MUZIEKÏÜIN HEN LANGENDIJK, CONCERT WïERSNGEN. ZIJPE. KOEGRAS. HOOGWOUD. BARSINGERHORN. HEERHUGOWAARD. NIEUWE NIEDORP. ANNA PAULOWNA. len PINKSTERDAG, Plaatselijk Nieuws. GROOTE JUWEELENDIEFSTAL. Voor 40.030 mark gestolen. Te Bad Nauheim hebben dieven Dinsdagnacht in een hotel sieraden ter waarde van 40.000 mark ge stolen. Onder de sieraden bevond zich o.a. een paarlen ket ting met briljanten slot, welke alleen reeds ongeveer 3U.D00 mark lieeft gekost. TEKDOGDVEROORDEELD WEG' MOORD. De juryrechtbank te Brunswijk heeft den werkman Winckler, die verleden jaar zijn patroon en diens huishoudster in Dettum vermoordde, veroordeeld tot de doodstraf, levenslange tuchthuisstraf en tot 6 maanden gevangenisstraf. EEN KETELONTPLOFFING TE HALLE. Zes zwaar gewonden. In de fabriek van de firma Wegelin en Heibner te Halle is gisteren de ketel van een sterilïseertoestel, dat voor het buitenland werd gebouwd, bij een be- lastingproef "ontploft. Met een geweldigen knal werd het deksel van den ketel weggeslingerd en sloeg een groot gat in den wand van het gebouw. Onder de brokstukken van het toestel zijn zes arbeiders zwaar gewond vandaan gehaald. De plaats van het onheil is afgezet omdat instor tingen worden gevreesd. DIEFSTAL UIT EEN KOFFER. Op 10 Mei heeft een dame uit Bloemendaal een kof fer verzonden uit Nizza, met bestemming Haarlem. De koffer bevatte een groote waarde aan bonten kleeding. Op den loen van deze maand kwam de koffer te Haarlem aan, maar er ontbraken een bont mantel, een zilvervos en een stola van een bisani- bont, ter gezamenlijke waarde van f3500. De koffer was niet verzekerd. De politic te Bloemendaal stelt een onderzoek in. DE MAZELEN-EPIDEMIE. In den Boven-Palts. Volgens een bericht uit Regensburg is in tal van steden en dorpen in den Boven-Palts een mazelen epidemie uitgebroken. Acht kinderen zijn reeds ge storven en vele anderen zijn doodziek. DUITSCHE HERDERS IN AUSTALIë VERBODEN. De Australische regeering heeft, voorloopig voor vijf jaar, een verbod op den invoer van Duitsche her dershonden uitgevaardigd. Men is beducht dat zij met de befaamde wilde Australische honden gekruist zullen worden en acht hen ook, wegens hun agressieve neigingen, een ge vaar voor de schapen, die in zoo groote menigte in Australië gefokt worden. BROEX OP LANGENDIJK. De schipper P. Beers heeft met zijn motorschip een aanvaring gehad met dat van schipper C. Schot, die daardoor nog al wat materieelc schade heeft geleden. De motor is thans op de helling van den heer Schip per tc Alkmaar om gerepareerd te worden. De aan varing geschiedde onder de brug te Oudorp bij De Zes Wielen. LANGENDIJK. We vernemen, dat door een expert een rapport is opgemaakt over de geuite wenschelijkheid, om het personeel der Coop. Nieuw Leven in te krimpen. Het personeel blijkt echter niet in alle deelen met den in houd van het rapport in te stemmen en heeft met een hoofdbestuurder van den Bakkersgezellenbond vergaderd, ten einde een en ander te weerleggen. We hoorden, dat dit onder de aandacht van het bestuur der Coöperatie zal worden gebracht, dat dus nog na der over deze aangelegenheid zal beraadslagen. ZUID SCHAR WOUDE. In navolging van St. Pancras, is ook in deze ge- meenfê een vereeniging door tuinbouwers opgericht, die ten doel heeft de boekhouding van hen door een bevoegd persoon te laten bijhouden vooral met het oog op een zuiveren aanslag in de belastingen. Onder talrijke blijken van belangstelling vierde het echtpaar Bast zijn 55-jarig huwelijksfeest. Do af- deeling van den Bond voor Staatspensionneering deed zich veutegenwoordigen door zijn voorzitter en secretaris, die namens de afdeeling deze oude men- schen een aardige verrassing bereidden. LANGENDIJK. Nu de bloembollenakkers prijken met een sierlijk gewaad, merkt men op, dat er hier al een uitgebreide bloembollencultuur is. Van kweekers vernamen we, dat sommige soorten danig van de felle vorst heb ben geleden. NOORDSCHARWOUDE. De levering van manden voor de vereeniging Tuin- bouwbelang is na aanbesteding aan de Gebrs. Dingel te Broek op Langendijk en aan J. Visser alhier, gegund. Weinig handel en weinig aanvoer was er op del kippenmarkt. Prijshoudend. Boter zelfde prijzen als vorige weken, de handel was goed. ROODVONK. In onze gemeente doet zich een geval van roodvonk voor. OPENING SEIZOEN 1929. 's avonds 8 uur, te geven door „Onder Ons" van DL kshorn, Directeur: A. P. BLAAUW. Leden vrij. Niet-leden f 0.50. THEATER IGESZ. Voor de Pinksterdagen heeft het theater Igesz een de film, bewerkt naar het beroemde werk en de opera film, bewerkt naar het beroemde werk en de opera „Manon Lescaut" De Liefde van Manon-. De hoofd rollen worden vervuld door John Barrymare en Dolores Castello. De geschiedenis vangt aan in een oude herberg op den weg naar Parijs, waarin And ré Lescaut zijn beeld- schoone zuster (Dolores Castello) aan den schatrijken maar verloopen Graaf de Morfontaine tegen een behoor lijke vergoeding afstaat. Dit gesprek luistert een ze kere Fabien de Grieux af, de eenige zoon van een rijken grondbeziter, die op het eerste gezicht smoorlijk ver liefd op haar is geraakt en met Manon naar Parijs vlucht. Fabien geeft zijn kerkelijke roeping er aan en volgt de uitverkorene zijn's harten, maar deze wordt hem langs allerlei lagen en listen weer ontroofd, want wan neer hij op zekeren dag, wanhopig door het zoeken naar werk, thuiskomt, is Manon spoorloos verdwenen. Hij ziet haar terug in een berucht speelhol op den Eoulevard Montmartre, waar aristocratisch Parijs zijn speelwoedde kan botvieren. Zij loopt aan den arm van den ouden Mortonfaine, en in zijn woede over haar ontrouw, slingert hij haar het door hem pas gewonnen goud in het gezicht. Toch komt zij later weer bij hem terug, wanneer hij zich opnieuw geheel aan den dienst der kerk gewijd heeft, en hem smeekt haar te redden. Opnieuw bezwijkt hij voor haar smeekbeden en een tweede heerlijke tijd breekt voor hen aan. Hun geluk zal ook nu weer niet van langen duur zijn, want op een soirée merkt koning Lcdewijk XV de ver blindende schoonheid van Manon Lesaut op. Het slot Is, dat Fabien in de bastille geworpen wordt, terwijl Manon veroordeeld wordt tot deportatie naar Louisana. Na vele wederwaardigheden gelukt het Fabien aan boord te komen van het bannelingenschip, dat met een uitgezochte lading misdadigers van de ergste soort, mannen zoowel als vrouwen, uitvaart naar de Ameri- kaansche kolonie. Do kapitein van het schip is een waardig meester voor een dergelijke lading, een bruut, uit wiens handen Fabien tevergeefs tracht zijn meisje te redden. Hij wordt bij de overige misdadigers in een groote ijzeren kooi gewjrpen, hun ellendig verblijf tot de aankomst in Amerika. Door Fabien's opwindende taal opgezweept, komen de ongelukkigen in opstand, en, eenmaal bevrijd van hun ketenen, overmeesteren zij de bemanning van het schip. Fabien echter draagt Manon in een kleine boot, die hij neerlaat en waarin hij naar de Amerikaansche kust roeit, die reeds in de verte zichtbaar is en vanwaar de vrijheid hen lokt en eeuwigdurende, liefdel.. - MUZDEKTUIN. Het openingsconcert op len Pinksterdag belooft een mooi concert te worden. De vereeniging „Onder Ons" te Dlrkshorn heeft een bij uitstek goeden klank in de we reld der muzlekvereenigingen en behoort daarom tot de allerbeste, getuige ook de ontelbare lauweren door de vereeniging behaald. Pas nog weer te Winkel kwam de vereeniging met vele hooge prijzen uit den zwaren strijd We vernemen, dat de drie nummers, waarmede „On der Ons" te Winkel haar zege behaalde, ook voorkomen op het programma van Zondagavond. Met het vooruitzicht van een mooi concert verwachten we dan ook een vollen Tuin, die ook door zijn eersten schoone lentebloei noodt tot een bezoek van velen. DE BANK VAN WISSELINK. Het jaarverslag over 1928. Aan het jaarverslag van de Bank van Wisselink over 1928 is het volgende ontleend: De uitkomsten van het bedrijf over 1928 waren zeer bevredigend. De relaties der bank mocht de directie ook over het afgeloopen jaar weer regelmatig zien toe nemen, De brutowinst steeg van f 254.335.01 over 1927 tot f 280.818.96 over 1928, de nettowinst van f 122.428.31 tot f 140.658.50. Op de credieten werd dit jaar wederom geen verlies geleden. Eenige reserveering voor mogelijk verlies acht cie directie n iet noodig, daar geen der uitstaande posten daartoe aanleiding geeft. Elders in dit nummer zal de lezer onder de adver tentie-kolommen de volledige balans en Winst- en Ver liesrekening over het boekjaar 1928 vinden, zoodat wij een vermelding daarvan in dit overzicht overbodig ach ten. In de op 14 dezer gehouden Algemeene Vergadering van Aandeelhouders werd de Balans en Winst- en Ver liesrekening per 31 December 1928, alsmede de voor gestelde winstverdeeling onveranderd goedgekeurd. De aftredende commissaris, de heer Th. W. Blijden- stein te Amsterdam, werd als zoodanig herkozen. N. O. G. Donderdagavond vergaderde in De Posthoorn alhier de afd. Schagen e. o. van het N. O. G„ onder leiding van den vice-voorzitter, den heer M. Visser te Schagen. De vergadering werd door wel 18 leden bezocht. Naar aanleiding van een ingekomen stuk van het hoofdbestuur betreffende het zoo mogelijk voorkomen van het opnemen eener bepaling van het onderwijzend personeel, waarin onderwijzeressen onslag werd aange zegd bij huwelijk beneden den 45-jarigen leeftijd, be sloot de vergadering het hoofdbestuur te berichten, dat een zoodanige bepaling kort geleden te St-.Maarten was gemaakt. Het debat over de applicatie-cursussen en gymnastlek-onderwijs op de school werd heropend en eindigde met het besluit, zoo noodig na de alg. verga dering van het N.O G. over deze zaak verder te spre ken, omdat er op den beschrijvingsbrief van het N.O. G. een desbetreffend p.'nt v erkomt. De behandeling daarvan wenschte de vergadering af te wachten. Het bezoeken van de alg vergadering in zoo groot moge lijke getale werd algemeen wenschelijk geacht en velen kon de secretaris reeds noteeren, die hun voornemen tot opkomst toezegden. De afd. Schagen bezocht in- 3875 in zijn geheel de alg vergadering, toen ook als nu te Haarlem uitgeschreven De behandeling van het reglement voor de hulpspaar bank leidde alleen tot het doen van enkele vragen en opmerkingen en tot het invoegen van de bepaling, dat men minstens f 1 moet inleggen om deelhebber le zijn. De hulpbank zal heeten naar de afdeellngshulpbank Schagen e.o. Tot directeuren werden na vaststelling van het reglement door de deelhebbers gekozen de hee- ren Brouwer te Schagen, Speets te Valkkoog en Van Ham te Wieringerwaard en tot Commissarissen de heeren Smit te Callantsocg en De Vries te St.-Maartcn. De behandeling van den beschrijvingsbrief werd tot do Naar wij vernemen, zal aan de Huisvlijttentoonstel- ling een wedstrijd in het maken van veldbouquetten worden verbonden. Daartoe zal een jury worden be noemd van 5 dames. Excursie „Bouwat" Oosterland, Wieringen. Begunstigd door mooi zomerweer maakten de cur sisten een excursie naar de gemaalput van den heer Van der Valk. Onder leiding van den heer Steinmetz had zij plaats en werden door dezen de bijzonderheden uiteengezet. Dat een excursie als deze leerzaam is en de moeite waard, bleek den cursisten alras. Met groote bewondering werd het ingewikkelde bouwwerk van ijzer eri beton bekeken en de opmerkin gen die gedaan werden, duiden wel aan dat dit werk wel een zeer bijzonder werk is. Bijzonder om de ver schillende omstandigheden waarmee rekening moet worden gehouden. Deze omstandigheden zijn dan ten eerste het groote verschil in hoogte van de Wierin- germeer ten opzichte van het IJsselmeer. Immers de schutsluis krijgt een verval van 5.30 M. Iets wat een aparte bouw vordert. De schutkolk bestaat uit een be- nedenhoofd, .schutkolk en bovenhoofd. De stortmuur hiertuschen is 4.60 M. hoog. Om later het eventueel schutten van schepen mogelijk te maken, laat men het -water in- en uit de kolk loopen door middel van riolen, die uitmonden in den stortmuur van den kolk. Hiervoor komen dan nog jalouzieën, waardoor de kracht van het water tot een minimum beperkt wordt. Werden deze voorzorgsmaatregelen niet genomen, dan zouden later bij het schutten van schepen moeilijkheden voor komen. Het water zou dan met zoo'n geweldige kracht in de kolk storten, dat het schip tegen de deuren ge drukt wordt en schade aan schi pof sluis zou het ge volg zijn. De schuiven in de deuren vervallen dus. Deze schutsluis dient om later schepen uit de kana len van de Wieringermeer te schutten in het IJssel meer. De muren van de sluis hebben een hoogte van 13 M. en bestaan uit rechte wanden, gesteund, door conterforten. Betreffende het gemaal zagen de cursisten eerst de twee toeleidingen elk ter breedte van 5 M. tusschen de muren. Door middel van ijzeren schuiven worden deze toeleidingen afgesloten. De contragewichten van deze schuiven loopen in speciaal hiervoor gemaakte hijsch- torens Voor reserve-afsluitingen is zorg gedragen, even als voor afsluiting der zuigbuizen, zonder dat afslui ting van den toeleiding noodzakelijk is. De toeleidingen zijn verbonden door een verbindingskoker welke ook afgesloten kan worden. Het eigenaardige is dat dit ge maal eerst dienst meet doen cm de Wieringermeer droog te malen, waarbij het gebouw 8 M. in het water staat. Reserve-kroosheggen zorgen er dan voor dat het water dat door de pompen gaat, schoon is. Deze reserve- krooshekken zijn geplaatst boven het plateau van het toeleidings-complex. Is de Meer eenmaal droog dan gaan de reservehekken weg, doch kunnen bij eventueele overstrooming direct weer diens tdoen. Vaste krooshek ken zijn geconstrueerd voor de toeleidingen en deze nemen de taak van de reserve-krooshekken over zoo dra de Wieringermeer droog is. De muren van het ge bouw zijn zwaar geconstrueerd met het oog op den reusachtigen waterdruk Een thans waterdicht afge sloten deur geeft later toegang tot de toeleidingen voor eventueel schoonmak ender krooshekken, reparaties enz De zuigbuizen, 4 in getal, heben een vorm van recht hoekig op rond. Elke pomp heeft twee zuigbuizen en een persleiding. Aan het eind van deze persleiding be vindt zich een frontccnstructie in zee waarin een wachtdeur komt met een z.g. Lijwachter, waardoor de deur zich bij opkomend water automatisch sluit. Hier door wordt voorkomen,, dat het water via de persleiding terug vloeit. Een ijzeren afsluiter tusschen persbuis en pomp wordt aangebracht als reserve. De capaciteit van Iedere pomp is 250 M3. per minuut. Gezien de kolossale zware machine-blokken konden de cursisten wel nagaan, dat er nogal wat energie ont wikkeld moet werdén om tot een dergelijke groote ca paciteit te komen. Geplaatst zullen worden twee zes-cylinder dieselmoto ren, "elk van 600 P.K. Ook bleek de cursisten duidelijk hoe de motoren geplaatst zullen worden, evenals de stand der zuigbuizen, het gat waarin het vliegwiel zal komen te draaien enz. De heer Steimetz wees verder op de maatregelen die genomen zijn en worden om te voorkomen dat door lioogen waterstand het gebouw gaat drijven. Het was de cursisten een lauk Idee toen zij op de vloer van het machinelokaal stonden, te bedenken dat wanneer het gemaal gaat werken het water éli M. hco- ger staat als de voet van de motoren. Als bijkomende omstandigheden noemde de heer Stei metz de bijzondere wijze van bronbernaling van de fun- deeringspüt. Het welwater wordt op een diepte van IS M. wegge zogen en zoodoende ontstaan geen wellen onder het ge bouw, die hare funeste werking dus niet kunnen uitoefe nen. Na aflccp dankte de heer Bcsker den heer Stcinmstz namens de vereen.•„Boüwat", voor zijn moaila en uit leggingen en hoopte dat .„Bouwat" bij een latere gele genheid weer op een zoo volle medewerking mocht re kenen. Ook dankte de heer Bosker de heeren Burge meester en Secretaris voor hunne blijken van belangstel ling en hoopte dat de vereeniging zich in deze belang stelling mag blijven verheugen. Van de onlangs ter keuring aangeboden trekhonden werden door het Gemeentebestuur 29 stuks goedge keurd, terwijl 5 honden voor gebruik als trekdier on geschikt werden bevonden. Door het Centraal Stembureau werden de candidaten- lijsten, Ingediend voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing, bij loting als volgt genummerd: 1. S.D.A.P.; 2. Vrij heidsbond; 3. Vrijz. Dem.; 4. Roomsch-Kath. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 15 tot en met 17 Mei 1929. Geboren Cornelis, zoon van Jacob Bruin, en Geertrulda Alina Dissel; Wilhelmlna en Cornelia, dochters van Hendrik Blok en Grietje Keesman; Johannes Antonius, zoon van Hendrik van Woeslk en Geertruida Guurtje Boramer; Mijntje,dochter, vsjiAndrlps .Boer;tien en Wimpje Serné. Ondertrouwd: Klaas Dekker,'28 jaër, magazijnmees ter te Groet en Maria Vriendjes, 22 jaar, zonder beroep te Zijpe. Getrouwd: Geene. Overelden: Dieuwertje van der Vlies, 89 jaar, wed. van Jac, Duin, JTLIANADORP. Door den jongeheer P. Wolthuis Jz. is opgevangen een blauwe postduif, welke aau den linkerpoot gemerkt is met een gummi ring waarop A. 871 en aan den rech terpoot een alluminium-ring, waarop 028 3953 Haarlem Holl. De heer A. Haanstra, die tot heden directeur van de Muziekvereeniging „Kunstzin" alhier was, en die thans de directie van een corps te Alkmaar heeft aan vaard, was hierdoor genoodzaakt om voor „Kunstzin" als zoodanig te bedanken en is nu voor deze vereeni ging als directeur benoemd de heer J. van Glabbeek te Den Helder. Met het vernieuwen en verbreeden van het gedeelte Rijksweg vanaf de Kooij naar het Pontveer te West einde wordt bekwamen spoed betracht Dagelijks wor den groote massa's behardingsmateriaal aangevoerd en verwerkt, zoodat binnen niet te langen termijn bet laatste slechte deel in dezen weg, in de omgeving zal zijn verdwenen, hetwelk voor ieder die langs dezen weg moet passeeren, wel welkom zal zijn. AARTSWOUD. Donderdagavond werd de directeur van bet f rriare- corps alhier, de heer van Kalken op een eenvoudige en gepaste wijze gehuldigd met het eerste succes, behaald op het concours te Y/inkel. Tijdens de repetitie kwamen eenige muziekvrienden binnen en zongen eenige toepas selijke coupletten, waarna een meisje den directeur een bloemenmand overhandigde. Hierna werd nog een kort woord gesproken, terwijl een dame nog een toepasselijk gedicht voorlas. Op hartelijke wijze dankte do heer van Kalken voor deze aardige, bijzondere attentie. nOLHORN. Naar wij vernemen, heeft het bestuur van de afd. Kolhorn. B. v. S. evenals het vorig jaar, een autotochtje j voor ouden van dagen in voorbereiding. Binnenkort wor den er inteekenbiljetten uitgegeven, waarvoor de burge meester zijn goedkeuring heeft gegeven. Gezien het bui tengewoon succes, het vorig jaar ondervonden, hoopt het bestuur op aller medewerking, om deze autotocht weer te doen slagen. BARSINGERHORN. Onze plaatsgenoot, do heer Joh. van Stipriaan, 1* benoemd tot tijdelijk kantoorhouder der posterij:: te Winkel. RARSINGERIIORN. Ged. Staten deze Provincie hebben de gemeentobegree ting voor 1929 goedgekeurd. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen heeft bepaald, dat de boventallige leerkracht aan de school te Barsingerhorp van 1 Januari tot 1 Mei 1829 voor Rijksvergoeding in aanmerking komt. De op 23 Mei te houden huisvlijttentoonsteJling door D.O.G. zsl Sondagaaiicdags worden opgeluisterd door de Muziekvereeniging „De Eendracht" en Maandagsavonds door een jazz-band uit Schagen. Met groot genoegen vernamen we,- dat ons fanfare corps H.U.G.O., na een 5-jarig bestaan, onder leiding van den heer G. Anderson, bij het gehouden concours te Winkel in de afd. Uitmuntendheid den eersten prijs heeft behaald Het getuigt wel van ernstige studie en goede leiding. Het zal op den 18den Aug. deelnemen aan het nationaal concours te houden te IJmulden. De R.K. Muziekvereeniging zal zich, naar we verne men, nieuwe instrumenten aanschaffen, daartoe in staat gesteld door de zeer gunstige resultaten der gehouden bazar, waarvan een deel der baten deze vereeniging ten goede komt De eerste tomaten zijn Woensdag aangevoerd aan de Alkmaarsche exportveiling door den heer S. v. d. Stok te Nieuwe Niedorp. Tegen de wratziekte bij aardappelen In de jongste hoofdbestuursvergadering der Holl. Mij. van Landbouw is o.m. behandeld een ingekomen brief van den heer Komen alhier, waarin de wenschelijkheid werd betoogd om te ijveren voor een algemeen verbod van verbouw van bepaalde, voor wratziekte vatbare aardappelen. Naar aanleiding van dit schrijven werd besloten te berichten, dat, ofschoon eerst wel overal aan gemeentelijke verboden gedacht is, het verzoek der H.M. v. i#. aan regeering en Kon. Nederl. Landbouw-Comité gaat in de richting van een wetswijziging, welke ook algemeene verboden moet mogelijk maken. Op voetbalgebied krijgen we Maandag, 2en Pink sterdag op het sportterrein te Kleine Sluis twee aar dige wedstrijden, 's Middags half 2 speelt een com binatie Kleine SluisBreezand tegen Succes 2. Half 4 Schagen I—Succes I. Boven eiken wedstrijd is voor den winnaar een beker, voor den verliezer een medaille beschikbaar gesteld. De van ouds bekende scheidsrechter, de heer Duin- ker van Den Helder, zal de wedstrijden leiden. Na de prijsuitreiking is er bal. Do verkiezing van hoofdingelanden voor den polder zal worden gehouden Zaterdag 1 Juni. Pe riodiek treden af de heeren J. C. Geerligs en A. Lan- gereis, terwijl de heer J. Smit Az. heeft bedankt en voor dezen heer dus een nieuw lid moet worden ge- kozen.De stemming heeft plaats 's morgens van 9— 11 cn de herstemming zoo noodig van 121 uur (nieuwo tijd). MARKTOVERZICHT. In vette'koeien was Donderdag j.1. een aardige handel, prijzen tot 53 ct.; de duurste in totaal voor f470; een flinke prijs. Do handel in kalfkoeien was goed, in geldekocien heel goed, liier waren veel men schep voor, dus veel vraag. Onze bekende veekoop man, de heer A. Kaptein, verkocht dien dag 30 beesten, dat zegt wat. De handel in pinken was zeer stug, wat wel eigen aardig is tegenover de geldekocien. Stieren matige handel. Do nuchtere kalveren werden weer vlug en goed verkocht. Naar bokken en geiten* was wel vraag, vooral goede melkgciten gingen duur van de hand. De handel in oude slachtschapen was goed, deze golden van 34—48 gld. Ovcrhouders zoo goed als on verkoopbaar, dat klinkt niet mooi en toch was het zoo. Lammeren voor de weide golden van 1420 gld., voor den dood tot 24 gld., handel zeer matig. De biggen en schrammen werden weer heel duur verkocht. Ongekende prijzen. Biggen tct 38 gld., schrammen tot 51 gld. Dc handel in vette varkens was nu direct niet wild, maar toch werd er 47Vfc ct betaald, ook groote prijzen. Zouters' niet aangevoerd. ENFANT TERRIBLE. (Everybody's Weekly) Heer. - Zo - oc'. Je ouders? Kina: Ik heet L ei,- ui.uer, beu acut jaar oud en juf heeft mooie oogen en gaat over een half jaar trouwen.

Schager Courant | 1929 | | pagina 14