de MOLENWONING Raad Wieringerwaard. s GESLOTEN ms L. BOLTE Tandarts eRONXKORST NIET te consulteeren. ZICHTERS gevraagd, Wascbvrouw gevraagd, Bouwplaats. Flinke Dienstbode 2 Platte Wagens, DONDERDAG na 12 uur KantoorbediendB Drama aan het strand bij Kijkduin. Roeiboot op de Vlaardiugschs vaart gekanteld. Bij het spelevaren verdronken. Twee arbeiders gedood. Moord te Waddinxveen. VERKEERSONGELUKKEN. Advertentiën. Ernstige vechtpartij in een Brabastsch dorp. Wegens feestdag lil. Eebr. BISCIOFF - SCHUIN. BEZOEKT het Sportterrein OPENING TENTOONSTELLING Wedstrijd Paardendressuur. Springconcours. Groot schitterend VUURWERK. W.L. Kuikens wegens ziekte Slagersleerling Timmerlieden, DAME TE VER IN ZEE GEWAAGD. Politie-agent bij reddingspogingen omgekomen. Op aangrijpende wijze is Zondagmiddag een Haag- sche agent van politie in zee bij Kijkduin verongelukt, nadat hij de uiterste pogingen had aangewend om een ander het leven te redden. Het was ongeveer 2 uur, toen men onder de baden den in het gedeelte ten Zuiden van het zeebad Kijk duin, dus buiten de controle van dat zeebad, opmerk te, dat een dame was afgedreven. Onmiddellijk wer den maatregelen genomen om deze in levensgevaar verkeerende dame, mevrouw Sch. uit Rotterdam te bereiken. De surveilleerende agent van politie K. Uit- tier, begaf zich, in uniform aan een reddingslijn in zee, terwijl de heer Sch., de echtgenoot vande baad ster, het andere einde van de lijn vasthield en ook daarmee zeewaarts gin Mevr. Sch. bevond zich toen ongeveer in het verlen de van een golfbreker. Aan de andere zijde van dezen golfbreker trachtten in- tusschen eenige groepen baders mevr. Sch. eveneens te bereiken. Plotseling sloeg een krachtige vloedgolf den heer Sch. omver, waardoor hem de reddingslijn uit de hand schoot, zoodat de agent met de lijn aan zichzelf was overgelaten. De groepen redders aan de andere zijde van den golfbreker slaagden er inmiddels in, me vrouw Sch., te bereiken en in veiligheid te brengen. De heer Sch. was dadelijk strandwaarts gegaan en deelde daar mee, dat hem de lijn uit de hand was geslagen. Een groot aantal baders is daarop hand aan hand de zee in gegaan om te trachten den politieman hulp te bieden. Af en toe zag men het hoofd van den agent boven de golven uitkomen en na zeer veel moeite wist men hem eindelijk te bereiken. De man gaf, naar het scheen, nog teekenen van leven. Men bracht hem naar het strand, waar dadelijk alle middelen, als kunstmatige ademhaling, werden toegepast om te pro- beeren, de levensgeesten bij hem op te wekken. Een medicus leidde met personeel van den geneeskundi gen dienst dezen arbeid en nam daaraan actief deel. Echter mocht deze hulp niet meer maten: de man was gestorven. Het slachtoffer was 31 jaar oud en laat vrouw en kind achter. De burgemeester van Den Haag en de hoofdcom missaris van politie, de heer F. van 't Sant, welke laatste een gedeelte van het drama had bijge woond, brachten in den namiddag een bezoek aan de jonge vrouw, om haar van het droevige gebeuren op de hoogte te brengen. Hierbij moge in herinnering worden gebracht, dat op 12 December j.1. de hoofdcommissaris de medaille en het diploma voor menschenlievend hulpbetoon aan den thans overleden agent heeft uitgereikt wegens het in levensgevaar verkeeren bij het redden van een vrouw uit zee, eveneens bij Kijkduin, op 4 iTuli van het vorige jaar. Voor het eerst zal ditmaal werken het naar aanlei ding van den aanslag op den politie-inspecteur Paul gestichte F. van 't, Sant-fonds, welks doel is, de we duwe van een politie-ambtenaar, die in of door zijn beroep op geweldadige e.d. wijze het leven heeft ver loren, zoodanig te steunen, dat zij eventueel met haar gezin zonder zorg kan voortleven. 8-JARIGE JONGEN VERDRONKEN. Droevig einde van een nachtelijken vischtocht. In den nacht van Zaterdag op Zondag is er .op de Vlaardingsche vaart, onder VIaardingér-Ambacht een tragisch ongeval gebeurd. Zekere v. Witsenburg, wonende te Vlaardingen, was met zijn 8-jarig zoontje 's nachts gaan peuren en keer de ongeveer 3 uur in den nacht met zijn roeiboot huis waarts. Het ventje lag te slapen, v. W. hoorde, door den zwaren mist was zulks niet zichtbaar, een motor schuit achter zich aankomen en heeft vermoedelijk, wat meer gebeurt, het voornemen gehad zich door de motorboot te laten sleepen, waarom hij in de na bijheid bleef. Plotseling zag de schipper van de melk? motorboot. G. v. Gozcn, uit Hazerswoude, de roeiboot echter vlak voor zich. Hij wierp direct het roer om, waardoor de roeiboot rakelings gepasseerd werd. De motorboot liep tegen den kant op doch stootte terug en kwam met zulk een kracht tegen het roeibootje aan, dat dit kantelde, en de vader en het slapende kind in het water terecht kwamen. De vader greep zich direct aan de motorboot vast en daar het aldaar aan den kant niet diep is. kon hij blijven staan. Van het knaapje was echter niets meer te ontdekken en alle zoeken was vergeefsch. Waarschijnlijk is het v'ent.je verward geraakt in de daar in groote hoeveel heid aanwezige waterplanten en zoodoende verdron ken. Om 6 uur Zondagmorgen is het lijkje na een. uur dreggen door de gcmeente-politie van Vlaard. Ambacht opgehaald. Het was het eenige kind van de familie v. W. MET Z*N VOET TUSSCHEN DE RAILS. Zaterdagavond wilde een 16-jarige jongen uit Am sterdam, die te Gorredijk logeerde, een kat van de tramrails wegjagen, daar er een tram in aantocht was. Hij raakte evenwel zóó ongelukkig met zijn voet tusschen de rails bekneld, dat hij niet weg kon en door de tram werd gegrepen. Vallende, sloeg hij zijn arm om de lantaarn van de machine, en werd zoo over een afstand van pl.m. 20 M. meegesleurd. Toen de tram tot stilstand was gebracht bleek dat de jon gen zijn rug zeer ernstig had verwond en de kl9e- ren hingen hem in flarden om het lijf. NOODLOTTIGE STOEIPARTIJ IN EEN ROEIBOOTJE Zondagavond te ongeveer kwart over 10 uur was een viertal personen in de Schie aan het varen, toen ter hoogte van de glasfabriek ,JDe Bataaf' een twee tal hunner aan het stoeien gingen. Gevolg was, dat de 27-jarige A. A. S., wonende te Schiedam en zijn meisje, de 21-jarige M. O., even eens te Schiedam, te water geraakten. Beiden ver dwenen onmiddellijk in de diepte. Door een broer van S., die mede in het bootje zat. gewaarschuwd, zijn de politie van Overschie cn die van Schiedam onmiddellijk met dreggen begonnen. Gistermorgen te half 3 werden de beide lijken door de Schiedamsche politie opgehaald. BIJ EEN ONTPLOFFING IN EEN FABRIEK TE BREDA Tn de fabriek der H. K. I. te Breda geschiedde Za terdagavond een ernstig ongeluk, In de alkali-afdee- ling had een hevige ontploffing plaats; twee arbei ders, de 4:4-jarige F. B. te Breda en de 45-jarige de Jonge te Ginneken, beiden gehuwd en vaders van gezinnen, werden op slag gedood. Drie werklieden, BI., II. en v. d. L. werden meer of mir\der ernstig door glasscherven in het gelaat of aan de beenen ge kwetst. De materieels schade is vrij aanzienlijk. Een concert van de harmonie der H. K. I. in den tuin van Concordia gegeven, werd bij het bekend worden van het ongeluk onmiddellijk gestaakt- De kans, dat onvoorzichtigheid de oorzaak is van het ongeluk, schijnt niet geheel buitengesloten. ZIJN BUURMAN MET EEN SCHEERMES GEDOOD. Zaterdagavond omstreeks 6 uur heeft bij een bu renruzie dé 35-jarige arbeider A. K. zijn buurman H. A. S. met een scheermes gedood. De dader is gearresteerd. Het lijk is in beslag ge nomen en ter beschikking van de justitie gesteld. De dader, die vermoedelijk onder den invloed van sterken drank was, heeft bekend. Het slachtoffer was 33 jaar oud, gehuwd en vader van twee kinderen. Het drama speelde zich te ongeveer 6 uur voor de woning van den verslagene af. Tusschen den ver- slagene en den moordenaar bestond een veete, door een oneenigheid van de laatste dagen nog vergroot. K. stond Schotman op te wachten, en begon een gesprek over de loopende kwestie. Uit dit gesprek ontstond een nieuwe, heftige woordenwisseling, waarna K. een scheermes voor den dag haalde en Schotman hiermede twee, zeer diepe sneden toe bracht. Deze wankelde nog eenige stappen verder en viel in de voor zijn woning loopende sloot. Een voorbijganger trok hem daaruit. Hij bleek echter reeds te zijn overleden. De moordenaar werd onmiddellijk in zijn woning gearresteerd. Hij gaf voor, in drift t.e hebben gehan deld, maar men neemt voorbzdachten rade aan. De verslagene was gehuwd en vader van twee kinderen. Hij stond algemeen gunstig bekend, Motor tegen een melkwagen gereden. De motorrijder om het leven gekomen. Zaterdagavond is de motorwagen v. d. W. uit St. Oedenrode, die zekeren v. W. uit hetzelfde dorp op zijn duo had, op de Boschdijk, tegenover het Krankzinnigen gesticht, op een melkwagen van een landbouwer uit Acht gereden, ofschoon deze een rood achterlicht droeg De motorrijder werd ter plaatse bediend en stierf na een kwartier. De duorijdsr weid licht aan het hoofd gewond. Hij verkeerde onder den invloed van sterken drank. Aanvankelijk meende men, dat ook hij ernstig gewond was en werd hij naar 't Gasthuis te Eindhoven vervoerd. Op last van tien geneesheer is hij echter 's nachts nog door de politie uit het ziekenhuis gezet, wijl hij het daar, door zijn „toestand", te lastig maakte. Oude man door een motorrijwiel aangere den en gedood. Zondagavond om zes uur liep de 80-jarige C. Koster uit het St. JacobS£odshuis te Haarlem op het Soenda- plein aldaar langs de R.K. begraafplaats. Hij hoorde de tram aan den overkant bellen en dacht nog juist mede te kunnen gaan naar de stad. Zonder om te kij ken stak hij den drukken straatweg over, waar juist een motorrijder aankwam. Deze reed den ouden man ondersteboven. Met een hersenschudding werd K. op genomen en per ziekenauto naar de Maria-stichting vervoerd. Spoedig na aankomst is hij aan de gevolgen overleden. Den motorrijder treft geen schuld. Auto rijdt een muur omver. Een kind door de vallende steenen gedood. Zaterdagmiddag raakte een vrachtauto uit Helmond te Stratum in een kuil. Bij het terugrijden stiet de wa gen tegen een tuinmuur, die omviel. Het 6-jarig meisje P., dat achter den muur stond werd door de vallende steenen gedood. Auto-ongeluk bij Deventer. Heer en dame ernstig gewond. Gistermorgen is te Teuge bij Deventer een auto bij het nemen van een bocht, vermoedelijk door het sprin gen van een band, in volle vaart tegen een boom ge reden. De inzittenden, een heer en een dame, het echt paar B., werden ernstig verwond en in bewusteloozen toestand naar het ziekenhuis te Twelloo vervoerd. Vrachtauto gekanteld en verbrand. 35 biggen te water. Op de Zomervaart te Haarlem reed Zaterdagavond een vrachtauto, afkomstig uit Alkmaar, beladen met 35 biggen. De bestuurder van de auto moest op een gege ven oogenblik naar rechts uitwijken; daarbij geraakten de achterwielen van de auto van den berm van den weg. De auto kantelde en alle 35 biggen geraakten te water. Daarenboven vloog de auto in brand, waarbij de 55-jarige eigenaar, die naast den chauffeur zat en een kant verlamd is, zware brandwonden aan handen en armen bekwam, zoodat hij in het St. Elisabethsgast- huis moest worden opgenomen. Alle biggen konden gered worden. De auto is later op het droge gebracht IN HET BUITENLAND. Autobus door een expres-trein gegrepen 14 dooden. In Dallas (Texas) heeft Zondagavond een vreeeelijke botsing plaats gehad tusschen een expres-trein en een autobus, waarin een aantal huiswaartslteerende dagjes- menschen gezeten waren. Veertien personen werden hierbij gedood. Het meerendeel der slachtoffers behoort slechts tot twee families. De botsing geschiedde, doordat de autobus, die voor een spoorwegovergang stilstond om een trein te laten voorbijgaan, plotseling weer begon te rijden, juist op het oogenblik, dat de trein naderde. Met donderend ge weld stortte de trein zich op de autobus, die bijna geheel verwoest werd. Autobus over den kop geslagen. Uit Graz wordt gemeld, dat een autobus met 18 in zittenden, die naar Feldbach was gekomen, waar Zon dag een brandweerfeest werd gegeven, bij een uitstap je naar Gleistenberg is verongelukt. De auto viel en sloeg over den kop. Van de inzittenden werden er een gedood en anderen licht gewond. Vrachtauto van 12 meter hoogt© in de ri vier gestort De chauffeur gedood. Zondagmorgen reed een zware vrachauto over de brug over de Moezel, toen plotseling de stuurinrichting wei gerde. De auto reed tegen de brugleuning, die brak en viel vervolgens van een hoogte van 12 M. in de Moezel. De chauffeur werd gedood. De wagen is geheel vernield. De begeleider van den chauffeur was kort te voren af gestapt en ontkwam zoo aan den dood. De vermoedelijke daders, een zekere C v. 'd. S. te Hoeven en de beide B.'s (vader en zoon) eveneens uit Hoeven, zijn aangehouden. Het onderzoek is in handen van de marechaussee te Etten. Het gebeurde schijnt zich als volgt te hebben toege dragen: In den loop van den avond was J. Roks naar café Buikmans gegaan in de. nabijheid van het dorp, al waar hij zekeren v. d. S. aantrof, een 25-jarigen man uit Etten en Leur, die bij zijn schoonvader P. B. in woont. Op een gegeven oogenblik is het daar tot een woordenwisseling gekomen, waaraan een einde kwam, doordat Boks het café verliet en zich naar de woning van zijn zwager de Jong begaf. Hij heeft daar eenigen tijd gepraat tot zijn vrouw hem kwam roepen. Eenige minuten voor zijn vrouw is hij naar huis gegaan. Nauwelijks was hij buiten of meri hoor de geschreeuw, waarop vrouw Roks naar buiten liep. Op het erf van P. B. werd Roks in bewusteloozen toe stand gevonden. Hij had een bloedende snijwonde in den hals en een steekwonde in den slaap. De man werd de woning van zijn zwager binnen gedragen en is daar te een uur in den nacht overle den. Hij was niet meer tot bewustzijn gekomen en heeft omtrent het gebeurde dan ook niet kunnen mee deelen. Het parket van Breda was gistermiddag ter plaatse, alwaar ook de sectie op het lijk heeft plaats gehad. Vergadering van den Raad op Maandagavond 8 uur, onder leiding van Burgemeester Haringhuizen, tevens secretaris. Afwezig de heer C. J. Blaauboer met kennisgeving van verhindering. De geheele agenda werd in een half uur afgehandeld. Na opening en voorlezing der notulen, welke onver anderd werden vastgesteld, deelde de Voorêitter mede, dat nog f 75 gewetensgeld was ontvangen en dat door den Commissaris der Koningin vacantie was toegestaan aan den, Burgemeester vanaf 15 Augustus tot 4 Sep tember. Ingekomen is een adres van de Kamer van Koophan del inzake bijdrage kanalisatie van Westfriesland, waar in verzocht wordt, de aanvraag der Comm v. Aalst nog maals nauwkeurig te overwegen, terwijl een onderhoud wordt verzocht door eenige afgevaardigden. B. en W. stellen voor om deze heeren te ontvangen, opdat zij hunne motiveering ter kennis van den Raad kunnen brengen en wel tegen de eerstvolgende vergadering. Allen voor. Ten 2e is ingekomen een adres van de Commissie voor het voeren van actie tegen salarissen Burgemeesters, Secretarissen en Ontvangers. B. en W. hebben dit adres besproken en stellen voor, evenals de vorige maal, AL TE BEZORGD. - Jan, kom niet te dicht bij, hij moest eens bijten! dit voor kennisgeving aan te nemen. Aldus besloten* Volgt goedkeuring rekening Burgerlijk Armbestuur 1928. De commissie tot het nazien bestond uit de heeren Chr. van der Kolk en P. Visser Az. Eerstgenoemde brengt rappoit uit en deelt mede, dat alles in uitsteken de orde was bevonden. Ontvangsten f 8669.25, uitgaven f 8639.53. batig saldo f 29.27%. De commissie stelt voor de rekening goed te keuren onder dank voor het gehouden beheer. Goedgevonden* De gemeenterekening 1928 was nagezien door de hee ren J. Speets, J. F. Goosens en C. J. Blaauboer. Hier was de heer Speets rapporteur, die mededeelde dat ook deze rekening in volmaakte orde was bevonden. De ont vangsten waren, wat den gewonen dienst betreft f 61106.15, uitgaven f 48930.04%, saldo f 12176.11%. Ka- pitaalsdienst f 1778.16. De commissie brengt hulde aan den administrateur en adviseert tot voorloopige vaststelling. Aldus besloten Voorzitter brengt dank aan beide commissien voor gedane moeite. Dan volgt nog aanbieding begrootingen Burg. Arm bestuur en gemeente voor 1930. De eerste geeft aan in ontvangst en uit gaaf een bedrag van f 8529.75%. On der de ontvangsten is begrepen een subsidie van de ge meente ad f 8500. De gemeenterekening wijst een eind bedrag van f 58620.90 met een post onvoorzien ad f 4622, Wordt voorgesteld door de 5 raadsleden te laten be handelen. Bij de rondvraag wordt door den heer A D. Sleutel gewezen op een klein gedeelte van den weg, dat thans in behandeling is, en waarop veel los grint enz. ligt, wat zeer gevaarlijk wordt geacht. Dit was Voorzitter niet bekend, doch hij zal bevorde ren dat daarin verbetering wordt gebracht. Verwacht wordt evenwel dat de weg de volgende week geheel klaar zal zijn. Hierna sluiting. Heden overleed in het Neutrale Ziekenhuis te Alkmaar, na een kortstondig lijden, onze lieveling Willem, in den leeftijd van bijna 9 jaar. W. TER PLEGT en Echtgenoote, Kinderen en Familie. Harenkarspel, 10 Augustus 1929. Heden overleed onze gelief de Vader, Behuwd- en Groot vader, de Heer B. P. BORST, We dn. van T. de. Wit, in den ouderdom van 65 jaar en 11 maanden. Uit aller naam, W. ZEEMAN. CATH. ZEEMAN—Borst. St. Maartensbrug, 12 Aug. 1929. De teraardebestelling zal plaats hebben te St. Maar tensbrug op Woensdag 14 Augustus, n.m. 1 uur, Verzoeke geen persoonlijk rouwbeklag. INPLAATS VAN KAARTEN. Geboren: Trijny Nelly, Dochter van J. KLERK en M. KLERK-Stam. Amsterdam (W.) Hoofdweg 3351 9 Augustus 1929. EEN FABRIEKSARBEIDER VERMOORD. In den nacht van Zondag op Maandag heeft te St. Willebrord onder de gemeente Etten en Leur een vechtpartij met doodelijken afloop plaats gehad, waar van de 34-jarige Jan Roks, fabrieksarbeider te Etten, het slachtoffer werd. De vermoorde is met ernstige verwondingen aan hoofd en achterhoofd, waarschijn lijk met een mes, toegebracht, achter de woning aan- get OsOQOOSOOsOOSOOSOOiOOSO Den 19den Augustus a:s. ho- a pen onze lieve Ouders z Jb. MOEUKER 3 Q G. STINS 0 5 hunne 25-jarige Echtvereeniging 5 q in stilte te herdenken. q Q Hunne liefhebbende Kinderen: Q Q JACOB. g K MARIA. X O ARIC' n X SIMON PIETER. C 0 GRIETJE. 0 Kolhorn, Aug. 1929. V COÖOCÖOOOOOOQOCO Anna Paulowna. Kleine Sluis. Hedenavond (Dinsdag) half acht, in BENEMA's Danssalon. Vrij entrée. Morgen (Woensdag) half 10 Tentoonstelling en Paardenkeuring. 's Middags half 3, te geven door de rijvereenigingen te Zijpe, Barsingerhorn en Anna Paulowna Entrée f 0.50. Leden met dames vrij. 'sAvonds 10 uur: Entrée f 0.30 voor iedereen. Tevens BAL in de Danssalon Wieringerwaard. Hartelijk betuigen wij onzen op rechten dank aan allen, die daartoe hebben bijgedragen, in het bijzonder aan het Bestuur der Afd. Wieringer waard v.d. Bond voor Staatsp^nsion- neering en de Autorijders, voor den heerlijken en bijzonder genotvollen dag ons bereid door den Autotocht naar Velseroord en Bloemendaal. De Ouden van Dagen. TE KOOP: (2 dagen oud) bij D. KLARE, Nieuwe Niedorp. gevraagd. Moet goede hand schrijven en in staat zijn lichte administratieve werkzaamheden te verrichten. Leeftijd plm. 18 jaar. Br. met vermelding van genoten schoolopleiding alsmede copie van getuigschriften in te zenden on der No. 12, Bureau van dit blad. Te koop bij inschrijving, voor afbraak van den Niedorperpolder. Inschrijvingsbiljetten moeten worden ingeleverd vóór 19 Augustus a.s. bij J. STAMMES te Nieuwe Niedorp, waar tevens inlichtingen zijn te bekomen. Gevraagd voor spoedige indienst treding een bij P. VAN ZOONEN, Winkel. Gevraagd, zoo spoedig mogelijk: twee bekwame bij A. A. SCHOUTEN, Molenvaart, Anna Paulowna. bij P. J. RUÏTENBURG, Lotweg, Anna Paulowna' in of buiten Schagen, voor een wasch van 5 personen. Inlichtingen te bekomen bij J. A. van Ketel, Landbouwstraat, Schagen. TE HUUR gevraagd: een Br. onder letter A, Bur. van dit blad Nog eenige jonge Kanarie mannen van mijn pr. Seifert- stam, zang o.d. garantie, vanaf f6.—. Hipp., Bell 22 Wielingen. of Dagmeisje gevraagd, bij D. KRUIT, Schagen. TE KOOP: van 1500 Kilo draagvermogen en 1 van 1000 Kilo, met nieuwe bakken, geschikt voor groentewagens, bij H. KOOPMAN, Heerhugowaard (N.)

Schager Courant | 1929 | | pagina 3