SM wm. De bloeiende in het Oleander dal van den Meander. Moord op een schip. Waterschaarschte in Bohemen. Een mijnongeluk. Ambulance vliegtuigen. LANGENDIJK. NIEUWE NÏED0RP. ZIJPE. hielden, tot de geheele ter beschikking staande staats- gendarmerie op vrachtauto's te hulp kwam. Er werden twee gevangenen, die op de muren waren geklommen, gedood, en omstreeks twintig gewond. Na vijf uur was men den toestand meester en waren de gevangenen weer in hun cellen opgesloten. Het ministerie van oorlog had een verzoek om troe pen te zenden van de hand gewezen. De oorzaak van de muiterij is waarschijnlijk on tevredenheid omdat de inrichting te vol was. Bremen, 22 Juli. Aan boord van het in de vrij haven alhier liggende Nederlandsche stoomschip „Gem- ma" sloeg een als eerste machinist aangemonsterde Chinees in een gevecht een op hetzelfde schip werk- zamen landgenoot met een bijl gedood. Na den moord sprong de dader te water en v erdronk. Warnsdorf, 22 uli. De langdurige droogte begint zich te doen gevoelen. In tal van Noord-Boheemsche steden heerscht gebrek aan water. In vele plaatsen ls de waterleiding reeds, met uitzondering van enkele uren daags, afgesloten. In de textielindustrie te Warns- dorff zullen, wanneer niet in de naaste toekomst zware regens vallen, eenige fabrieken gesloten moeten worden. De waterstand in de Elbe is zoo laag, dat een tijdelijke stopzetting der scheepvaartdiensten in Noord-3ohemen verwacht wordt. In de boomgaarden worden door de bladluis groote verwoestingen aangericht. Het graan is overrijp. ondernomen. Het gewone vervoermiddel is de buffelkar, die echter over 200 K.M. tien dagen doet. Thans zijn vliegtuigen in tien verschillende plaatsen gestationeerd, die 400500 K.M. in eenige uren kunnen afleggen en die zoo de zieken naar Bangkok kunnen brengen. In Zweden, dat vooral in het Noorden dun bevolkt is en waar soms geweldige afstanden moeten worden afge legd, eer men een plaats kan bereiken, waar goede ge neeskundige hulp kan verschaft worden, is men er even eens toe overgegaan, vlcigtuigen voor dit doel te gebrui ken. Het eerst werd een vliegtuig gestationeerd in Boe len, in het Noorden, dat reeds 126 patiënten heeft ver voerd met allerlei ziekten. Thans is men bezig vier an dere kringen te maken; men zal n.1. één vliegtuig plaat sen in Ostersund, een in Stockholm, één in Göteburg en één in Karlskrona. Dan zal ieder deel van het land met een vlier' bereikbaar zijn en zullen dus zieken ook in de vc. deelen van het land bijtijds naar de centra kunnen ebracht worden. Voor ons land heeft een vliegtuig voor dit doel na tuurlijk geen beteekenis; wel echter zijn er in Indië nog afgelegen plaatsen, die eveneens met zulk een aeroam- bulance zouden gebaat zijn. DRIE-EN-TWINTIG CHINEESCHE BEDOLVEN. Singapore, 22 Juli. Het ergste mijnongeluk dat sedert de laatste maanden op Malakka heeft plaats gehad, is vandaag voorgekomen te Papan Perak. Een gedeelte van de oppervlakte van een tinmijn, geëxploi teerd door Chineezen, stortte in, waardoor 23 koelies werden bedolven. Pogingen om de bedolven mannen te redden, bleven vruchteloos. In de Lancet komt een overzicht voor van de ver schillende vliegtuigdiensten, die zijn ingesteld in dunbe volkte landen, om zieken, die ver van een centrum wo nen, in korten tijd daarheen te brengen, waar zij des kundige hulp kunnen krijgen. Het eerst hebben de Franschen vliegtuigdiensten hiervoor ingerioht in Sy rië en Marokko; daarna kwamen de Engelschen met diensten in Australië en Mesopotamië. Thans zijn drie andere landen gevolgd, n.1. Polen, Siam, en Zweden. In Polen zijn op dit oogenblik tien stations, waar vliegtuigen zijn gestationeerd voor dit doel; Warschau heeft vliegtuigen met een werkingssfeer van 200 K.M.; de andere plaatsen hebben kleinere vlieg tuigen (met een werkingssfeer van 80 K.M. In den win ter zijn de vliegtuigen voorzien van ski's in plaats van wielen; er wordt reeds een uitgebreide dienst onderhou den, vijf stations b.v. vervoerden in de maand Maart 1929 41 personen over een afstand van 8266 K.M. In Siam zijn vliegtuigen vooral in gebruik in het Noord-Oostelijk deel, waar bijna geen groote wegen zijn en dus autotochten zeer bezwaarlijk kunnen worden In de gehouden vergadering van de afd. van den A.N.G.O.B. werden c' r.*'aovaardigden naar de Alge meens vergadering g i de heerep J. Biersteker en Jb. Schuit. Er zullen 1 r.ilenders worden aangeschaft voor lezers van den Geheelonthouder, leden en beguns tigers. Nog werd besloten in Augustus een colportagetocht te houden. Door enkele leden werd een exemplaar van het Her denkingsboek van Prof. Van Rees besteld. BROEK OP LANGENDIJK. Vergadering van het bestuur der Langendijker Groentenveilii g op Maandag 22 Juli 1929. Tegenwoordig 24 personen. Voorzitter liurgemeestr Slot, opent met een wel kom, waarna de notulen werden gelezen, vastgesteld en geteekend. De keur lijst over de maand Juni, welke 2 keurin gen bevatte, werd geen op- of aanmerkingen over ge maakt. Uit het rapport over het nazien van het belaalkar.- toor werd medegedeeld, dat in de maand Juni ge veild was vooi- een bdrag van f205344,84, waarvan voo]-: Broek op Langendijk f 69568.01, Zuidscharwou- de f7765.81. Zuidscharwoude R.K. f831.50, Heerhugo- waard f7607.83, idem R.K. f2601.50, Oterleek f555.12, Koedijk f 10586,50, St. Pancras f93366.67, idem R.K. f 1512,30, Ursem f303.71, Schermeer f4640.01, diversen f3526.62. Schrijven ingekomen van de vereeniging „De Koophandel" met verzoek om de regeling voor over- leggeld bij de Beurtbevrachting te regelen als volgt: le. dat er geconstateerd moet worden wanneer de motor er niet is, 2e. dat de aanvoerder met zijn pro duct. er is en 3e. wanneer de tijd verstreken is, de betrokken koopman te vragen of hip lossen kan. Besloten werd de eerste twee verzoeken in te wil ligen, terwijl er nauwkeurig op toegezien zal wor den; doch wat het laatste punt betreft, werd beslo ten dat niet toe te staan. Wanneer het 's middags 3 uur is en de motor is er niet, dan is de koopman f 5, overleggeld verschuldigd. Schrijven ingekomen van de Ned. Spoorwegen, dat de bestrating bij het spoor in onderzoek is. Van de tuinhouwvereeniging te Obdam een ver zoek ingekotnen om haar overhaal te mogen verkoo- pen, werd toegesiaan. n. De automobielen kwarrifen voor en even later reden we al door de droge bedding van een rivier en langs beel armoedige woningen op den Meander toe. Pats, daar kreeg mijn Turksche buurman een steentje tegen zijn hoed. We passeerden de plek, waar een jaar geleden dezelfde baldadigheid was uitgehaald. Toen kwamen de kwajongens van een koude kermis thuis, want toen zat de commandant der gendarmerie naast mij. Die liet da delijk stoppen en ging er op af en heeft alle jongens uit de buurt geducht aan de ooren getrokken en klappen toegediend. Dat aan de ooren trekken is Iets typisch Turksch. Een voerman doet iets verkeerds, de politie houdt hem aan en maakt hem een geducht standje, terwijl hij hem flink aan de ooren trekt, hetgeen de andere kalm toelaat Wij reden dit keer maar door en kwamen nu op den weg, die langs de berghelling naar zee loopt. Links beneden ons lag het breede dal van den Mean der. Onze weg voerde door dicht struikgewas, plotseling reden we door een ongekende bloemenweelde. Overal zag men roode en witte oleanders. De bloemenrijkdom was zoo groot, dat men er ternauwernood met de auto langs kon. Waar het oog ook even rustte, overal heer lijke bloemen. Eerst de oleanders, dan een soort spirea, maar heel hoog, dan weer wilde rozen en wilde stok rozen. Nergens heb ik ooit zoo iets gezien. Meer beneden naar het dal toe, kon men goed zien hoe de oleander hier als een soort woekerplant overal opschiet, waar maar even een kans is. Het was een mooie tocht, want soms kwamen we langs feronnen. die uit de rotsen springen en dan naar het dal van den Meander vloeiden, eerst echter kleine meertjes vormden, waarin allerlei waterplanten groeiden en bloeiden, terwijl de ooievaars, soms wel 20 of 30 stuks, aan de oevers aan het visschen waren. Overal ooievaars en zoo mak, dat ze rustig blijven staan, al komt de auto ze op drie meter afstand voorbij. Daar hebben we het schilderachtige dorpje bereikt, waar vlak bij het oude Priene ligt. We maken even halt, hjer is heerlijk frisch water te krijgen en we heb ben allen een geweldigen dorst. Het ls gek. eigenlijk heeft men In Holland n?oit pre cies dorst, ons klimaat is zoo vochtig, maar hier in een land waar het reeds weken lang niet meer geregend heeft en waar een bijna ondragelijke hitte heei'scht, daar krijgt men dorst. De stof zit al spoedig in keel, neus en ooren en men voelt Iets als verschroeiing in den mond. Hoe heerlijk smaakte dat water. We liepen wat rond. Ik vermaakte me eerst met eenige ooievaars, die hier op 2 of 3 meter van den grond hun nesten bouwen, waardoor men, nu ze jongen hebben, het ouderpaar zoo gezellig bezig kan zien met het jonge goedje. De ooievaars sterven nog niet uit, tenminste hier In Turkije heb ik er van het jaar wel duizend gezien. Men laat ze hier met rust, de Turken dooden geen dieren. In Japan schijnt het anders te zijn, ik hoorde gisteren juist van den Turkschen ambassadeur in Tokio, dat hij daar op een diner als Japansche lekkernij ooievaars had ge geten. Ik moet zeggen, ik heb nooit in Japan dezen schotel zien opdienen, maar daarom kan ik de moge lijkheid nog niet ontkennen. We naderen de zee en onze weg steeg den berg op. We maakten halt. Beneden ons lag in dc verte de Meander, die zich uit de breede delta moeizaam in zee werpt, want hij heeft zelf de uitmonding moeilijk maakt door slib mee te werpen, waardoor een zandbank in zee ontstaan is. Vlak beneden ons een soort lagune, zooals men ook bij de monden van de Po in Italië vindt. Hier profiteert een rijke visscher van de lagune. In de verte ziet men zijn groote woning en flinke opslagplaatsen. Men zegt, dat hij voor een millioen Turksche ponden per jaar (lVi millioen gulden) visch verkoopt. We zoeken allen een plek uit om te zitten, want een der auto's heeft bandenpech. We zien aan den horizon rechts het eiland Samos en links het z.g. Ezeleiland. Ik krijg even extra dorst bij het woord Samos. want hier komt de heerlijke Samos-wijn vandaan. Toch is het beter maar niet aan dorst te denken, want eer wij terug zullen zijn in het schilderachtige dorpje, zal varv dorst lesschen geen sprake zijn. Wel beweren eenige heeren, dat we toch bronnen in de buurt voorbij zijn gekomen, maar ilt meende zwavel-afzetting gezien te hebben. We keerem terug, nog een laatste blik op de zee en horizon en weer gaat het op de bloemenweelde af. Daar is een bron. Er wordt gestopt, iemand probeert: ah bah, zwavel! Dus maar weer geduldig wachten. Jammer, dat we geen vruchten mee genomen hebben uit Sokit. Ik zit^te bedenken, dat me dat niet meer zou overkomen. We naderen Priene. Ik zal in een ander artikel de ver schillende oude Meander-steden behandelen en wil nu slechts volstaan om te vermelden hoe mooi die stad ge legen heeft, deels op den top van een berg. deels langs de berghelling. Deelen van den ouden stadsmuur komen tot vlak aan onzen weg toe. Jammer, dat er te weinig zorg wordt besteed aan het conserveeren van de ruïnes, want de 'gerstverbouw, die hier overal tusschen de ruïnes plaats heeft, is niet bepaald bevorderlijk voer het ongeschonden laten der ruïnes. Trouwens, toen wij weer in ons schilderachtige plaatsje pleisterden, gezeten onder oude steeneiken, vlak bij een kletterender. waterval, toen viel mijn oog op al lerlei stukken van oude Grieksche tempels en andere gebouwen, die hier en daar opgesteld waren om den toegang tot een woning aan te duiden, en elders gewoon half in den grond verdwenen waren. Er moet nog heel veel gebeuren. Juist hoorde ik, dat Azis Bey, die. behalve directeur van het Museum te Smyrna, ook inspecteur der oudheden is, van een in spectiereis teruggekeerd is. Laten we hopen, dat het een gunstig gevolg zal hebben, ter betere conserveering van de monumenten der oudheid. We gaan door! De zon steekt minder fel en ik geniet daarom nog eens extra van de schilderachtige omge ving en vooral van de bloemenweelde. Elke oleanderstruik is een groote bouquet en daar die struiken dikwijls drie meter hoog en evenveel meter in omvang zijn, kunt ge begrijpen, hoe rijk aan bloemen het hier was. Daar zie ik, dat we Sokia reeds naderen en ik neem nog even afscheid van mijn prachtige oleanders. Schrijven ingekomen van het Centraal Bureau, met de meriedeeling, dat de invoerrechten naar Duitschland voor druiven gedurende de maand Juli van 11.3 Mark tot 7 Mark per 100 K.G. zijn verlaagd. Het. invoerrecht naar Duitschland voor aardappelen is gedurende de rnaand Augustus van 1 tot 4 mark verhoogd. Ingekomen een leidraad ter bespreking van de zui vere opbrengst uit het tuinbouwbedrijf in verband met de besprekingen der Wet op de Inkomstenbe lasting. Voorzitter deelt mede, dat voor ieder bestuurslid zco'n boekje is gekocht, daar het dag. bestuur meent, dat het voor de tuinders zeer nuttig is en het daarom ten zeerste aanbeveelt, dat ieder het in zijne vereeni ging bespreekt, opdat er misschien toe overgegaan wordt voor ieder lid zoo'n boekje aan te schaffen. Vooral met het beginnen van de tulpenteelt, werd het zeer wenschelijk geacht, dat iedere tuinder het in zijn bezit heeft. Medegedeeld werd, dat het uitdiepen der vaart ge beurd is en dat ook de doorbraak achter de Dub bele Buurt om in orde is. Het uitdiepen is zeer naar genoegen uitgevoerd. Aangaande de bloembollenveiling werd medege deeld dat de vorige week met het bestuur van Bloembollencultuur is vergaderd en dat daar beslo ten is om op 10 Aug. a.s. de eerste veiling te houden van alle soorten leverbare bloembollen en mudgoed. Het veilingpercentage is vastgesteld op 4 voor leverbaar en mudgoed, voor het laatste moet het be taald wórden door kooper en verkooper, ieder de helft. Ook wat het crediet betreft aangaande het uitbe talen van de bloembollen is de zaak klaar gemaakt, terwijl de verschillende contracten eveneens gereed gemaakt zullen worden en geteekend, zoodat alles voor de eerste veiling voorbereid is. De voorzitter wekt de bestuursleden op. om dien dag bij het veilen tegenwoordig te zijn. Verder krijgt het dag. bestuur machtiging om te trachten een paardenstal te krijgen bij het spoor. De heer Wagenaar. (Koophandel) vraagt naar de bloemkoolregeling, welke 's morgens bekend gemaakt is. De veilingleider deelt mede, dat va.^f heden de goede bloemkool geveild moet worden onder het merk van het U.C.B., volgens besluit der algemeene vergadering. Na deze warme dagen is de kwaliteit van de bloem kool niet best, zoodat het zeker in het belang is van tuinder en handelaar, om hetgeen goed is, onder het merk te veilen, zoodat de koopman als hij orders heeft voor bloemkool met het merk, de goede pro ducten kan koopen. De tuinders behoeven niet bevreesd te zijn om onder het U.C.B. merk te veilen, want eerste soort bloemkool, zooals die voorheen geveild werd, was goed voor het merk en daar komt geen verandering- in, zoodat er van meer uitval geen sprake is, doch een tuinder, welks kwaliteit niet goed is, en ook niet goed gemaakt kan worden, kan niet onder het merk veilen en valt dan onder een lichtere keur. De heer Wagenaar en bestuur kunnen zich met dezen maatregel vereenigen. De voorzitter memoreert dat het een heel goede maatregel is, doch dan moeten de tuinders het ook uitvoeren daar de goede kwaliteit zeker in den prijs uitgedrukt zal worden. De heer Wagenaar brengt verder nog het betere sorteeren van de vroege aardappelen ter sprake en ■zegt dat het in verband met de concurrentie van andere landen, misschien wel noodig zal blijken te zijn, om in den natijd der vroege aardappelen een betere sorteering in te voeren. Voorzitter zegt, dat dit een onderwerp is, hetwelk zeer belangrijk is, om het in de komende maanden in overweging te nemen. Hierna sluiting. NOORDSCHARWOUDE. Bij den bouw van een scheepsmakerijq voor Gebr. Witte in de voormalige fabriek van de fa. Trompetter is Anton Koreman, van een 2 meter hoogen steiger ge vallen, waarbij hij een been gebroken heeft. Vervoer naar het ziekenhuis was noozakelijlc. NOORDSCHARWOUDE. Voor rekening van den heer P. Duijves zal een n ieuw woonhuis gebouwd worden, en voor rekening van den heer P. Smit, brandstoffenhandel, een nieuw dubbel woonhuis. Schoolfeest. Onwillekeurig komen er allerlei aangename gedachten naar boven bij het uitbrengen van dit verslag. Her inneringen uit den tijd der schooljeugd, waarvan het glanspunt het schoolfeest was, als belooning voor een jaar trouw schoolbezoek. Onze Vereeniging had dit jaar drie reisjes op het program, die door het mooie zomerweer schitterend geslaagd zijn. De eerste dag was voor de kinderen van de 2e, 3e en 4e klas, en wel het reisje naar Bergen en Egmond aan Zee. Genoten is er door de kleintjes In den mooien speeltuin van den heer Bruin, daarna in het speelduin, waar echter de zomerwarmte wel wat de energie der kinderen be lemmerde. Het was tè warm, om onvermoeid van be neden naar boven te klimmen en omgekeerd van boven r.aar beneden te rollen. Een wandeling door het bosch bracht wat koelte, en de draaimolen en andere verma kelijkheden in den speeltuin, zorgde opnieuw, dat er dorst en honger was. Egmond aan Zee was daarna spoedig bereikt en het strand gaf gelegenheid tot „pootje baden", terwijl eenige kinderen hun badpakjes meegebracht hadden. De vreugde werd echter spoedig verstoord, want... de zedelijkheid viert daar hoogtij. Kinderen in badpakjes is verboden, dus de badpakjes uit, broek en hemd aan en aan de zedelijkheid is voldaan, ook al worden die klee- dingstukken op dezelfde wijze als een badpakje ge bruikt. Vanaf Egmond aan Zee brachten de autobussen ons spoedig bij de Hertenkamp, waar de trotsche pau wen en de mooie herten, doch ook de marmotjes en mooie vogeltjes, de aandacht der kinderen in beslag namen. Onder groot gejuich werd om acht uur het dorp weer bereikt en stonden de ouders de vroolijke kin derschaar op te wachten. 1 Den volgenden dag was het reisje naar Den Helder voor de kinderen der 5e en 6e klas. Eerste stopplaats was te Van Ewijcksluis, om aan de feestgangers een weetje te geven van het groot gebeuren aldaar. Op den verbindingsdijk van Wieringen met het vaste land, werd hun het een en ander verteld cn aangewezen. Daarna ging de tocht naar het Vliegkamp „De Kooij" De aangewezen geleider heeft getracht de schooljeugd bij te brengen, de wijze waarop een vliegmachine ge maakt werd en de buitengewone zorgen, die er aan .besteed werden uit het oogpunt van soliditeit. Mocht hij daarin niet geslaagd zijn, dan ligt dit niet (zooals hij hoopte) aan zijn aangename, rustige wijze van ver tellen, doch wel aan het snorren der motoren op het vliegveld, die de gedachten steeds weer een andere richting gaven. Op het vliegveld zelf werd de aandacht in ruime mate geboeid door het vertrekken en aankomen der verschillende vliegtuigen, terwijl daarna de aandacht in zeer hooge spanning werd gebracht door den chef- piloot, die met zijn toestel liet zien, dat hij dit evengoed gedresseerd had, als de beste ruiter zijn paard. Zijn evoluties waren bewonderenswaard, hij liet zijn vlieg tuig plotseling de hoogte in schieten en buitelde daarna eenige malen over den kop of liet hem om zijn lengte as draaien. Stellig zijn de jongens van het vliegkamp gegaan met den wensch, om binnen niet te langen tijd eens een tochtje door de lucht te mogen maken. In Den Helder werd er gewandeld en bewonderd de verschillende schepen der marine en werd hen gewe zen vele bijzonderheden, als forten, Marsdiep, Texel, etc., totdat spelende bruinvisschen belangrijker werden, terwijl de aandacht daarop wederom verdween, toen de boot op den Helderschen dijk in het gezicht kwam. Spoedig ontstond daarover een heftig dispuut tusschen voor- en tegenstanders, over de vraag, of de boot van den dijk .in zee gebracht kon worden. De voortzetting n den tocht naar Huisduinen deden wederom an- cre gezichtspunten opduiken. Het strand te Huisdui nen is mooi, hinderlijke bepalingen in verband met zwemmen zijn er niet, dus er werd volop genoten. Vanaf het strand werd een bezoek gebracht aan den speeltuin „Dennenheuvel", waar volgens de jeugd een eenige glijbaan is, die het scheiden zeer moeilijk maakte. Na een mooie autorit werd wederom om acht uur, ons dorp bereikt. De leerlingen van de zevende klasse gingen op den derden dag 's morgens om 7 uur per autobus van de Fa. Keetman, die ook de vorige dagen voor de bussen, gezorgd had, op tocht en wel via Alkmaar, Nel zen, Drie huizen, Santpoort, Bloemendaal, Haarlem, Halfweg naar Schiphol. De geleider te Schiphol deed in een zeer aangename causerie 'n uiteenzetting van de groote beteekenis van den handelsvliegdienst in 't algemeen en de K.L.M. in 't bijzonder. Een uur lang bracht hij ons rond in de han gars en gaf hij ons een inzicht van vliegmachines en het vliegwezen. Steeds werd het drukker op het vlieg veld, steeds daalden er vliegtuigen neer, zoowel uit Duitschland, als uit Frankrijk, als spdrtvliegtuigen uit Engeland en uit Rotterdam, militaire vliegtuigen, en zelfs een drietal watervliegtuigen die op de Ringvaart daalden; regelmatig groeide het aantal bezoekers, waar onder verschillende hooge militairen en vliegeniers, met wereldbekende namen. Al deze extra drukte vloeide voort uit het feit, dat de bekende vliegenier Smith op zijn reis om den wereld ook Amsterdam een bezoek bracht. Tegen 12 uur vertodnden zich de eerste stippen aan de horizon en weldra kon vastgesteld worden dat een viertal vliegtuigen Schiphol naderden, en wel drie mili taire vliegtuigen, die het vliegtuig van Kingsford Smith begeleidden. Een vlotte daling en de beroemde piloot kwam uit zijn Fokker VII gestapt om door een comité van welkom in beslag genomen te worden. Van Schiphol ging het naar de groote st.a.d.en wel naar Damrak 18, waar een goed diner rust aan de hongerige magen gaf. Daarna bracht de auto de jeugd naar Artïs, waar met zeer veel belangstelling de verschillende beesten beke ken werden, natuurlijk extra belangstelling voor de apen, doch ook voor de olifanten, de giraffen en de nijlpaarden, waarbij vooral opviel de enorme bek van dit dier. Ook de leeuwen en tijgers in hun nieuwe omgeving werden bezocht, doch door de warmte gaven die ko ningen niet veel machtigs te zien. Bijzondere attractie is het voederen der zeeleeuwen, vooral de juistheid, waarmee die dieren de hun toegegooide visschen opvan gen en de verbazende snelheid in het water om hun buit te bemachtgien. Het aquarium werd bezicht, en groot is de indruk, die daarvan bij de kinderen achterblijft. Ook het Heiman-Diorama maakte een grooten indruk op de kinderen, die zich kenmerkte door de stilte waar mee dit duintafereel bewonderd werd. Tot slot van den dag werd nog een rondgang gemaakt langs enkele oude grachten van Amsterdam en daarna een tocht over het IJ, tot aan de Oranjesluizen aan de eene zijde en de vuilverbrandingsinrichting aan de an dere zijde. De kapitein der boot vertelde van al de groote passeerende schepen en wees op de verrichtingen van sommige kranen, voer langs het Julianadok, waar in een zeer groote boot lag en gaf in vogelvlucht een indruk van de machtige koopstad aan het IJ. Een aangenaam autotochtje bracht de schooljeugd om elf uur thuis, en daarmee is het Niedorper schoolfeest wederom voor een jaar achter den rug, aan de onder wijzers echter gevende een massa stof, waarop met vrucht voortgebouwd kan worden. ST.-MAARTENSBRUG. Met groot genoegen vernamen wij, dat de gym nastiekvereniging „D.I.N.D.U.A." op de gehouden jubi leumfeesten van .Lycurgus te Schagen, niet minder dan een drietal prachtige prijzen heeft behaald, welke reeds onder het plaatselijk nieuws in dit blad werden bekend gemaakt. Dat is een schitterende prestatie dames en een overtuigend bewijs, dat de leiding bij den heer Boot in uitstekende handen is. Van harte geluk met deze behaalde overwinning. PETTEN. Onze plaatsgenoote D. Duin Jd., slaagde te Haarlem voor het diploma stenografie, systeem Groote. ZIJN VERMAAK. (Das Illustrierte Blatt.) Die kwajongen heeft weer zeepsop in mijn instrument gedaan!

Schager Courant | 1929 | | pagina 2