HOOGWOUD. ANNA PAULOWNA. KOEGRAS. BARSINGERHORN. ZIJPE. WIERINGERWAARD. WIERINGEN. LANGENDIJK, Uit onze omgeving. Plaatselijk Nieuws. stellen de behandeling van dit schrijven aan te hou den tot de behandeling van de begrooting voor 1931, omdat dan de nieuwe finantieele verhouding tusschcn Rijk en Gemeenten tot stand zal zijn gekomen en de gevolgen van eventueele inwilliging van het ver zoek onder de oogen kunnen worden gezien. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt door den Raad besloten. d. Jaarverslag 1928 van het Centraal Archief en Inlichtingenbureau inzake Maatschappelijk Hulpbe toon voor Nederland. e. Missive van Ged. Staten d.d. 7 Augustus j.1., no. 9, ten geleide van het goedgekeurd raadsbesluit van 24 Juni j.1., tot het aangaan eener kasgeldleening van 121000.—. f. Verslag van de werkzaamheden voor de malaria bestrijding door de bevolking in Noordholland over 1928. g. Uittreksel uit het register van besluiten van Ged. Staten, d.d. 17 Juli j.1., no. 21, waaruit blijkt dat de beslissing op het raadsbesluit van 24 Juni j.1. tot aan- en verkoop van grond aan en van W. F. Smits en N. Smits te Nijmegen is verlaagd. h. Kantschrijven van Ged. Staten d.d. 17 Juli, no. 81, ten geleide van het raadsbesluit van 24 Juni j.1., wijziging en aanvulling der begrooting, dienst 1929. i. Alsvoren, d.d, 3 Juli j.1., no. 57, ten geleide van het goedgekeurd raadsbesluit van 24 Juni j.1., tot hot aangaan eener kasgeldleening van f2000.—. k. Uittreksel van het register van besluiten van Ged. Staten d.d. 17 Juli j.1., no. 48, waaruit blijkt dat de beslissing op het raadsbesluit tot het aangaan eener geldleening van f21000.is verdaagd. I. Verslag van den Warenkeuringsdienst in het ge bied Alkmaar over 1928. m. Verslag van het West-Friesch Museum te Hoorn over 1928. n. Jaarverslag 1928 van den dienst der Arbeids bemiddeling en Werkloosheidsverzekering te Den Helder. o. Schrijven d.d. Juli j.1. van het bestuur der Ned. Vcreeniging tot bevordering van den arbeid voor on volwaardige arbeidskrachten (A.V.O.) tc Amsterdam, daarbij verzoekende om toetreding als lid dier ver- eeniging. B. en W. stellen don Raad voor afwijzend op dit verzoek te beschikken. De heer Van Zoonen kan zich niet met het voor stel van B. en W. vereonigen en wijst er op dat het streven dezer vereeniging van groot belang is voor ons geheele volk en hij het dus ook zou toejuichen als onze gemeente door toetreding meehielp dit belang rijke vraagstuk tot een oplossing te brengen. Vorige maal bleek de contributie een bezwaar te zijn om tot de vereeniging toe te treden, maar nu de contributie f 10.— bedraagt, stelt spr. voor dat de gemeente tot de vereeniging toetreedt. De Voorzitter zogt dat ook B. en W. van meening zijn dat het streven van A.V.O. van zeer groot belang kan worden geacht voor het geheele Nederlanrische volk. Doch wij zitten hier als vertegenwoordigers der gemeente en waar bij deze zaak niet rechtstreeks betrokken is het belang van de gemeente op zich, is het niet verantwoord 'n bedrag uit de gemeentekas te voteeren. In onze gemeente hebben wij geen onvol waardige arbeidskrachten en het ligt op den weg der regeeringvoor dit doel steun te verleenen. In aller belang dient deze zaak door de regeering te worden gefinancierd. Iets anders zou het zenn als liet gemeen tebelang er bij betrokken waS. De heer v. Zoonen wijst er op, dat al hebben we op 't oogenblik in onze gemeente geen onvolwaardige ar beidskrachten, die gesteund behoeven te worden, in de toekomst kan dit toch ongetwijfeld voorkomen. De Voorzitter vraagt den heer v Zoonen hoe deze zich voorstelt dat het verleenen van steun aan zoo iemand moet plaats vinden. In Amsterdam is een gelegenheid waar dergelijke personen te werk gesteld kunnen worden, maar de gemeente zou toch een steunbehoe vend persoon daar niet heen kunnen sturen, omdat er waarschijnlijk oen gezin bij betrokken is. De ge meente zou dus moeten helpen. De heer Van Zoonen zegt, dat deze vraag niet zoo gemakkelijk direct is te beantwoorden, want dat het veel scheelt op welke manier iemahd onvolwaardig is. De vereeniging bestaat nog kort en is niet in de gelegenheid geweest aan te toonen wat haar streven is. Het door den Voorzitter genoemde bezwaar doet zich ook voor als de regeering de zaak financiert. De Voorzitter zegt, dat als er onvolwaardige ar beidskrachten zijn, het op den weg der gemeente ligt te helpen. Spr. meent dat zelfs de gemeente Amster dam afwijzend tegenover het verzoek staat. Het voorstel-Van Zoonen wordt niet ondersteund, zoodat het voorstel van B. en W. geacht wordt te zijn aangenomen, tegen stemde de heer Van Zoonen. p. Schrijven van P. Dekker te 't Veld, daarbij ver zoekende hem ontheffing te willen verleenen van zijn aanslag in de hondenbelasting, dienst 1929. Overeenkomstig het voorstel van B. en W,, wordt de gevraagde ontheffing verleend. q. Missive van Ged. Staten, d.d. 21 Augustus, no. 43, waaruit blijkt dat is vastgesteld de gemeentereke ning 1927. r. Een schrijven d.d. 15 Juli 1.1., van de Vereeni ging voor wettelijke Dierenbescherming, inhoudende het verzoek tot opname van een bepaling in de bouw verordening, strekkende tot bescherming van dieren in veestallen. Wordt in handen gesteld van B. en W. om prae-advies. s. Proces-verbaal van opname va.n kas en boeken bij den gemeente-ontvanger, waaruit blijkt dat in kas moest zijn en was f 6372.0014 t. Verslag over 1928 van het P.E.B Voor zoover niet behandeld, worden al deze stuk ken voor kennisgeving aangenomen, terwijl de ge noemde verslagen gedurende de maand September ter visie zullen liggen. De rekeningen over 1928. II. Aanbieding der gemeenterekening, dienst 1928 en der rekening van het Burgerlijk Armbestuur 1928. De gemeente'rekening geeft van den gewonen dienst aan een batig saldo van f5924.8614 van den kapitaaldienst een batig saldo van f 327.85. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur sluit met een nadeelig saldo van f263.64. De gemeente-rekening zal met de bijbehoorende si ukken ter inzage worden gelegd. De heeren Ligthart, Wit en Van Zoonen verklaren zich, op een daartoe door den Voorzitter gedaan ver zoek, bereid de rekeningen na te zien. De teerporfierbewerking van den Oude Niedorperweg. III. Onderhandsche aanbesteding van het aan brengen van ecne teerporfierbewerking op een ge deelte van den Oude Niedorperweg. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. overeen komstig het raadsbesluit van 24 Juni 1.1. tot het doen aanbrengen van een teerporfierbedekking een opon- baVe aanbesteding hebben gehouden, waarbij bleek dat, de 4 inschrijvingen de begrooting van kosten aanzienlijk overtroffen. B. en W. hebben geen termen kunnen vinden het werk te gunnen, maar waar het werk, met het oog op het seizoen spoedig uitgevoerd moest worden, hebben zij zich nader verstaan met den laagsten in schrijver, den heer Ooms te Avenhorn en met de N.V, Geruischlooze weg te Heemstede. Daarbij is gebleken dat zij nog eenigermate boven de begroo ting bleven, maar B. en W. oordeelden dat het werk, behoudens goedkeuring van don raad. kon worden gegund aan de laagste inschrijfster, de N.V. Ge ruischlooze weg. B. en W. stellen daarom voor mach tiging te verleenen tot onderhandsche aanbesteding. Met algemeene stemmen wordt de gevraagde mach tiging verleend. Nog meer wegverbetering. IV. Voorstel van B. en W. om hun college een crediet te verleenen van ten hoogste f 1500, voor het aanbrengen van een gewalste puinfundeering op eenige verbreede gedeelten van den Oude Niedorper weg. De Voorz. licht toe, dat het gedeelte in de eerste weg- bocht, gekocht van Mevr. Wed. Bos, gereed is, maar nog niet bruikbaar voor het verkeer. B enW. achten het gewenscht dat gedeelte dit jaar te voorzien van een puinfundeerinig, om dan volgend jaar gemak kelijker de deklaag te kunnen doen aanbrengen. De kosten van dat gedeelte worden door den gemeente opzichter geraamd op ruim f500, de kosten van de andere gedeelten zijn nog niet geraamd, omdat de verbreeding nog niet klaar is, doch B. en W. mee- nen dat een crediet van ten hoogste f 1500 voldoende is Met algemeene stemmen wordt het gevraagde cre diet verleend. Overname van weggedeelten. V. Voorstel van B. en W. om van de Banne Oude Niedorp in eigendom, beheer en onderhoud over te nemen het met klinkers beharde gedeelte van den Oude Niedorperweg en het klinkerweggetje tot de Oude Niedorperbrug met bermen en opstand nadat de bestrating dier weggetjes is vervangen door een gewalste teerporfierbeharding op gewalste puinfun deering. De Voorzitter deelt mede dat B. en W. zich, in ver band met den, den vorigen keer bij de rondvraag door den heer Van Zoonen geuiton wensch, tot het Bannebestuur hebben gewend en hebben mede gedeeld dat de hier genoemde weggedeelten door de gemeente slechts dan zouden kunnen worden overgenomen in eigendom en onderhoud als ze voor zien' zouden .zijn van een teerporfierbedekking. In zijn laatste vergadering heeft het Bannebestuur met algemeene stemmen besloten dat tot het aanbren gen van een teerporfierbedekking zal worden over gegaan mits de gemeente bedoelde weggedeelten om niet overneemt en verder voor het onderhoud zorgt. B. en W. hebben zich altijd op dat standpunt ge steld, zoodat zij adviseeron de weggedeelten over te nemen, natuurlijk zal de beharding zoodanig moeten zijn dat zij de goedkeuring van B. en W. erlangt. Zonder bespreking wordt de voordracht van B. en W aangenomen. Va. Voorstel tot wijziging van de in de vergade ring van 24 Juni 1.1. vastgestelde verordening tot aanvulling van de legesverordening. Van Ged. Staten is ingekomen een kantschrijven, mededeelende dat de Minister van Binnenlandsche Zaken cn Landbouw bezwaar maakt tegen deze ver ordening. In de verordening toch was bepaald, dat voor ver gunningen, ingevolge de drankwet een bedrag van f 10 was verschuldigd, voor verlof ingevolge de drank wet f5. De Minister nu achtte het bedrag van f10 voor de vergunningon te hoog en wenschte het meer in overeenstemming met de kosten verbonden aan het verleenen der vergunning. De Voorzitter stelt daarom voor, het vergunnings recht van f 10 op f5 te brengen en voor verlof van f5 op f2.50. Algemeen goedgevonden. VI. Rondvraag. Niemand der leden verlangt het woord, zoodat de Voorzitter onder dankzegging voor de opkomst de vergadering sluit. AARTSWOUD. Verslag van de vergadering, gehouden op Dins dag 27 Aug., 's avonds 7 uur, ten hpize van H. Bak ker alhier, ter bespreking van de schoolkwestie. De agenda luidde: Drie leerkrachten te Aartswoud. Moet onze school onttrokken worden aan het gezag van den Raad te Hoogwoud? Deze vergadering was belegd door eenige belanghebbende ouders. Als lei der trad op de heer S. Kriek, die aan een 25-tal per sonen, waaronder eenige dames, het welkom toe riep. Gaarne had spr. gezien dat de opkomst grooter was geweest, doch gezien den ongunstigen tijd van vergaderen, meende hij toch tevreden te kunnen zijn. In het kort schetste spr. den tegenwoordigen toe stand van het onderwijs en hoewel die wat betreft de onderwijskrachten goed was te noemen, toch zeer noodig verbetering eischte. Een leerkracht voor 4 klassen is niet bevorderlijk, terwijl na enkele jaren ons hoofd met pensioen gaat. Hadden B. cn W. de schoolwijken onveranderd gelaten, dan hadden wij hier volgens de wet recht op een derde leerkracht, hetgeen thans door deze verandering verijdeld is en in de naaste toekomst niet meer denkbaar. Reeds meermalen zijn er pogingen aangewend om een der de leerkracht te verkrijgen, doch steeds is dit door clen Raad genegeerd. Hierdoor hebben wij den in druk gekregen dat men in Hoogwoud niet sympa thiek staat tegenover de school te Aartswoud. Om deze en dergelijke reden is deze vergadering dan ook bijeen geroepen, om eens samen te bespreken wat wij in deze zullen doen. Er bestaat één middel om B. en W. en den Raad de zeggingschap over onze school te ontnemen en wel dooi het oprichten van een bijzondere neutrale school en volgens spreker is dit de eenige weg om van alle soesa af te komen. Hierna krijgt de heer W. G. de Boer het woord, die als afgevaardigde van de Oudercommissie op de conferentie, welke onlangs door twee leden van Ged. Staten, den Inspecteur en den Hoofdinspecteur met B. en W. is gehouden. Allereerst, zegt deze, dat de ontvangst treurig was, daar zij ongeveer anderhalf uur in de secretarie moesten wachten, eer zij binnen werden gelaten, terwijl hun niets werd gepresen teerd, hetgeen de andere wel ontvingen. Sterk werd door spreker afgekeurd de houding welke M. en W. innamen om Aartswoud een derde leerkracht te ont houden, door de schoolwijken te veranderen, om kin deren naar de schooi in de Kerkelaan te trekken, om zoodoende daar in liet bezit te komen van een tweede leerkracht. Daar Hoogwoud hoe langer hoe meer katholiek wordt, bestaat de kans zeer groot dat er hoe langer hoe meer kinderen van Aartswoud en de Langereis naar Hoogwoud zullen moeten. Dit willen wij met alle kracht tegengaan. Ook wordt door spr. de geheele geschiedenis naa^r voren gebracht. Aan het einde had de héér De Boer nog aan heeren Statenleden gevraagd of zij ook B. en W. nog kon den vermurwen om de kinderen voorloopig, han gend deze kwestie weer op hunne oude scholen toe te laten. I-Ioevvel deze heeren hierin niet bevoegd waren, is dit toch later geschied. Na dit alles te heb ben gerelefeerd, stellen wij ons de vraag, zullen wij ons daarbij neerleggen? Steeds wanneer men hier pogingen aanwendt om het onderwijs te verbeteren, krijgen wij nul op het request. Met verschillende rake voorbeelden, welke nog versch in het geheugen liggen, wordt dit aangetoond. De heer F. L. Bakker zegt dat men de school in de Kerkelaan wil behouden, is toe te juichen doch dat dit gebeurt ten koste van onze school, is verkeerd. En de school van hier en van de Langereis mag niet opge offerd worden aan het behoud of de verbetering van" de school in de Kerkelaan. Dit standpunt is zeer af te keuren. Wil men Aarts woud nekken, welnu, dan ons maar verzetten. De heer Kriek zegt, wil men Hoogwoud verbeteren door een tweede leerkracht cn Aartswoud een derde onthouden, dan dient de Raad de consequenties ook maar te aanvaarden. De heer G. Hemke relefeert nog eon bez >elt aan wetli. Vijn, dat gaf ook niets. Het. is niet waar dat men hier zou willen dat de school in do Kerkelaan opgedoekt moest worden. Tevens wordt er nog gewezen op den grout.en af stand. Do heer Bakker vraagt of het mogelijk is een bij zondere school te stichten. Dit is volgens den heer Kriek zeer wel mogelijk. Er wordt, een schoolbestuur benoemd, die alle rechten van B. en W. en len Raad overneemt. Van de stichtingskosten moeten 15 bij den ontvanger worden gestort, waarvan ongeveer 3 rente wordt betaalt. Men ziet dat de risico zeer gering is. De kosten zijn du6 geen bezwaar. Er moeten 40 leerlingen zijn, hetgeen hier ook geen bezwaar is. De christelijke regeering heeft het stichten van bijzondere scholen zoo gemakkelijk mogelijk gemaakt.. Voor eventueele kosten is er nog wel dekking in eon an deren vorm te vinden. Verder hebben wij dan met B. enW. niets te maken. Zij zijn verplicht het verdere bedrag voor bouw- en stichtingskosten te voteeren. Bezwaren hiertegen bestaan er dus niet. En nu de vraag: wat zullen wij doen? Door den heer De Boer wordt nog opgemerkt dat men aan de Langereis er ook niet mee accoord gaat en men zich ook daar wil verzetten. Ook dit is een schaduwzijde voor onze school, daar er allicht dan weer meer kinderen naar Hoogwoud zullen worden getrokken. Allen zijn er voor te vinden, er is niemand in de vergadering tegen de stichting, wanneer dit noodig mocht blijken. Men is echter van oordeel eerst nog een poging te wagen niet het gemeentebestuur om tot een minnelijke schikking te komen. Als eisch dient gesteld, de wijken weer terug te brengen als voorheen en een derde leerkracht aan onze school. Men is van meening met het oog op de groote kosten voor de gemeente, dat dit de reëelste weg is. Tenslotte wordt besloten om een commissie te benoemen en een adres aan den Raad te richten met toelichting, terwijl te vens zal worden verzocht, de commissie toe te laten, hetzij door B. en W. of in den Raad, om mondelinge toelichting. In dit adres worden de wenschen boven genoemd in opgenomen. Mocht er afwijzend op het adres worden beschikt, dan zal de commissie alle mogelijke inlichtingen zien in te winnen op plaatsen waar een dergelijke school bestaat, om goed beslagen ten ijs te komen op de dan bijeen te roepen vergade ring. De bijeenkomst uitte zich in een eendrachtige stem ming en aan het slot dankte de heer Kriek de aanwe zigen alsmede de pers voor hun opkomst en hoopte op goede resultaten. Het raadslid de heer Bossen, hoewel uitgenoodigd, schitterde door afwezigheid. Ieder verstandig rooker Heelt GOMARUS in z'n koker! Sigaren Seriemerk van 5-20 ets. Dinsdagmiddag bestond in het zwembad van 't „Witte Kruis" alhier de gelegenheid om een diploma van bedrevenheid in het zwemmen te behalen. De jury bestond uit de heeren Lovink, Liefhebber en Vellekoop, de Heldersche badmeester. 29 Dames en heeren, jon gens en meisjes behaalden het diploma. Enkelen slechts werden afgewezen. De eischen waren 100 meter school slag, 50 meter rugzwemmen en 25 meter gekleed zwem men. Na afloop gaf de heer Vellekoop eenige zwem- en duikdemonstraties ten beste, die bij het talrijke publiek zeer in den smaak vielen. Om half acht werden in „Veerburg" de diploma's met een toepasselijk woord door den heer Vellekoop uitge reikt. De heer Loving maakte evenals genoemde heer in een toespraak propaganda voor de zwemsport. Namens de heeren-zwemmers bood de heer Kramer den badmeester een kistje sigaren aan, en bracht hem een woord van hulde voor de ijver en medewerking, die men steeds van hem ontving. De namen der gediplomeerden zijn: Heeren: V. Kaan, C. Keijzer, D. Mets, A. Kramer, C. Liefhebber, A. de Leeuw, J. Baken, G. ter Huppen. Jongens: H. Jonker Hz., J. Molenaar, M. Mets, N. Keijzer, Chr. de Leeuw, W. Vorstman; D. Rob, K. Schenk, C. v. d. Kolk, deze drie uit Wioringerwaard. Dames: T. de NijsMuntjewerf, M. R. P. ter Huppen Meier Nolte, G. v. d. Horst—Stammes, P. Rezelman, J. Ozinga. Meisjes: M. Kaan, A. A. Waiboer Jd., E. Vorstman, A. Waiboer Rd,, L. Daalder, A. v. d. Mark, en E. A. Dekker, laatste twee van Wieringen. JULÏANADORP. De Harmonievereeniging „Kunstzin" alhier, zal Za terdagavond 31 Augustus a,s. om 8 uur onder leiding van haar directeur, den heer J. va.n Glabbeek te Den Helder, ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Konlngni, een concert geven in haar muziektent, in het plantsoentje te Julianadorp. Het programma luidt als volgt: 1. Volkslied; 2. Peestmarsch, J. Brulanger; 3. Ouver ture Romant.ique, Cordonnier; 4. Parfum Diserel, Walse Concert, J. Bouwens; 5. Nun danket alle Gott, Conaral. Pauze, 6. Le R^frain des Porlus, Marsch, L. Purnotte 7. L'Attentie fait mourir, Fantasie, G. Gadenne 8. Marsch des Porlus, A. L. Doyen; 9. Oude Wilhelmus. De kermis aan de Kreil behoort ook wederom tot het verleden. Het bezoek was over het algemeen goed en geen enkele wanklank werd gehoord, zoodat dit jaar- lijksche feest op de meest prettige wijze is verloopen. Dinsdagmiddag werden wedstrijden gehouden voor kinderen en ouderen, waarvan de uitslagen luiden als volgt: Meisjes 6—9 jaar, zakloopen: le prijs M. van Soelen; 2e prijs J. Sqhaafsma; 3e prijs G. Bakker; ,4e prijs M. Vos. Meisjes van 10—13 jaar: le prijs Immetje Bakker; 2e prijs Pietertje Slikker; 3e prijs A. Bakker; 4e prijs T. Vos; 5e prijs A. Schrieken; 6e prijs G. Vader. Jongens van 6—9 jaar, hardloopen met hindernissen: le prijs R. Winders; 2e prijs P. Kooij; 3e prijs V. de Bruin; 4e prijs D. Schenk Jz.; 5e prijs R. de Bruin, 6e prijs C. Bakker Az. Jongens van 1013 jaar, hardloopen met hindernis sen: le prijs Jan Schenk Jz.; 2e prijs R. Bil; 3e prijs J. van Soelen; 4e prijs D. Schenk Cz,, 5e prijs E.J. Mande- maker, 6e prijs Jn. Winters. Oudere dames, ton op kruiwagen: le prijs C. Liefheb ber; 2e prijs A. Rol; 3e prijs B. Mostert, 4e prijs S. v. d. Klooster, 5e prijs A. Grin. Na afloop werden de prijzen bestaande uit kunstvoor werpen, uitgereikt, terwijl den kinderen, die geen prijs hadden een stuk chocolade werd gegeven, zoodat ieder voldaan huiswaarts ging. SCHAGERBRUG. A.s, Vrijdagmiddag 3 uur zal In de O. L. school te Schagerbrug gelegenheid zijn tot inenting en herinen ting. Dr. Schmidt zal daartoe in het gebouw zitting houden. Behalve da leerlingen der school kunnen ook andere personen van deze gelegenheid gebruik maken. ST. MAARTENSBRUG. De heer G. Veuger alhier is voornemens op een vrij terrein aan de Grootesloot een nieuwe woning te laten bouwen. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 24 tot en met 27 Augustus 1929. Geboren; EHsabeth, dochter van Cornelis Petrus Va der en Cornelia Kraakman. Ondertrouwd: Bouwen van Twuijver, 24 jaar, arbei der, en Sijtske Veenstra, 21 jaar, zonder beroep, beiden te Zijpe. BURGERBRUG. Naar we vernemen is aan dén heer D. de Leeuw te Sint Maartensbrug, opdracht gegeven om voor rekening van den heer J. J. Kooij, alhier, een burgerwoonhuis te bouwen. De jonge heeren Chr. v. d. Kolk, F. Rob en K. Schenk Kz., hebben te Anna Paulowna diploma bedrevenheid in het zwemmen behaald. Mej. B. Dekker Jbd. en Annie van der Mark, beiden alhier, behaalden te Anna Paulowna het. diploma zwem men. De rijksstraatweg tusschen Oosterland en den Oever, waar men de straat, aan het verleggen is, wordt bij deze gelegenheid tevens verbreed. Dit zal het drukke verkeer wel ten goede komen, daar bij het paseeren, de auto's en voertuigen in den regel juist van den straatweg moesten afwijken. De Gezusters Scheltus Cd te Hippolytushoef wa ren jl. Zondagmiddag wat gaan spelevaren in een klein bootje, op de Wieringermeer. Wat al te ver van den wal geraakt zouden ze terugkeeren, doch dit ging niet gemakkelijk tegen wind in En al was de wind niet zoo heel sterk, toch loopen op zoo'n groo te watervlakte flinke golven, wat het geval nog verergerde. Een der meisjes probeerde nog naar een in de Wieringermeer liggenden baggermolen te zwem men, doch dit gelukte niet. Zij moest zich weer in de boot begeven, en de molcnbewoners bemerkten de in gevaar verkeerende boot ook niet. Voor den wind af dreven zij steeds verder, om ten slotte na oen bange reis op de Oude Zeug aan te komen. Van daar zijn ze loopende langs den slecht begaanbaren dijk geloopen naar den Oever, waar zij in donker aankwamen. Vandaar waren zij per auto spoedig weer thuis gebracht, waar de ouders al in ongerust heid wachtten. ZUIDSCHARWOUDE. De uitslag van den etalage-wedstrijd onder de R.I.O.B. winkeliers was: le prijs met 84 punten fa. Luyting; 2e prijs met 80 punten, W. Kraakman; 3e prijs met 78 punten, K. Stam. Eervolle vermelding kregen: J. Schoen maker, 74 punten; K. Kout 72 punten; Jb. Kuyt 72 pun ten; fa. Bottger 72 punten; P. Boon 70 punten; J. Grel- danus 68 punten; D. Zeeman 68 punten. OUDKARSPEL. Bij de gister gehouden verkiezing voor een lid van Bestuur en Voorzitter van de Banne alhier, periodiek aftredend de heer G. Hart Hz., is deze met algemeene stemmen weder herkozen. ZUIDSCHARWOUDE. Hedenmiddag had hier ten overstaan van de R.I.O.B. een ballonwedstrijd plaats, waaraan door 200 kinderen werd deelgenomen.Alles had een prettig verloop en de bestuursleden met hun dames, die dezen wedstrijd leid den, hadden eer van hun werk. VLEESCHKEU RIN GSDIENST. Vergadering van de Commissie van Uitvoering van den Vleeschkeuringsdi,enst in, den Kring, .Bar^inger- horn, op 27 Augustus 1929. Na opening door den Voorzitter van de voltallige ver gadering worden de notulen gelezen en onveranderd, goedgekeurd. Door den keuringsdienst is een tijdelijke kasgeldlee ning gesloten bij de Bank van Ned. Gemeenten. Van den Inspecteur van de Volksgezondheid is bericht ontvangen, dat het stempelen van de huiden, ten einde het frauduleuze slachten tegen te gaan, zijn aandacht heeft. Bij een schrijven van het Gemeentebestuur van Alk maar van 9 Juli, waarin het mededeelt geen *rij3 te stellen op verder overleg om zich aan te sluiten bij de verwerkingsinrichting te Schagen, daar het onvol doende wordt ingelicht, wordt gewezen op verzonden brieven van de Commissie van Uitvoering van 1 April, 28 April en 20 Juni, waarbij steeds gelegenheid werd gegeven tot mondelinge toelichting. Voor de Commissie is de houding van Burgemeester en Wethouders van Alkmaar onbegrijpelijk. Aan de gemeenten Oterleek, Sehermerhorn en Ursera is gelegenheid gegeven hun afgekeurd materiaal te laten verwerken, terwijl aan Den Helder, Anna Pauaow- na, Wieringen, Texel en Heerhugowaard reeds defini tieve voorstellen zijn verzonden. Aan de gemeente .Schagen zal verzocht worden bij hare toetreding bij te dragen in het bezit van den Kring op 1 Jan. 1920 in verhouding van het zielenaantal. De bijdrage wordt bepaald op f 750 en zal het totale bedrag als reserve worden beschouwd. Als vast personeel zullen behalve de hulpkeurmees ters, aangesteld worden een slager en een machinist. Over de aanschaffing van automobielen, alsmede over de assurantie van het gebouw wordt nog geen beslis sing genomen. De commissies tot nazien van de rekeningen over het le en 2e kwartaal 1929 hebben alles in orde bevonden en wordt tot goedkeuring besloten. AFSCHEID STATIONSCHEF BEERLING. Woensdagmorgen, te ongeveer 11 uur, had in de sta tionswachtkamer der le en 2e klasse, het afscheid plaats van den heer Beerling, in tegenwoordigheid van het grootste gedeelte van het personeel. Door den heer A. Rank, commies, werd namens het personeel het woord gevoerd. Gedurende meer dan 11 jaar heeft de heer Beerling Schagen tot standplaats gehad en heeft zich voor zijn personeel doen kennen als een humaan chef. Al mocht er wel eens verschil van meening zijn, de verstandhouding was altijd goed. De laatste 2 jaren, aldus spreker, is het gebleken, dat door de lichamelijke gosteldheid het dienst-doen U zwaar vlei. Dat U te eeniger tijd ontslag zou nemen, was te verwachten, doch dat dit reeds zoo spoedig zou zijn, heeft niemand kunnen denken. Spreker uit den wensch, dat de hee/- Beerling met zijn gezin nog vele jaren van zijn verdiende rust mag genieten, Namen3 het personeel biedt spreker den heer Beerling een staande schemerlamp aan, waarbij gevoegd werd een lijst, vermeldende de namen van hen, die bijgedragen hebben voor het koopen van dit geschenk. Uiterlijk kalm, doch innerlijk diep bewogen, dankte de heer Beerling den heer Rank voor zijn woorden en allen voor het hem aangeboden geschenk. Hoewel naar rust verlangende, valt het spreker toch moeilijk van den dienst afscheid te nemen. Dan richt spreker nog een woord van dank tot het porsoneel.v oor de van allen ontvangen medewerking gedurende zo'ovele jaren. Vervolgens voert nog het woord de heer J. C Mulder, die zegt, niet te kunnen nalaten een woord van dank te richten tot onzen scheidenden chef, voor de steeds on dervonden goede samenwerking, Niet alleen als chef, doch ook als mensch. staat de heer Beerling bij het geheele personeel hoog aangeschreven. Door den stations-restaurateur werd den heer Beerling vervolgens nog een souvenir overhandigd. Gedurende eenigen tijd zat het gezelschap daarna nog gezellig bijeen, onder het genot van een sigaar, koffie e.d. Het personeel van het station Schagen heeft doen blijken, dat zij de samenwerking met den heer Beerling op prijs heeft gesteld.

Schager Courant | 1929 | | pagina 6