==3 SPORT VAN ZONDAG ANNA PAULOWNA. ZIJPE. WINKEL. KOEGRAS. HARENKARSPEL. WIERINGEN. BARSINGERHORN. NI YE NIED0RP. LANGENDIJK. Onze plaatsgenooten de gebroeders Jan en Joh. Pen- nekamp, hebben zich j.1. Zondag In den „Zesstedenloop" welke in de Zaanstreek werd gehouden, kranig ver weerd. De loop ging van Assendelft via Krommenie en .Vormerveer naar Zaandam. Afstand 14.5 K.M. De ge broeders Pennekamp, die het geheele parcourt samen liepen,eindigden als 6e en 7e in een tijd van ruim 53 minuten. Er verschenen 130 loopers aan den start. Openbare vergadering van den raad der Gemeente Anna Paulowna, op Vrijdag, 20 September 1929, des na middags te 3 uur ten raadhuize. Punten van behandeling: 1. Notulen. 2. Mededeellngen. a. de suppl. begrootingen vastgesteld in de verga- dering van 12 Juni en 16 Juli j.1. zijn door Ged. Staten goedgekeurd bij hun besluit van 28 Augus tus j.1. no. 93. 3. Verzoek van J. Wijma om ontheffing van zijn aan slag in het schoolgeld. 4. Verzoek van C. Nieuwenhuizen om een voorschot ingev. de Landarbeiderswet. Verzoek van A. Kramer om eervol ontslag als hoofd der o. 1. school I. 6. Benoeming onderwijzeres aan de o. 1. school 3U en onderwijzer aan de o. 1. school I. De hiervoor opgemaakte voordrachten luiden resp. als volgt: 1. Mej. A. Diepengrond te Amsterdam; 2. Mej. C. M. H. Groen te Medemblik; 3. Mej. P. Landman te Den Helder. 1. de heer H. H. Corne- lissen te Wierlngerwaard; 2. de heer J. H. Eden te Wieringen; 3. de heer R. Brouwer te Corredijk. 7. Voorstel tot het aankoopen van de boerderij „Ce- res", groot 10.43.78 H.A. voor den prijs van f 1.20 per M2., het aangaan van een geldleening hiervoor en voor de stichting van een R.K. school, zoomede om een en ander bij suppl. begrooting te regelen. 8. Vaststelling van de gemeentebegrooting voor 1930. 9. Rondvraag, Door den heer G. Nieuwenhuizen alhier, is een aan vraag ingediend ingevolge de landarbeiderswet, ter bekoming van een plaatsje. —4 Aan den heer J. Mosch, timmerman te Breezand, is door B. en W. vergunning verleend ingevolge de Hinderwet, tot het plaatsen van drie electromotoren in zijn werkplaats. Politie. Verloren: Een handtaschje met inhoud. Gevonden: een rijwielplaatje. BREEZAND. Voor rekening van den heer J. P. Leijen zal naast zijn woning aan den Zwarteweg, een garage wordken gebouwd. De heer P. Tuin, aannemer te Zijpe, is met den bouw belast. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Anna Jacoba, dochter van G. A. van Teu- lingen en van M. Herman. Ondertrouwd en getrouwd: Geene. Overleden: Dirkje Keppel, oud 71 jaar, weduwe van Jan Blaauboer. Loop der bevolking van 1 tot 15 September. Ingekomm: Mej. T. van der Meer uit Achtkarspe- len; H. A. J. Koot uit Lisse; Mej. A. J. de Snaijer uit Den Helder; mej. M. Herman uit Barsingerhorn; H. J. A. Rooakkers en gezin uit Wassenaar; mej. J. P. Klerk uit Alkmaar; mej. IJ. de Smidt uit Scha gen; mej. J. C. van der Hoeven uit Den Helder; L. de Groot en gezin uit Spanbroek. Vertrokken: J. C. Vorstman naar Haarlem; J. C. Bruinsma naar Medemblik; J. van der Molen en ge zin naar Haarlem; mej. M. C. Koorn-van der Oord naar Zijpe; J. P. Voorthuijzen en gezin naar Wie- ringen; A. Oving naar Burger; H. M. ten Brink naar Hilversum en mej. D. Mallee-Smit naar Den Helder. SCHAGERBRUG. Maandagmiddag, na afloop van de vanwege de afd. „Zijpe e. o." van de Holl. Mij. van Landbouw gehouden landbouwtentoonstelling, werd onder begunstiging van mooi zomerweer, een demonstratie gehouden door de rijvereeniging „West Friesland" gevestigd te St. Maar tensbrug, onder leiding van den instructeur C. Aarsen te Oudesluis. Een talrijk publiek was op het terrein aanwezig. De verschillende nummers, als caroussel-rq- den, springconcours, patrouille-springen enz., werden op verdienstelijke wijze uitgevoerd. In het nummer spring-concours werden de prijzen als volgt toegekend: le prijs D. de Graaf met „Corrie"; 2e prijs A. Barten met „Catrien", 3e prijs M. Eriks met „Lenie", 4e prijs P. Burger met „Letha". De jury bestond uitd e heeren P, de Boer, D. Jonge- jans en K. Zijp. PETTEN. We vernemen, dat Het Petten's Tooneelgezelschap de komende kermis voor het voetlicht zal brengen hst be kende Indische blijspel „Suikerfreule" door Henri van Wevmeslterken. De heer J. de Jong alhier, is in Den Haag ge slaagd voor het examen ter verkrijging van het politie-diploma vanwege den Alg. Ned. Politiebond. Zaterdagavond gaf Winkel's Harmonie een con cert in de muziektent, staande in den tuin van den 'heer R. Laan. Begunstigd door prachtig avond weer, waren verscheidenen naar den tuin gelokt, om van de muziek te genieten. Door een belangstellend lid was de muziektent met dahlia's opgesierd. Als steeds was hetgeen Winkel's Harmonie bracht af, en met belangstelling werden de inderdaad goed •uitgevoerde nummers gevolgd. In de pauze sprak de voorzitter der vereeniging eenige waardeerende woorden tot den directeur, den heer P. Pranger, die de vereeniging had weten te brengen op hoog peil en onder wiens leiding ook deze zomer bij enkele concoursen lauweren waren geoogst. Als blijk van erkentelijkheid biedt de ver eeniging haar directeur een bloemenhulde aan. Daarna werd op gelijke verdienstelijke wijze het tweede deel van het programma afgewerkt, en ver klonken de tonen in den stillen avond en deden vele luisteraars ook buiten den tuin genieten. Onze plaatsgenoot, de heer G. J. van Leersum Jr., is naar men ons mededeelt, verbonden aan het nieu we tooneelgezelschap onder leiding van Caroline van Dommelen. De heer Maloïtz, de bekende groote telepaath, waar van we In de laatste dagen meermalen hebben kunnen lezen, en van de bewondering zijner prestaties hebben hooren getuigen, was Zondag j.1. hier ter plaatse, om hier te doen zien zijn gavea Voor velen is het geen vreemdelingen, acht Jaar geleden was de heer Maloxtz hier ook, en zij die zich dit nog herinneren, hadden hun verwachting hoog gespannen. Uit de ingezetenon had zich bereids een commissie gevormd, om een op dracht samen te stellen voor de te geven auto-seance, en de firma Keetman stelde daarvoor belangeloos ten auto beschikbaar. De opdracht ging vanaf het café Laan, naar den winkel van den heer Otjes, vandaar moest een ansicht uit een standaard worden genomen en bezorgd worden bij den heer P. Beers. Vandaar bij den heer Kasten 5 sigaren merk Willem II uit een kistje nemen en ln een zakje doen en medenemen. Van deze sigaren één brengen in huis bq den heer C. Amcls tegelijk van een op tafel staand rookstel een doosje lucifers medenemen, dat deponeeren bij den heer K. Kee3ter, daarna in de woning van den heer De Ridder een bepaalde courant uit de brievenhanger nemen en deze in de auto deponeeren, vervolgens uit het kantoor in 't zelfde huis een courant nemen met als inhoud een strooibiljet Maloïtz medenemen en in het Weeshuis be zorgen, een wandeling door den tuin van den her Van Leersum en daarna de courant bezorgen bij den heer Jb. Spaans. Verder de nog in zijn bezit zijnde 4 sigaren bezorgen in het café van den heer W. Fijnheer en wol op twee tafeltjes elk 2 sigaren. Vandaar een kaart brengen bij den heer P. Schaap, welke kaart was ge borgen in den tasch van het rechtervoorportier, Bq den heer W. Keetman een bouquet wegnemen, dat op een tuintafeltje stond, dan bij den Burgemeester een kaart bezorgen, welke geborgen was in den tasch van het linkervoorportier en eindelijk terug naar de plaats van afrit, met de bloemen in de hand. Het spreekt van zelf, dat dit alles gepaard ging met voortdurend in- en uitstappen. Teruggekeerd bij den heer Laan, waar een groote schare volgelingen mede aanwezig was, werd de verzegelde opdracht geopend en voorgelezen en het bleek, dat de wijze van uitvoering zeer correct was ge weest. Voor deze prachtprestatie werd de heer Maloïtz hartelijk toegejuicht en door de commissie gelukge- wenscht. 's Avonds werd binnenshuis de seance voortgezet en staaltjes gegeven van de suggestieve kracht welke er van den heer Maloïtz uitgaat, zoo o.a. bij de eerste massa-suggestie, bleven er al een viertal personen ziften, die hun handen niet meer konden losmaken. Deze per sonen waren geheel onderworpen aan den wil van Ma loïtz. Uit het publiek werden verschillende ingewikkelde opdrachten gegeven, en tot aller verbazing correct uitge voerd. Bij een opdracht, zingende door hem uitgevoerd, leerden we hem ook kennen en waardeeren als zanger. Een ingewikkelde opdracht werd daarna door hem uitgevoerd, zonder zijn geleider vast te houden. De heer Maloïtz heeft velen, zoo niet allen, verbaasd doen staan en telkens na een geslaagde opdracht en ze slaagden allemaal had hij een warme ovatie in ontvangst te nemen. Met den heer Maloïtz trad oolc op de heer Herman Diederlch8, als humorist-excentriek en Mevrouw Heij- kens als pianiste. Ook deze leverden goed werk en had den applaus in ontvangst te nemen. De heer Diede- richs is al evenmin een onbekende. De kennismaking met hem, tijdens de Winkeler kermis was van aange- namen aard en deze is thans nader bevestigd. Dit ge zelschap, dat nog eenige plaatsen in de omgeving /,al bezoeken, verdient alle belangstelling. JCLIANADORP. Auto-ongeval op den Rijksweg. Dagelijks leest men van diverse auto-, motor- of ver keersongevallen met veel of weinig materieele schade en met of zonder doodelijk getroffen inzittenden. In den nacht van Zondag op Maandag is dan de luxe auto van den heer B. uit Den Helder, en waarin gezeten waren diens zoon met een vietral vrienden, w.o. een drietal opvarenden van de vreemde oorlogsbodems die momen teel in den Helder liggen, ter hoogte van de woning van C. H. van den weg geraakt en over den kop gesla gen. Het ongeval had plaats te ongeveer half drie. Po litie was echter spoedig aanwezig. De inzittenden waren uit den wagen geslingerd en lagen zoo hier en daar verspreid. De auto was door het omslaan totaal vernield Toch mag nog weer van geluk gesproken worden, want alles had heel gemakkelijk in het kanaal terecht kun nen komen en dan waren er zeker eenige dooden ge weest. Nader vernamen we dat eenigen ter behandeling van opgeloopen kwetsuren in het Marinehospitaal opgeno men zijn. De vernielde auto is per vrachtauto naar Den Helder vervoerd. Of het ongeval te wijten is aan een plotseling gebrek aan de stuurinrichting of dit bij den bestuurder moet gezocht worden, dat zal wel door be voegden uitgemaakt worden. De weg is daar nu goed en breed genoeg en althans in het nachtelijk uur heeft men het op het drukke verkeer toch ook niet te steken. Het krozen van de vaarten en slooten van den Polder „Het Koegras" dat dezer dagen aanbesteed werd, werd zooals ons gemeld werd, gegund aan de volgende In schrijvers: De Callantsoogervaart, de Bermsloot en Middenvliet in massa voor f 271 aan K. Wijnsma te Koegras; de Doggersvaart voor f 90 aan C. Breen Pz te Koegras; de Langevliet en de Schoolvaart gedeelte naar den Duin kant voor f 142.50 aan S. J. van der Haag te Juliana- dorp, terwijl ons van de Kortevliet, Verlengde Lange vliet, Schoolvaart naar den Rijksweg en een tweetal slooten niet den juisten naam van den inschrijver be kend is. DIRKSHORN. Dat het onweder in den nacht van Donderdag op V.jJ- dag j.1. weer dichtbij was, bleek Zaterdag uit het on.-hr- zoek van het P.E.N., naar aanleiding van storing inge steld. Geconstateerd werd n.1. dat de hoofdkabel boven in een paal in de onmiddellijke nabijheid van Dirkshorn door den bliksem was getroffen en doorgeslagen. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft in een keet, staande in de Oeversche koog, nabij Den Oever alhier, een ernstige vechtpartij plaats gehad. De ge noemde keet wordt bewoond door vrouw Hille, met eenige jonge kinderen. Omstreeks middernacht had de vrouw twee mannen op bezoek. Zekere Tienstra, die vroeger met deze vrouw samenleefde, maar haar in den afgeloopen winter alleen met haar kinderen achterliet, kwam om dien tijd van middernacht uit de bioscoop en dacht ook zijn oude vriendin te bezoeken. T. werd echter niet vriendelijk door de mannen ontvangen, en een vechtpartij ontstond. T., die zich met een mes wa pende, stak daarbij den eenen man dwars door den arm en bracht hem ook nog eenige vleeschwonden toe. De andere man bekwam een zware wond aan de buik, waarbij inwendige lichaamsdeelen naar buiten het lichaam uit kwamen. De gewaarschuwde geneesheer, Dr. Groot, legde het eerste verband en achtte overbrenging naar het ziekenhuis te Den Helder noodzakelijk. De "ok gewaarschuwde politie hield den dader aan, en bracht hem over naar het arrestantenlokaal te Hippolytushoef, waar burgemeester Kolff hem het eerste verhoor afnam. T. bekende, met de beide mannen in gevecht geweest te zijn. Hij werd Maandagmorgen gevankelijk naar de strafgevangenis te Alkmaar overgebracht T. handelde niet onder den invloed van sterken drank. Indien zich geen bijzondere omstandigheden voordoen, verkeeren de getroffenen niet in levensgevaar. J.1. Maandag kwam te Den Oever de stoomboot* Har derwijk aan met een groot aantal passagiers, die een bezoek brachten aan de Zuiderzeewerken. De boot kwam van Amsterdam en de passagiers uit de omgeving van Amsterdam en Haarlem. Met ingang van 16 September is de Rijksveldwachter J. Haazelager verplaatst van Amsterdam naar Wesier- land alhier. Voor rekening van den heer JJ. Koster zal aan den Gesterweg een woonhuis worden gebouwd door den aan nemer J. C. Klein; voor rekening van den heer H. Bais Jacz. aan den Westerl&nderweg een woonhuis door den aannemer P. Doves. Door den Directeur-generaal der Zuiderzeewerken is bq het Gemeentebestuur verzoek om bouwvergunning ingediend voor den bouw van zes dienstwoningen bq het Dieselgemaal ten zuiden van Den Oever. Naar wij vernemen, zal binnenkort worden begonnen met de oprichting van een houten hulpschool aan den Gasthuisweg voor rekening van de vereeniging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs. De bouw zal ge schieden door Gebr. Boersen alhier. Door den Hoofdinspecteur van den Arbeid in het 6e District der Arbeidsinspectie is met machtiging van den Directeur-Generaal van den Arbeid ver gunning verleend aan de N.V. Baggerwericcn De Vries en Van den Bosch te Kolhorn, om tot 1 Novem ber 1929 arbeid te doen verrichten door pl.m. 80 man nen van 18 jaar of ouder gedurende 10 uur per dag en 55 uur per week. Door den gemeentegeneesheer alhier zijn met het oog op het alastrimgevaar reeds ongeveer 1000 personen ingeënt. Het woonhuis, eigendom van den heer J. A. Schenk en bewoond door den heer G. Slikker, is bij onderhandschen verkoop, overgegaan aan den heer G. Zwaan alhier. Het woonhuis, eigendom van en bewoond door den heer G. Zwaan, is bij onderhandschen verkoop in eigendom overgegaan aan den heer J. Smit alhier. Door het Algemeen Burgerlijk Armbestuur alhier werd in de Maandag jl. gehouden vergadering tot Va der en Moeder van het Wees- en Armenhuis be noemd de beer J. Wiedijk en echtgenoote, alhier. Met ver\. g naar voorkomende advertenties in ons blad, kunncu wij mededeelen, dat de plannen van het fanfarecorps „Excelsior", om te komen tot het hou den van een 12%-jarig jubileumsfeest, werkelijkheid zijn geworden. Een uitgebreid en zeer varieerend pro gramma is samengesteld en belooft ons Zondag ajj. een aangenamen dag te bezorgen. Een opwekking om dit fest bij te wonen achten wq verder overbodig. Gezien het rijk voorzien program ma en het al zeer billijk entree, zal leder burger van Nieuwe Niedorp dit feest toch willen bijwonen. En hoewel een- leder vreemdeling van harte welkom is, zal er buitengewoon veel prijs op gesteld worden, indien Nledorp's Burgerq in groote getale opkom t. In een gehouden vergadering is door de Kolfclub „Over de Helft" besloten, om op Zondagen 6 en 13 Octo- ber a.s. in de Prins Maurits een kolfwedstrijd te hou den, uitsluitend voor korpsen, bestaande uit 3 kolvers. Door ieder corps moeten 3 partijen van 5 slagen wor den gespeeld. Als prijzen worden beschikbaar gesteld: De competities zijn begonnen. Het seizoen waarin de voetballer Zondag aan Zondag zijn krachten moet wijden om z'n club naar de hoogste plaats te voeren, heeft weer z'n intrede gedaan. In AFDEELING I meraoreeren we allereerst het gelijke spel van Ajax en D.F.C. (1—1), hetgeen we van Ajax niet verwacht hadden na haar successen met haar nieuwe voor hoede. A.D.O., de club van de gebr. Tap, begon goed en hield Hilversum er met 4—1 onder. Dat H.B.S. van Haarlem zou winnen lag in de lijn der verwach tingen, evenals R.C.H.—V.S.V., 22, maar dat Sparta tegen Excelsior 't in eigen home niet verder kon brengen als 33 valt weer tegen. In de 2e klasse A zette H.R.C. 't seizoen goed in met een forsche 30 overwinning op de debutant D.W.S. Evenzoo Alcmaria met 41 op W.F.C. Spar taan speelde teleurstellend 2—2 tegen K.F.C. en nog wel thuis. HollandiaZ.V.V. werd 11, terwijl West- Frisia zich door V.V.A. in eigen home liet kloppen (1-2). D.E.C. en Zeeburgia, de beide favorieten voor 2e kl. B., kampten op Zeeb.'s terrein. D.E.C. won deze, ongetwijfeld spannende match met 12. AFDEELING II, le KLASSE. Stormvogels schijnt weer iets sterker geworden te zijn. Ze wonnen thuis met 41 van H.V.V. Z.F.C. viel tegen door van V.O.C. te verliezen en wel met 41. 't Tegenwoordig zoo sterk genoemde Blauw Wit wist in een wedstrijd, waarbij 't zeker niet aan be langstelling heeft ontbroken, met 10 van 't Gooi in Hilversum te winnen. AFDEELING III. Enschede liet niet met zich spotten. Ze verpletter de tenminste Robur et Velocvitas uit met 50. Wa- geningen liet zich op eigen terrein kloppen en nog wel door Tubantia, 34. P.E.C., de nieuweling, be gon met 33 te spelen tegen Go Ahead, de kam pioenen van verleden jaar. Z.A.C. bezit blijkbaar ook goede voornemens, ze klopte Vitesse uit (42). Ook A.G.O.V.V. behaalde uit een overwinning op Hercules, nl. 41. AFDEELING IV leverde 2 normale uitslagen en een onverwachte. N.A.C. wist 'ttegen Willem II niet verder dan 2—2 te brengen en nog wel thuis! Dat valt na 't vertoonde spel in A'dam ook niet mee. Overigens N.O.A.D. Roermond 3—1 en EindhovenLonga 5—4. In AFDEELING V allereerst de overwinning van Leeuwarden op Be Quick in Groningen. Al was de overwinning klein, 1—0, het geeft toch een bewijs dat Be Quick niet meer mee doet in den strijd om de eerste plaats. Eerder denken we weer aan Velocitas dat Veendam gedeci deerd met 41 klopte. Achilles uit Assen sloeg haar provinciegenoote Alcides uit Meppel met groote cij fers, 71. De rollen dezer clubs zijn zeker omge keerd. Friesland herwon 't vertrouwen door met 6—2 van W.V.V. te winnen. Frisia, de nieuweling, viel te gen door thuis te verliezen van G.V.A.V. met 21. SPARTA Zondag speelde Sparta I tegen Succes L welke wed strijd door Sparta, dat met 3 invallers uitkwam, met 7—3 werd verloren. Ruststand was 4G voor Succes. Sparta II trok naar Wieringen toe en wist het sterke Succes II met 42 te slaan. Reeds met de rust had Sparta II een 20 voorsprong, en ondanks het harde werken der Successers wisten de Spartanen deze voorsprong te houden, dank zij de uitstekende verdedi ging. Het 3e elftal maakte de verre reis naar Bovenkars- pel om daar het le elftal te bekampen. Sparta IH, wel ke bijna geheel uit adspiranten bestond, moest echter de meerderheid erkennen van de veel grootere Vitessers en verloor met 53. le prijs 3 verguld-zilveren medailles, 2e prijs 3 zilveren medailles en 3e prijs 3 bronzen medailles. Tevens nog een kunstvoorwerp voor dien speler, die het hoogst aan tal punten slaat, van den geheelen wedstrijd. Het inleg- geld werd bepaald op 50 ct De deelnemers moeten leden zijn van een sociteit, aangesloten bij den Neder- landschen Kolfbond. Uit elke sociteit mogen zooveel korpsen van drie leden gevormd worden als mogelijk is. De volgorde van de spelers zal door het Bestuur van „Over de Helft" bq loting worden geregeld. Besloten wordt de aangifte tot deelneming, welke zal moeten geschieden bij den secretaris der Kolfclub, den heer C. Goet, met duidelijke opgave van de namen dïr drie spelers die het korps zullen vormen, en met ver melding op welken dag men wenscht te spelen, tot X October a.8. open te stellen. Aan de leden der Vereenl- gingen in den geheelen omtrek zullen circulaires gezon den worden ter uitnoodiging om aan dezen wedstrijd, die voor het eerst gehouden wordt, deel te nemen, en met verzoek de kolfbroeders in hunne omgeving daartoe op te wekken. Rectificatie. Vermeldden we ln ons blad van Zater dag j.1., dat de heer A. Mijts benoemd is tot Molen- meester en voorzitter van den Kostverlorenpolder, hier voor leze men: K. Mijts. Rectificatie. In het berichtje, voorkomende in ons blad van Zaterdag 14 Sept j.1. is abusievelijk het woord je niet vermeld. De heer Kuiper is wel verzekerd bij de Maatschappij Cérès, Zie de advertentie in dit blad. OUD KARSPEL. Naar wij vernemen, is door onderhandschen verkoop overgegaan in handen van de firma Kok, Tuinman en Wilken, het perceel toebehoorende aan den heer G. Hart te Heiloo, thans bewoond door Jb. Greeuw, M. Wijte, en de wed. Peper. Een en ander houdt verband met uitbreidingsplannen van genoemde firma. Bij de kleintjes op den Openbare lagere school alhier beginnen zich de mazelen te openbaren. Was deze kin derziekte hier de vorige jaren nogal vrij onschuldig, thans vernemen wy echter, dat er enkele kinderen nogal tamelijk zien van zijn, en er zich ook vrij hooge koort sen bij openbaren. We v&rnamen zelfs van tempera- tuursverhooging boven de 40 gr.! Het schijnt ons dan ook zeer raadzaam, vanaf deze plaats den ouders er op attent te maken, een waakzaam oog te houden over hun kinderen en zoodra er zich kenmerkende verschijn selen als voorboden van deze ziekte voordoen, de kin deren in bed te houden en direct een dokter te raad plegen. Wij herinneren er aan, dat mazelen zich laten kennen, door 't optreden van den bekenden huiduitslag in den vorm van onregelmatige ronde en eenigszina opgezette roode vlekken, vergezeld van matige koor's. Genoemde vlekken treden 't eerst op in 't gelaat, wat de waarneming gemakkelijk maakt. Als voorboden ont wikkelen zich aandoening van de slijmvliezen (hoes ten!) De oogen worden rood, de oogleden kleven aan elkaar en er treedt lichtschuwheid op. Wie goed op deze zaken zqn aandacht bepaalt, zal zelf de ziekte onge twijfeld herkennen en zal dan zeer verstandig doen, de dokter onmiddellijk te waarschuwen. Tijdig naar bed en vervolgens naar den dokter, bespaart veelal uw kinde ren een nogal langdurige ziekte. WIERINGEN. J.1. Zondag zijn de eerste competitiewedstrijden door Succes gespeeld. S. I speelde te Schagen tegen Schagen I en won daar met 73. S. n speelde thuis tegen Schagen II en verloor met 5—3. S. Hl speelde te Oudesluis tegen Oudesluis II een wedstrijd en won met 21. BARSINGERHORN. Zondagmiddag speelde de Voetbalvereeniging D.E.S. haar eersten competitiewedstrijr op eigen ter rein tegen Breezand 2. In een gelijk opgaanden strijd is het Breezand gelukt de beide punten mee te ne men. Met rust was de stand 10 voor Breezand, waarna D.E.S. gelijk maakte en kort daarop de lei ding nam. Breezand liet zich echter niet onbetuigd en wist door een penalty gelijk te maken, om tenslot te in de laatste minuut de winnende goal te scoren. Het is voor D.E.S. geen bemoedigend begin, doch met wat goeden wil is ongetwijfeld wel succes te berei ken. Wij hopen dan ook dat met een volledig elftal de volgende week een overwinning wordt behaald. WIEREN GER WAARD. WierlngerwaardOudesluis 52. Met een goed gespeelden wedstrijd heeft Wierlnger waard haar competitie goed ingezet. Om even over tweeën trapt Oudesluis af, doch direct valt W. goed aan en gaat steeds weer op het Oudesluis-doel af. Doel punten worden er evenwel niet gemaakt. Het bleef een gelijke strqd. Na goed opbrengen maakt de midvoor Schröder met een goed schot het eerste doelpunt 10. De rechtsbuiten Wagen brengt herhaaldelijk goed op, doch op het juiste oogenblik kwam de goede voorzet niet. Later werd dit beter en uit een dezer voorzetten maakte Saai 20. Hierna rust. Na rust is het eerste woord aan Oudesluis en keeper Blaauboer zag zich dan ook spoedig gepasseerd 2—1. De midvoor van W.Waard begon thans te begrijpen dat er wat beter aangepakt en wat minder gepraat moest worden (iets wat in het vervolg wel door allen kan worden nagelaten) en hij haalde dan ook lustig no. 3 langs keeper Rezelman. Nog eenmaal wist Oudsluis te doelpunten, terwijl W.-Waard nog 2 doelpunten maakte, zoodat met 5—2 het einde kwam. Scheidsrechter Sloff leidde uitstekend dezen fairen wedstrijd. Aan de Wieringerwaarders nogmaals een goede raad om niet op elkander te schelden. Men be derft daarmee de goede harmonie. Een oogenblik later overkomt soms iemand precies dezelfde fout. Speelt zoo goed mogelqk. Ieder doet toch zijn best en dan kan deze competitie een goed resultaat opleveren. OUDKARSPEL. D.T.S.—ALCM. VICTR. 6, 2—14. Hoewel de Alkmaarders met flinke cijfers den wed strijd in hun voordeel hebben zien eindigen, bleken de voorhoedespelers meesters te zijn in 't missen van doel punten. Alcmaria, versterkt dus iets in deze voorhoede, er zal meer gepresteerd kunnen worden. D.T.S. a—ALCM. VICTR. c, 1—5. Met veel enthousiasme werd deze wedstrijd gespeld op 't vergroote, doch voor de jongeren wel wat groote terrein en bracht een verdiende oevrwinnlng voor Alom. Vlctr. c. ANNA PAULOWNA. Op 't voormalige Excelsior-terrein aan de Kleine Sluis spelde Breezand I Zondag tegen Helder IV. Daar de scheidsrechter, de heer Vlam, niet aanwezig was, werd besloten dezen competitiewedstrijd als vriendschappelijke te spelen. Helder IV, dat met 9 man speelde en een ongeoefend keeper onder den lat had, dolf met 50 't onderspit tegen de pittig spe lende polderschen. De rust was 30. Breezand 2 trok naar Barsingerhorn, alwaar D.E.S. bekampt werd. Ook hier behaalden ze een overwin ning en wel met S—2.

Schager Courant | 1929 | | pagina 7