Alieitti Nienws- Uttllllli!- LmillllHlt Raad Barsingerhorn. EEN VR00LIJKE ROMANCE l/inderkcpjes Uitgevers: N.V. v.h. TRAPMAN Co., Schagen. Eerste Blad. ifl met mooi,dik haar §1 «9 Het haar groeit veel snéller als gij dat met Purol behandelt. Als men zoo nu en dan I slechts een weinig Purol goed in de hoofdhuid wrijft. dan wordt daardoor de haargroei krachtig bevordert I en het haar mooier en dikker. Donderdag 5 September 1929. SCHAGER 72ste Jaargang No. 8523 COURANT. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. No. 20. Prijs per 3 maanden fl.65. Losse nummers 6 cent ADVERTEN- TlëN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 cent (bcwijsno. inbegrepen). Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. Vergadering van den Raad op Dinsdag 3 September 1929, des middags 2 uur. Afwezig is de heer Blaauboer. Voorzitter de heer K. Breebaart Dz., burgemeester, «ecretaris de heer Loggers. De Voorzitter heet de heeren hartelijk welkom en opent de vergadering, waarna de notulen onder dank zegging aan den secretaris worden goedgekeurd. Ingekomen stukken. a. besluit van Ged. Staten van Noordholland d.d. 3 Juli 1929, No. 20, houdende toezending van een afschrift van een uittreksel uit het K.B. van 14 Juni 1929, No. 37, houdende goedkeuring van het Raadsbesluit van 23 April 1929 tot vaststelling van het vermenigvuldigings- cijfer der plaatselijke inkomstenbelasting dienstjaar 1929/1930; b. als voren d.d. 17 Juli 1929, No. 95, houdende goed keuring van het Raadsbesluit van 3 Juli 1929 tot het sluiten van een kasgeldleening, groot f 125000 te zijner tijd om te zetten in een vaste leening ten behoeve van de kapitaalverstrekking aan de Commissie van Uitvoe ring van den Keuringsdienst van Vee en Vleesch in den Kring Barsingerhorn; o. als voren d.d. 17 Juli 1929, No. 81, houdende goed keuring van het Raadsbesluit tot vaststelling van de 4e suppletoire begrooting, dienst 1928; d. schrijven van de „Commissie uit de Gemeenteraden tot het voeren van actie tegen de door Ged. Staten van I»roordholland aan de gemeenteraden voorgestelde sala risregeling voor Burgemeesters, Secetarissen en Ont vangers", ongedateerd, houdende verzoek bij de eerst volgende behandeling der begrooting goedkeuring te onthouden aan: le. eventueele voorstellen om de salarissen van Bur gemeesters, Secretarissen en Ontvangers te verhoogen, gelijk door Ged. Staten werd voorgesteld; 2e. eventueele voorstellen om de salarissen van Bur gemeesters, Secretarissen en Ontvangers te verhoogen, met het bedrag der pensioenspremie. e. besluit van Ged. Staten van Noordholland d.d. 24 Juli 1929, No. 100, houdende goedkeuring van het Raads besluit van 5 Juli 1929 tot vaststelling van de le sup- letoire begrooting, dienst 1929. Burgemeester en Wethouders stellen voor de onder a. t.m. e. genoemde stukken voor kennisgeving aan te nemen. f. schrijven van het Bestuur van de afd. Alkmaar e.o. van den Bond van adm. personeel bij 's Rijks be lastingen in Nederland te Alkmaar d.d 29 Juli 1929. No. 189, houdende verzoek al het mogelijke te willen doen, dat het wetsontwerp betreffende het betalen van be lasting op de postkantoren, met als gevolg het opheffen van ontvangkantoren en zitdagen ten plattelande niet tot uitvoering komt. Voorstel van B. en W.: FEUILLETON P. G. WODEHOUSE. 19. Ashe zei ja; het was koud geweest „Wanneer de wind uit het Oosten komt," ging Mijn heer Beach voort, terwijl hij iedere lettergreep met ■weerzin scheen te uiten, „Heb Ik Last Van Mijn Voeten". „Wat blieft u?" „Heb Ik Last Van Mijn Voeten," herhaalde de huis meester. „Gij zijt een jonge man, Mijnheer Marson. Waarschijnlijk weet gij niet wat het is Last Te Hebben Van Uw Voeten." Van onder zijn zware oogleden keek hij eerst onder zoekend naar Ashe, toen naar zijn toddy, en vervol gens naar den tegenoverliggenden wand. „Eksteroogen," zei hij. Ashe zei dat hij het erg naar vond. „Ik Heb Bijzonder Veel Last Van Mijn Voeten. Niet alleen eksteroogen. Nog kort geleden ben ik hersteld van een Ingroeienden Nagel. Ik Heb Van Mijn Ingroei en den Nagel Grooten Last Gehad. Ik Lijd Ook Aan Gezwollen Gewrichten." Ashe beschouwde dezen martelaar met klimmend misnoegen. Het is een fout in het karakter van de meeste jongelieden die van gezondheid blaken, dat zij, overigens de vriendelijkheid zelve, met een betreurens waardig gevoel van ongeduld luisteren naar de klaag liederen van hen, die minder gelukkig bedeeld zijn waar het de kwalen des vleesches betreft Ten rechte of ten onrechte vinden zij dat deze mededeelingen be stemd zijn voor het oor van den medicus, en dat met den leek andere en meer algemeene onderwerpen behan deld dienen te worden. „Het spijt mij zeer," zei hij haastig. „Ge moet een naren tijd gehad hebben. Zijn er op 't oogenblik veel gasten hier?" „Wij verwachten," zei Mijnheer Beach, „Een Aantal Gasten. Wij zullen waarschijnlijk met zijn dertigen, of méér, aan tafel zitten." „Een heele drukte voor u," zei Ashe vriendelijk, blij dat het onderwerp van de voeten van de baan was. Mijnheer Beach knikte. Door het gemeentebestuur van Stad Hardenberg werd bij schrijven van 10 Mei 1929, No. 29 of 30, aan B. en W. verzocht adhaesie te willen betuigen aan een tot de Ile Kamer der Staten-Generaal gericht adres, houdende verzoek, niet aanneming van het wetsontwerp tot op heffing van belastingkantoren ten plattelande te willen bevorderen. Aangezien B. en W. aan dit verzoek hebben voldaan, stellen zij voor, het onder f. genoemde schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Aldus wordt besloten. g. schrijven van Klaas Groot, wonende te Schagen, wijk H, No. 9, houdende verzoek, voor de verkrijging in eigendom van een stuk onroerend goed, zijnde land met woning, groot 40 aren en 45 c.A., gelegen in de gemeente Bersingerhorn, wijk D, No. 54 en kadastraal bekend gemeente Barsingerhorn, sectie D, No. 484, in gevolge de Landarbeiderswet 1918 een bedrag van f 3400 beschikbaar te willen stellen. Aangezien de aanvrage aan de bij de wet gestelde eischen voldoet, stellen B. en W. voor het gevraagde voorschot te verleenen, zulks onder voorbehoud, dat de van het Rijk te vragen geldelijke steun wordt verkregen. De heeren Smit en Kooijman hadden bedoeld goed getaxeerd en bij monde van den heer Smit wordt ver klaard, dat het wel een goeden koop is. Het voorstel van B. en W. wordt algemeen goedge vonden. De heer Blaauboer komt ter vergadering. De rooilijn van den Westfrieschen dijk. h. schrijven van den Voorziter van Ged. Staten van Noordholland d.d. 6 Augustus 1929, waarbij wordt mede gedeeld, dat omtrent het Raadsbesluit van 23 April 1929, tot wijziging van de rooilijn te Kolhorn advies is inge wonnen van den Inspecteur van de Volksgezondheid. Onder toezending van het ter zake uitgebrachte rap port van dien Inspecteur, wordt verzocht te bevorderen, dat thans door den Raad der gemeente een besluit worde vastgesteld in dier voege dat de rooilijn voor de Zuidzijde van den Westfrieschen dijk te Kolhorn wordt bepaald op 9 M. uit de as van den weg, met uitzondering van de 4 perceelen in de bocht van den dijk, waarvoor de rooilijn wordt bepaald op 6 M. uit dien as. Is dan de dijk in den bocht te verbreeden, dan geschiedt dit aan de Oostzijde daarvan, die onbebouwd is en wel in die mate, dat aan het bezwaar der ligging van deze gebouwen in den hollen bocht, die het uitzicht belemmert, zooveel mogelijk tegemoet gekomen wordt; subsidair, dat aan koop van deze perceelen door en voor rekening van be langhebbenden bij deze wegverbreeding geschiede. B. en W. stellen voor, het besluit van den Raad van 23 April 1929 in te trekken en het besluit van 13 Novem ber 1928 in dien zin te wijzigen, dat wordt besloten: voor de Zuidzijde van het gedeelte van den Westfrie schen dijk tusschen de Schagersluis en de grens der gemeente Winkel een rooilijn vast te stellen, welke loopt op 9 M. afstand, evenwijdig aan de as van dien dijk, met uitzondering van de 4 genoemde perceelen, waarvoor een rooilijn wordt vastgesteld op 6 M. uit de as van den weg. De afstand van de 4 bedoelde perceelen is nu ook 6 meter, zegt de Voorzitter, en wanneer ze dus eens mochten verbranden, wat tegenwoordig te Kolhorn nogal gebeurd, dan kunnen ze toch weer ter plaatse worden opgebouwd. Wij Breien de Allerfijnste Wollen Kousen zeer netjes voor U aan. JAAP SNOR. Voor nieuw werk zijn wij nummer één. Den Helder Depot voor Schagen: C. DE MOEL, Noord. „Gij hebt gelijk, Mijnheer Marson. Weinig menschen beseffen de verantwoordelijkheid die op de schouders van iemand in mijn positie rust. Somtijds,, dat verzeker ik .u, loopt mijn hoofd er van om, en Lijd Ik Aan Ze nuwhoofdpijnen." Ashe begon het gevoel te krijgen van iemand die probeert een vuur te blusschen, maar dat, als de eene plek gedoofd is, op een andere weer oplaait. „Somtijds, wanneer ik mijn bezigheden verricht heb, zie ik alles door een Nevel. De omtrekken van voor werpen teekenen zich onduidelijk af. Dan moet ik mij in een stoel zetten. De Pijn is Onuitstaanbaar. „Maar misschien helpt zij om u de pijn in uw voeten te laten vergeten." „Neen. Neen. De Pijn In Mijn Voeten Voel Ik Te gelijkertijd." Ashe gaf den strijd op. „Vertel mij eens alles van uw voeten," zei hij. En Mijnheer Beach vertelde hem alles van zijn voeten. Zelfs de meest aangename oogenblikken nemen een einde, dus brak ook het oogenblik aan waarop het laatste woord over de gezwollen gewrichten gezegd was. Ashe, die zich in een doorloopende verhandeling over het onderwerp geschikt had, kon zijn ooren nauwelijks gelooven, toen, na verloop van ongeveer tien minuten, zijn metgezel van onderwerp veranderde. „Zijt gij reeds eenigen tijd bij Mijnheer Peters in be trekking, Mijnheer Marson?" „Wat? O! neen, pas sedert Woensdag." „Zoo?" Zou ik dan mogen vragen bij wien gij voor dien in betrekking waart?" Een oogenblik deed Ashe iets waartoe hij zich nooit in staat geacht zou hebben het speet hem dat zij van het onderwerp van de voeten afgestapt waren. De vraag bracht hem eigenaardig in verlegenheid. Als hij loog, en liet voorkomen dat hij een veeljarige ervaring als ka merdienaar bezat, liep hij kans zich bloot te geven. Zei hij de waarheid, en kwam hij er voor uit dat dit zijn eerste schrede was op het pad van heereknecht bij een heer, wat zou de huismeester dan danken? Beide wegen hadden hun bezwaren, maar het zeggen van de waarheid was het gemakkelijkst, dus deed hij dit „Uw eerste betrekking?" zei Mijheer Beach. „Wel, wel!" „Ik... ik deed iets anders voor ik Mijnheer Peters leerde kennen," zei Ashe. Mijnheer Beach was te goed opgevoed om nader te vragen, maar zijn wenkbrauwen niet „Zoozoo," zei hij. riepen zijn wenkbrauwen." Ashe deed alsof hij de wenkbrauwen niet zag. „Iets anders," zei hij, Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. i. rekening dienst 1928 en begrooting van ontvang sten en uitgaven voor 1930 van de Gezondheidscommis sie te Schagen. B. en W. stellen voor deze stukken goed te keuren. Bij de begrooting wordt de bijdrage door de gemeente geraamd op 1 cent per inwoner. Do overneming in onderhoud van de z.g. Bannewegen. Aan de orde komt het voorstel van B. en W. tot het met ingang van 1 Januari 1930 overnemen in onderhoud van alle in eigendom aan de gemeente Barsingerhorn toebehoorende wegen, welke thans onderhouden worden door de Bannes Barsingerhorn en Haringhuizen. Van de met de besturen der Bannes Barsingerhorn en Haring huizen gevoerde correspondentie, vermelden we, dat in April 1929 door den Voorzitter van den raad het voor stel tot overneming in onderhoud der Bannewegen aan hangig is gemaakt en op zijn verzoek opgaven van onderhoudskosten zijn ingeleverd, te weten: Banne Barsingerhorn: gemiddelde kosten per jaar over de jaren 1924 t.m. 1928 f 3105.72, 1919 t.m. 1928 f 3319.54, 1909 t.m. 1928 f 2572.92. De hooge prijzen van grint en basalt in de jaren 1919 t.m. 1923 zijn oor zaak van het verschil in onderhoudskosten tusschen het tijdvak 1919 tot en met 1928 en de andere tijdvakken. Banne Haringhuizen: gemiddelde kosten per jaar over de jaren 1924 t.m 1928 f 2216, 1919 t.m. 1928 f 2098, 1909 t.m. 1928 f 1528.74. In besloten vergadering van 22 Mei 1929, werd mede- deeling gedaan over het resultaat der besprekingen met de Bannebesturen en werd principieel besloten de wegen in onderhoud over te nemen en de kosten van onder houd te dekken door een wegenbelasting. Aan de Banne besturen werd opgave gedaan van den vermoedelijken belastingdruk, welke bij een jaarlijksch onderhoud van bijv. f 3000, f 4000 en f 5000 hoogstens op de betrokken perceelen zal komen te liggen. Als vermoedelijke be lastingdruk werd aangegeven: A. bij een jaarlijksch onderhoud van f 3000, gebouwd: 2 van de belastbare opbrengst; ongebouwd: 3 van de belastbare op brengst (naar schatting in geen geval meer dan ge middeld f 3.20 per H.A.) B. Bij een jaarlijksch onderhoud van f 4000, respect. 2 2/3 én 4 (naar schatting, in geen geval toeer dan gemiddeld f 3.20 per H.A.) C. bij een jaarlijksch onderhoud van f 5000, respect. 31/3 en 5 (naar schatting, in geen geval meer dan gemiddeld f 4 per H.A.) Naar aanleiding van deze opgave werd van beide Bannes een gelijkluidend schrijven ontvangen, waarin de navolgende conclusies werden neergelegd: 1. de Bannes zijn bereid de onderhoudsplicht aan de Gemeente over te doen; 2. de Bannes zijn van meening, dat het totale bedrag van de alsdan door de gemeente te heffen omslag de som van f 4 per H.A. niet te boven mag gaan, evenwel met dien verstande, dat wanneer het ontwerp-reglement op de Waterschappen wet wordt, waardoor de Bannes eveneens het recht verkrijgen een omslagheffing in te voeren op gebouwd en ongebouwd, de omslag met een evenredig percentage wordt verlaagd; 3. de Bannes oordeelen het wenschelijk, dat aan een lid van hun Bestuur een adviseerende stem wordt toe gekend in een eventueel in te stellen Commissie, belast met het wegenonderhoud; 4. de Bannes wenschen een oevreenkomst aan te gaan van 10 jaren; Dit schrijven werd door den raad in zijn vergadering van 5 Juli 1929 besproken. In beginsel werd besloten, het tot de Bannes gericht Er ontstond een drukkende stilte. Zij hinderde Ashe. Hij voelde een wrok jegens Mijnheer Peters in zich opkomen. Waarom kon Mijnheer Peters het hier niet hebben laten voorkomen alsof hij zijn secretaris was? Weliswaar had hij tijdens hun onderhoud in de kantoren van Mainprice, Mainprice Boole eenige bezwaren daartegen opgenoemd, maar die bezwaren waren feite lijk van nul en geener waarde. Hij wou dat hij dit punt bestreden had terwijl het nog tijd was, maar, op het oogenblik waarin zij hun plannen vastlegden, was hij bijna geheel in beslag genomen geweest door het denk beeld dat hij kamerdienaar zou worden. Bij nader inzien leek de geheele toestand veel op een operette. Waarom had hij niet vooruit ingezien dat er verwikkelingen uit moesten voortvloeien? Hij kon aan het gezicht van dien verwenschten huismeester zien dat hij volledige ophel dering verwachtte. Wat zou hij denken als hij niet aan die verwachting voldeed? De man zou waarschijnlijk denken dat hij in de gevangenis gezeten had. Maar komcan, er was niets aan te doen. Was Beach achterdochtig geworden, dan moest hij maar achter dochtig blijven. Gelukkig komt de achterdocht van een huismeester er niet veel op aan. e wenkbrauwen van Mijnheer Beach eischten nog steeds een nadere verklaring, maar Ashe vestigde zijn aandacht op dat gedeelte van de kamer dat niet door Mijnheer Beach ingenomen werd. Hij mocht gehangen worden als hij zich door een paar wenkbrauwen zou laten verleiden zichzelf vast te praten. Hij hield zijn blik halstarrig op het patroon van het behangselpapier gevestigd, dat bestond uit een onbekend soort vogels, die ieder op den tak van een tropischen heester plaats genomen hadden. De stilte werd steeds drukkender. Iemand zou haar spoedig moeten verbreken. En, daar Mijnheer Beach nog altijd de taal der wenkbrauwen sprak en blijkbaar voornemens was daarin te blijven spreken, al moest het den heelen zomer duren, was Ashe degeen die het eerst het woord hernam. Toen hij dien avond in bed het voorval nog eens lag te overdenken, scheen het hem een ingeving des He mels toe, dat het onderwerp van de indigestie van Mijn heer Peters hem te binnengeschoten was, want reeds het aanroeren van de kwaal van dezen alleen, was oor zaak dat de houding van den huismeester als bij too- verslag veranderde. „Ik had het beter kunnen treffen, toen ik een be trekking zocht," zei Ashe. ,Het is u zeker bekend welk een afschuwelijk humeur Mijnheer Peters heeft. Hij lijdt aan dyspepsie." „Dat heeft men mij verteld," antwoordde Mijnheer voorstel in dien zin te wijzigen, dat bij overname der wegen, de daaruit in de toekomst voor de gemeente voortvloeiende kosten tot een bedrag van f 5000 zullen gevonden worden door een heffing ex art. 242 c der Gemeentewet, terwijl de restcerende kosten uit de overige inkomsten zullen worden bestreden. Hierdoor werd in belangrijke mate tegemoetgekomen aan de bezwaren der Bannebesturen, vermits zij zeker heid verkrijgen, dat de omslag per H.A. ongebouwd, het door hen als maximum aangegeven bedrag, niet zal bereiken. In de practijk zal het hierop neerkomen, dat, gezien de door de Bannes verstrekte opgaven van de kosten van onderhoud over de laatste 20, 10 en 5 jaren, de kosten van onderho ud steeds komen ten laste van ongebouwd n gebouwd en dat de kosten der verbe tering uit de gemeentelijke inkomstenbelasting moeten worden gevonden. Voorts verklaarde de raad er geen bezwaren tegen te hebben, dat (met instemming van ons College) een Commissie van bijstand in het leven wordt geroepen, waaraan als deskundigen eén lid van het Bestuur van beide Bannes is toe te voegen, met adsiseerende stem. Het in mindering brengen, als bedoeld in conclusie 2, ontmoette bezwaren, vermits in het bedrag ad f 5000. reeds de door de eigenaren van het gebouwd te betalen bedfagen zijn begrepen, terwijl ook met een 10-jarlge overeenkomst geen genoegen kon worden genomen. Bij missieve van 9 Juli 1929, No. 133, werden de Banne besturen met vorengenoemd besluit in kennis gesteld. Thans is van de Bannes bericht ingekomen, dat de voorstellen zullen worden aangenomen. Op grond van het vorenstaande stellen B. en W. dus voor: 1. de op bijlage dezes onder 1 t.m. 15 genoemde we gen, in eigendom toebehoorende aan de gemeente Bar singerhorn en in onderhoud zijnde bij de Bannes Ha ringhuizen en Barsingerhorn. met ingang van 1 Januari 1930 in onderhoud over te nemen; 2. het z.g. voetpad van Oude Niedorp, eigendom der belanghebbenden, genoemd onder No. 16 der bijlage, thans in onderhoud bij de Banne Haringhuizen, even eens ingaande 1 Januari 1930 in onderhoud over te ne men. 3. in te voeren een heffing ex art. 242c der Gemeente wet tot een maximum van f 5000. 4. een commissie van bijstarid in het leven te roepen, welke ons College kan bijstaan in de zorg voor onder houd enz. der sub 1 en 2 bedoelde wegen; 5. aan die Commissie als deskundigen met advisee rende stem toe te voegen een lid van het Bestuur der Bannes Barsingerhorn en Haringhuizen. De onder 1. genoemde wegen zijn: A. Wegen, in eigendom toebehoorende aan de ge meente Barsingerhorn en in onderhoud bij de Bannes Barsingerhorn en Haringhuizen. 1. Dorpsweg 3224.15 M., 2. Koningsweg 1285 M., 3. Lee- kerweg 1035 M.. 4. Haringhuizen SS0 M5. Muggenbur- gerweg 1453.50 M. (183 M. is voor de helft eigendom der gemeente Schagen), 6. Vennikerweg 1477.50 M., 7. Poeps- kade 410.75 M., 8. Hoogebierenweg 1898 M., 9. Mieldijk Beach. Hij stond een oogenblik te peinzen. „Ook ik," zei hij, „heb aan mijn maag geleden. Ik heb een zwakke maag. Mijn maagwand is niet zooais mijn maagwand behoorde te zijn." „Vertel mij eens alles van uw maagwand," zei Ashe. Eerst een kwartier later werd Mijnheer Beach in zijn mededeelingen door het slaan van de pendule op den schoorsteenmantel gestoord. Hij draaide zich om met een verbazing, die niet vrij van spijt was. „Al zoo laat!" zei hij. „Ik moet mij aan mijn bezig heden begeven. En gij ook, Mijnheer Marson, als ik u opmerkzaam mag maken. Ongetwijfeld zal Mijnheer Peters uw hulp behoeven bij het zich kleeden voor het diner. Als gij de gang volgt, zult gij komen aan de deur, die ons gedeelte van het huis van het andere scheidt. Ik moet u vragen mij te verontschuldigen. Ik moet naar den kelder afdalen." De aanwijzingen volgende, kwam Ashe, na eenige ellen geloopen te hebben, aan een met groen baai be- kleede deur, die, na door hem opengeduwd te zijn, toe gang verleende tot wat hij terecht veronderstelde de groote hal van het kasteel te zijn, een vierkante, ge makkelijk ingerichte ruimte, met divans langs de wan den, en verwarmd door een houtyuur in een kolossale schouw. Rechts, leidde een breede trap naar de boven vertrekken. Maar nu bleek het Ashe, dat de aanwijzingen van Mijnheer Beach onvoldoende geweest waren. De trap zou hem ongetwijfeld brengen naar het gedeelte waar de slaapkamers lagen, maar hoe kon hij zich van de juiste vergewissen zonder aan iedere deur te kloppen en te vragen of dit de kamer van Mijnheer Peters was? Het was te laat om terug te gaan en zijn verder licht bij den huismeester te ontsteken. Deze zou reeds naar den kelder afgedaald zijn om den wijn voor het diner klaar te zetten. Terwijl hij besluiteloos daar stond, werd de deur aan de overzijde van de hal geopend, en een jonge man van zijn eigen leeftijd trad er uit. Door de deur, die een oogenblik geopend bleef, toen de jonge man een vraag beantwoordde van iemand die binnen gebleven scheen te zijn, kon Ashe een glimp opvangen van glazen kasten Zou dat het museum zyn, zijn doel? Het volgende oogenblik werd de deur iets verder geopend, waardoor een gedeelte van een Egyptische mummie zichtbaar werd. Nu had hij zekerheid. Het schoot Ashe bliksemsnel door het hoofd dat hoe spoediger hij in het museum een onderzoek naar de scarabee van Mijnheer Peters instelde, hoe beter. Hij besloot Beach te vragen hem daar eens hegn te brengen zoo gauw hij tijd had. Wordt vervolgd,

Schager Courant | 1929 | | pagina 1