Schagir Courant Tweede Blad. Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. Binnenlandsch Nieuws. Felle boschbrand onder Vlodrop (L.). De aardbeien-campagne in Kennemerland. Het conflict in de Zaansche houtindustrie. Doodelijk ongeval te Amsterdam. De Rotterdamsche brandstichter. Knaapje van verdrinkingsdood gered. Timmerfabriek afgebrand te Sloten. Vul geen brandend spirituslichtje bij. Inbraak te Oosterbeek. Tegen bosch- en heidebranden. De ex-kroonprins. De brand te Vijfhuizen. Door den bliksem getroffen. Koffiedieven aangehouden. Een onderscheiding voor Dr. De Visser. Nog meer slachtoffers. Gemengd Nieuws. Afschaffing van de doodstraf in Engeland. Onweer boven Baden. Ford. Een waaghals. Buitengewone warmte in Italië. Botsing op het Michiganmeer. Vliegtuig op een trein. Woensdag 24 Juli 1929. 72ste Jaargang. No. 8498 R.-K. SCHOOLFEEST. Onder begunstiging van heerlijk zomerweer, had Dinsdag het schoolfeest plaats van de kinderen der R.K. school alhier. Met 14 geleiders en geleidsters gingen 176 kinderen, van de grootste tot de kleinste, per spoor naar Alkmaar, toen per tram naar Bergen naar den speeltuin en later naar Zee, weer per tram. 's Avonds half acht keerden allen in de opgewekete stemming terug. Men zegt wel eens dat de kleinsten eigenlijk te klein.zijn voor zoo'n uitstapje. Voor den derden keer "heeft de school bewezen dat het uitstekend gaat. De commissie was zelfs vol lof over de jongste feestgan gers. EEN EINDLES. Voor de meisjes van de vijfde klas der Landbouw- huishoudschool was het Dinsdag de laatste les. In den namiddag werden de rapporten uitgereikt en waren daarbij, behalve de beide leeraressen en de leeraren, ook enkele bestuursleden aanwezig, o.w. de voorzitter der vereeniging, de heer G. Nobel, be nevens de heer J. Cornelissen, burgemeester, als ge delegeerd lid. Ook enkele moeders van leerlingen toonden door hunne aanwezigheid belangstelling .voor dit mooie, nuttige onderwijs. Evenals vorig jaar, ging ook nu weer aan dit af scheid een eenigszins feestelijk bijeenzijn vooraf, waarbij muziek werd gemaakt, een kopje thee en een „glaasje" werden gedronken en menig woord werd gesproken, terwijls namens de leerlingen mej. G. Bijpost, in dichtvorm afscheid van school en on derwijzend personeel nam. En ook nu weer bleek de prettige verhouding tusschen leerlingen en dit personeel, wat trouwens ook tot uiting kwam, door de cadeautjes die de beide leeraressen, de dames Piet en Van der Sluis werden aangeboden. Het waren een paar gezellige uurtjes. Den volgenden leerlingen werd het diploma ver strekt: J. Breed, B. Bakker, Tr. Schagen, G. Vel te Wie- ringerwaard; G. Bijpost, C. Dam, C. Molenaar te Dirkshorn; I. Dekker te Eenigenburg, A. de Geus te Stroet, St. Maarten, A. Jimmink te Barsingerhorn, J. Kaan te Oudesluis, N. Blaauboer te Kolhorn, J. Blaauw, C. Schrieken, A. Zeeman te t Zand, J. Klerk, C. Klare te Schagen, G. Koeten te Nieuwe Niedorp, C. Kamp te Winkel, M. Pluister te Braakpolder, Win kel, L. Wanboer te Groetpolder, Winkel, A. Stammes, te Hooge Bieren, Barsingerhorn. In het geheel 22. Voor den nieuwen cursus, die 1 September begint, kan men zich tot 1 Augustus aanmelden bij mej. Piet. WAARSCHUWING TEGEN WATERVERSPUXING. Wij vestigen de aandacht op de in dit blad voorko mende advertentie van het Provinciaal Waterleidingbe drijf* van Noord-TIolland, waarbij de verbruikers van leidingwater er aan worden herinnerd, dat het ten strengste verboden is om water te verspillen of te gebruiken voor een ander doel dan waartoe een abonnement is aangegaan. Met name wordt er in die advertentie gewezen op het ongeoorloofde van tuinbe- sproeiing zonder abonnement voor die besproeiing. Naar wij voorts vernemen zal er door de ambtenaren van het Waterleidingbedrijf ten strengste op worden gelet, dat aan het voorschrift de hand wordt gehouden, terwijl geconstateerde overtredingen zullen kunnen wor den gestraft met een geldboete onverminderd de be voegdheid der directie om de gelegenheid tot wateraf- nemlng te verbreken. PURMEREND, 23 Juli. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Kaas, 20 st. fabriekskaas f 47, 30 st boerenkaas f 50.50 731 Kg. boter f 1.602, per Kg., handel der kaas vlug. Vee. 490 runderen, w.o. 230 vette f 0.751.10, 164 melk en geldekoeien f 2.252.85, 96 stieren, handel stug, 38 paarden f 100200, handel matig, 57 vette kalveren f 1.201.40, handel matig, 286 nuchtere kalveren slacht f 1338, fok f 1230, handel stug, 489 vette kalveren (zouters) f 0.880.92, slacht f 0.860.90, handel vlug, 70 magere varkens f 30—63, handel vlug, 133 biggen f 30 37, handel vlug, 357 schapen f 2842, handel vlug, 452 lammeren f 1623. handel vlug, 20 bokken, kippen f 6 —6.75, eenden f 5.40, peipkuikens f 0.12%4.60. COOP. VER. CENTR. EIERVEILING, G. A. in hotel „Paradijs." Aangevoerd 119490 eendeieren f 5.505.70, 99886 kip eieren, 70—80 Kg. f 7.10—8.50, 65^-66 Kg. f 6.40—6.80, 68—64 Kg. f 6.30—6.60, 60—62 Kg. f 6.00—6.40, 58—59 Kg. f 5.90—6.20, 56—57 Kg. f 5.70-5.90, 53—55 Kg. f 5.50— 5.70, 50—52 Kg. f 5.00—5.40. EIERVEILING, PURMEREND, 23 Juli. (in het gebouw der Afslagvereeniging) Aanvoer 20717 kipeieren kw. A f 5.906.80, 200 stuks kw. B f 3.40—3.60, 6993 eendeieren kw. A f 5.40—5.60. WARMENHUIZEN, 23 Juli 1929. Schotsche muizen f 2.403.70, drielingen f 2.403.20, grove f 2.502.80, eigenheimers f 2.903.70, blauwe aardappelen f 5.10, bloemkool, le soort f 711.20, 2e soort f 1.702.10, roode kool f 7.40, zilvernep f 16.60— 17.60, tomaten A f 12.50, idem C f 11.30. Aanvoer: 116550 K.G. aardappelen, 250 K.G. roode kool, 1290 K.G. nep, 4000 stuks bloemkool, 142 K.G. tomaten. NOORDSCHARWOUDE, 28 Juli 1929. Schotsche muizen f 2.503.70, eigenheimers f 2.80 3.20, bi. dito f 4.60, drielingen f 2.40—2.70, zilveruien (drielingen) f 7.70—7.80, zilvernep f 14.10—17.80, sper- cieboonen f 1820, tuinboonen f 2.10, peulen f 6, roode kool f 9.30—10.70, witte kool f 6.70—10.80, alles per 100 K.G. Bloemkool f 6.209.60, dito 2e soort f 1.602.30, pet 100 stuks. Aanvoer: 203400 K.G. aardappelen, 1500 K.G. zilver- uien, 38 K.G. spercieboonen, 150 K.G. tuinboonen, 30 K.G. peulen, 775 K.G. roode kool, 1625 K.G. witte kool, 3800 stuks bloemkool. BROEK OP LANGENDIJK, 23 Juli 1929. Schotsche muizen f 2.50—4.30, bl. eigenheimers f 4.20, Schoolmeesters f 2.604.20, drielingen f 2.50—3, Toma ten: A 12.70, B f 8.50. C f 13, CC f 7.60, alles per 100 K.G. Wortelen f 34.80, per 100 bos. Bloemkool f 6.60— 12.10, 2e soort f 2.405.90, per 100 stuks. Roode kool f 9.2010.80, zilvernep f 15.1017.80, idem drielingen f8, slaboonen f 2122.20, snijboonen f 23, per 100 K.G. Aanvoer: 238.000 K.G. aardappelen. 9000 K.G. toma ten, 3000 bos wortelen, 8200 stuks bloemkool, 36500 K.G. roode kool, 1200 K.G. zilvernep, 80 K.G. slaboonen, 36 K.G. snijboonen. MEDEMBLIK, 23 Juli 1929. Schotsche muizen f 1.251.60, kleine muizen f 1.10 i 1.30, per 50 K<J -M Zondagmiddag omstreeks vier uur werd brand ont dekt in de bosschen nabij de Kievit, onder de ge meente Vlodrop. Door de groote droogte nam het vuur snel in omvang toe, zoodat in den beginne aan blus- schen niet te denken viel. Toen eenige uren later daar bij nog een felle wind opstak, bereikte het vuur spoedig de groote bosschen aan den Meinweg. Tegen negen uur in den avond begon het te regenen, hetgeen de blusschers In staat stelde het vuur ter plaatse te be perken. Ongeveer 100 HA., toebehoorende aan Baron de Pillechy, te Gent (België) en aan de gemeente Vlo drop, gingen in vlammen op. Verzekering dekt de schade. Tel. Men schrijft uit Beverwijk aan de Msb.: De aardbeien-campagne welke de vorige week haar hoogtepunt bereikte, wordt dit jaar te Beverwijk en omgeving met meer dan gewone belangstelling ge volgd, omdat voor het product nog nimmer zulke hooge prijzen betaald zijn, als in dit seizoen het ge val is. Dit wordt veroorzaakt door de omstandigheid dat er een tekort is aan aardbeien; de vraag blijft aan de Beverwijksche veilingen het aanbod ver overtref fen. Met groote grilligheid blijkt de strenge vorst van den afgeloopen winter de aardbeienvelden te hebben getroffen; naast velden, die hoegenaamd niet van de vorst te lijden hadden, treft men akkers aan welke in ernstige mate bleken te zijn aangetast. De aanvoe ren zijn dan ook belangrijk lager geweest dan vroe gere jaren. Het is vrij zeker dat de totaalaanvoeren aan de veilingen de helft zullen bedragen van vorig jaar. De enorm hooge prijzen welke in deze campagne worden besteed, maken de minder goede oogst-resul- taten weer voor een groot deel goed. D.e jamfabrieken kunnen dit jaar weer geweldige hoeveelheden aard beien gebruiken, waarvan 'n ongekend levendige handel het gevolg is, De prijzen zijn zoo hoog opge- loopen, dat voor de binnenlandsche markt vrijwel niet gekocht kan worden. Alles gaat naar de fabrie ken, want prijzen van 8596 ct. per K.G. zijn ook voor export veel te hoog. Een bescheiden deel van den oogst gaat naar Engeland, voor Duitschland wordt zoo goed als niet verkocht. Dat ook de aard beien-jam van dezen oogst een duur product zal wor den, behoeft geen betoog. Voor de tuinders die in het bezit van een behoor lijk vruchtdragenden akker waren, beteekent dit sei zoen een buitenkansje, terwijl ook de veilingen haar omzetcijfers, ondanks de mindere aanvoeren, op peil zien blijven. Zelfs in de drukste week stegen nog de prijzen tot ongekende hoogte, op sommige dagen werden doorsneeprijzen behaald van 93J4 ct. per Kg. Het aardbeienseizoen zal dit jaar vlug ten einde loopen. Het droge warme weer der laatste weken is oorzaak, dat de jonge vruchten niet tot wasdom kunnen kornen en versteen en. De aanvoeren zullen deze week sterk verminderen. NA DE ARBEIDERS, WEIGEREN OOK DE PATROONS. De Bond van Werkgevers in het houtbedrijf te Zaandam heeft den plaatsvervangend Rijksbemidde laar in antwoord op diens bemiddelingsvoorstel den volgenden brief gezonden: Uw voorstel gedaan in de bspreking op Donderdag jl. om ter vereffening van het conflict in het houtbe drijf de loonen der losse arbeiders met één cent per uur te verhoogen en de tarieven in verhouding te wijzigen, kon in onze Vrijdag gehouden ledenverga dering niet behandeld worden, aangezien eenige on zer leden niet aanwezig waren. De beslissing over uw voorstel is daarom uitgesteld tot een tweede vergade ring, welke vandaag 22 Juli is gehouden. In verband hiermede moeten wij U mededeelen dat in deze vergadering uw voorstel met algemeene stem men werd verworpen. Intusschen meenen wij niet te mogen nalaten u dank te zeggen voor de pogingen, welke gij hebt wil len aanwenden om het conflict tot een einde te brengen. NACHTWAKER DOOR EEN AUTO OVERREDEN. Op de Mauritskade tegenover het Koloniaal Insti tuut te Amsterdam is Maandagmiddag een doodelijk ongeval gebeurd. Een 66-jarige nachtwaker, die de straat wilde oversteken, liep voor een stilstaande tram en zag zich plotseling geplaatst tegenover een auto. De bestuurder die onmogelijk kon stoppen, trachtte nog uit te wijken, doch dit lukte niet. De ongelukkige werd tegen de straat geslingerd en hier door zwaar gewond. De wonden waren van dien aard, dat hij zeer kort daarop overleed. Per auto van den G. G. D. is het stoffelijk over schot naar het Binnengasthuis vervoerd. OOK VAN EEN DIEFSTAL VERDACHT. Een van de eerste aanwijzingen, die de centrale re cherche bij haar onderzoek naar den brandstichter van de zijde van de Rotterdamsche burgerij heeft gekregen, was een mede deeling van een van de buren van den thans gearresteerden verdachte K. Deze buur had ge hoord, dat de vrouw van K. hij een echtelijken twist haar man een verwijt maakte, welk verwijt er op moest duiden, dat K. meer van de branden af moest weten. Bovendien is een voetafdruk van K. gevonden in een pand in de binnenstad, waar een verdacht brandje heeft gewoed op een uur, waarop niemand van het personeel meer in de zaak aanwezig is geweest. Een bewoner van de Baan te Rotterdam heeft thans in K. pertinent herkend den man, die circa een maand geleden een pand aan de overzijde is binnengegaan. Op het uur, waarop K. dit pand heeft bezocht, ls ten na- deele van den sleeper, die daar zijn kantoor houdt, een portefeuille met f 300 gestolen. Van dezen diefstal wordt K., die inmiddels naar hqt huis van bewaring is over gebracht, nu ook verdacht. Het onderzoek wordt voort gezet Maandagavond viel bij de Westerdoksluis te Amster dam een elfjarig jongetje van den hoogen waterkant te water. Een vriendje, dat er bij was, begon hulp te roepen. Dat hoorden een politie-agent en de beambte bij den havendienst Koerts, die zich beiden gekleed te water begaven. Zij verkregen daarmee echter geen re sultaat omdat de bodem daar buitengewoon modderig is. Duiken hielp niet, omdat In het water niets te zien was en het knaapje bovendien in den modder reeds ter stond geheel was weggezakt. De heer Koerts, bemer kende dat de pogingen niet hielpen, haalde daarop een dreg en slaagde met behulp van dat voorwerp erin het knaapje uit de modder te trekken. Hoewel het drenke- lingetje reeds ongeveer tien minuten met het hoofd on der de modder moest hebben gezeten, poogde de agent en de beambte, daarbij geholpen door personeel van den inmiddels gealarmeerden Geneeskundigen Dienst, toch nog de levensgeesten op te wekken. Daarmee bereikten ze aanvankelijk niets; toch hielden ze vol en mochten na achttien minuten werken, het genoegen smaken het jongetje te hebben gered. Het kind wist heelemaal niet wat er met hem gebeurd was en klaagde over pijn in den rug. Het werd naar het Binnengasthuis vervoerd en daar ter verdere behandeling opgenomen. Ook de agent, die in het sterk gashoudende water was gedoken, moest daarheen gebracht worden, doch kon, na behan deld te zijn, huiswaarts gaan. Dinsdagmiddag omstreeks kwart voor één Is tijdens het schaftuur brand uitgebroken in de timmerfabriek van de firma Wltziers en Hooning, welke gelegen is aan den Ringdijk nabij Sloten. Het vuur vond in den aanwezigen voorraad gretig voedsel en binnen een half uur stond de geheele fa briek in lichte laaie. De brandweer uit Hoofddorp kwam een halfuur na het uitbreken van den brand ter plaatse en onmiddellijk werd met een vijftal stralen water gegeven. De brandweer kon echter niet verhinderen, dat ook het dubbele woonhuis van den heer Witziers, dat naast de fabriek ls gelegen, door het vuur werd aangetast. De fabriek en het woonhuis brandden tot den grond toe af. Aan den anderen kant van de fabriek ligt de woning van den heer Hooningen, doch deze wist men door nat houden voor het vernielende element te sparen. De schade is uit den aard der zaak groot, daar be halve de fabriek ook de daarin aanwezige machines en de voorraden een prooi der vlammen werden. Een onderzoek naar de oorzaak van den brand wordt ingesteld. Men vermoedt, dat kinderen tijdens het schaftuur met lucifers zouden hebben gespeeld, waardoor de brand zou zijn ontstaan. EEN MEISJE VERBRAND. Maandagmorgen vulde een 155-jarig meisje, wo nende Laarderweg te Hilversum, het brandende spi rituslichtje onder den theepot. Plotseling ontstond een explosie, waarbij de bodem uit de spirituskan sloeg en het meisje de brandende vloeistof over haar kleeren kreeg. De te hulp gekomen ouders doofden de vlammen, waarbij zij zelf brandwonden opliepen. Hun dochter bleek intusschen zeer ernstige brand wonden over het geheele lichaam te hebben gekre gen. Een dokter verleende de eerste hulp en liet het slachtoffer naar de R.-K. ziekenverpleging brengen, waar zij in den namiddag aan de bekomen verwon dingen is overleden. Te Oosterbeek heeft een inbreker kans gezien zijn slag te slaan. Toen een bewoonster van een villa op den Hemelscheberg naar den tuin was gegaan om thee aan de familie te brengen, wist een inbreker in het huis, waar niemand aanwezig was, binnen te dringen en een bedrag van f 1200 uit een kast weg te nemen. ROOKVERBOD IN DE BOSSCHEN BIJ HILVER SUM. In de bosschen in den omtrek van de Lage Vuur- sche zijn overal biljetten opgehangen met de mede- deeling „Verboden te Rooken", ter voorkoming van boschbranden. Thans is ook het gemeentebestuur van Hilversum er toe overgegaan een algemeen rookverbod af te kondigen. Het is verboden in de op het grondgebied gelegen bosschen te rooken of vuren te ontsteken, in de bosschen of heiden, anders dan met inachtneming van speciale voorwaarden. De ex-kroonprins zal Donderdagmiddag Zandvoort, waar hij sinds eenige dagen logeert, weer verlaten, Heden wordt daar prins Eitel Friedrich verwacht, die eenigen tijd te Zandvoort zal blijven. HOE KON HET DIENSTMEISJE ZOO NOODLOTTIG AAN HAAR EINDE KOMEN In aansluiting op ons bericht inzake den brand bij den landbouwer S. Verdegaal, waarbij het 19-jarige dienstmeisje op zoo'n noodlottige wijze haar einde vond. wordt nog nader gemeld, dat bij enkelen de meening heeft post gevat als zou aan dit meisje niet de noodlge aandacht geschonken zijn. Wij spraken den heer Verde gaal, die ondanks het zware bloedverlies en den ontzet- tenden angst dien hij heeft doorstaan het naar omstan digheden vrij goed maakte, vertelt de O. H. Ct: Zoo spoedig als hij brand gewaar werd, spoedde ge noemde heer zich naar boven, waar het meisje en twee dochtertjes van hem sliepen. Het eerste heeft hij toen het meisje geroepen, die heel duidelijk antwoord heeft gegeven. Vervolgens heeft hij zijn eigen kinderen uit bed getild, en daar de weg langs de trap was afgesne den door rook en vlammen, heeft hij de kinderen door een luikje da t op de opkamer uitkwam en waar hfj zeif ook doorgegaan is, laten zakken. Toen V. even la ter bemerkte dat het arme meisje nog niet gered was. werden er nog pogingen aangewend om redding te brengen, maar het bleek helaas onmogelijk, daar alles reeds één vlammenzee was. Ook werd nog gezegd dat het meisje gezien was, maar dit zal wel verbeelding zijn geweest. Het meest voor de hand liggend Is wel, dat zij heelemaal niet van haar kamertje is geweest, en wellicht spoedig den verstik kingsdood gestorven is. Ook mag zeker wel vermeld worden het helfdhaftig optreden van den heer C. Kooij, van Vijfhuizen, die het eerst op de plaats des onhéils aankwam, en direct mede hielp d.e kinderen te redden. Genoemde persoon, die in militairen dienst ls, was den volgenden dag nog zoo van streek, dat hij op dokters advies nog niet naar zijn garnizien terug mocht De heer Verdegaal is lid van 't Kerkelijk Armbestuur aan de Lijnden en had verschillende bescheiden en nog al wat kasgeld in zijn bezit, dit alles is echter een prooi der vlammen geworden. Ook van zijn privé-bezit is nog al wat geld verloren gegaan. Bij een kort, doch hevig onweder in de Woldstreek zijn te Schllwolde 2 paarden door den bliksem doodelijk getroffen. Een vrouw, die aan tafel het middagmaal ge bruikte, ls eveneens door het hemelvuur getroffen en geheel verlamd. De vorige week is bij de politie te Rotterdam aan gifte gedaan van diefstal van 25 balen Santoskoffie, ter waarde van f 2000, welke balen waren gestolen bij het overladen uit de loods „Brazilië" aan de Lekhaven ln een wagon. Het onderzoek van de politie heeft uit gewezen, dat op dien wagon tusschen half zes en zes uur twee mannen uit den wagon balen hebben gelost op een sleeperswagen, en dat zij met dezen wagen bij de spoorrails op het terrein in het zand zijn gereden. De portiers van Thomson's Havenbedrijf hebben ge holpen, om dezen wagen weer vrij te brengen. Korte» tijd later heeft een van de portiers, die Jujst was af gelost, een sleeperswagen in de Vlerhavenstraat zien rijden. Op grond van deze gegevens zijn in den nacht van Zaterdag op Zondag de twee voerlui van hun bed gelicht. Bij confrontatie met de portiers van Thom- sons Havenbedrijf verklaarden deze de belde mannen te herkennen als de voerlui, die met de balen koffie hebben gereden. Verdacht van diefstal zijn zij beiden in bewaring gesteld. DE GOUDEN EEREPENNING. Bij K.B. van 9 Juli J.l. is aan dr. J. Th. de Visser, oud-minister van Onderwijs, K. en W., de gouden eere penning toegekend als blijk van waardeering van zijn belangstelling voor de openbare verzamelingen van ge schiedenis en kunst. Maandag heeft minister Waszink persoonlijk dit eere- teeken aan dr. De Visser te diens huize overhandigd. Inmiddels heeft dezer dagen Dr. De Visser afscheid genomen van het actieve politieke leven ln een bijeei»- komst van den Ned. Journalistenkring, waarin de heer De Visser een rede hield en gehuldigd werd. Toen de landbouwers gbrs. Kool te Oud Ade (bij Leiderdorp) zich van het hooiland huiswaarts zou den begeven, bevond een van hen zich achter in het land om zich ter verfrissching in de wetering te was- schen. Vermoedelijk ten gevolge van kramp, is K. (n het water gevallen en verdronken. K. was 34 jaar oud en ongehuwd. Bij het zwemmen in den Rijn onder de gemeente Huissen is verdronken de 15-jarige warmoezeniers- knecht G. A. Lubbers, woonachtig te Westervoort. Het lijk is.opgehaald. Zondag waren eenige personen in den Rijn nabij Tolkamer te Lobith aan het baden. Bij die gelegen heid is de 23-jarige arbeider J. Derksen in een uitge baggerde diepte terecht gekomen en verdronken. Het lijk is nog niet gevonden. EEN VOORSTEL VAN DE LABOURPARTIJ. De „Evening Standard" verneemt dat de labour- partij in 't najaar een wetsontwerp zal indienen ten gunste van afschaffing der doodstraf, 't Vorige jaar stelde commandant Kenworthy, de socialistische, vroeger liberale, afgevaardigde voor, en zijn ont werp werd in eerste lezing aangenomen met een meerderheid van één stem. Waarschijnlijk zal het labourontwerp zijn naam als dien van den eersten onderteekenaar dragen. Het aantal voorstanders van afschaffing der dood straf is in 't nieuwe parlement zeer groot en zij ge- looven hun doel te zullen bereiken. Zij hebben den steun van de heele labour-partij, en rekenen ook op vele liberalen en zelfs op een aantal conservatieven. Zij willen hun wetsontwerp niet tot een partij-aan gelegenheid maken, en bewerken dan ook alle leden van 't huis, met uitzondering van de ministers. Dinsdagmiddag, omstreeks 4 uur, barstte boven het gebied tusschen Karlsruhe en Bruchsel een hevig onweer los. Het ging gepaard met hagelbuien en een windhoos. Op de akkers en in de tuinen is geweldige schade aangericht. Zeer hevig was het onweer in de streek van Teutschneureuth, waar o.a. een kippen fokkerij werd vernield. Door het instorten van een muur werd hier een 23-jarig meisje uit Karlsruhe, dat hij het inhalen van den oogst hielp, gedood. Naar mr. Ford mededeelde, zal het derde millioen modellen A. automobielen in minder dan een half jaar tijd gehaald worden. Het eerste model A. kwam gereed 3 Dec. 1928, 13 maanden later was het le mil lioen voltooid, 6 maanden en 20 dagen duurde het totdat het 2e millioen gehaald werd en thans voor spelt mr. Ford dat het nog geen 6 maanden zal du ren of het 3e millioen zal zijn geproduceerd. SPRONG VAN 20 METER OP EEN MOTORFIETS. De Belgische waaghals Blandeaux heeft bij Arras een sprong gewaagd, die hem waarschijnR'k het le ven zal kosten. Vroeger deed hij rc^ds met zijn mo torrijwiel een sprong van 14.80 meter; thans had hij de bevolking opgeroepen om getuige te ziin van een 6prong, door middel van een veerplank, over een rivier van 20 meter breedte. Tienduizend menschen waren verschenen. De sprong gelukte, doch bij het neerkomen aan den anderen kant kwam de waag hals te vallen en liep een schedelbreuk op. Hij is naar een ziekenhuis vervoerd. VIER DOODEN. Uit Rome, 23 Juli: Tengevolge van de buitengewone warmte die 36 gr. C. heeft bedragen (d.i. ongeveer 97 gr. F.) zijn er vier menschen in Italië bezweken. NEGENTIEN PERSONEN VERDRONKEN. Uit Chicago, 23 Juli: Ten gevolge van een botsing tusschen twee schepen, die gisteravond met groote snelheid over het Mi chiganmeer voeren, zijn negentien personen verdron ken. Uit Berlijn, 23 Juli: Gistermiddag is een Duitsch Fokkervliegtuig, dat kranten voor de Duitsche Oostzeebadplaatsen zou ver voeren, op een rijdendon trein neergestort. De bestuurder was terstond dood, de mecanicien werd ernstig gewond. Oorzaak van het ongeluk was het losraken van de schroef.

Schager Courant | 1929 | | pagina 5