HA KA" PAKKETTEN HOOGWOUD. ANNA PAUL0WNA. KOEGRAS. NIEUWE NIED0RP. LANGENDÏJK, WIERINGEN. CALLANTS00G. PRODUCTIE en VERBRUIK één hand. 99 een korting van 20 procent een korting van 25 procent. De Tijdgeest" te Winkel. Uit onze omgeving. mmmm tegen ZEER verminderde prijzen. f 4700 uit het "wegenfonds krijgt en onze legert rijn vöor het verkeer veel belangrijker. De Voorzitter heeft de vaste overtuiging dat dit komt doordat ook de bruggen onder het wegenonderhoud worden gerekend en Wieringerwaard juist nogal heel wat daarvoor heeft uitgegeven. Ook de weg van de Bocht naar den Zijperdijk is verbreed, en het is nogal een buitengewoon werk geweest. De heer Lovink zegt dat het dan wel gewenscht is dat ook de polder dergelijke verbeteringen laat uitvoeren, als de provincie er aan betaalt. De Voorzitter wijst er echter op dat men dan heel wat meer zal moeten uitgeA'en. Het Hoogheemraadschap bijv. heeft voor den weg onder Oostzaan'f 90.000 uitge geven, en ontvangt uit het wegenfonds ruim f 18000. De heer Lovink zegt, dat uit de opmerkingen, die zijn gemaakt toch wel blijkt dat er iets moet gebeuren. De Voorzitter zegt dat onze begrooting zioh daartoe niet leent. Straks wil spr. er nog wel een enkel woordje van zeggen. De heer K. A. Kaan betoogt de wenschelijkheid om de paardenpaden uit de wegen te nemen. Het water vloeit er door naar de wielslagen. Als nu de straatjes er uit gaan, zakt het water wel weg en het zachte ge deelte. De Voorzitter zegt dat verbetering gezocht zal moeten worden In ronding van den weg, niet in het doorzakken van het water. Het Dag. Bestuur zal trachten een zoo goed mogelijke oplossing te vinden. De heer Onderwater dankt den Voorzitter voor diens hartelijke woorden, bij zijn intrede als hoofdingeland en dankt de ingelanden voor zijn benoeming. Spr. hoopt dat de wenschen ten aanzien van de samenwerking in vervulling zullen gaan en spr. zal gaarne in het belang van den polder werkzaam willen zijn. De Voorzitter dankt voor die toezegging. Hierna sluiting. Vergadering van het College van dagelijksch bestuur en van Hoofdingelanden van de Banne Hoogwoud en Aartswoud, gehouden ten raadhuize aldaar, op Maan dag 8 Juli 1929, voormiddags 10.30 uur. Tegenwoordig waren de heeren K. Slagter, Voorzitter, C. Ursem en P. Donker Jz., leden van Dag. Bestuur, A. Rood Kz., D. Koorn, Jb. Helder en A. Zijp Cz., hoofd ingelanden, L. Glas, penningmeester en J. Breebaart Dz. secretaris. De Voorzitter heet de heeren welkom en opent 'de vergadering. De notulen van de vorige vergadering worden gele zen en met dank aan den samensteller goedgekeurd. Naar aanleiding der notulen deelt Voorzitter mede, dat de buizen onder de Noorderkade bij C. Donker en in het Noordend bij Dr. Pool gelegd zijn. Voor kennis geving aangenomen. Daarna stelt Voorzitter aan de orde: Verslag rieten- echouw. Behoudens kleinigheden werd alles in goede orde bevonden, zoodat Voorz. met genoegen constateert dat geen boete behoeft te worden opgelegd. Wijziging van de Politieverordening der Banne. De wijzigingen betreffen: Art 1. De wijdte van de slooten wordt nader bepaald van 1 meter 6 decimeter op 1 meter 8 decimeter. Wan neer ontheffing verleend wordt, kan met een wijdte van 1 meter 6 decimeter volstaan worden. Art. 3 wordt aangevuld, er mogen namelijk behalve pompen ook buizen aangebracht worden met een wijdte van ten minste 30 centimeter diameter. Aan de artike len waarin over pompen gesproken wordt zullen deze aangevuld worden met of buizen. De overige artikelen worden onveranderd gelaten. De gewijzigde verordening wordt gëdurende 14 dagen voor de ingelanden ter inzage gelegd ter secretarie der Banne. Rondvraag. De heer Ursem zegt dat het gewenscht is dat de planken boven de aangebrachte buizen in het Noordend spoedig weggeruimd worden, er zijn paarden die er bang voor zijn. Voorzitter zegt dat het de bedoeling is het gemaakte gat spoedig aan te vullen en weder te bestraten. De heer Rood heeft de groote gaten in de Tropweere laten dichtmaken, waarvoor Voorzitter dank, betuigt. De heer Rood krijgt op zijn verzoek machtiging een nieuw slot aan te schaffen voor de schuif in het schut aan den Boekeiweg. De heer Zijp bespreekt eventueele vergoeding aan huurders wegens gemis grasgewas door het leggen van de waterleiding en door afploegen zijkanten. Hierop zal nader worden teruggekomen. Tenslotte neemt de heer Donker op zich een diep wiel slag naast den weg op de Noorderpade dicht te laten maken. Sluiting met dank. Onze plaatsgenooten, H. Jonker Sz. en G. H. v. d. Molen behaalden het diploma van de 3-jarige Handels school te Den Helder. Door J. Mosch, timmerman te Breezand, is vergun ning aangevraagd ingevolge de Hinderwet tot het plaat sen van 3 electromotoren, respectievelijk van 3, 5 en 3 P.K., ten behoeve van zijn timmerbedrijf. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Chrfstina Douisa, dochter van A. de Maat en van M. J. van Jole; Catharlna, dochter van L. H. Straathof en van H. Prins; Maria Gerarda, dochter van O. Huiberts en van C. M. Roosen; Jacob Nanning; Jan, zoen van A. Kos en van C. Poel; Jan Nico, zoon van N. Cornelissen en van A. C. Harthoorn. Ondertrouwd: Herman Bekker, oud 29 jaar, klerk bij de Ned. Spoorwegen, wonende te Schiedam en Jocaba Winter, oud 30 jaar, zonder beroep, wonende te Anna Paulowna; Pieter Moolenaar, oud 25 jaar, bloemist en Marrigje Jansen, oud 21 jaar, zonder beroep, beiden wo nende te Anna Paulowna; Jacobus van den Brink, oud 25 jaar, Leerling-machinist, wonende te Maarn en Maria Koorn, oud 28 jaar, zonder beroep, wonende te Anna Paulowna; Albertus Martinus de Haan, oud 27 jaar, chef-electricien, wonende te Wieringen en Grietje Cor- nelissen, oud 21 jaar, zonder beroep, wonende te Anna Paülowna. Getrouwd: Leendert Johannes Riebot en Dirkje Glas bergen; Cornelis Spigt en Janna Oele; Jan Meeldijk en Trijntje Groeneweg. Overleden: een als levenloos aangegeven kind van Willem Pranger en Guurtje Muntjewerf; Cornelia Dina Noordermeer, oud 46 jaar, echtgenoote van Jan Hendrik 't Hart JULIA NADORP. De oudste leerlingen van de Chr. School aan de Korte vliet te Kocgras zullen op Vrijdag 12 Juli a.s. een uit stapje maken per trein naar de hoofdstad des lands, terwijl de jongste leerlingen van diezelfde school op een anderen dag, hun feest zullen vieren, met naar Huis duinen te trekken. Terwijl eenige kinderen met elkander aan het spe len waren aan den kant van de Verlengde Langevliet, geraakte het driejarig zoontje van M. te water en wist daar niet op eigen gelegenheid uit te komen. Een daar wonende buurvrouw, die iets van het ongeval bemerkte, smaakte het genoegen den drenkeling op het droge te brengen, en alhoewel het niet te laat was, was het wel tijd, dat er hulp kwam opdagen, zoodat een en andei met den schrik en een. net pak afliep. - Zondagmiddag had even voorbij de Spoorbrug fcen aanrijding door een auto plaats die naar omstandig heden heel goed is afgeloopen. Een groepje kinderen stond n.1. te kijken bij een paar daar staande woonwa gens, en zooals dat altijd gaat, werd er gespeeld, en geen acht op het verkeer geslagen. Op een gegeven moment kwam de kleine B. D. achter een der wagens vandaan, terwijl ook juist een auto aankwam. De chauffeur remde uit alle macht, doch kon niet verhin deren, dat de kleine aangereden werd. Met een paai hoofdwonden enz. werd hij bij de familie M. binnenge bracht en daar het ongeval zich eerst ernstig liet aan zien, werd medische hulp ingeroepen. Nadat een en ander verbonden was, en de eerste schrik wat was ge weken, is hij naar de woning van zijn ouders gebracht. De chauffeur van de auto, die eveneens zeer geschrok ken was, treft in deze niet de minste schuld, daar een omstandigheid als het onderhavige, nooit te bekijken is. Naar wij heden vernamen, maakt de jeugdige patiënt het naar omstandigheden goed. J.V.C.-nleuws. Aangaande de festiviteiten, welke op het J.V.C.-ter- rein gehouden zullen worden op Zondag 14 en Maandag 15 Juli, kunnen we nog het volgende mededeelen: Het feest begint met een wedstrijd van de J.V.C. adspiranten tegen een telftal Helder-adspiranten, op Zondagmorgen om half elf, voor welke wedstrijd een medaille is uitgeloofd, 's Middags half twee speelt J.V.C. I een wedstrijd tegen Breezand I, welke wedstrijd geldt voor de zomercompetitie en waarvoor bovendien ook een prijs is uitgeloofd. Daarna krijgen we de groote attractie van het feest, n.1. een demonstratie van de Rijvereeniging uit de Zijpe. Deze vereeniging, bestaande uit een twintigtal heeren en ook enkele dames, zullen verschillende num mers demonstreeren, o.a. Carousselrijden, hordenren, springoefeningen, enz. Dit belooft vooral voor liefheb bers van de paardensport een Interessant nummer te worden. Daarna krijgen we nog *«*1 andere sport, n.1. grasbaanwielerwedstrijden. Met een groot bal ln da danstent van den heer Benema, op het terrein aanwe zig, wordt de eerste dag besloten. De tweede dag, bestaat er 's morgens gelegenheid voor tonknupelen of katgooien, een oude sport, d ie hier nog eenige bekende liefhebbers telt. 's Middags komen de volksvermakelijkheden aan de beurt, bestaande uit wedstrijden voor heeren in hard- loopen met hindernissen, sprietloopen, mastkllmmen, voetballen op fietsen en voor de dames hardloopen op muilen, fietsen met hindernissen en voor jongens voet bal trappen. 's Avonds wordt er in de danstent prijsdansen gehou den voor paren. De jury voor dezen wedstrijd bestaat uit de heer en mej. Polak uit Den Helder. Verder bal met verrassingen. Het geheel belooft dus een mooi feest te zullen worden, en als het weer mee werkt, verwachten we een paar drukke dagen op het J.V.C.-terrein. Zaterdagavond j.1. hield de Afdeeling Nieuwe Nie- dorp der Vereeniging Facultatieve Lijkverassching een openbare vergadering, met als spreker de heer Verbeek van Zaandam. Een 25-tal personen waren opgekomen om te luiste ren naar datgene wat gezegd werd omtrent deze meer en meer veldwinnende zaak. De spreker behandelde op rustige, zakelijke wijze de verschillende kanten van deze zaak. Het zou ons te ver voeren wanneer wij hier een uit voerig verslag van het verhandelde weergaven, alleen willen wij vermelden dat om tot crematie te komen, volstrekt geen groote moeilijkheden uit den weg moe ten worden geruimd en dat de kosten van crematie niet hooger zijn dan voor een behoorlijke begrafenis. Vroeger was dit wel het geval, toen, het crematorium te Westerveld nog niet bestond en men voor dit doel óp het buitenland was aangewezen. Het was een goed geslaagde avond en de woorden van dank dien spreker na het beëindigen van zijn rede ontving, waren zeker wel verdiend. Na afloop gaven vier aanwezigen zich als lid op, hierdoor steeg het ledental te Nieuwe Niedorp op 4S. Wegens vertrek van mej. N. Menage Challa, is de heer P. Pluister tot voorzitter der afdeeling benoemd. Verdwijning valbrug. In eene gecombineerde vergadering van Burge meester en Wethouders der gemeente Nieuwe Nie dorp met het bestuur van den W.O.L.Polder, werd na ingewonnen advies van derf Provincialen Water staat besloten om de versleten Valbrug, in gezamen lijk onderhoud hehoorende aan die college's, te doen vervangen door een vasten houten brug, die 80 c.M. hooger zal komen te liggen dan de tegenwoordige, zulks ten gunste van de scheepvaart. NOORDSCHARWOUDE. Ter gelegenheid van haar 40-jarig bestaan, heeft de gemengde zangvereeniging „Crescendo" (dirigent Willem Hespe) een groot Provinciaal Zangconcours uitgeschreven, hetwelk gehouden zal worden op Za terdag 20 en Zondag 21 Juli te Noordscharwoude. Het bestuur dier vereeniging, bijgestaan door een feest commissie, heeft reeds verschillende voorbereidende maatregelen getroffen. Naar wij vernemen, zullen 24 vereenigingen aan den wedstrijd deelnemen, waaronder dubbel-kwartet- ten, gemengde vrouwen- en mannenkoren, die in hooge afdeelingen uitkomen (een groot mannenkoor met 110 leden in de hoogste eere-afdeeling). „Crescendogeeft zelf een feestconcert op Zaterdag avond 20 Juli, bij welke gelegenheid de heer Kei zer een feestrede zal uitspreken. Niet minder dan ruim 30 corporaties en personen hebben prijzen voor dit concours beschikbaar ge steld, waaronder een gouden medaille van het ge meentebestuur van Noordscharwoude. Het feest wordt besloten met een schitterend vuur werk. Mej. A. Oudshoorn, leerlinge van de Rijkskweek school te Alkmaar, slaagde voor het examen van on derwijzeres. LANGENDÏJK. We vernemen, dat zich een comité heeft gevormd ter huldiging van de autobus-onderneming firma Kok en Tuinman, voor de wijze, waarop zij de moeilijk heden, ontstaan voor de passagiers door de afsluiting van den Twuijverweg, heeft weten op te lossen. De rijksveldwachter Noot van Obdam is als zoodanig te Westerland tijdelijk gedetacheerd. Het nieuw aangebouwde gedeelte van de O. L. eóhooï te Oosterland is reeds in gebruik genomen. Evenals in andere plaatsen is getracht een comité te vormen tot bijeenbrenging van gelden voor een longlijderssanatorium en een ziekenhuis in de Mi- nahasa. Van de 8 uitgenoodigde personen gaven slechts twee aan, de oproeping gehoor, waarna be sloten werd gecri verdere uitvoering aan het plan te geven, daar duidelijk gebleken was, dat men hier voor dit doel weinig gevoelde. De autobusdienst SchagenDen Helder, ondernemer Jn. van Scheijen, heeft in de eerste week van zijn be staan 727 passagiers vervoerd; zeer zeker een bewijs, dat deze busdienst in een dringende behoeft voorziet In dit teeken zal ook dit jaar wederom de COOPERATORS-DAG fen onzent worden gevierd. Deze dag, welke dtt jaar valt op Zater. dag 13 Juli is voor de coöperatoren een dag van groote beteekenls. In ternationaal wordt dan voor onze mooie beweging gedemonstreerd in elk land, elke provincie en elke plaats op eigen wijze. Onze vereeniging zal evenals vorige Jaren op dien dag de aan dacht van het publiek trekken door haar keurig versierde transport wagens, terwijl zij tevens aan hare leden en verbruikers een mooie brochure zal verstrekken. Overigens wordt wederom op de beproefde wijze propaganda gemaakt voor de HAKA-artikelen door middel van het leveren van de bekende onderstaande PAKKET A. pond kotiie prima f0.57 ons thee i 0.37 heele il. limonade 11.15 pakje plantenboter f 0.30 pak luciiers i 0.11 PAKKET B. 1 pot jam f0.47 1 halve 11. tr. sinaas appel limonade f 0.88 1 pakje plantenboter f 0.30 1 pakje pudding 10.10 1 pakje vanille suiker I 0.05 1 pakje gemengd meel f 0.16 1 pak snelkokende havermout f 0.28 1 ons tabak f0.26 12.50 f2.50 Op bovenstaande pakketten verleenen wij alleen op 13 Juli a.s. PAKKET C. pond cacao 1 pak custard poeder 1 pak huishoudzeep 1 pakje plantenboter 1 pak boekweltmeel 1 pak zelfr. bakmeel 1 ons namiddag thee 10.45 f 0.25 f 0.18 10.30 f 0.21 f 0.21 10.40 f2.00 Op bovenstaand pakket verleenen wij alleen op 13 Jnil a.s. Pakket A kost dus Pakket R kost dus Pakket C kost dus 12.— f2.— i 1.50 Totaal 15.50 Profiteert niet alleen van dit buitengewoon voordeeiige aanbod, maar bevordert ook ln de toekomst bet verbrnlk van de Haka-artlke- len. Ge helpt daardoor mee, dat Inderdaad Prodnctie en Verbrnik ln één band zal komen, d.w.z. in handen van de verbruikers! Wordt lid en verbruiker van de Coöperatieve Broodbakkerij en V erbruiks vereeniging 55

Schager Courant | 1929 | | pagina 2