Schager Courant IMÏISIIGEN Het conflict tusschen Rusland en China. Amsterdamsche Pastharmonie. BEKENDMAKING. LANGENDIJK, HARENKARSPEL. Derde Blad. Plaatselijk Nieuws. AAN ONZE JUBILARESSEN! Rusland verbreekt de betrekkingen. CONCERT Toelating Leerlingen U.L.0. School. Zaterdag 20 Juli 1929. 72ste Jaargang. No. 8496 Heil U! klinkt in deze dagen Luid, de welgemeende groet Als een hartewensch van Schagen ,Yders wensch 1 U tegemoet. Roem der plaats in „kunst" en „kunnen". „Cunst", die wekt tot dankensstof, Mooie sport, die „kunnen" nastreeft U geldt hulde, wensch en lof. Of ge vijftig telt of zestig, Rust zoekt gij niet, geen van het. Naar steeds mooier, beter streeft ge, Grijpt g'in sport en melodij. In dat streven ligt uw leven, Uit dat streven put ge jeugd En ge blijft er mee tot honderd, Schagen s roem, U zelf tot vreugd. Schagen, Juli 1929. M. VISSER. j THEATER ROT AL. 1 Syd Chaplin viert in de film „De Fortuinjagers", welke Zondag in Theater Royal draait, zijn laatste tri- cmphen, daarbij ijverig terzijde gestaan door Hélène Costello. Deze dolgrapplge klucht speelt in de New-Yorksche bokswereld, waarbij -Syd bokspromotor en dansleider is van „Het Vuistrecht Knypie" en bekend staat onder den naam van „Geklofte Heintje". Radvill, het kleine stadje, komt in opstand, wanneer Nat Duncun, de eigenlijke naam van „Geklofte Heintje", daar verschijnt en veel indruk op de meisjes maakt, vooral op Josie Lockwood, de dochter van den bankier, den grooten man van Radville. Geen is er echter, die meer indruk op onzen fortuin zoeker maakt, dan Betty Graham, de dochter van den drogist. Maar helaas! alras blijkt het Nat, dat Gra- ham's flanciën er niet zoo schitterend voor staan en Betty dus eigenlijk niet de juiste partij voor hem is. De liefde behoudt echter de overhand op het verstand zooals wel meer gebeurt en dank zij Nat komt Graham er weer bovenop. Doch nu komt een nieuw gevaar Nat's en Betty"s geluk bedreigen. Jovele Harry komt n.1. weer op de p roppen, arm en berooid als vroe ger. Zijn vrouw, die achteraf lang iet zoo rijk was als zij had voorgewend, heeft de plaat gepoetst en thans is Harry een kijkje komen nemen in Radville, waar hij tot zijn vreugde Nat's vorderingen ziet. ëGroot is zijn veront waardiging, als Nat meer lust toont Betty tot zijn vrouw te nemen dan Josie, die er zoo'n rijken ouden heer op nahoudt. Zijn winstaandeel is er immers mee gemoeid! Goede raad is duur voor onzen Nat. De overeenkomst is duidelijk genoeg. Nat is verplicht het rijkste meis je tot vrouw te nemen. Hij stelt voor het contract te ontbinden. Harry weigert en dreigt alles aan het licht te brengen. Dan maar tot een list zijn toevlucht geno men om den ouden Lockwood te dwingen Nats verloving met Josie te herroepen! En ziet Nat's toeleg lukt wonderbaarlijk en hevig verontwaardigd .geeft Lockwood onzen held zijn congé. Thans i^ Betty de zijne en met stille trom druipt „Jovele Harry" af. MTDDENSTANDSVEEEENJGIN G. Donderdagavond om halfnegen vergaderde In café C. Boontjes de Schager Handeldrijvende- en Industrieele Middenstandsvereeniging, onder leiding van den heer Schmalz als voorzitter. Er waren 13 leden present. Nadat de notulen van den 2en secretaris, den heer M. C. Tuinman, waren goedgekeurd, deelde Voorzitter mede, dat aan den Postdirecteur het verzoek was ge daan, op Donderdag de telefoon en telegraaf om 7 uur open te stellen. Er bestaat wel kans, dat dit wordt ingewilligd. Eenige Middenstandswoningen zullen worden geschil derd, dit werk is opgedragen aan de schilders Goedhart en Roggeveen. Ongeveer 40 reclames tegen de Personeele belasting waren Ingediend; we zijn nog in afwachting van het resultaat. Aan de Schager Leesbibliotheek wordt voor 't seizoen 1929/1930 weder f 10 subsidie verleend. Over de kwestie der speruren voor de gebruikers van electro-motoren wordt nog een bespreking gehouden, waaruit wel blijkt, dat voor verschillende bedrijven de bezwaren niet zijn opgeheven en dat met name de in voering der sperklokken de bedrijven op nieuwe onkos ten jaagt. Sommigen vinden, dat 't dus eer verslecht is dan verbeterd, 't Blijft bij deze uiting van meeningen. Op voorstel van 't Bestuur wordt met algemeene stem men aan den heer J. van Scheijen voor zijn autobusdienst f 150 subsidie verleend voor 1 jaar. De rekening en verantwoording van den len Pen ningmeester, den heer C. Roggeveen, nagezien door de heeren G. C. van Barneveld en K. Kerkmeer, wordt, na gunstig rapport, goedgekeurd en de Voorzitter dankt den heer Roggeveen voor zijn arbeid. Besloten wordt een afgevaardigde te zenden naar het Bondscongres te Enschedé. Voorwaardelijk stelt de heer J. A. van Ketel zioh hiervoor beschikbaar. Voor lid van het Hoofdbestuur zullen gesteund worden de heeren H. F. van Baren te Enschedé, J. C. Blankert te Utrecht en J. J. Korff te Amsterdam; als lid van den Midden- EEN OORLOG NIET DOOR RUSLAND GEWENSCHT, MAAR TOCH MOGELIJK. BEMIDDELEND OPTREDEN VAN JAPAN? De spoorwegverbinding van Europa met het Verre Oosten verbroken. Woensdagavond 9 uur is het tenslotte dan toch tot een officieele breuk tusschen Rusland en China geko men. Ofschoon dit reeds, zooals uit de courantenberich ten gebleken is, gedurende eenigen tijd In de lucht hing, bestond toch altijd nog de kans dat het conflict in der minne zou worden bijgelegd, vooral na het Indienen van de Chineesche nota, welke sprak van het zoeken naar een bevredigende oplossing. En wat was het antwoord van Rusland op deze nota? De Sowjetregeering constateert dat alle middelen om tot een bevredigende regeling te komen zijn uitgeput, hetgeen de regeering ertoe noodzaakt: 1. alle diplomatieke, consulaire en handelsvertegen woordigers der Sowjet-regeering uit China terug te roe pen; 2. alle Sowjetbeambten en ambtenaren van den Chi neeschen Oosterspoorweg terug te roepen; 8. alle spoorwegverkeer tusschen China en Rusland •top te zetten; en 4. aan alle Chineesche diplomaüeke en consulaire ver tegenwoordigers in Rusland te bevelen, onmiddellijk het land te verlaten. Wat tot deze breuk geleid heeft en de ge volgen ervan. Moskou moest na de dreigementen die het In de nota aan Nanking geuit had, iets doen, nadat het antwoord erop, volslagen onbevredigend uitgevallen was, schrijft de N.R.Ct. Het heeft daarom de diplomatieke betrek kingen met de nationalistische Chineesche regeering verbroken. De diplomatieke en consulaire vertegenwoor digers van Sowjet-Rusland worden uit China teruggeroepen op hun beurt moeten de Chi neesche vertegenwoordigers het gebied van de Sow- Jet-Unie verlaten. Het spoorwegverkeer tusschen China en Siberië wordt aan de grens verbroken en Moskou zal „alle maatregelen tot bescherming van zijn belangen In het Verre Oo3ten treffen." Wat deze laatste aankon diging beteekent, zal men af moeten wachten. Zij kan een poging tot gewelddadige inbezitneming van den Chineeschen Oosterspoorweg en dus het begin van vij andelijkheden beteekenen of een politiek om Chinee sche voortbrengselen en goeder enin Sowjet-Rusland te boycotten, inluiden. De verbreking van de diplomatieke betrekkingen van Russischen kant komt slechts neer op het afsnijden van een draad die al heel dun was geworden. Twee jaar geleden liet Tsang Tso-lin, die toen meester te Peking was, een Inval in het Sowjet-Russische ambassade-ge- bouw doen, nam een aantal Russen en Chineezen ge vangen en een menigte stukken in beslag. Daarop volg den nog invallen in de consulaatsgebouwen te Tlentsin en Sjanghai, Moskou protesteerde daartegen krachtda dig en trok het personeel van de ambassade terug. Tsang Tso-lin lag echter op zijn beurt met de nationa listische regeering overhoop en dus bleef het officieele China buiten deze gewelddaad en haar gevolgen. Maar na het communistische oproer te Kanton in December 1927 brak ook Nanking met Moskou, want het beval den nog achtergebleven Sowjet-Russischen consulaire» ambtenaren om hel land te verlaten. Lang daarvoor had de nationalistische regeering zich reeds van Jacob Boro- din, den raadsman der Sowjets bij haar, wegens zijn heulen met den linker vleugel van de Koeomintang, ont daan. Daarna heeft de Duitsche regeering zich met de bescherming van de Sowjet-belangen in Zuid-China be last. De zaakgelastigden die van weerskanten de sterk verkoelde betrekkingen nog gaande hielden, verdwijnen nu en de stap van deze losse verstandhouding tot een volledige breuk is niet zoo heel groot. Zichtbaarder en ernstiger gevolg van de breuk is dat de spoorwegver binding van Europa met het Verre Oosten niet meer functioneert en de reis daarheen over land onmogelijk is geworden. China heeft voorloopig de uitsluitende macht over den Chineeschen Oosterspoorweg, maar heeft daar ge ring voordeel van als er geen transito-verkeer naar en van Europa over mogelijk is. Het hardhandige einde dat het aan de medezeggenschap van de Russen erover ge maakt heeft, lijkt in overeenstemming met de nieuwe politiek om met alle andere mogendheden gemeenschap pelijk gevoerde administraties af te schaffen en op voet van gelijkheid tegenover vreemde staten baas in eigen huis te blijven. De Russen hebben met hun revolutionaire propaganda den Chineezen een gemakkelijk voorwendsel verschaft. In de eerste revolutionaire opwellingen heeft Sowjet-Rusland reeds een jaar of tien geleden alle tractaten die vroegere Russische regeeringen met China gesloten hadden nul en van geener waarde verklaard. Daar scheen toen ook de regeling over den Ooster spoorweg onder te vallen, maar Moskou heeft zich later op een avereohtsche vertaling door het Chineesche de partement van buitenlandsche zaken beroepen, om zijn rechten op den spoorweg te handhaven. De Russen be dachten zich vermoedelijk dat de spoorweg te groote strategische en tegelijk propagandistische waarde had. Tsjiang Kai-sjek, de president der Chineesche repu bliek, is er in een toespraak te Nanking voor uitge komen dat de inbeslagneming van den spoorweg deel uitmaakte van da Chineesche politiek om zich van de voogdij der imperialistische mogendheden vrij te maken. „De Imperialistische mogendheden zijn zeer verontrust over de Chineesche cop", zeide hij, „en hebben zich nu tegen ons vereenigd, uit vrees dat hun eigen belangen ln gevaar zullen komen". Arm, belachelijk gemaakt Moskou dat het epitheton „imperialistisch", door de bolsjewiki onder de Chineezen als schimpwoord tegen de tractaat-mogendheden geijkt, nu op zijn eigen poli tiek moet zien toepassen! Een oorlog door Rusland niet gewenscht, maar toch mogelijk. Iemand, die goed op de hoogte Is van wat er aan buitenlandsche zaken omgaat, heeft verklaard, dat de nota van de sowjet-regeering aan China niet per se be hoeft te beteekenen, dat er oorlog komt. Wel is de nota een uiting van de vastbeslotenheid der Russische regeering om vast te houden aan de rechten, die het verwierf onder de Chineesch- Russische overeen komst. Deze welingelichte zeide nog: „Tezelfder tijd cijferen we de mogelijkheid niet uit, dat het tot openlijken oorlog tusschen de beide landen komt, door het verlies van den Chineeschen Oosterspoorweg, die een kwestie van er op of er onder is, wat betreft het behoud van Wladiwostok voor Rusland Een stap van Japan? Reuter meldt uit Tokio: Hoewel de Japansche regeering ten aanzien van het Russisch-Chineesche confict nog een afwachtende hou ding aanneemt, wordt in invloedrijke kringen de moge lijkheid verwogen, dat Japan zoowel bij China als bij Rusland stappen zal doen in het belang van behoud van den vrede in het Oosten. Dit vraagstuk is echter nog niet onderwerp van officieele overwegingen. Naar uit Peking wordt gemeld, heeft de Japansche regeering den Chineeschen gezant medegedeeld, dat zij een ChineeschJapansch vriendschapsverdrag zal on- derteelcenen, mits de regeering van Nanking den status quo voor den Zuid-Mandsjoerijschen spoorweg garan deert. De Japansche pers publiceert mededeelingen van het ministerie van buitenlandsche zaken, waarin gezegd wordt dat Japan in het RussischJapansche confict de strengste neutraliteit in acht zal nemen. (Zie voor verdere berichten elders in dit blad). ZONDAG 21 JULI, 's avonds 7 uur te geven door de Directeur D. SPEETS. ZEER MOOI PROGRAMMA. Leden vrij. Niet-Leden f 0.50. standsraad de heeren Van Bommel te Den Haag en Korff te Amsterdam. Bij de rondvraag komt ter sprake de bevordering van het komen van meer vermakelijkheidsinrichtingen op de kermis, er wordt ook even aangeroerd het weren eener danstent. Algemeen wordt ingezien dat er iets gedaan moet worden voor 't meer aantrekkelijk maken der kermis en 't Bestuur zal dit ter hand nemen. Een klacht wordt geuit over den hinder, dien de markt- bezoekers-autorijders vaak ondervinden door het contro leeren voor de wegenbelasting op marktdag. Dat geeft veel oponthoud en de marktbezoekers hebben toch al weinig tijd om hun zaken hier af te doen. Moet dat controleeren juist op marktdag? Voorzitter doet toezegging, deze zaak met de betrok ken autoriteiten te zullen bespreken. Enkele mededeelingen worden door het aanwezige lid der Winkelweek-commissie gedaan omtrent de plannen voor de a.s. Winkelweek. Daarvan is ook reeds mede- deeling gedaan in de Schager Courant. Aangedrongen wordt op 't vormen van buurtcommissies voor buurt- verlichting. Vooral hoopt men, dat nu eens de Ge dampte Gracht goed voor den dag zal komen met een mooie verlichting van de Gracht, die zich daar zóo prachtig voor leent. Ook Torenverlichting staat op 't programma. Bij de sluiting spreekt de Voorzitter nog een woord van dank voor de vele bemoeiingen van den heer Buis kool inzake de tot stand koming van den autobusdienst van Callantsoog't Zand op Schagen van den heer Van Scheijen. AANGESTELD. De heer Jac. Bakker alhier, is aangesteld bij de Ned. Spoorweg Mij., standplaats Egniond aan Zee. GOEDKEURING PAARDENVERLOTING. Bij ministerieele beschikking is goedkeuring ver leend tot het houden der Paarden verloting ter gele genheid der October-Paardenmarkt. HELP U ZELF. De Ziektevereeniging „Help U Zelf" alhier toont hoe langer hoe meer een prachtige ondersteuning in moeilijke dagen te zijn. In het 2e kwartaal van 1929 bedroegen de ontvangsten f 299.87/4, tegen f 405,31 aan uitgaven, met een bedrag van f405.31 als nadeelig saldo. Dit saido was natuurlijk een gevolg van liet belangrijke bedrag van f360 aan ziekteuitkeeringen Onder 8 leden kwamen 294 ziektedagen voor, waarvan 3 leden het volle geld gedurende 20 weken ontvin gen, zijnde 75 gulden, En nog zijn niet allen lid, die daarvoor in aanmerking kunnen komen In het 2e kwartaal sloot zich slechts 1 persoon aan. SCHAGER MARKT. Op de Schager markt werden in het 2e kwartaal ondermeer aangevoerd: 953 magere gelde koeien, 983 vette koeien, 692 melk en kalfkoeien 216 pinken, 2033 nuchtere kalveivn, 2031 overhouders, 3681 lammeren, 793 vette varkens en 1656 biggen. Burgemeester en Wethouders van Schagen brengen ter kennis van belanghebbenden, dat de toelating van leerlingen op de U.L.O.-school zal geschieden op 1 Sep tember a.s. De aangifte zal moeten geschieden bij het Hoofd der School, den heer C. W. Deenik, vóór 15 Augustus a.s. Schoolboeken en leermiddelen worden door de ge meente gratis verstrekt. Schagen, 18 Juli 1929. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. Cornelissen. De secretaris. Roggeveen. NOORDSCHARWOUDE. Eerste steenlegging nieuwe Raadhuis. Donderdagmiddag half 5 had de eerste steenleg ging plaats van het nieuwe raadhuis, door burge meester Jhr. van Spengler. Behalve B. en W. waren aanwezig de raadsleden op twee na, n.1 de heeren Broersen en Zut, die ver hinderd waren. Verder waren aanwezig de waarne mend Gemeenteopzichter de heer A. Oosterlee, als mede de aannemer en het personeel dat het werk uit voert. Door den Burgemeester werd een korte rede gehouden, welke wij tot onzen spijt niet kunnen op- neifien, omreden ons geen uitnoodiging bereikte. De aanwezigen bleven nog eenigen tijd in gezellig samenzijn bijeen. Voor de Nederl. Vereeniging van Leeraren, slaagde bij het gehouden examen te Utrecht mej. Geerie Balders voor het diploma machineschrijven (met lof). BROEK OP LANGENDIJK. Aan de R.H.B.S. te Alkmaar is naar de volgende klasse bevorderd, onze plaatsgenoot A. P. v. d. Molen, oud-leerling der openbare school. BROEK Or LANGENDIJK. De toestand van de Llchtbedryven aan den Langend^jk. Het verslag omtrent den toestand en de exploitatie van de Gemeenschappelijke Gas- en Electriciteltsbedrij- ven voor Langendijk en St Pancras over het jaar 1928 is verschenen. We ontleenen er het belangrijkste aan. De gaslevering steeg tengevolge van de aansluiting van een deel der gemeenten Koedijk en Oudorp, als mede door verlaging van den prijs en bedroeg 66240 M3. meer dan het voorgaande Jaar of 8.2 pet. Het gasver bruik van particulieren steeg zelfs met 73622 M3. of 10.2 pet Deze stijging betrof niet enkel Koedijk en Oudorp, maar gold hoofdzakelijk het bestaande verzor gingsgebied: in Koedijk en Oudorp werd n.1. 33584 M3. afgeleverd. De vermeerdering gespecificeerd was: licht en kookgas 21932 M3., muntgas 34353 M3., kachelgas 17633 M.3, industriegas 296 M3. minder. De gemeente Oudorp verleende concessie tot gasvoorziening in het deel van die gemeente, grenzend aan Koedijk tot aan de z.g.n. Halve-Maansbrug. Ondanks de verlaging van alle gasprijzen met 1 cent per M3., zijn de financieele uitkomsten, dank zij de vermeerdering van het ver bruik, zeer bevredigend. Wat den toestand der fabriek betreft de gebouwen verischten het gewone onderhoud. Voor de reparatie erd meters werd een afzonderlijke werkplaats gemaakt in eigen beheer. De ovens hadden geen bijzonder on derhoud. Wat de toestellen betreft, werd een grondige reparatie uitgevoerd aan alle afsluiters, de zittingen werden afgedraaid en waar noodig de stangen ver nieuwd. De pompen vereischten veel zorg en zal in de plaats daarvan een nieuw aggregaat moeten worden aangeschaft d.aar de reserveaansluiting der waterlei ding anders te vaak dienst moet doen. Door verschil lende. installaties had de smederij het zeer druk en kon niet zoo veel tijd, als gewenscht was, besteed werden aan de reparatie der gasmeters. Met ingang van 1929 werd voor hulp aan den fabrieksbaas een jongmaatje aangesteld, zoodat voor allerlei klein werk niet steeds een volwassen arbeider behoeft gebruikt te worden. De fitterij had het wederom zeer druk met de voort gaande geleidelijke vernieuwing van dienstleidingen, het maken van nieuwe aansluitingen, het verwisselen van meters enz., in totaal werden door de fitters 1593 op drachten behandeld. De 5-kameroven bleef het geheele jaar ln gebruik, het aantal vuurdagen bedroeg op 31 December 1184, het aantal kamerladingen bedroeg 1504 met gemiddeld 1693 K.G. kolen. De totale lengte van het buizennet bedroeg op 31 De cember 18845 1.1» In 1S23 werden 2554100 K.G. kolen verwerkt, waarvan 4500 K.G. voor de smederij, zoodat gedistilleerd werden 2-4.GOD K.G., waaruit 34.3 M3. gas verkregen werd per 100 K.G. De gemiddelde liolenprijs was over 1928 slechts f 12.56 tegen 15.65 het vorige jaar. (Dit en niet de ver meerdering van bet gasverbruik is ongetwijfeld oorzaak, dat de financieele uitkomsten zoo goed zijn. Corr.). De gasaflevering beliep 874050 M3., waarvan 450179 M3. of 51.51 pet. licht- of kookgas; 253168 M3. of 28.97 pet. muntgas; 10937 M3. of 1.27 pet. industriegas; 81028 M3. of 9.27 pet. verwarmingsgas; 3295 M3. of 0.35 pet. straatverlichting? 31836 M3. of 3.64 pet. fabriek- en dienstwoningen; 43607 M3. of 4.99 pet. verlies. Het aantal gasverbruikers vermeerderde met 34 en steeg tot 2447, waarvan 1510 licht- en kookgas, 821 munt gas, 9 industriegas en 107 verwarmingsgas. De gasprijzen bedroegen resp. 12 cent voor licht- en kookgas, 13 cent voor muntgas, 9 cent voor industrie gas en 6 cent voor kachelgas. Geproduceerd werden 32984 H.L. of 1775168 H.G. cokes waarvan 735020 K.G. werden verkocht, 11414 H.L. of 570700 K.G. voor ovenverhittlng werden gebruikt en 651 H.L. of 37758 K.G. voor diversen. De opbrengst van de verkochte cokes bedroeg 47.3 cent per H.L., in totaal f 6430, tegen 55 cent per H.L. in het vorige jaar. Er werd 122920 K.G. koolteer geproduceerd, waarvan met den voorraad bij den aanvang, 71120 K.G. werd ver kocht voor f 4945.11 of voor f 6.95 per 100 K.G., tegen f 5.56 in 1927. De netto-winst beliep f 5133.57, waarbij opgemerkt moet worden, dat opgenomen zijn onder het gewone on derhoud aanleg nieuwe aansluitingen f 528.31, aankoop nieuwe gasmeters f 1968.50, aankoop nieuwe muntme ters f 140, totaal f 2636,81, zoodat het feitelijk exploita tiesaldo f 7795.38 heeft bedragen. De totale kostprijs per geproduceerden M3. gas was 9.9 cent, per verkochte M3. 10.9 c. het vorige jaar wa ren deze cijfers 11.2 en 12.4 cent. Wat het electriciteitsbedrijf betreft, het stroomver bruik ging belangrijk vooruit, de totüe vermeerdering bedroeg 46047 K.W.U. of 10.6 pet; het verbruik van par ticulieren steeg met 41173 K.W.U. of 14.2 pet., waarvan 30649 K.W.U. lichtstroom, 5012 krachtstroom en 5512 grootstroom. Ten behoeve van de bewoners van den Waarddijk te Zuidscharwoude werd het net uitgebreid langs het Ker- kepad en den Waarddijk met 5180 M., zoodat de totale lengte 57154 M. Is. Het aantal en de capaciteit der transformatoren bleef gelijk, n.1. 5 met een cap. van 190 K.V.A. De gaslantaarns langs het Kerkepad te Zuidschar woude werden vervangen door electrische; bijgeplaatst werden nog 3 stuks, zoodat het aantal lantaarns 287 be draagt. Van de van het P.E.N. Ingekochte 478800 K.W. wer den nuttig afgeleverd voor licht 181144 of 37.8 pet; voor huishoudelijke doeleinden 14804 of 3.1 pet.; voor kracht 36047 of 7.5 pet.; voor grootstroom 98593 of 20.6 pet.; voor straatverlichting 83445 of 17.5 pet. Het aantal stroomverbruikers vermeerderde met 160 en bedroeg eind het dienstjaar 1940, waarvan 1800 voor licht en 140 voor kracht. Aangesloten waren 229 electromotoren met 501.75 P.K. Aangesloten waren o.m. 53 timmerwerkplaatsen. 29 bak kerijen, 24 smederijen, 23 slagerijen, 14 scheepswerven. De stroomtarieven waren: voor licht op alle uren van den dag 28 cent per K.W.U.; voor kracht op alle uren van den dag 20 cent per K.W.U.; .voor huish. doelein den buiten speruren 30 cent per K.W.U.; voor kracht buiten speruren 15 cent per K.W.U.. Het netto-winstsaldo bedraagt f 1834.47, waarbij moet opgemerkt worden, dat alle uitbreidingen onder ge woon onderhoud geboekt zijn en wel: uitbreiding net f 3442.19, aanleg nieuwe aansluitingen f 1439,16, aan koop nieuwe meters f 3004.75, uitbreiding straatverlich ting f 289.53, totaal f 8175.63, zoodat het feitelijk expioi- tatie-saldo f 10010.10 bedraagt. ZUIDSCHARWOUDE. De echtgenoote van den heer P. de G. struikelde bij het afstappen van de fiets zoodanig, dat zij onder ge neeskundige behandeling moest worden gesteld. DIRKSHORN. De van ouds bekende danszaal van den heer W. Swager, later gebruikt tot kaasfabriek, zal dit jaar weer ingericht worden voor danszaal. De heer Th. IJ ff heelt nl de fabrieksruimte gehuurd om met de a.s. kermis te gebruiken voor zit- en danszaal.

Schager Courant | 1929 | | pagina 9