verzekerd. De heer Barten, „Groententeelt", vraagt, of hier dan geveild wordt „voetstoots". De Voorzitter zegt, dat wanneer er niets bij wordt vermeld, de erwten goed zijn. Vorig jaar werd na de keuring een partij afgekeurd en toen is de kwes tie in der minne geschikt. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van „Ons Belang" aangenomen en de Voorzitter verwacht dus, dat op algemeene medewerking kan worden ge rekend. Vorig jaar waren er nogal „kat uit den boom kijkers". Laat men zich ook ten aanzien van de erw tenveiling aanpassen hij den algemeenen markttoe- stand. De minlmum-prys van uitschot-kool minderwaardige bloemkool en Voorstel van de Vereeniging „De Noord": „De Noord" acht het wenschelijk om in overleg met den Vierbond den bestaanden minimumprijs van uit schot-kool en minderwaardige bloemkool te verhoogen; bovendien een minimumprijs vast te stellen voor z.g. stek-uien. Prae-advies van het Centraal Bestuur: Het C. B. Is bereid deze aangelegenheid in een vergadering van den Vierbond in bespreking te brengen. De heer Jonker „Samenwerking", zegt, dat zijn ver eeniging zich kan vereenigen met het voorstel, waar het betreft dë stek-uien, maar 60 cent voor uitschot-kool wordt voldoende geacht. De heer Gutker zegt dat „De Noord" een bespreking in den Vierbond noodig acht; het hangt af van de markt of de vastgestelde minimumprijs voldoende is. De Voorzitter herinnert er aan dat de bedoeling van de tegenwoordige regeling was om in tijden van de pressie de minderwaardige producten niet in consumptie te brengen. Uit het voorstel van „De Noord" blijkt wel, dat ook „De Noord" het moeilijk vindt een prijs te noe» men. Dat er naar het buitenland geen minderwaardige producten gaan kan een goede maatregel genoemd wor den. Bespreking met de Zustervereenigingen is gewensobt en vooral een minimum-prijs te stellen voor stek-uien, acht spr. zeer aanbevelenswaard. De heer Mink, „De Noord", zegt dat zijn vereeniging oordeelt dat het nu een goede tijd is om te trachten den minimumprijs verhoogd te krijgen. Laat de Vierbond maar een uitspraak doen. De Voorzitter acht dit standpunt voor een vereeni ging wel gemakkelijk, maar de vraag is of 4e regeling bij bjjv. een minimumprijs van i 1 goed zal gaan. De heer Kos, „De Noord West" vraagt sioh af wat de vereeniging moet doen met de stek-uien ehr de mini mumprijs niet wordt gemaakt De Voorzitter meent van naar de gemeente-vuilnis belt Het gaat er hier om, om een behoorlijken prijs voor onze producten te krijgen en daarvoor moet de schade voor den baat uit De secretaris acht het toch noodig dat de vergadering zich principieel uitspreekt over de vraag of de minimum prijs al of niet moet worden verhoogd. Er hltykt immers ik des* vergadering *1 dat er verschil van meenlag V?

Schager Courant | 1929 | | pagina 2