Schager Courant Vijfde Blad. WATER EN LICHT IN 1930. Beilricgerijen op groote schaal te Berlijn Een „theeproefster". Uit onze Omgeving. BARSINGERHORN. HOOGWOUD. KOEDIJK. TORHUGOWAARD. ANNA PAULOY/NA. WINKEL. Gemengd Nieuws. Raak! Zaterdag 28 September 1929 72ste Jaargang. No. 8536 In de Statenzitting van 15 October a.s. begint het be- grootingswerk voor 1930. De Provinciale begrooting, die voor de bedrijven, het wegenfonds en de ziekenhuizen worden dan in de afdeelingen behandeld, terwijl de be spreking in openbare zitting is vastgesteld op Dinsdag 26 November en volgende dagen. De stukken, die bij de Provincie als regel laat ver schijnen bij elke begrooting wordt er over geklaagd beginnen los te komen. Voor ons liggen de balans en verlies- en winstrekening van den dienst 1928 onze beide Provinciale bedrijven, alsmede de begrootingen voor 1930 Uit de begrooting van het Waterleidingbedrijf, het P.W.N., blijkt niet wat hier en daar werd gehoopt of misschien zelfs verwacht, dat zoogenaamde onrendabele gebieden ook van water zullen worden voorzien. Op de begrooting van „buitengewone uitgaven" vin den we voor: „Uitbreidingen plaatselijke buizennetten", uitgetrokken f 300.000, waarbij deie toelichting is ge voegd „Ten behoeve van de watervoorziening van nieuwe perceelen of van bestaande perceelen, welke bij den uit leg van het oorspronkelijke buizennetopiet konden wor den bereikt, zullen, binnen de grenzen ^.n de gemeenten, waar reeds water geleverd wordt, verschillende uitbrei dingen aan de plaatselijke buizennetten tot stand moe ten worden gebracht, waarvan de rentabiliteit als regel verzekerd moet zyn! Dit is, zooals men merkt, het oude lied en de oude wijs. Trouwens, dit verwondert ons ook volstrekt niet. Als er iets voor de onrendabele gebieden gedaan moet worden, dan zal de Provinciale kas daaraan te pas moe ten komen. Of dit in 1930 reeds zal gebeuren, zullen we pas gewaar worden bij het verschijnen van de Provin ciale begrooting. Nieuws brengt de begrooting van het P.W.N. niet. Het bedrijf ontwikkelt zich regelmatig en de begrotingscij fers stijgen dienovereenkomstig. Voor de stichting van een bijkantoor c.a. te S c h ag e n is f 50.000 uitgetrokken, aldus toegelicht: „Het bijkantoor met fitterij en magazijnen te Schagen was tot dusverre gevestigd in een in huur verkregen loods, welke inmiddels in bouwvalïigen toestand is ge raakt. Nu bovendien de door een fitter van het bedrijf bewoonde houten noodwoning binnenkort moet verdwij nen, verdient het aanbeveling aan het vraagstuk van kantoor en woning ter plaatse eene definitieve oplossing te geven. De bij deze post aangevraagde gelden zullen moeten dienen ter bestrijding van de bouwkosten van een de finitief kantoorgebouw met fitterij, magazijnen en gara ge met dienstwoning voor het hoofd van het bijkantoor en een der overige ambtenaren." Zooals onze lezers weten, is er over het terrein, waar dit gebouw gesticht zal worden, reeds een en ander te doen geweest! B. en W. vervielen in onze tot over de grenzen bekende fout, welke de Engelschen aldus om schrijven: In matters of commerce the fault of the Dutch. Is giving too little and asking too much. In handelszaken is dit het gebrek van de Hollan ders, dat zij te weinig geven en te veel vragen. Overigens geeft de begrooting van het P.W.B. ons geen aanleiding tot opmerkingen. Wat de begrooting van het P.W.N. betreft, kunnen we ook met weinig woorden volstaan. Het gaat goed. 1928 bracht een winst van ruim 9 ton, terwijl die slechts op f 474.000 was geraamd. Er is alle reden om te verwach ten dat ook het voor 1929 geraamde overschot a 4 ton aanmerkelijk hooger zal zijn, terwijl het voor 1930 begroote bedrag a f 650.000 zeker wel aan den zeer vel- ligen kant is. Het bedrijf lijdt echter nog aan „oud zeer". De winst gaat dan ook weg aan extra-afschrijvingen. De vraag is echter, of daaraan alles besteed moet worden én of het niet verstandiger zou zijn, om de prijzen iets te verlagen. In den regel voert dat tot grooter gebruik en niet minder winst! Voor uitbreidingswerken wordt geraamd f 1.301.500, waarvan f 360.000 bestemd is voor: 50 K.V. bovengrond- sche lijn O t e r 1 e e kS c h a g e n met buitenlucht op stelling van den 50 K.V. transformator te Schagen en bijbehoorende werker in het schakel-station te Oterleek Dit is noodig, zegt de toelichting, voor de „bedrijfs zekerheid der voeding van Schagen en het noordelijker gelegen gedeelte der Provincie." „Smakelijk eten" zouden wij tot slot willen zeggen, maar zorg, dat u geisoleerd bent! Een mensoh krijgt gauw te veel van dat gevaarlijke kostje. Sinclair Lewis heeft daarop als antwoord geantwoord: 1 Mijn beste Jim. Met één ding slechts in je keurigen brief kon ik me niet heelemaal vereenigen: hij was een beetje te vorme lijk en te stijf. Het is wel waar, dat we elkaar nog nooit hebben ontmoet en ik heb zoo'n beetje het vermoeden, dat het ook nooit zoover zal komen. Maar leven wij dan tenslotte niet in een democratisch land? Dus schrijf ik Jim aan je en jij moogt me Dikkerdje noemen of zoo iets. Welnu, Jim, ik heb hier geen portret, maar ik zal naar de stad gaan en me laten fotografeeren. Een le vensbeschrijving ben ik al voor je begonnen te schrij ven, maar ik heb een tamelijk lang en slecht leven aeh- ter me en dus zal het wel een paar weken aanloopen, voordat ik er klaar mee ben. Maar ondertusschen, Jim, zou ik allemachtig graag wat over advocaten vernemen. Zend me je portret, fo to's van je huis en je kantoor, een lijst van je uitstaan de gelden en verplichtingen, je gemiddeld maandelijksch inkomen en een opgave van de boeken, die je sinds 1914 hebt gelezen, als je er tenminste hebt gelezen. Meld me eens, of je al eens alcohol-smokkelaars of schrijvers hebt verdedigd en in welke zaken. Ik zou ook voor andere interessante gegevens dankbaar zijn, omdat ik ze zou kunnen gebruiken bij het schrijven van verhalen. Kun je het goed met je vrouw vinden? Schrijf me uitvoerig alle bijzonderheden. Bij voorbaat dankend, blijf ik Je toegenegen SINCLAIR LEWIS. KANDTEEKENINGEN VAN STEDELIJKE AMBTENAREN. De stad voor een groot bedrag benadeeld Volgens het Berlijnsche politiebericht is bij de ste delijke administratie van de stad Berlijn dezer dagen ontdekt, dat de kooplieden Max, Daniël en Wllly Skla- rek, eigenaars van de firma Kleidervertriebsgesellschaft Gebr. Sklarek, de stedelijke bank door bedriegerijen en vervalschingen van handteeker.ingen op groote schaal benadeeld hebben. Toen de verdenking steeds grooter werd, hebben bur gemeester Scholz en de gemeente-ontvanger nog Woens- nacht een aanklacht bij de politie ingediend, die daarop de drie gebroeders Donderdagmorgen naar het hoofd bureau van politie liet brengen om verhoord te worden. Verder werd een huiszoeking in de woningen en in de bureaux van de drie gebroeders gedaan, waarbij een groote hoeveelheid bewijsmateriaal werd gevonden, zoo dat de verdachten in hechtenis zijn gehouden en aan den bevoegden rechter een bevel tot aanhouding zal worden verzocht. De gebroeders Sklarek hadden een contract met de stad gesloten, dat nog tot 1935 loopt, volgens hetwelk zij aan de verschillende inrichtingen en diensten van de stad kleeding en schoenen leverden. Zij lieten hun reke ningen over de stedelijke bank loopen en verkregen op hun vorderingen voorschotten, waartegenover zij hun rekeningen over geleverde goederen aan de bank zonden waarop aangeteekend was, dat betalingen slechts op de rekening van de firma bij de stedelijke bank moes ten geschieden. De bank zond deze rekeningen naar de betrokken instanties, die de goederen hadden besteld om de be talingen te incasseeren. Later werden echter door de firma -behalve rekeningen ook bevestigingen van groote bestellingen van de zijde dfcr stedelijke inrichtingen gebruikt om daarop crediet te verkrijgen. Dé firma gaf daartoe duplicaten van de bevestiging bij de bank af, waarbij een door twee stedelijke amb tenaren onderteekepde verklaring ging, dat de bestel lingen gedaan waren, Deze afschriften werden niet naar de betrokken instanties gestuurd, doch, omdat daarbij een geteekende verklaring van twee ambtenaren was gevoegd, in het archief van de bank bewaard. Bij het ingestelde onderzoek is thans gebleken, dat deze bevestigingen vap opdrachten gefingeerd wa ren en dat de handteekeningen van de stedelijke ambte naren vervalscht-waren, zoodat geen vorderingen, uit deze orders ontstaan, voorhanden waren. Het voorloopige onderzoek bij twee instanties heeft aan het licht gebracht, dat tegenover de z.g. vorderin gen van de firma ten beloope van ettelijke honderd duizenden marken slecht zeer kleine achterstallige be dragen te vorderen waren. Waarschijnlijk zijn ook bij andere instanties dezelfde vervalschingen gepleegd, zoo dat het totaal een belangrijk bedrag zal uitmaken. De stad Eerlijn heeft alle stappen gedaan om zich voor de aldus door bedrog verkregen credieten te dekken door beslag op het vermogen v^n de firma te laten leggen. In hoeverre de gemeente daardoor gedekt zal worden, is op het oogenblik nog niet te overzien. De stad voor 10 mlllioen benadeeld. Later wordt gemeld: Volgens een bericht in de Berlijnsche bladen inzake de oplichtersaangelegenheid der drie gebroeders Skla rek is de stad Berlijn voor 10 millioen Mark benadeeld. De oplichterijen zijn mogelijk geworden, doordat de Eerliner Stadtbank credieten zonder onderzoek verstrekt heeft Men verwacht, dat de directeuren zullen worden ontslagen. Omtrent dit laatst wordt echter later vernomen, dat de schuld van de directie der stadsbank aan de ge beurtenissen noch bewezen, noch waarschijnlijk is. De bezittingen der drie gebroeders hebben bovendien een dusdanige waarde, dat de directeur van bovenge noemde bank bij langzame afwikkeling van de zaak het verlies sterk hoopt te reduceeren. Door de drie in hechtenis genomen gebroeders Skla rek wordt elke schuld ontkend. MERKWAARDIG BEROEP VAN EEN LONDENSCHE JUFFROUW. Uw naam juffrouw. Liza, eA de uwe? thee in kleine Chineesche potjes. Dan werd er kokend water op gegoten en werd een zesmlnuuts-alarmklokje gereed gezet. Als het wekkersignaal klonk, was de thee voldoende getrokken en werd geproefd. Miss Maitland vond het beroep van theeproefster bui tengewoon interessant. Eiken dag is er wat nieuws om trent thee te leeren, zeide zij. Haar persoonlijke voorkeur schijnt naar Ceylon-thee uit te gaan. Er mogen zich nimmer geurgevende stoffen, als par fums en dergelijke, in de nabijheid van de te keuren monsters thee bevinden. Huidcrême, poeder, haarolie, enz. zijn voor theeproefsters dus contrabande. Als ze zoo'n 200 a 300 monsters thee op een dag ge keurd had, was het voor miss Maitland een ware ver- frissching, wannneer ze dan een lekkeren appel kon eten. De thee mag maar zes minuten trekken, en niet langer, bevestigd zij nog eens, teen de journaliste het alarmklokje weer hoorde rinkelen. Een eigenaardige bijzonderheid is, dat er door haar ook speciale proeven van theebereiding, met monsters drinkwater uit verschillende landen, genomen worden. Die monsters water komen uit Schotland, de Midlands, Lancashire en Yorkshire. Het water wordt gekookt en op verschillende soor ten thee beproefd, tot dat de ideale thee voor een be paalde streek gevonden is. EEN DAPPER TENOR. V.D. verneemt uit Rome: Tijdens de voorstelling van de „Barbier van Sevilla" in het theater Verdi te Florence brak de bekende Itali- aansche tenor Borlioli een been. Ondanks de waarschu wing van den dokter wilde do gewonde de voorstelling voortzetten. Hij zong zijn rol zittend op een stoel. Woensdagavond hield de afd. Barsingerhorn van „Het Witte Kruis' 'een ledenvergadering ten locale van den heer A. de Graaf. Voorzitter, de heer Van der Kuijl, opende de vergade ring, en sprak er zijn genoegen over uit, dat buiten het Bestuur een grooter aantal leden aanwezig was, dan op vorige vergaderingen. De notulen worden hierop door den secretaris gelezen en onveranderd goedgekeurd, waarna door den Voor zitter wordt meegedeeld, dat bij de gehouden inspectie van het magazijn alles in goede orde en behoorlijk on derhouden was bevonden. Tot Bestuurslid wordt met algemeene stemmen her benoemd de heer W. Kooijman Jr. te Haringhuizen, terwijl tot afgevaardigde naar de Algemeene Vergade ring van „Het Witte Kruis" te Amsterdam op 4 Oct. e.k., wordt benoemd de heer J. Bakker Az. en tot plaatsvervanger de hesr P. Bronder. Bij de behandeling van punt 4 der agenda: Verkie zing van 3 leden en plaatsvervangers nazien rekening 1929, wordt door den heer J. Langedijk opgemerkt, dat het z.i. meer gewenscht is de leden dezer commissie 3 jaren achtereen te handhaven, met de bepaling, dat ieder jaar één lid aftreedt, waarvoor dan één nieuw lid in de plaats wordt benoemd. Volgens sprekers mee ning zullen dan de commissieleden een beter inzfcht krijgen van het administratieve gedeelte van de Af- deeling, waardoor het nazien der rekening ongetwijfeld gemakkeijkei zal zijn en tenslotte beter nog tot zijn recht zal komen. De vergadering kan zich algemeen met deze zienswijze vereenigen, zoodat dienovereen komstig wordt besloten. Tot leden worden dan benoemd de heeren C. Wardenaar te Kolhorn, P. Kater te Bar singerhorn en U. Bosma te Haringhuizen, tot plaats vervangende leden de heeren J. Kistemaker, A. Wiedijk en G. Jannes. Aan de orde wordt gesteld punt 5 der agenda: Be spreking plannen oprichting zwembad. Door voorzitter wordt meegedeeld, dat In verband hiermede het water uit de Hoogsloot is onderzocht, terwijl de toestand ter plaatse eveneens is opgenomen. Het Bestuur heeft zich echter nog geen definitief oordeel kunnen vormen en spreker zou gaarne vernemen, hoe de vergadering over deze plannen denkt. Verschillende heren gaven hun meening te kennen, waarbij meerdere plaatsen worden genoemd waar eventueel een zwembad zou kunnen worden opgericht. De kosten, zoowel van de inrichting als van de exploitatie worden, zooals deze althans ge raamd zijn, wel wat hoog geacht, zoodat tenslotte wordt besloten dit punt nog aan te houden tot een volgende vergadering, opdat het Bestuur zich meerdere gegevens zal kunnen verschaffen. Door het Bestuur wordt voorgesteld Cursussen te houden, als Eerste Hulp bij ongelukken te Kolhorn en een Moedercursus te Barsingerhorn. Van Dr. J. J. Wer- ner is echter mededeeling ontvangen, dat vermoedelijk door „Het Roode Kruis" een zelfde cursus te Kolhorn zal worden gehouden, waardoor aan het Bestuur wordt overgelaten deze aangelegenheid verder te regelen. Voor een Moedercursus te Barsingerhorn zal een oproeping worden geplaatst. De begrootingen voor 1930 van het Witte Kruis, Wijk verpleging en T.B.C.-bestrijding worden na enkele vra gen uit de vergadering, vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op respectievelijk f 612.f 1689.en f 1529.58. De beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering van „Het Witte Kruis" te Amsterdam, gaf geen aan leiding tot verdere bespreking. Na de rondvraag, welke niets opleverde, sloot voor zitter met een gepast woord de vergadering. Naar wij vernemen zullen door de Erven Wed. J. van Nelle te Amsterdam filmdemonstraties over kof fie en theecultuur worden gegeven op 7 October a.s. in de zaal van den heer S. Kuiper te Kolhorn en op 8 October a.s. in de zaal van den heer A. de Graaf te Barsingerhorn, voor genoodigden in besloten kring. Aan den heer H. Bakker, wonende aan de Kreil, alhier, is door Burgemeester en Wethouders vergun ning verleend tot het?verbouwen van zijn woonhuis. Het werk zal worden uitgevoerd door den heer P. Wardenaar te Haringhuizen. De heer J. L. H. J. Westenberg, onderwijzer aan de O. L. school alhier, komt als no. 1 voor op de voordracht als onderwijzer aan de O. L. school tc Koog aan de Zaan. Politie. Gevonden: een autoband. Verloren: een rijwielplaatje. In de j.1. gehouden vergadering van de afdeeling Hoog woud van de Vereeniging tot bevordering van het Vak onderwijs in Westfriesland is besloten de cursus van het vakonderwijs aan de teekenschool alhier te doen aanvangen op Maandag den 30 September a.s. Voor dezen cursus hebben zich aangemeld ongeveer 14 leer lingen. Als leeraren zullen optreden de heeren: G. Weg- dam, alhier, 1ste leevaar voor taal, boekhouden, enz., H. Bakker te Midwoudvoor handteekenen en W. Th. Delis- aen te Spanbroek voor lijn- en vakteekenen. Op 3 October a.s. zal voor herhalingsoefeningen moeten opkomen bij het 2e Regiment Veld-Art., 2e schoolbattery te 's-Gravenhage, Frederik Appel, dienst plichtige van de lichting 1923 dezer gemeente. AARTSWOUD. Onze plaatsgenoote, mej. E. Jonker—Pijl, bchaalcïc op de Huisvlijttentoonstelling te Venhuizen 2 eerste en 1 tweede prijs in de afdeeling fraaie handwerken HIJ WIST DAT NIET. (Lustige Köllner Zeitung. Vader, moet u ook tol betalen ais het rijtuig leeg is? Dat weet ik niet. Ik heb nog nooit in een leeg ■sjtu'g gereden. Door aanrijding in deflank eener luxe-auto op een der in verbouw zijnde bruggetjes aan den Kanaalweg, onder Koedijk (Noord), kwam Vrijdagmorgen een met mest beladen vrachtauto uit Bakkum, zoodanig in aanraking met de ijzeren afzetlcuning, dat hij er totaal doorheen liep en genoemde leuning vlak op den grond plaatste. Gelukkig dat de verbreede beton- laag reeds aanwezig was, alwaar de vrachtwagen in tamelijke desordre tot stilstand kwam. Ware dit niet "t geval geweest, dan was hij onvermijdelijk in de diepte der vaart beland. D.e bakwagen der firma Pauwels uit Alkmaar wist hem spoedig uit zijn benarde positie te verlossen, doch van rijden kwam niets, zoodat hij op sleeptouw werd genomen. Het ware te wenschen dat alsnog aan het daglicht zalworden gebracht, wie de bestuurder of eigenaar der luxe auto is, die inmiddels zonder eenige inlichtin gen achter te laten, voortvluchtig is. De vermoede] fjke daders van den inbraak by den kassier van de Boerenleenbank aan gehouden. De «vermoedelijke daders van den brutalen inbraak, waarbij f 3000 werd gestolen bij den kassier der boeren leenbank te Heerhugowaard zijn gearresteerd. Het zijn twee beruchte personen, P. K. te Zuidschar- woude en H. O. te Noordscharwoude, die reeds meer malen met politie en justitie in aanraking zijn geweest. VEENHUIZEN. Bij den heer H. de Wit had in het openbaar de aanbesteding plaats van het kroozen, flabhen enz. van de poldcrslooten in Vecnhuizen. De uitslag was als volgt: Perceel 1 P. Pauw f 12;. percpel 2 K. Bart f 11.75; perceel 3 P. Pauw f25; perceel 4 K. Bart f 11; perceel 5 dezelfde voor f 14, perceel 6 dezelfde voor f 13.75; perceel 7 A. Bart voor HO; perceel 10 A. Bart voor f 11; perceelen 11, 12 13 P. Pauw voor 19, f 13 en f6. Te zamen dus f 136.50. Perceelen 8 en 9 worden door den molenaar gerei nigd volgens instructie. Naar wij vernemen zal het kantoor Breezand met ingang van 30 September a.s., voor den telefoondienst worden opengesteld van 8V212%, van 1417 en van 17%19i/2 uur. De levering van brandstoffen, gedurende het a.s. winterseizoen, benoodigd voor de verwarming der o. I. scholen en het gemeentehuis, is door B. en W. ge gund aan den heer J. Muntjewerf, brandstoffenhande- laar, alhier. Politie. Gevonden: een halsketting en een da messchoen. Inliclftingcn ter secretarie. BREEZAND. De bouw van het woonhuis dat voor den heer G. Nieuwenhuizen aan den Meerweg ingevolge.de Land- arbeiderswet zal worden gebouwd, is opgedragen aan den heer E. Muntjewerf, aannemer alhier. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Anna Jacoba, dochter van G. A. van Teu- lingen en van M. Herman. Jacoba Catharina, dochter van .T. Ambuul en van T. Bakker. Ondertrouwd en Getrouwd: Geene. Overleden: Guurtje Raven, oud 25 jaar, ongehuwd, dochter van W. Raven en van T. Kapitein. Donderdagavond vergaderde de afd. Winkel der Noordh. Vereen. Het Witte Kruis, ten huize van den heer D. A. de Bruijn. De opkomst was matig. De Voorzittler opende de vergadering, waarna de notulen der vorige vergadering door den secretaris wor den gelezen, en döor de vergadering goedgekeurd. Omtrent de inrichting van een auto voor ziekenver- voer, waarvan in de vorige vergadering sprake was, is overleg gepleegd met het bestuur der vereeniging voor ziekenhuisverpléging, doch ook daarmede is nog geen oplossing gevonden. Het vraagstuk ir moeilijk en kost baar. In de naaste omgeving, zijn twee auto's voor zie- kenvervoer, n.1. bij J. Kuiper te Kolhorn en Th. Tromp te Zijdewind en deze zullen nog eens bezichtigd worden In noodige gevallen zijn deze per telefoon te bereiken, en mocht het kantoor gesloten zijn, dan zou een bood schap per auto ook nog mogelijk zijn. Het bestuur gaat voorloopig op de oude voet voorK Voor rekening van het Witte Kruis, dat daarvoor ge bruik maakt van de subsidieregeling, met gemeente en Provincie, is de patlente SchreuderKoger geplaatst in een sanatorium te Bemmel. De noodige tusschenkomst der gemeente werd welwil lend verleend. Vanwege het Witte Kruis is een en ander met het ge zin in orde gemaakt. Van den toestand der patiente ia echter niets meer vernomen. De Voorzitter hoopt echter dat het goed gaat en de vrouw wordt gered en met haar, het gezin. Getracht is een cursus te krijgen voor eerste hulp bij ongelukken, door bemiddeling van het Oranje Kruis, Op de aanvrage aan Dr. Mijnlieff te Amsterdam is ech ter nimmer bericht ontvangen. Besloten wordt nog eens te schrijven. Medegedeeld wordt, dat er een moedercursus is ge houden door Zr. Nieuwpoort te Hoorn. 10 lessen zijn ge geven, waarvan de laatste door voorzitter en penning meester is bijgewoond. De cursus begon met 13 en ein digde met 10 deelneemsters. De docente was over haar leerlingen zeer tevreden. Het nut van zoo'n cursus la in de practijk meermalen gebleken. Tot bestuurslid wordt herbenoemd de heer D. Brug man Jbz. Het getal afgevaardigden naar de algemeene vergadering op 4 October a.s. wordt bepaald op één, en als zoodanig aangewezen, de heer A. de Ridder, en tot plaatsvervanger de heer L. van Wijk. Beschrijvingsbrief Algemeene vergadering. In de vacature lid van het hoofdbestuur, zal de af gevaardigde in eerste instantie zijn stem uitbrengen op Vermakelijke briefwisseling tusschen Sinclair Lewis en een advocaat. DE NIEUWSGIERIGE VRIJPOSTIGHEID VAN HET PUBLIEK. Een Londensche journaliste heeft in de Fenchurch- street een juffrouw ontdekt, die het merkwaardig be roep van „theeproefster" beoefent. Het is een zekere miss Violet Wilson' Maitland, een Schotsche dame, die reeds 16 jaren bij het „vak" is. Het Is voorgekomen dat zij op één dag honderden monsters thee moest bereiden en proeven. Met een klein koper schaaltje woog zij telkens een hoeveelheid af, zoo zwaar als een sixpence en deed die Het „Authors League Bulletin" publiceert de volgende vermakelijke briefwisseling: Sinclair Lewis, de Amerikaansche romanschrijver, veel geplaagd door verzamelaars van handteekeningen. ontving uit een stad in het Westen der Vereenigde Sta ten den volgenden brief: Aan St Clair Lewis p.a. Cosmopolitan Magazine. Beste Lewis! Ik heb eenige van uw boeken gelezen en doe u nu een Verzoek. Zend me alsjeblieft een lijst van uw vertellin gen, uw autograaf, uw portret en een brief met uw levensbeschrijving. Hoeveel kinderen hebt u en hoe hee- ten ze? Bij voorbaat dank uw J.J. JONES, Advocaat. ARGELOOS. (Lustige Kölner Zeitung.)

Schager Courant | 1929 | | pagina 15