SchagerCourant RAAD WINKEL. DE LANGENDIJKER GROENTENVEILÏNGEEN. Tweede Blad. PUROL er op! VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. STER-TABAK Dinsdag 11 Juni 1929. 72ste Jaargang. No. 8472 Stilte aan de veilingen.Zoo goed als geen aanvoer van rabarber, wegens den lagen prijs. Slechte verwachtingen der aardap pelprijzen. Dure tomaten. Duurdere bloemkool. Wortelen vrij goed. Overige producten onbevredigende prijzen. De velling van den Noordermarktbond stond stil: oude producten waren er niet meer en de nieuwe, die in het zuidelijk'deel van ons tuinbouwdistrict worden gekweekt worden door de bouwers, aangesloten bij deze. veilings- vereenigingen, niet verbouwd. Alleen maakt hierop een uitzondering de rabarber. Deze groente wordt het heele tuinbouwcentrum door verbouwd, doch de prijs ervan is van dien aard, dat aan de veilingen zoo goed als niets wordt aangevoerd. Dit jaar was er heel wat rabarber verbouwd. Als men het tuinbouwgebied doortrekt, be merkt men, dat er een vrij groote oppervlakte mee Is beplant. Deze teelt was, na een korten tijd van opbloei, achteruitgegaan, doch nu waren de omstandigheden en vooruitzichten weer zoodanig, dat men met kans op suc- weer tot intensiever teelt kon overgaan. De veilinga- besturen hadden het daarom noodig geoordeeld, ook dit product slechts over de veiling, en niet meer tot dusver, uit de hand te'laten verkoopen. Bovendien zou er aan Iedere veiling tweemaal per week een rabarberveiling worden gehouden. Alles was dus in de puntjes voorbe eld, maar de rabarber blijft van onze veilingen weg. Aan, de veiling der L.G.C. werd eenmaal een partijtje van 230 K.G. aangevoerd, die f 1.40 per 100 Kg. opbracht. Rekent men het arbeidsloon voor plukken, bossen en ter velling brengen, dan dekt de bestede prijs de ge maakte kosten niet. Vandaar dat de bouwers de rabar ber eenvoudig op de akkers laten staan. Ze is al flink doorgeschoten en bovenuit ziet men de bloemtrossen prijken. Het ziet er naar uit, dat ze op de akkers zal moeten blijven om te verrotten. De inzet is dus niet gunstig en ook omtrent de vroege tardappelen, die weldra te verwachten zijn, zijn de ver wachtingen niet hoog gespannen.De oude aardappels zijn bijzonder laag in prijs, uit het buitenland worden groote aanvoeren op de diverse markten verwacht, men ver wacht ook hier plotseling groote aanvoeren, wat den prija ontegenzeggelijk ongunstig zal beïnvloeden. Intus- echen worde niet vergeten, dat zooveel en zoo velerlei factoren van involed op den prijs kunnen zijn, dat men met die voorspellingen niet te veel moet rekenen. Tegenover de slechte uitkomsten van de rabarber •tonden ook deze week de gunstige prijzen van de to maten. Men kon hierbij bijna van fancy-fair-prijzen spre ken. Voor de A-kwaliteit werd niet minder dan f 71.50 —78.10 besteed, B-kwaliteit bracht van f 64.20 tot f 72.50 op, C gold van f 64.20 tot f 72.70 en voor CC werd niet minder dan f 40.9041.80 per 100 Kg. besteed. De aan voer bedroeg reeds 12000 Kg., zoodat al een flink be drag voor de tomaten is ontvangen. De aanvoer van sla had deze week niet veel te betee- ienen. De prijzen waren lager dan de vorige week. De iwaliteit wordt minder door de randigheld, zoodat de prijzen slechts van f 5.307.50 per 100 kroppen liepen. Ook was de aanvoer van vroege wortelen nog niet froot. De prijzen liepen van f 1515.30. Aardbeien werden in kleine hoeveelheden aangevoerd. Brachten ze den eersten dag f 1.602.40 op, Donderdag was de prijs f 3.40 en Zaterdag f 2.402.90. Voor andijvie werd de zeer lage prijs van f 0.60—0.70 cent per 100 stuks besteed. Bloemkool was duurder dan de vorige week. Aanvan kelijk werd f 28.10 betaald, Zaterdag was deze prijs ech ter f 31.1037, voor eerste soort. Tweede soort bracht Maandag f 13.1018.10 op, Zaterdag f 16.9022.50. Vergadering van den raad der gemeente Winkel, op 8 Juni 1929. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering. De notulen van de vergadering van 13 Maart 1929 wor den goedgekeurd. Mededeel ingen. Omtrent den stand der electrificatie zal door den Voor zitter na deze mededeelingen worden gedaan in be sloten zitting. Het Centraal neutraal ziekenhuis te Alkmaar is op 30 Mei j.1. officieel geopend en daarbij is deze gemeente vertegenwoordigd door den heer Spaans en den Secre taris. Waar de ingebruikneming spoedig is te verwach ten, zal op de begrooting voor 1930, voor het eerst een bijdrage in het tekort op de exploitatie worden uitge trokken. De heer Spaans meent zich gezien de in de couran ten verschenen uitgebreide verslagen, ontslagen te mo gen achten van het uitbrengen van rapport, doch be veelt deze grootsche inrichting in ieders belangstelling aan. Vóór deze vergadering is nog een circulaire ingeko men van het gemeentebestuur van Alkmaar, ten op zichte van het beheer van het ziekenhuis. In afwijking van de plannen van 1925 zal dit worden opgedragen aan een college van Regenten, bestaande uit 712 leden; bedraagt het getal 9 of meer, dan daaraan toe te voe gen 2 vertegenwoordigers der buitengemeenten en bij minder dan 9 leden, 1 vertegenwoordiger. Deze regeling moet nog de goedkeuring van Gedeputeerde Staten heb ben en na het verkrijgen daarvan zal de henoeming kun nen plaats hebben. Voor kennisgeving aangenomen. Door het Hoofdbestuur der Posterijen, telegrafie en telefonie is aan G. de Geus te Lutjewinkel onder be paalde voorwaarden een voorloopige vergunning ver leend voor het exploiteeren van een radlo-distributiecen- trale. De verhuring van het grasgewas langs de wegen en kaden der gemeente heeft plaats gehad voor vier ach tereenvolgende jaren. De opbrengst bedraagt thans f 489.50 tegen f 631.50 per jaar over het vorige tijdvak. Eén perceel (WinkelLutjewinkel) is onverhuurd ge bleven. Gedurende de werkeloosheidsperiode in den afgeloopen sinter is het noodig gebleken werk te verschaffen ge durende het tijdvak van 25. Februari tot 23 Maart 1929. De kosten hebben bedragen f 627,66, het aantal per sonen waaraan werk is verschaft heeft 17 bedragen. Aan de IJsclub Winkel, werd voor de tewerkstelling van werkloozen een bijdrage verleend van f 87.50. Op 20 April 1929 Is L. van der Klooster opgenomen ln het provinciaal ziekenhuis te Medembljk. Omtrent de vraag wie de verpelgingsltosten za.1 betalen, wordt nog ffecorrespondeerd. Ingekomen stukken. Een mededeeling van den heer M. J. Wolthuis, dat hij zijn benoeming tot onderwijzer aan de openbare lagere school te Winkel aanneemt. De benoemde is op 1 April in dienst getreden, Een dankbetuiging van P. Blaauboer voor de belang stelling bij zijn 25-jarig jubileum als doorgraver. De door het P.W.N. vastgestelde voorwaarden voor waterlevering. Een proces-verbaal van kasopneming van 23 Maart 1929, waaruit blijkt, dat de ontvangsten hebben bedra- :en f 218955.62% de uitgaven f 218434.79, ln kas f 520.83% In orde bevonden. Een mededeeling van C. Faber, dat hij zijn benoeming ot plaatsvervangend lid van stembureau U aanneemt Een besluit van Ged. Staten dezer provincie, van 1'. \pril j.1. no. 68, houdende goedkeuring der wijziging van de verordening op het keuren van waren. Een besluit van hetzelfde college van 3 April j.1. no 127, houdende goedkeuring der begrooting voor 1929. B. en W. stellen voor al deze stukken voor kennisge ving aan te nemen. Aldus besloten. De rekening van de Gezondheidscommissie gezeteld te Hoorn over 1928. B. en W. stellen voor deze rekening goed te keuren. Aldus besloten. Ingekomen zijn de volgende verslagen over 1928: Openbare leeszaal en boekerij te Alkmaar; handels- winteravondschool te Schagen; Vleeschkeuringscommis- sle te Barsingerhorn; Provincie Noord-Holland; Gezond heidscommissie. Voorts verslagen van de vergaderingen van de Vleeschkeuringscommissie van 5 April 1929 en van de gascemmissle van 2 April 1929. Aan het verslag der gascimmissie wordt ontleend, dat met de Centrale amoniakfabriek te Weesp een overeen komst is getroffen. De hoofdleiding in de Weere is verzwaard» 1928 sluit met een batig saldo van f 6830.93%, welk bedrag aan de reserve wordt toegevoegd. Verschillende venieuwingswerken zullen plaats moe ten hebben, welke een uitgaaf zullen vorderen van pl.m. f 7000. Door Oude Niedorp ia niet het gecontracteerde mini mum van 25000 M3. afgenomen, doch verhaal zal niet worden toegepast Door verbreedifag van wegen ln Oude Niedorp, is om ligging van buizen noodig geweest. Een voorstel tot herziening der gasprijzen is te ver wachten. Centraal Neutraal Ziekenhuis. Door de afd. Alkmaar der Nederlandsche Vereeniging van Staatsburgeressen is verzocht te bevorderen, dat in het college van regenten van het neutraal ziekenhuis te Alkmaar ook vrouwen worden benoemd. Het college bestaat uit 12 regenten, waarvan 10 reeds rijn benoemd door den raad van Alkmaar en dit zijn allen mannen. Door de 22 bijdragende buitengemeenten zullen 2 le,den worden benoemd. De wijze waarop dit zal plaats hebben, is nog niet bekend, zoodat wordt voor gesteld een beslissing aan te houden. Het komt B. en W. niet wenschelijk voor deze plaat sen te benutten voor een vrouwelijke vertegenwoordi ging en hadden het adres beter op zijn plaats gevonden aan den raad van Alkmaar. Aldus besloten. Verzoek subsidie Internos. Door de tooneelvereeniging „Internos" te Lutjewinkel wordt voor herstel harer financiën een subside gevraagd van f75, over 1929. B. en W. stellen voor op dit verzoek afwijzend te be schikken. Weliswaar wordt aan andere plaatselijke ver- eenigingen subsidie verleend, doch deze vereenigingen hebben zonder uitzondering een vrij kostbare leiding noodig, terwijl dit bij een tooneelvereeniging niet het geval is. De heer De Veer acht f 75 te veel, toch zou spr. iets willen doen voor het behoud der vereeniging, bv. f 25. De heeren Brugman en Dekker gevoelen meer voor het voorstel van B. en W'.. De heer Kamp informeert naar de contributie. De Voorzitter kan dit niet mededeelen, doch gevoelt meer voor afwijzende beschikking, dan kan de vereeni ging desnoods vóór de nieuwe begrooting terugkomen en dan cijfers geven. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt be sloten. Verkoop bouwterrein J. W. A. Zon. Door J. W. A. Zon is verzoch een gedeele van den tuin der vroegere noodwoningen te mogen koopen, ten einde daarop een huis te bouwen. B. en W. stellen voor van bedoelden tuin vanaf de trambaan een hoek te verkoopen van pl.m. 450 M2., voor een prijs van f 345, terwijl kosten van afscheiding en overdracht zullen komen voor rekening van den kooper. De Voorzitter deelt mede, dat met den tegenwoordlgen huurder een accoord wordt getroffen. De heer Kamp vraagt wie die vergoeding betalen zal, de koopprijs is zeer billijk, De Voorzitter zegt de gemeente, bij B. en W. zit de idee voor het „bouwen aan te moedigen. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. eVrzoek onslag mejuffrouw P. Witlam. Door mejuffrouw P. Witlam is met ingang van 1 November 1929 ontslag gevraagd als onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de school voor lager en uit gebreid lager onderwijs te Winkel, wegens het bereiken van den 65-jarigen leéftijd. B. en W. stellen voor het ge vraagde ontslag, eervol té verleenen «onder dankbetui ging voor de in die betrekking bewezen diensten. Aldus besloten. B. en W. stellen tevens voor niet meer op dezelfde wijze irf dit onderwijs te voorzien, doch dit onder te brengen in de school voor lager onderwijs, waarvoor een nadere regeling zal worden ontworpen. De Voorzitter deelt mede, dat dit voorstel verband houdt met een conferentie, welke deze week heeft plaats gehad met den inspecteur van het lager onderwijs.. Het leerlingenaantal bedraagt thans 124 en 't is te ver wachten, dat dit getal zich zal handhaven en dan be staat 1 Januari 1930 aanspraak op een 4f leerkracht. Er is dan een behoefte aan een lokaal én dit is het meest geschikt aan te bouwen aan den linkervleugel met weg breking van de rijwielbergplaats aan het gymnastieklo kaal. Voorts zal het gymnastieklokaal In orde gebracht dienen te worden en dan geeft de Inspecteur in over weging het aangekochte terrein gereed te maken voor kleine speeloefeningen. Deze mededeeling wordt gedaan teneinde te weten in hoeverre B. en W. kunnen gaan met het ontwerpen van plannen. De heer Brugman ziet het als een noodzakelijkheid. De heer Kriek meent dat het plan nog niet rijp is om besproken te worden. De heer Spaans beschouwt deze mededeeling noodig om te weten hoever B. en W. gaan kunnen. De Voorzitter deelt mede dat het Hoofd der school zijn leerplan zoodanig zal wijzigen, dat met 1 November het handwerkonderwijs van de school komt. De heeren Kamp en Honingh vragen of dit kan. De Voorzitter antwoordt bevestigend; in de uren dat de jongste leerlingen weg zijn. De heer Dekker zegt met voldoening te hooren van een 4e leerkracht, anders zou het bij hem bezwaar ont moet hebben, meenende dat het ten koste zou gaan van bet ander onderwijs. De Voorzitter licht toe, dat dit niet het geval is, doch over de verdeeling van leerstof is nu reeds moeilijk te spreken. De heer E^-ugman zegt het zeer op prijs te stellen dat •r nu reeds over gesproken wordt, dan kan ieder er zijn mndacht aan schenken. B. en W. worden gemachtigd plannen te ontwerpen. Ontheffingen. Ontheffing van schoolgeld is verzocht door: M. Hoog straten, Groetpolder; A. Zweep, Groetpolder; L. Liefheb ster, Strook, en A. Copier, Langereis. B. en W. hebben zich van de omstandigheden waarin aanvragers verkeeren, overtuigd en stellen voor de ge raagde ontheffing te verleenen. Aldus besloten. Door de gemeenteontvanger is opgave gedaan van res tanten van den loopenden dienst en vorige dienstjaren, waarvan de invordering niet mogelijk is gebleken en wel: 1926: grafrechten f 1.80; 1927 grafrechten f 2.40; 1927—1928 schoolgeld f 16.42, 1928—1929 schoolgeld f 39.78 1927 hondenbelasting f 4; 1928 hondenbelasting f 8. B. en W. stellen voor deze bedragen oninbaar te ver klaren. Aldus besloten. Suppletoire begrootingen. B. en W. stellen voor vast te stellen de 6e suppletoire begroeting voor 1928, en de le suppletoire begrooting voor 1929. Aldus besloten. B. en W. vragen machtiging tot het doen van af- en overschrijving op de posten van ontvangst en uitgaaf derbegrooting 1928, waarop dit noodig zal blijken te zijn. Aldus besloten. Vaststelling kohier hondenbelasting. B. en W. stellen voor het kohier hondenbelasting 1929 vast te stellen tot een bedrag van f 202. Aldus besloten. Rondvraag. De heer Brugman vraagt wanneer nu toch de straat te Lutjewinkel eens hersteld wordt. Dit is spr. reeds her haaldelijk beloofd en het gebeurt niet. De Voorzitter zegt dat de steenen reeds ten deele zijn aangevoerd en nu is het spoedig te verwachten. De heer Kamp klaagt over de woonwagens aan de Lutjewinkelerweg, die zich niet houden aan de stand plaats en de ingangen naar de landerijen belemmeren. Spr. gelooft dat men er te gemakkelijk voor is. De Voorzitter zegt dat dit een last is, welke oVeral wordt ondervonden. Om het kwaad tegen te gaan, geeft spr. maar alleen op Dinsdag vergunning om muziek te maken en werkte het publiek nu mede ook op andere dagen niets te geven, dan was er al wat gewonnen. Het veelvuldige komen van woorwagens is de schuld van de ingezetenen zelf, doordat ze geven. De heer Kriek merkt op dat de waterleidingkraan nog niet op de staanplaats i3. De Voorzitter zegt dat daarvoor reeds opdracht aan het P. W. N. is gegeven, doch ook dit is nog niet zoo gemakkelijk. Goedgevonden wordt te beginnen met de staanplaats af te hekken. De heer Kamp vraagt naar de verlaging van de Mei- lerbrug.. De Voorzitter zegt dat dit spoedig te verwachten Is, doch Ged. Staten wenschen eerst de plannen te zien, en daar Is men nu aan toe. De heer Kamp wijst op den weg in 't Zand. De Voorzitter zegt voorziening toe. Daarna sluiting. Dit moet Uw eerste gedachte zijn bij Brand- en Snij wonden, Ontvellingen en allerlei Huidverwondingen Het verzacht en geneest. Zitting van 7 Juni 1929. VOORTZETTING VAN 'T PROCES UIT UITGEEST. Onder de auspiciën van den waarnemenden Kan tonrechter mr. D. Sluis werden de heden aangebrach te strafzaakjes met prijzenswaardige vlugheid afge handeld en voortgezet de behandeling der aangehou den zaak contra A. B. uit Heemskerk, welke dienaar van Pomona onder de gemeente Uitgeest mest had vervoerd, die door reuk en samenstelling niet mo- dewerkte om de frischheid der buitenlucht te ver- hoogen. De gemeente-veldwachter van Uitgeest, wiens welgedaan uiterlijk inderdaad een reclame is voor den toestand der volksgezondheid in dit wel varende dorp van Kennemerland, legde een verkla ring af, waarna van de droogheid der mest, door den vervoerder de vorige week zoo geroemd niet veel overbleef en het resultaat was dan ook dat wij na afloop (fer zitting den tuinder B., die helaas te laat was gearriveerd en .dus de verdere behandeling niet bijwoonde, konden mededeelen, dat hij tot f 6 of 6 dagen was veroordeeld. AL TE VEEL VAN BUURMANS GEDULD GEVERGD De landbouwer M. G. v. d Laan te N. en Z. Scher mer heeft geregeld op zijn bouwerij veel last van de koeien zijner dorpsgenoot Jan B., die gansch niet af- keerig zijn van smakelijk bietenloof en erwtenbloe sem en alzoo den landbouw veel last en schade toe brengen. v. d. Laan had den eigenaar al eens meer malen gewaarschuwd en zelfs voorgesteld dat deze een soort waarborgsom van f 10 in contanten zou ge ven, die hij dan aan 't eind van het seizoen zou terug ontvangen, doch deze transactie werd niet aanvaard en zag v. d. Laan zich ten slotte verplicht de tus- schenkomst der politie in te roepen met gevolg dat proces-verbaal werd opgemaakt, toen alweer een koe, 'n z.g. zwemmer, in v. d. Laan's erwtenland werd aangetroffen en daar niet erg veel meewerkte om den oogst te doen slagen. De verdachte, heden voor den Kantonrechter geroe pen, was niet verschenen, waardoor hij al een slag op achter geraakte. Getuige v. d. Laan was van mee ning, dat hier geen opzet tot hinderen, doch meer een laakbare slordigheid de oorzaak was en om den vee houder daarvan te genezen, werd hij tot niet minder dan f 12 boete of 12 dagen veroordeelt. DE CONTROLE BLEEK VAN PRIMA KWALITEIT TE ZIJN. Pieter W., het jonge mensch uit Broek op Langen- dijk, dat op 22 Mei aldaar 45 K.M. met zijn motor had gereden, terwijl slechts 20 K.M. geoorloofd is, zag zich heden geplaatst tegenovei den gem.-veldwach- ter Nieuwenhuis, die aantoonde dat verdachte in 8 seconden 100 meter had afgelegd en vergissing ab soluut was uitgesloten. De verkeerszondaar werd dan ook bestraft met f 8 boete of 8 dagen. DE VERBODEN DONDERBUS. Een ingezetene van Bergen, P. S. v. R. te Bergen, Uuj fa ba Je. was in het bezit van een jachtgeweer, waarvoor hem door den burgemeester niet de vereischte vergun ning was verleend. De autoriteiten kregen daar de lucht van en meenend dat met de aanwezigheid van deze spuit in het bezit van den heer v. R., geen enkel landsbelang was gediend, ontving hij van burge meester v. Reenen een schriftelijke sommatie tot in levering vóór of op 26 Jan. 1929. De aangeschrevene echter scheen geen lust te hebben dit bevel op te /olgen. Hij bedacht nu een truc en bracht het ge weer terug naar den arbeider de W.f van wien hij liet geweer had gekocht voor 8 gulden. Hij kon dan mét een stalen gezicht beweeren, dat hij het wapen niet meer in zijn bezit- had. Later echter, toen hij meende, dat dé lucht gezuiverd was, haastte hij zich zijn eigendom weer terug te halen. De overheid liet echter niet met zich sollen en heden werd deze over treding der wapenwet behandeld met niet minder dan 3 getuigen a decharge. De verdachte was niet verschenen en tegen hem werd bij verstek gevorderd f 60 boete of 60 dagen, tot welke exorbitant hooge straf den onwilligen wapenbezitter onverminderd door mr. Sluis werd veroordeeld, omdat deze daar door ook wilde doen uitkomen de laakbaarheid van den verdachte, die zich niet had ontzien zich te be dienen van een aaneenschakeling van leugens. Proost! EEN VOLIJVERIG BACHUSDIENAAR. De zwerver Hendrik H., 'n permanente dronkaard reeds vele malen gestraft met opzending naar een rijkswerkinrichting, zonder dat deze correctie iets ten voordeele van zijn jnatigheid had uitgewerkt, bevond zich dezer dagen hevig „angeheitst" in de ge meente Alkmaar en werd door den agent Roorda in het belang van eigen en andermans veiligheid op de gebruikelijke wijze behandeld door aanhouding en ontnuchtering in de daarvoor aangewezen koelcel. Proces-verbaal en strafvervolging bleven natuurlijk ook niet uit en heden waren ambtenaar en kanton rechter het er in roerende eenstemmigheid over eens, dat deze onverbeterlijke graantjespikker alléén t.oc geheelonthouding kon worden gebracht, in de Rijks werkinrichting, reden waarom hij dan ook bij ver stek tot 3 dagen hechtenis en 1 jaar opzending naar den zoogenaamden „krententuin" werd veroordeeld, DE OPENBARE STRAAT IS GEEN PARKEERTER REIN VOOR ONBEHEERDE HANDKARREN. Door de politie te Alkmaar werd aangetroffen op den openbaren weg in het nachtelijk uur (11.15) een handwagen, die zooals na onderzoek bleek was neer gezet en hulpeloos achtergelaten door den 19-jarigen heer Nic. van L. aldaar. Het jongemensch, heden te recht staande, trachtte zich uit de versukkeling ts redden door te beweren, dat hij deze handkar had bezorgd bij een vrachtrijder, die echter niet aanwezig bleqk te zijn. Deze toelichting kon evenwel niet be letten, dat verdachte tot f2 boete of 2 dagen werd veroordeeld. REFLEX EN CONTRA REFLEX. De heer K. A., timmerman en winkelier te Alkmaar, die zich gewoonlijk op een zwaar beladen rijwiel door de straten beweegt, had in de sleur van zijn be drijf verzuimd zich te vergewissen dat hij de voor rijwielen verboden Hekelstraat bereed en werd des wege geverbaliseerd. Hij stond heden terecht, toege vende, het ten laste gelegde feit en beweerende dat de overtreding was gepleegd in de macht der ge woonte, 'n soort reflex door voortdurend wielrijdv.ua gekweekt. Politie, ambtenaar en kantonrechter zorgen echter in dergelijke gevallen voor een contra reflex en werd de heer K. A. veroordeeld tot f 3 boete of 3 dagen. HANDREM DER OUDE FORDJES VAN DUBIEUSE KWALITEIT? De heer Auke P. uit Bergen, die door zijn artistiek costuum en exotische tochtlatjes den indruk wekte een kunstschilder of een torreador uit Bareelona te zijn, bleek in Alkmaar te hebben gereden met een bestelfordje, waarvan de handrem onvoldoende 'werkte. De heer P. verklaarde dat de rem nu weer uitstekend in orde was en het meermalen voorkwam dat de handrem hij de Fordauto's geen effect sorteer de. De ambtenaar, ook automobilist, nam dezen smaad, de fordjes aangedaan, niet klakkeloos als waarheid aan en vorderde niet minder dan *f20 boete of 20 dagen, doch de Kantonrechter dacht er wat billijker over en recudeerde de straf met 50 WEL REDEN TOT CLEMENTIE AANWEZIG. Een chauffeur van de firma Met te Alkmaar, de heer Herman B., moest zich veantwoorden ter zake overtreding der max. snelheid, daar hij op den Ken- nemerstraatweg met een vaart van 36 K.M. in het door hem bestuurde 4-wielig motorrijtuig had gere den. Verdachte erkende, de overtreding, doch voerde als excuus aan, dat het hier betrof een ziekenauto, waarmede hij een zieke met den mee^t mogelijken -spoedig moest afhalen. In de stad had hij normaal gereden, doch hij meende op den straatweg buiten de bebouwde kom te zijn gekomen en had nu zijn snelheid vergroot. In Zaandam, uit welke plaats ver dachte afkomstig is, wordt een overtreding in zulke gevallen door de vingers gezien. De kantonrechter meende na deze toelichting ook termen te kunnen vinden tot een mild vonnis en veroordeelde den chauffeur tot f3 boete of 3 dagen. SAFETY FIRST IN THE LONGSTREET. Het is een bekend feit, dat in de Alkmaarsche Langestraat op het asphalt zich gewoonlijk tal van fietsers bevinden, die meenen den baas van den weg te zijn en door hun nonchalant rijden den autobe stuurders, die toch al een groote verantwoording hebben te dragen met betrekking tot inachtneming der verkeersreglementen, vele malen en geheel on- noodig dupeeren. Minder bekend is het misschien dat de Kantonrech ter zich heeft voorgenomen deze onhebbelijkheden uit te roeien en overtredingen in 't vervolg streng te straffen. Zoodat we goed meenen te doen hierop de aandacht van dames en heeren wielrijders te vesti gen. Zoo stond dan heden terecht de heer Frits M., door den agent Staats bekeurd, omdat hij rijdende per fiets door de Langestraat, naast en gezellig bab belend met een vriend, absoluut geen regard had ge slagen op de signalen, gegeven door den een auto besturenden heer Jan Met en dezen geen gelegen heid had gelaten, door naar rechts uit te wijken, lot voorbijrijden. Agent Staats dacht motieven te heb ben hier in te grijpen, met het gevolg dat de wiel rijder heden terecht stond. Op zijn oorspronkelijk af gelegde erkentenis meende de heer M thans nog eenige achteruitkrabbelende commentaren te moeten geven, waarop bestrijding volgde door den heer ambtenaar en den agent, terwijl ook de kantonrech ter nog n woordje meesprak, zoodat de behandeling wel eenigermate het karakter begon te krijgen van een panuoeravondje Doch ten slotte kreeg de wielrij der toch de kous op het hoofd en een veroordeeling tot f 6 boete of 6 dagen. Finie.

Schager Courant | 1929 | | pagina 5