Reclames. BEVRIJD UW LICHAAM VAN URINEZUUR! Ontslagen Hoofd der School te Andijk. Plaatselijk Nieuws. BILLY BOO. demenschen; sympathie, welke gegrond is in de aan schouwing van een nobél innerlijk, van een zuiver ge moed, van een warm, niet zelfzuchtig hart. Deze sympathie te kunnen voelen is een verkwikking in ons leven, zij verheft en loutert ons zelf, omdat zij onwillekeurig gepaard gaat met bewondering, welke in ons de begeerte tot navolging wekt. Deze sympa thie gaat met ons mee door ons leven als iets heel moois en vooral in moeilijke uren, kan zij ons tot grooten steun zijn, doordat zij ons in den geest loet samenleven met in ons oog goede menschen. En met goede menschen verkeeren wij nooit zonder er zelf beter door te worden. ASTOR. Aan de trouwe lezeres te Kocgras. Is er geen bi bliotheek in uwe woonplaats? Zoo ja, dan zo tdt ge aan het bestuur kunnen vragen dit boekje aan te schaffen. Op die wijze zoudt u en an deren er van kunnen genieten. Aan V. de L. te Barn. Veel dank voor uw langen brief. U zult zelf wel begrijpen, dat mij nu den tijd ontbreekt om een brief terug te schrijven. Bij verzwakte nieren brengen urinezuur en andere vergiftige onzuiverheden uw geheele gestel in de war. Daarom is het zoo gevaarlijk om waarschuwende ver schijnselen te verwaarloozen zooals rugpijn, urine- en gezwollen gewrichten, gruis of neerslag in de urine, stoornissen, blaaskwalen, rheumatlsche pijnen, stijve ischias en spit, gerommel in de ooren. hoofdpijn, dui zeligheid en zenuwachtigheid. Gij dient de behoorlijke werking uwer nieren te her stellen, waardoor zij de vergiften uit uw bloed filtree- ren. Het is onverantwoordelijk om de kans te loopen, dat zich blaasontsteklg, chronische rheumatiek, wa- tarzuoht, steenvorming in de nieren of blaas, en ge vaarlijke chronische nierziekten ontwikkelen. Duidelijk is, dat gij bijtijds uw nieren moet opwekken en versterken. Wacht niet langer! Gebruik Foster's Rugpijn Nieren Pillen, het specifiek niermiddel, in ge heel Nederland om zijn succes bekend. Duizenden dankbare mannen en vrouwen zeggen, dat Foster's Pillen hen geholpen hebben, en zij kunnen ook u gezond maken en houden. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten 6. t 1.75 per flacon. WACHTGELDERSKWESTIE. STEEDS ZIEK. VERDACHT VAN SIMULATIE. D« heer J. H. van der Vliet, vroeger hoofd der Oos- terschool te Andijk, heeft bij Gedep. Staten van Noord- Holland bezwaar gemaakt tegen het besluit van den gemeenteraad van Andijk van 29 Januari, waarbij hem ontslag werd verleend, op grond van het feit, dat hij na het eindigen van ziekteverlof was weggebleven. Woensdagmiddag hebben Ged. Staten partijen gele genheid gegeven, hun bezwaren mondeling toe te lich ten.' Requestrant had een uitvoerig bezwaarschrift inge diend. Daarin wordt gezegd, dat te Andijk een vaca ture was ontstaan van hoofd der Oosterschool. B. en W. riepen per advertentie sollicitanten op voor deze vacature, doch het resultaat was nihil. In samenwer king met den inspecteur van het lager onderwijs stelden B. en W. toen een voordracht op, waarop voor kwam de heer Van der Vliet, die wachtgelder was. B. en W. waren gedwongen, den heer Van der Vliet te benoemen, ten einde de subsidie van het Rijk niet te verliezen, en de heer Van der Vliet was wel genood zaakt. de benoeming te aanvaarden, wilde hij zijn wachtgeld niet verliezen. Door het gemeentebestuur werd gemeend, dat de benoemde wel zou bedanken, hetgeen deze echter om bovenbedoelde reden niet deed. Deze benoeming was zoowel voor de gemeente Andijk als voor den heer Van der Vliet een groote teleurstel ling. Volgens den heer Van der Vliet liet het gemeente bestuur hem dit duidelijk merken door een complot tegen hem te smeden, waardoor hij nergens huisves ting kon krijgen. Ook werden door de gemeente po Het souper, de champagne, de schitterend ver- ichte zaal, de sfeer van luxe, do mooie vrouwen in ïaar elegante toiletten, alles droeg er toe bij om Carews sombere gedachten op de vlucht te )agen. Even voor twaalf uur kwamen zif buiten. Zij wer den in de vestibule eenige minuten opgehouden door een troep luid sprekende dames en heeren, die goed, maar niet verstandig hadden gesoupeerd. Een groote, wat ordinaire kerel, liep ruw tegen hen aan, een weg banende voor de opgedirkte vrouw aan zijn arm. Peter werd tegen den muur gedrongen, Leonie dicht, héél dicht tegen hem aan. Hij had er niets tegen en had niets geen haast om weg te komen. Ze maakten zich echter vrij en kwamen in de buitenlucht. „Liefste Peter", fluisterde zij. „Het spijt me toch zoo; dat ze je een poets hebben gebakken. Maar het hindert niets. Misschien krijg je den diamant wel op een andere manier terug. Goeie nacht, lieveling, ik zal deze taxi nemen. Nee, je moet niet met me meegaan. Je vergeet, dat ik pas mijn lieven man begraven heb". De luchtige, spottende toon van haar hinderde hem. Hij wou, dat ze die minachtende woorden niet gezegd had. Maar de bekoorlijke glimlach dien ze hem schonk en de warme handdruk, joeg alle on aangename gedachten op de vlucht en hij hielp haar in de auto en stond die nog na te kijken toen deze al verdwnen was in den stroom van voertuigen. Toen keerde hij zich om en wandelde langzaam naar huis. Plotseling herinnerde hij zich zijn por tefeuille en stak snel zijn hand in zijnborstzak. Zij ,}vas verdwenen. HOOFDSTUK XXIX. UIT HET NET ONTSNAPT. Toen de taxi in Park Lane aankwam, was Leo nie bosloten den volgenden dag naar Parijs te gaan om de Lanchester erfstukken in te lossen. Geheel onverwachte omstandigheden stelden haar daartoe in staat. Zij ging door de privédeur naar binnen zonder dat iemand in huis het merkte. Ze pakte een handtasch in voor haar reis van den volgenden morgen, en sliep toen nog een paar uur, daar ze om zeven uur moest opstaan. Om half tien zette een auto haar bij het Charing Cross station af. Ze liep langzaam naar het loket. Vlak voor haar liep een livreibediende. Ze zag hem van opzij en herkende hem dadelijk. Het was de knecht van Lord Balmaine. Waar was Balmaine? Haar scherpe oogen ont dekten hem spoedig aan het einde van het perron. Hij rookte een sigaret. Ze hoorde dat de knecht twee kaartjes naar Parijs gingen aangewend om hem ateeda ziekteverlof te ver* leenen, hem te doen afkeuren en hem pensioen te doen aanvragen, daar men hem niet weer te Andijk wilde hebben. Van de zijde van B. en W. werd verklaard, dat de heer Van der Vliet na zijn benoeming op alle moge lijke manleren zijn teleurstelling uitte over zijn be noeming. Eens was hij zelfs zoo opgewonden geweest, dat de burgemeester hem uit de klas had moeten ver- wijderen. Er was geen sprake van een complot om hem te verhinderen zich te Andijk te vestigen. De heer Van der Vliet was volgens B. en W. in ernstige mate te kort geschoten in zijn plicht Drie doktoren hadden een ver klaring afgelegd, dat hij gezond was, doch desniettegen staande was hij na zijn ziektverlof niet teruggekomen. Het onderwijs te Anlijk had hierdoor ernstig nadeel geleden. Ged. Staten hadden advies gevraagd aan den On derwijsraad. Deze raad was van oordeel, dat het gege ven ontslag op formeele gronden niet, doch gezien de voorgeschiedenis van deze kwestie wèl gerechtvaar digd was. Voor den heer Van der Vliet was opgekomen mr. B. F. J. Simons uit Utrecht, voor het gemeentebestuur mr. Kusters. Mr. Simons gaf een overzicht van den loop der ziekte-verloven van den heer Van der Vliet en de omstandigheden daarbij. Na eenige verloven kwam de heer Van der Vliet op 1 Juli weer te Andijk. In Sep tember waren bijna alle leerlingen ziek door de griep. Ook de heer Van der Vliet werd ongesteld, vroeg ziekteverlof en kreeg de mededeellng, dat hij eerst een geneeskundige verklaring moest overleggen. Indien hij dit niet deed. kon een waarschuwing en schorsing het gevolg zijn. Een dokter te Zeist legde toen een ver klaring af, dat de heer Van der Vliet op 1 October weer terug kon zijn. Met deze verklaring waren B. en W. niet tevreden, zij eischten, dat de dokter verklaren zou, dat hij wegens ziekte tot 1 October verlof moest hebben. De dokter was hierover gepiqueerd en weigerde. Op grond van art 73 van de pensloenswet werd de heer Van der Vliet vervolgen* door drie doktoren ge keurd. Het resultaat van dit onderzoek werd aan den keuringsraad in Den Haag voorgelegd, en hangende diens beslissing, adviseerde men den heer Van der Vliet ziekteverlof aan te vragen. Op 1 November schreef hij aan B. en W. van Andijk, doch kreeg geen antwoord. Op 5 December deelde de pensioenraad aan B. en W. moe, dat de keuringsraad den heer Van der Vliet niet ongeschikt achtte om onderwijs te geven. De heer Van der Vliet kon echter niet direct te An dijk komen, daar hij licht ongesteld was. hetgeen hij aan B. en W. meedeelde. B. en W. hebben sindsdien niets meer geantwoord, en den heer Van der Vliet is op 27 Januari ontslagen. Mr. Simons zeide, dat dit ontslag op onrechtvaardige gronden gegeven was. Het is gebaseerd op het niet- terugkeeren na het eindigen van het ziekteverlof. De heer Van der Vliet had echter herhaaldelijk gewaar schuwd, dat hij ziek was. De gemeente Andijk heeft daarna haar houding op alle mogelijke manieren in de pers verdedigd. Mr. Kusters, sprekende namens de gemeente An dijk, wilde niet verheelen, dat de benoeming van den heer Van der Vliet Andijk niet welkom was geweest, doch men was wel gedwongen, zoo te handelen. De heer Van der Vliet had al dadelijk geschreven „dat hij als slachtvee" behandeld was. dat hij protesteerde en zou blijven protesteeren. Toen hij kwam, vroeg hij na eenigen tijd ziekteverlof. Aangezien hij in zijn brief gezet had: „voorloopig voor 1 maand", hadden B. en W. hem, toen deze maand bijna om was, er op gewezen, dat voor verlenging van het verlof een nieuwe geneeskundige verklaring noo- dig was. Van aandringen om ziekteverlof te nemen was geen sprake. Na herhaald ziekteverlof wilden B. en W. eindelijk wel eens een verklaring van den be- handelenden geneesheer of de heer Van der Vliet wel gezond was. De geneesheer wilde deze echter niet ge ven. Toen de heer Van der Vliet terugkwam, kreeg men direct weer gezeur. Op 7 September was hij weer ziek en ging naar Zeist Herhaaldelijk verzochten B. ea W. om een geneeskundige verklaring, doch deze kwam niet Wel kreeg het college een briefje, dat hij op 1 October weer terug kwam. Hij kwam echter niet Op 3 November werd hem nogmaals om een genees kundige verklaring gevraagd, doch deze is nooit gezon den. Op 5 December kwam het bericht van den Pensi oenraad, dat de heer Van der Vliet geschikt was om onderwijs te geven. Ieder dacht dat hij dus wel op 6 December terug zou zijn, doch men heeft hem niet meer te Andijk gezien. Men Is daar algemeen van oordeel, dat de heer Van der Vliet buitengewoon simuleert Hoewel hij geen onderwijs kon komen geven, had hij wel cursussen te Zeist waar hij aan het hoofd stond van een Instituut voor briefonderwijs. Na zijn ontslag heeft de heer Van der Vliet aan Ged. nam, een voor zich zelf en een voor zijn meester. Ze volgde hem, zag dat hij het kaartje aan Lord Bal maine gaf en verdween, waarschijnlijk om naar de bagage te kijken. Toen ging ze op den jongen edel man af. „Aubrey", lispelde ze en legde haar hand op zijn arm. Balmaine schrok op, misschien meer door den klank van haar stem dan door do aanraking. Zijn gezicht, altijd bleek, kreeg een ziekelijke tint en er was duidelijk vrees in zijn oogen te lezen. „Lieve Aubrey", ging ze op haar liefste toon voort en met den gevaarlijken kwijnenden blik in haar oogen, die ze wist dat onweerstaanbaar was, „waar denk je aan? Het spijt me als ik je stoorde." Balmaine was opvallend veranderd sedert ze elkaar het laatst hadden gezien. Hij had nooit opgehouden te denken aan die vreeselijke dramatische scène in het deftige huis in Chesham Square en er waren tijden dat hij er zichzelf van beschuldigde den moor denaar van den graaf te zijn. Je kon dat feit van twee kanten bekijken. De graaf had hem uitgedaagd en in een eerlijk gevecht had hij dus gehandeld uit zelfverdediging. De graaf had ook al de voorwaarden vastgesteld. Balmaine was die voorwaarden nagekomen en hij was er niet voor verantwoordelijk, wanneer de graaf leed door een tekortkoming van hemzelf. Maar van één ding was hij overtuigd en hij hoefde er niet over na te denken of het zich zelf in te pratenhij was absoluut in de macht van Lady Lanchester en hij wist niet, hoe hij zich van haar kon bevrijden behalve door te vluchten. Hij was dit dan ook dezen morgen van plan. Hij was besloten naar Parijs te gaan en dan naar de Riviera. Het seizoen te Monte Carlo was bijna ten einde, maar hij zou toch zeker nog een dag of veer tien zich kunnen amuseeren met rouge et noir. Hij dacht dat een weinig koortsachtige vroolijkheid al die sombere buien waar hij aan leed wel zou ver drijven. „Waar ik aan denk?" vroeg hij stamelend. „Aan niets. Wat doe je hier, Leonie zoo vroeg?" „Ik ga naar Parijs. Mijn zenuwen hebben de laat ste dagen vreeselijk geleden, en nu de arme graaf ter ruste is gelegd dacht ik dat een kleine afwis seling me geen kwaad zou doen." Hij geloofde haar niet. Hij geloofde vast, dat ze hem bespionneerd had en nu zijn plan om weg te gaan wilde verijdelen. Zijn hart zonk hem in de schoenen. Het was duidelijk, dat hij die vreeselijke vrouw nooit van zich af zou kunnen schudden. „Ja", antwoordde hij machinaal. „Je moet een moeilijken tijd achter den rug hebben. Is alles goed verloopen?" Zij wist waarop hij doelde op de begrafenis. Staten geschreven, dat hij zich buitengewoon geschikt achtte om te Andijk onderwijs te geven, hoewel hij voordien aan den inspecteur van het langer onderwijs te Hoorn had geschreven, dat hij alle mogelijke kwalen had die ieder jaar terugkwamen, en dat hij nu niet en in de toekomst niet te Andijk les zou kunnen geven. De burgemeester van Andijk kwam op tegen de be wering, dat voor den heer Van der Vliet te Andijk geen huisvesting te vinden zou zijn geweest. Gedeputeerde Staten zullen later hun beslissing ken baar maken. Ieder verstandig rooker Heeft GOMARUS in z'n kokerl Sigaren Seriemerk van 5-20 ets. JUBILEUMFEESTEN. Na Lycurgus is nu Zondag Schagen's Harmonie kapel aan de beurt voor het feestelijk herdenken van haar 60-jarig jubileum. Door het uitsteken der vlag gen zal ongetwijfeld Schagens Burgerij blijk geven van mede te leven in de feestvreugde van Schagens populaire Harmoniekapel. Het feestprogramma mag er zijn. Na de officieele ontvangst ten Raadhuize krijgen we om 1.15 een groote gezamenlijke uitvoering van een feestmarsch onder leiding van den heer Dol. Dan vaandeldéfilé, en beoordeeling van 't mooiste vaandel. Is dit ge beurd, dan houdt het Stedelijk Muziekcorps van Enkhuizen een muzikalen rondgang door Schagens straten, waarna om 2 uur het groote Muziekfeest begint in den Muziektuin, waaraan door niet min- dan 8 vereenigingen wordt deelgenomen, terwijl de Gymnastiekvereeniging „Lycurgus" in de pauze zal optreden met een paar mooie gymnastieknum- mers, een aangename afwisseling dus tusschen de muziek. Voor leden van den Muziektuin is dit mu ziekfestijn tegen slechts 10 cent entrée bij te wo nen. Anderen betalen f0.75. Is dit muziekfeest afgeloopen, dan wordt het feest voortgezet in Schagens straten en localiteiten. Overal is bal. Om halfacht trekt de Harmonie „Winnubst" van Den Helder dan in optocht door de plaats, om half- negen wederom een optocht van Helders Fanfare corps. Als dit een massa menschen op straat heeft gelokt, geeft „Lycurgus" een schitterende demon stratie op het Kerkplateau op de Markt. Tot besluit van het feest een groot vuurwerk op de Markt, schitterend als slechts Schagen zijn be zoekers weet aan te bieden. We zeiden inderdaad niet te veel: het programma voor Zondag mag er zijn! THEATER ROYAL. Katja, de Zigeunerin, een romantisoh en sensationeel drama, is de film die deze week in het Theater Royal gaat, een film van zigeunerllefde en haat, romantiek en sensatie, vol spannende avonturen. Katja, de beeldschoone dochter van den zigeuner Wijd opende de dwerg de deuren Van den wagen, terwijl hij zei: „Wil in den wagen plaats nu nemen, Zoo woont U het feest dan bij." Dank U," zeide Billy daad'lijk, „Ik blijf hier toch maar liever staan, Ik zal hier blijven wachten, Tot de optocht is voorbij gegaan." „O ja", antwoordde ze peinzend. „Er werd heel wat gezegd over jouw afwezigheid. Ik wou dat je den moed had gehad om je te vertoonen." „Ik heb geschreven, dat ik ziek was", zei hij flauwtjes. „O ja, dat is in orde", zei ze onverschillig. „Maar toch zou het beter zijn geweest, als je er bij was geweest. Het zou alle argwaan hebben doen ver dwijnen". „Argwaan?" riep de jonge man niet op zijn ge mak. „Waar heb je het over? Je wil toch niet zeggen, dat iemand me verdenkt?" „O lieve hemel nee, het is een geheim tusschen jou en mij, Aubrey. Maar laten we riet meer over die ellendige historie praten. Dus je gaat zoo maar naar Parijs?" Balmaine had dat heelemaal niet gezegd en pij nigde zijn hersens om een geschikt excuus te vin den voor zijn verschijnen op het perron. Zoodra hij hoorde dat zij naar Parijs ging besloot hij zijn uitstapje op te geven althans wat Parijs betrof en ergens anders heen te gaan. Maar het nood lot en Lady Lanchester waren hem de baas. Hoe zij er achter was gekomen, dat hij naar Parijs ging, was moeilijk uit te maken, maar ze wist het. Er zat niets anders op dan het op te geven. „Ja", zei hij op berustenden toon, „voor een paar dagen." „Dat 'komt net goed uit. Ik wil zoo gauw mogelijk weer in Londen terug zijn. Ik heb nog zooveel te regelen." Gedurende de reis naar Folkestone deed ze erg lief tegen hem. Ze was nooit vindingrijker geweest, Ze wist hoe ze op zijn sympathie en gevoel moest werken. Ze kwamen te Parijs aan, en stapten af in het Bristol hotel, ze hadden overvloedige lunchen en weelderige diners en langzamerhand begon Bal maine onder haar verleidelijken invloed te denken, dat hij zich onnoodig bang had gemaakt. In werke lijkheid wilde hij niet doordenken. Hij gaf zichzelf aan de bedwelming van het oogenblik over. Bij al het pleizier vergat Leonie toch niet het doel waarvoor ze naar Parijs was gekomen het verkrijgen van de Lanchester juweelen. De trans actie werd zonder eenige moeite afgehandeld. De firma overhandigde haar de juweelen en ontving de 15000 pond en wenschte haar geluk, dat ze op tijd was gekomen om hem de moeite te besparen de steen en op de markt te brengen. Het gevoel van macht, van overwinning, gaf Leonie een bekoring, die onweerstaanbaar was. Iedere ver overing van een man gaf haar oogen een bedwel menden glans, haar wangen en lippen een rose tint, die bijna deden denken aan een wezen uit een andere wereld een wereld van gevallen engelen, hoofdman Tser, Is wel een van de lastigste elementen onder het rumoerige nomadenvolkje. Ook Pietro, haar sluwe, gewetenlooze stamgenoot, moet ervaren, dat zij geen katje is om zonder handschoenen aan te pakken en zijn onwelkome liefdesbetuiging wordt met zoo'n fel heid van de hand gewezen, dat hij zweert zich te zullen wreken. Denzelfden dag nog wordt Katja's vader ver moord gevonden op het landgoed van Alcarez, het eigendom van een schatrijken Engelschman, als hij met Pietro uit stroopen is gegaan. Slechts David Brent, de Jonge Engelsche landeigenaar en Pippo, Katja's doof stom broertje, zijn getuigen geweest van het drama, dat. zich in de bosschon van Alcarez heeft afgespeeld. Pie tro echter beschuldigt Brent van den moord en Katja zweert wraak! Zonder zich te bedenken, springt zij te paard en rent In dollen galop naar Brent's landhuis. Reeds ziet zij het gesloten hek voor zich, als het paard struikelt, en zij, ernstig aan het hoofd gewond, bewus teloos blijft liggen. Brent en zijn bediende vinden het bewustelooze meisje en zorgen voor een goede verpleging. In haar ijlkoort sen verneemt Brent, dat het de schoone Zigeunerin om zij-; leven te doen is. Voorzichtigheidshalve wendt hij daarom voor slechts de bediende te zijn van den eige naar en hij omringt haar met de teederste zorgen. Een liefdesroman ontspint zich weldra tusschen den jongen Engelschman en de Zigeunerin, een roman, die wreed verstoord wordt door Pietro, die Katja aan haar wraak herinnert en Brent's bedrog aan het licht brengt In woede ontvlamd roept Katja haar stamgenooten ten strijde en gezamenlijk trekken zij op het landgoed aan, waar juist een groot aantal gasten verzameld is. Hevig opgewonden roept zij David ter verantwoording. Zij stelt hem voor den Doodendans voor het doorluch tige gezelschap uit te voeren met het heimelijke doel het vonnis over haar vroegeren geliefde des te feilloozer te kunnen voltrekken. Op het beslissende oogenblik echter ontzinkt haar den moed en weenend valt zij in David's armen. Nu dringen de Zigeuners onder aanvoering van Pietro naar voren zij overmeesteren den jongen En gelschman, wiens dood thans onvermijdelijk schijnt. Plotseling stormt ademloos de kleine Pippo naar bin nen. In zijn slechts voor ingewijden begrijpelijke geba rentaal geeft hij te kennen, dat niet Brent, maar Pietro Tsers moordenaar is. Achtervolgd door Brent vlucht Pietro op een huif kar. Terwijl de wagen in pijlsnelle vaart den weg af rolt, den grond tegemoet, worstelen Pietro en Brent op leven en dood. Reeds schijnt Pietro de overhand te zullen behouden, dan echter wordt hij door een ko gel uit Katja's revolver getroffen en met paard en wagen stort de Zigeuner in den afgrond. De verzoening tusschen Katja en David laat van zelfsprekend niet lang op zich wachten. David heeft het Zigeunermeisje nog steeds innig lief en niets is er, dat thans hun vereeniging zou kunnen beletten. Zooals men ziet, een rijk romantisch gegeven, met Dorothy Revier (Katja). Jack Holl (Brent) en Frank Lee (Pietro) in de hoofdrollen. HOOFDAKTE. Mej. Albers, onderwijzeres aan de R.-K. school alhier, is geslaagd voor hoofdacte. En de kar reed dus verder voort, Toen werd eenige minuten later, Prachtige marschmuziek gehoord. Op witte geiten gezeten, Dat was zoo waar een leuk gezicht, Kwamen anderen. Hun zilv'ren lansen Schitterden in het zonnelicht. Dat ls een leven voor Billy. want er was niets reins, niets onschuldigs in haar schoonheid. Zij keerden samen naar Londen terug. Balmaine was op de terugreis zeer gedrukt en Leonie plaagde hem met zijn saaiheid. Hij veront schuldigde zich met te zeggen, dat hij zich niet wel gevoelde. Zij kwamen tegen zeven uur in Charing Cross aan. Zij dineerden, maar Balmaine werd niet opge wekter, ondanks de champagne. Om negen uur vroeg hij haar hem te willen verontschuldigen daar hij behoefte had aan rust. Ze vond het best. Zij haatte menschen, die zich onlekker voelden. Zij zelf was nooit een dag ziek. Hij beloofde den vol genden dag te zullen schrijven en zij namen af scheid. Toen ze in het huis in Park Lane aankwam, hoorde Leonie, zooals ze al half en half verwacht had, dat de advocaat en zijn klerk gedurende twee dagen het huis letterlijk in bezit hadden genomen en het van het dak tot den kelder hadden door zocht, Onnoodig te zeggen, dat ze niets vonden, dat op een testament leek. Na Leonie's terugkeer uit Parijs kwam er een vreemde stilstand in haar aangelegenheid. Gewend als ze was aan een voortdurenden toestand van koortsachtige opwinding, begreep ze niet hoe ze liet had. Het gekste was dat al haar aanbidders haar in den steek schenen te laten. Balmaine schreef niet Waar was Alex Helston? Wat voerde Carew uit. Als ze vriendinnen had gehad, zou ze misschien troost hebben gevonden in een babbeltje met hen. Maar de vrouwen uit de kringen van den graaf hadden haar nooit voor vol aangezien. Zij was ont vangen om haar man, nu hij gestorven was wist ze heel goed, dat ze haar zouden negeeren. Daarom was ze er zoo op gesteld Balmaine in te palmen. Eindelijk kon ze de onzekerheid en rusteloosheid niet langer verdrager. Zij ging naar Balmaine's huis in Mayfair. De blinden waren gesloten voor alle vensters. Dit gaf haar een schok. Hij zou toch niet dood zijn? Een dienstmeisje deed haar open en zei: „Mylord is op reis, madame". „Op reis? Waarheen?" vroeg ze eindelijk ver bluft „Naar Amerika, geloof ik. Ik zal de huishoud ster roepen. Zij weet er meer van." De inlichtingen van de huishoudster maakten Leonie razend. Lord Balmaine was naar New York gegaan en was van plan naar San Francisco te rei zen en in de Rocky mountains te gaan jagen. „Lafaard, lafaard", mompelde ze toon ze zich om draaide en snel wegliep. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1929 | | pagina 2