De overval op Curacao. De ntiilioenen voor de Zuiderzee- drooglegging. Hoe de overal geschiedde. Nagekomen Berichten. NIEUWE NIEDORP. WINKEL. RUSSISCHE INVAL IN MONGOLIË. Japansch ingrijpen verwacht. OVER DEN OCEAAN. van politieautoriteiten en van mr. J. H. van der Meer, een van de verdedigers van verdachte. Het onderzoek zou tot resultaat hebben gehad dat a.s. Maandag voor de rechtbank verklaringen zullen worden afgelegd, die van groot belang zijn voor dit onderdeel van het gerechtelijk onderzöek. EET GROOTSCHE WERK GEEN FINANCIEELE RAMP VOOR ONS LAND. In de Mem. v. Antw. op het Voorl. Verslag over de wetsontwerpen tot wijziging der begrooting van het Zuiderzeefonds voor 1928, en tot vaststelling der begrooting van dat fonds voor 1929, verklaart de mi nister v. Waterstaat, dat uit de overschrijding der ramingen het vertrouwen daarin, zooals enkele le den meenden, ook voor andere waterstaatswerken niet geschokt behoeft te zijn, en evenmin, mag wor den afgeleid dat er aan het opmaken der ramingen niet voldoende zorg zou zijn besteed, terwijl ook een woord van protest tegen de opgemaakte begroo tingen niet redelijk zou zijn. De hoogere uitgaven dan in 1924 zijn geraamc^ houden in het algemeen verband met de prijsstijgin gen, in het bijzonder met die van baggerwerken, en verder is een tegenvaller ondervonden bij de kosten van de uitvoering van het grondwerk voor de dij ken. Overigens is de technische basis, waarop het werk is stopgezet, tot nu toe proefhoudend gebleken en heeft zich geen enkel verschijnsel voorgedaan, dat aanleiding zou moeten geven om tot andere, meer kostbare constructie- en werkwijzen over te gaan. Uitvoerig becijfert de minister, dat het niet is te voorzien, dat het grootsche werk van de verdere drooglegging der Zuiderzee voor ons land een ge vaar zal worden wat de financiën betreft en op een ramp zou kunnen uitloopen. Ten slotte zal de kost prijs van bet land overeenkomen met de waarde daarvan. Evenals thans bij de Wieringermeer ge schiedt, zal het ook in de toekomst aanbeveling ver dienen, bij voorkeur de financieele regeling zooda nig te treffen, dat dit resultaat bereikt wordt, aan gezien anders na afloop een tekort ter dekking zal overblijven, dat door den rentelast boog zou oploo- pen. Het is den minister niet bekend, dat bij de Zuider zeewerken op onverantwoordelijke wijze met de gel den van den Staat wordt omgesprongen; aangezien in het Voorloopig Verslag elke aanwijzing daarom trent ontbreekt, is het niet mogelijk geweest, ten deze een nader onderzoek in te stellen. 3IEDEDEEDLING VAN DEN MINISTER VAN KOLONIëN. Diens indruk over het gebeurde. In een onderhoud dat de minister van Koloniën gister had met de pers, was Z. Exc. bereid, eenige mededee- lingen te doen over het voorgevallene te Curagao, voor zoover hem tenminste bekend. Het heele geval noemde hij zoo tragisch onaangenaam en blameerend als maar mogelijk was. De beriohten komen schaarsch binnen, maar dat is te begrijpen, omdat de heele overval nog gereconstru eerd moet worden, daar zij zoo snel plaats heeft gehad, dat er niemand is die een volledig inzicht heeft, door dat hij den overval niet geheel heeft meegemaakt. Reeds dadelijk is gezegd, dat de overval ls voorbereid op een wijze, waarvoor men respect moet hebben. De aan voerder en ook generaal Urbino moeten goed op de hoogte zijn geweest van de locale toestanden. Trouwens deze generaal heeft het vorige jaar nog eenige weken gevangen gezeten op het fort Da dag van den overval Des avonds half 10 begon de overval. In de tropen heerscht dan een volkomen duisternis. De gebeurtenis sen waren afgeloopen ongeveer half 3 a 3 uur 's nachts Het was dus uiterst moeilijk zich een denkbeeld te vor men van wat In dien tijd ls gebeurd. Niemand heeft het heele evenement bijgewoond. Ieder woonde maar een klein stuitje bij. En het laat zich hooren, dat, toen het schieten begon, er een paniek ontstond en ieder, die er iets mede te maken 'had, z{jn huls zoo gauw mogelijk heeft gesloten en zich in veiligheid bracht Den dag der overval was een groote schoener uit Venuzuela binnengekomen, maar de passen voor al de opvarenden waren volkomen in orde, zoodat er geen reden was ze te weren. Behalve met den schoener moeten er echter op Vrijdag, nog vele kleine troepjes geland zijn in de vele kreken van het eiland. Practisch is het onmogelijk, dergelijke clandestiene landingen te ontdekken of te beletten, of, daardoor geheel te voor komen. De overval is begonnen te half tien, toen het in het tropisch klimaat volkomen duister was en geheel afgeloopen om drie uur- in den morgen. Alles heeft zich dus in den nacht afgespeeld. Drie volgeladen autobussen verschenen In de stad. Terwijl in Willemstad op Zaterdagavond een druk ver keer is en politie dus voor een groot deel over de stad verspreid is, verschenen plotseling drie volgeladen autobussen die met groote snelheid naar het fort, de hoofdwacht en het kampement reden. Deze volgeladen autobussen waren op dat uur van den dag op zich zelf geen bijzonder verschijnsel. Het geheel gebeurde echter met zoo verrassende snelheid, dat in enkele seconden de wachten op drie punten overrompeld werden en buiten gevecht gesteld. Voor zoover beschikbaar hebben de militairen zich krachtig verdedigd. Of er dooden of gewonden bij de aanvallers waren kan op dit oogenblik nog niet worden medegedeeld, waarschijnlijk veel, maar deze zijn mee genomen met het schip. Thans heeft er te Willemstad nog een onderzoek plaats, of er nog gewonden zijn, doch dit is nog niet afgeloopen. In.de drie autobussen waren naar schatting samen een 90 man. In de stad zelf be vonden zich echter eenige hónderden handlangers, die blijkbaar wachtten of het afgesproken sein, zich aanslo ten en direct van wapens en munitie voorzien werden, die bij den overval werden buit gemaakt. De commandant van de politietroepen kapitein Bor- ren kon nog gewaarschuwd worden en deze begaf zich direct naar de hoofdwacht, maar werd daar overmees terd. Ook de gouverneur kon nog telefonisch van den overval op de hoogte worden gesteld, maar deze kon daarna geen verbinding meer krijgen met fort of kam pement. Tussohen elf en half twaalf drong een groot aantal van de overvallers het huis van den gouverneur binnen en eischte van hem, dat hij zou meegaan. De gouver neur was alleen en inziende dat tegenstand tegen de overwacht toch geen zin had heeft hij zich aan de bandieten overgegeven. Aan den gouverneur werd mede gedeeld dat als hij hen niet met het in de haven lig gende schip liet vertrekken, dat dan de stad in brand zou worden geschoten evencis al de rondom de stad liggende etablissementen van de petroleum-maatscbap- pij. Tegenover deze bedreiging ls de gouverneur ge- Rectificatie. Naar aanleiding van het verslag, van de vergadering van de Middenstandsvereeniging voorkomende in ons blad van Donderdag jl. deelen wij mede, dat niet de heer C. Rutsen, maar de heer A. Visser secretaris is van IJs- en Volksvermaak. Vrijdag had de stemming plaats voor voorzitter van den Oosterpolder onder Winkel en Nieuwe Nie- dorp, wegens bedanken van den heer Strijker. Uitgebracht zijn 90 stemmen, waarvan 3 blanco, waarvan 77 op den heer Jb. Kooij Klz. te Nieuwe Niedorp, die derhalve benoemd is. Voorts waren uit gebracht op den heer G. Kamp te Winkel 9 stem men en op den heer K. Meurs te Winkel 1 stem. Vrijdagavond vergaderde de afd. „Volksonderwijs" ten huize van den heer Laan. Met een woord van welkom opent de voorzitter de vergadering, waarna de secretaris de notulen der vo rige vergadering leest, welke worden goedgekeurd. Door den heer Rietbergen wordt verslag uitgebracht van de door hem bijgewoonde vergadering te Amster dam, welke verslag met belangstelling wordt gehoord en in dank aanvaard. Voorts wordt medegedeeld, dat er een propaganda-commlssie is ingesteld voor de kop van Noordholland, waarvoor het initiatief is genomen door de afdeeling Den Helder, en waarvan de heer Rietbergen bestuurslid is geworden. De verschillende instellingen en afdeelingen worden voor een of ander doel geldelijke bijdragen gevraagd, doch om redenen van financieelën aard voor kennis geving aangenomen. Door een 12-tal jonge dames zijn bloempjes verkocht en opgebracht f 50.41 of f 12.50 meer dan vorig jaar. Van de opbrengst komt ten goede van de kas der afdeeling. Aan de jonge dames wordt een woord van dank gebracht voor hun werk. Schooispaarbank Winkel. Namens de commissie wordt door den heer W. Keetman verslag uitgebracht. Aanwezig op 1 Januari 1928 f 387.01, ingelegd f 121.85, gekweekte rente f 57.96%, aanwezig op 1 Jan. 1929 f 566.82%, uitbetaald f 127.66, aanwezig f 439.16%, voor uitgang f 52.15. De commissie heeft alles In orde bevonden en adviseert tot goedkeuring. Overeenkomstig dit advies wordt be sloten en de beheerders der Spaarbank bedankt voor zwicht, want de gevolgen daarvan zouden nog veel erger zijn geweest. De weermacht op Curagao. De weermacht is op het oogenblik van Curagao niet verzwakt, het telt op het oogenblik nog ongeveer 130 man, die ruimschoots van wapenen en munitie voorzien zijn. De bedoeling is altijd geweest deze macht tot 200 man op te voeren. De werving daarvoor had hier te lande nog steeds plaats. De overval had geen ander doel dan wapenen en munitie bult te maken. Indien er op het oogenblik een marineboot te Willem stad zou zijn geweest, dan had een dergelijke overval op Zaterdagavond daardoor toch niet belet kunnen worden Het eenige wat op het oogenblik gezegd kan worden is, dat de recherche niet op de hoogte was van hetgeen gebeuren ging, maar daarvoor zijn verzachtende om standigheden. Thans bestaat er geen gevaar meer. De gouverneur heeft een censuur uitgevaardigd, alleen voorkoming van uitzending van sensatieberichten. Het onderzoek duurt intusschen nog voort, zoodat omtrent hetgeen er na de gevangenneming van den gou verneur gebeurd is, en de wijze, waarop de orde daarna op Zondag is hersteld nog niets positiefs kan worden medegedeeld. Een nieuw communiqué. Omtrent de gebeurtenissen op Curagao deelt het mi nisterie van Koloniën nog o.a. het volgende mede: Uit de gisteren ingekomen nadere berichten van den Gouverneur blijkt, dat de overval van het militair kam pement te Willemstad door een bende Venezolanen, on der leiding van Urbina zeer goed was voorbereid en met groote snelheid ls uitgevoerd. De aanvallende bende was plaatselijk gevormd; de aan- valstroep, de versterkings- en de afzettings-afdeelingen traden elk afzonderlijk op. De aanvalstroep bestond uit meerendeels vreemde elementen, die kortelings op der gelijke passen te Willemstad waren aangekomen, de aanvulling van deze kern vond vermoedelijk mede plaats uit in Curagao gevestigde Venezolanen, die te Willem stad een kolonie van ongeveer 2000 personen vormen. Nadcro bijzonderheden De inzittenden van de autobussen, ongeveer tachtig In getal, splitsten zich in drie groepen, sloegen in enkele seconden de wacht neer, omsingelden het in het fort aanwezige 24 man sterke piket militairen en bezetten het arsenaal ter plaatse. Bedoelde militairen hebben zich van hun revolvers bediend voor hun verdediging, maar konden niet aanvallend optre.den tegen de met automatische geweren, karabijnen, pistolen en klewangs gewapende bende. Van het garnizoen, dat 136 man sterk was, waren op het tijdstip van den overval in de hoofdwacht aan wezig zes politiemilitairen, in het fort zelf het piket in rust. De dienstdoende militaire politie surveilleerde op straat en was over het geheele stadsdistrict verspreid. Twee ploegen waren buiten dienst en buiten de kazerne. Binnen een kwartier na den overval was de bende meester van het fort, Daarop kwamen onmiddellijk van alle^kanten aanhangers aanzetten, die zich van wapenen voorzagen of hun bewapening aanvulden uit de daar ge roofde voorraden. De in de stad dienstdoende politie-militairen, die op dat oogenblik niet over geweren de beschikking hadden, begaven zich na alarmeering snel naar het fort, doch bevonden de toegangen tot het centrum der stad, alwaar zich het fort bevindt, reeds afgezet door handlangers van de bende. De Gouverneur ontving kort na den overval bericht daarvan, doch bevond toen, dat de telefonische verbin ding van het Gouvernementshuis met de politiewacht gestoord was. Nader ontving de Landvoogd de mede- deeling van den troepencommandant in persoon, dat hij gevangen was, dat de Venezoalanen de macht in han den hadden en dat zij op den wapen- en munitievoorraad beslag hadden gelegd. Zij hadden hem medegedeeld, 'niets tegen Curagao in den zin te hebben, daarentegen zoo spoedig mogelijk met het stoomschip „Maracaibo" te willen vertrekken, met medeneming van de door hen buitgemaakte wapenen en munitie. Zou tegenstand wor den geboden, dan zouden zij de stad pulnderen en de werkplaatsen van de Curagaosche Petroleum Industrie- Maatschappij in brand steken. De Gouverneur heeft zich daarop gedwongen gezien, den agent van de reederij, aan welke de „Maracaibo" behoort, te verzoeken, zijn medewerking te verleenen om het schip et doen uitvaren. Het is onbekend gebleven, hoeveel verliezen de bende geleden heeft. Een tiental personen, verdacht van medeplichtigheid aan den overval, is thans in hechtenis. zijn gehouden beheer en de commissie voor haar onder zoek. De commissie voor het nazien der schoolspaarbank te Lutjewinkel is niet aanwezig, zoodat dit rapport wordt afgewacht. De commissie voor het nazien van de rekening van den penningmeester brengt bij monde van den heer Dek ker verslag uit en rapporteert alles in goede orde te hebben bevonden. De ontvangsten hebben bedragen f 677.20, de uitgaven f 62624, batig saldo f 50.95, Het ledental is achteruitgegaan met 5 en het getal begunstigers met 10. De gemiddelde kosten voor de schoolreisjes hebben be dragen: naar Amsterdam per kind f 3.75, naar IJmui- den per kind f 2.87, naar Bergen en Egmond f 2.35, plaatselijk feest f 1.05. Na deze mededeelingen wordt overeenkomstig het voorstel der commissie de rekening goedgekeurd en den pennnigmester gedechargeerd en de commisie bedankt voor haar onderzoek. De schoolreisjes worden in groote lijnen vastgesteld als het vorige jaar. Ie en 2e klas plaatselijk feest; 3e en 4e klas naar Bergen en Egmond; 5e klas naar IJmuiden; 6e en 7e klas naar Amsterdam, behalve die kinderen, die reeds tweemaal naar Amsterdam zijn geweest Voor de diverse categorie zullen vermoedelijk 55, 73, 34 en 44 kinderen deelnemen, waarvan de kosten worden begroot op f 491.88. Omtrent de vraag of een kind dat 1 Mei naar een andere gemeente vertrekt en daar de school bezoekt, nog kan deelnemen aan het reisje te Winkel, dat dus komt nadat zij reeds is vertrokken, wordt uitvoerig gesproken en verschillende mogelijkheden maken een bindende be slissing mogelijk, zoodat het bestuur vrijheid van hande len krijgt. In beginne huldigt men den leer, dat men van een kind dat de gemeente verlaat af is, behoudens ver schillende buitengewone gevallen. Elk kind, dat van school verwisseld zal niet meer dan één maal mede mogen in hetzelfde jaar. De vraag of met het oog op het langer schoolgaan der kinderen, van 6 leerjaren tot 7 leerjaren, geen verande ring moet worden gebracht in de regels der schoolreis jes, wordt gesteld door den heer Mulder. De Voorzitter acht het van belang dit punt met het oog op den veranderden toestand ernrtig, onder het oog te zien. Verandering nu reeds, Is niet gewenscht en onvoorbe reid. Voorts houdt het nauw verband met de financiën. Zal echter een volgende vergadering een punt van be spreking uitmaken. Bij de rondvraag wordt de vraag gesteld, hoe te han delen is voor een kind dat spaarde te Winkel en door verhuizing te Lutjewinkel is gekomen, nu doorspaart op hetzelfde boekje en daardoor het boek te Lutjewinkel van de gespaarde gelden niet in overeenstemming is met het spaarboekje. In overweging wordt gegeven het geld te Winkel op te vragen en over te storten in de spaarbank te Lutjewin kel. De heer Dekker vraagt wat het bestuur denkt te doen om het ledental op te voeren. De Voorzitter deelt mede dat het bestuur actief zal zijn, dit werd reeds eerder gedaan, doch niet met veel resultaat, maar nog zal er een poging worden gedaan. Het bestuur zou zoo gaarne zien dat er niet altijd gevraagd moest worden, doch belangstellende ouders van kinderen en kindervrienden, die telkens getuige zijn van de genoegen welke de jeugd worden bereid, eens vrfj willig zich aansloten. Daarna sluiting. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Geurtje Theodora Margaretha, dochter van J. G. van Bomeveld en van C. H. Bos. POLITIE. Verloren: Eenige rijwielbelastingplaatjes, een taschje en een Llp's huissleutel. CHAILAR DOOR DE RUSSEN BEZET. Dreigt er een oorlog? Reuter meldt d.d. gisteren uit Londen: Een niet-officieel bericht uit Russische bron uit Charbin meldt, dat Sovjettroepen Chailar, een belang rijke stad aan den Chineeschen Oosterspoorweg, hon derd mijl ten Oosten van Mantsjoeli, zijn binnenge drongen. Nanking overweegt diplomatieke stappen. Rusland streelt naar consolidatie in Buiten-Ifiongolië. Volgens dagbladtelegrammen uit Peking hebben Sovjettroepen een inval gedaan in Mongolië bij wijze van vergeldingsmaatregel voor de jongste invallen in de consulaten der Sovjets, in het bijzonder dat van Charbin, en de aanhouding van ambtenaren. Tsjang Sen Liang, de militaire opperbevelhebber in Mandsjoerijen, beweert in staat te zijn, de grens te verdedigen, doch de regeering te Nanking heeft het voornemen, diplomatieke stappen te doen. Men veronderstelt dat de Sovjet zal overgaan tot consolidatie van de vereenigde republiek van Buiten- Mongolië als een Russische staat en het deel van Binnen-Mongolië, dat aan China behoort, zal bezet houden, totdat China genoegdoening zal hebben ver schaft. Indien de zaken verder gaan dan dit, acht men het niet uitgesloten, dat Japan tusschenbeide zal komen. Nieuwe arrestaties In Mandsjoerlje. De „Izwestija", het officieel orgaan der Sovjets, pu bliceert een telegram uit Charbin, dat meldt dat de Chineesche autoriteiten de Sovjet-scholen in de sta- titonsplaatsen van den Chineeschen Oosterspoorweg hebben doorzocht en dat de directeur der scholen en eenige andere onderyvijzers zijn gearresteerd. De oorzaak van dezen inval. De oorzaak van dezen Sovjet-Russischen inval in het Chineesche gebied is niet ver te zoeken. De regee ring te Nanking heeft door de talrijke arrestaties van Russische ambtenaren, den laatsten tijd aan het ge duld van de sovjet-autoriteitetn wel zeer zware eischen gesteld, en tenslotte is dan in den vorm van bovengemelden inval de hom gebarsten. Met Mongolië is hier Buiten-Mongolië bedoeld, dat na veel geharrewar bij een Russisch-Chineesche over eenkomst van 1924 als een onschendbaar deel van China erkend is, maar waar desondanks de Russi- schen invloed veel sterker dan de Chineesche geble ven is. Daarvoor was het het streven van Moskou ge weest, Buiten-Mongolië tot een onafhankelijken staat onder Russische bescherming te maken. De inval van de Russen in dat land verandert dus eigenlijk niet veel aan den toestand, en in den bewogen tijd tus- schen 1921 en 1925 zijn de roode troepen er ook reeds baas geweest; De vraag is alleen, of de Russen hun krijgstocht naar Binnen-Mongolië, het eigenlijke Chi neesche deel van het land en naar de grens van Mantsjoerije zouden willen voortzetten. De Engelsche correspondenten gelooven, dat het den Russen er al leen om te doen is, Buiten-Mongolië weer stevig on der hun invloed te brengen en mogelijk tot een Rus- sischen staat in de Sowjet-Unie te organiseeren en middelerwijl een deel van Binnen-Mongolië als onder pand te houden, tot China aan de eischen van Moskou voor het tegen de Sowj et-Russische consuls bedre ven geweld, genoegdoening heeft gegeven. Zoodra de Russische troepen Mantsjoerije zouden bedreigen, kan men er zeker van zijn dat Japan, het welk daar groote belangen voor zijn kapitaal beleg gers te verdedigen heeft, zich krachtig zal laten gel den. Dreigt er een oorlog? Men seint uit Peking aan de „Daily Tel.", dat tege lijk met den inval der Russen in Mongolië de Chi neesche consulaten in Rusland door gewapende troe pen werden omsingeld. De Chineesche opperbevelheb ber in Mandsjoerije, de zoon van wijlen Tsjang Tso Lin, verklaart dat hij 300.000 man goed uitgeruste troepen onder zijn commando heeft, met inbegrip van veldkanonnen en houwitsers en voor twaalf maan den ammunitie in voorraad heeft. De Chineesche troepen hebben bevel gekregen zich gereed te houden voor mobilisatie. Moskou heeft in Duitschland zestig vliegmachines besteld. De Wit-Russen hopen op oorlog, daar zij daarbij een kans krijgen voor een contra-revolutie. Doch zoo ver is het natuurlijk nog niet. Blijkens telegrammen uit Sjanghai en Peking hecht men daar weinig geloof aan de berichten omtrent een Russischen inval in Mongolië of Mandsjoerije. In Chineesche kringen te Peking heeft men dienaan gaande geen enkele inlichting ontvangen en evenmin heeft eenig officieel of niet-officieel bericht Tokio be reikt. DE „GELE VOGEL" OP DE SPAANSCHE NOORD KUST GELAND. IN PLAATS VAN TE PARIJS. Grooter benzine-verbruik door een blinde passagier daarvan de oorzaak. Donderdagmorgen om 10.10 is het Fransche vlieg tuig „l'Oiseau Jaune" de Gele Vogel van het Amerikaansche vliegveld, Old Orchard vertrokken om den Oceaan over naar Parijs te vliegen. Aanboord van het vliegtuig, dat 4200 liter benzine inhield, bevonden zich drie personen. IN SPANJE GELAND. Uit Parijs wordt gemeld: Volgens een bericht van Havas uit Santander is het vliegtuig De Gele Vogel bij Comillas in de buurt van Santander geland. (Santander is de hoofdstad van een gelijknamige Spaansche provincie aan de Noordkust bij de Golf van Biscaya). Het verloop van de vlucht. Wij laten hieronder de voornaamste telegrammen volgen, die over het verloop van de vlucht binnen kwamen. De pakketboot „Rochambeau" meldde, dat de „Oiseau Jaune" om 2 uur Amerikaanschcn tijd radio- teltgrafisch mededeelde, dat hij wegens het groote benzine-verbruik koers zette naar de Azoren en vandaar op de Portugeesche kust zou aanhouden. Naar schatting bevond de vliegmachine zich toen 1600 mijlen van de Amerikaansche kust. De moge lijkheid wordt geopperd, dat het groote verbruik van benzine wordt veroorzaakt, door de extra-belasting, tengevolge van een zich aan boord bevinden van den blinden passagier. Dit zou een 16-jarige Amerikaan zijn, die ongemerkt aan boord was geslopen, maar wat intusschen voor de vliegers het nadeel opleverde, dat hun toestel nu boven de gemaakte berekeningen belast was. Het Meteorologisch Instituut te Parijs deelt mede, dat de vliegers waarschijnlijk slechts gedurende de eerste 1800 a 2000 K.M. goed weer hebben gehada Daar moeen zij in een 800 K.M. breed gebied van lagen druk zijn graakt met zeer krachtigen Noordwestelijkea wind (80 a 90 K.M. per uur) en regen en mist. Men verwachtte, dat Indien de vlucht slaagt, het vliegtuig des avonds tusschen 10 en 12 uur te Le Bour get, het vliegveld bij Parijs, zou aankomen. Te Le Bour- get werden reeds alle voorbereidingen voor een feeste lijke ontvangst getroffen en politie en soldaten werden gereed gehouden om het terrein af te zetten. Nog geen bevestiging? Wolff meldt uit Parijs: Het bericht van de landing van den Gelen Vogel bij Santander is tot nu toe nog niet bevestigd. Daarentegen hebben, naar Havas uit Bordeaux meldt, de radio-stations Bordeaux en Lissabon om 23 uur alle schepen bij de Portugeesche kust gevraagd, of zij met den Gelen Vogel in verbinding staan. Tot nu toe is geen antwoord ontvangen. DE MALSCHE BIEFSTUK. (II 420). Hoe hebt u zoo'n kracht in uw mond Gekregen Ik heb miin tanden op uw biefstukken geoefend.

Schager Courant | 1929 | | pagina 17