Groene Veiling te Breezand. ALKMAAR. SINT MAARTEN. ZIJPE. BARSINGERHORN. HOOGWOUD. 1 WÏERÏNGEN. Slapeloosheid Plaatselijk Nieuws. Binnenlandsch Nieuws. Als het warm is Ei-gelijke dierenmishandelingen. fin, 't geld moet rollen en wanneer er geen herrie ls, laat men dan maar lol maken. De politie heeft een gemak kelijke taak gehad. Maandagavond is onze vriend Daan Pool met een geheel nieuw programma bij den heer Schenk opgetre den en heeft aldaar een welverdiend srucces behaald. Denzelfden avond werd bij den heer Van der Woude door de tooneelvereeniging de Maskerspelers van Bergen opgevoerd „Sonna", Indisch tooneelspel in 3 bedrijven, van Jan Fabricius. Ook hier werd mooi spel te aanschouwen gegevén en de aanwezigen hebben zich niet te beklagen gehad. Alleen was 't jammer dat dit stuk hier al eens iyeer was opgevoerd, doch dit kon de heer van der Woude niet weten. Voor Dinsdagavond was 't duo Hoffman van Amster dam geengageerd. Dat deze club hier goed bekend staat, bewees zeker wel de groote opkomst We hebben het aantal op 350 geschat. Het succes was weer groot De verschillende nummers, zoowel ernst(_als luim, wer den allen uitgevoerd op een wijze die schitterend kan worden genoemd. In het meerendéel der nummers zit na tuurlijk weinig pit f doch de manier waarop 't wordt voorgedragen is gewoon magnifiek, en uitstekend ge schikt voor een kermisavond. Dinsdagmiddag hadden we op 't voetbalterrein diver se kinderfeesten en Volksspelen. De belangstelling was dit jaar niet bijzonder groot, waarvan de oorzaak zeker ge.weest is, dat het weer plotseling veel kouder was ge worden en dan is stilstaan niet lekker. Onze kermis heeft alzoo een uitstekend verloop gehad. In de op Maandag 27 Mei j.1. te Alkmaar gehouden vergadering van Directie, Commissarissen, Hoogste Deelhebbers en Agenten der Noordhollandsche (Onder linge) Brandwaarborg-Maatschappij, gevestigd te Oud karspel van 1816 werd het verslag uitgebracht over het boekjaar 1928, waaruit bleek, dat de bedrijfsresultaten zeer gunstig genoemd kunnen worden. Het verzekerd kapitaal nam toe met f 4.537.170.en bedroeg op 1 Dec. 1928 f 108.776.464.terwijl het be drag der reserve werd gebracht op f 144.448.13%. Aan schaden werd betaald f 102.163.74%, waarvan door her verzekering werd gedekt f 29.363.54. De aftredende com missaris, de heer P. Pijper LJzn. werd herkzoen. Door onbekende oorzaak brandde Woensdagmiddag de boerenbehuizing van den beer M. Louw aan den Valkkoogerdijk alhier tot den gron daf. Eenige kippen en vermoedelijk een paar duifjes, welke in huis te broeden zaten, zijn verbrand. Van den inboedel kon niets worden gered. Verzekering dekt de schade. RAAD ZIJPE. In het verslag van de Dinsdag gehouden raadsver gadering komt een onjuistheid voor. De Voorzitter toch, wees er den heer Hooij op, dat alle raadsleden de bil lijkheid inzagen dat de niet-aangeslotenen ook niet zouden meebetalen aan de schuld van het G.E.B. In het raadsverslag werd deze opmerking abusievelijk dn verband gebracht met het ontslag van den tweeden lijnwerker. Dinsdag werd door de Coop. Bloembollenveilingver- eeniging „Breezand" (G.A.) te Anna Paulowna een groe ne veiling gehouden. De belangstelling voor deze veiling was zeer groot, evenals de kooplust. Er werd flink verkocht. De na volgende prijzen werden besteed Prijs per bed. Evt. Diana# f 10.—. Prins van Oostenrijk f 34. Fred. Moore f 21.40. La Reine Max f 26.20. Pelican f 33. Witte Zwaan f 17.60 La Reine f 16.90. Dvt. Murillo f 29.35, Elt. Inglesc Yellow f 26. Moonlight f 31. Elegance Yellow f 9. Retroflexa Maxima f 14.90. Idylle f 25.—. Dwt. Prinses Elisabeth f 20.30. Psyche f 24.40. Hitchcock f 23.30. Le Nötre f 31.30. Will. Pitt f 31.30. Prins der Nederlanden f 21.50. Mad. Krelage f 25.30. Bartigon f 37.70. Wil. Copland f 18.10. Mr. Stanley f 19.50. Internationaal f 8.50. Brt. Lodewijk XIV f 28.35 Golden Bronze f 28. E.N. Poëticus Ornatus f 6.30. Homère f 30. Glorie of Sassenhelm f 33.50. Slr Watkin f 16.—. Holl. Iris Dr. Harlngh f 31.50.' Naar wij vernemen zal de vereenlging D.O.G. alhier voor haar leden een boottochtje organiseeren ter bezich tiging van de Zuiderzeewerken. Door tusschenkomst van den Burgemeester alhier zijn 12 aanvragen tot het bekomen van een vischakte inge diend. Heb ik gezien, dat je men dochter kuste, jongmensch? Dat weet ik niet. Ik had het te druk om daar op te letten. KOLHORN. 29 Mei. Aangevoerd 800 K.G. ansjovis 94 cent Per K-0 a,J- vj Vergadering van het College van Dag. Bestuur en van Hoofdingelanden van de Banne Hoogwoud en Aarts- woud op Woensdag, den 29 Mei 1929, voormldags 10.30 uur, ten raadhuize, tegenwoordig waren de heeren K. Slagter, Voorz.; P. Donlcèr Jz., lid van Dag. Bestuur; A. Rood Kz., D. Koorn, Jb. Helder en A. Zijp Cz., hoofd ingelanden; L. Glas, penningmeester, en J. Breebaart Dz., secretaris. Afwezig met kennisgeving de heer C. Ursepi. hd van Dag. Bestuur. De Voorzitter heet de heeren welkom, opent de ver- gedering en deelt mede, dat de heer Ursem verhinderd is aanwezig te zijn. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Naar aanleiding der notulen wordt gevraagd of me degedeeld: a. door den heer D. Koorn. 3. die vraagt of er nog gedacht is over het bepalen van het maximum gewicht voor de bruggen over de Langereis. Medegedeeld wordt, dat hierover direct na de vorige vergadering n.1. 17 April j.1. geschreven ls aan het ambacht van Westfriesland genaamd De Vier Noorder Koggen met verzoek de bemiddeling hiervoor van den hoofdopzichter te verkrijgen. Bij schrijven van 18 April j.1. no. 6/778 heeft genoemd bestuur geantwoord dat hunner zijds geen bezwaar be staat dat de hoofdopzichter het maximum gewicht voor genoemde bruggen bepaalt. Tot heden is daaromtrent niets naders vernomen. Wat de Niedorperbrug over de Langereis betreft, merkt de heer Donker op dat het dek begint af te schilveren, vermoedelijk zal het dit jaar nog wel houden; 4. die mededeelt, dat het perceel grasgewas voorheen in huur bij wijeln A Zweet, namelijk het Groene Paadje en de Mlem^ker, respectievelijk zijn overgenomen door D. Nannes en F. Schaafsma, b. Door den heer Helder: 5. die mededeelt dat het perceel grasgewas voorheen in huur bij wijlen A. Zweet, namelijk het Gouwerwegje, is overgenomen door C. Raa, Als ingekomen stukken komen ter tafel: 6. Een schrijven van Ged. Staten, d.d. 8 Mei j.1. no. 63, waarin wordt medegedeeld, dat de kennisneming van de rekening van de Banne over 1928 aanleiding heeft gegeven tot het maken van een bemerking vervat in de bijgevoegde nota. Waar het een administratieve bemer king betreft zal een aanvulling worden aangebracht. In de cijfers der rekening behoeft geen wijziging gebracht te worden. 7. Een schrijven van Ged. Staten, d.d. 15 Mei 1929, no. 57, terzake herziening van het algemeen reglement van bestuur voor de waterschappen in deze provincie met toelichting. Tegen het ontwerp zijn indertijd bezwaren Ingebracht, die in overweging zijn genomen. Het ontwerp met toelichting zal andermaal voor den tijd van eene maand voor belanghebbenden ter inzage worden gelegd. Bezwaren tegen het ontwerp kunnen gedurende dien termijn schriftelijk bij het bestuur der Banne worden voor zooveel niet behandeld voor kennisgeving aange nomen. Daarna stelt Voorziter aan de orde: 8. Verslag wilde lcarwij- en stekelenschouw. Behoudens een paar perceelen, waarvan de huurders niet voldoende gehakt hebben en die zullen worden gewaarschuwd, ls alles in orde bevonden. 9. Begrooting voor 1929. Nadat besloten is de volle omslag te bepalen op f 19.50 per H.A. zijnde f 2 Koggen- lasten, f 8 weglasten, f 6 bemalingslasten, f 2.50 Hoog- heemraadslasten en f 1 voor de Banne, wordt met al gemeen goedvinden besloten de begrooting definitief vast te stellen in ontvangst op f 46961.74%, in uitgaaf op f 44827.01, alzoo sluitende met een voordeellg saldo van f 2134.73%. Voor onderhoud wegen is geraamd f 2500. Dit betreft de bijdrage in de verbreeding van de wegen. Rondvraag. De heer Rood heeft opgemerkt, dat de keursloot noodig gehakt moet worden. Voorzitter heeft hiervoor bereids order gegeven. Wat het ruim houden van het gedeelte keursloot van het Noordend naar de Gouwe betreft, hiermede is iemand door het Koggen- bestuur belast. De heer Rood zegt, dat n ubinnenkort door het wa terleidingbedrijf de aanleg naar de Boekelwegbuurt zal worden tot etand gebracht, de huurder van dat weg gedeelte schade zal lijden, Wordt algemeen goedgevon den de schade na te gaan. De heer Donker deelt mede, dat de pijp onder den dam, toegang gevende tot het land van O. Schermer aan weerskanten verstopt is. Op verzoek van voorzitter zal de heer Donker de pijp laten ruim maken. Zoowel de heer Glas als voor zitter zouden in de volgende vergadering de politie verordening aan eon herziening willen onderwerpen, wat de breedte en diepte der slooten beetreft. Wordt goedgevonden dat het dagelijksch bestuur met een voor stel terzake komt. Met dank voor de aangename besprekingen, volgt sluiting. Beroepen bij de Doopsgezinde Gemeente te Wierlngen, de heer L. D. J. Knipscheer te Oudeveltzijl. Op rde heden gehouden lammerenmarkt, was de aan voer als gewoonlijk niets. Succes II speelde j.1. Dinsdag thuis een wedstrijd te gen A.B.C. van De Haukes en wist te winnen met 2—1. Woensdag hield de afd. Wieringen van de Vrijz. Dem. Bond eene bijeenkomst in hotel „De Haan" te Hippo- lytushoef. Als spreker voor dezen avond trad op Mr. Oud. De heer C. J. Bosker opende de bijeenkomst met een hartelijk welkom aan de aanwezigen en in het bijzonder aan Mr. Oud. Onze oude Vrijz. Kiervereeniging is omgezet in een afd. van den Vrijz. Dem. Bond. en nu is dit de eerste bijeenkomst van de nieuwe afdeeling. Het groote aan tal leden, wat de afd. telt, beseft echter niet, wat hun afwezigheid beteekent. Spr. hoopt dan ook dat de aan wezigen propaganda voor de a.s. verkiezing zullen ma ken. Het doet spr. verheugen dat Mr. Oud geen zwij gend kamerlid is, immers hij is steeds op zijn post en wij zullen hoopen dat de bespreking van dezen avond vruchtdragend zal zijn. Hierna wordt het woord aan Mr. Oud gegeven. Deze zegt allereest zijn dank voor de vriendelijke woorden tot hem gesproken. Spr. zet uiteen de voordeelen tot organiseeren der kiezers, en het doet hem verheugen, dat thans te Wieringen een afd. is gesticht van den VJD. Bond. Dan wordt uiteengezet het voordeel van de evenredige vertegenwoordiging in de kamer, waarna spr. met zijn eigenlijke rede begint, welke wordt ver deeld in een eerste gedeelte, wat een overzicht geeft van het staatsbestuur tot heden, en een tweede gedeelte, wat ons te doen staat voor de a.s. verkiezing, en wat deze ons zal brengen. Een overzicht hiervan geven we niet, dat dit zeer wel in overeenstemming komt met wat we reeds eerder schreven over redevoeringen op andere plaatsen. De redevoering wordt met applaus beloond. Bij het einde wordt de gelegenheid gegeven tot debat of tot het stellen van vragen, waarvoor de heer Boers- ma zich opgeeft Deze begint te zeggen, dat de spr. zich in ongunstigen zin heeft uitgelaen over de houding van Mr. Troelstra in Nov. 1918. De heer B. is van mee ning, dat mr. Oud eer hij 60 jaar is, zich in denzelfden zin zal uitlaten. Spr. is Friesch van geboorte zegt hij, en deelde mede, wat hij heeft meegemaakt in 1918 toen een revolutionnaire houding van het volk werd ge vreesd. De meer gegoeden deden al hun best om het een ieder zooveel mogelijk naar den zin te maken. Mr. Troelstra heeft met de vuist op tafel goelagen en ge- zegdj nu moet het anders. En spreker geloofde dat Mr. Oud denzelfden weg zal ingaan. De heer Boersma krijgt hierop ten antwoord, dat het antwoord spoedig gegeven zal zijn. Mr. Oud wil geen hulde onthouden aan een tegenstander, die iets goeds verricht, ondanks verschil van meening. Mr. Troelstra heeft zeer veel opgeofferd, daarvoor alle eer, maar de manier waarop hij bij zijn doel wilde komen, kunnen we dan nog niet goedkeursn. Spr. acht het optreden van mr. Troelstra in Nov. 1918 een groote fout. De dreiging met een revolutie was te verregaand. En spr. zegt tot den heer Boersma, als ik 60 jaar ben, dus over 18 jaar, zullen we neens spreken, maar dan sta ik nog niet op het standpunt van mr. Troelstra als die in Nov. 1918. Dan zegt Mr. Oud nog, wat mr. Troelstra wel had mogen doen in '18 volgenszijn meening. En dat is: Ontbinding van de Kamer en schrijf nieuwe verkiezingen uit Maar elke partij had kunnen zeggen in Nov. 1918 dat zij met de vertegenwoordiging van een verkiezing in Juli 1928 geen genoegen nam. Mr. Troelstra gaf toen ontegenzeggelijk de democratie prijs. Daar niemand meer het woord verlangde, werd dank gebracht aan mr. Oud voor zijn duidelijke uiteenzet ting en een ieder werd in de gelegenheid gesteld zich ala lid der afdeeling op te geven. tengevolge van de zomerwarmte, overwint men spoedig door het gebruik van een paar Mijnhardt's Zenuwtabletten. Buisje 75 ct. HOE ZIT DAT? Het volgende doet in onze gemeente de ronde: Er zijn tusschen ons Gemeentebestuur en de ver tegenwoordigers van de P.E.N. onderhandelingen loo- pende over de overname van ons Gemeentelijk Elec- triciteits Bedrijf, of liever, daarover zijn wat voorloo- pige besprekingen geweest met als gevolg dat aan het P.E.N. verlof is verleend om opmetingen etc. te doen. Dezer dagen nu, aldus de ons gedane mededee- lingen, vervoegt een der vertegenwoordigers van de P.E.N. zich bij den directeur onzer Lichtbedrijven met de vraag om inlichtingen over het electrisch be drijf en met de vraag of hij iemand mee kon krijgen die hem het een en ander kon aanwijzen voor zijn onderzoek naar ons plaatselijk net. De directeur zegt dit even aan den Burgemeester te moeten vragen. Adrem. Burgemeester niet thuis blijkbaar en wordt de wethouder van publieke wer ken, de heer Schoorl om informatie gevraagd. Deze vraagt of de P.E.N.-vertegenwoordiger bij hem wil verschijnen. Dat "geschiedt aldus en daar hoort deze zich onge veer toevoegen: Mijnheer, wat geeft u het recht om met zulke vragen bij den Directeur te komen! Heeft u daarvoor verlof van B, en W., heeft u daarvoor op dracht, enz., enz. De P.E.N.-vertegenwoordiger zeer verbaasd. Maar mijnheer, de P.E.N. zou toch onderzoek instellen voor de overname van het plaatselijk bedrijf en dan heb ik toch inlichtingen noodig voor dit en dat. Dat is toch zoo eenvoudig mogelijk. De wethouder, hoog op zijn paard gezeten, wilde dat niet begrijpen en oordeelde dat de P.E.N.-mijn- heer zich vermat tot dingen waartoe hij het recht niet had, wat de P.E.N. mijnheer op zijn beurt de ontboezeming ontlokte dat hij toch dacht in Schagen niet te doen te hebben met idioten, maar met men- schen met gezond verstand. De wethouder op zichzelf wijzend, noemde zich een man met gezond verstand. De ander be twijfelde dat en uitte zich tenslotte in dien geest en het discours liep toen in het? zand. Maar hoe ook, de onderhandelingen over de overname van het gemeen telijk electrisch bedrijf zijn thans stop gezet. De P.E.N., zegt men, wacht nu verder af het z.g.n. offi cieel verlof om Verder inlichtingen in te mogen win nen, opmetingen enz. Wij zijn zeer belangstellend om te weten, hoe dit zaakje nu eigenlijk precies in elkaar zit. Schreven wij niet reeds dezer dagen over pieterpeu- terig en mogen wij tevens nog in herinnering bren gen het bekende: van niet en iet en allemans ver driet! OPENING VISCHSEIZOEN MET WEDSTRIJDEN. Zaterdag a.s. zal „de Baars" het vischseizoen openen met een wedstrijd voor jongens van 9 tot en met 14 jaar en waaraan c.a. 100 jongens zullen deelnemen. Hiervoor zijn door verschillende neringdoenden ook nog extra- prijzen toegewezen. Het vertrek is bepaald om 13% uur uit café Bontes. Zondag 2 Juni prijsvisschen voor leden aan de Scha- gersloot en waaraan door circa 40 leden zal worden deelgenomen; dus hier zal 't ook weer spannen. Voor dezen wedstrijd is door de firma Wijnberg een vergulde plaquette beschikbaar gesteld. Vertrokken wordt om 8% uur vanaf café Bontes, waar ook de prijzen in de etalage te bezichtigen liggen. HET POSTVERVOER NAAR BARSINGERHORN EN KOLHORN. In aansluiting op het bericht in ons numme^ van gister, dat met ingang van 1 Juni het postvervoer van en naar Barsingerhorn en Kolhorn zal plaats hebben met den autodienst van den heer P. Deutekom, deelt de Directeur van het postkantoor te Schagen ons nog het volgende mee- Laatste busllchting aan het kantoor te Schagen: 6.30; 10.50 en 17.50. Te Kolhorn: 6.50, 12.35 (des Zaterdags 12.05) en 18.20. Op Zon- en feestdagen alleen de eerste lichtingen. EEN KIND GERED. Op de brug over het vjater van de Bierkade, speel den voor een paar dagen eenige kinderen, waarbij een dochtertje van den heer J. Koomen, Molenstraat, was. Het spelletje langs de leuning van de brug was niet zonder gevaar, wat bleek toen plotseling ge noemd meisje in het water viel. Het geval werd op gemerkt door den heer P. de Geus, die daar juist een familielid bezocht. De jas werd haastig uitgegooid en met een .paar sprongen was hij aan den sloot kant, sprong naast de drenkeling en bracht ze op het droge. Enkele toeschouwers brachten hc.4, niet verder dan kijken, en zouden al kijkende het kind naar de diepte hebben zien zinken. Eere aan De Geus, die met een goed pak aan een modderbad trotseerde, maar daardoor een kind wist te redden. EEN KLEIN NATUURWONDER Een meezenpaar bouwde zijn nest In een holle ijzeren paal van de toegangspoort van een onzer openbare ge bouwen, vlak aan de 'openbare straat, waar dagelijks honderden menschen passeeren en het geheele drukke straatverkeer dag in dag uit langs davert. Door niets en niemand hebben de diertjes zich laten afschrikken. Het vogelpaar heeft het nu druk, want dezer dagen werden de jongen geboren, misschien wel een zestal. Alles veflig geborgen in de nauwe holte van de ijzeren paal. Moge het broedsel voorspoedig en veilig groot worden en geen schendende hand de diertjes storen. RAAD VAN SCHAGEN. Vergadering van den Raad der gemeente Schagen op Woensdag 5 Juni 1929, des namiddags te kwart voor zeven uur. Punten van behandeling: 1. Mededeelingen van den Voorzitter. 2. Ingekomen stukken en adressen. a. Verslag Rijkslandbouwwinterschool 19281929. b. Verslag Handelswinteravondschool. c. J. P. Abma, dankbetuiging voor toeslag op pen sioen. d. Minister van Finhnciën, voorschot Landarbei- derswet. e. Gedeputeerde Staten, betreffende uitstel invoe ring lichamelijke oefening. f. Balans, verlies- en winstrekening Muziektuin. g. Burgentente r, betreffende raadsbesluit herzie ning straf DÊrecteur Lichtbedrijven. h. Gedeputeerde Staten, wijziging verbrdèning ri oolbelasting. i. Mevr. J. KriekBaas, verzoek om eervol ont slag als onderwijzeres. j. Verslag met balans, verlies- en winstrekening Gasbedrijf. k. Verslag met balans, verlies- en winstrekening Electriciteit&bedrijf. I. Adres P. Berkhout om bijdrage in de aanslui- tingskosten P.E.N. m. Adres A. Schoorl om vergoeding wegens vorst- schade. n. Adres Schager IJsclub om bijdrage uitbetaalde arbeidsloonen. o. Adres N. Hoogschagen e.a., betreffende vaart- verbetering. p. Adres M. C. Tuinman om restitutie stroomprijs. q. Verzoek P. Rezelman om aankoop van een per ceel bouwterrein van het Grondbedrijf. 3. Benoeming vertegenwoordiger Keuringskring „Barsingerhorn". 4. Benoeming Lid Commissie Eierveiling. 5. Bepaling vermenigvuldigingsfactor G.I.B. 1929 1930. 6. Voorstel tot wijziging der verordening op de heffing van Hondenbelasting. 7. Voorstel met betrekking tot de voorwaarden van stroomlevering G.E.B. 8. Voorstel tot overname van den openbaren weg de „Stille Laan". 9. Voorstel met betrekking tot den toeslag op het pensioen van den terrcinwerker der Lichtbedrijven. 10. Vaststelling verordening op de heffing van Keurloonen. II. Voorstel betreffende het salaris van den Direc teur en den assistent der Eierveiling. 12. Regeling Comptabiliteit, dienst 1928. Schagen, 29 Mei 1929. De Burgemeester, J. CORNELISSEN. OF DE GEVOLGEN VAN EEN GOEDGEMEEND KLAPJE. Warm weer werkt dikwijls onaangenaam op het humeur. Er zijn menschen, die normaal altijd even welwillend,, verdraagzaam en vergevingsgezind zijn, maar die, zoodra de thermometer wat hoog staat, prikkelbaar opvliegen en hevig uitvaren, waardoor zij nog warmer en dus ook nog kwader worden. Zoo dra het warmer wordt stijgt het aantal aangiften bij de politie betreffende beleedigingen en mishandelin gen en een statistiek over deze klachten zou aardig parallel loopen met den stand van den kwikkolóm in den thermometer. Ter illustratie kan het volgende vooral dienen. Twee jongelui uit Den Haag liepen eergisteren over de West Kruiskade te Rotterdam. Een dienstmeisje was bezig de stoêp van een huis te boenen en een van de jonge mannen kon aan de verleiding geen weerstand bieden om een klap te geven op het ge deelte van het dienstmeisje, dat naar de straat was gekeerd Het dienstmeisje werd boos, pakte haar emmer op en keerde deze pardoes om over den vrij- postigen Hagenaar. Om het stortbad nog eenigszins te ontgaan, sprong de jongeman achteruit, waardoor hij tegen een voorbijgangster botste. Deze werd op haar beurt kwaad en begon te schelden, hetgeen weer onaangenaam werkte op het humeur van den anderen Hagenaar, die de juffrouw een klap gaf bo ven op haar hoed, zoodat haar hoofddeksel tot haar schouders zakte. Dit maakte een voorbij komenden maneer razend en hij gaf den hoed-belager een stomp. Deze trok zijn mes, zwaaide er mee in het rond en verwondde daarbij een totaal onschuldigen slagers jongen, die, zooals het een slagersjongen betaamt, van het eerste begin af, vol belangstelling was blij ven staan kijken. Tegen den man man van het més is proce9-verbaal opgemaakt; de slagersjongen die een onbeduidende wond aan den linker elleboog had, is verbonden. N. R. Ct. „Dat doeno wie altiedl" Op 25 April zag de commies der belastingen H. Mul der op de schapenmarkt te Nunspeet, dat een koop man uit Barneveld een lam van eon week of zes beetpakte, het tusschen zijn knieën klemde en toen met zjjn handen een stuk van de staart afdraaide met been en al. Het afgedraaide stuk van de staart wierp hij weg. Natuurlijk liep het bloed uit het stomp je van den staart en het' lam wrong zich van de pijn. Het eenige antwoord, dat de koopman gaf op de verontwaardigde protesten was, dat ze dat altijd zoo deden en dat je van die lange staart niets dan last had. De gemeente-veearts G. Geerdink, als deskundige gehoord, verklaarde dat dit een buitengewoon ruwe en pijnlijke manier was, maar dat bet gelukkig, voor zoover hem bekend, anders nooit voorkomt. De verdachte werd veroordeeld tot f20 boete. Arme poes! Op een der zijwegen in den Buitendijkschen Bui- tcnveldertschen Polder is Dinsdagmiddag een ergerlijk staaltje van dierenmishandeling voorgekomen. Door eenige kwajongens is een kat, toebehoorende aan een bewoner aldaar, gelokt en daarna met petroleum in gesmeerd en in brand gestoken. Toen eenige-bewo ners op het geschreeuw van het dier kwamen toe snellen, waren de jongens verdwenen. Het dier is aan de bekomen brandwonden bezweken.

Schager Courant | 1929 | | pagina 7