lezoekt la groÉn Athletiekdag Fa. 11. NIESTADT S Zi. te Wseringerwaard, op Zondagmiddag 9 Juni. BARSÏNGERHORN. SCH00RL. WIERINGERWAARD. OUDE NIEDORP. IANGENDIJK, WINKEL. HARENKARSPEL. KOEGRAS. een goed portret of eerste kl. vergrooting ANNA PAULOWNA. ZIJPE. SINT MAARTEN. Marktberichten. Plaatselijk Nieuws. Toen een en ander was gezien, werd de tocht voort gezet naar de haven van de Oude Zeug. Daar werden eerst de verschillende gebouwen bezien als zleken- baraks, kerk, Directiegebouw, ontspanningsgebouw, smederij, lichtcentrale enz. In de Cantine werd gepau- seerd, waarna nog een korte rondgang over de werk terreinen, waarbij door den heer Poortman een verkla ring werd gegeven van rijshout, palen en tuinlatten, het maken van wiepen, en verder enkele technische bena mingen, als wiep- en huijpbandjes, sjarringtouw, enz. Toevallig lag er een geheel gereedgemaakt zinkstuk op de helling, hetgeen den heer Poortman aanleiding gaf een verklaring te geven van de onderdeelen en de werkwijze. Ook bij het steenlossersbedrijf van de firma Bosker en de steen- en pulndepots werd even stilgestaan. De Rijnkasten en sleepbooten, die in de haven lagen, leverden een interessant schouwspel op. Toen alles was bezichtigd, werd de terugtocht aan vaard en te ongeveer zeven uur kwamen we, hoogst- voldaan te Den Oever aan. Een woord van dank aan de heeren Poortman en Van Meurs voor hunne moeite en opoffering, die zij zich getroostten voor de cursusleden, komt hun zeer zeker wel toe. Op verzoek is aan den heer C. G. Post door Burg. en Weth. eervol ontslag; verleend als gemeentelijk deur waarder, ingaande 1 Juni 1929; in zijn plaats is als zoodanig benoemd de heer C. Duijnker. Vanaf 29 Mei Is weder de gelegenheid tot zeegras- maaien opengesteld. Door Burg. en Weth. is adhaesle betuigd aan een adres van den Raad van Stad-Hardenberg aan de Tweede Kamer, strekkende tot niet-goedkeurlng van een wetsontwerp tot verhooging van Hoofdstuk VUB der Staatsbegrooting 1929, omdat aanneming van dit ont werp gevolgd zou worden door opheffing van verschil lende rijksbelastingkantoren ten plattelande. Opgeroepen voor herhalingsoefeningen zijn de dienstpl. A. A. K. Blokland op 29 Aug. te Breda en C. Chr. Kuiper op 2 Sept. te Amsterdam. De volgende overwerkvergunningen zijn alhier ver leend: Aan de N.V. Betonbouw v.h. Kool en Wildeboer te Hoogkerk ten behoeve van den bouw van een reln- waterkelder voor het P.W.N. aan Den Oever; aan de A'damsche Ballast Mij. ca. ten behoeve van het uitvoe ren van werkzaamheden binnen den omringdijk van den bouwput bij Den Oever. KOLHORN. Aangevoerd, 30 Mei: 400 Kg. ansjovisch, prijs 98 cent per Kg.; 31 Mei 500 Kg., prijs 98 cent per Kg, GEMEENTE BARSÏNGERHORN. Ingeschreven gedurende de maand Mei 1929. Geboren: Trijntje Goudina, dochter van Dirk Leen en van Trijntje de Graaf; Geertje, dochter van Aris Schrie- ken en van Neeltje Maria Wit; Pieter, zoon van Frede- rik Middelkoop en van Anna Jacoba Bakker; Metje Lidla, dochter van Pieter van den Hil en van Dientje Schaap. Ondertrouwd: Cornelis de Jongh, oud 22 jaren, stof feerder, wonende te Schagen, en Roelofje Schipper, oud 19 jaren, zonder beroep, wonende te Barslngerhorn; Engelbertüs de Jongh, oud 24 jaren, arbeider, wonende te Schagen, en Sophia Kaper, oud 19 jaren, zonder be roep, wonende te Barsingerhorn. Getrouwd: Simon Smit en Trijntje de Graaf; Corne lis de Jongh en Roelofje Schipper; Engelbertüs de Jongh en Sophia Kaper. Overleden: -Geene. Loop der bevolking over de maand Mei 1929. Ingekomen: T. Mandemaker en gezin van Giethoorn; C. Krap en gezin van Schagen; A. Slikker van Wierin- gerwaard; A.. M. Marees van Zijpe; T. Jongejan van Wieringerwaard; K. Waalkens en gezin van Wieringen; C. Middelbeek van 's-GravenhageM. Mollema van Oost stellingwerf, N. Wiegel van den Helder, N. den Adel van Naarden. Vertrokken: J. G. Geertsema en gezin naar Alkmaar; D. Schrieken naar Alkmaar; W. Zeeman naar Anna Pau- lowna; J. Sterk en gezin naar Winkel; K. G. Bakker en gezin naar Wieringen; K. F. Nieters naar Alkmaar; F. H. Stijgers en gezin naar Oude Niedorp; A. Veenstra en gezin naar Harenkarspel; G. A. E. Kruseman naar Haar lem; G. J. F. Vogel naar Groningen; M. van Dompselaar naar Zijpe; C. Colenbrander naar Winkel; K. Engel en echtgenoote naar Schagen; G. Looijenga naar Zijpe; J. de Pree naar Harlingen, T. de Graaf naar Anna Pau- lowna. Onze oud-plaatsgenot de heer Joh. Peetoom, sedert ja ren werkzaam geweest ten Notariskantore te Schoorl- dam, werd heden 30 Mei 1929 te Alkmaar, door de Arron dissementsrechtbank - aldaar beëedigd als Makelaar in onroerende en roerende goederen. Autobusdienst. Bij IL B. zijn niet ontvankelijk verklaard verschillen de beroeepn ingesteld tegen de beschikking van Ged. Staten van N. Holland van 6 Juni j.1., waarbij is afge wezen het verzoek van G. van Mullem te Schoorl om vergunning tot het in werking houden van autobusdiens ten tusschen Alkmaar en Bergen en tusschen Alkmaar en Petten. De groote athletiekdag op 9 Juni a.s. belooft schit terend te worden. Niet minder dan 100 aangiften zijn reed3 ingekomen w.o. uit Haarlem, Zaandam, Wormer- veer, Assendelft, Hoorn, Alkmaar en verder verschillen de gymnastiekverenigingen uit Holl. Noorderkwartier. Als het nu maar mooi weer is, Want 't weer is toch je koopman. Op ons voetbalterrein is ruimte voor hon derden menschen. Dinsdagavond kwam een der -melkauto's alhier in aanraking met een telefoonpaal, waardoor een der ban den er uit sprong. Door den schok gingen twee bussen melk verloren. De oorzaak was, dat de chauffeur voor een enkel oogenblik meer aandacht schonk aan een mo torrijder dan aan zijn eigen wagen. Nadat een ander wiel was aangezet, kon de reis worden voortgezet. De groenteschipper, C. Stam van Noord3charwoude, die deze week met zijn biotorrijwiel door de gemeente reed, had het ongeluk aan de Weel in de wegbocht te slippen waardoor hij zoodanig kwam te vallen, dat een zijner voeten ernstig werd verbrijzeld. Hij werd in de woning van den heer H. Tamis binnengedragen alwaar Dr. Maats, die inmiddels was gehaald, hem de eerste hulp verleende. Op advies van den dokter werd Stam vervoerd naar het St. Elizabethgesticht te Alkmaar. GEMEENTE BROEK OP LANGENDIJK. Ingeschreven over de maand Mei 1929. Geboren: Gerda, dochter van G. Glas en van G. Wage naar; Naatje, dochter van C. Koedijk en van T. v. d. Molen; Antje, dochter van P. Hoogland en van N. Paarl- berg; Maartje, dochter van P. Boeijer en van A. Strij- bls; Anna, dochter van A. Vroegop en van P. Wagenaar, Neeltje, dochter van T. v. d. Plas en van D. Dekker; Adrianus Johannes, zoon van J. Nijman en van M. Mors; Jannetje, dochter van G. Blokker en van J. Geluk. Overleden: Johannes Pluister, oud 60 jaar, echtgenoot van M. Bak; Jan Blom, oud 69 jaar, echtgenoot van T. de Ruiter; Jaantje Schoon, oud 48 jaar, echtgenoote van J. Vroegop. Overleden te Amsterdam, Jacob Blom ,oud 41 jaar, echtgenoot van R. Kossen. Ondertrouwd: E. Smit, oud 22 jaar, en G. Leijen, oud 20 jaar, wonende te Amsterdam; P. J. Stekelbos, oud 23 jaar, wonende te Bergen, en W. Stam, oud 26 jaar; M. Borst, oud 62 jaar, en J. Bijpost, oud 43 jaar, wonende te Alkmaar; W. Kliffen ,oud 29 jaar, en M. Evers, oud 20 jaar, wonende te Heerhugowaard; J. Norder, oud 23 jaar, wonende te Haarlem en E. Engel, oud 24 jaar; K. Bak, oud 24 jaar, en E. Romeijn, oud 22 jaar. Getrouwd: W. Hopman, oud 28 jaar, en J. Rus, oud 29 jaar, wonende te Harenkarspel; J. H. Weerkamp, oud 24 jaar, wonende te Heerhugowaard en T. Koedijk, oud 23 jaar; K. Otto ,oud 25 jaar, en R. de Does, oud 26 jaar. D. Sijswerda, oud 23 jaar, wonende te Harenkarspel, en A. Wlerlng, oud 23 jaar; N. Groot, oud 23 jaar, wonende te Enkhuizen, en N. M. den Hartlgh, oud 22 jaar. Ingekomen en vertrokken pvrsonen over de maand Mei. Ingekomen: C. Geurts, onderwijzer, van den Helder naar hier, Dorpsstraat 138; J. Kommer, tuinbouwer, van Burh naar hier, Dijk 49; W. Bruin met gezin, groenten- venter, van Katwijk naar hier, in een woonark; N. van Dijk, smid, van LJsselmonde naar hier, Prins-Hendrik kade 522; A. Vos, coiffeur, van Geleen naar hier, Dijk 536; P. J. van Hooidonk, zonder, van Amsterdam naar hier, Schapenland 373; J. D. de Boer, echtgenoote van J. Kommer, van Ellemeet naar hier, dijk 29; H. de Boer, arbeider, van Ellemeet naar hier. Dorpsstraat 407; J. Rolleman, zonder, van Etten en Leur naar hier, Dorps straat 398; K. Gort, schipper, van Kampen naar hier, Dorpsstraat 311; J. Bakker, dienstbode, van Scherpen- zeel naar hier. Dorpsstraat 347; A. Dekker, adj. com mies posterijen, van Zuidscharwoude naar hier, Dorps straat 243; G. Kouwen, dienstbode, van Krommenie naar hier, Mandenpad 90. Vertrokken: A. Slot, arbeider van hier naar Alkmaar, Achterwezel 22; H. J. A. Fijn, telefoniste, van hier naar Zuidscharwoude; M. Zwaan, dienstbode, van hier naar Opperdoes, Steensteeg 127; M. Bak met gezin, groenten- koopman, van hier naar Enkhuizen, Breedstraat 266; Wed. Salverda, zonder, van hier naar Wonseradeel, Mak- kum. De Floralia-commissie heeft thans weder een zoo groote aanvrage voor stekken, dat met de uitreiking daarvan zal worden begonnen en stelt zich voor dit te doen op Woensdag 5 Juni a.s., van 3 tot 5 uur na middags. Zooals bekend zal aan de Floralia-tentoon- stelling verbonden zijn een tentoonstelling van fruit en een van huisvlijt. Door den Hoofdinspecteur van den Arbeid, is in afwijking van de Arbeidswet, aan de firma De Reus en Groenewoud alhier, vergunning verleend tot 31 October 1929, 2 man gedurende 10 uur per dag en 55 uur per week, arbeid te doen verrichten. De afdeeling van den Bond voor Staatspensioen is voornemens, om gezien het gunstig resultaat van het vorige jaar, ook nu weer een uitstapje te gaan maken met de ouden van dagen. Waar dit plan het vorige jaar door de burgerij met sympathie werd be groet, en naast het noodige geld ook de auto's be reidwillig beschikbaar werden gesteld, hoopt liet be stuur ook nu weer een beroep op hen te mogen doen en ook nu weer te mogen rekenen op den steun van de autobezitters in de gemeente. Voor dit doel, is het bestuur voornemens op de eerst komende dagen lijsten ter inteekening aan te bie den. Het goede doel is zeer zeker ieder bekend, het bren gen van een lichtstraal in het leven van hen, die van veel verstoken zijn geweest en een leven van arbeid achter zich hebben, dikwijls zonder iets te hebben gezien van wat daar leeft en wat daar voor moois is, buiten het terrein waar zij gearbeid hebben. A.s. Vrijdag zal een groot gezelschap Duitschers een bezoek brengen aanl de Coöperatieve Zuivelfa briek „Westfriesland" te Lutjewinkel. Door dit gezel schap wordt een tocht van eenige dagen door ons land gemaakt, waarbij bezocht zullen worden Den Haag, IJmuiden, Alkmaar, Lutjewinkel, Rotterdam, Vlaardingen, Amsterdam, enz. De genoemde Vrijdag is bestemd voor IJmuiden en Alkmaar, en vervolgens Lutjewinkel. De tocht van Alkmaar naar Lutjewinkel geschiedt per auto. DIRESHORN. Donderdagavond werd ten huize van den heer D. Bruin een vergadering gehouden ter bespreking van het jaarlijksche schoolfeest alhier. De vergadering was slecht bezocht. De voorzitter, de heer Van der Laan, heet de aan wezigen welkom en legt daarna over de rekening van het verleden jaar gehouden feest. Op zijn uit- noodiging zien de heeren Hagenaar en Visser de bescheiden na, welke in orde worden bevonden. De ontvangst bedroeg f231.50, de uitgaaf f 153.75, batig saldo f77.75, hetwelk bij de reserve wordt ge voegd. Na eenige bespreking wordt besloten, met de klas sen 1 tot 5 een rijtoer te maken naar Bergen en Schoorl, op Vrijdag 21 Juni en met de hoogste klas sen een bezoek aan Amsterdam te brengen. Enkele personen stelden zich weder welwillend be schikbaar voor het presenteeren van lijsten bij de burgerij, waarop kan worden geteekend voor zeker bedrag, benevens voor paard en rijtuig, Het reisje naar Amsterdam zal op nader te bepa len dag plaats hebben. Na bepaling, dat de nu gevorm de commissie Donderdag a.s. weder zal vergaderen, volgt sluiting onder dankzegging voor de betoonde medewerking. JULIANADOEP. Woensdagavond jl. werd door de Oranje II vrmonio- kapel van Den Helder onder directie van den heer A. Haanstra, alhier, in de muziektent van de ver- eeniging „Kunstzin" in het Plantsoentje, een goed geslaagd concert gegeven. Het met zorg samenge-| sielde programma werd op verdienstelijke wijze uit gevoerd, zoodat de vele belangstellenden, die naar de muziek luisterden, na afloop voldaan huiswaarts togen. Nu de wedvluchten voor duiven weer zijn aange vangen, blijkt het dat er ook nog al eens een vogel op de reis verdwaalt of door moeheid gedwongen wordt hier of daar neer te strijken. Dezer dagen nu werden duiven opgevangen bij S. Backer, C. Hollan der, L. Kuit en C. Tromp, die allen van Belgische herkomst waren. De N.V. Stoomzuivelfabriek „De Vooruitgang" al hier, behaalde over 1928 het hoogst aantal punten een le prijs op de kaaskeuringen, gehouden te Me- demblik, Hoorn en Alkmaar. Deze keuringen, die jaarlijks worden gehouden, gaan uit'van den Bond van op Coöperatieven grondslag werkende zuivelfa brieken in Noordholland. Wenscht U Dan is Uw aangewezen adres: Fotografen Schagen. Ons hoogst modern atelier is dagelijks, ook Zondags, geopend. De postduivenvereniging .Altijd Verder" hield Zon dag j.1. 26 Mei een wedvlucht vanaf Corbeil. De dui ven waren om 6 uur 2 min. gelost. Aankomst te Anna Paulowna: 1. W. Blaauboer 4.13.35; 2. G. de Boe 4.18.44; 3. N. Spigt 4.34.41; 4. W Blaauboer 4.37.13; 5. L. Hogewoning 4.35.39; 6. L. Hogewoning 5.41.35; 7. N. Spigt 6.00.59, Donderdagavond 30 Mei hield de vereeniging „Helpt Elkaar" een algemeene vergadering in de zaal van den heer C. Slikker. De voorzitter, de heer H. Pennekamp, heette de aanwezigen welkom, daarbij den wensch uitend, dat de te houden besprekingen mochten zijn in het belang der vereeniging. Daarna las de secretaris, de heer J. Terhurg, de no tulen, welk onveranderd onder dank werden vastgesteld. Uit het Jaarverslag bleek, dat het ledental bij den aan vang van het vereenigingsjaar 123 bedroeg. 5 leden waren sedert afgeschreven, terwijl 7 nieuwe leden waren toegetreden, zoodat het ledental thans 125 bedroeg. Nadat de secretaris het Jaarverslag had uitgebracht deed de penningmeester, de heer C. Wuijs, rekening en veranwoording, waaruit bleek, dat de ontvangsten heb ben bedragen f 716.37, de uitgaven bedroegen f 810.38%, er is dus een nadeelig saldo van f 94.01 terwijl op het oogenblik in kas is f 104.7%. De bescheiden worden na gezien door de heeren C. Muntjewerf en P. Koning en volkomen in orde bevonden, waarop voorzitter de heeren dankt voor hun moeitt en den penningmeester voor zijn goed beheer. Hierop is aan de orde Bestuursverkiezing, wegens pe riodieke aftreding van de heeren H. Pennekamp, J. Terburg en C. Slikker, terwijl een vacature is ontstaan door het bedanken van den heer C. Tijsen. De aftreden den worden allen herkozen en nemen hun herbenoeming aan, terwijl in plaats van den heer Tijsen gekozen wordt de heer T van IJzendoorn, die bericht van zijn benoe ming zal ontvangen. Dan komt aan de orde: Bespreking tot oprichting eener begrafenisvereeniging. Op uitnoodiging van het Bestuur was de heer Speets van Wieringerwaard zoo bereidwillig geweest, de inleiding van dit punt op zich te nemen. Uitvoerig en duidelijk zet spr. de wordingsgeschiedenis, inrichting en groei der begrafenisvereeniging te Wierin gerwaard uiteen, waaruit blijkt, dat ook hier de stich ting van een dergelijke vereeniging mogelijk is en spr. mag dan ook de voldoening smaken, dat in beginsel tot de oprichting daarvan wordt besloten. Op verzoek der verga ng (die ditmaal niet enkel uit leden bestond) is het _cstuur van „Helpt Elkaar" bereid, de commis sie van voorbereiding te vormen. Binnenkort zal deze commissie een circulaire met aanhangstrook, waarop men zich als lid kan opgeven, bij de mensdhen bezorgen, die daarvoor in aanmerking komen. Wij kunnen het genomen besluit niet anders dan toe juichen. Een Begrafenisvereeniging toch Is hier drin gend noodig. Wij behoeven dit heusch niet nader uiteen te zetten, doch slechts te herinneren aan zoo menige begrafenis, waaraan iedere plechtigheid totaal ontbrak. Mag dat zoo blijven? Wordt het niet meer dan tijd, dat daarin verandering komt? Op het oogenblik zijn wij in dit opzicht bij onze naaste omgeving allertreurigst ten achter. Laat ons dus hopen, dat velen zich als lid zullen opgeven. Het Bestuur van „Helpt Elkaar" zal ongetwij feld gaarne aan belangstellenden inlichtingen verstrek ken. Men bedenke echter wel, de Begrafenisvereeniging zal een lichaam op zichzelf zijn, heeft met „Helpt Elkaar" verder niets te maken. H. E. heeft alleen den stoot tot de oprichting willen geven Donderdagavond pl.m. 9 uur had een vrij ernstige aanrijding plaats aan de Molenvaart, to. de bakkerij van de fa. Kossen. De betreffende auto's waren: een vischauto van den heer Smit van Van Ewijcksluis en een luxe auto uit Noordwijk. Eerstgenoemde auto ge raakte bijna te water. De oorzaak lag in slippen en de fecte stuurinrichting van de luxe auto van het merk Fiat Van de belde auto's werden de chassis totaal ontwricht, terwijl van de Ford ook de carosserie deerlijk gehavend werd. De helde inzittenden kwamen met den schrik vrij. Beideauto's waren verzekerd. Dat ook in den Oostpolder teeltwijziging komt, blijkt uit het volgende. De firma S. Kramer te Broek op Lan- gendijk heeft vorig jaar proeven genomen met de teelt van bloemkool in genoemden polder. Deze is, naar wij vernemen, zoo uitstekend geslaagd, dat bedoelde firma dit jaar de teelt op groote schaal zal voortzetten. 'T ZAND. De brievenbesteller C. Wienjus alhier wordt overge plaatst naar Haarlem. GEMEENTE ZI JPE. Ingeschreven van 29 tot 31 Mei 1929. Geboren: Klaas, zoon van Cornelis Schoen en van Elizabeth Wagemalter. Ondertrouwd: Willem Jonker, 24 jaar, dijkwerker en Elizabeth Brouwer, 22 jaar, zonder beroep, beiden te Zijpe. Getrouwd: Geene. Overleden: Geene. -- ST. MAARTENSBRUG. Gister heeft de Rijkswaterstaat te Haarlem aanbe steed het maken van zes duikers ven gewapend beton in deft Rijksweg AlkmaarNieuwe Diep. Laagste in schrijver J. Veuger alhier voor f 44.200. In de vergadering van de Banne Sint Maarten wer( Woensdag herdacht het feit, dat de heer A. Klerk, bui gemeester, vóór 25 jaren terug als secretaris van dat w» terschap werd benoemd Behalve de hartelijke woorden van sympathiebetulgh ontving de jubilares als blijk van waardeering deze betrekking, namens den polder een prachtig ei deau. Ieder verstandig rooker Heeft G0MARUS in z'n koker! SigarenSeriemerk van 5-20 ets. EIERVEILING, SCHAGEN, 30 Mei. Aangevoerd 133572 kipeieren, 5254 Kg. f 5.20, 55—5 Kg. f 5.30—5.40, 58—60 Kg. f 5.40—5.80, 61—63 Kg. f 5,61 —6.20, 6467 Kg. f 6.106.40, ongewogen wit f 5.10- 5.70, bruin f 5.50—6.20, klein f 3.90—4.90, gemiddeld f 5.3! 15501 eendeieren f 4.805, 15 kalkoeneieren f 8.609. NOORDSCHARWOUDE, 30 Mei. Deensche witte kool f 7.7011.30 per 100 Kg., aanvoe 525 Kg. WARMENHUIZEN, 30 Mei. Blauwe aardappelen f 0.70, rabarber f 1.401.70 pe 100 Kg. Totaal aanvoer 900 Kg. aardappelen, 62000 Kg rhabarber (rhabarber alles opgehouden). HOORN, 30 Mei. Aanvoer 20 stapels kleine fabriekskaas f 41, 7 stapel kleine boerenkaas f 43, 3 stapels Fabrieks comm. kaa, f 43, 4 stapels boeren comm. kaas f 44, alles gemerkt Totaal aanvoer: 34 stapels, wegende 45774 Kg. Handel vlug. ALKMAAR, 31 Mei 1929. Op de heden gehouden Graanmarkt waren in totaa 854 H.L. aangevoerd, als: 412 H.L. tarwe f 1011.75, 8! H.L. gerst chev. f 11.60—12; 265 H.L. haver f 10—10.50 18 H.L. boonen, w.o.: bruine boonen f 40; citroenboonen f 41, duivenboonen f 17, 1 H.L. karwijzaad f 40, 51 H.L blauwmaanzaad f 32, 20 HE. groene erwten (groote) f 22, alles per 100 KG. Handel stug. ALKMAAR, 31 Mei 1929. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd: 85 stapels, wegende 196000 K.G. De prijzen waren als volgt: Fabriekskaas: Kleine f 43, Commissie f 44, Boe renkaas: Kleine f 42, Commissie f 45. Handel matig. AMSTERDAM, 31 Mei. (Bericht v.d. m^k. Jac. Knoop). Zeeuwsche Bonten f 1.75—3.25, id. Blauwen f i.75—3.25, id. Bravo's f 0.60- f 2, id. Roodstar f 1.751.80, id. Blauwe poters f 0.60- I.50, id. Bonte poters f 0.601.50; IJpolder Bravo's f 12 id. Roodstar f 1.751.80, id. Bevelanders f 11.50, Hil- legommer Zandaardappelen f 22.50, Drentsche Eigen heimers f 2.102.25, Friesche Roodstar f 1.751.80, pei H.L., Winter Malta f 10—12, Zomer Malta f 17.50—18, per 100 Kg. EIERVEILING, AMSTERDAM, 30 Mei. Kipeieren hoogste prijs f 7.4, middel prijs f 5.505.70; laagste prijs f 4.75, eendeieren f 4.805.20. Totaal aanvoer: 350000 stuks. Handel matig. BROEK OP LANGENDIJK, 31 Mei. Bloemkool le soort f 1827.40, 2e soort f 10.8012, wortelen f 13.5015.40, .per 100 stuks, sla f 7, rabarbei f 1.80 per 7100 Kg. Totaal aanvoetr: 152 stuks bloemkool, 143 bos wor telen, 200 Kg. sla, 350 Kg. rabarber. (Zie voor Plaatselijk Nieuws ook Derde Blad.) i MU ZIEKTUIN. Zondagavond komt het Zaandamsch Fanfarecorps „Excelsior" een concert geven van 79 uur. Het corps heeft een goeden naam: het heeft zich bij wedstrijden reeds geplaatst in de eere-afdeeling fanfare, wat wel een bewijs is, dat reeds vele lauweren zijn geoogst Da verwachting voor een mooi concert is dus wel gegrond. We verwijzen de vele belangstellenden naar de adver- tentie in dit nummer. LEESBIBLIOTHEEK. In de Donderdagavond j.1. gehouden vergadering van de Sohager Leesbiblotheek werd door den voorzatter, de heer Brouwer, medegedeeld dat het aantal uitgegeven boeken over het afgeloopen leesseizoen 5371 bedroeg en het aantal lezers 129. De bibliotheek telt thans onge veer 750 boeken. De boeken en kas van den penningmeester werden nagezien door mevr. RoggeveenStammes en den heer Rempt, die deze in goede orde bevonden. De rekening sluit met een nadeelig saldo van f 43.84. Besloten wordt voor de aanschaffing van boeken een bedrag van f 250 beschikbaar te stellen en voor de meisjes en jongens van 1317 jaar meerdere boeken aan te schaffen. Het leesgeld wordt bepaald op 4 cent per boek en per week. De bibliotheek zal het volgend leesseizoen geopend zijn van den eersten Zaterdag in September tot den laatsten Zaterdag in de maand April daaraanvolgende van 46 uur en gedurende dl maand Mei van 56 uur. Voor het volgend jaar zal dl bestaande catalogus gelden, terwijl een aanvulling oi dien catalogus zal worden gemaakt. In de plaats van den heer Mol, die als lid had be dankt, wordt de heer J. Helder tot secretaris der com missie gekozen. De voorzitter dankt den heer Mol voor hetgeen hij voor de leesbibliotheek heeft gedaan. Met waardeering werd door den voorzitter getuigd, dat van verschillende zijden financieelen steun werd ontvangen. Voor het welslagen van deze voor Schagen nuttige inrichting zou deze steun bezwaarlijk kunnen worden gemist. De voorzitter hoopte dan ook, dat deze steun zal worden behouden. SPARTA. Donderdagavond speelde een Sparta-combinatie te gen Dosko. In een aardig gespeelden wedstrijd won Sparta met 21. Vrijdagavond speelde een andere Sparta-combinatie tegen het sterke Schager veteranen elftal. Hoewel de veteranen zeer enthousiast speelden, wist Sparta echter door meer uithoudingsvermogen ten slotte met 41 te winnen. De ruststand was (>—0. Na rust doel punt Van Geelen voor Sparta, waarna Overdijk met een uitstekend schot gelijk maakte. Tegen het ein de maakten De Vries, K. Wit en Kroonenburg voor Sparta na hard werken, de winnende goals. Morgen spelen de Sparta-adspiranten om 2 uur een wedstrijd tegen de sterke Alcmaria-adspiranten. Hou je goed jongens. TOCH MAAR ééN. Elders in dit nummer kan men lezen, dat zich voor onderwijzer met hoofdacte aan onzen openb. lagere school na herhaalde oproeping 3 sollicitanten hebben aangemeld. Dit berust op een vergissing, er is er in werkelijk heid maar één. Nu blijkt dat ook na herhaald pogen het niet ge lukt om een voldoend aantal sollicitanten te krijgen en het voor het 'oogenblik onmogelijk is onze gemeente in de 2e klasse geplaatst te krijgen, lijkt ons het eenige doeltreffende middel om het salaris met een f 100 te verhoogen. Dan wordt de functie financieel begeerlijker en is de kans grooter, dat er meer animo zal zijn. Wij hebben den tijd gekend dat er aan onze school meerdere onderwijzers waren met hoofdacte, op dit oogenblik is er zelfs niet één, wat toch verplichtend is.

Schager Courant | 1929 | | pagina 14