Kermis Anna Paalowna Ie kw. Schapenvleesch. net Burgermeisje, Bollenpelsters Monteur Bollenpellers(ster$) WIERINGERWAARD. Vroolijke Avond Groot Provinciaal Zangconcours rijwielmotor Bollenpelsters Plaatselijk Nieuws. WoningbouwconflictWethouderscrisis? Marktberichten. Gemengd Nieuws. Gruwelijke moord. De instorting te Montgomery. Tragisch ongeluk. De verkeersongevallen-reeks. Adverfentiën. Jac. Zomerdijk George Hofmann's Cabaret-Ensemble te Noord=Scharwoude, De brug aan de Weel is weder= om voor het verkeer Jac. Zomerdijk GAMES! Boekhandelv.h. Trapman Co. Aan onzen plaatsgenoot, den heer A. M. Oudendijk, ■werd j.1. Dinsdag na afgelegd eindexamen aan de Zee vaartschool te Den Helder diploma B uitgereikt als stuurmans-leerling. Bij de uitreiking was o.m. ook tegen woordig de Burgemeester van Den Helder. Behalve het diploma mocht Oudendijk als no. 1 ook nog in ontvangst nemen den eersten uitgeloofden prijs, zijnde een dag- en nacht-octant, een zeer waardevol geschenk, wat de overige leerlingen moeten koopen. Hij had dan ook een schiterend rapport, n.1. 163 punten voor 20 vakken. De Maatschappij „Nederland" heeft reeds toegezegd, dat hy aldaar als leerling geplaatst kan worden. De jongeheer J. Schenk Az. alhier is te Alkmaar be vorderd van de 3e naar de 4e kl. R.H.B.S. Er gaan hardnekkige geruchten door onze ge meente, dat wij spoedig een wethouderscrisis zullen beleven. Het hoeveelste? spiegelgevecht heeft intus- schen plaats gehad, volgens de ons verstrekte inlich tingen, en weldra zal de bom barsten, waarna spoe dig genoeg het belangwekkende nieuws op aller lip pen zal zweven, dat Schagen tot groot genoegen van de op sensatie gecharmeerde menigte in een geweldige crisis zal komen te verkeeren. Over wat de oorzaak van deze, menschep ij kerwij ze gesproken, schier onoverkomelijke crisis is, wordt ons het volgende medegedeeld. Onze tweede wethouder, de heer J. Schoorl Pz. is weer eens het object van het geschil. Behalve de nog versch in het geheugen liggende onaangename verwikkelingen „blunders" noemde Burgemeester Cornelissen ze, nietwaar schijnt er weer iets dergelijks te zijn voorgevallen. Ten minste in de eenige dagen geleden gehouden Bestuursvergadering van de Woningbouwvereeniging „Schagen", waarvan de heer Schoorl de administra teur is, sehijnt het er alles behalve vroolijk te zijn toegegaan. Zoo zelfs dat de voorzitter dier vereeni- ging in vrij scherpe bewoordingen den heer Schoorl een ultimatum stelde, waarover de eerstvolgende le denvergadering dier Woningbouwvereeniging haar .votum zal moeten uitspreken. Wat dc onmiddellijk aanleidende oorzaak voor het stellen van dit ultimatum is geweest, daarover hangt nog steeds de sluier der geheimzinnigheid usance in die kringen doch van twee verschillen de zijden heeft men „het feit" toegegeven. Wel hebben onze zegslieden ons weten mede te deelen, waarin de z.g. ultimatum bestaat, n.1. hierin: de heer Schoorl moet bedanken, óf als administra teur der Woningbouwvereeniging „Schagen" óf als wethouder. Waarvoor men tot dit laatste meent te moeten overgaan, ontgaat ons ten eenenmale, wijl men daar op direct noch indirect eenigen invloed kan uitoefe nen, terwijl het verband dat men blijkbaar tusschen deze functies legt, voor ons zoo helder als koffiedik is. Waarschijnlijk is dit, omdat wij de quintessence niet. kennen. Hoe het ook zij, de gesties des heeren Schoorl doen blijkbaar de maat van het Bestuur der Woningbouw vereeniging overloopen, zoodat men het noodig oor deelt in te grijpen, en zich geroepen gevoelt,'tot het nemen van bovengenoemden maatregel te moeten overgaan. Waar de heer Schoorl zich dus gedwongen ziet, om uit deze impase te komen, de functie van wethouder óf die van administrateur te moeten neerleggen, om dat anders samenwerking met zijn nog enkele vrien den is uitgesloten, staat onze schepen voor een voor hem ongetwijfeld delicate en moeilijke kwestie, wij zijn zelfs genegen om te spreken van een precair geval. Niettemin, de heer Schoorl schijnt er niet aan te ontkomen, om een bepaalde keuze in de eene of an dere richting te moeten nemen, en waar zijn wet- houderlijke zetel toch al wankel staat is de waar schijnlijkheid, een zekerheid grenzende mogelijkheid, groot, dat hij het wethouderlijk ambt zal laten varen, aldus de ons bereikte inlichtingen om dat van Administrateur der Woningbouwvereeniging dan te blijven behouden. Hoewel het hem zéér moeilijk zal vallen, om dqs zetel achter de groene tafel te moeten vaarwel zeg gen het Bestuur der V.-D. Kiesvereeniging heeft in den herfst van 1928 ook al een dergelijke poging bij den wethouder beproefd, zonder evenwel het ge- wenschte resultaat te bereiken wijl hij eigen be langen boven gemeente-belangen stelt, zal thans den heer Schoorl de zeer twijfelachtige eer te beurt vallen, om den Gordiaanschen knoop te mogen doorhakken, om niet alle terrein in eenk te verliezen, dat hij thans regelmatig, en zelfs in een snel tempo, voor zich ziet afbrokkelen. Wij zijn vol belangstelling naar de evolutie van dit proces en twijfelen er niet aan, of de komende dagen zal hierin wel eenig licht brengen. Of Jan Publiek wel deelachtig zal gemaakt worden aan dit licht, wagen wij in alle bescheidenheid ern stig te betwijfelen, te veel als wij zijn gewoon geraakt, dat in die kringen vooral wanneer het de vriend jes geldt te vcol wordt gewerkt met mystificaties en alles in raadselen laat hullen, zoryier evenwel zich rekenschap te geven, dat, omtrent gedragingen van personen, die een vooraanstaande plaats inne men, in het politiek of maatschappelijk leven, het ze ker gewenscht is door open deuren te wandelen. De bovenstaande nogal tendentieus gekleurde be schouwing, vonden wij in het Noordhollandsch Dag blad van gister. Ook wij hadden natuurlijk wel het een en ander gehoord over een „Woningbouwconflict", maar waar alles binnenskamers was behandeld en aanstonds de kwestie in extenso in de algemeene ledenvergadering der Woningbouwvereeniging aan de orde zou komen en dan vanzelf sprekend in een uitvoerig verslag ook in de „Schager' zou zijn opgenomen, hadden wij wat gebeurd was tot dusver, maar onvermeld gelaten. Wat in een goed vat is, verzuurt echter niet. Maar nu de kwestie in het publiek is aangeroerd en niet geheel zuiver is gesteld, achten, ook wij het wel dienstig, om er het een en ander van mee te deelen. De grondoorzaak van den heelen 1 ribel zit in de houding die burgemeester en B. en W. aannemen tegenover het bestuur der Woningbouwvereeniging. En wel voornamelijk in hun bemoeizucht inzake het verhuren der woningen. Op het raadhuis schijnt men in sommige dezer ver- huurgevallen de beslissende stem te willen hebben en het bestuur aan banclen te willen leggen. Als de raadliuismannen denken dat Jan, Piet of Klaas voor een woning in aanmerking komt en het Woningbouw- bestuur heeft nu juist eens een andere, dan is er „kak". Als burgemeester een favor;te heeft, dan moet dat de aangewezene zijn en als dat niet gebeurd, dan rijdt de goeie man op zijn strijdros. Het bestuur der Woningbouwvereeniging en haar voorzitter zijn in deze op hun volkomen onafhanke lijkheid gesteld, zij eischen hun beslissingsrecht op en is dan ook al eens duidelijk aan den burgemeester meegedeeld, hoe men zich de zaken in deze voor stelt en hoe de verhoudingen eigenlijk zijn: n.1. het bestuur wijst aan wie huurder wordt en B. en W. hebben alleen na te gaan of de eischen die aan zulk <een huurder zijn te stellen aanwezig zijn of niet. B. en W. missen volkomen het recht om maar een ander in de plaats te schuiven.onder wie weet wat argu menten ook, om op deze wijze zich een reclit aan te matigen dat zij niet hebben. B. en W. hebben toezicht op de Woningbouwver eeniging in hoofdzaak of de financieclc geste van dat bestuur zuiver is, of haar administratie en beheer goed wordt gevoerd, maar moeten er om denken niet als toeziend voogd te willen fungceren. Zooals gezegd, over de inmenging van burgemeester en B. en W. was alreeds eens een uiieénzetting van den kant van het Woningbouwbestuur gevolgd, maar dat had zeker geen voldoende leering gegeven, want dezer dagen verscheen er weer een brief van B. en W.f waarin de opmerking dat de adspirant-huurder Kos was gepasseerd. Deze brief werd de aanleiding dat de voorzitter een bezoek bracht aan burgemeester en wees de voorzit ter daar nog eens op het bekende en naar zijn oor deel juiste standpunt, nl. dat het bestuur de huurders aanwijst, enz. Het gevolg was, dat er tusschen de beide heeren over dat meeningsverscliil een zeer warm debat volg de en burgemeester zich niet ontzag grove verwij ten te richten tot den voorzitter der Woningbouw vereeniging, en zelfs de opmerking volgde dat de zaakKos nooit in het bestuur was behandeld. Waar dat wel degelijk het geval was geweest, werd daarop gereageerd, dat dit onjuist was en bleek alras, trouwens de burgemeester erkende dit volmondig, dat de wethouder Schoorl, die ook administrateur der Woningbouwyereeniging is, deze mededeeling in B. en W. had gedaan. Het spreekt vanzelf, dat nu bleek uit welken hoek de wind in deze woei, de voorzitter der Woningbouw vereeniging zcide, dat de heer Schoorl in deze een zeer tweeslachtige houding aannam en die man uit twee monden sprak. In de vergadering der Woning bouwvereeniging redeneerde hij heel vriendschappe lijk met de bestuursleden mee, terwiil hij in B. en W. blijkbaar een heel ander geluid liet hooren en een verkeerde stemming wekte. Over het verdere onderhoud van burgemeester en den voorzitter zullen wij maar niet veel meer mee- deelen, want naarmate het in heftigheid toenam, ver minderde de waardeering van den kant van onzen burgemeester, wat de voorzitter der Woningbouwver eeniging de ontboezeming ontlokte, dat hij voor zijn vele werk geen dank verlangde, maar toch wel aan spraak meende te mogen maken op wat meer waar deering en medewerking van ons gemeentebestuur, ge heel belangeloos als alles werd gedaan in het belang onzer plaats. ITet vervolg kwam in de daarop spoedig bijeenge roepen bestuursvergadering der woningbouw cn werd de administrateur-wethouder ter verantwoor ding geroepen. Deze had. zooals hij beweerde, alleen een langen tijd geleden over. het geval Kos in B. en W. gesproken en dan blijkbaar nog in anderen zin. Behalve de bewering van don burgemeester waren de brief van B. en W., de datum daarvan en ook de minder vleiende woorden van wethouder Leguit in de raadsvergadering den voorzitter bewij zen genoeg dat deze bewering des heeren Schoorl onwaar was en kreeg deze het verwijt te hooren dat hij onbetrouwbaar zich had getoond, uit twee mon den sprak en dat de voorzitter met zoo iemand als administrateur niet kon samenwerken. Immers op deze wijze werd door den heer Schoorl den goeden naam van de vereemging bij autoriteiten en publiek geschaad. Voorzitter had eerst, gemeend zelf maar te moeten bedanken, in het belang der woningbouw vereeniging was hij daarvan teruggekomen en werd nu de eisch aan den heer Schoorl gesteld om als administrateur te bedanken, voor beiden was er in de woningbouwvereeniging geen plaats meer, omdat een vruchtdragende samenwerking onmogelijk was, nu het vertrouwen in den heer Schoorl was verloren ge gaan. Voorzitter meende dat dit nieuwe geval met den heer Schoorl geheel parallel liep met wat in deti Vlecschkeuringskring was gebeurd. Ook daar had de dubbelzinnige houding van wethouder Schoorl de zóó onaangename verwikkelingen gebracht nu had hier hetzelfde plaats. De onzuivere houding des heeren Schoorl inzake de brandverzekering der woningen der woningbouw vereeniging had ook reeds een heel onaangename indruk gewekt. De heer Schoorl meende dat er voor hem geen reden was om als administrateur te bedanken en werd besloten de kwestie voor te leggen aan de alge meene vergadering en de vraag te stellen of de heer Schoorl als administrateur gehandhaafd kon blijven. Deze vergadering is 'de volgende week en zullen wij de resultaten meedeelen. Dit is in alle soberheid wat er is gebeurd en hoe de berichtgever in het Noordhollandsch Dagblad (de heer Van Nuland?) dit- alics in verband kan bren. gen met "n a.s. wethouderscrisis, is ons niet duidelijk. Hij moest toch weten dat, hoe de zaak in de woning bouwvereeniging ook loopt, de heer Schoorl toch wel zóó vastgegroeid zit aan zijn raadhuismacht en wet houdersglorie, dat hij die heerlijkheid zijns levens nooit vaarwel zal zeggen voor geen f300 salaris. Om deze hooge plaats in de gemeente te kunnen bezetten, heeft hij zich nog heel wat hoogere finan- tieele opofferingen getroost- De andere gegadigden hopen o.i. tevergeefsch op een wethouderscrisis. Nog wat geduld heeren! SCHOOLFEEST. Dinsdag hadden de leerlingen van de 7e klasse der openbare en der katholieke school hun schoolfeest, waaraan ook deelnamen de jongelui die 2 jaar de avond school trouw hadden bezocht. Met klein 80 meisjes en jongens ging de reis naar Amsterdam, waar gewandeld wex-d naar Artis. Op deze wandeling werd eerst het Ba- gijnenhofje in de Kalverstraat bezichtigd, dat wonder- rustige, antieke plekje te midden van het brandpunt van het moderne, drukke stadsgewoel. In Arits was 't heerlijk om te zijn, met 't warme weer, en toen ving de boottocht aan door Amsterdams grach ten, over 't IJ naar de Oranjesluizen. Wat daar al niet bewonderd en genoten werd! Volop voldaan werd hierna de terugreis aanvaard, vele kinderen vol van nieuwe indrukken en ervaringen. MEDEMBBIK, 16 Juli 1929. Schotsche muizen f 1.501.65, kleine f 0.901, ronde f 2.75—3, alles per 50 K.G. WARMENHUIZEN, 16 Juli 1929. Schotsche muizen f 2.705, grove i 2.603.30, drielin gen f 3.503.50, kriel f 1.40, eigenheimers f 3.60, bloem kool le soort f 12.3017.40, 2e soort f 9.30. Aanvoer: 86000 K.G. aardappelen, 360 stuks bloemkool. NOORDSCHARWOUDE, 16 Juli. Schotsche muizen f 2.804.80, bl. eigenheimers f 5.30, drielingen f 1.702.40, uien drielingen f 9, zilvernep f 12—14.90 per 100 Kg., bloemkool f 10.40—19.20 per 100 stuks. Totaal aanvoer 183400 Kg. aardappelen, 450 Kg. uien, 650 stuks bloemkool. BROEK OP LANGENDLJK. 16 Juli. Schotsche muizen f 3.205.80. bl. eigenheimers f 5.20 5.30, schoolmeesters f 3.603.90, drielingen f 1.702.40, tomaten A f 28.10, B f 19.90. C f 23.80, CC f 16.10 per 100 Kg., boswortelen f 3.307.20 per 100 stuks, bloem kool f 14.9021.90, II f 6 per 100 stuks, roode kool f 15.70 -18 per 100 Kg. Totaal aanvoer: 315000 K.G. aardappelen. 9000 Kg. to maten, 10500 bos wortelen, 600 st. bloemkool, 2400 Kg. roode kool. AMSTERDAM. 16 Juli. (Bericht van den mak. Jac. Knoop). IJpolder muizen f 3.504, ld, kleins .f 3.504, Andijker muizen i 34, id. kleine f 2.503.50, Langendijker muizen f 3.505, Noord Holl. blauwe eigenh. f 67, Rijper muizen f 3.504, Westl. muizen f 34, id. ronde f 3.504, id. kleine f 3 3.50, kleine ronde f 2.402.60, blauwe eigenheimers f 66.50. zomer malta f 1314, alles per 100 Kg. PURMEREND, 16 Juli. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Kaas 24 st. met r.m. f 45.50, 43 st. boerenkaas f 50, 1 st. comm. f 43.50, in totaal 68 stapels, wegende 55000 Kg., handel goed; 1987 Kg. boter f 1.70—2. Vee. 559 runderen, w.o. 250 vette f 0.751.10, 254 melk- en geldekoeien f 125275, handel stug, 55 stieren, 34 paarden f 100200, handel matig, 65 vette kalveren f 1.201.40, handel matig, 188 nuchtere kalv. (slacht) f 1338, fok f 1230, handel matig, 378 vette varkens zouters f 0.900.95, slacht f 0.880.92, handel vlug, 69 magere varkens f 3854, handel stug, 172 biggen f 28 36, handel stug, 478 schapen f 28—42, 477 lammeren f 1523, handel stug, piepkuikens 12%3.30, kipeieren f 66.75, eendeieren f 5.40. COOP. VER. CENTR. EIERVEHJNG G. A. in hotel „Paradijs." Aangevoerd 132.948 stuks eeneieren t 5.605.80, 99083 kipeieren 70—80 Kg. f 7.30—8.50. 65—66 Kg. f 6.50—7.10, 63—64 Kg. f 6.50—6.90, 60—62 Kg. f 6.40—6.70, 58—59 Kg. f 6.20—6.60, 56—57 Kg. f 6—6.30, 53—55 Kg. f 5.60—6, 50—52 Kg. f 5.30—5.50. EIERVEILING, PURMEREND. 16 Juli. (In het gebouw der Afslagvereeniging). Aangevoerd 21852 kipeieren kw. A t 5.906.80, 9683 eendeieren kw. A f 5.705.80. HET LIJK DOOR WANDELAARS GEVONDEN. In een bosch te Freiburg bij Saksen vonden wande laars Zondag het gruwelijk verminkte naakte lijk van een jongeman, wiens linkerarm en -been aan een denneboom waren vastgebonden, terwijl de rechter arm aan het rechterbeen vastzat en wien men den halsslagader, zoomede de polsen had doorgesneden en die ook verder afschuwelijk was verminkt, zoodat hij das doodegebloed. Uit het onderzoek bleek, dat de jongeman het slachtoffer van een moord was geworden. Het bleek een 18-jarige arbeider uit Dresden te zijn. Hij was sinds 7 Juni spoorloos verdwenen. De dader, zekere Becker, een aan lager wal geraakt koopman, is reeds gearresteerd. In zijn bezit werden enkele voorwerpen gevonden, die aan den vermoorde hadden toebehoord. Becker wenschte zich over de redenen, die hem tot het plegen van de misdaad hadden bewogen, nog niet uit te laten. Hij verklaarde dit voor den rechter van instructie te zullen doen. Deze -moord herinnert levendig aan het mysterieuze geval-IIussman, de affaire vand den van moordop zijn vriend Daube verdachten gymnasiast uit Gladbeclc, die door de rechtbank te Essen ten slotte werd vrij gesproken. Direct is opgevallen, dat Zellmer, dit is de naam van het slachtoffer, hierboven bedoeld, o^ dezelfde wijze vermoord en verminkt is, als indertijd de gymnasiast Daube. Het vermoeden ligt voor de hand, dat Becker de dader is geweest van het afschuwelijke misdrijf waarvoor Hussmann te Essen heeft terecht gestaan en men tracht daarom thans vast te stellen, waar Boeker zich ten tijde van den moord op Daube be vond. Tegen hem is ook de verdenking gerezen, dat hij betrokken is bij den moord op een jongeman van ongeveer 22 jaar, wiens ontkleed lijk zes weken gele den in een bosch bij Freiberg werd gevonden. Nog een moord. In een park te BerlijnMoabit is Zaterdagnacht een 19-jarige jongeman uit Erfurth dood op een bank gevonden. Men vermoedde eerst, dat hij zelfmoord had gepleegd, maar de politie is tot de conclusie ge komen, dat er misdaad in hot spel is. Een soldaat van de rijks weerbaarheid heeft des nachts in de na bijheid van dc plaats, waar het lijk werd gevonden, een schot hooren vallen. Toen hij -nader kwam zag hij iemand vluchten en hij ontdekte, dat het slacht offer zieltogend op de bank lag en weldra overleed. maAe enkele slachtoffers. Omtrent de instorting van de gebouwen te Montgo mery in den Amerikaanschen staat, Alabama, worden nog de volgende bijzonderheden uit New-York gemeld: De twee ingestorte gebouwen behoorden tot de oud ste der stad. Er waren in gevestigd een zaak met 25 employe's en een warenhuis met meer dan honderd bedienden. Na de instorting kwamen alle beschikbare artsen toe gesneld, evenals de geheele brandweer en politiemacht* Honderden burgers verleenden bij het reddingswerk hulp Er heerschte een anbeschrijfelijke verwarring, die door het schreeuwen der gewonden nog vergroot werd. Naar een N.T.A.-telegram uit Montgomery nog meldt, werden bij de instorting, volgens de jongste opgaaf, 2 personen doodelijk en een lichter gewond. Dit geringe aantal slachtoffers is een gevolg van het feit, dat de ramp in de middagpauze plaats had, toen de meeste employe's afwezig waren. Volgens de laatste berichten uit -New York heeft men de puinhoopen van de twee ingestorte huizen nog niet geheel kunnen opruimen. Het -schijnt echter, dat het aantal slachtoffers niet meer d&n 2 dooden en een ge wonde bedraagt. Toen het ongeluk gebeurde, bevonden zich waarschijn lijk niet meer dan 75 personen in de gebouwen. Daar echter de bovenste verdiepingen het eerst instortten en hulp spoedig ter plaatse was, konden de meesten in veiligheid worden gebracht, vóórdat de geheele massa instortte. AUTOBUS MET MEISJES-STUDENTEN DUIZEND. VOET NAAR BENEDEN GESTORT. Eif dooden. Reuter meldt uit Tegucigalpa in de Middel-Ameri- kaansehen staat, Honduras: Een autobus, waarin een. aantal meisjes-studenten van een pic-nic huiswaarts keerden, stortte in een duizend voet diep ravijn, op eenige mijlen afstand van Teguci galpa. Elf meisjes vonden brj deze ramp den dood, twee en twintig werden gewond. Nader seint Reuter uit Tegucigalpa: De streek is diep onder den indruk van de ramp. Verscheiden slachtof fers behoorden tot bekende families. Alle theatervoorstellingen en concerten werden afge last Deminster van openbare werken is ernstig ge kwetst bij een poging, om op den bodem van het ravijn af te dalen, om het reddingswerk te leiden. HET AANTAL BEANGSTIGEND HOOG IN FRANKRIJK.. Het aantal auto-ongevallen in Frankrijk op Zondag 14 Juli j.1., den nationalen feestdag, was, naar thans uit Parijs geseind wordt, weer beangstigend hoog. Zoo werd alleen te Parijs en omgeving Zondag j.1. twaalf personen door auto-ongevallen gedood en 36 ge wond. Auto door wolkbreuk overvallen. Uit New York wordt gemeld, dat in het Zuiden der Vereenigde Staten een auto door een plotselinge wolk breuk werd verrast en in een rivier wercl gespoeld. Da Inzittenden, een gezin van 7 personen, zijn verdronken. INPLAATS VAN KAARTEN. Geboren: Dirk, Zoon van H. FIJNHEER en J. FIJNHEER—Moeijes. Winkel, 15 Juli 1929. Met deze betuigen ondergeteekenden hun hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, bij de ge boorte van hun dochtertje ondervonden, A. BREEBAART. A. BREEBAART—Koning. St. Maarten, Juli 1929. Ook onze Heerenmode-artikelen RUIMEN wij op voor de bekende lage opruimingsprijzen. Heeren- en Kinderkleeding- Magazljn - SCHAGEN. in Hotel „Veerburg". MAANDAG 29 JULI 1929, 's avonds 8 uur, slechts één te geven door van Amsterdam. Optreden van: George Hofmann, Conferencier. Dno en Trio Hoimann, met geheel nieuw repertoire. Harry Woodward, de oerkomische parodist, de eenige en beste in Ne derland, voor het eerst in Anna Paulówna. De Attractie-band. Beroemd Jazz band. Wie eens ouderwetsch gezond wil lachen, moet dit vroolijke troepje komen zien en hooren. Overal enorm succes en volle zalen. Waarschuwing! Om teleurstelling te voorkomen, reserveer tijdig uw plaatsen, vanaf heden verkrijgbaar. Entrée 50 en 75 ct., plus rechten. Na afloop Bal. van de Zangvereeniging „Crescendo" (Dirigent WILLEM HESPE) ter Herdenking van Haar 40.jarig bestaan, op Zaterdag 20 en Zondag 21 Juli a.s. op het gunstig feestterrein achter de O.L. School. Aantal deelnemende vereenigingen 24. Verschillende atjracties! 'sAvonds DANSEN in de groote tent va* BENEMA Kpösgp met muziek van het mooiste en grootste pierement. Tot besluit SCHITTEREND VUURWERK. Entrée: Zaterdagmiddag 50 cent; Zondag (gehecien dag) f 1.—. Aanvang: Zaterdag 5 uur. Zondag 1 uur. Feestco'ncert te geven door „Crescendo", Zaterdagavond 8 uur in „Concordia". Harenkarspel, 16 Juli 1929. Het Bestuur der Banne, P. BORST, Voorzitter. J. DAM, Secretaris. Heden verkrijgbaar: Beleefd aanbevelend, N. J. PLOEGER, Noord Schagen. Er biedt zich aan: een voor de bediening in een winkel of iets dergelijks. Brieven onder letter T Bureau van dit blad. TE KOOP gevraagd een Douglas, Junior of Eisink. Brieven te richten aan bureau v.d. blad, no. 234. KLEEDING NAAR MAAT. In afwijking bij vorige opruimingen geven wij ook hierop 10 korting. Coupe en afwerking gegarandeerd. Heeren- en Kinderkleeding- Magazijn - SCHAGEN. gevraagd, door JAN HU1JG, Zand- vaart., Breezand. gevraagd bij COR BAKKER, Wieringer- waard. gevraagd bij D. VETHMAN, Waard- polder, Kolhorn. gevraagd bij G. W. TIMMER Co.. Molenvaart, Anna Paulowna. Wij hebben steeds groote voor raad van de nieuwste

Schager Courant | 1929 | | pagina 3