Schager Courant <yp|> Raad Heerhugowaard. ANNA PAUL0WNA. WIERINGEN. LANGEND1JK, CALLANTS00G. ZIJPE. HARENKARSPEL. Tweede Blad. SCHAGER IJZERHANDEL Ingezonden Stukken. Uit onze omgeving. Zaterdag 7 September 1929. 72ste Jaargang. No. 8524 EEN UITGAVE INEENS, EEN LEVENSLANG GENOT. L. VAN RIJSWIJK. Vergadering van den raad op Donderdag 5 Augustus, des namiddags 3 uur. Met kennisgeving afwezig wethouder Wijnker. Voorzitter-secretaris burgemeester Van Slooten. Na opening der vergadering lezing der zeer uitge breide notulen der vorige vergadering; zonder op- of aanmerking werden deze goedgekeurd. Verslagen. Ingekomen is het jaarverslag van het Prov. Water leidingbedrijf; idem van de comm. ter bestrijding van de malaria; idem van de vereeniging ter bevordering van het vakonderwijs in West-Friesland. Volgens het oordeel van den Voorzitter bevatten deze verslagen veel belangrijks; ze werden ter beschikking van de raadsleden gesteld. Kasverificatie. Bij de gehouden kasopname bij den gemeente-ontvan ger bleek in kas te zijn f 4808.64%; bij den administra teur van het G.E.B. f 6601.80%. Bij beiden was alles in goede orde bevonden. Dankbetuigingen Voor kennisgeving werd aangenomen een dankbetui ging van mej. van de Pal, voor toeslag op haar salaris, eveneens van den heer J. Beers, administrateur van het G.E.B. voor de verbeterde salarisregeling. Circulaire wratziekte. Een schrijven van de algem. vereen, voor bloembol lencultuur te Haarlem met betrekking tot de wratziekte by aardappelen, werd aangehouden tot na de behande ling der punten van de agenda- Verzoek om eelctrisch licht. Door eenige bewoners van de Berkmeer wordt ver zocht aangesloten te worden aan het electrisch net. Door den voorz. werd dit verzoek toegelicht. Hieruit bleek, dat door B. en W. en de comm. van bijstand een nader onderzoek gewenscht werd geacht, aangezien ge oordeeld, werd, dat deze aansluiting bij lange niet ren dabel zou zijn. Besloten werd door den administratuer een onderzoek te doen instellen naar de aanlegkosten. Mede was een verzoek ingekomen van J. Vader aan den Boterweg, om aansluiting. Ook dit werd aangehou den voor nadere gegevens. Hiermee waren de ingekomen stukken afgehandeld. Rapport rekening 1928. Door den heer P. Borst werd namens de comm. van onderzoek rapport uitgebracht met betrekking tot de rekening over 1928. Medegedeeld werd, dat de rekening met de bescheiden was vergeleken, en alles in orde was bevonden, zoodat de commissie adviseerde de rekening goed te keuren. De Voorzitter gaf nog eens de totaalcijfers van ont vangsten en uitgaven, respectievelijk f 151768.55% en f 139329.31%, alzoo een batig saldo groot f 12439.22. De kapitaaldienst wees een batig saldo aan van f 502.11. De rekening werd goedgekeurd, de commissie ontving den dank der vergadering bij monde van den Voorzitter. Begrooting 1930. Vervolgens werd aangeboden de begrooting voor 1930. Hierbij gaf de Voorzitter eenige toelichting waaruit bleek, dat het ditmaal moeilijk was geweest een behoor lijk sluitende begrooting op te maken; in vooruitzicht werd gesteld dat de gemeentelijke inkomstenbelasting het volgend jaar wel iets verhoogd zal moeten worden. Mede werd eenige toelichting verstrekt ten aanzien der begrooting voor het G.E.B,, waarna werd overgegaan tot stemming voor de samenstelling der comm. van on derzoek voor deze begrootingen. Aangewezen werden de heeren P. Kostelijk, P. Tromp en K. van Langen, die allen de benoeming verklaarden aan te nemen. Door den heer Kostelijk werd nog gevraagd, hoe B. en W. zich de verhooging der gem. inkomstenbelasting voorstelden, waarop de Voorzitter, antwoordde, dat in het voorjaar van 1930 het percentage vastgesteld zal moeten worden; voorts zegt de Voorzitter nog, dat met het oog op de in 1931 van kracht' wordende regeling tus- schen rijk- en gemeentefinanciën, die nieuwe heffing glechts zal loopen over 8 maanden. Door den heer Kostelijk werd mede nog gewezen op den sterken achteruitgang der gemeentefinantiën, waar omtrent door den Voorzitter nadere toelichting werd verstrekt Tevens werd er nog op gewezen, dat bij het opmaken van deze begrooting ten deele rekening gehouden is met de voorstellen, welke van Ged. Staten te wachten zijn, inzake de salarissen van burgemeester, secretaris en gemeenteontvanger. Met het oog op de onzekerheid hebben B. en W. het wenschelijk geacht den post voor onvoorzien wat ruim te nemen. Aansluiting electrisch net. Naar aanleiding van het ter vorige zitting reeds be sproken verzoek van J. Appel tot aansluiting aan het electrisch net, is een nader onderzoek ingesteld, waar bij is gebleken, dat de kosten van aanleg zullen bedra gen f 646.80, waartegenover zou komen te staan een opbrengst van f 78; de uitgaven eischen echter een mi nimum opbrengst van f 82. Nu wordt door Appel wel toegezegd een extra bijdrage van f 18 per jaar, doch B. en W. alsmede de comm. van Bijstand achten het beter aan Appel voor te stellen een minimum opbrengst van f 82 per jaar te garandeeren. Door den heer Tromp wordt nog nader toegelicht, dat deze regeling billijker, doch tevens zekerder ls. De raad ging met het voorstel accoord. Verzoek straatverlichting. Mede kwam nu in behandeling het verzoek om straat verlichting aan den Oostdijk. De Voorzitter deelde mede, dat de kosten van aanleg zouden bedragen f 363, waarbij dan nog zou komen het stroomverbruik. De comm. van Bijstand had geen vrij heid kunnen vinden om op dit verzoek gunstig te ad- viseeren. B. en W. gaan met advies volkomen accoord Aangezien er geen palen zijn, waaraan de lichtarmen bevestigd zouden kunnen worden, wordt de aanleg ta melijk duur. Door den heer van der Oord werd de meening ge opperd, dat langs dit dijkgedeelte vrij wat en toenemend verkeer is in de richting Medemblik, waarom spr. er wel voor gevoelt daar straatverlichting aan te brengen. Deze meening werd door anderen bestreden; zoo werd er door den heer Kostelijk op gewezen, dat met het toestaan van dit verzoek men zich begeeft op geheel nieuw terrein; er zou op gerekend moeten worden, dat van andere ringdijkbewoners een gelijk verzoek inge diend zou worden. Spr. acht het verkeer daar al zeer gering en verklaart zich geheel te kunnen vereenigen met het advies der comm. van Bijstand. Door den heer Tromp werd nog nader toegelicht, dat dit dijkgedeelte toch al niet rendabel is voor het bedrijf en dit zou door het toestaan van het verzoek nog erger worden. Bovendien vraagt Spr. zich af of het gevaar voor auto's en rijwielen niet zou vergrooten, gezien het groote aantal bochten, waardoor men gemakkelijk mis- lied zou kunnen worden. In elk geval, zoo merkte de heer Kostelijk nog op, zou op een bepaald gevaarlijk punt een lantaarn geplaatst kunnen worden, indien dit nog bleek, en zooals ook is geschied bij de Roskambrug. Nadat dit debat nog wat is voortgezet, werd met al- gemeene stemmen het advies der commissie van Bij stand aanvaard. Leeningen. In gevolge het toestaan van gelden aan het school bestuur der parochie van Sint Jozef voor het bijbouwen van twee lokalen en een vertrek voor het personeel en den schoolarts, stellen B. en W. voor een leening aan te gaan van f 25000 tegen hoogstens 5 pet. en af te los sen in 30 jaren en wel de eerste 14 jaren tellkens f 800 en de 16 volgende jaren telkens f 900. Na eenige bespreking ging de raad accoord met dit voorstel. Voorts werd door B. en W. voorgesteld ter dekking der kosten van aanschaffing der motorbrandspuit een leening aan te gaan van f 4750; af te lossen in 10 jaar. Ook hiermee ging de raad accoord, terwijl aan B. en W. werd opgedragen de leeningen zoo voordeelig mo gelijk te sluiten. Versiering Raadhuis bü het Derde Eeuw feest. Naar aanleiding van het voornemen om bij de vie ring van het Derde Eeuwfeest het raadhuis te versieren was door den Voorzitter informatie ingewonnen om trent een plan en de kosten daarvan. Het plan kwam ter tafel, doch de hooge kosten n.1. f 670 schrokken af. Uit de discussie bleek, dat men algemeen dit bedrag voor het gestelde doel veel te hoog vond. Na breedvoerige bespreking werd besloten hiervoor te beschikken een bedrag van f 300. Een plan zal wor den ontworpen hetwelk dan aan de raadsleden zal wor den voorgelegd. Naar aanleiding van een vraag van den heer Pool of die versiering niet door eigen personeel uitgevoerd zou kunnen worden, werd door den Voorzitter opge merkt, dat men voor zooiets ook weer derzake kundigen moet hebben; wellicht zou het in de kosten wel wat schelen, indien hulp van ons personeel werd toegezegd. Voor den zooveelsten keer plaatsing voor woonwagens. Naar aanleiding van een besluit der vorige raadszit ting hebben B. en W. een onderzoek ingesteld met be trekking tot een staanplaats voor woonwagens. De Voorzitter moet zich bepalen tot het doen van eenige mededeelingen, aangezien B en W. nog niet met een bepaald voorstel ter tafel komen. De plaaats aan den Hondenweg, nu reeds vaak als staanplaats be schouwd, zou met niet veel kosten wel behoorlijk in te richten zijn, hetgeen door den Voorzitter in hoofd trekken wordt geschetst. Ook aan de Draal is wel een gelegenheid te maken, doch hiervoor schijnt het polder bestuur niet veel te gevoelen. Door den heer K. van Langen wordt gewezen op den Huijgendijk. De heer Kroon oordeelde dat men aan den Honden- weg met afrastering alleen niet toe kan; beter zou het zijn het terrein door een schutting te scheiden van den openbaren weg. Tevens oordeelt spr. het gewenscht daar dan het bestaande overpad te verlengen. Op deze manier zou het nog al vrij duur uitkomen, waarom het wellicht beter was aan den Huygendijk. Ook werd door spr. nog gewezen op een terrein aan den Oostzijde. Bij het voortgezette debat kregen we een herhaling van hetgeen reeds vaker werd beleefd, allerlei meenin gen kwamen naar voren. Eindelijk oordeelde men toch algemeen, dat de Hondenweg nog de beste plaats is, mits het dan behoorlijk wordt ingericht en behoorlijk afgescheiden van den openbaren weg. Aan B. en W. werd opgedragen een plan te doen ont werpen. Het ventverbod. Bij de discussie over een staanplaats voor woonwa gens, werd mede gewezen op het eenmaal ingevoerde ventverbod, hetwelk volgens den heer Kroon hoege naamd niet wordt gehandhaafd. Door den Voorzitter werd opgemerkt, dat door hem al zeer weinig vergunningen worden verstrekt, doch de burgers verzuimen om naar het bewijs van vergunning te vragen en de politie kan niet overal tegelijk zijn. De wratziekte. Naar aanleiding der circulaire over het gevaar van een eventueel voorkomen van wratziekte is door B. en W. een verordening ontworpen, waarin verboden wordt bepaalde aardappelvarieteiten te verbouwen, doch de raad dient uit te maken of de invoering van een dus danige verordening gewenscht is. Door den heer Tromp wordt hiervoor met kracht ge pleit, evenals door den heer Kostelijk, te meer daar het voor deze omgeving in hoofdzaak zal gaan om de bra- vo's; de andere drie genoemde: kampioen, de wet, en bintje, worden hier vrijwel niet verbouwd. De bravo is een product, waarvan de heer Kostelijk meent te mogen beweren, dat de verdwijning daarvan niet als een verlies moet worden beschouwd. Beide heeren achten in dezen de medewerking der tuinbouworganisaties gewenscht, terwijl er niet aan getwijfeld wordt of deze zal ten volle worden verkregen. Hoewel anderen deze meening deelen, achten die toch controle beslist noodzakelijk, uitgeoefend dan door des kundigen, waarvoor de gemeente zich dan maar een geldelijk offer moet getroosten. Na zeer langdurige discussie wordt een verordening vastgesteld, waarin de teelt van genoemde aardappel varieteiten verboden wordt. Gasv oorzieni ng. De heer Kostelijk heeft een vraag ingediend, welke resultaten het onderzoek naar gaslevering heeft opge leverd. Door den Voorzitter wordt meegedeeld, dat geïnfor meerd is bij het bestuur der gasfabriek te Noordschar- woude. Naar aanleiding hiervan zijn van het te betrek ken deel der gemeente het aantal huizen en het aantal bewoners daarvan verstrekt. Tot heden echter is nog geen nader antwoord ontvangen. Na eenige bespreking werd besloten op spoedig ant- oword aan te dringen. Blijft dit wat lang uit, dan zuilen elders informaties worden ingewonnen. Algemeen is men van oordeel, dat men goede gege vens dient te hebben vóór den burgers gevraagd wordt of ze gasverbruikers willen worden. Mede was door den heer Kostelijk nog gevraagd, of er iets gedaan wordt naar aanleiding van het optreden van alastrim in sommige deelen van ons land. De Voorzitter heeft hierover gesproken met Dr. Spie- rings. Deze meende goed te doen de kostelooze inenting voor kinderen te verrichten wanneer het weer wat koe ler is geworden. Als dan zou ook aan volwassenen de gelegenheid kunnen worden gegeven tot kostelooze In enting. Hierna sluiting. HOOGWOUD, 5 September 1929. M. de R., Beleefd verzoek ik plaatsing van het onderstaande, waarvoor bij voorbaat mijn dank. In het verslag van de vergadering, betreffende da schoolkwestie te Aartswoud, las ik aan het slot: „Het Raadslid Bossen, dat hoewel uitgenoodigd, schitterde door afwezigheid". Of ik op dien avond schitterde, is mij onbekend, wel weet ik echter, dat die schitering dan niet veroorzaakt werd door een uitnoodiging aan mijn adres, om boven bedoelde vergadering te bezoeken, want een dergelijke uitnoodiging is mij niet gezonden. Doch de heer Jb. Louw, secr. der Oudercommissie, heeft mij onder getuigen beloofd, deze fout te herstei len, maar tot nog toe heb ik er nog niets van bemerkt. Zoodoende komt nu pas een tegenbericht. Wat mij persoonlijk betreft, sta ik gaarne de com missie van actie in een openbare raadsvergadering te woord. Hoogachtend, Uw dw. P. BOSSEN. Door den aannemer A. A. Schouten moet een woning gebouwd worden voor den heer L. van Wachendorf van Rijn, alsmede een voor den heer Te Bück en 4 wonin gen voor den heer G. Smit. Voor de morgen Zondag op het sportterrein te Kleine- sluis te houden athletielcwedstrijden bestaat een zeer groote belangstelling. Ongeveer 180 deelnemers staan in geschreven, waarvan 100 groote, verdeeld in 58 heeren en 42 dames hebben plus 80 adspiranten. Het chronologisch overzicht luidt als volgt: 1.30 uur: Serie's 60 M. Jongens, hoogspringen dames, speerwerpen dames. 1.50 uur: Serie's 50 M Meisjes, 4 X 100 M. Estafette heeren, speerwerpen dames. 2.10 uur: Hink-stap-sprong, nieuwelingen, heeren se rie's 80 M. (nieuwelingen) dames. 2.30 uur: Serie's 100 M. (nieuwelingen) heeren, halve beslissing 60 M. jongens, driesprong dames. 2.50 uur: halve beslissing 50 M. meisjes, hoogspringen heeren. 3.10 uur: Hoogspringen jongens, verspringen meisjes, halve beslissing 80 M. dames. 3.30 uur: Serie's 400 M heeren, serie's 800 M. heeren. 3.50 uur: verspringen (nieuwelingen) dames finale 60 M. jongens. 4.10 uur: Finale 50 M. meisjes, halve beslissing 100 M. heeren. 4.30 uur: Finale 80 M, dames, finale 400 M. heeren. 4.50 uur: 3000 M. heeren, finale 100 M. heeren, 4 X 80 M. estafette dames. Voor de wedstrijden zijn de volgende inschrijvingen: 60 M. hardloopen jongens, 39 deelnemers; Hoogsprin gen met aanloop dames kampioenschap, 9 deelneem stersspeerwerpen heeren, 9 deelenemers, 50 meter hardloopen meisjes, 30 deelneemsters; 4 keer 100 meter estafette heeren (wisselprijs) 6 ver- eenigingen; Speerwerpen dames, kampioenschap, 7 deel neemsters; Hink-stap-sprong heeren, nieuwelingen, 17 deelnemers; 80 M. hardloopen dames, nieuwelingen, 28 deelneemsters; 100 meter hardloopen heeren, nieuwe lingen, 33 deelnemers; Driesprong dames, 8 deelneems ters; Hoogspringen met aanloop heeren kampioenschap 13 deelnemers; Hoogspringen met aanloop, jongens, 25 deelnemers; Verspringen met aanloop meisjes, 24 deel neemsters; 400 meter hardloopen heeren, kampioen schap, 10 deelnemers; 800 meter hardloopen heeren, 7 deelnemers; Verspringen met aanloop dames, nieuwe lingen, 30 deelneemsters; 3000 meter hardloopen heeren 3 deelnemers; 4 keer 100 meter estafette dames, wissel- prijs. 7 vereenigingen. Zoo men uit bovenstaande ziet, een uitgebreid pro gramma, en is een gang naar het sportterrein zeer ze ker de moeite waard. De wedstrijden beginnen des mid dags half twee nieuwe tijd, en zijn te ruim 5 uur afge- loopen, waarna de prijzen worden uitgereikt en het onvermijdelijke bal begint. BREEZAND. Was het voor enkele jarenterug een ongekende prijs toen de heer Tiel de plaats Cérès aan de Zandvaart en Verlengde Kleiweg verkocht voor f 40.000 de 10 H.A., dat is 4000 gld. per H.A., naar we vernemen is thans die zelfde plaats vekocht voor 12.000 gld. per H.A. of 120.000. De bedoeling moet zijn om de geheele 10 H.A. klaar te maken voor bouwterrein, straten er door te leggen en huizen te bouwen. Het is op deze manir wel een radicale oplossing van het woningvraagstuk en naar het ons toeschijnt zeker een gunstig gekozen plaats. Tijdens de onweersbui welke zich van Dinsdag op Woensdagnacht boven onze gemeente ontlastte viel. naar gecontroleerd, 2% L. regenwater op 1 vierkante meter oppervlakte. LANGENDIJK. Het lang begeerde fiets- en looppad, dat de verbin ding zal moeten vormen tusschen Koedijk en St. Pan- cras en alzoo ook voor vele Langendijkers van betee- kenis zou worden, daar die nu dicht bij Alkmaar langs Koedijk en Bergen moeten bereiken, Iaat nog maar steeds op zich wachten. Alles was zoo prachtig voor elkaar: de L.G.C. verleende f 4000, de bannebestu- ren te St. Pancras en Koedijk droegen een flinke som bij, terwijl de overige kosten door beide gemeenten in verhouding tot het zielental zouden worden gedra gen. Nu het er echter op aankomt, ieders deel van het onkostenonderhoud te dragen, is er geen overeen stemming. Koedijk wil slechts het onderhoud op zich nemen voor het gedeelte, dat op zijn gebied ligt, St. Pancras wil deze ook in verhouding tot het zielental verdeelen. We hopen dat spoedig een oplossing zal zijn ge vonden, daar het hier groote belangen geldt. ZUIDSCHARWOUDE. De Coop. Verbruiksvereeniging alhier, die tot nu toe alleen brood en kruidenierswaren in haar zaak verkocht, heeft gisteren ook een afdeeling manufactu ren en mode-artikelen geopend. LANGENDIJK. We vernemen, dat ook hier enkele bollenkweekers in de voorveilingen bollen hadden verkocht, om ze thans te leveren. Onder hen zijn er die zeer weinig hebben geteeld, en toch moeten leveren. Van force majeure is hier geen sprake. De betrokken personen waren in de gelegenheid, een schikking te treffen, door een bepaalde afkoopsom te betalen. Sommigen voldeden daaraan, andéren weigerden. Thans hebben deze een schrijven ontvangen, waarbij zij eenvoudig worden gedebiteerd voor een bedrag, zijnde de aan koopsom van de te kort geleverde bollen. We vernemen, dat uit de Balans en Verlies en Winstrekening van de N.V. Hotel en Restaurant Con- cordia te Noordschanvoude blijkt, dat ook over het af- geloopen boekjaar geen dividend zal worden uitge keerd. Alhier zal een cursus in de behandeling en de kennis van kamerplanten worden gehouden. De be langstelling er voor is groot. NOORDSCHARWOUDE. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer P. Goudsblom, is als onderwijzer werkzaam gesteld aan de Nuts- school te Eindhoven. ZUIDSCHARWOUDE. De vele motorschippers die hier de Voorburggracht doorvaren, zien nog maar steeds vergeefs uit naar de uitdieping van dit drukke vaarwater. Het bannebe- stuur verzaakt hier grovelijk zijn plicht, daar het heeft te zorgen -voor het op diepte houden van dé vaart. Een stevig adres aan Geel. Staten ware hier zeer zeker op hun plaats. LANGENDIJK. De veiling van plantgoed en leverbare bloembollen, gisterenmorgen in het veilinggebouw der L.G.C. ge houden, trok weer heel wat belangstelling. Besteed werden de volgende prijzen voor leverbare hollen; Clara Butt f3.30f 4.50; Pride of Haarlem f3.00; Cramoisi Brillant f 2.70— f 4.—William Copland 13.30 tot f3.90; Prosepinc f 6.G0; Flamingo f5.—; E.V.T. Fredcrik Moore f5.Murillo f2.90; alles per 100 stuks. Plantgoed: E.V.T. la Reine f0.75 tot fl; E.L.T. Gou den Kroon f 0.35; E.L.T. Inglcscombe Pink f0.50; D.T. Vuurbaak f2.20; E.L.T. Gesmariane Spathulata f0.75; E.L.T. Clara Butt f0.75; D.T. Murillo fO.SO—f 1.10; E.L.T. Oranje King fO.90; Dw. William Copland f 1.10 tot fl.20; William Copland f 1.65; Dw. Pride of Haar lem f0.50f 0.90; Bartigon 0.90f 1.05; Farnecombe Sanders f 0.70—f 0.85; E.L.T. Inglescouibe Ycllow 10.80 tot f 0.95; Darw. Centinaire f0.30; Darw. Sieraad van Flora f 0.25; E.V.T. Prosperritty f 1.00; E.V.T. Kardi naalshoed f0.65; Darw. Euterpe f0.30; E.V.T. Cra moisi Brillant f0.50; D.T. Peach Blossom f 2.50f2.f0; D.T. Mr. v. d. Hoef f 2.(30f2.80; Baron de La Tonnage f 0.85; Theeroos f 1.30; Darw. Zwanenburg f 0.S5. Aangevoerd waren 33620 stuks leverbare en onge veer 16000 K.G. plantgoed; dit laatste werd per K.G. ge veild. Politie. Verloren: een zilveren beurs, inhoudende f 5.50. Terug te bezorgen ter secretarie. Het bericht over de bioscoopvoorstelling bij den heer Koning alhier, moet in zooverre verbeterd, dat het niet was de Wieringer Bioscoop, maar de Bioscooponderne ming van den heer A. van Loenen te Warmenhuizen. De heer E. Smit, hoofd der Openbare Lagere schooi alhier komt als no. 2 voor op de voordracht voor Hoofd der O.L.S. No. 9 te Den Helder. GEMEENTE CALLANTSOOG. Ingeschreven gedurende de maand Augustus 1929. Geboren: Jannetje, dochter van Cornelis Jacobus Jimmink en Maartje Delver. Engelbertus, zoon van Adri- aan Hardebol en Gerritje van Leeuwen. Pieter, zoon van Jan Tromp en Trijntje Bakker., Overleden: Petrus Wilhelmus, zoon van Petrus Jaco bus Strooper en Neeltje Filmis. Getrouwd: Geene. Ondertrouwd: Sijtske Veenstra, oud 21 jaar cn Bouwen van Twuijver, oud 24 jaar. BURGERBRUG. Door den heer Langedijk is er voor gezorgd, dat er ter gelegenheid van de kermis iets schitterends ten tooneele zal worden gebracht. De tooneelvereeniging ..De Maskerspelers" van Bergen komt n.1. met „Phyllis". een comedie-spel. Daten de verschillende receencies van re- centen datum reeds voldoende bewijs zijn, dat de Ber- genaren enorm succes oogstten met dit blijspel en tevens een aansporing voor onze burgers om met „Bregger- kermis" present te zijn, om alsdan van harte te kunnen genieten. Zie verder komende advertenties. BURGERBRUG. Bij onderhandschen verkoop is de broodbakkerij van den heer D. de Boer alhier in eigendom overgegaan aan den heer P. Nap van Groot-Schermer. ST. MAARTENSVLOTBRUG. Naar ons werd medegedeeld is het maki>n van een bollenschuur met broeikast alhier voor rekening van den her J. Zwart te Anna Paulowna opgedragen aan den heer P. G. Veuger. ZIJPE. De voordracht voor de benoeming van een onderwij zeres aan de O. L. school te 't Zand. vacature A. Reijers, is samengesteld als volgt: 1. L. J. Bückman te 't Zand; 2. R. de la Court te Den Helder; 3. C. Roskam te Den Helder. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 4 tot en met 6 September 1929. Geboren: Dirk, zoon van Martinus van Dompselaar en van Jannetta Hendrica Geertruida Lips. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Geene. Overleden: Geene. DIRKSHORN. Van de gelegenheid tot kostelooze inenting in de openbare school alhier werd Donderdagmoi-gen een zeer druk gebruik gemaakt. Ruim 200 vaccinaties had den plaats, terwijl nog, bij gebrek aan tijd, verscheidene personen moesten worden afgewezen. Te Waarland en Kerkbuurt werden gezamenlijk ook nog Circa 200 personen ingeent. Waarschijnlijk zal de volgende week opnieu.w de gele genheid worden opengesteld. DIRKSHORN. Donderdagavond heerschte alhier een gezellige drukte De heer Schoorl, eere-lid van de Muziekvereeniging „Onder Ons", was met zijn auto naar St. Maarten ge reden, ten einde den directeur der vereeniging, den heer A. P. Blaauw met familie af te halen. Aan den ingang van Dirkshorn wachtten de leden van „Onder Ons" gewapend met hun instrumenten, hun directeur op Onder vroolijke toonen van een marsch ging het toen door het dorp naar de muziektent in den tuin van den heer T. IJff. Door de veelkleurige bloemen op de ta fels zag de tuin er allergezelligst uit. Hier werd onder leiding van den waarnemenden di recteur, den heer S. v. d. Oord, de marsch „Onder Ons" gespeeld, aangehoord door een zeer talrijk opgekomen publiek. Daarna nam de Voorzitter der vereeniging, de heer J. Smit, het woord. Hij heette den directeur en het publiek hartelijk wel kom en deelde mede, dat de leden naar aanleiding van het succes, behaald op het concours te IJmuiden, hun directeur een openlijke hulde wilden brengen. Dat „On der Ons" op het peil is gekomen, waarop de vereeniging thans staat, en dat zij dit eervolle standpunt ook weet te handhaven. Is voor het grootste deel te danken aan de uitnemende leiding van den heer Blaauw. Namens de leden dankt Voorzitter den directeur daar hartelijk voor, en spreekt daarbij den wensch uit, dat de heer Blaauw nog vele jaren zijn functie zal beklee- den. Als zichtbaar blijk van waardeering biedt hij den directeur een Photographie van het Muziekcorps aan,

Schager Courant | 1929 | | pagina 5