ANNA PAULOWNA. WIERINGEN. KOEGRAS. LANGENDIJK, DEN HELDER. WINKEL. NIEUV/E NIEDORP. Officieel bezoek aan de bollenvelden. Monument Nederlandsch Reddingwezen. Predikbeurten. Gemengd Nieuws. bet eene cabaret naar 'het andere en is vrijwel ,in de olie" als de Militaire Politie der Amerikanen in Parijs bevel ontvangt, alle officieren naar hun regimenten terug te sturen, daar alle verloven ingetrokken zijn op last van den Generalen Staf. Het groote offensief, dat den doorslag zou geven is op til. Mary, eveneens met verlof in Parijs, herkent Jack, doch hij slaat haar vermaningen om zich dadelijk bij zijn regiment te vervoegen, in den wind. Zij besluit haar toevlucht tot list te nemen en trekt het costuum van een der danseressen aan, op de kamer van Jack, die stomdronken te bed ligt. Militaire Politie komt de kamer binnen, vindt het uniform van Mary, die het stilzwijgen bewaart, daar Jack's reputatie haar nader aan het hart ligt dan haar eigen toekomst en Mary krijgt ontslag uit den dienst. Vlak voor het groote offensief krijgt David een voorgevoel, dat hij niet uit het eerstvolgend gevecht behouden zal terug keeren. Hij verzoekt Jack zijn bullen naar Amerika terug te stu ren, als hem iets mocht overkomen. Onder David's papieren bevinden zich eenige brieven van Sylvia, waar- Uit blijkt, dat zij van hem houdt en niet van Jack, die den inhoud der brieven niet kende. Jack laat Daivd het medaillon zien, als bewijs dat Sylvia van hem houdt Hij opent het medaillon. Sylvia's portret valt valt er uit, en als David die het portretje opraapt, leest wat Sylvia op de keerzijde geschreven heeft „Voor David, met mijn Innige liefde" verscheurt hij het, teneinde Jack de [teleurstelling 'te besparen. Jack is woedend op David, doch op dat oogenblik krijgen belden bevel op den vijand af te gaan. Zij worden idoor een overmacht in de lucht aangevallen. Jack weet te ontsnappen doch David maakt een noodlanding ach ter de Duitsche loopgraven. Den volgenden dag laat een vijandelijk vliegtuig een bericht op het vliegveld der Amerikanen vallen, met de mededeeling, dat David's vliegmachine een noodlanding moest maken en dat de bestuurder (David) doodgeschoten werd, daar hij weiger de zich over te geven Jack besluit zijn boezemvriend te wreken. Het groote offensief is in vollen gang. Hij gaat alleen in zijn vlieg machine op den vijand af, schiet eenige vliegtuigen neer en is reeds op weg naar zijn vliegveld, als hij een Duitsche vliegmachine bespeurt, die regelrecht op de Amerikaansche linies afvliegt. Doch Jack kon niet we ten, dat dit vliegtuig bestuurd werd door David, die het van den vijand had gestolen. Jack valt het vijandelijke vliegtuig aan. David, die zijn trouwen vriend herkent aan de woorden „Shooting Star" (Vallende Ster) welke op het vliegtuig geschilderd zijn, verweert zich niet en laat zich neerschieten. David geeft ln Jack's armen den geest. Bij het sluiten van den wapenstilstand, keert de jonge, vroolijke Jack als een man terug naar zijn geboorte plaats, waar hem een tweede vuurproef wacht: hèt weer zien van de ouders van zijn besten vriend. Doch David's moeder maakt hem geen verwijt van het dooden van haar zoon, want oorlog is per slot van rekening oorlog. Als Jack's herinneringen hem, op het weerzien van Mary, terug voeren naar zijn wederwaardigheden in Parijs en naar het onderhoud vóór David's sneuvelen, omhelst hij haar met de woorden: „Mary... wat zoeken wij soms ver naar wat vlak voor onze oogen ligt." -""Door den Hoofdinspecteur van den Arbeid is aan 'Jb. Molenaar tot en met 11 Juni 1919 vergunning ver leend als hoofd der onderneming bakkersarbeid te verrichten op de eerste vijf werkdagen der week van- 'af 3 uur des' voormiddags en op Zaterdag vanaf 2 .uur des voormiddags. Door P. Compagne, alhier, is een voorschot aange vraagd ingevolge de Landarbeiderswet, ter bekoming [van een plaatsje. Door hem is een perceeltje land ge- pkGcht van den heer A. Tiel, welk perceeltje aan den Schoi-weg is gelegen. De postduivenvereeniging „Altijd Verder" te Anna Paulowna, hield Zondag. 12 Mei een wedvlucht vanaf Mons (België). De duiven werden losgelaten om 8 \uur 45. Aankomst te Anna Paulowna: A 1. N. Spigt 12.28.49; 2. W. Blaauboer 12.29.06 3. Jb. 'Cornelissen 12.31.49; 4. N. Spigt 12.32.43; 5. Jb. Cor- nelissen 12,32,38; 6. L. Hogewoning 12,31,35; 7. W. Blaauboer 12,34,52; 8. W. Blaauboer 12,35,31; 9. N. Spigt 12,37,15; 10. L. Hogewoning 12,37.40; 11. L. Ho gewoning 12,37,57; 12. Jb. Cornelissen 12,40,38; 13, W. Blaauboer 12,42,05; 14. R.Gerings 12,52,31; 15. M. Vrone 1.03,19. Volgende week wordt gevlogen vanaf Campiëgne If Frankrijk). Vfc. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. X 'W Geboren: Geene. 'l Ondertrouwd: Geene. i Getrouwd: Lambertus Hendrik Blom en Hillegon- ida Helena Wiggers. Overleden: I-Iubertus Looijestein, oud 5 jaren, zoon van Cornelis Looijesteijn en van Maria Cornelia Berkhout. Maartje Peijs, oud 78 jaar, weduwe van .Gerrit Hopman. BREEZAND. t f' Bij de opening van het nieuwe Hötel-pension, gesticht i idoor de N.V. „Zeebad Huisduinen" te Huisduinen, meende Helder's Gemeentebestuur terecht, dat propa ganda naar buiten in de allereerste plaats het doel moet zijn van een dergelijke plechtigheid. In samenwerking met de plaatselijke vereeniging voor Vreemdelingen verkeer „Helder's Belang" werd een programma samen gesteld, geheel ingericht op voorlichting en informatie, aan vreemdelingen. I Ultgenoodigd waren de volgende lichamen: Alg^iee- ne Bond voor Vreemdelingenverkeer, Nederlandsche reisvereeniging, de directie der Nederlandsche Spoor wegen, de Kon.-Nederl. Automobielclub, de Algemeeno Nederlandsche Wielrijdersbond, de volgende groote bla den: Algem. Handelsblad. Telegraaf, Nieuwe Rotter- damsche Courant, Maasbode, Het Volk, De Standaard. Verder enkele autoriteiten, die hun medewerking heb ben verleend, teneinde den douw mogelijk te maken, j De heeren werden Woensdagmorgen te half twaalf ten raadhuize ontvangen door het Gemeentebestuur j van Den Helder, en te half één door Commissarissen I der N.V. „Zeebad Huisduinen" in het Badpaviljoen al- I daar. Oud-Burgemeester Houwing, die er speciaal voor van Den Haag was overgekomen, sprak hier het ope- ningswoord. De N.V. „Zeebad Huisduinen" bood daarna aan de deelnemers een lunch aan in de eetzaal van 't j hotel, waarna omstreeks drie uur een autocht, aange- j boden door „Helder's Belang" naar de bloembollenvel- den te Breezand werd aangevangen. Want ook aan de bekendmaking van de steeds toenemende bloembollen- cultuur alhier zou deze dag dienstbaar v/orden gemaakt, j Om half vier werd het gezelschap in de met bloemen S' [gedecoreerde zaal van den heer Borst te Breezand ont- vangen door B. en W. van Anna Paulowna, waar Burgemeester Lovink de bezoekers als volgt toesprak: Het was een goede gedachte van het Gemeentebestuur van Den Helder en de N.V. Zeebad Huisduinen om met hunne gasten op dezen dag een bezoek aan onze bloe menvelden te willen brengen. Ons Gemeentebestuur stelt dat bezoek, dat tevens is het eerste officieel be zoek aan onze bloembollencultuur, op hoogen prijs en namens de gemeente Anna Paulowna heet ik dan ook zoowel de gasten als de gastheeren van harte welkom. In het bijzonder geldt dat welkom den admiraal en den oud-burgemeester van Den Helder, den heer Houwing, die zich als burgemeester steeds beijverde de goede na buurschap te bevorderen en aan wien deze gemeente en vooral Breezand zulke aangename herinneringen heeft behouden. 4 Ik vermeen goed te doen, alvorens wij de heeren in onze bloemboilenvelden rondleiden, met een enkel woord, althans in korte trekken, de tot-standkoming van de cultuur hier in den kop van Noordholland te meiiio- reeren. In 1845 werd dit gedeelte van den Anna Paulowna- polder ingedijkt eii, evenals het nog in te dijken gedeel te, voorloopig bij de gemeente Zijpe gevoegd. In 134G volgde het Oostdeel van den polder en in 1851 werd voor den geheelcn Anna Paulownapolder een polderbe stuur ingesteld. 1 Augustus 1870 werd de Anna Paulow napolder aan de gemeente Zijpe ontrokken en, een zelf standige gemeente Anna Paulowna gesticht met 21S7 zielen. Het landbouwbedrijf werd, vooral in Breezand, in de eerste jaren met zoo weinig succes beoefend, dat de landbouwers hun polderlasten zelfs niet konden be talen en van armoede hun hoeven moesten verlaten. De boerderijen, soms met goede behuizingen, werden ca deau gegeven en teekenend is het, dat juist voor het toentertijd-' minst bruikbare land thans de hoogste prijs wordt bedongen. Met minder of meer succes ls dit doorgegaan tot pl.m. 1890, toen door betere bemaling en kunstmest een kentering intrad en het land geleidelijk een waarde verkreeg van f 1000 tot f 1200 per H.A. In 1911 was het de firma Veldhuizen Van Zanten te Lisse, die hier het eerste bloembollenbedrijf stichte, doch zooals alle begin moeilijk is, was het ook hier niet gemakkelijk de geteelde bollen aan de markt te brengen. Men kende het hier gewonnen product nog niet en zoo stond de handel nog lang wantrouwend tegenover onze bollen. Thans, en vooral sedert de laatste vijf jaren, is dat anders geworden. De bloembollen uit Breezand be- hooren thans tot de beste bollen der markt; een opper vlakte van minstens 600 H.A., zijnde 1/10 gedeelte van het in Nederland in cultuur gebrachte bollenland, is be- teeld en de prijs van den grond is reeds tot 8000 en 10000 gulden per H.A. gestegen. Enkele der oude bewoners van Breezand zijn zelf met het kweeken van bloembollen begonnen, doch de mees ten hebben hun bezit verkocht enblijven, waar zij blijk baar zeer aan deze gemeente gehecht zijn, bijna zonder uitzondering hier wonen en helpen als zeer gewaardeer de ingezetenen den bloei der gemeente bevorderen. De oude HurzettTrra.Ren~meer'e"n meer plaats voor betere wo ningen eh landhuizen en de schuurtjes, eertijds veelal voor een paar schapen of geiten plaats biedende, worden thans vervangen door modern ingerichte bollenschuren. 10 December 1927 werd hier een bloembollenveiling opgericht, welke het eerste jaar van haar bestaan voor ruim een half millioen gulden aan bloembollen omzette. Naar ver verwijderde deelen der wereld worden onze bollen vervoerd en ook vinden on;ze snijbloemen ln het buitenland gereeden aftrek. Voor het luchtvervoer van snijbloemen vanaf De Kooij werden besprekingen met de K.L.M. gevoerd. Een woord van dank wordt van deze plaats gaarne toegebracht aan de Ned. Spoorwegen, die de sneltreinen niet alleen te Anna Paulowna maar op drukke dagen zelfs aan de halte Breezand deed stoppen. Jammer, dat het post- en telegraafverkeer, ondanks talrijke klachten, nog veel te wensohen over laat. Locaal port en een centraal telefoonkantoor zijn in deze ge meente niet te verkrijgen. Willen de inwoners van Bree zand of de aldaar woonachtige Wethouder of politie met het raadhuis telefonische verbinding, dan is dat tot schade van den handel en voor de gewenschte eenheid der gemeente slechts langs intercommunalen weg te verkrijgen. Met de welvj^irt der gemeente steeg vooral in de laat ste twee jaren het Inwonertal, en zoo zal binnen enkele weken Anna Paulowna zijn 5000ste ingezetene inschrij ven. Thans breng ik nog een woord van dank aan de be sturen der bloembollen- en veilingsvereenigingen voor hun aanwezigheid en de medewerking in deze verleend en aan het Gemeentebestuur van Den Helder en de ver eeniging „Helders Belang" voor hun zeer gewaardeerd initiatief en tenslotte hoop ik zeer, dat bij allen naar Uwe verschillende woonplaatsen een goede en aangena me herinnering aan onze mooie gemeente zult mee nemen. De voorzitter van Vreemdelingenverkeer dankte den burgemeester hartelijk voor de vriendelijke ontvangst en bracht hulde aan de goede nabuurschap, die tusschen Den Helder en Anna Paulowna bestond, waarbij spre ker de gemeente Anna Paulowna een bruidje noemde, om verliefd op te worden. Evenwel, tot een huwelijk zou het wel nimmer komen. Noch Anna Paulowna, doch D*en Helder zou daarop gesteld zijn. Toch kon spr. zich voorstellen, dat de heer Lovink er trotsch op was, burgemeester te zijn van een gemeente, die op 't oogen blik reéol tot de welvarendste behoorde van Noordhol land en die ongetwijfeld nog groo'ter bloei tegemoet ging. Nadat aan het gezelschap eenige ververschingen wa ren aangeboden, werden de auto's weer bestegen, om de bollenvelden te bezichtigen en een bezoek aan het bedrijf van de firma J. v. d. Berg te brengen, waarna, tegen 6 uur, de terugtocht naar Den Helder wérd aan vaard. Aan het verlag over 1928 van den Coi respondent der Arbeidsbemiddeling ontleencn we het volgende: Van 1 Jan. tot en met 31 December 1928 werden 95 werkzoekenden ingeschreven. Deze waren in de verschillende beroepen als volgt verdeeld: landarbei der-grondwerker 90; bakker 2; timmerman 1; bank werker 1; metselaar 1. Van 1 Jan. tot en met 31 Dec. 1928 werden 53 werk zoekenden geplaatst, allen landarbeider-grondwer kers. In 1928 werden 12 werkgevers Ingeschreven. Aan 11 aanvragen om landarbeiders-grondwerkers kon worden voldaan. Blijkens een de vorige week in dit blad verschenen advertentie zal Zaterdag as. te Schagerbrug de heer W. v. d. Vail (S.D.A.P.) spreken over de raads- en kamerverkiezingen Het aanvangsuur is gewijzigd en thans 8% uur (n.t.) SCHAGERBRUG. Dezer dagen is een aanvang gemaakt met dan bouw der nieuwe O. L. school alhier. De werkzaam heden bepalen zich thans' tot het maken van de paalfundeering. Naar aanleiding van de gehouden conferentie tus schen Raad van beheer en bondsafvaardigde der sta kende grondwerkers op de Oude Zeug. kunnen we melden, dat de arbeiders het werk op de oude voor waarden zullen hervatten. Latere onderhandelingen zullen uit moeten maken of meer loon en een betere verlofs-rgeling zael worden gegeven. De staking kan dus als geëindigd worden beschouwd. Woensdagmorgen werd door Dijkgraaf en Heem raden van den Polder „Het Koegras" in het café „Prins Hendrik" van den heer H. J. Beuneman, een verkiezing gehouden ter vervulling van drie plaatsen voor Hoofdingelanden van genoemden Polder. De uitslag van deze verkiezing was als volgt: Herkozen werd de heer G. W. Jimmink Wz. te Koegras, gem. Callantsoog, in de plaats van J. Zander Jnz. werd ge- gekozen de heer P. Visser te Koegras, gem. Callants oog en in de plaats van P. Zeeman, die benoemd is als Heemraad, de heer P. de Beurs te Koegras. Het café „De Blauwe Keet", sinds vele jaren ge ëxploiteerd door de familie Marees, het laatst door den heer J. Marees Dz., is voor korten tijd geleden door verkoop overgegaan in eigendom van den heer A. J. van Weelde, te Den Helder, welke deze zaak thans heeft verhuurd aan den heer J. Wit van Ouüe- sluis. Het bouwen van een nieuw woon- en winkelhuis aan de Blauwe Keet voor den heer J. Marees Dz. is opgedragen aan den aannemer, den heer P. Veeter te Koegras, gem. Callantsoog. NOORDSCHARWOUDE. In de gehouden vergadering van de N.V. Station- Dorp is als bestuurslid herkozen de heer G. Barten, In de vacature J. Burger werd gekozen da heer A. Dekker te Harenkarspel. Besloten werd om VA dividend uit te keeren. Met de Ned. Spoorwegen zal overleg worden gepleegd omtrent de uitbreiding van de laadplaats. Nederlanders! Wanneer het plan rijst een standbeeld voor één of ander staatkundig persoon op te richten, heeft dit niet altijd de sympathie der geheele natie. Grijpen velen deze gelegenheid aan hu ninstemming met dit plan te betuigen, anderen staan er sceptisch, sommigen onwel willend tegenover, omdat het niet met hun godsdiensti ge of staatkundige opvattingen strookt. Nu is er weer een plan gerijpt een monument op te richten. De heer L. Bandsma, Directeur der Districto- Arbeidsbeurs te Den Helder, nam hiervoor met eenige anderen het initiatief. De uitgebreide correspondentie naar alle landen der wereld, naar de Nederlandsche ambassades, de Consulaten, de Scheepvaartmaatschap pijen vormen een lijvig dossier. En o wonder! Niemand van welke staatkundige of godsdienstige richting hij ook was, maakte eenige bedenking. Allen offerden enthousiast, ieder naar zijn vermogen, want het standbeeld dat hier in Den Helder zal verrijzen, is ter eere der nagedachtenis van de dappere zeehelden langs de geheele Nederlandsche kust. Een monument dus, ter eere van het Nederlandsche Reddingswezen, ter nagedachtenis van de mannen die streden met het roofdier: de Zee. Mannen en vrouwen, die op stukgeslagen wrakken met het leven afgerekend hadden, voerden zij veilig uit de gevaarlijke witte grondzeeën naar veilige haven. Veel geld kwam reeds ln kas van den ijverlgen pen ningmeester, den heer Bernh. Meijer, Kanaalweg 97, Den Helder, gironumer 94719, maar nog vele duizen den guldens zijn er noodig. De mannen waarvoor het monument zal verrijzen hebben het verdiend, dat hun naam aan de vergetelheid wordt ontrukt. Ook onder hen is een poilu inconnu, een onbekende soldaat. Ergens, waar weet men vaak niet, ligt een doode op den bodem der zee. Geen gedenkteeken wijst de plek aan waar deze Nederlandsche zeeheld rust. Nederlanders, het monument zal er komen, niet waar? Gij zult onzen poilu inconnu herdenken door krach tig met het Comité, waarvan de heer Driessen, Burge meester der Gem. Den Helder, voorzitter is, mede te werken aan de tot standkoming van het monument voor de dappere Blauwe Zeeridders, die heen gegaan zijn. Opent Uw harten, opent Uw beurzen. Het adres van den Secretaris, die gaarne bereid is na dere inlichtingen te verstrekken, is L, Bandsma, Singel 28, Den Helder. UIT 'T HART VAN „WINKEL'S HARMONIE." Waarom die vreugde voor dat feest? Waarom dat heerlijk leven? Waarom was Winkel eensgezind? Waarom dat moedig streven? Omdat muziek zoo teeder is; Omdat ze spreekt van liefde; Omdat ze ziels verheffend is; Omdat ze nimmer griefde! Vanwaar die kracht In ons zoo één. Was 't smachten naar de eere? Toch niet, er ging wat anders om Dan enkel roem begeeren! Er is een man die leiding geeft, Een man van sterke krachten. Een man, die steeds naar hooger strec"\ Bescheiden, maar vol machten. Die man nu is ons aller geest, Zoo rein, zoo groot van harte, Volgt hem in reinen diepsten wil En geeft Uw beste krachten. 'k Herinner aan 't corps van Z.-Scharwou Aan 't einde van 't verplichtte... Was 't draagbaar voor een gevoelig hart. 't Nam... 't gaf... 't verlichtte. Hoog die man', dat groot genie, Blijv' on3 zoo de toekomst dit geve... De kennér en minnaar van groote kur.~' Dat hij voor ons lang moge leve!! Winkel, 15 Mei 1929. Zooals elders in dit blad aangegeven, arganiseert onze plaatselijke voetbalvereer.'-""ng, ter gelegenheid van de Pinksterkermis op 19 Mei a.s. weer haar jaarlijksche seriewedstrrijden. De deelname is ditmaal heel ste*k bezet. Helder en West-Frisia tocli zenden hun tweede elftal, de Alkmaria-combinatie komt zelfs met 4 Alk- maria I-spelers utt; te v/eten Klinkhamer, Ooms, Van den A'beele en Sengers. Stellig staan het punbllek dan ook mooie spannende wedstrijden te wachten, welke wij een ieder aanbevelen te bezoeken. k. ZATERDAG 18 MEI. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, nam. 7% uur, de heer Stam uit Amerika. ZONDAG 19 MEI 1929. NED. HERV. GEMEENTE te: Sóhagen, voorm. 10 uur, Ds. Van Dijk. Coll. v.d. Zend. Julianadorp, voorm. 10% uur, Ds. Damsté. Onderwerp: „Tegenover elkander". Zang v. h. Dameskoor -é Huisduinen, nam. 7 uur, Ds. Damsté. Onderwerp: „Te genover elkander". Hippolytushoef, voorm. 10% uur, Ds. Van Beek. Doop. Den Oever, nam. 2% uur, Ds. Van Beek. Valkkoog, voorm. 10% ur, Ds. Tinholt. Winkel, geen dienst Warmenhuizen, voorm. 10 uur, Ds. Zillinger Molenaar. Oudkarspel, voorm. 10 uur, Ds. Staal. Burgerbrug, geen dienst St.-Maartensbrug, geen dienst Oudesluis, zie Schagerbrug, Schagerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Barsingerhorn, voorm. 10% uur, Ds. Van Loon. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Hoogwoud, geen dienst Dirkshorn, voorm. 9% uur (o.t.) Ds. de Leeuw. Onder werp: Het Feest van den Overvloed. Heerhugowaard, zie Veenhuizen. Veenhuizen, voorm. 9% uur (o.t) Ds. Schermerhorn, DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp, geen dienst vacature. EVANGELISATIE te: Schagen, voorm. 11 uur, de heer Heeresmt ,van A'danali Nam. 5 uur, geen dienst Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer Bosma. GEREF. GEMEENTE te: Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Preeklez®^. Nam. 2% uur, Ds. Tollenaar, van Den Heldar, Kolhorn, voorm. 9% uur, Preeklezen;- Nam. 2 uur, Preeklezen. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, nam. 7% uur, de heer Akse, Beverwijk, MAANDAG 20 MEI 1929. Xï1 NED. HEKV. GEMEENTE te: Petten, voorm. 10% uur, 'Ds. Van Dij k. Westerland, vooim. 10% uur, Ds. Van Beek. Winkel, voorm. 10% uur, Ds. Zilinger Molena®*. Burgerbrug, geen dienst St-Maartensbrug, geen dienst Oudesluis, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Schagerbrug, zie Oudesluis. Haringhuizen, voorm. 10% uur, Ds. Van Loon. Hoogwoud, voorm. 10% uur, Ds. Kruizinga. EVANGELISATIE te; Schagen, voorm. 11 uur, Ds. Kooi van Amsterdam. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Burgervlotbrug, voorm. 10% uur, Ds. R. van der Veen, GEREF. GEMEENTE te: Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Candidaat Ginhoven* Kolhorn, geen dienst. THE STAR OF HOPE MISSION. k) Julianadorp,voorm. 10 ui, deheer J. Groenendijk, i EEN TRANSPORTBAND ONDER STROOM Drie dooden, zes gewonden. Wolff meldt uit Breslau: In de suikerfabriek Bernstadt in Silezië is Diijs- dag een ernstig ongeluk gebéurd. Negen -arbeiders waren aan den ijzeren transportbrand aan het werlc. Plotseling werd de band onder stroom gezet, door dat de isoleering van den electriciteitskabel scheur de. Drie arbeiders waren onmiddellijk dood; zes wer den ernstig gewond. DRIE INBREKERS BETRAPT. Den gedood. Te Hamburg werden gistermorgen vroeg drie inbre kers bij het plunderen van een étalage óp heeterdaad door politie-agenten betrapt. Eén van de inbrekers kon onmiddellijk in hechte nis genomen worden; de anderen wisten te vluch ten. Nadat ze herhaaldelijk waren gemaand te blij ven staan, heeft, ten slotte een der agenten een schot gelost. Een inbreker, die op de vlucht een gouden horloge met ketting had weggeworpen, werd zoo ernstig ge wond, dat hij in het ziekenhuis is overleden. De derde inbreker is ontkomen. I HUIS TE HAMBURG INGESTORT. In de Schmiedestrasse te Hamburg is Dinsdag avond een onbewoond pakhuis van 4 verdiepingen door tot dusver onbekende oorzaak ingestort. Het geheele gebouw is een puinhoop geworden, en alleen de buitenmuren zijn blijven staan. Een waker werd bedolven en gewond. De schade is door verzekering gedekt. EEN ONTAARD VADER. Zijn 7-jarig zoontje in dronkenschap vermoord. Te Mannheim trachtte Dinsdagmiddag een tramcon ducteur zijn 7-jarig zoontje dood te schieten. De revol ver ketste echter; de vader verwondde daarop zijn zoontje met messteken zóó ernstig, dat deze in een ziekenhuis is overleden. Tenslotte heeft de snoodaard een tweeden zoon ernstig gewond. De motieven' van de daad zijn nog onbekend. De dader moet dronken zijn geweest en is gevlucht. DE VERKEXRDE PATIëNT ONDER NARCOSE. Vergissing van de verpleegsters. In een vergadering van de armvoogden te,Amcrs- ham, in Buekinghamshire, werd gisteren een merk waardig voorval medegedeeld. In het ziekenhuis daar was alles voor een ope ratie in gereedheid gebracht, de patiënt lag op de tafel en de narcose was hem toegediend, toen de chirurg, nadat h>j Hem nog eens goed bekeken had, opeens uitriep; „Goede hemel! Dit is niet de man dien ik hebben moet." De verpleegsters hadden een vergissing begaan en den verkeerden patiënt uit de zaal over laten bren gen. CP WT KERKHOF OMGEKOMEN. Te Reims heeft zich een zeer ongewoon ongeval voorgedaan. Een beambte van de Parijsehe metro, die een tocht had gemaakt met de motorfiets, vloog in de bocht bij Courtemont-Varennes niet zijn motor uit den weg het kerkhof op, waarbij hij op een graftombe met ver brijzelden schedel neerstortte. Men vond'hem dood op den grafsteen.

Schager Courant | 1929 | | pagina 6