Raad Warmenhuizen. DE LANGENDIJKER GROENTENVEILINGEEN. De nieuwe Autobusdienst Schagen— CallantsoogDen Heider. ANNA PAULOWNA. HOOGWOUD. LANGENDIJK, WIERINGERWAARD. ZIJPE. AMSTERDAM, 1 Juli. Vee. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 651 vette koeien waarvan de prijzen waren: le kw. f 1.10-1.16, 2e kw 1 0.94—1.08. 3e kw. f 0.80—0.92, mindere soort t 0 70—0 80 per Kg. slachgewicht, 170 melk- en kalf- koeien f 300—100, per st, 122 vette kalveren 2e kw. f 0.82 —0 94 3e kw 1 0.70—0.80 per Kg. levend gewicht; 97 nuchtere kalveren f 13-23, 30 schapen t 34-44, 54 lam- f 04qo 490 varkens, Holl. Overz. en Geld.: le kw vieeschvarkena f 1.01-1..03 Holl. 2e kw. 1 0.98-1, vette varkens f 0.98—1, per Kg. elachtgewicht, 73 paar den f 200—300. ALKMAAR, 1 Jul1- O- heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 64 vette koeien f 250-7-400, handel stug, 16 vette kalveren 50130, vette kalveren per ned. pond f 120—1.50, 36 nucht. kalv. (slacht) f 828, 6 vette schanen 469 vette varkens (zware) per ned. pond f 0.86 091 z'0uters per ned. pond f 0.90, handel goed. AMSTERDAM, 1 Juli. Aardappelen. (Bericht v. d. mak. Jac. Knoop.) Zeeuwsche bravo's 0 75—1.1O, IJpolder bravo's f 0.751.10, Bevelanders 2 0751.10, per H.L., Andijker muizen f 77.50, kleine muizen f 44.50, Langendijker muizen f 78, per 100 j£g.; Noordholl. roode star f 1.101.50, Anna Paulowna roodstar f 1.101.50. Texelsche roodstar f 1L50, Frie- sche roodstar f 0.751.10, per H.L. Westl. muizen f 7 8, id. kleine muizen f 45, zomer malta f 1517 per 100 Kg. AMSTERDAM, 1 Juli. Granen. Oude tarwe f 11.2511.50, rogge f 10.7511.25, che- valier gerst f 11.5012, haver f 1010.50, duiveboonen f 14—16 per 100 Kg. BROEK OP LANGENDIJK, 1 Juli. Schotsche muizen f 4.606.80, drielingen f 1.803.80, kleine f 0.90, tomaten A f 48.90, B f 44.90, C f 41.70, CC f 36.10, per 100 Kg., boswortelen f 7.909.10, per 100 bos, bloemkool f 21.9022.60, IE f 15.40 per 100 stuks. Totaal aanvoer: 183000 Kg. Schotsche muizen, 8000 Kg. tomaten, 11000 bos worteeln, 213 stuks bloemkool. NOORDSCHARWOUDE. 1 Juli. Schotsche muizen f 5.706.50, drielingen f 2.102.50, •kleine f 1.10 per 100 Kg., bloemkool f 20.10 per 100 stuks. Totaal aanvoer: 20600 Kg. aardappelen, 20 stuks bloemkool. WARMENHUIZEN, 1 Juli. Schotsche muizen f 5.306.50, drielingen f 2.503.00 per 100 Kg. Totaal aanvoer 3500 Kg. aardappelen, WINKEL, 1 Juli. Aardbeziën f 3037, slaboonen f 3031, per 100 pond, bloemkool f 1517, kropsla f 12, komkommers f 13 —15 per 100 stuks. Stand der aardappels goed tot zeer goed; gunstige verwachtingen voor het beschot Prijzen der aardappels zeer laag. Wortelen vry goede prijzen. Tomaten duur. Bloem kool lager^ Aanvoer snjj- en slaboonen, hooge prijzen. Uien laag. Wie de tuinbouwakkers langs vaart, komt tot de overtuiging, dat de stand der vroege aardappels goed tot zeer goed kan worden genoemd. Het beschot wordt daarmee in evenredigheid geacht zoodat reeds 2 fac- .toren aanwezig zijn, om een bevredigende uitkomst te verwachten. Toch is de prijs de hoofdfactor,*en deze is verre van bevredigend. Het koude weer der laatste dagen heeft tot gevolg, dat de oude aardappels, d»e blijkbaar nog in vrij gropte hóeveelheid aanwezig ziin, weinig in kwaliteit achteruitgaan. Bovendien worcren weer heel wat buitenlandsche aardappels op de di verse markten aangevoerd, beide oorzaken, dat de Hollandsche aardappels niet dien prijs opbrengen, die noodzakelijk gemaakt moet worden, om van 'n loonende teelt te kunnen spreken. In België wordt veeï goed- kooper geproduceerd dan in Nederland, weshalve het moeilijk is tegen dit land te concurreeren. We hoorden enkele bouwers de verzuchting slaken, dat de Hol landsche tuinbouwers op het oogenblik de zeer nu- deelige gevolgen ondervinden van den ijver, waarmee de pootgoedcommissies en ook wel de kooplieden ons gezond en aan de hoogste eischen voldoend pootgoed aan het buitenland hebben verkocht. De aanvoer van vroege aardappels was verreweg het grootst aan de veiling van de Langendijker Groen- tencentrale, n.1 ongeveer 112 spoorwagens van 10.000 K.G., aan de veiling van den Noordermarktbond was dit ongeveer 20 spoorwagens. De prijzen, die In het be gin der week, al niet bijzonder hoog waren, liepen in 't vervolg zeer sterk terug. Maandag werd f 11.20 f 12.50 besteed te Broek op Langendijk; te Noordschar- woude was deze prijs gemiddeld nog f 0.80 lager. Den volgenden dag liepen de prijzen f 2 a f 3 terug, welke teruggang zich voortzette, zoodat te Broek Zaterdag nog slechts f 5.106.80 werd besteed. Te Noordschar- woude werd ongeveer dezelfde prijs besteed_ Voor dezen tijd is dit veel en veel te laag en op verre'na niet loonend. Bij het tegenwoordige beschot moest het minstens het dubbele zijn. De akkers moeten echter ruim worden gemaakt, daar er nog kool op moet wor den geplant als nateelt. De prijzen, boven genoemd, be treffen' de groote aardappels; drielingen brengen slechts de helft op van de bovengenoemde prijzen, ter wijl kleine de laatste 4 dagen der week ongeveer f 1 golden. De prijzen der wortelen weken niet veel af van die der vorige week. De week zette in met een prijs van f 7.108.50 en eindigde met f 7.809.20. Al zijn deze prijzen niet hoog, ze kunnen toch bevredigend v«orden genoemd. De aanvoer beliep ongeveer 66.000 bos, alleen te Broek op Langendijk; te Noordscharwoude werden nog geen wortelen geveild. De tomaten waren wel niet zoo peperduur als de voorafgaande weken, toch konden de prijzen weer heel hoog worden genoemd: van f 50 tot f 60 voor A-kwa- llteit, f 47.50—57 30 voor B, f 49.90—60.50 voor C en f 4247 voor CC. Aangevoerd werden ongeveer 52.000 K.G. Een partijtje slaboonen bracht te Broek op Langen dijk f 50.70 op, snijboonen f 59. In Noordscharwoude deden spercieboonen f 45. Bloemkool was lager in prijs dan de vorige week, ofschoon op het eind der week weer een stijging viel, waar te nemen: van f 22.30 in 't begin tot f 25 op 't eind der week. Aan de veiling van den Noordermarktbond werd nog rabarber aangevoerd, die f 0.60 per 100 K.G. op bracht, het plukken dus niet waard. Nog werden aan deze veiling 500 K G. uien gemarkt, die f 3.10 tot f 3.80 opbrachten. Vergadering van den Raad, op Maandag 1 Juli 1929, des middags half 4. Alle leden zijn aanwezig. Voorzltte: de heer 1L Nolet, burgemeester, secretaris de heer H. G. Rijs. Na opening wordt goedgevonden, de vaststelling der riotulen van de vorige vergadering uit te stellen tot de volgende vergaderir-U. Ingekomen stukken. Ged. Staten berichten de ontvangst van de instruc tie voor de vroedvrouw, belast met de armenpraktijk. Het verslag over den toestand en de exploitatie van het gasbedrijf over 1928, te behandelen bij de gemeente rekening. Het verslag van de Centrale Amoniakfabriek over '28. Het verslag van den toestand der gemeente over '2a. Het jaarverslag van den dienst der Arbeidsbemidde ling en werkloosheidsverzekering in het district Den Helder. De verslagen zullen clrculeeren. Mededeelingen. Op 28 Juni 1929 zijn kas en boeken van den gemeen te-ontvanger opgenomen en was overeenkomstig die boeken in kas f 2.033.40^. Op 30 Juni 1929 is de kas van het tuinbouwbedrijf opgenomen en was in kas f 6.21. Voorgesteld wordt een besluit te nemen tot af- en overschrijvingen op den dienst 1928 en vast te stellen twee suppletoire begrootingen. Nadat de heer Slot enkele Inlichtingen had gevraagd en verkregen, wordt een en ander goedgekeurd. Hot handwerk-onderv.'ijs te Schoorldam. Voorgesteld wordt aan de O.L.-school te Schoorldam tot onderwijzeres in de handwerken te benoemen Mej. W. G. Slijkerman, op een salaris van f 75 per weke- lijklijksch lesuur, dat Is voor elk uur dat per week les wordt gegeven f 75 per jaar. De Voorzitter licht toe, dat Mej, Molneaar door hare tijdelijke aanstelling als onderwijzeres aan de O.L.- school, niet meer in staat is het handwerkonderwijs op Zaterdagmorgen te Schoorldam te geven. Waar bleek, dat de ouders der kinderen meer prijs stele"-n op een vrijen Woensdagmiddag dan op een vrijen 'er- dagmorgen, was het niet mogelijk Mej. Molenaar i te doen geven en hebben B. en W. zich gewend tot Mej. Slijkerman en deze verklaarde zich bereid zich met het geven van het onderwijs te belasten. Verschillende leden wijzen op de onduidelijke om schrijving van het voorstel op de agenda, een salaris van f 75 per wekelijksch lesuur. De secretaris deelt mede, dat ook de Onderwijswet een dergelijke omschrijving geeft. De heer Molenaar oordeelt echter, dat dit nog geen reden behoeft te zijn voor een ander om onduidelijk te zijn en de. heer Slot bleek reeds aan een drukfout te hebben gedacht. De heer De Groot deelt mede, dat het voorgestelde salaris overeenkomt met dat voor het vervolgonderwijs. Mej. Slijkerman wordt met algemeene stemmen be noemd. De heer J. Kraakman verzoekt voor wijlen A. Kraak man ontheffing van hondenbelasting. Wordt toege staan. De rondvraag. De heer Swan zegt dat in de vorige vergadering be sloten is tot uitdiepen van de sloot achter de school, voor gezamenlijke rekening van gemeente en banne. Als voorzitter van de banne heeft spr, zich in verbin ding gesteld met den heer Westra, maar deze oor deelde dat het werk moeilijk is aan te besteden, door dat er zooveel puin, steenen en oud ijzer ligt. Spr. be aamt dit en uitvoering in daggeld is dus wel het beste. De heer Molenaar vraagt of er dan niet een slag is te slaan naar de kosten, maar de heer Swan oordeelt dat erg moeilijk en wijst op het uitsteken van de nieuwe brug. De heer Swan merkt dan verder op, dat het door hem gesprokene in de vorige vergadering, over het wonen van den heer Dijken in Schoorl, niet goed in de Alkmaarsche Courant werd weergegeven. Het was alsof spr. daar geen bezwaar tegen had, maars pr. heeft het tegenovergestelde trachten te beweren. Wel oor deelde spr., dat de onderwijzerswoning wel weer ver huurd zoifworden, maar spr. had gezegd, het op hoogen prijs te stellen, als het hoofd zoo dicht mogelijk bij de school woonde. De Voorzitter zegt ook ooit een andere meening van den beer Swan te hebben gehoord. Hierna sluiting. Met een enkel woord hebben wc in het no. van Za terdag j.1. reeds mededeeling gedaan van de nieuwe autobusdienstregeling Schagen—Den Helder op Maan dag 1 Juli zou met dezen dienst worden begonnen en de onderemr, de heer Jn v. Scheijen, had voor deze gelegenheid de gemeentebesturen van Den Hel der, Callantsoog, Zijpe en Schagen, benevens enkele vcreenigingen en de pers uitgenoodigd. Te kwart over negenen zou voor de genoodigden vanaf 'het raadhuis worden afgereden en op dat uur bleken voor den officieelen rit aanwezig te zijn burge meester en wethouders der gemeente Schagen, voor de Schager Handeldrijvende en Industrieele Midden- standsvereeniging de heeren A. M. Kossen en C. Rog geveen Cz., voor de Vereeniging „Algemeen Belang" de heeren Mr. J. A. E. Buiskool en A. Zijdewind. Door bijzondere omstandigheden was „de Hanze" niet vertegenwoordigd. Hoewel de bus uitsluitend voor de genoodigden reed (een tweede bus reed voor de reizigers) stapte ook reeds een tweetal passagiers voor Callantsoog in. In een goed zittende Opel-autobus ging het dan langs Lagedijk, Schagerbrug, Keinsmerbrug, 't Zand, Hoek Boschweg naar Callantsoog, waar het gezel schap ten raadhuize werd opgewacht door het ge meentebestuur van deze gemeente. Mede ten raad- huize waren aanwezig de heeren P. Vos, Smit en Ivooijman, als leden van het bestuur der V.V.V. te Callantsoog en een Heldersche collega. Nadat de verwelkoming had plaats gehad en een kopje koffie, benevens een sigaar was aangeboden, ham de heer Mr. D. Breebaart, burgemeester van Callantsoog, het woord, die de aanwezigen hartelijk welkom heette op dezen voor Callantsoog zoo be langrijken dag. Spr. wees er op dat we hier bijeen waren hij dagvaarding op korten termijn, doordat de concessie-verleening Donderdag telefonisch werd me degedeeld. Spr. wijst op het belang contact te heb ben met de omgeving. De behoefte aan een betere verbinding met Den Helder, Schagen en Zijpe, w ook vooral in Callantsoog gevoeld en het verheugt spr., dat Callantsoog dan eindelijk door dezen nieu wen autobusdienst uit zijn isolement is verlost. Niet alleen als badplaats is dit van beteekenis voor Cal lantsoog, maar spr. wijst ook op Groote Keeten en Koegras, waar de bloembollenteelt al meer en meer op den voorgrond treedt en toename der bevolking, toename van het verkeer met zich zal brengen. Spr. wendt zich dan meer speciaal tot den ondernemer en huldigt hem voor zijn initiatief en waar deze daad vooral de eerste jaren zware finantieele offers zal vragen, hoopte spr. dat de betrokken gemeenten den heer Van Scheijen door het geven van een subsidie zullen steunen. Spr. hoopt dat het voor den heer Van Scheijen een floreerende zaak zal worden en de dienst zal worden een zegen voor deze gemeente en hare omgeving. De heer Cornelissen, burgemeester van Schagen, acht dezen dienst voor zijn gemeente'niet zoo be langrijk als voor Callantsoog, maar hoopt toch dat hij van voordeel zal blijken te zijn cn dc midden stand van Schagen ervan zal profiteeren. Spr. sluit zich gaarne aan bij het woord van hulde den heer Van Scheijen gebracht. De heer C. Roggeveen Cz. voert, bij afwezigheid van den heer Schmalz, het woord voor de Schager Han deldrijvende en Industrieele Middenstandvereeniging. Spr. feliciteert de gemeente Callantsoog met de tot standkoming van dezen dienst en wijst er op dat het voor Schagen van belang is, ook, evenals andere plaatsen dat doen, zooveel mogelijk autobusdienstcn naar zich toe te trekken. De middenstand van Scha gen hoopt van dezen dienst te zullen profiteeren en spr. hoopt dat in de toekomst moge blijken, dat de zaak finantieel een flink voordeel zalopleveren en ten voordeele zal blijken te zijn aan den ondernemer en ook aan den middenstand van Schagen. De heer Mr. Buiskool wijst als Voorzitter van Alge meen Belang op de gebrekkige verbinding die met Callantsoog bestond, op de pogingen van den heer Schmalz om daarin door den dienst van den heer Deutekom, verbetering te krijgen, welke pogingen faalden, totdat de heer Van Scheijen zich bereid ver klaarde den dienst HelderCallantsoog uit te brei den tot Schagen en dan 5 maal vice verca rijden. Spr. wijst er op, dat de menschen behoefte hebben aan een middel tot vlugge, gemakkelijke verplaatsing en op het belang voor alle betrokken gemeenten, waar om hij den wensch uitspreekt, dat belangrijke sub sidies tegemoet kunnen worden gezien. Spr. is over tuigd, dat deze dienst zeer voordeelig zal kunnen zijn en hoopt dat de aandacht van de menschen, die thans uit hun isolement worden verlost, op dezen dienst gevestigd zal zijn. De heer Vos, voorzitter van V.V.V. te Callantsoog, oordeelt dat de vorige busverbinding met Den Helder voor V.V.V. niet zooveel voordeel heeft opgeleverd. JSchagen is van Callantsoog al jaren een goede klant geweest en ook omgekeerd. Dat kan van Den Helder niet worden gezegd, daar hebben wij onze centen wel heen gebracht, maar hebben ze niet terug gekregen; laten we hopen dat dit anders wordt. Spr. dankt har telijk voor de uitnoodiging en hoopt dat de dienst zal bloeien. De heer Van Scheijen deelt mede, dat de Heldersche dienst marcheert, maar niet rendeert. Nu er aan weerszijden van den dienst twee flinke plaatsen lig gen, hoopt spr. op doorstrooming. Spr. dankt voor de belangstelling en hoopt op goed welslagen. De heer Mr. D. Breebaart gaat dan over tot sluiting van de bijeenkomst, maar doet dit niet dan na de aanwezigen dank te hebben gezegd voor hunne be langstelling, speciaal het gemeentebestuur van Scha gen. Spr. doet een beroep op allen om dezen dienst ook moreel te steunen en te propageeren en hoopt dat een drukker bezoek aan Callantsoog het gevolg zal mogen zijn. omgekeerd, de trek van het platte land naar de stad is er al. Behalve de heer Kooger, stappen nu ook de Cal- lantsooger heeren in en dan wordt de reis voortge zet over Groote Keeten, langs Noord-Schinkcldijk, Fa- brieksbuurt, Julianadorp, Friesche buurt, Strooweg naar Den Helder. Op het Koningsplein, de stopplaats, werd weer uit gestapt en in „Kleikras" boor de heer v. Scheijen het gezelschap eenige ververschingen aan. Noch van het gemeentebestuur van Den Helder, noch van de middenstandsvereeniging was hier een vertegen woordiger aanwezig. De heer Smit, bestuurslid van V.V.V. te Callants oog, verkreeg hier het woord en bracht in het bij zonder den burgemeester van Callantsoog in het ge ding. Een jaar of 3 geleden in Callantsoog gekomen, stond het er naar dat hij weinig zou kunnen uitvoe ren. Immers onder zijn voorganger waren waterlei ding, electriciteit en Duinweg tot stand gekomen. Maar het tegendeel bleek al spoedig en spr. wijst dan op het torenuurwerk, op het vele z.g. stille werk en dan op de vele bemoeiingen om dezen autobusdienst tot stand te zien komen. Spr. vertelt, hoe na de ver dediging voor Ged. Staten de burgemeester het ge waagd had zich later nog eens tot de Hoog Edelmo- genden te wenden met de vraag de concessie een maand eerder te willen verleenen. Spr. hoopt, dat de burgemeester in de toekomst met voldoening op dezen autobusdienst zal kunnen wijzen. Het officieele gedeelte was hiermee geëindigd en nadat een bandenreparatie had plaats gehad, werd de terugkeer naar Schagen ondernomen( thans langs den kortsten weg, den Duinweg, over Callantsoog, Stolpen, Schagerbrug. Aan de veie wenschen dezen dag geuit, dat deze nieuwe autobusdienst aan de verwachtingen moge beantwoorden, voegen we gaarne den onze toe. GEMEENTE ANNA PAULOWNA: Geboren: Arie Govert, zoon van J. van Zandwijk en van C. J. Schenk; Gerard Reindert, zoon van R. van Ginkel. Ondertrouwd: Leendert Jan Dwarswaard, oud 21 ja ren, bloemist, en Marrigje Boer, oud 24 jaar, zonder be roep, beiden wonende te Anna Paulowna. Getrouwd: Jan Franciscus Romar en Grietje Tiel. Overleden: Geene. Politie. Gevonden: een sleutel. Inlichtingen ter se cretarie. In de maand Juni zijn in deze gemeente de volgende bouwvergunningen verleend aan C. Meeldijk, J. Molenkamp, J. Smedinga, A. de Wit en H. Hijman tot het bouwen van een woonhuis; aan A. van der Stelt, M. Ferwerda, en P. Compagne, tot het bouwen van een woonhuis met schuur; aan Jb. Kranenburg tot het bouwen van een schuur en aan P. van Wachendorff van Rijn en wed. Jb. Kos tot het verbouwen van een woonhuis. Loop der bevolking van 15 Juni tot 1 Juli 1929. Ingekomen: Th. M. Witsmeer uit Schagen; G. Zaad- noordijk en gezin uit Venraij; J. Kersten en gezin uit Groesbeek; H. van Bebber en gezin uit Groesbeek; Mej. C. H. van Beek en Mej. J. M. P. Wagemans uit 's-Gra- venhage; C. van Dorsselaer en gezin uit Sint Jansteen; A. op 't Ende uit Vlagtwedde; H. W. Klos uit Eind hoven; W. M. Lobbezoo uit Alkemade; D. A. J. Voge laar uit Zeist; S. Sletsma uit Smallingerland; J. Neder- hoed en gezin uit Emmen en P. J. Kaandorp uit Haar lem. Vertrokken: J. B. Brakke naar Zijpe; C. van Doorn naar Wemeldinge; T. de Haan naar Vinkeveen; Mej. J. J. Buis naar Heemstede; H. van Loo naar Egmond- Binnen; P. P. Jansen en gezin naar Wonseradeel; Mej. A. van Zandwijk naar Den Helder; F. Petter naar Wie- ringerwaai'd; K. de Rooij en gezin naar Barsingerhorn; Mej. H. J. A. Lunshof en Mej. M. H. Moorman naar Den Helder. i De heer R. Blankevoort Jr., heeft een perceel grond gekocht van mej. de wed. Huiberts, gelegen naa3 het perceel van den heer De Vries, aan de Molenvaart waar de timmerman De Graaf een huls op zal bouwen Bij uitnoodiging werd j.1. Zaterdagmorgen door het Polderbestuur het maken van een nieuwe betonbrug met bijkomende werken aan den ZandvaartBalgweg aanbesteed. Aan den laagsten inschrijver, den heer S. Jonker, werd het werk opgedragen voor de som van f 4200.—. Hoe gevaarlijk het voor kinderen Is, bij het tegen woordige drukke verkeer, om achter rijtuigen aan te Ioopen, is Zaterdagmiddag weer eens op noodlottige wijze aan de Molenvaart gebleken. Het dochtertje van den heer S. aldaar had een poosje achter een vracht wagen aangehold en juist toen het daarmee ophield, passeerde uit tegenovergestelde richting de heer H. met zijn auto, die al zijn best deed, om een ongeluk te voor komen en daardoor zelf tegen een boom aanbotste. Niet temin werd het kind aangereden, waarvan een hersen schudding het gevolg blijkt te zijn geweest. De auto van den heer H. moest later door een andere auto naar huis vervoerd worden. De heer J. Roelof behaalde të Amsterdam het diplo ma hoekhouden. AARTS WOUD. Ds. Spaargaren beroepen. Naar vernomen wordt, heeft Ds. J. J. T. Spaargaren alhier toezegging van beroep ontvangen naar de ge meente DonkerbroekHaule (Fr.). ZUTDSCHARWOUDE. Zondagmiddag hield de Federatie Alkmaar van den Bond voor Staatspenslonneering een Meeting in den Muziektuin. Een paar honderd menschen waren aan wezig. Na door den voorzitter der Federatie te zijn ingeleid, en nadat een muziekcorpsje uit Alkmaar en de Zangvereenlging uit St.-Pancras een paar nummers hadden gegeven, hield de heer K. Dilling van de Dem. Partij een rede, waarin hij aan de hand van de doel stelling van den B. v. S. en het betreffende program punt van de Dem. Partij, op heldere wijze de nood zakelijkheid en mogelijkheid aantoonde van de invoe ring van het premievrije Staatspensioen. De heer Felix Donders, Kath. Volkspartij, behandel de In een gloedvol betoog de noodzakelijkheid van een democratische meerderheid, om tot de invoering van het premievrije staatspensioen te komen, gaf verschil lende voorbeelden, hoe de R.K. Staatspartij in gebrek® blijft die sociale maatregelen in te voeren, welke elsch. van Christelijke, dus van R.K. politiek moeten zijn, doch hoe zij liever met de Vrijheidsbonders samenwerkt dan met de vooruitstrevende elementen. Met een voorbeeldige welsprekendheid striemde hij de R.K., dia door zaalweigering, ontzetting uit zijn broodwinning als andere dwangmaatregelen de opkomende beweging voor het staatspensioen en andere sociale eischen trachten tegen te houden. Met klem en kracht steunde hij na eischen van den B. v. S. en wekte in een vurige pero ratie op, om niet te rusten voor het trieste huwelijk van oud-en-tegelijk-arm ook uit Nederland zal zijn ver dwenen. Tusschen de spreekbeurten werden muziek- en zang nummers gegeven, terwijl de voorzitter, de heer Bruin, met een krachtige opwekking, de meeting sloot. NOORDSCHARWOUDE. Geen prettige gewaarwording. Een ingezetene onzer gemeente, die dezer dagen met de reisvereenlging een reisje maakte naar België, werd te Brussel in een hotel zijn portefeuille met inhoud ontvreemd, toen hij zich een oogenblik naar zijn kamer begaf. Hoewel de politie er onmiddellijk bij te pas kwam, is tot heden van de dader(s) geen spoor ta bekennen. NOORDSCHARWOUDE. Door eenige abonnee's van den autobusdienst ls het plan opgevat om bij de openstelling van den verbe terden Twuijverweg aan de fa. Kok, Tuinman en Wil- ken een huldeblijk aan te bieden voor de goede, uit voering van haar diensten. NOORDSCHARWOUDE. De heer P. Zuidscherwoude, schrijver ten postkantore alhier is als zoodanig aangesteld te Zeist op een nader te bepalen datum. De heer Z. is alhier reeds 15 jaren werkzaam bij de posterijen, waarvan 12 jaren als be- steller.Hij heeft zich al dien tijd doen kennen als een accuraat en voorkomende beambte. NOORDSCHARWOUDE. De bekende vrachtrijderszaak van den heer P. Tuin man, is met 1 Juli a.s. overgeplaatste naar Alkmaar. NOORDSCHARWOUDE. Geen tooneel wedstrijd. In verband met het 10-jarlg bestaan van „Het Kleine Tooneel", zal de tooneelwedstrjjd, welke dit jaar ge houden zou worden, het volgende jaar plaats vindeiu Bij Kon. Besluit werd de heer K. Zijp herbenoemd als Heemraad van den polder Wierlngerwaard, terwijl de heer P. Visser Az. is benoemd in de plaats van den heer C. A. Waiboer, dié wegens leeftijd niet meer in aanmerking mocht komen. Zaterdagavond hield de afd. Wieringerwaard van d© S.D.A.P. een openbare vergadering in de zaal van den heer P. Schenk, waar als spreker optrad de heer De Vries uit Zaandam. Ongeveer 50 personen waren aan wezig. De Voorzitter betreurde dat zoo weinigen aan den op roep gehoor hadden gegeven. Met aandacht werd de rede van den heer De Vries gevolgd. Bij Kon. Besluit werd onze plaatsgenoot de heer G« Schröder bevorderd tot reserve 2e luitenant bij het 21e regiment infanterie. Naar we uit goede bron vernemen, al is 't wat laat heeft de heer S. Sieswerda H. d. S. alhier, gisteren 1 Juli den dag herdacht, dat hij 25 jaar geleden als onderwijzer te Aalsmeer werd benoemd. Na 3 jaar aldaar geweest te zijn, was hij 7 jaar te Zaandam en 7 jaar te 's-Gra- venhage om in 1921 alhier als hoofd der school t© worden benoemd. In de acht jaar dat de heer Sieswerda alhier is geweest, heeft hij zich bij de kinderen zeer be mind weten te maken. Wij willen den heer S. dan ook toewenschen, dat het hem nog vele jaren gegeven moge zijn om met dezelfde lust en ijver als tot dusver alhier het onderwijs te die nen. De heer J. J. G. Blom te Petten heeft zijn benoeming tot lid van den Raad dezer gemeente aangenomen.

Schager Courant | 1929 | | pagina 7