lil* HOOGWOUD. WINKEL. WIERINGERWAARD. HEERHUGOWAARD. LANGENDIJK, ZIJPE. ANNA PAUL0WNA. SINT PANCRRAS. WIERINGEN. OPMEER. SCH00RL. OUDE NIED0RP. KOEGRAS. Ingezonden Stukken. Marktberichten. Predikbeurten. Binnenlandsch Nieuws. Het Slachtfondsen-conflict. Alkmaar's Neutraal Ziekenhuis. Ds racord op den heer Laus. OVERGEPLAATST. De heer Lieshout, ambtenaar bij het P.E.N. te Scha- gen, wordt overgeplaatst naar Hoorn. LEVERING. De levering van Engelsche anthraciet ten behoeve van de leden der Afd. Waard en Groet van de Holl. Mij. van Landbouw, te Kolhorn, is gegund aan den iheer P. Posker te Schagen. MARKTOVERZICHT. De handel in vette koeien was Donderdag j.I. aan den stuggen kant, prijzen van 4555 ct. De heer P. Wit uit Den Helder kocht nog een beest ter waarde .van f485, dat ging nog. De handel in kalf- en geldekoeien was goed. Er was ook wel handel in pinken, wat de laatste weken niet best was, dus dat wordt ook weer beter. Wei nig stieren aangevoerd met een matigen handel. De De schoolkwestie nog niet opgelost De aanhangige schoolkwestie alhier, waarvan onlangs mededeeling ls gedaan, ls nog steeds niet opgelost. Zoo- als bekend hebben B. en W. schoolgrenzen gesteld. Ouders van kinderen te Langereis en De Gouw vinden, dat de kleine kinderen nu te ver moeten loopen en houden nu reeds gedurende een zestal weken tien hunner thuis, omdat dezen van de school te Langereis worden geweerd. Tot dusver heeft men van particuliere zijde in de behoefte aan onderwijs voorzien. AARTSWOUD. De kermis is voorbij en nu volgt in de courant de nabetrachting. Laten we het direct maar zeggen, er is plezierig en ordelijk kermis gevierd, waartoe het mooie weer ook aan meewerkte. Zweefmolen, de schuitjes, benevens andere vermakelijkheden brach ten buiten het noodige en gezellige vertier voor jong en oud. Zondags was het café van Barten, zoo wel 's middags als 's avonds tjok vol. Onder de too- nen van een prachtig orkest, bestaande uit vijf ver schillende instrumenten, zweefden de paren in de nieuwe danszaal, terwijl weer anderen zich ver maakten met biljartspel op twee zich in orde bevin dende speeltafels, 's Maandags was er in beide café's uitvoeringen. Bij Bakker aan de dijk trad op de welbekende Daan Pool met een keurprogramma, waarvan we als enkele nummers vermelden: Ach ter de Wolken, In Costuum, Geef mij uw Zegen, Carnaval, Schaam je niet, Aansluiten, op verzoek en tot slot in het Westfriesch Jaap op de Alkmaar- sche Kermis, een waar lachsucces. Neem daarbij een prachtdécor, schitterende verlichting en piek fijne costuums en je kunt zeggen, een keur-uitvoe- ring. Het was in één woord af. Daan was in pracht conditie. Muisstil en een daverend applaus was zijn welverdiende belooning. De zaal was geheel bezet. Tijdens het bal werd op voorstel van Daan tijdens een gehouden polonaise door een commissie Miss Ierswoud gekozen, hetwelk het gezellige bal ver hoogde. Bij den heer Barten trad op Prof. Moretti en Cor Pruis. Hier was het bezoek zeer gering, doch naar wij vernamen, werkten genoemde heeren zeer goed. Dinsdag wederom, evenals Zondag, dansen en bil jartspel, doch nu in hoofdzaak door de inwoners van de plaats zelve. Alles bij elkaar, een mooie, ordelijke en gezellnge kermis. Als een bijzonderheid-zij nog vermeld, dat tijdens de kermis een zwaluwpaar rustig zijn nestje bouwde en geregeld in en uitvlogen door de geopen de ramen, ondanks de enorme drukte. Door de Coöperatieve broodbakkerij en verbruiks- vereeniging werd dezer dagen een overzicht gepu bliceerd van den omzet gedurende de eerste 22 we ken van 1929 in vergelijking met hetzelfde tijdvak over 1928. Hieronder laten wij U de gegevens volgen van de eerste 22 weken van: Vermeer- 1928 1929 dering. Winkel f 141.891.84 f 177.424.58 f 35.532.74 Bakkerij f 53.254.07 f 54.465.05 f 1210.98 Brandstoffen f 14.077.55 f 16.934.43 f 2.856.88 Totaal f209.223.46 f248.824.06 f 39.600.60 Niettegenstaande een beduidende verlaging van allerlei prijzen toch in 22 weken een vermeerdering van bijna f 40.000.00. Voorts heeft gedeeltelijke uitloting der obligatie- leening plaats gehad. Uitgeloot werden de volgende stukken: 1 stuk van f500.no. 2; 2 stuks van f 11001.nos. 7b en 8b; 6 stuks van f 50.nos. 12f, 17i, 18m, 18o, 191 en 2Qh. Inwisseling ten'kantore der vereeniging. Voor het eind-examen aan de Rijkskweekschool voor onderwijzeressen te Apeldoorn slaagde mej. A. C. Jansen alhier. VEENHUIZEN. Uit vele sollicitanten is de heer J. Liefhebber alhier als nummer drie op de voordracht geplaatst ter benoe ming tot Hoofd eener openbare lagere school te Gouda. BROEK OP LANGENDIJK. Vrijdagmorgen waren voor het eerst in dit seizoen wederom nieuwe aardappelen ter markt aangevoerd. Reeds 9 partijtjes werden geveild, welke van de hand gingen voor f 15.7018.10 per 100 Kg. BROEK OP LANGENDIJK. Door de Schippersvereeniging „De Beurtbevrachting" zijn de eerste nieuwe aardappelen vervoerd voor de Groentenmarkt te Amsterdam. BROEK OP LANGENDIJK. Aan de heer W. Giltjes, timmerman alhier, is de bouw opgedragen van de verschillende uitbreidingen der L.G.C.-gebouwen op het terrein van de erven van wijlen den heer D. Wagenaar voor de som van f 29730. NOORDSCHARWOUDE. We vernemen dat de Zangvereeniging te St. Pancras en de muziekvereeniging te Koedijk zich beschikbaar hebben gesteld voor medewerking aan den Landdag voor staatspensioen, uitgaande van de Federatie Alk maar. LANGENDIJK. Met autobussen vol trekken de tuinbouwers er do laatste dagen, vergezeld van vast en los werkvolk, op uit' om buiten Langendijk kool te planten. Er blijkt wel nuchtere kalveren werden weer vlug en duur ver kocht. In paarden was weinig te doen. Overhouders waren niet veel in trek, kalm. Veite schapen, dus de geknipte, die handel was goed. Met de lammeren was het slecht, de gang was f 18f22, maar er is wel voor een hokje f27 besteed per stuk. De handel in oude slachtschapen was zeer matig. Bokken en geiten weinig of geen handel. De biggen wilden ze weer koopen, met een vlug gen handel, evenzoo was het met de schrammen, dat gaat in den regel gepaard met hooger prijzen. De handel in vette varkens was traag, dat komt, het spek wordt tegenwoordig niet gevraagd, dan wordt natuurlijk de koopkracht minder. Zouters gol den tot 42 ct. Op de kippenmarkt was niet veel bijzonders. Boter prijshoudend, er was te kort aangevoerd. uit, dat de oppervlakte, die buiten het eigenlijke tuin- bouwdistrict met winterkool zal worden beplant, weer zeer groot zal zijn. De flnantleële resultaten zijn de laatste 2 jaar van dien aard geweest, dat zij tot uit breiding uitlokken. LANGENDIJK. Er heerscht hier weinig opgewektheid voor den a_s. Verkiezingsstrijd. Alleen de S.D.A.P., die een meeting hield, heeft haar verkiezingsplaten en biljetten aange plakt. Bij de andere partij schijnt het of aan de noodige gelden of aan het noodige vuur en de gewenschte geest drift te ontbreken, misschien wel aan belden. De R.K. hebben geen openbare propaganda noodig, verzekerd als ze er van zijn, dat het advies der klesvereeniglng slaafs wordt opgevolgd. De antl-rev. houden een verga dering ln de kerk, zoodat ook hierbij van de openbare propaganda niets blijkt. De liberale Staatspartij, de Vrij heidsbond, heeft hier officiëel geen enkele afdeeling. Al leen in Zuldscharwoude schijnt zoo iets te bestaan, doch een ledenvergadering is slechts ruim 2 jaar geleden ge houden, toen het tegen de gemeenteraadsverkiezingen liep. Misschien is de heerschende rust de stilte, die aan den storm voorafgaat en wordt straks de achterstand met verdubbelden ijver Ingehaald. Verwacht wordt, dat, als binnenkort een voorman van van de R.K. Volkspartij voor den Bond voor Staats- pensionneering komt spreken, dat de R.K. Staatspartij in het geweer zal komen, om tegen Mr. Arts en zijn aanhangers te waarschuwen. De uitslag zal wel aantoo- nen, dat de R.K., als gevolg van toeneming in aantal, zullen vooruitgaan, zoodat andere partijen, daar de be volking weinig toeneemt, in dezelfde mate zullen ver liezen. ST. MAARTENSVLOTBRUG. Als blijk van erkentelijkheid voor zijn vele bemoeiin gen heeft de heer C. van der Sluijs, Secretaris-penning meester van de Rijvereeniging „W. Friesland" van de leden dier vereeniging een prachtige wandelstok met al paca-handvat en gemonteerd met zilveren band en in- scrijtie ontvangen. Wij behoeven zeker niet te zeggen, dat dit overtuigend bewijs van waardeering door den heer v. d. Sluijs met groote dankbaarheid werd aan vaard. Moge dit mooie geschenk, dat naar wij hopen, hem nog vele jaren tot steun mag zijn, bij den heer van der Sluijs de herinnering levend houden dat de leden der Rijvereeniging zijn moeite en opofferingen op hoogen prijs stellen. ST. MAARTENSBRUG. Naar ons werd medegedeeld is het maken van. een aanbouw van een boerenplaats, voor rekening van den heer G. Hoogvorst te Callantsoog opgedragen aan den heer p. de Leeuw, aannemer alhier. ST.-MAARTENS VLOTBRU G. Naar wij vernemen, is ten huize van C. de Leeuw alhier een geval van roodvonk geconstateerd. ZIJPE. De heer Hooij heeft zijn benoeming tot lid van den Gemeenteraad niet aangenomen. De overige benoemd verklaarde leden hebben hunne benoeming aangenomen. De heer Jan Raat te Burgerbrug Ie zijn opvolger. Als bewijs, dat meer en meer het nut van organisatie wordt gevoeld en erkend, diene, dat het ledental der afdeeling Anna Paulowna van den Modernen Landar- beidersbond, dat voor 3 of 4 maanden terug nog onge veer 160 bedroeg, sindsdien tot boven 200 is gestegen. Verloren: een portemonnale met geld, etc., een horloge ketting, waaraan medaille. Gevonden: een bruin lederen portemonnale met geld, etc., een pakje met kleedingstukken. Inlichtingen worden ter secretarie verstrekt. De postduivenvereniging „Altijd Verder" hield Zon dag 9 Juni een wedvlucht vanaf Compiëgne (Frankrijk). Afstand 430 KLM. De duiven waren om 7.10 in vrijheid gesteld. Aankomst te Anna Paulowna: L G. de Boe 12.5427; 2. G. de Boe 1.02.48, 3. L. Hogewoning 1,04,46, 4. L. Hogewoning 1.08,53, 5 N. Spigt 122.45, 6. L. Hoge woning 1.28.34, 7. W Blaauboer 1,31,12, 8 Jb. Cornelis- sen 1.31.17, 9. L. Hogewoning 1.31.37, 10. W. Blaauboer 1.39.43, 11. W. Blaauboer 1.41.26, 12. N. Spigt 1.45.29, 13. Jb. Cornelissen 2,09,43. De heer G. de Boe stelt voor de volgende vlucht vanaf Chateourouse een verguld zilveren medaille beschikbaar. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Elisabeth Adriana, dochter van W. Tiel en van A. Lips. Simon Rens, zoon van C. F. Polet en van J. Spigt. Nicolaas Johannes, zoon van J. A. Rosloot en van J. V. Punt. Ondertrouwd: Jan Franciscus Romar, oud 33 jaar, landbouwer en Grietje Tiel, oud 25 jaar, zonder beroep, belden wonende te Anna Paulowna. De voorzitter van onze tuinbouwvereeniging, de heer C. Kloosterboer, heeft, nadat hij zitting had In de LGC, sedert de oprichting, als bestuurslid daarvan bedankt. Voor velen zal dit besluit niet onverwacht zijn gekomen, voor zoo goed als alle tuinders in St. Pancras zal het met spijt zijn vernomen. De heer Kloosterboer, die nooit zichzelf naar voren schoof, doch slechts de functie van bestuurslid waarnam, om het belang der tuinders te dienen, heeft in de L.G.C. veel goed en nuttig werk verricht De tuinders zullen hem daarvoor ongetwijfeld dankbaar blijven en zullen onvoorwaardelijk afkeuren de wijze, waarop anderen hem opzij trachten te duwen. Wars van streberij en konkelarij heeft hij er nu zijn bestuurslidmaatschap aan gegeven, en zal een ander moeten toonen, beter de tuin- bouwbelangen te kunnen behartigen dan hij. In de eerstvolgende vergadering van de tuinbouwver eeniging zal deze quaestie nog wel nader besproken worden. Bij de Mij. Trio te Den Oever (sluisbouw) zijn gister 35 arbeiders ontslagen, wegens vordering der werkzaam heden. Ten behoeve der onderhoudswerken zullen op den dijk aan de Oude Zeug 3 Rijksdijkmagazijnen worden gebouwd. Van Donderdag op Vrijdagnacht brak er brand uit in de woning van den heer P. Vis, staande aan de Koningspade alhier. De belendingen werden door de brandweer behouden, doch het perceel brandde geheel uit Vermoedelijke oorzaak kortsluiting. Zomerfeesten V.V.V. Evenals vorige jaren zal ook dezen zomer de Vereeni ging voor Vreemdelingenverkeer weder haar bekende Zomerfeest organiseeren. Dit feest zal worden gehou den op Zondag 22 en Maandag 29 Juli a.s., op het mooie terrein van den heer Timmerman aan den Duin weg. De datum van dit feest is vroeger gesteld dan vorige jaren, met 't oog op 't meest drukke tijdstip van 't seizoen. Het is een bekend feit dat de zomergasten druk mee doen aan volks-en kinderspelen, bloemen corso enz., en 't is van de Commissie goed gezien om in 't laatst van Juli -dit feest te houden, aangezien dan hier de meeste zomergasten gelogeerd zijn. De Commissie, welke met de organisatie is belast heeft geen gemakkelijke taak. Het feest is zeer actueel en 't publiek begint daardoor almeer zijn eischen te stellen. Steeds heeft men zijn aandacht te schenken aan een programma, dat onder 't vele goede oude weer eens iets nieuws biedt doch 't moét gezegd, 't staat er goed voor; we gelooven dsft men met de diverse pro gramma-nummers een gelukkige keuze heeft gedaan. De Zondag, de eerste dag dus, wordt weder met een bloemencorso geopend. Daarpa kinderspelen en als nieuw nummer: Sportdemonstraties (Gymnastiek). Natuurlijk zullen er de noodige kermisvermakelijk heden weer zijn, als vanzelfsprekend zal men ook de mooie groote dansvloer weer neerleggen' waa.r 't in de open lucht er zoo echt gezellig kan toegaan. 's Avonds is daarop een geconstumeerd bal. Als dit nu maar wat vlugger verloopt dan vorig jaar, daar toen 't wachten naar de bekroonde nummers wat al te veel geduld van de nieuwsgierigen heeft gevergd. Doch men leert steeds, en Ieder jaar ziet men meer dingen, welke later weer anders moeten. De tweede dag wordt geopend, hoogstwaarschijnlijk met verrichtingen van de rijvereeniging „Westfriesland" Reeds in 1928 had deze vereeniging hier succes en we hebben in dien tusschentijd veel goeds ervan gehoord, zoodat de prestaties bepaald wel weer vooruit zijn ge gaan. Ook hebben er op dezen dag weder volksspelen plaats, natuurlijk komt men ook hier weer met nieuwe attracties. Des avonds wordt de dansvloer weer open gesteld, en tot officieel slot, 't bekende vuurwerk, dat vorige keeren zoo uitstekend heeft voldaan. Aan den vooravond van de feesten komen we na tuurlijk nog wel weer in ons blad terug op dit program ma. We kunnen echter reeds nu gerust zijn, de opzet is niet minder dan in 1928, zoodat, wanneer 't weer ons hier maar weer goedgezind Is, 't een prachtig feest zal worden, zoowel voor plaatsgenooten en zomergasten als voor de duizenden bezoekers uit de omgeving, die elk jaar naar dit zomerfeest komen zien. De verbouw van de openbare school te Oudendijk, is bulten de daarvoor gehouden aanbesteding, opgedragen aan de Gebroeders Boekei, aannemers alhier. De eerste opname voor de aanhangige uitbreidings plannen, bevaarbaar maken van den W.O.L.-Polder, zijn reeds deze week vanwege het Ingenieursbureau W. C. en K. de Wit te Amsterdam aangevangen. JULIANADORP. Met groot verlangen hadden zij reeds den dag verbeid om het jaarlijksche schoolfeest te vieren en nu was dan Vrijdag den dag bepaald, dat de kinderen van de jong ste leerjaren hiervan het hun toekomende deel zouden krijgen. Reeds vroeg in den morgen zag men ze netjes uitge dost, zich naar de verzamelplaats begeven, vanwaar uit de tocht zou aanvangen, want men ging eerst voor eelti ge uren naar Huisduinen, om zich aan het strand en in den speeltuin van „Dennenheuvel" te kunnen verma ken. Met een drietal autobussen werden zij daarheen vervoerd, en al dreigde zoo af en toe een donkere lucht en al was er misschien wat meer wind dan gewenscht was, dat kon aan de goede stemming van de kinderen toch geen kwaad doen en naar hartelust werd er dus van alles genoten. Later kwam de zon wat meer door de wolken, hetwelk vanzelfsprekend de pret nog verhoogde. Op tijd werd weer naar de school teruggereden want het programma was nog niet afgewerkt Op een stuk land vlak bij het dorp werden thans di verse spelletjes uitgevoerd en daartusschen werd ook voor den inwendigen mensch gezorgd en nam ook dit nog eenige uren in beslag, besloten door de uitreiking der prijzen. 's Avonds was er in de zaal van den heer Beuneman bal met harmoniemuziek. Velen waren daarheen ge trokken en het ging er gezellig toe, een goed begin dus. Maandag a.s. gaan de hoogste klassen op reis naar het Gooi. Breezand, 15 Juni 1929. Den heer Raven, Raadslid en Bouwkundig Adviseur?, gem. A. P. In het raadsverslag van Donderdag heeft u het over verschrikkelijk knoeien dat er gedaan is aan de wo ning van Meeldijk te Oostpolder. Dan begint u met te zeggen, dat de fundeering te smal is; welnu die is smaller dan zij op de teekening stond aangege ven, maar daarentegen is zij nog eens zoo dik en ijzer zit er genoeg in, dat weet Jan Meeldijk, dus fun deering te smal, maar zwaar genoeg om het huis te dragen, zonder dat het zal zakken. En door te spreken: er kan geen l1/^ steens muur op staan, bewijst dat u er heelemaal geen verstand van heeft, want hier staat geen huis met l1/^ steens muren, maar er staat 7 laag trasraam op en voorts steen met spouwmuur, dus beter dan de verordening voorschrijft. En het is geen knoeiwerk, want de heer Meeldijk is er mee accoord gegaan. En nu bewijzen, heer Ra ven, van wat er dan wel is geknoeid, want om maar op praatjes af te gaan en dan in de raadsvergadering iemand te belasteren is geen kunst, maar bewijzen moeten er zijn. Als u weten wil wat werk Schouten maakt, vraagt u het dan maar aan den gemeente opzichter, den heer Dekker, die is ook tijdens den bouw van het huis vorr den heer Meeldijk er ge weest en wij hebben 4 landarbeiders woningen gezet, die geheel in orde bevonden zijn door den gemeente opzichter. Ik eindig met te zeggen, dat de heer Meeldijk zeer tevreden is over zijn woning en dat als hij weer moet bouwen, Schouten en Müntjewerf het weer kunnen aannemen. U, mijnheer de Redacteur, dankend voor de plaats ruimte. E. MÜNTJEWERF. Aannemer. EIERVEILING, SCHAGEN, 13 Juni. Aangevoerd 115867 kipeieren, 5254 Kg. f 5.50, 5567 Kg. f 5.60—5.70, 58—60 Kg. f 5.70—6, 61—63 Kg. f 6—6.40, 6467 Kg. f 6.206.80. ongewogen wit f 5205.80, bruin f 5.806.50, gemiddeld f 5.50, 11646 eendeieren f 5, 13 kalkoeneieren f 8.308.40. HOORN, 13 Juni. 13 Stapels kleine fabriekskaas f 43.50, 9 st kleine boe. renkaas f 45, 5 st. fabrieks comm. kaas f 49, 5 st. boe ren co mm. kaas f 50, alles gemerkt. Totaal aanvoer 32 stapels, wegende 40046 Kg. Handel vlug. BROEK OP LANGENDIJK, 14 Juni 1929. Bloemkool le soort f 33, 2e soort f 21.90, per 100 stuks. Wortelen f 714.30 per 100 bos. Slaboonen f 100, Schot- sche muizen f 15.7018.10, drielingen f 14.70126, kleine f 4.806, per 100 K.G. Aanvoer: 155 stuks bloemkool, 500 bos wortelen, K.G. slaboonen, 1100 Kg. aardappelen. ALKMAAR, 14 Juni. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 52 stapels kl. fabriekskaas f 45, 11 st. fabrieks comm. kaas f 49, 9 st kleine boerenkaas f 46, 34 stapels boeren comm. kaas f 5(^50. Totaal 106 stapels, wegende 165000 Kg. De handel was goed. ALKMAAR, 14 Juni. Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerd 449 H.L.'s als: 173 HL. tarwe f 11—12.25, 112 H.L. gerst chev. f 9—11.50, 132 H.L. haver chev. f 9—11.50, 132 EL haver f 10.2510.75j 16 H.L. boonen w.o. bruine boonen f 3032, duivenboonen f 1416.50, witet boonen f 69, 16 HJL. erwten, w.o. groene erwten (groote) f 20-r20.50, grauwe erwten f 1114.50 per 100 Kg.. Handel goed. AMSTERDAM, 14 Juni. (Bericht v. d. mak. Jac. Knoop.) Zeeuwsche bonten f 13.50, id. blauwen f 13.50, id. bravo's f 11.50, id. roodstar f 1.201.40, id. blauwe poters f 0.501, id. bonte poters f 0.501, IJpolder bravo's f 11.50, id. roodstar f 1.201.40, Noordholl. blauwe f 1.501.75, Hillegommer zandaardappelen f 1.502, Drentsche eigenheimers fl.40 1.75, id. roode star f 1.401.75, Friesche roodstar f 1.10 1.40, per H.L., zomer malta f 14—715, per 100 Kg., ZONDAG 16 JUNI 1929. NED. HERV. GEMEENTE te: Noordscharwoude, voorm. 10% uur, Ds. Zillinger Mole naar. EVANGELISATIE te: Schagen. voorm. 11 uur, Ds. Mansveld, van Amsterdam. Nam. 5 uur, de heer Boon, van Breezand. DE STRIJD GESTAAKT. Thans volkomen overeenstemming over de v/ïjze van beslechting van het geschil. In een Donderdag gehouden vergadering heeft de Bond van Boérenslachtveefondsen besloten, het door de slagers en grossiersorganisaties voorgestelde amen dement (uitbetaling voor kleine afkeuringen in af wachting van de uitspraak der commissie van onaf hankelijke en onpartijdige juristen) aan te nemen. Hiermede is dus het laatste beletsel tegen beëin diging van den marktstrijd en arbitrale beslechting van het geschil uit den weg geruimd, schrijft het Hdbld. Thans wordtt gedaan, wat direct met 1 Mei reeds had moeten gebeuren. Enfin, het kan geen kwaad, dat partijen elkander de tanden eens hebben laten zien, docji het is te hopen, dat in de toekomst dergelijke conflicten vermeden zullen worden en dat men de rechtsquaesties van de machts-lcwestie zal weten te onderscheiden. Hoe verkeerd de belangrijkheid van dit conflict niet alleen, doch van ons veemarktwezen in t alge meen door sommige buitenstaanders met overigens voldoende ontwikkeling beoordeeld wordt, bleek ons nog dezer dagen, toen wij hoorden spreken van „zoo'n slagers- en boerenruzietje op een paar van die vee markten en dan nog maar in twee provincies." Het is daarom wellicht niet ondienstig er op te wij zen, dat op de N.- en Z.-Holl. markten, die bij het conflict (hoewel het alléén vet rundvee betrof) be trokken waren, in het afgeloopen jaar werden ver handeld 540.000 stuks rundvee, 600.000 varkens, 260.000 schapen en eenige tienduizenden paarden.... In elk geval doet het ons genoegen, dat zoowel de boycot der boerenfondsen door slagers en grossiers, als het uit- en afkoopen van vette koeien door de boeren thans tot het verleden behoort en dat. de hou ding van partijen thans gebaseerd zal worden op rechtsgronden. EN DE SUBSIDIEERENDE BUITENGEMEENTEN. .Op initiatief van burgemeester Haringhuizen uit Wieringerwaard, vergaderden Donderdagmiddag in café Central te Alkmaar de vertegenwoordigers van het Centraal Neutraal Ziekenhuis subsidieerende bui tengemeenten. In de vergadering werden de door den Alkmaar- schen Baad in de laatste vergadering vastgestelde nieuwe regelingen uitvoerig besproken. Algemeen oordeelde men het opschrift op het zie kenhuis „Stadsziekenhuis" ongnwenscht. De gelden waren ingezameld voor een „Centraal Neutraal Zie kenhuis", waarom besloten werd aan Alkmaar te ver zoeken den titel te veranderen. Voorts was men van oordeel, dat het onbillijk was tegenover de menschen uit buitengemeenten, die niet bijdragen in de exploitatiekosten, doch die wel .persoonlijk aan de inzameling bijdroegen, om hen per dag een minimum van f 6 te berekenen. De vergadering vereenigde zich met de regeling om de exploitatie avn het ziekenhuis aan een col lege van regenten over te dragen en besloot een voordracht van twee vertegenwoordigers uit de bui tengemeenten in dat college in te dienen. Reeds honderd patiënten. Het Ziekenhuis heeft gister reeds de honderdste patiënt opgenomen. VERKLARINGEN VAN GROOT BELANG. Men schrijft aan de N.R.Ct.: Bij de behandeling van de strafzaak tegen den procu ratiehouder van O. is in verband met het onderzoek naar aanleiding van den 'moord op den heer Lans door de rechtbank een onderzoek gelast in verband met de wijze waarop de hoofdwonden aan het slachtoffer zou den zijn toegebracht. Dr. van Rijsel heeft dit onderzoek gisteren met dr. Huil uit Leiden dr. Hesseling uit Haarlem is geble ken uitstedig te zijn ingesteld in tegenwoordigheid

Schager Courant | 1929 | | pagina 16