SPORT VAN ZONDAG WERINGEN. KOEGRAS. WIERINGERWAARD. LANGENDIJK, BARSINGERHORN. ZSJPE. NIEUWE NSED0RP. ALKMAAR. 1 DR .LANGENDIJKER GROENTENVEILINGEEN, .verplicht, om dit op eigen kosten door een veearts te laten onderzoeken en slechts op een schriftelijke verklaring van dien veearts, dat het aangekochte vee vrij is van tuberculolfe, wordt dit in het fonds opgenomen. Sommige leden zouden liever zien, dat liet fonds die keuringskosten betaalde. Lang en breed wordt het Bestuursvoorstel besproken en ten slotte aangenomen met meerderheid van stemmen. Plet Be stuur zal zich met een veearts in verbinding stel len. Bij de rondvraag komt nog een en ander naar voren, hierna sluiting. JULIANADORP. Een binnenbrandje dat tijdig gebluscht werd. Zaterdagnamiddag te ongeveer half twee ontstond in de woning van den heer W. F. van der Vlies aan de Langevliet no. 34, een begin van brand, hetwelk, daar de man thuis was om te eten, spoedig gebluscht werd, maar tóch niet kon voox'komen, dat een paar gordijnen en het tafelkléed in vlammen opgingen. Vermoed werd dat het brandje ontstaan is,- door een nog brandende lucifer in het aschbakje en door de tocht de vitrage gordijnen in aanraking met' het vlammetje kwamen, met het bovenvermelde gevolg. Duinbrand. Maandagmiddag (2en Pinksterdag) te omstreeks vijf uur ontstond brand in de duinen tegenover de boer derij „De Kleine Keet" bewoond door den heer D. de Graaf Snr. Door de droogte en aangewakkerd door het Oostenwindje grepen de vlammen tamelijk snel om zich heen en stegen geweldige witte rookwolken op, die voor velen een aanwijzing waren om een kijkje te nemen. In een ommezien waren dan ook eenige hon derden nieuwsgierigen ter plaatse. Velen begonnen met stokken enz. enz. de vlammen uit te slaan, hetwelk een gunstig resultaat had. Door een voetpad door de duinen, v/aarop geen helm, dood gras, enz. stond, werd eveneens de brand uit zich zelf beperkt, en toen wij te zes uur het terrein verlieten, was de brand zoo goed als bedwongen, en behoefden enkele kleine vuurhaard- jes nog eenige nablussehing. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister, maar wij kunnen er toch deze conclusie wel aan vast knoopen, dat het weg gooien van een nog brandende lucifer, een stuk sigaar of sigaret hiertoe de aanleiding hebben gegeven, hetzij dan ook achteloos of op onverschillige wijze neerge gooid. Het moge dan ook een waarschuwing zijn om als men zich in het duinterrein bevindt en men rookt een sigaar enz., hierop -wel terdege aandacht te geven, want afgezien nog vaii een proces-verbaal met den aankleve van dien, bederft men op deze wijze spoedig een groot complex duinen. Ook nu werden pl.m. een paar II.A. zwart gebrand. Voor het vele publiek dat zich met het schitterende weer in en langs de duinen bewoog, was dit eveneens een onverwachte sensatie. Woensdag 15 Mei 1929 vergaderde de Coop. Boeren leenbank alhier, en waren slechts 28 leden tegenwoordig of vertegenwoordigd. De Voorzitter drukt bij de opening zijn leedwezen uit over het geringe bezoek, waar toch Bestuur en Raad van Toezicht vele malen bijeenkomen om de belangen der Bank te behartigen, is het niet te veel gezegd, als de leden 1 maal per jaar bijeenkomen om den bloei van de Bank te hoóren verkondigen en hunne belangen voor te staan. Het afgeloopen jaar was weer gunstig; jammer dat de Bank een zwaar verlies moest lijden, door het over lijden van haren bekwamen directeur. De cijfers op de achterzijde van het convocatiebiljet bewijzen, dat het bankwezen in onze Gemeente een groote vlucht neemt, de rekening sluit met een eindcij fer van f 945383.38, dè balans met een eindcijfer" van f 420862.32. De uitstaande voorschotten bedroegen f12890, het tegoed in 1. r. f 404053.62, de schuld aan spaargelden bedroeg f 398984.15. Tot Secretaris van dezen avond wordt benoemd de heer P. Visser Az. Het rapport der Commissie voor het nazien der reke ning uitgebracht door den heer P. Visser Az luidde gun stig, de kassier wordt gedechargeerd en gefeliciteerd met deze uitkomst; de Commissie wordt dank gezegd voor haar bemoeiingen. Hierop volgt het jaarverslag, uitgebracht door den kassier, waaruit wij het volgende aanstippen, de ver- eeniging telt 91 leden, 251 spaarders maakten gebruik van de bank, op het eind van het jaar waren acht voor schotten loopende, daarentegen 40 credieten in 1. r. Er werden 1539 dagboekposten behandeld. De winst be draagt f 832.48, dit te voegen bij het reservefonds a f 6379.38, wordt f 7211.86. v Het Bestuur stelt vóór art. 4 van het huishoudelijk re glement te wijzigen, het zittinguur van Zaterdag van 1132 zal worden veranderd in Donderdagmiddag 24 uur, ten huize van den kassier. Overigens blijft de ge woonte, dat de kassier ten allen tijde is te spreken, ge handhaafd. Bij de mededeelingen zegt de Voorzitter, dat de bank thans 12% jaar bestaat, dit zal om gegronde redenen niet feestelijk herdacht worden, daarmee zal nog 12% jaar gewacht worden; wel is door de bank herdacht het 40-jarig huwelijksfeest van den kassier, door aanbieding van een fraai bloemstuk, als blijk voor de welwillend heid, die deze altijd betoont. Voorts zegt de Voorzitter, dat het salaris van den kassier is vastgesteld op 1075, benevens f 25 voor kan- toorhuur, dat op* 2 willekeurige tijdstippen door de com missie uit Bestuur en Raad van Toezicht een onver wachte kasopname plaats had; door de inspectie der C. B. had dit plaat3 op 28 Juni 1928, terwijl op 20 No vember d.a.v. de gewone jaarlijksche inspectie werd ge houden; evenais gewoonlijk werd alles in orde bevon den. Bij ,de bestuursverkiezing werd het aftredend lid de heer H. Koster Kz. met op 1 na algemeene stemmen herkozen; ais lid van den R. van Toezicht werd herko ren het aftredend lid, de heer K. Zijp Kz., mede met op 1 na algemeene stemmen. Tot plaatsvervangende leden van het Bestuur werden benoemd de heeren Jb. Kaan Kz., en K. Zijp Kz. Tot ledon 'der Commissie voor het nazien der rekening 1929 werden gekozen de hoeren P. Visser Az., A. Sleutel Az., en K. J. Kaan. Tot plaatsvervangende leden werden gekozen de hee ren C. Boekei, C. Blaaubcer Jz., N. Koppes en C. Schenk Az. ij- De verslagen van de vergaderingen van den Ring Schagen en de Centrale Bank, uitgebracht door den héér P. J. Visscher, werden onder dank door de verga dering aanvaard. Tot afgevaardigde werd benoemd de heer P. J. Visscher een plaatsvervanger zal zoo noodig door het bestuur worden aangewezen. Bij de rondvraag dankt de kassier voor de waardee- rende woorden en de bij zijn 40-jarig huwelijksfeest be wezen attentie, waarop sluiting volgt. Zaterdag zijn van het werk Volker e.d. te de Haukes 45 arbeiders ontslagen4wegens vordering der werkzaam heden. Gedurende da Pinksterdagen is Wieringen met het bezichtigen der Zuiderzeewerken druk bezocht. Niet al leen fietsers en particuliere auto's brachten vele bezoe kers, raaar ook de autobusdiensten hadden het druk. Deze laatste hadden moeite ook Vrijdag en Zaterdag voor Pinksteren en den dag na Pinksteren hun passa giers op tijd te vervoeren. Da reden 'hiervan is, dat zeer vele Zuiderzeeax-beidei'3 met de xxaar huis gingen. WIERINGEN. Met de ansjovischkuilvisscherij gaat het heden iets be ter. hoewel de vangst niet groot is. De netvisschers van gen nog heel weinig. Een kleine vangst is echter gauw goed daar de pxijzen ruim 0 cent per Kg. zijn, BROEK OP LANGENDIJK. Bij een boottochtje naar Schoorl, waaraan verschil lende ouderen en jongeren uit Broek en Zuidschax-woude deelnamen, kwam in de duinen een dochtertje van de wed. S. in een zei3 te vallen. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen en per auto moest het kind naar huis worden gebracht. ZUIDSCHARWOUDE. Mej. N. H. Vos van Zon, onderwijzeres aan de o. 1. school alhier behaalde het diploma-esperanfo. NOORDSCIJARWOUDE. Voor rekening van den heer P. Smit, brandstoffonhan- del alhier, zal een nieuw dubbel woonhuis gebouwd worden. Het tegenwoordige huis wordt afgebroken. KOLHORN. Maandagmorgen is hier wat aonsjovis gevangen, al zijn de hoeveelheden nog niet zoo groot, toch loont het gauw, door den zeer goeden prijs. ST. MAARTENSBRUG. Naar we vernemen lijdt het vee van den heer H. Smit alhier, niet aan mond- en klauwzeer, zocais eerst werd vex-moed. Tweeden Pinksterdag trad in de „Prins Maurits" op de bekende artistenfamilie Hofmann, welk trio, dank zij gramofoon en radio, zich in ons land een algemeene bekendheid heeft verworven en een pracht reputatie ge niet. Na een zeer geestige opening en inleiding van den heer George Hofmann, kregen- we reeds dadelijk een proefje van de talenten van mevrouw en meneer, die be geleid door Truusje aan de piano een lied ten beste ga ven, dat zijn ontstaan te danken heeft aan, en denzelf den naam draagt als de bekende anti-oorlogsfilm: „De Groote Parade". Hier zagen we duo Hofmann in volle glorie, op aangrijpende wijze wex-d door hen dit lied ver tolkt en een daverend applaus toonde na afloop de groote instemming van het publiek aan. De cabarettisten hadden stormenderhand de harten der aanwezigen verovex-d. Evenwel ook in het komische genre bleken ^ij over een uitstekend repertoire te beschikken, terwijl George Hofmann verder als humori-t er best de stemming in wist te houden. Mevrouw, geaccompagneerd door Tniusje gaf nog een levensliedje ten beste, „Het heilige Moederschap", een liedje dat door haar ontroerend mooi gezongen werd. Volgde een komisch zangspel waarin mevrouw Hof mann als juffrouw Trouwgraag verscheen enhaar man op waarlijk verrassende wijze vijf van haar huwelijks- candidaten, alle vogels van diverse pluimage, voorstelde. De mimiek, het gebarenspel van den heer Hofmann wa ren hier prachtig, hij toonde zich een kunstenaar van veelzijdige gaven. Dachten we nu met de pauze reeds veel goeds te heb ben gehoord, het beste kwam nog. In haar origineel Voiendammer scènes, die nu volgden, bereikte de familie Hofmann nog het grootste succes. Op waarlijk meesterlijke wijze imiteerden George en me vrouw, Voiendammer jongens en meiden, boei-en en vis- schers. We vernamén hoe het toeging op de Voiendam mer kermis, zagen de Volendammers hossen en met een kwinkslag er tusschen door zong duo Hofmann z'n vis- schersliedjes. En deze liedjes, ze sloegen in bij het pu bliek, het applaus was niet van de lucht en toen einde lijk het oogenblik van scheiden was aangebroken, was het tot wederziéns zoowel van de zijde van het publiek als van de artisten welgemeend. Deze cabarettisten hebben hier een uitstekenden in druk achtergelaten en den tweeden Pinksterdag tot een mooi en kermisdag gemaakt. Bijna zouden we iets vergeten. Vóór de familie Hof mann haar programma begon, in de pauze en na be ëindiging van het programma, tijdens het bal, gaf het orkest van den heer Kos schitterende muziek ten laste. Stellig komt den muzikanten een woord van lof toe voor de wiize waarop zij hebben medegewerkt tot het doen slagen va n dezen avond. Opening van het nieuwe ziekenhuis vastgesteld. Da opening van het nieuwe ziekenhuis in de vroegere Cadettenschool is thans vastgesteld op Donderdag 30 Mei a.s. Het zal vervolgens Vrijdag 31 Mei, Zaterdag 1 Juni en Zondag 2 Juni ter bezichtiging worden opengesteld voor alle belangstellenden. Enkele dagen daarna wordt het dan in gebruik geno men. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Alle mededingende clubs hadden een zwaar program ma. De grootste belangstelling ging hier wel uit naar de wedstrijden tusschen P.S.V. en Fijeiioöi-d. Doordat beide clubs uit verloren en thuis gewonnen is, is de situatie van P.S.V. zoo geworden, dat ze slechts dan nog kam pioen kan worden, wanneer Feijenoord en Sparta een paar keer een misstap begaan. Go Ahead lijkt ons, on danks haar twee overwinningen op Velocitas niet van kracht om nog een hartig woordje mee te praten. Ze moet n.1. nog uit tegen P.S.V. en Sparta en krijgt Spar ta en Fijenoord nog, een keer thuis. Van Sparta kan nog alles verwacht worden. Ze heeft door haar mooie zege op P.S.V. het vertrouwen herwonnen. Fijenoord lijkt ons ten slotte de club, die we weer als kampioen zullen moe ten rekenen. De stand is nu: Feijenoord 4 3 1 106 6 P.S.V. 5 3 2 17—7 6 Go Ahead 4 2 2 12—6 4 Sparta 2 1 1;: 2—1 3 Velocitas 5 14 1—22 1 Voor de promotie comp. Ie klasse in afd; I herleefde de hoop van Zeeburgia door de overwinning op U.V.V. De uitslag was 10, ondanks sprekend overwicht der Amstex'dammers. De voornaamste oorzaak hiervan is ge weekt dat de U.V.V.-keeper Balt zijn doel zoo prachtig heeft verdedigd. Zooals de stand wel duidelijk aangeeft is het lot van Utrecht bezegeld. Ze zit nu zonder 1ste klasser: Zeeburgia Haarlem U.V.V. 3 1 2 3—2 2 11 6—3 3 0 12 1—5 Voor de prom. comp. 2e klasse, de competitie, waarin Helder haar tweede klassesohap moet verdedigen, vex-- loor D.W.S. tegen verwachting van Rapiditas. We had den dit niet van Rapiditas verwacht. Nu, heeft ze de zege verdient, dan belooft ons den Helder een mooxen wedstrijd. De stand is: Rapiditas 1 1 2—1 2 D.W.S. 2 1—1 7—2 .2 Helder 1 1 0—6 0 In de promotie comp. voor de andere tweede klasse won Alphen van de Kennemers uit Beverwijk. De stand is hier: V.V.A. Alphen Kennemers 2 1 1 2—1 3 3 111 4—3 3 1 1 1—3 0 In afd. II zijn in de prom. comp. de drie candidaten voor een plaats in de eerste klas wéér net zoo ver alstoen ze begonnen. Toch lijkt ons Excelsior, dat Fortuna thuis cn Xexxes uit krijgt te bekampen, nog favoriet Xerxes won van Fortuna met 43 na een 02 achterstand te hebben in gehaald. Excelsior 2 1 1 4—3 2 Fortuna 2 1 1 66 2 Xerxes 2 1 1 45 2 In afd. Hl werd ook om een plaats in de le klasse ge streden. De Enschede-Boys werden in eigen home ge klopt door een enthousiast spelend N.E.C., dat een 31 overwinning behaalde. Deze heeft nu den lastigsten wed strijd achter den rug. De stand is: N.E.C. 2 2 4—1 4 P.E.C. 1 1 0—1 0 Enschede-Boys 1 1 13 0 In afd. IV vond de tweede beslissingswedstrijd plaats tusschen de beide Bossche clubs. Nu viel eindelijk de beslissing Wilhelmina zal nu tegen de tweede klasse kampioenen haar le klasseschap hebben te verdedigen, wat een zware dobber voor haar zal wezen, daar ze een schotlooze voorhoede bezit. In afd. V gebeurde iet3 dat wel niet velen verwacht zullen hebben. Bato won n.1. van G.V.V. waardoor de kansen van Frisia enorm gestegen zijn. Een eigenaar dige eindstand zou voorts nog kunnen komen wanneer Bato in den volgenden wedstrijd tegen G.V.V. weer won en G.V.V. in Leeuwarden een overwinning wist te be halen, waardoor drie clubs gelijk zouden komen. We denken echter niet dat het zoover zal komen. De stand is hier: Frisia 3 2 1 11—6 4 G.V.V. .21 1 3—5 2 Bato 3 1 2 6—9 2 De uitslagen waren: Kampioenschap van Nederland: lste Pinksterdag: Go AheadVelocitas 70 FeijenoordP.S.V. 30 2e Pinksterdag: VelocitasGo Ahead 02 P.S.V.—Feijenoox-d 40 Promotie en Degredr.'.'- '.ctrljden: le Pinksterdag: XerxesFortuna Enschede-BoysN.E.C. 2e' Pinksterdag: Zeeburgia—U.V.V. Bato—G.V.V. Beslissingswedstrijd: B.V.V.—Wilhelmina 4—3 1—3 1—0 3—0 2—0 BELANGKtjKSTE N.V..' ...J STUWDEN, ontleend aan „De Courant". FejjenoordP.S.V,., 30. De eerste 20 minuten kwamen de P.S.V.'ers geweldig opzetten en wel zoodanig, dat slechts enkele Rotter dammers er weerstand aan konden bieden. De P.S.V.'ers wisten echter het sp ;l-voordeel niet in doelpunten uit te drukken. De F.-keeper had hier een voornaam deel in, die trouw door de paal werd bijgestaan. P.S.V. heeft in deze periode eenige mooie kansen gemist. Toch kwam in deze periode van Zuidelijk overwicht zéér onvexwacht het eerste F.-doelpunt. De P.S.V-keeper liep van schrik Sinke tegemoet, die toen voorzette en Barendregt in open doel schoot. Nog enkele kogels volgden, maar Bouman was schitterend in conditie. Mede dóór dit doelpunt verloor P.S.V. haar zelfvertrou wen en Feijenoord kwam er beter in. De anders zoo goede spil van P.S.V. speelde nu zeer slecht. Voor x-ust kwamen nog enkele schoten op het P.S.V.d-oel, zonder sxxees evenwel. Na rust speelde P.S.V. weer puik en dè middenlinie, steunde goed. Toch wist ze geen goal te maken in een periode van ovex-wicht. F. integendeel kreeg een kans en toen Pijl hoog voorzette, kopte Sinlce in, 20. Daarna wex-d het een lauw partijtje en P.S.V .speelde slap, behalve keeper Boumans, die zijn uitmuntende talenten toonde. In de laatste minuten schoot Sinlie in, Boumans stompte weg, Barendregt echter was op zijn plaats en kopte in, 30. P.S.V.Feyenoord, 40. Feijenoord had een geheel andere middenlinie, terwijl P.S.V. volledig was. Toch wist P.S.V. niet geheel uit te buiten. Eerst na een half uur maakte de club die het meest in den aanval was, dit was P.S.V., na een fout in de F.-aehterhoede een heel gemakkelijke, goal, 10. Na de rust speelde P.S.V. voortdurend beter en 11 min, na rust speelde ze zoo enthousiast dat in twee minuten 2 doelpunten volgden. Het eerste was eén kopbal, de twééde een uit een fraai opgezette aanval in geschoten bal. De vex-moeidheid begon nu parten te spelen en het 'spel werd ruw. In de laatste minuten maakte de P.S.V.-rechtsbuiten er 40 vaxx. ZeeburgiaU.V.V. In het begin leek het of U.V.V. zou winnen, maar al spoedig bleek het omgekeerde, toen Zeeburgia veel gevaarlijker bleek te zijn. Vele harde schotelt werden op het Utrechtsche doel gelost, die daar echter alle in veilige handen van keeper Balt terecht kwamen. Hij stond minstens twee klassen boven de andere spe lers. Na de rust kx*eeg Zeeburgia het windvoordeel en er werd lustig gèkwald. Evenwel zonder succes. Na 7 minuten kreeg de linksbinnen de bal te pakken, schoot keihaard in, Ea.lt stopte, maar Van Wageningen schoot onder gejuich der Amsterdammers de terugspringende bal in het net. Na dien tijd kreeg U.V.V. een strafschop te nemen, die echter naast geschoten werd. Toen viel U.V.V. uit elkaar. Met Zeeburgia in de meerderheid kwam het einde. WEDSTRIJDEN UIT ONZE OMGEVING. ANNA FAUL0WNA. Tweede Pinksterdag vonden onder begunstiging van mooi weer een tweetal wedstrijden plaats, n.1. Excel sior tegen Succes II en Succes I tegen Schagen I. De eerste wedstrijd eindigde in een sprekende over winning der Wieringers, 60. Excelsior is tegenwoordig zeer zwak, als gevolg van de weinige axximo voor het voetballen aan de Kleine- sluis. Zij die voetballen kunnen, laten zij zich als lid inschrijven t en van de oudste Poldersche club weder om iets goeds maken, zoodat ze tenminste bij een wed- Staat alles U tegen? Gebrek aan eetlust rn Verstopping I i\\Pi Slechte spijsvertering en alle voedingsstoornissen moeten spoedig zwichten voor Foster's Maagpi!- len, die uw geheele or ganisme verkwikken. FosSer's Alom verkrijgbaar a f 0.65 per flacon. strijd behoorlijk voor den dag komt. J Om ongeveer half vier ving de wedsA'ijd Succes I— ^Behagen I aan. Hierin hebben de Wieringers bewezen, 'miet zwakker dan de Schagers te zijn. Schagen had aan \en de handen vol en Succes was de eerste die doel puntte. De rust kwam met een 20 stand voor Succes. Na rust wist Sparta door flink aanpakken, nadat Suc ces ook nog een keer gescoord had, den stand op 33 te brengen, waax-mee het einde kwam. Er werd besloten te verlengen. Geen der beide partijen wist echter te doelpunten met als gevolg, dat er om de prijzen geloot zou moeten worden. Hierbij was Sparta de gelukkige, In de zaal van den heer Slikker reikte de heer Crum de prijzen uit, waarna de heeren Oden en Mr. Breebaart, respectievelijk namens Succes en Sparta het woord voerden. Succes II en Sparta I wonnen elk een beker, terwijl Succes I een kruis en Excelsior een medaille kreeg. NIEUWE NIEBORP. Zondag 19 Mei was het de eerste dag van onze Pink- sterkermis. Als attractie voor de sportliefhebbers hield N.V.V. dezen dag hare jaarlijksche seriewedstrijden, waarvan wij hieronder het verloop van den strijd laten volgen. Het succes is evenwel niet zoo geworden, als we verwacht hadden. In de geheele wedstrijden ontbrak ten eenen male die factor, welke een voetboelwedstrijd spannend doet zijn, de diverse spelers misten den wil voor hun vereeniging een overwinning uit het vuur te sleepen. Plet enthousiasme was afwezig en met hem de bekoring van een vlug gespeelden, spannenden voet balmatch, een wedstrijd, die het publiek meesleept en het voetbalspel zoo mooi doet zijn. En eens te meer is het ons verder apgevallen, dat de glorie van Koning Voetbal hier in Westfriesland aan het tanen is. De pu blieke belangstelling voor het spox-.tgebeuren verflauwt Hoewel het geleverde spel op ,de seriewedstrijden vat N.V.V. zeker niet minder sterk is te noemen dan een vijftal jaren geleden, is de publieke bélangstelling biji die dagen vergeleken miniem. Om 1 uur reeds ving de eerste wedstrijd aan. Nieuwe] Nisdorp 1 bond den strijd aan tegen een Alcmaria- combinatie, waarin we o.a. de Alcmaria I-spelers Klink-1 haemer en Van den Abeele opmerkten. N.N. wist zich in dezen wedstrijd te handhaven en zich door een 21- overwinning in de finale te plaatsen. Als tweede wedstrijd stond op het programma": Hel- d er-combinatie—West-Frisia-combinatie. Dit was de mooiste wedstrijd van den dag. West-Frisia bracht dezen middag een bijna volledig tweede elftal in het vc.d, terwijl de Helder-combinatie samengesteld was uit Helder II en III en twee Kelder I-spelex-s. Beide elf tallen leverden in het veld goed spel, maar de resp. verdedigingen exx dan speciaal de doelwachtex-s domi neerden en het duurde dan. ook geruimen tijd vóór W.-F. de- leiding nam. Helder gaf zich evenwel niet gewonnen en wist er in te slagen, den uitnemend kee- penden Van Maiie te passeeren, zoodat de eindstand 11 was. In de verlenging, die nu volgde, scoorde W.-F. ten tweeden male, waarmee zij zich in de finale plaatste tegen N. Niedorp I. Na een kleine paixze mocht Helder opnieuw aantreden voor het spelen van den verliezersmach tegen de Alc- maria-combinatie. Twee vermoeide teams gaven on hier een uur slecht voetbal te zien. Helder classificeei de zich ten slotte als derden prijswinnaar door een 32-zege. Ruim half zes reeds, blies scheidsrechter Duinker N.N. I en de West-Frisia-comb. in het veld. Voor half time een W.-F.-overwicht, uitgedrukt in twee doel punten, na de thee, welke uitstekexxd was dezen mid dag, een spel van wisselende kansen, waarbij de N.N.- keeper z'n heiligdom op kranige wijze voor verdere doorboringen behoedde. Een half uur na afloop volgde prijsuitreiking in „de Prins Maurits", waarbij de aanvoei'der der Alcmai'ia- toerclub N.V.V. nog een klein huldeblijk verleende naar aanleiding van het onlangs geviei'de 10-jarig bestaan, dcor den N.V.V.-secretaris een mooi bouquet te overhan digen, waarbij wederzijdsch de wensch werd uitgespro ken, nog vele malen elkander op het groene tapijt te megen ontmoeten. Hiermee behoorde op voetbalgebied de eerste Pink sterdag weer tot het verleden. De gezellige balmuziek in „de Prins Maurits" en „de Roode Eenhoorn" hield echter velen nog lang bijeen en stellig kan voor den eersten Pinksterdag van een drukbezochte kermis sproken worden. i 1 le I Nog altijd aanvoer van wisitsroroducten; de prijzen waren echter, uitgezonderd die van Deensrhe witte kool, veel lager. Winteraardappels lage prijzen. Aanvoer van verschillende jonge groenten: sla, bloemkool, wortelen, spinazie, rabarber en tomaten. Bevredigends prijzen, be halve voor spinazie, en tweede soort sla. We waren in het laatst dezer week in de tweede helft van Mei cn steeds werden er aan een onzer vei lingen, nl. die te Noordscharwoude, winterproducten aangevoerd. Dit feit komt zelden voor, maar door het voortdurend schrale weer, kon dit nog gebeuren. Of die overhouders daaraan financieel plezier hebben beleefd, is zeer twijfelachtig, trouwens op dezen tijd kan men geen hooge prijzen meer voor de stapel groenten verwachten. De tijd is daarvan voorbij en de jonge groenten hebben nu meer den voorrang, al zijn die voor schrale beurzen nog buiten het hereik. Aan de veiling van den Noordermarklbond werden in de afgeloopen week nog ongeveer 4 en een halve spoorwagen roode kool aangevoerd. De prijzen ervan waren aanmerkelijk lager dan de vorige week en gemiddeld, kon nog slechts ongeveer f 11 worden ge maakt. We hoorden, dat er onder de aangevoerde partijen nog kort, geleden waren gekocht rriet de ver wachting op stijgende prijzen. De groente is dit. voor jaar schgarsc.h en dus was men van meening, dat de laatste partijen nog wel eens grof geld konden opbrengen. Het. tegendeel is intusschen gebleken De geringe hoeveelheid aangevoerde gele kool bracht slechts f5 a f9 op, ongeveer het derde deel van wat de vorige week werd besteed. De Deensche witte kool bleef nog het best de oude prijzen handhaven, zelfs bij een voor dezen tijd zeer belangrijken aanvoer, n.1. nog meer dan 12 spoorwa gens. Werd in het begin der week f6.50f7 besteed, den volgenden dag was deze riotecring reeds aanmer kelijk hooger, welke stijging zich voortzette, zoodat Zaterdag f16.10 werd gemakt.. Met de uien liep het, heelemaal mis: gemiddeld brachten ze beneden de f2 op; grove nog een paar kwartjes minder, drielingen f 0.001. De aanvoer was aanmerkelijk geslonken en heiiep slechts lA spoor wagon.

Schager Courant | 1929 | | pagina 6