LANGENDIJK, Muziektuin Schagen. Buitengewoon Concert Bakkersleerling In Den Haag een accoord bereikt. Nagekomen Berichten. WINKEL, HARENKARSPEL. KOEDIJK. STAFMUZIEK01RPS der KONINKLIJKE MARINE Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. De „Graf Zeppelin" naar Lakehurst. r EEN VOORDEEEIGE UITNOODIBING. Amsterdam's gasdirecteur als adviseur. WAARVOOR HIJ f 70.000 ONTVANGT. Naar „Het Volk" verneemt, bereikte ln Februari van dit jaar den directeur der Amsterdamsche gasfabriek, dr. L. J. Terneden, de vereerende opdracht op te treden als adviseur in het geschil tusschen de oorspronkelijke Duitsche eigenaren der gasfabriek te Warschau en de Poolsche autoriteiten, die, na het sluiten van den vrede, deze gasfabriek hadden overgenomen. De adviseur zou rapport hebben uit te brengen, om trent de waarde der door Warschau overgenomen Duit sche eigendommen. Na overleg met het gemeentebestuur, verklaarde dr. L. J. Terneden zich bereid als adviseur op te treden. Blijkens zijn eigen mededeeling, zal dr. Terneden voor dit adviseurschap, waarvoor hij één keer naar Polen reisde, een bedrag van f 70.000 ontvangen. De vereerende en voordeelige uitnoodiging bereikte hem, dank zij de bemiddeling van den heer Bittrich, van de Stettiner Chamotefabriek te Berlijn, die de aandacht van Kommerzienrat Heek, van de Kontl- nentale Gass Gesellschaft te Dessau, vestigde op den di recteur der Amsterdamsche gasfabriek. Zooals men weet, bepaalde begin Februari de heer Terneden zijn keuze op de hellende ovens van Stettin. Het „Hsbl." heeft zich naar aanleiding van dit stuk tot wethouder Ter Haar gewend. Deze zeide, dat de za kelijke gegevens uit het bericht hem reeds eenigen tijd geleden zijn medegedeeld. Ofschoon de voordracht, die ,tot het aanschaffen van z.g. schuine ovens bij de Stet tiner Chamotte Fabrik concludeert, buiten den directeur om ook bij andere adviseurs van B. en W. de bezui- nigingsinspectie instemming gevonden had, hebben B. en W. toch in de bedoelde feiten aanleiding gevonden, om een verder onderzoek in te stellen. Dit onderzoek is gehouden door het vragen van advies aan een onpar tijdige deskundige instantie. Prof. F. K. Th. van Iterson, directeur der Staatsmij nen, heeft zich op verzoek van B. en W. op de hoogte van de zaak gesteld. Hij heeft de beide „afgewezen" firma's en de Stettiner Ch. Fabrik alsmede den heer Terneden gehoord, en, concludeerend, zijn instemming niet de voordracht betuigd. Met de keus van prof. van Iterson als adviseur hadden de betrokken partijen rich van te voren vereenigd. De directeur van het Gasbedrijf, de inspectie, (dr. Bor ger) en prof. Van Iterson zijn dus in de technisch-eco- nomische kwestie tot dezelfde conclusie gekomen. Zoo is de stand van zaken op het oogenblik. GEVAL VAN NEKKRAMP TE DEVENTER. De achtjarige jongen uit het woonwagenkamp te Deventer, die voor eenigen tijd geleden wegens nek kramp in de barakken werd opgenomen, heeft deze inrichting thans hersteld verlaten. KOKENDE KOFFIE GEDRONKEN. Tweejarig kind aan de gevolgen gestorven. Maandagavond had het 2^6-jarig dochtertje van R. te Doetinchem kans gezien in een onbewaakt oogenblik uit een kan kokende koffie te drinken. Eenige uren later is het kind overleden. h DE ONTPLOFFING TE NIJMEGEN. De toestand van vier zwaar gewonden bij de ontplof fing in de Splendorfabrieeken te Nijmegen, die ln het Canisiusziekenhuis zijn opgenomen, was gistermorgen vooruitgaande. Het parket uit Arnhem heeft gisteren een langdurig onderzoek ingesteld, waarbij als deskun dige fungeerde Ir. C. L. Philips, directeur van het Gem. gas- en waterleidingbedrijf te Nijmegen. De oorzaak van de explosie kon nog niet worden vastgesteld. GEHEIME DISTILLEERDERIJ IN EEN REGENPUT. Aan den Amsteldijk Noord te Nieuwer Amstel is op een boerderijtje een volledig distilleertoestel in beslag genomen. Het toestel was verborgen ln een regenput. ARM AFGEKNELD. Men meldt uit Lobith: Maandag werd schipper Jut, die met het schip Rival op weg was naar Duitschland, bij het ankerzwaaien zwaar .gewond, zijn "linkerhand raakte tusschen de an kerlier beneld en werd geheel afgekneld. Hij werd naar het St Johanna gesticht vervoerd. EEN SCHIPPER VAN RUIM f 1000 BEROOFD. Een schipper, gedomicilieerd te Schiedam, is gister avond in een hem onbekend perceel te Zwolle beroofd van een portefeuille met f 1040 aan bankbiljetten. De politie, die het onderzoek den ganschen nacht voort zette, slaagde er in de vermoedelijke daders aan te hou den; M. W., 46 jaar, rondreizend schoenmaker, gedomi- lieerd te Enschede, en H. T., 22 jaar, koopman te Zwolle Bij laatstgenoemde werd f 460 aan bankbiljetten, af komstig van voornoemden schipper, verborgen gevon den. Het onderzoek wordt voortgezet. I KIND UIT DEN TREIN GEVALLEN. In deerntewekkenden toestand opgenomen en eenigen tijd daarna overleden. Maandagavond keerden de heer en mevr. A. Hamer vergezeld van hun zes-jarig dochtertje, van een vacan- tiereis naar Middelburg naar Bergen op Zoom terug. Toen de sneltrein het station Kruiningen passeerde, ging plotseling het portier van den coupé, waartegen het meisje geleund stond, open, met het gevolg, dat de kleine uit den trein viel. De verschrikte ouders trokken onmiddellijk aan de noodrem, waarop de trein tot stil stand kwam. De kleine werd in deerniswekkenden toe stand opgenomen en binnengedragen in de woning van een spoorwegarbeider. Dr. Nieuwenhuyzen uit Krabben- dijke was spoedig ter plaatse en verleende de eerste geneeskundige hulp. Het kind was echter reeds ster vende en om ongeveer 11 uur is het aan de bekomen verwondingen overleden. ALASTRIM-GEV ALLEN. Twee nieuwe patiënten te Rotterdam. Gister zijn te Rotterdam twee nieuwe patiënten, lij dende aan alastrim, in de barakken aan de St. Hilde- gardisstraat aldaar opgenomen. Twee gevallen te Brandwijk. Te Brandwijk (Alblasserwaard)doen zich, naar men meldt, in één gezin twee gevallen van alastrim voor, bij kinderen van 12 en 14 jaar. Een dokter aangetast. Ook te Dordrecht is een geval van alastrim geconsta teerd en wel bij een geneesheer, dr. A. ten B. H. Hij is waarschijnlijk besmet bij een bezoek aan een der Rotterdamsche ziekenhuizen. Dit ziektegeval heeft tot au We een goedaardig verloop, - DE ENGELSCHE EISCHEN VOOR DRIE KWART GE DEELTE BEVREDIGD, Naar wordt meegedeeld, is gisteravond op de her stel-conferentie in Den Haag een accoord bereikt, welk bericht later nog weer wordt bevestigd. Naar verluidt, berust het principieele accoord op de basis van een bevrediging der Engelsche eischen ter hoogte van 75 De Duitsche delegatie is telefonisch uit het Oranje- Hotel naar het Binnenhof ontboden. De Duitschers hebben de 1Y* millioen, die nog noo- dig waren, toegestaan, tegen belofte van onmiddel lijke ontruiming van het Rijnland. Duitsch—Engelsche onderhandelingen gaande over de ontruiming van het Rijn land. V.D. verneemt uit Berlijn; Omtrent de te Den Haag tusschen de Duitsche en le Engelsche delegatie gevoerde onderhandelingen inzake de ontruiming van het Rijnland door de En gelsche troepen, wordt uit Berlijn gemeld, dat reeds vérgaande besprekingen hebben plaats gevonden over de quaestie van het transport der Britsche be zettingstroepen bij het verlaten van het Rijnland. De verschillende technische quaesties, zooals het spoorwegstransport, het overbrengen der Britsche hospitalen en van andere inrichtingen zijn reeds tot in bijzonderheden geregeld. Als eenig positief resul taat der besprekingen is te Berlijn echter slechts be kend, dat Engeland onder alle omstandigheden zijn troepen in den kortst mogelijken tijd terug zal trek ken. Van Engelsche zijde wordt verzekerd, dat de regeering MacDonald haar standpunt hieromtrent in elk geval zal handhaven. Wanneer en op welke wijze de Britsche regeering het terugtrekken der bezet tingstroepen officieel aan de andere mogendheden zal mededeelen, is nog niet bekend, doch zal slechts een quaestie van tijd zijn. JUBILEUM BERTELS' OLIEFABRIEKEN. De N.V. Bertel's Oliefabrieken te Amsterdam zal 2 September a.s. het feit herdenken, dat haar fabrieken 25 jaar geleden aan den Omval werden gevestigd. Deze herdenking zal voor directie en personeel een feestelijk karakter dragen. Door de voortreffelijkheid harer producten heeft het bedrijf zich in de afgeloopen 25 jaar aanmerkelijk kun nen uitbreiden en kan het thans onder de grootste fa brieken op het gebied van olie en veevoeder in ons land gerangschikt worden. DOQDELIJK ONGEVAL OP DE STAATSMIJN „HENDRIK". Houwer in een schacht bekneld geraakt. In de tusschenschacht van Staatsmijn „Hendrik" te Brunssum heeft gistermiddag om twee uur een ernstig ongeval plaats gehad. De 41-jarige houwer T. Vraest geraakte tijdens transportwerkzaamheden in een z.g. opbraak tusschen liftkooi en schacht lamp bekneld, waardoor zijn borstkas werd inge drukt. V. bleek onmiddellijk te zijn gedood. Het slachtoffer is ongehuwd en woonde te Brunssum. ZIJWAND VAN ZINKPUT INGESTORT. Arbeider met levensgevaar door den aannemer gered. Dinsdagmorgen storte een zijwand van een tot 3 M. diepte gegraven zinkput in de Hoofdstraat te Velp in, waardoor de arbeider Salemink tot de schouders onder het zand bedolven raakte. Door de zandstorting kwam tevens een rioolbuis van een beerput bloot, waarvan de bodem inviel, zoodat ook de beer over S. neer stroomde. Na veel vergeefsche moeite, den ongelukkige met touwen op te hijschen, daalde de aannemer Zweers in den put af, en wist tenslote met levensgevaar den arbeider los te graven. Zoozeer zat deze vastgezogen in het mengsel van zand en beer, dat het tweede been zelfs niet kon worden losgetrokken, toen het eerste reeds vrij was, doch ook meest worden uitgegraven. Het mag een wonder heeten, dat S. er zonder letsel is afgekomen. VOOR DE ZUIDERZEEVISSCHERS. Geen toekomst te Oostmahorn. Dezer dagen deelden wij een en ander mede over het behandelde in de havencommissie te Oostmahorn. Me degedeeld werd er o.m. dat de heer H. Thijseling uit Lemmer, als lid van den Visscherijraad, gezegd zou heb ben, dat Oostmahorn bij uitstek geschikt geacht moest worden voor havenaanleg en daar voor vele Zuiderzee- vsschers, zoowel in de diepzee- als in de kustvisscherij, een nieuwe toekomst ligt. Door een commissie van visschers wordt thans echter dit bericht voor overdreven verklaard. Volgens haar meening zouden namelijk maar een zeer beperkt aan tal, misschien 25 visschers, in het gunstigste geval daar hun brood zouden kunnen verdienen. Het materiaal voor de Zuiderzee in gebruik, is ongeschikt voor de Waddenzee, uitgezonderd een kuil of kor. Een diep- zeevisscherij kan slechts na nauwgezette proefnemingen na genoten goed vakonderwijs en toegerust met goede schepen, in de toekomst misschien kans van slagen hebben en dag nog niet in de eerste plaats te Oostma horn.. OUDKARSPEL. Gevonden: 1 vulpen; 1 paar dameshandschoenen. Inlichtingen verstrekt de gem. veldwachter. Overgegaan in handen van de fa. Kok en Tuinman en Wilken, de carosseriefabriek van den heer Matla (on- derhandsche verkoop.) Naar wij vernemen zal de tooneelvereeniglng „Jong Leven" alhier een uitvoering geven te Sint Maartens brug, ter gelegenheid van de kermis aldaar. Dank zij de reputatie van de vereeniging, wacht Sint Maartens brug wel een gezelligen avond. Ook de tweede Winkelweekdag alhier droeg een ge zellig en feestelijk karakter, 'a Avonds lokte de Har monie „Excelsior" van Noordscharwoude en 't mooie weer nog tal van menschen op straat. Na naar den uitslag van de prijzen voor tuin- en ge velversiering en verlichting te hebben geïnformeerd, bleek ons, dat deze uitslag nog geheim gehouden werd tot a.s. Woensdagavond. Wij hopen hierop terug te komen. Gistermiddag is door tot nu toe onbekende oorzaak de boerderij van den heer J. A. Poortermans in den Groetpolder geheel afgebrand. Eenig huisraad van den bewoner kon worden gered, doch spoedig stond het geheele gebouw in lichte laaie. In de schuur scheen nog slechts wat klaverhooi en karwei te zijn geborgen, dat mede verbrand is. Achter de boerderij was een stoomdorschmachine in werking en er schijnt aan gedacht te worden dat vonken uit de schoorsteen in het droge stroo zijn terecht geko men, waardoor brand is veroorzaakt. Er was spoedig hulp aanwezig, doch van behoud was geen sprake. Politie. Gevonden: een overjas (gabardine). In lichtingen te bekomen bij den gemeenteveldwachter te Dirkshorn. Nieuw Raadhuis te Koedijk. Dezer dagen werd een aanvang genomen met den bouw van een nieuw Raadhuis alhier, waarvan met de de uitvoering is belast de bouwkundige L. Visser. De be nedenverdieping zal omvatten: secretarie, burgemees terskamer, bodekamer, kluis, cel en archiefkast, terwijl op de bovenverdieping de raadzaal komt, benevens een klein kamertje. Men hoopt het werk 22 Januari a.s. gereed te hebben, terwijl voor de officieele Ingebruik name als vermoedelijke datum is vastgesteld 1 Febr. 1930. HEDENAVOND, precies 8 uur, van het Dirigent Lelstlkow. Schitterend programma. leden f 0.25, niet-leden f 0.75. INENTING OP SCHOOL. Dinsdag zijn ruim 300 kinderen van de openbare school alhier door den gemeente-geneesheer Dr. a. C. Melchior ingeënt. Zoodra aan de katholieke school de vacantie om is, ligt het in 't voornemen ook die kinderen in te enten. SOLLICITANTEN O. L. SCHOOL. Voor de betrekking van onderwijzer met hoofdakte aan de O. L. school alhier zijn 4 sollicitanten. Voor het bezit der hoofdakte wordt bij benoeming 100 gulden salaris gegeven. (Dit berichtje is gister abuisievelijk onder het nieuws van Noord-Scharwoude opgenomen. Den aandachtigen lezer zal dit niet ontgaan zijn.) NIEUWE STATIONSCHEF. Als opvolger van den heer Beerling, die tegen 1 September gaat vertrekken, is tot stationschef alhier benoemd de heer Belo, thans te Waalwijk, die 16 September in functie treedt. DE SPOORWEGRAMP BIJ DÜREN. Het opruimingswerk. Nog meer lyken onder de versplinterende wagons? De machinist toch niet geheel alleen de schul dige. Gisteren werd nog uit Keulen gemeld: Het opruimingswerk te Buir was gisteravond nog in vollen gang. De locomotief is reeds op de rails ge bracht kunnen worden en weggesleept Men verwacht, dat hij nog hersteld zal kunnen worden. Ook de overige wagons worden gelicht Men acht het niet onmogelijk, dat zich onder een der wagons nog dooden zullen bevinden. Een lijk is nog herkend in dat van een jonge dame uit Parijs. Het lijk zal door de familieleden naar Parijs worden overge bracht. Van de gewonden zijn er gisteren in den loop van den dag nog 2 overleden. De stoker, die, door op het laatste oogenblik van de machine te springen, aan het gevaar wist te ontkomen, is naar Hatnm terugge keerd. De oorzaak. De oommissie van onderzoek, die door het ministerie voor verkeerswezen en door de spoorwegdirectie naar Buir is gegaan om een onderzoek naar de oorzaak van het ontzettende spoorwegongeluk in te stellen, ls thans weer te Berlijn teruggekomen. Naar verluidt heeft het onderzoek uitgewezen, dat de oorspronkelijke lezing over de oorzaak van het gebeurde niet geheel juist is. De machinist van den verongelukten trein, die, daar men bij Buir bezig was de rails te verleggen, op het verkeerde spoor had moeten rijden, zou n.1. van den stationschef te Duren een onjuiste instructie gekregen hebben, die voor den vorigen dag had gegolden. Op dien dag had men volgens deze instructie op het juiste spoor bij het station Buir zeer langzaam moeten rij den. De nieuwe instructie, die voor Zondag bestemd was, luidde, dat voor het station Buir over een wissel op het verkeerde spoor gereden moest worden. Daar de machinist de'ze nieuwe instructie niet had ontvangen, was hij van meening, dat hij het station Buir met de gewone groote snelheid kon passeeren. Toen de trein met groote snelheid over de wissel ging was een ontsporing onvermijdelijk. De machinist heeft echter een fout gemaakt door niet voldoende acht te slaan op den seinpaal. De hoofdschuld van het ongeluk schijnt dus, volgens den huldigen stand van het onderzoek, bij den stations chef van het station Duren te liggen. Uit het verdere onderzoek moet echter nog blijken of de stationschef de nieuwe instructie bijtijds heeft ontvangen. 52 PERSONEN AAN BOORD. Plannen voor een spoedige terugkeer naar Friedrichshafen. Gistermorgen is de „Graf Zeppelin" om 9.34 uur Am sterdamsche tijd met totaal 52 personen aan boord van het vliegveld Los Angeles naar Lakehurst aan de andere zijde van het vasteland van Amerika vertrokken Na een vlotten start zette het luchtschip koers in Zuid-Oostelijke richting. Onder de tienduizenden, die het vertrek bijwoonden, bevonden zich o.a. Charley Chaplin en de bekende film actrice Marion Davies. De vlucht langs de Mexlcaanscbe grens Met een snelheid, die naar schatting tot 160 KM. per uur was opgevoerd, passeerde de Zepelin im 4.43 he denochtend (Ooset. standaardtijd) Yuma, de grensplaats ln Arizona nabij Californië, Marlcopa, dat op 64 K.M. afstand van Gila Bend ligt, werd om ca. 7 uur bereikt en drie uur later zag men te Benson, ten noorden van de Mexicaansche grensplaats Naco, het gevaarte ver schijnen. Het luchtschip had toen met een krachtigen westenwind te kampen en vloog op een hoogte van ca. 1500 M. Uit den door Eckener gevolgden koers blijkt, dfct hij boven Arizona een naderend onweer uit den weg is ge gaan. Men veronderstelt, dat langs de Mexicaansche grens wordt gevlogen, omdat het luchtschip zwaar be last en dus slechts met groote moeite voldoende hoogte zou kunnen bereiken om over de bergtoppen te vliegen. De zuidelijke uitloopers van de Rocky Mountains nabij Mexico zijn echter veel lager, zoodat het niet noodig hooger te vliegen dan wenschelijk is. Zondag naar Friedrichshafen Naar het bureau van de Hamburg-Amerika Line verneemt, koestert dr. Eckener het voornemen Zondag a.s. van Lakehurst naar Friedrichshafen te vertrekken. DE ONLUSTEN IN HET HEILIGE LAND. De Joodsehe wijk te Hebron het tooaeel. van lellen aanval. Het totaal aantel slachtoffers. De overheid in Palestina op het oogenblik de baas. In een gisterenavond verschenen mededeeling zegt het ministerie van koloniën te Londen dat de over heid in Palestina den toestand op het oogenblik de baas is. Te Jeruzalem en Jaffa waar totdusver de meeste onlusten zijn voorgevallen, is alles rustig. Buiten deze centra is het echter op het plattelarfd* nog onrustig. Daar duren de georganiseerde aanval len der Arabieren op de verspreide Joodsehe kolonie» voort. Tot dusver is er geen poging gedaan om de be langrijke openbare diensten te storen. Blijkens den Britschen draadlooacn dienst heeft het departement van Koloniën gisteravond we&ew om een verklaring gepubliceerd aangaande den toö-S stand in Palestina. Daaraan wordt ontleend, dat dö> Britsche autoriteiten volgens de jongste berichtend den toestand goed in de hand hebben. Ie Jeruzalem? en Jaffra, waar tot dusver de meeste onlusten voop-j vielen, is het rustig. In de gebieden buiten deze een* tra echter is de toestand nog onzeker en worden tall van georganiseerde aanvallen door de Arabieren op de verspreid liggende Joodsehe kolonies ondernomen. Tot dusver zijn evenwel geen pogingen gedaan om da voornaamste diensten te verstoren. De waarn. hooge commissaris meldt d.d. 26 AuguaJ tus, dat er te Jaffra een betooging is gehouden en dat de ongeregeldheden na twaalf uur 's middags begonnen, toen Arabisch gespuis poogde Tel Aviy binnen te dringen. De politie loste schoten, waarbij slachtoffers vielen, welker aantal nog niet bekend is? De menigte werd uiteen gedreven Later deed het? Arabisch gespuis een aanval op het districtsbureaifi en molesteerde eenige Mohammedaansche notabelen,! doch een pantserauto vuurde over de hoofden heeiij en verspreidde de aanvallers. De troepen arriveerde^ om twee uur 's middags toen de aanval op Tel Aviv- dreigde, doch bij het zien der troepen verspreidde de; menigte zich. Hierna bleef de toestand, met uitzon*! dering van eenige geisoleerde aanvallen, rustig. i Een later bericht van den waarn. hoogen commisJ, sa ris, eveneens d.d. 26 Aug. meldt, dat in de buiten-j wijken van Jeruzalem, Jaffa en Haifa wederom aaz>. slagen hebben plaats gehad. De dreigende aanval op Hadar Hacarmiï, een wijlé in Haifa, werd Maandagochtend door de komst de* Britsche troepen verijdeld. Latere berichten uit Haifa melden echter dat de toestand nog niet wordt be( heerscht. In ïransjordanië is de algemeene toestand nie» zonder zorgen tengevolge van de ontvangst van da berichten over de gebeurtenissen door de stammen, doch tot dusver zijn geen ongeregeldheden gemeld. De Joodsehe wijk te Hebron was het tooneel van een feilen aanval. In de Joodsehe kolonies van Jaffa tot Haifa, waar-- van enkele door de Joden waren ontruimd^ hebben, Arabieren plundertochten gehouden en daarbij eigendommen vernield. Te Gaza zijn eenige Joden gedood en gewond. Het totaal aantal slachtoffers. Het totaal aantal slachtoffers voor heel Palestina tot Dinsdagochtend bedroeg 46 Mohammedanen, vier chris tenen en 93 Joden gedood; gewond en in ziekenhuizen opgenomen 73 moslems, 12 christenen, 158 Jonden, ver dere gewonden 45 moslems, 27 christenen, 116 Joden, Nie*we versterkingen gereed. Uit Malta wordt gemeld, dat nog twee Britsche ba», taljons infanterie bevel hebben ontvangen zich gereed te houden om onderscheidenlijk binnen zes en twaalf uur naar Palestina scheep te gaan. Het pantser schip Royal Soverelgn heeft ook last ge kregen naar Palestina te vertrekken. Uit Jeruzalem wordt aan het Berlmer Tageblatt ge seind, dat de aanvahen der Arabische benden op Jood sehe nederzettingen voortduren, maar ook door de Joodsehe organisaties van zelfverdediging worden afge slagen. De aanval op Tel Aviv is geheel mislukt. Versterkingen aan troepen uit Egypte en Engelsche oorlogeschepen zijn te Jeruzalem aangekomen. TWEE BERGBEKLIMMERS ZOEK. Waarechynljjk doodgevroren. Een Reu ter-telegram uit Nice aan de Engelsche bladen meldt, dat sinds Donderdag twee bergbeklim mers, wier identiteit niet bekend is. maar die gehouden worden voor Nederlanders of Engelschen, vermist wou» den te Valloulse in het Isère-departement. Dien daft hebben andere alpinisten, die van de Barre des Ecrkul kwamen, hulpgeroep gehoord, komende uit de richting' van den gevaarlijken Col des Avalanohes. Vrijdag uitgezonden hulpcolonnes moesten onverricb. ter zake terugkeeren, daar zij de ongelukklgen, die z< wel konden hooren, niet vermochten te bereiken. Een' tocht door een aantal beproefde gidsen bleef eveneen» zonder resultaat. Zondag is wederom een reddingstocht georganiseerd, maar toen vreesde men, dat het tweetal reeds dood gevroren zou zijn. CHOLERA IN BRITSCH-INDIS. Ruim 4200 sterfgevallen. Reuter meldt uit Bombay: Sedert de laatste week van Juni zijn uit de tot Bombay behoorende districten 11.000 gevallen van i cholera gemeld, terwijl 4272 personen tengevolge van deze epidemie zijn gestorven. Zes ambtenaren van den regeerings-gezondheidsdienst zijn werkzaam in de besmette streken. PLOTSELING DE SPRAAK TERUGGEKREGEN. Door een hevige schrik. Te Durham (Engeland) heeft een stomme man giste ren plotseling de spraak terugkreeg. De man, een oorlogsinvaliede, moest eensklaps voor,, een motorfiets uitwijken, die hem dreigde te overrijden' Het levensgevaar, waarin hij een oogenblik verkeerde," deed hem zoo schrikken, dat hij van de emotie plotse ling het vermogen van te kunnen spreken terugkreeg en eenige woorden uitte, de eerste, die hij sinds meer óeA 11 jaar gesproken had. De man had zijn stomheid, evenals een verlamming aan de rechterzijde en een gedeeltelijke doofheid te wfp* ten aan het feit, dat tijdens een oorlog nabij Atrecht een granaat vlak bij hem uiteen gespat was. Gevraagd: Een of gevorderd. Brieven letter A, bureau van dit blad.

Schager Courant | 1929 | | pagina 3