Ultiiti Nieuws- rtiitit- Raad Hoogwoud. Radioprogramma Uitgevers: N.V. v.h. TRAPMN Co., Schagen. Eerste Blad. ONZE DUINEN. EEN VR00LIJKE ROMANCE Woensdag 14 Augustus 1929. 72ste Jaargang No. 8510 Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitlcomend nummer geplaatst. FOSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. No. 20. Prijs per 3 maanden fl.C5. Losse nummers 6 cent. ADVEBTEN- TIöN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 cent (bcwijsno. inbegrepen). Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. Zou men aan iemand, die de duinstreek niet be kend is, de vraag stellen: .Aan wien behooren de duinen?" dan zou hij stellig vreemd opkijken over zoo'n on- noozele vraag en onmiddellijk antwoorden: „Aan het Rijk natuurlijk!" I Jawel, natuurlijk zou dat zijn, maar daarom is het nog niet zoo. De duinen, die door de natuur opgeworpen bescher mers onzer lage landen tegen het geweld der Noordzee, die duinen zijn voor een groot deel niet het eigendom van het land, dat zij verdedigen, doch particulier bezit. Groot voordeel werpt dat bezit in den regel niet af. Men kan er niet alleen van zeggen: talrijk als het zand der zee, doch. evenzeer: onvruchtbaar als het zand der zee. Maar mooi zijn ze en een jachtterrein om er voor ln verrukking te geraken. Dat wil zeggen: voor jagers naturen, die gelukkig zeldzamer worden, nu allerlei andere onbloedige sport een uitweg biedt voor over vloedige levenslust en kracht. Als zuivere geldbelegging deugen zij dus niet, onze duinen, of het moet zijn dat de gemeenschap ze noodig heeft om drinkwater te winnen! Daar weten Amster dam, Haarlem, Alkmaar en de provincie van mee te spreken. Ook brengen ze hun geld op, dubbel en dwars, als het zand verkocht kan worden voor wegenaanleg, voor bouwwerken, ophoogingen, enz. en het afgegraven ter rein voor bollenteelt in trek komt. Dan worden diezelfde onvruchtbare, onproductieve duinen een goudmijntje en ze worden dat ook, als ze gevraagd worden als bouw terrein. Waarschijnlijk zijn ze oorspronkelijk wel eigendom van den Staat of van den Vorst geweest. 100 jaar geleden waren de domeingronden nog buitengewoon uitgestrekt, ook langs de zee. Men wist er geen raad mee en er werd zelfs een wet aangenomen, die de verplichting inhield om die domeingronden zooveel mogelijk te ver- koopen. Er was geld noodig en voor een appel en een el zijn prachtige terreinen versjacherd, die nu, ook uit een oogpunt van natuurschoon, een kostbaar en koste lijk bezit van ons volk hadden kunnen zijn. Zoo zijn „onze" duinen „hun" duinen geworden, waar ze mee kunnen doen, wat ze willen. Ze afsluiten, ons er uit houden, is al mede het eerste wat dan gebeurt. Wij zouden immers het wild maar verstoren: „hun" konijnen, hazen, patrijzen, fazanten en wat ze er verder hebben gepoot om het straks in deftig gezelschap weer te kunnen vermoorden. Dat we uit wei- en bouwlanden worden geweerd, kijk, dat laat zich begrijpen, maar dat groote duinvakken taboe zijn ook voor de meest rustige wandelaars, die dier noch plant zullen schaden, dat wil er maar niet in en blijft voor ons gevoel een onrecht, dat niet i-echt te praten is. De Sohoorlsche duinen zijn gelukkig „onze" duinen, eigendom van den Staat, vrij toegankelijk voor ieder, welke vrijheid natuurlijk inhoudt, dat wij er ons als vrije menschen en niet als vandalen gedragen. FEUILLETON P. G. WODEHOUSE. 6. Adams lachte nooit als hij bij zaken was, tenzij be roepshalve, als een lid een aardigheid te berde bracht, maar hij hoopte alle aanleidingen tot glimlachjes in zijn hoogst achtenswaardig binnenste op, om zich daarvan tegenover zijn vrouw te ontlasten, als hij des avonds naar huis teruggekeerd was. De vrouw van Adams werd het nooit moede, de excentriciteiten van de leden van de club aan te hooren. En waarlijk, vandaag bofte Adams buitengewoon. Hij verwachtte dien avond een kleinen vriendenkring aan het sou per, en hij was iemand, die zijn gehoor gaarne boei de. Men zou het nooit van hem gedacht hebben als men hem zijn beroepsbezigheden vervullen zag, maar in zijn eigen kring had Adams zich een deugdelijken naam als komiek verworven, dank zij zijn bekwaam heid in het nadoen van sommige leden van de club, en hij betreurde het ten zeerste dat hij tegenwoordig zoo weinig gelegenheid had een verstrooiden Lord Elmsworth te bestudeeren. Hij mocht waarlijk, van geluk spreken, dat Lord Elmsworth juist vandaag gekomen was, en nog wel in zijn besten vorm. .Adams, wie is die heer aan dat gindschc raam? Die heer in dat bruine pak?" „Dat is Mijnheer Simmonds, uw lordschap. Hij is verleden jaar lid geworden." „Ik zag nog nooit iemand zulke groote happen ne men. Heb jij ooit iemand gezien die zulke groote hap pen nam, Adams?" Adams weerhield zich zijn meening te uiten, maar inwendig verkneukelde hij zich van artistieke opwin ding. Mijnheer Simmonds' terwijl hij at, was een van zijn heste imitaties, hoewel de vrouw van Adams geneigd was bezwaren tegen deze vertooning in te brengen, omdat, zei zij, het een slecht voorbeeld was voor de kinderen. Het voorrecht van Lord Elmsworth te mogen genieten in een oogenblik dat hij de wijze van eten van Mijnheer Simmonds gadesloeg en ver oordeelde. voorzag hem van materiaal voor een dub bele karakterstudie, die vanavond zeker de klap op den vuurpijl beloofde te worden. „Die man", ging Lord Elmsworth voort, „graaft zijn Dit is een uitgestrekt gebied, ruim 1800 H.A. groot, bijna geheel Staatsdomein. Noordelijk van Schoorl, voorbij de Hondsbossche, is de duinenreeks bijna nergens breed en behalve onder Callantsoog, is er haast geen particulier bezit, In deze gemeente is het echter overheerschend. Ruim 600 H.A. met het beroemde Zwanewater zijn, volgens Art. 461 van het Strafwetboek, verboden terrein en zijn dat maar niet voor de leus! Ten Zuiden van Schoorl is het echter hopeloos mis. Tot de grens van Zuid-Holland bezit het Rijk geen en kele duin en toch liggen hier honderden HA. Hier zijn de getallen, eenigszins afgerond: Bergen 1270 H.A. Egmond aan Zee 77 H.A. Egmond Binnen 1440 HA Castricum 1720 H.A. Heemskerk 1160 H.A. Wijk aan Zee 500 H.A. Velsen 2140 H.A. Bloemendaal 2S00 H.A. Zandvoort 3200 H.A. Te Bergen, Castricum, en Wijk aan Zee bezit de Pro vincie enkele honderden H.A. voor de waterwinning; duur gekocht. Amsterdam en Haarlem hebben waterwinplaatsen on der Bloemendaal en Zandvoort;eveneens duur ge kocht. Bovendien bezit de Provincie onder Castricum een landgoed van bijna 1000 H.A, maar de rest, de groote rest, meer dan^ 12.000 H.A., grooter dan Schagen, Zijpe en Callantsoog" met elkaar, is particulier bezit goed deels hermetisch afgesloten voor het groote publiek. De vrije natuur achter prikkeldraad! Toch is voor bijna heel Noord-Holland de duinstreek het eenige stuk natuurschoon, dat gemakkelijk bereik baar is. Het zal echter vervoerd moeten worden, of eigenlijk hervoerd. In de vergadering van Provinale Staten is er reeds bij herhaling op aangedrongen, voor zoover wij weten reeds van 1914 af. Twee jaar geleden is er zelfs een uitvoerig debat over geweest en tegelegenertijd zullen we daarover het een en ander opdiepen uit de notulen. Thans volstaan we met de vermelding, dat verleden jaar het bezit der dui nen opnieuw in discussie is gebracht en aanleiding gaf tot het indienen van dit voorstel door de heeren Polak en Thomassen: „De Staten, van oordeel dat het gewenscht is, dat de duinstrook voor zoover deze in particuliere handen is, komt in het bezit der provincie, wijl zij groote beteekenis heeft a. als de natuurlijke zeewering; b. als watervang; c. als natuurmonument; d. als object van werkverschaffing en -verruiming; noodigen Gedeputeerde Saten uit te onderzoeken op welke wijze dit bezit voor de provincie ware te verkrij gen en den uitslag van dit onderzoek ter kennis van de Staten te brengen." Bij monde van den heer Bruch, gaven Ged. Staten den voorstellers in overweging, het slot te wijzigen als volgt: „Noodigen Gedeputeerde Staten uit te onderzoeken of en op welke wijze de beschikking daarover voor de Provincie ware te verkrijgen en den uitslag van dat on derzoek aan de Provinciale Staten mede te deelen." De voorstellers voldeden aan dit verzoek, waarna Ged. Staten zich bereid verklaarden de motie over te nemen en het gevraagde onderzoek zoo spoedig mogelijk in te stellen. Hierop ia nu het wachten. Mqge het niet te lang duren en vooral: moge het re sultaat der overwegingen gunstig zijn. graf met zijn tanden. Hij graaft zijn graf mot zijn tanden, zeg ik, Adams. Neem jij ook zulke gulzige happen, Adams „O neen, uw lordschap." „Juist. Zeer verstandig van je, Adams. Zeer ver standig van je Zeer verst. Wat zei ik ook weer, Adams?" „Gij hebt gevraagd of ik zulke gulzige happen nam, uw lordschap". „Juist. Juist, jawel. Neem nooit zulke gulzige hap pen, Adams. Schrok nooit. Heb je kinderen, Adams?" „Twee, uw lordschap". „Ik hoop dat je hen niet leert schrokken. Zij zou den het in hun later leven moeten bezuren. Ameri kanen schrokken als zij jong zijn en halen zich een maagkwaal op den hals. Mijn Amerikaansche vriend, Mijnheer Peters, heeft ontzettend veel last van zijn spijsverteringsorganen." Adams liet zijn stem tot een vertrouwelijk gemom pel dalen. „Als u mijn vrijpostigheid niet kwalijk neemt, uw lordschap ik las het in de courant „Over de spijsverteringsorganen van Mijnheer Pe ters?" „Over Juffrouw Peters, uw lordschap, en den Hoog welgeboren Frederick. Is het mij veroorloofd u mijn gelukwenschen aan te bicden?" „Wat? O, jawel, die verloving. Ja, jawel, jawel. Jawel, jazeker. Ja, ja, in ieder opzicht zeer bevre digend. Hoog tijd dat hij zich vestigt en verstandig wordt. Ik zei het hem vierkant. Ik trok zijn jaargeld in en hield hem thuis. Dat heeft hem aan het na denken gebracht, den luilak, den duivel. Ik Lord Elmsworth had zijn heldere oogenblikken. en in dat oogenblik werd hij opeens gewaar dat hij niet. tot zichzelf sprak, zooals hij zich verbeeld had, maar dat hij in de eetzaal van zijn club bezig was met aan den ober familiegeheimen te verraden. Hij legde zich plotseling het zwijgen op, en met een flauwe afname van vriendelijkheid liet hij zijn blik weer op hot menu vallen en bestelde een bord soep. Een oogenblik koesterde hij een wrok jegens Adams, omdat deze hem tot het houden van een alleenspraak had weten te verleiden, maar het volgende oogenblik werd zijn volle aandacht opnieuw geboeid door het botoovcronde schouwspel van Mijnheer Simmonds, die een stuk Stilton-kaas geattakeerd had, en Adams was vergeten. De soep had de uitwerking dat zijn lordschap zijn vriendelijkheid weer hervond, en zoodra Adams, in de uitoefening van zijn plichten, zich weer in de nabij heid van het tafeltje bevond, was hij opnieuw geneigd een licht gesprek met den man aan te knoopen. „Zoo. Je hebt het bericht van de verloving dus in Voor Donderdag 15 Augustus 1929. 10.HILVERSUM (1875) Morgenwijding. 10.35 LANGENBERG (473) Gramofoonplaten. 11.— HUIZEN (298) N.C.R.V. Korte Ziekendienst. 11.20 DAVENTRY (1553) Gramofoonmuziek. 12.— HILVERSUM (1875) Politieberichten. 12.15 HILVERSUM (1875) Lunchmuziek. 12.20 DAVENTRY (1553) Concert. 12.20 KALUNDBORG (1153) Muziekprogramma. 12.30 HUIZEN (298) Middagconcert. 12.20 LANGENBERG (475) Gramofoonplaten. 12.50 PARIJS (R.1725) Concert. 12.50 FRANKFORT (390) Gramofoonplaten. 1.20 DAVENTRY (1553) Orgelconcert. I.25 PARIJS (R.1725) Voortzetting concert. 2.HILVERSUM (1875) Radio-tooneel voor de kin deren: „Joop en haar Jongen", naar de roman van Cissy van Marxveldt. 3.20 DAVENTRY (479) Vesper ln de Westminster Abbey. 3.50 KALUNDBORG (1153) Concert. 4.— HILVERSUM (1875) Orgelconcert 4.05 PARIJS (R.1725) Dansmuziek. 4.20 DAVENTRY (1553) Pianorecital. 450 DAVENTRY (479) Dansmuziek. 5.HILVERSUM (1875) Gramofoonmuziek. 5.— HUIZEN (298, na 6 u. 1071) Concert 5.20 BERLIJN (418) Concert 5.20 BRUSSEL (509) Concert 6.HILVERSUM (1875) Dinerconcert 5.55 LANGENBERG (473) Vesperconcert 6.30 HUIZEN (1971) Gramofoonplaten. 6.50 DAVENTRY (479) Orgelconcert. 6.50 MOTALA (1348) Oude Deensche dansmuziek. 6.50 BRUSSEL (509) Gramofoonplaten. 6.55 PARIJS (R.1725) Gramofoonmuziek. 7.— HUIZEN (1071) Orgelconcert 7.15 HILVERSUM (1875) Lezing door J. M. Dall- meijer; „Hoe worden cliché's gemaakt?" 7.45 HILVERSUM (1875) Politieberichten. 8.— HUIZEN (1071) N.C.R.V. Uitzendavond. Spr. Ds. J. H. Mulder: „De Bijbel". Medewerking van het Chr. Radio-orkest Persberichten Vaz Dias. 8.HILVERSUM (1875) Concert door omroeporkest. Solist Sam Swaap (viool). Na afloop berichten Vaz Dias. Gramofoonplaten. 8.20 DAVENTRY (479) Concert Radio Militair orkest. 8.20 PARIJS (R.1725) Concert. 8.35 BRUSSEL (509) Concert. 8.50 TOULOUSE (R.381) Harmonicamuzlek. 8.50 WARSCHAU (1411) Concert 9.20 DAVENTRY (479) Concert. 10.— MOTALA (1348) Militair concert 10.20 BARCELONA (349 en 268) Dansmuziek. 10.50 DAVENTRY (479) Dansmuziek. 10.50 BRESLAU (253) Dansmuziek. 10.50 BERLIJN (418) Dansmuziek. II.05 WARSCHAU (1411) Dansmuziek. Vergadering van den Raad op Dinsdag 13 Augustus 1929, des morgens te half elf. Alle leden zijn aanwezig. Voorzitter de heer D. Breebaart, burgemeester, te vens secretaris. de krant gelezen, Adams?" „Jawel, uw lordschap, in de „Mail". Er stond een heel stuk over in. En een portret van den Hoog welgeboren Frederick en van de jonge dame, stond in de „Mirror". Mijn vrouw heeft ze uitgeknipt en een plaatsje gegeven in haar album, want zij wist dat uw lordschap lid van onze club is. Als ik het zeggen mag, uw lordschap, een mooie jonge dame." „Verduiveld aantrekkelijk, Adams en verduiveld rijk.Mijnheer Peters is millionnair, Adams." „Dat las ik in de courant, uw lordschap." „Sakkerloot, in Amerika schijnt iedereen million nair te zijn. Ik wou dat ik wist hoe ze hem dat lever den. Op eerlijke wijze, wil ik hopen. Mijnheer Pe ters is een eerlijk man, maar zijn spijsvertering is slecht. Hij placht al zijn eten op te schrokken. Jij schrokt het toch niet op, hoop ik, Adams?" „Neen, uw lordschap, ik kauw altijd zorgvuldig." „Wijlen Mijnheer Gladstone had de gewoonte iede- ren hap drie en dertig malen te kauwen. "Bliksems goed denkbeeld, maar men moet geen haast hebben. Wat voor kaas zou je ine aanraden, Adams?" „De heeren prijzen de Gorgonzola zeer". „Goed, breng mij dan wat. Weet je, Adams wat ik in de Amerikanen bewonder, is de manier waarop zij zich redden kunnen. Mijnheer Peters vertelt mij dat hij als twaalfjarige jongen twintig dollars per week verdiende met het verkoopen van kruizemunt aan de salonhouders, zooals zij de kroegbazen daar noemen. Wat ze met die kruizemunt moesten uit voeren. herinner ik me niet meer. Mijnheer Peters vertelde het mij er bij, en het leek mij destijds hoogst verklaarbaar, maar het is mij ontschoten. Misschien om er kruizemunt-saus van te maken. Het maakte grootcn indruk op me, Adams. Twintig dollars is vier pond. Ik heb nooit vier pond verdiend, toen ik een jongen van twaalf jaar was. Eigenlijk geloof ik dat ik tijdens mijn geheele leven nog geen vier pond ver diend heb. Zijn verhaal maakte een diepen indruk op me, Adams. Ieder monsch moest het vermogen be zitten om geld te verdienenZeg eens, Adams, heb ik mijn kaas al opgegeten?" „Nog niet, uw lordschap, ik wou er juist een kellner om zenden." „Neen, laat maar. Laat hem in plaats daarvan mijn nota brengen. Ik heb een afspraak, herinner ik mij nu. Ik mag niet te laat zijn." „Zal ik u van de vork ontlasten, uw lordschap?" „De vork?" „Uw lordschap heeft bij vergissing een vork in zijn jaszak gestoken." Lord Elsmsworth tastte in den pangewezen zak, en met het gevaar van den onervaren goochelaar, wien tegen zijn verwachting in een kunstje gelukt is, De openbare vergadering wordt voorafgegaan door een comite-vergadering. Na opening van de openbare vergadering volgt lezing der notulen, die onveranderd worden vastgesteld. Mededeel in gen en ingekomen stukken. De Voorzitter deelt mede, dat het schoolplein aan de Langereis zal worden uitgebreid aan den Oostkant, met steenen zal worden bestraat en die stecnen welwillend door de gemeente Nieuwe Niedorp beschikbaar worden gesteld. Voor de waterleiding in de school aan de Langereis is een opgaaf van kosten ingekomen en deze is in han den gesteld van den burgemeester van Nieuwe Niedorp, die haar zal laten beoordeelen door een deskundige. Voor bespreking over eventueele gasverwarming van de school en de schoolwoning te Langereis is spr. bij den burgemeester van Winkel geweest. Die was met verlof en nu heeft de burgemeester van Nieuwe Nie dorp beloofd ons een rapport te zullen verstrekken. Met de aansluiting aan het P.W.N. gaat het niet erg wild. 74 pet. is aangesloten. Bij enkelen schijnt de ge dachte te bestaan„ze vervolgen ons toch niet.", maar spr. zegt dat dit den menschen kan opbreken. Zij spe- culeeren op de goedwilligheid van den burgemeester en het zal noodig wezen dat een datum wordt bepaald, voor welken het perceel aangesloten dient te worden. In verband met een aanvraag van een perceel langs den Boekeiweg aan het P.W.N. is een schrijven ingeko men dat voor 10 jaren moet worden gedekt een bedrag van f 5720, terwijl dat slechts voor f 1700 is gedekt Ge vraagd wordt of de gemeente of particulieren het res tant f 4020 willen bijdragen of een opbrengst van f 572 willen garandeeren. Bij het onderzoek is gebleken dat een der bewoners, Appel, geen aansluiting wenscht, de anderen uitsluitend voor huishoudelijk gebruik. Van aansluiting van den Boekeiweg zal dus niets kunnen komen. Het schrijven wordt voor kennisgeving aangenomen. Aan de Langereis is de waterleiding gebracht tot de Winkelerbrug, en nu vraagt de heer P. Pijper Az., wa terleiding. De wateropbrengst zal f 200 moeten wezen, adressant is zeer gesteld op betere watervoorziening en uit het adres blijkt wel dat hij zeer gesteld is op be tere voorziening van water en thans over zeer slecht water de beschikking heeft Waar bij bedoeld perceel nog 2 huisjes staan, zal de Voorzitter het met adres sant en de andere betrokken menschen bespreken. Ged, Staten hebben goedgekeurd de wijziging der be grooting 1928, af- en overschrijvingen 1928, zij hebben verdaagd hunne beslissing omtrent het geldleeningsbe- sluit ad f 18000 en idem f 12000. Voor den schoolbouw aan het Zuidend is de geld- leening ad f 18000 goedgekeurd, maar waar de besteding niet is meegevallen en nog geen aanspraak kan worden gemaakt op de 15 pet. die het schoolbestuur zal moe ten storten, maar het geldleeningsbesluit aangevuld wordt tot f 23000. Het R.K. Kerkbestuur zal een bedrag van f 3450 storten. Ged. Staten hebben goedgekeurd het besluit tot het aangaan van een geldleening ten behoeve van den verbouw der school aan de Kerkelaan. Die verbouwing gaat dus door, maar met het oog op den tijd van het jaar, vinden B. en W. het beter tot vroeg voorjaar te wachten met de besteding en willen zij daartoe overleg plegen met den Inspecteur van het L.O. en den archi tect De heer Bossen wijst op den slechten toestand van da school en acht het daarom beter, nu maar door te gaan, ook de bijzondere school moet nog 2 lokalen bouwen. De Voorzitter wijst er op, dat voor die 2 lokalen de aanbesteding- heeft plaats gehad, terwijl wij nog met de voorbereiding moeten beginnen. bracht hij een plectzilveren vork te voorschijn. Hij bekeek deze met een verwonderd gezicht en wierp toen een verbaasden blik op Adams." „Adams, ik word verstx-ooid. Heb je ooit eerder aan mij kunnen merken dat ik wel eens verstrooid ben?" „O, neen, geen kwestie van, uw lordschap." „Nu, het is verduiveld eigenaardig. Ik kan mij hoegenaamd niet herinneren dat ik die vork in mijn zak liet glijdenAdams, ik moet een taxi heb ben." Hij keek de zaal in het rond, als verwachtte hij bij den schoorsteenmantel een taxi te ontdekken. „De portier zal or een voor u fluiten, uw lordschap". „Ja, dat is goed, bij George. Goeden dag, AdanW „Goeden dag, uw lordschap." De Graaf van Elmsworth stapte losjes naar, de deur, en liet Adams achter mot. het gevoel dat zijn dag niet geheel verspild was. Hij keek de zich lang zaam verwijderende gestalte met een bijna eerbiedi gen blik na. „Wat een idioot van een vent!" sprak Adams tot zijn onsterfelijke ziel. In zijn taxi door de door de zon beschenen stra ten van Londen gereden, zag de Graaf van Elms worth met een welgevallig glimlachje op de woelende menschenmenigte neer. Hij was even volmaakt ge lukkig als een oud man met een beperkt verstand, een uitmuntende gezondheid en een groot inkomen zijn kan. Andere menschen braken zich over zoowat alle gebeurtenissen het hoofd werkstakingen, oor logen, kiesrechtvrouwen, afname van de geboorte cijfers, het toenemend materialisme van deze eeuw, en twintigtallen andere onderwerpen. Ja, inderdaad, zich bezorgd maken, scheen het hoofdkenmerk van de twintigste eeuw te zijn. Lord Elmsworth tobde nooit. De Natuur had hem toegerust met een geest, zoo bewonderenswaardig tegen de onaangenaamhe den des levens bestand, dat, zoodra er een onpleizie- rige gedachte hij hem opkwam, zij een oogenblik la ter verdween. Met uitzondering van een paar feiten van Levensbelang, bijvoorbeeld, dat zijn chequeboek in de rechts bovenste lade van zijn schrijfbureau ge- borgpn was, dat de Hoogwelgeboren Freddie Treepwood een ezelachtig domme jongeling was, die eeuwigdurend aan den leiband gehouden moest worden, en dat, als hij ergens mee verlegen zat. hij zich slechts behoefde te wenden tot zijn secretaris Rupert Baxter met uitzondering van deze leid draden, bewaarde hij niets langer dan een paar mi nuten in zijn geheugen. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1929 | | pagina 1