Mager Ciirat ii Tweede Blad. Ingezonden Stukken. Plaatselijk Nieuws. KI oosterlocil-sern Gemengd Nieuws. Rumoer in dan Pruisischen Landdag. LANGENDIJK, ZIJPE. K0EGRA3. WIERÜNGEN. WIERINGERWAARD. Donderdag 11 Juli 1929. 72stè Jaargang. No. 8491 Schagerbrug, Juli 1929. Mijnheer de Redacteur. Mag ik een klein plaatsje in Uw blad, waarvoor dank. Over 't schrijven in de Schager Courant van Zaterdag 6 Juli over de Wethouderskeuze in de Zijpe, kan ik als candidaat van den Vrijheidsbond niet nalaten hier eens wat meer van te laten hooren. Toen ik mijn schrijven thuiskreeg van een vergadering op 21 Juni te Burgerbrug over bespreking raadszetel, was ik direct besloten cm hier naar toe te gaan, daar dit een belangrijk punt gold. Tot mijn spijt waren op deze vergadering maar zeven personen aanwezig. Hier is heel wat over gepraat en hoewel ik er sterk voor was, dat deze zetel behouden bleef, kon ik bij de stemming niet voorkomen, dat 't niet aanvaarden van een zetel [doorging. Wat er over geschreven is Zaterdag j,l, ben ik volkomen eens, maar ik heb hier als candidaat abso luut geen verantwoordelijk op mij te nemen, ik heb ïooveel mogelijk mijn. plicht gedaan, om dezen zetel te behouden, maar hier ligt mijns inziens ook wel eenlge schuld van de kiezers bij, want ik vond 't diep treurig, dat er bij die belangrijke vergadering niet meer per sonen aanwezig waren, want nu de slag gebeurd is, wordt de mond open gedaan, en ik heb, toen Homan (de gemeente-politie) bij mij kwam om te teekenen al of niet aanvaarden van den zetel, nog gevraagd, of dit 'niet kon wachten, om er over te denken. Toen deze mij zeide, dat dit direct gebeuren moest en misschien dat ik 't niet goed begrepen heb, toen heb ik geteekend om dezen zetel niet te aanvaarden. En wanneer er kiezers van den Vrijheidsbond Zijpe gewild hadden, dat deze zetel behouden gebleven was, dan hadden ze deze vergadering te Burgerbrug kunnen bezoeken, want wanneer ik als candidaat van den Vrijheidsbond ge voeld kon hebben dat er kiezers waren, die er op ge steld waren, dat deze zetel blijven moest, dan had ik absoluut niet bedankt. P. V. Over de hoofdzaak zijn de geachte inzender en wij het blijkbaar volkomen eens, n.1. dat de zetel die door de uitspraak der kiezers aan den Vrijheidsbond was toegewezen, ook door een Vrijheidsbonder had moeten worden bezet. Daarvoor heeft de geachte inzender, die candidaat was, blijkbaar op de bewuste vergadering ge streden, maar de meerderheid besliste anders en daar aan heeft hij zich meenen te moeten onderwerpen. Maai- dit alles neemt echter o.i. niet weg, dat de Inzender, waar hij persoonlijk als candidaat had te be slissen of hij den zetel zou aanvaarden of niet, de volle verantwoording van zijn weigering blijft dragen en dus ook van den toestand, mede door zijn toedoen ontstaan. Door het aanvaarden van een candidatuur, aanvaardt men ook de plicht als men aan de beurt is. den open zetel te bezetten en kan men zich voor het bedanken van die plaats niet verschuilen achter de kleine be langstelling van de leden van den Vrijheidsbond voor de bew.uste vergadering. Deze tweede uitspraak der „kiezers" (lees: leden der Vrijheidsbondsche Kiesvereeni- g.fng» heeft geen enkelen candidaat noodig, ondubbel zinnig als men reeds de eerste uitspraak bij de stembus heeft gekregen. En daaraan alleen heeft men zich als candidaat vast te houden en daarnaar alleen te richten. DE R?D. Mijnheer de Redacteur! Voor 't volgende een plaatsje in uw veelgelezen blad! Aan mijn vriend N. J. C. Schermerhorn! Waarde Vriend, nu gij Zondag j.1. afscheid van ons hebt genomen, kan ik niet nalaten om mij met deze tot u te richten. Wanneer ik terugdenk aan de eer ste jaren, toen u in Nieuwe Niedorp u als predikant had gevestigd, 37 jaar geleden, wat is u dan veel ver anderd in denkwijze. Gij leefdet in de illusie dat de kerk vervuld kon worden met nieuw leven, dat ze de maatschappij en de samenleving kon bezielen, maar dit wil de kerk niet aanvaarden. En ze zal steeds meer en meer staan naast de maatschappij, als een overblijfsel uit hfet verleden, zonder kracht en heerlijkheid en daarmede heeft zij haar doodvonnis onderteekend. Als ik terugroep in mijn geheugen de tijden der Oranje-feesten, hoe men u belasterde en verdacht maakte; maar dat alles heeft u niet terug kunnen brengen van den door u zelf gebaanden weg. En al is uw woord niet altijd naar mijn denken ge weest, is dat toch niet in staat geweest bij mij ook maai' een enkel oogenblik uit te dooven de groote achting, die ik altijd voor u heb voelen opkomen. Als ze mij voor den geest kwamen de vergaderingen waar uw woord indruk maakte op de hoorders, dan rijzen ze weer voor mij op de helden en durvers, waarvan velen maanden in de gevangenis hebben doorgebracht voor hun woorden en daaronder kon ook u gerekend worden, door onderteekening van het Dienstvveigerings-Manifest, daarvoor heeft de Ne- derlandsche klasse-justitic u met gevangenis beloond. Gij zijt een durver en een lichtende toorts geweest voor de vele werkslaven in Nederland en daar bui ten. En moge 't zaad uit uw onuitputteliiken voor raad, met kwistige hand gestrooid in de harten der werkers, welig groeien, opdat gij nog lang moge zien 't werk van een onvermoeiden kampvechter door u gedaan. Gij zijt een worstelaar en denker rn daardoor geworden een vurig strijder voor een vrije socialis tische maatschappij. Smaad hebt u ruimschoots on dervonden, waarde vriend. Maar gij kunt mét vol doening terug zien op de plaatsen waar door u ge zaaid is. Het is u niet te doen geweest om het oreaal van heiligheid, het strijdtooneel was voor u niet een schaakbord waarop u speeldet met koele berekening als zoovelon in onze dagen, die zich noemen volksver tegenwoordigers. Gij zijt door uw gevoel een voort- gezweepte strijder tegen alle leed en onrecht geweest. Van het. geestelijke zaad door u uitgestrooid over het volk, is ook gevallen in mijn ziel en ik breng u daarvoor mijn dankbare hulde. A. BART. Oude Niedorp. Juli 1929. bouwen. Door den heer M. C. Tuinman wordt op het Noord Wederom een burgerwoonhuis gebouwd. theater royal. Het Theater Royal bestaat onder dezë Directie op 13 Juli a.s. vijf jaar, en het spreekt vanzelf dat dit niet onopgemerkt mag voorbijgaan. In die vijf jaar heeft de Directie op sulk een ondubbelzinnige wijze de sympathie Van het publiek van Schagen en ver daarbuiten gehad, dat er alle reden is voor de Directie om het feit dat zij 5 jaar aan het hoefd dezer inrichting staat te herden ken. Er is steeds in het streven der Directie te zien ge weest de wil om iets moois, iets bijzonders te brengen haar vele cn trouwe bezoekers, ook voor de feest- voorstellingen die Zaterdag en Zondag worden gegeven is dat al heel duidelijk het geval. In de eerste plaats een film van buitengewone kwa liteiten, die alhoewel niet nieuw meer voor allen, toch met een aantrekkelijkheid als geen enkele andere Een Walsdroom van Oscar Strauss heeft reeds duizenden en nog eens duizenden vermaakt" en meegesleept en ook de a.s. uitvoering op Zaterdag en Zondag zal wederom velen een genot zijn. Vooral omdat de Direetie alles heeft gedaan om de film volkomen tot haar recht te doen komen. Wij krijgen behalve het bekende heldere beeld van het Theater Royal, een versterkt orkest, on der leiding van Wim Seeboldt, dat ons de meesleepende muziek van Strauss zeer zeker op verrukkelijke wijze zal spelen. Maar behalve deze attractie brengt de Directie ons nog een bijzonder nummer in den naam van The Brownings, de wond er-kunstrijders en hun komische scène: De nieuwe fiets. Dit te zien is lachen en ver bazen!! Behalve het orkest is er nog de conóertophoon van den heer Willemse en op deze wijze worden de pauzes gevuld met schitterende muziek. Het wordt dus in alle opzichten een feestprogramma voor... dezelfde populaire prijzen als steeds, en daar mee verbindt de Directie nog steeds het uitgaande pu bliek aan zich, een bewijs, als ze daarmee levert haar feest toegankelijk te willen stellen voor elke beurs. Voor degenen waarvoor het nog noodig is, doen wij hier den korten inhoud van Walsdroom nog volgen: Hertog Eberhard XXIII is zoowel op het welzijn van zijn.land, als op de toekomst van zijn dynastie bedacht. Wat het laatste betreft, is al zijn hoop gevestigd op zijn eenige dochter, Prinses Alix, waarmede hij hoog dravende plannen heeft. Als hij na heel veel moeite met haar aan het Weensche hof wordt uitgenoodigd, ziet hij in den geest zijn eerzuchtig streven al met succes bekroond. De zaak wil echter maar niet vlotten. De aartshertog die voor het huwelijk uitverkoren is, kan door de be trokken jonge dame niet worden bekoord en ook zij kan in zijn gezelschap het geeuwen slechts met moeite onderdrukken. De pretendent heeft bijster weinig lust, om in de vroolijke Donaustad de gewillige gids te spe len. Hij draagt dit eervolle ambt over aan zijn adju dant, Graaf Preyn, die gewoonlijk „Oberleutnant Nux" wordt genoemd, en deze is spoedig in zijn rol ingeleefd. Hoewel in den beginne wat stijf en ceremonieel, wordt de verhouding hoe langer hoe knusser en beiden gaan zoowaar op een gezelige manier aan den boemel. De Prinses raakt lichtelijk tipsy en gaat zelfs zoo ver om Nux van harte te kussen. Natuurlijk wordt dit slipper tje van zijn dochter prompt aan den Hertog overver teld. Er komt een scène van, maar Alix zet haar wil door en kiest den ontstelden Nux tot haar gemaal. Aan Nux wordt verder niets gevraagd, hij wordt zon der meer ten huwelijk gecommandeerd. Dat zit hem leelijk dwars, maar hij vindt het nog niet zoo erg als het besluit van de Flausenthurmsche regeering, die zijn plaats aan het hof met het volgende wetsartikel regelt: „De Prins-Gemaal is In alle dingen aan Zijne Hooge Gemalin gehoorzaamheid verschuldigd." Het huwelijksceremonieel werkt zwaar op de zenu wen van den plttigen ruiter-officier. De voorschriften en wetsartikelen vervolgen hem tot aan de slaapkamer deur. Als hij echter zijn gemalin in het traditioneele Flausenthusmsche nachtgewaad aantreft, is de maat vol en hij gaat er van door, over het balkon de straat op! Hij dwaalt door het kleine stadje en komt in een bier- tuin terecht, waar een Weensche Dameskapel Strauss'- sche walsen speelt. Zijn hart vindt hier in zijn verban ning, den vaderlandschen driekwartsmaat terug en hij zoekt en vindt het echte, pittige Weenen in Franzi Steingruber, de eerste violiste. De hertogelijke vader, bezorgd voor de toekomst van zijn dynastie, vindt tot zijn ontzetting Alix alleen in de echtelijke slaapkamer. De hofmaarschalk wordt er op uitgestuurd om den vluchteling op te sporen en weer naar huis te brengen. Hij ontdekt den Prins-Gemaal in den biertuin, maar raakt zelf verward in de strikken van Steffie, de bassiste, en fuift mee. Pijnlijke dagen volgen. Nux zit lederen avond In den biertuin, terwijl de Prinses haar mooie oogen om hem rood huilt. Alix wil den ontrouwe tot eiken prijs tot zich terug brengen en wil daarvoor zelfs leeren, Wiener walsen te spelen. Zij engageert Franzi als leerares. Franzi doorziet met scherpen blik spoedig de situatie. Zij doet, met gebroken hart, afstand van haar „Walzer- traum" en brengt aan het slot het jonge paar weer tot elkaar. winkelweek 1929. Wij vernemen dat onze winkelweekcommissie hare werkzaamheden weder heeft aangevangen en met flin- ken moed zal trachten ook dit jaar een winkelweek te' organiseeren die bij vorige jaren niet ten achter blijft Bedriegen de voorteekenen niet dan zal zelfs deze ko mende winkelweek alle vroegere nog in de schaduw stellen. Indachtig aan het spreekwoord „Onderzoekt alle din gen en behoud het goede", ligt in de bedoeling van de Commissie, gezien het groote succes dat hiermee in vo rige jaren werd bereikt, ook dit jaar onder bekwame Bondsleiding weder „grasbaanwielerwedstrijden" te or ganiseeren. Mede in verband met het succes van vorig jaar zal op het kerkplateau weder een openluchtattractie wor den ten beste gegeven, waartoe de Commissie reeds met denzelfden Impressario van vorig jaar in onderhande ling is getreden. Het ligt in de bedoeling dit jaar gedurende 5 dagen Winkehveèk te houden en wel aanvangende Vrijdag 20 Sept. met als slotdag Dinsdag 24 September, op welken dag de jaarlijksche draverijen en het groote Schager vuurwerk plaalts hebben. Voorts komen op het voorloopig ontworpen program ma voor geillumineerde optochten, behendigheidswed strijden, volksspelen, kinderspelen enz. enz., alles opge luisterd met de vroolijke muziek van Schagen's Har monie en verdere Muziekcorpsen. Om tot een goed geheel te komen is de Commissie van plan gedurende die dagen, met zooveel mogelijk ïn.- aohtneming van de belangen onzer handeldrijvende Mid denstanders, door middel van le klas Kermisvermake lijkheden en dergelijke voor zoover draverijen en vuur werk dit toelaten, het centrum onzer plaats geheel 'te vullen. Behoudens de hiertoe vereische ontheffingen en vcvr- gunqingen is de Commissie voornemens Markt- en Kerkterrein electrisch te verlichten, In welk verband de vroegere Buurtscommissies reeds thans worden opgew<skt hunne zeer gewaardeerde medewerking te verleenen, opdat ook de buurten dit jaar weder helpen een mooi geheel te vormen. In 't bijzonder doet de Commissie «en beroep op de bewoners van Hoog- en Laagzijde om de handen ineen te slaan teneinde te komen tot een fees telijke verlichting van de Gedempte Gracht. Dat aBeen kan de feestverlichting tot een werkelijk geheel doen worden terwijl het ook voor de andere buurtcommfesies een aansporing zal zijn hunne medewerking te verlee nen. Geld is, wil men iets tot stand brengen, onmisïaaar. De Schager Middenstanders zullen, nu de Commissie hare werkzaamheden zijn begonnen, spoedig weder een verzoek ontvangen om finantieele bijdrage. Wij wekken allen op ook dit jaar weder de volle bijdrage te verlee nen en zoo mogelijk dit jaar nog eens extra diep in den buidel te tasten. noorderstoomtramwegmu. Het verslag deelt mede, dat de verwachting «flat de nadeelige invloed van de concurrentie der autoïbussen zijn maximum zou hebben bereikt, niet is verweztaniijkt. De opbrengst van het reizlgersvervoer toont w^-derom een achteruitgang; het daalde van een opbrengst ln 1927 van f 41.369 tot f 37.650. Uit de afrekening der exploiteerende Spoonwegmij. (de H.IJ.S.M.) blijkt, dat de inkomsten het bedrag der overeengekomen exploitatiekosten hebben overtroffen, zoodat door haar boven de bij exploitatie-contract gega randeerde som van f 9900 nog betaald is een bedrag van f 830, derhalve in het geheel f 10.730. Deze uitkomst maakt dat, volgens de winst- en ver liesrekening, voor aandeelhouders beschikbaar blijft f 7882, wat een dividend toelaat van 2 3/10 terwijl op nieuwe rekening overblijft f 292. Beenwonden v4ler> -öu-KKeleo jaren, lang met verouderde been. Mbrden, die maar niet dacirvGor na CCnö ,Ceen goud zoo goed'. (Adv. in Blokschrift.) HET ONTPLOFTE SCHIP. Nog niet opgehelderd. De zaak van het stoomschip, dat tengevolge van ■oen ontploffing in de Noordzee is gezonken, schijnt Tiog niet opgehelderd. De kapitein van het Decnsche stoomschip, die het eerst van de ontploffing melding maakte, heeft voor den Engelschen raad van scheepvaart ver klaard, dat het verongelukte schip niet het Zweed- ache stoomschip „Botte" kan zijn geweest, waarvan de bemanning door het stoomschip „Gelderland" is opgepikt. De kapitein heeft nl. duidelijk gezien, dat het schip, waarop de ontploffing plaats ha^i, binnen en kele seconden is gezonken, zoodat een redding van de bemanning niet meer mogelijk was. HOERA'S VOOR DEN KEIZER. Zooals wij gisteren reeds meedeelden, is het Dins dagavond laat in den Pruisischen Landdag tot ru moerige tooneelen gekomen; het kwam zelfs tot een handgemeen tusschen sociaal-democratische en na- tionaal-socialistische afgevaardigden, waarin zich ook afgevaardigden van andere partijen mengden. De voorzitter schorste de zitting en deelde na de heropening mede, dat de socialistische afgevaardigde Behrens, die handtastelijk tegen den nationaal-soci- alistischen afgevaardigde dr. Ley was opgetreden, van noordscharwoude. Dinsdagavond werd door het R.K. Fanfarecorps, „Ge not door Kunst" een buitengewoon concert gegeven in verband met het behaalde succes op het onlangs gehou den concours alhier. Deze vereeniging, welke staat onder leiding van den heer Haas, is zoo langzamerhand een der beste muziek corpsen in den omtrek geworden. De uit te voeren num mers werden correct gespeeld. De opkomst van het pu bliek was niet groot. langendijk. Nu de bloembollen gerooid zijn, blijkt, dat de strenge vorst van den gepasseerden winter heel wat schade heeft gedaan. Behalve dat de bollen klein zijn gebleven, zijn er vele totaal weggevroren. Verschillende kweekers hadden reeds bepaalde hoeveelheden op voor verkocht, die nu niet volgens de gecontracteerde quanta kunnen worden geleverd. Gevolg zal wel zijn, dat tegen hoogeren prijs moet worden bijgekocht of schadeloosstelling moet worden betaald. ZÜIBSCHARWOUDE. De heer J. van Duin.heeft zijn burgewoonhuis onder hands yerkocht aan den heer J. Zijp, alhier. De Hoofdinspecteur van den Arbeid heeft aan den timmerman P. Veuger Gz. te St.-Maartensvlotbrug een overwerkvergunning verleend en heeft hem toegestaan dat in zijn timmermans-onderneming van 10 Juli t.m. 10 Augustus 1929 3 mannen van 18 jaar of ouder arbeid verrichten gedurende 9Vs uur per dag en 53 uur p. week. ST.-MAARTENSBRUG. Naar wij vernemen, zal de zomervacantie aan de O.L. school alhier dit jaar v/orden gehouden van 27 Juli tot 20 Augustus. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 6 tot en met 9 Juli. Geboren: Petrus Johannes, zoon van Jan Appelman en Johanna Anna Strooper. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Geene. Overleden: Geene. JULIANADORP. De heer L. A. I. Smelink, onderwijzer aan de O. Ij. school no. 1 alhier, die als no. 1 voorkwam op de voordracht voor Hoofd van de O. L. school te Bur gerbrug, gem. Zijpe, is Dinsdagavond door den Raad dier gemeente met algemeene stemmen als zoodanig benoemd. Werden in het vorig nummer door ons een paar ongevallen vermeld die goed zijn afgeloopen, thans is het geval ernstiger, liet tweejarig zoontje van den heer R. aan de Middenvliet, geraakte te water en werd daaruit levenloos opgehaald. Onmiddellijk toegepaste kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. Dinsdag 9 Juli vergaderde in hotel de Haan de ver eeniging ter bevordering van getrouw schoolbezoek te Hippolytushoef. Aanwezig waren 13 leden. De secretaris las de notulen voor, welke onveranderd werden goedgekeurd. Punt 2 handelde over het schoolfeest der kleine kin- de zitting werd uitgesloten, evenals de Duitsch-na- tionale afgevaardigde Fisscher, die met een stok op de sociaal-democraten had willen losslaan. Een ander incident van meer komischen aard. De Duitsch-nationale afgevaardigde Kaufmann, die oud- kapitein van de landweer is, verdedigde zich tegen het verwijt, dat hij er tijdens de revolutie tusschen uitgeknepen was. Hij deelde daarbij mede dat hij nog op 11 Novem ber 1918 te Berlijn als officier van den inlichtingen dienst in vollen uniform dienst had gedaa: en een vergadering had gesloten met de woorden: „Leve Zijne Majesteit, Hoera, Hoera!" Op een interruptie van de communisten herhaalde hij den uitroep Leve Zijne Majesteit, Hoera, Hoera! Onder bulderend ge lach stemde de geheele landdag met de hoera's in. EEN OPZIENBAREND DIPLOMATIEK SCHANDAAL. Smokkelen van verdoovende middelen. De Parijsche politie heeft een opzienbarend diplo matiek schandaal ontdekt. De gezant van Afghanistan te Parijs, die onlangs tot gezant te Moskou is benoemd, had tot de Fran- sche douane een schrijven gericht" waarin hij pro testeerde tegen het aanhouden van zijn bagage en verlangde, dat vier kisten, die volgens zijnopgaaf slechts voorwerpen voor persoonlijk gebruik be stemd bevatten, vrijgegeven zouden worden. In wer kelijkheid bevatten de kisten verdoovende midde len ter waarde van een millioen francs. Een onderzoek wegens het misbruik maken van de diplomatieke voorrechten wordt ingesteld. EEN UITVINDING. (Dorfbarbier) Ik heb een ersatz voor visch uitgevonden. Het tsmaakt precies eender en stinkt na drie dagen nog verschrikkelijker. deren. 133 kinderen zullen aan het kleine schoolfeest deelnemen. Besloten wordt, weer naar Huisduinen te gaan op 19 Juli. Dan zullen schoppen voor de kinderen worden aangeschaft, en deze zullen voor volgende ja ren wordei. bewaard. Dt heer Kaan zal daarvoor gratis bergplaats verleenen. Juffr. Witvliet neemt op zloh voor de versnaperingen te zorgen. Voor dë 133 kinderen worden 8 geleidere ge kozen, bestaande uit het onderwijzend personeel en mej. Witvliet en de heer His Wilms, terwijl H. Smit re serve is. Het feest wordt op dezelfde wijze geregeld als het vorig jaar; om half 2 vertrek van Hippolytushoef en om half 8 aankomst aldaar. Daar de rondvraag niets oplevert, sluit de voorzitter met een woord van dank voor de opkomst deze ver gadering. Woensdagmiddag had op den hoek van de Elftstraat en den Koningstraat een aanrijding plaats tusschen de autobus van M. Geel en een met een paard bespannen driewielige kar van W. Jansen. Laatstgenoemd rijtuig werd bestuurd door een jongetje van J. van ongeveer 9 jaar oud. De kleine vent kon het voertuig niet stop pen, alhoewel hij wel de autobus hoorde komen. De busbestuurder remde uit alle macht, zoodat het ongeval goed afkwam. Weinig beschadiging en de kleine vent geweldig overstuur. Door hulpvaardige voorbijgangers werd de jongen op weg naar huis gebracht. Het is ook niet verantwoordelijk, zoo'n kleine baas met een derge lijk voertuig van huis te zenden. Een groot geluk mag het heeten, dat het paard zeer mak was. De autogarage in de Kleine Buurt, voorheen eigen dom van den heer Jb. Kooij Kz. en sinds enkele ja ren buiten werking gesteld, is thans weer verhuurd aan de heeren W. Mul te Alkmaar en S. Mul al hier, die met hun beiden zullen trachten deze zaak weer op te werken. In aanmerking nemende het groote aantal auto's en motoren, dat er sindsdien is bijgekomen, gelooven we wel, dat de heeren Mul er een flink stuk brood zullen verdienen. Begunstigd door uitgezocht zomerweer maakte de hoogste klasse der O. L. school onder leiding van het personeel, den 9 Juli een reisje naar Amsterdam. Daar aangekomen, werden de schreden allereerst gericht naar de Bijenkorf. Blijkbaar waren de jongelui ln de keus verbijsterd, want voor verscheidene „was er niets." Op het programma stond vervolgens een bezoek aan het Koloniale Instituut. Dit schitterende gebouw bevat een rijke collectie artikelen van allerlei soort: hout en houtproducten, allerlei mineralen, vruchten, cultures kleeding, wapens, woonhuizen, tempels en goden, kaar ten, werktuigen, booten, de beroemde schatten van Lom bok enz. De kinderen hebben er genoten en allicht ook nog wat geleerd, hoewel leeren dezen dag bijzaak was. Artis is al zoo vaak bezongen, dat we daarover kort kunnen zijn. Toch moeten we even aanstippen het Ker- bert-terras met zijn leeuwen en tijgers en het openlucht verblijf van een kolonie beren. Tot slot hebben we het voederen der groote roof dieren bijgewoond, wel interessant maar... het viel tegen Bij Kesting, Damrak 18, werd het middagmaal ge bruikt, wat zeer welkom was, want het vermoeiende sjouwen had hongerig gemaakt. Te halfnegen kwam het gezelschap behouden en wel binnen, de kinderen dankbaar voor .hetgeen ze hadden gezien. Rest ten slotte nog te vermelden, dat de Coop. „de Tijdgeest" te Winkel evenals andere jaren weer gratis voor versnaperingen had gezorgd.

Schager Courant | 1929 | | pagina 5