BANNE VALKKOOG. HOOGWOUD. NIEUWE NIEDORP. HEERHUGOWAARD. WIERINGERWAARD. ANNA PAULOWNA. LANGENDIJK. HARENKARSPEL. WIERÏNGEN. SINT PANCRAS. CALLANTSQ0G. KOEGRAS. Uit onze Omgeving. Rubriek 8. Oudere koeien, melkgevend, geboren in 1925 of vroeger. In deze rubriek mochten alleen die dieren meedin gen, die ook in de groepen uitkwamen. Ie prijs f 15.pl. verguld zilveren kamp. med.,; 2e prijs f 15.3e prijs f 10.4e prijs f7.50; 5c prijs f5.I Collectie beste koeien; voor de fokkerij zeer waar dige dieten. Ie prijs, kampioen, Dieuwertje 8, eigen. P. Donker tc Hoogwoud; 2e prijs Matje 9, eigen. F. A. F. Gro- ncnian te Wieringerwaard; 3e prijs Maartjc 31, eigen. N. Kaan Kz. te Wicringerwaard; 4e prijs Antje 10, eigen. N. Kaan Kz. te Wicringerwaard; 5e prijs Dora 94, eigen. F. A. F. Groneman te Wieringerwaard; Be- stuursprijs Meta 13, eigen. Jm. Blaauboer Kz. te Schagen; Bestuursprijs Catrien 2, eigen. H. Nobel te Barsingerhorn: Bestuursprijs Jimmink Klaasje, eigen. Jb. Jimmink Hz. te Barsingerhorn. Rubriek 9. Groepen van 5 melkgevende Twenters uit één fokvereeniging. Groep 2. Vereen. Wieringerwaard, le prijs. Groep 5. Vereen. BarsingerhornSchagen, 2e pr. Groep 3. Vereen. Nieuwe Niedorp, 3e prijs. Groep 1. Vereen. St. Maartensbrug, 4e prijs. Rubriek 10. Groepen van 5 melkgevende oudere koeien uit één fokvereeniging. Elk van deze ingezonden groepen moest bestaan uit dieren die toebehooren aan minstens twee eige naars. Groep 7. Vereen. Wieringerwaard, le prijs a, uni forme collectie. Groep 12. Vereen. SchagenBarsingerhorn, le prijs b, uniforme collectie, iets minder type. Groep 10. Vereen. Nieuwe Niedorp, 2e prijs a, beste dieren met enkele afwijkingen. Groep 13. Vereen. SchagenBarsingerhorn, 2e pr. b, uniform, iets minder breedte en massa. Groep 9. Vereen. Dirkshorn—Harenkarspel, 3e prijs. Goede gebruiksdieren, zonder uitblinkers, en te weinig uniform. Rubriek 11. Groepen van 5 hokkelingen, waarbij de dieren van elke groep moeten afstammen van één vaderdier. Groep 15, Frans 104, le prijs, zeer goede collectie. Groep 16, Max Albert II, 2e prijs a., goede collectie. Groep 19, Frans 110, 2e prijs b., goede collectie, uniform. Groep 20, Nelly's Constantijn, 3e prijs a. Groep 18, Abraham V, 3e prijs b. 'Rubriek 12. Eigenaarsgroepen, bestaande uit 5 melkgevende dieren, of waarbij naast 4 melkgevende dieren 1 zichtbaar drach tig rund. le prijs f20.2e prijs f 15.—3e prijs f 10. 4e prijs f5. Groep 22. Eigen. F. A. F. Groneman te Wieringer waard, le prijs. Groep 25. Eigen. P. Donker Jz. te Hoogwoud, 2e pr. Groep 23. Eigen. N. Kaan Kz. te Wieringerwaard, 3e prijs. Groep 27. Eigen. Jm. Blaauboer Kz., Schagen, 4e pr. Groep 26. Eigen. A. Francis. Schagen, Bestuursprijs. Groep 28. Eigen. C. v. d. Oord Wz., Barsingerhorn, Bestuursprijs. Groep 24. Eigen. W. Jimmink Hz., 't Zand, Be stuursprijs. Rnbriek 4. Melkgevende Twenters. (Aanvulling.) Vcrceniging te Wieringerwaard: le prijs Kroontje 22, eigen. F. A. F. Groneman te Wieringerwaard; 2e prijs Kroontje 21, eigen. F. A. F. Groneman te Wie ringerwaard; 3c prijs Clara 32, eigen. Jn. Schenk te Wieringerwaard. De handel was ondanks het slechte weer nog van beteekenis, vooral in stierkalveren had afzet plaats. Aan het einde van de keuring vereenigden be stuur, regelingscommissie en jury zich aan een lunch in café „Cérès"a Er werd menige speech gehouden, ■waaruit wel deze voornaamste conclusie is te trek ken, dat allen het er over eens waren dat het een (behalve natuurlijk het weer), welgeslaagden dag was geweest en de fokvereenigingen uit de om geving van Schagen hadden getoond een schitterende collectie vee te kunnen voorbrengen. Vergadering van Dagelijksch Bestuur en Hoofdinge landen ven de Banne Valkkoog op Woensdag 2 Octo- ber 1929 des middags half 3, in het lokaal van den heer M. Kuiper te Valkkoog. Voorzitter, de heer T. Rens, secretaris de heer F. S. v. d. Velde, penningmeester de heer A. Klerk. Bij de opening zijn nog afwezig de heeren C. de Geus en Gootjes. Nadat de vergadering met een woord van welkom door den Voorzitter is geopend, worden de notulen der vorige vergadering door den secretaris gelezen, ze wor den onder dankzegging goedgekeurd. De heer Gootjes komt ter vergadering. Ingekomen stukken. Over de ziektewetregeling is ingekomen een schrijven van de vereeniging van Noordhollandsche waterschap pen, dat zal clrculeeren. Dezelfde vereeniging zond jaar verslag en een ontwerp-reglement van bestuur. Het Burgerlijk Pensioenfonds had uitgerekend dat de pensioengrondslag van Roos niet nwest wezen f 601, doch f 609, en in verband daarmee wordt een nader be sluit, regelende den pensioengrondslag, genomen. Voor het leggen van een telefoonkabel vanaf Haren- karspel, langs Groenvelderweg enz., naar Schagen, vraagt het P.E.N. vergunning voor zoover onze polder daarbij betrokken is. Als de weg in den ouden toestand wordt opgeleverd en eventueele schade wordt vergoed, kan de toestemming worden verleend. Wel wordt er gewezen op den smallen berm en met het oog daarop dient la tere verzakking ook weer in orde te worden gemaakt. Van een achttal ingelanden is een adres ingekomen, dat de Delft, met name vanaf het bouwland van den heer G. de Geus tot het wetland van den heer K. Ap pel, slechts bevaarbaar is en verbetering wordt dan ook verzocht. De heer Gootjes onderschrijft dat het daar slecht be vaarbaar is en de heer Glas wil he* wel aan het Dag. Bestuur overlaten, de keur wordt toch inmiddels gewij zigd. De Voorzitten zegt toe dat een onderzoek zal worden Ingesteld. Bij het verslag over de kroosschouw wordt medege deeld dat enkele perceelen dijk of kado nog gemaaid moesten worden en daarom het ltroozen nog niet heeft plaats gehad. Den heer Van der Molen zal een boeie worden opgelegd. Overigens was alles in orde. Ten aanzien van de regeling voor den omslag wordt medegedeeld, dat de vermoedelijke ontvangsten zullen zijn f 4900, de vermoedelijke uitgaven f 10.000. Aan dje hand van een en ander, ook wat het uit te voeren slootwerk betreft, wordt de omslag bepaald op f 16. vorig jaar was de omslag f 15. Het reeds opgedragen schoeiingwerk aan don heer Wit, zal tot 1 Maart uitgesteld worden, maar er zal dan ook op aangedrongen worden, dat het werk spoedig wordt uitgevoerd en als uiterste termijn wordt 1 Mei genoemd. De zitdag voor het betalen van den omslag en de verkiezingsdag wordt bepaald op Maandag 30 Decemb. Herziening keur. In bespreeking komt de herziening van de keur. Bij de artikelsgewijze behandeling komt ter sprake de wijze waarop de heer Zijdewind schoeiingwerk heeft uitgevoerd, zonder toestemming te vragen. Den heer Zijdewind zal worden aangeschreven dat hij alsnog toe stemming dient aan te vragen en zal dienen te zorgen dat steekschoeiingen worden aangebracht, naar genoe gen van het polderbestuur. In den hoek bij het erf van den heer Brouwer liggen een viertal vaartuigen, die de doorvaart belemmeren. De eigenaren zullen worden aangeschreven dat deze vaar tuigen moeten worden opgeruimd. Wanneer op verzoek van ingelanden verbetering van polderwater plaats vindt en belendende eigenaren of verzoekers een belangrijke hoeveelheid specie op hun landerijen krijgen, wordt het billijk geoordeeld, dat die eigenaren of verzoekers een vergoeding voor die spe cie betalen. Besloten wordt een bepaling, in dezen geest, in de keur op te nemen. Getracht zal worden goedkeuring te verkrijgen dat de breedte der scheidingslooten gewijzigd wordt van 2.80 meter in 3 meter, de diepte van 0.80 meter in 0.90 meter. In verband met de gewijzigde bemaling, wordt de be paling dat particuliere molens, voor uitmalen gebezigd, binnen een kwartier na het stil zetten van den polder molen moeten stil gezet worden, gewijzigd. Bij de rondvraag wordt nog besloten tot het aangaan van een kasgeldleening van pl.m. f 1200 b ijde Coöpe ratieve Boerenleenbank te Schagen, waarna sluiting volgt. Ieder verstandig rooker Heelt G0MARUS in z'n koker! Sigaren Seriemerk van 5-20 ets. Donderdag 1 October j.1. herdacht een onzer leden van het postbestellerscorps den dag, dat hij 25 jaar in functie was bij de Posterijen en Telegrafie. Een comité, bestaande uit eenige vooraanstaande per sonen uit onze gemeente had zich belast met het rond zenden van lijsten om gelden in te zamelen teneinde den jubilaris als blijk van waardeering voor de sym pathie, die de heer Brouwer steeds onder de gemeente- naren heeft genoten, een blijvend aandenken aan te bieden. Des morgens begaven zich eenigo leden van het co mité van huldiging met hunne eebtgenooten naar de woning van den jubileerenden postbode, die ter eere van dezen feestdag zijn bestellersuniform aan den kap stok bad gehangen. Bij monde van den heer Jac. Kuiper Cz., werden den heer Brouwer een gouden horloge met dito ketting, als mede een enveloppe met inhoud aangeboden, namens de geheele Hoogwouder bevolking. In eenige korte bewoor dingen werd dank gebracht voor de keurige cadeaux. Burgemeester Breebaart sprak nog enkele welge meende woorden tot de echtgenoote en dochter van den jubileerenden postbode. In den loop van den middag maakten velen van de gelegenheid gebruik om den jubilaris geluk te wen- schen met zijn 25-jarigen staat van dienst. Des avonds werd door het fanfarecorps uit de Weere nog een se renade gebracht, waarbij veel menschen tegenwoordig waren. De postbestellers uit Hoogwoud boden den heer Brou wer een sigarenkoker aan, terwijl van de collega's uit Spanbroek een bloemenmand was ontvangen. Het Is voor Piet en zijn gezin een onvergetel ijken dag gewor den, die bij hen nog lang in aangename herinnering zal blijven. Moge het hem nog vele jaren gegeven zijn, dat hij met dezelfde ambitie en plichtsbetrachting als tot nu toe zijn ambt kan vervullen, dat. is den wensch van velen, die hij dagelijks met p*ostsu.kken van diversen aard komt bezoeken. Het vakonderwijs in deze gemeente is Maandag, 30 September j.1. begonnen met 16 leerlingen. Dinsdagavond werd in „de Prins Maurits" alhier een filmdemonstratie over koffiecultuur gehouden, uitgaan de van de Erven de Wed. J. van Nelle. Een flink aantal huisvrouwen had aan de uitnoodiging tot bijwoning van dezen avond gehoor gegeven. Behalve de vertooning van de plantages der Erven van Nelle, welke een bijzonder mooi en interessant overzicht gaven, vanaf de jong gekweekte plant tot aan de verwerking van de koffieboonen, gereed tot den verkoop, werd het publiek per film ook nog vergast op een reisje door Frankrijk, terwijl tot slot nog een aar dige komische film werd afgedraaid. De dames en de enkele heeren die van de partij waren werden op een heerlijk kopje koffie of thee, gratis geschonken door Van Nelle, onthaald. Ter afwisseling werden liedjes gezongen uit een eveneens gratis versterkte liederenbundel van Van Nelle. Terwijl aan elke huisvrouw, ook weer geheel gratis, een pakje geurige. City-baai werd verstrekt, zeer zeker met de bedoeling om de thuisblijvende mannen ook te vreden te stellen. Te ongeveer elf uur was het feest afgeloopen en keerden allen, ongetwijfeld zeer tevreden over de Van Nelle's artikelen, huiswaarts. Ledenvergadering van „Het Witte Kruis" ten huize van den heer H. J. Kossen alhier. Als een zeer droevig verschijnsel constateerden we, dat slechts 9 leden waren opgekomen. De voorzitter, de heer A. Visser, opent met welkom, waarna de secretaris, de heer P Haringhuizen, de notu len voorleest, welke onveranderd onder dank worden goedgekeurd. Hierna volgen enkele mededeelingen. Ten behoeve van de T.B.C.-bestrijding is wederom een Rijkssubsidie toegezegd van f 509. Een patiënt, verpleegd zijnde in een sanatorium, heeft hierdoor een belangrijke verbete ring ondergaan. Naar aanleiding van het opzetje Inzake het bouwen van het Wijkgebouw, welk onderwerp in de vorige ver gadering reeds werd besproken, spreekt voorzitter zijn leedwezen uit, dat niet een der bedoelde heeren aan wezig is. Medegedeeld wordt, dat tot heden slechts drie van hen en wel de heeren P. v. Leeuwen, P. Burg- meijer en Gebr. de Heer, de gelden hebben gestort in de kas van het Witte Kruis. Dat thans de badinrichting alleen des Zaterdags is geopend, vindt hoofdzakelijk zijn oorzaak in de hooge exploitatiekosten. Genteend wordt, dat het nu wel wat druk zal loopen. In verband met een en ander wordt de wenschelijk- heid naar voren gebracht om, voor toegang tot de avondbaden een leeftijdsgrens te stellen voor kinderen. Alhoewel het in de bedoeling ligt het volgend jaar de schoolbaden in te voeren en dus waarschijnlijk het avondbaden voor kinderen wel minder zal worden, zal door het Gemeentebestuur toch een en ander onder de oogen worden gezien en zoo goed mogelijk worden geregeld. Volgt bespreking van den beschrijvingsbrief der Algemeene vergadering. Besproken wordt, welke can- dldatuur zal gesteund worden voor lid van het Hoofd bestuur. Met het Idee dat de vergadering zeer veel gevoelt voor de candidatuur HeemskerkDüker, wordt aan de afgevaardigden vrij mandaat gegeven. Tevens worden enkele van de voornaamste punten tot wijziging statuten en huishoudelijk reglement der Hoofdvereeniging behandeld. Met de districtswijziging kan de vergadering zioh niet vereenigen, het belang wordt er niet van ingezien. Het voorstel-Haarlem om geen districten te vormen, zal gesteund worden. Omtrent den leeftijdsgrens om tot 65 jaar als lid van het Hoofdbestuur zitting te nemen, wordt na bespreking aan de afgevaardigden vrij mandaat gegeven. Het voorstel-Hoogkarspel om den leeftijdsgrens tot 70 jaar te bepalen, zal echter niet gesteund worden. Overigens wordt aan de afgevaardigden voor de ver gadering vrij mandaat gegeven. Als afgevaardigden worden benoemd de heeren P. Haringhuizen en A. Visser, tot plaatsvervangers de heeren P. Pluister en P. de Boer. Overgegaan wordt tot verkiezing van 4 Bestuursleden, wegens aftreding van de heeren Th. Tromp, P. van Trienen, A. Mijts en P. de Boer (niet herkiesbaar). Gekozen worden de heeren Jn. Bakker Jz., C. de Boer, E. Stip en P. Pluister. Aan de aftredende Bestuursleden wordt een woord van dank gebracht. In de plaats van den heer H. Wilbrink als aftredend commissielid voor het nazien der rekening, wordt aan gewezen de heer P. de Boer. Medegedeéld wordt, dat de vergoeding tot een bedrag van f 75.voor de fiets van de Wijksverpleegster, voor taan niet meer toegestaan wordt, voortaan zal dit f 50. bedragen. In verband hiermede wordt besloten haar salaris met een bedrag van f 25.te verhoogen. Op voorstel van Burgemeester Meijer van Oude Nie dorp, wordt besloten, zoo mogelijk en bij genoegzame deelname een cursus voor Eerste Hulp bij Ongelukken en tevens een Verbandcursus te houden voor Oude Nie dorp, Zijdewind en 't Veld. Ook zal getracht worden wederom een Moedercursus te houden, zoo mogelijk te Zijdewind en te N. Niedorp. Na de rondvraag, welke niets oplevert, sluit voorzitter onder dank de vergadering. In het lokaal van den heer Wester werd Dinsdag avond de najaarsvergadering gehouden der afd. van Het Witte Kruis. Door den voorzitter, den heer W. Molenaar, werd de vergadering geopend met een welkom aan de aan wezigen, en den wensch, clat zakelijke besprekingen gevoerd zullen worden in het belang der afd. Naar aanleiding der gelezen en goedgekeurde no tulen, werd door den voorzitter opgemerkt, dat door het bestuur geen nadere stappen waren gedaan ter zake van het verkrijgen van leidingwater, waar dit zoo noodzakelijk geacht wordt, aangezien door Ged. Staten in dezen gegevens zijn gevraagd aan de ge meentebesturen. Door den heer Haster werd opgemerkt, dat aan uitvoering nog niet gedacht schijnt te worden, waar op door den voorzitter werd geantwoord, dat daaraan wel een onderzoek vooraf zal moeten gaan. Tot de ingekomen stukken behoorden ook een paar pakketten loten, met het verzoek die aan den man te willen brengen. De discussie hierover leidde er toe, dat ter algem. vergadering de wenschelijkheid zal worden uitgesproken, dat Witte Kruis-afdeelin- gen door zusterafdeelingen niet tot loten-debitanten worden verlaagd. Hierna kwam in behandeling de beschrijvingsbrief voor de Algemeene Vergadering. De bespreking gaf er aanleiding toe, dat aan de afgevaardigden vrij mandaat werd verleend, met uitzondering van een paar punten. De afd. zal zich er tegen verklaren, dat voor het lidmaatschap van het Hoofdbestuur een maximum leeftijd wordt gesteld, terwijl bij de ver kiezing van een lid voor het Hoofdbestuur de stem zal worden uitgebracht op mevr. ReesVan Ingen, eerstens omdat de afd. het gewenscht acht, dat een vrouw zitting verkrijgt in het Hoofdbestuur, twee- dens omdat de afd. van oordeel is, dat het platte land niet voldoende in het Hoofdbestuur vertegen woordigd is. Uit de gehouden bespreking hierover vindt men het wel jammer, dat onze afd. ditmaal Dr. Spie- rings niet candidaat gesteld heeft. Waar de verga dering tot het besluit kwam, dit bij de volgende ge legenheid te doen, verklaarde Dr. Spierings wel een candidatuur te willen aanvaarden, mits de candi- daatstelling niet geschiedt tegenover een lid van het Hoofdbestuur, dat al jaren zitting heeft gehad. Met deze opmerking zal rekening worden gehouden. Bij de verkiezing voor afgevaardigden werden aan gewezen de heeren P. Scholten en D. de Jong, tot plaatsvervangers de heeren H. Hoogland en Slik ker. Aan do orde werd nu gesteld de bestuursverkie zing; aftreden moeten de heeren Van der Meer, secre taris en als zoodanig herkiesbaar en S. Brugman, niet herkiesbaar. Eerstgenoemde werd met op één na algemeene stemmen herkozen, terwijl gekozen werd de heer Geuzebroek/'Beiden nemen de benoe ming aan, waarmee de voorzitter de vergadering fe liciteerde. Aan het bestuur werd opgedragen dezen winter een voordracht te doen houden over de tuberculosebe strijding, hetgeen den vorigen winter is uitgesteld tengevolge van de strenge koude. Bij de rondvraag kwam ter sprake het zeer ge ringe gebruik dat van de badgelegenheid wordt ge maakt. Het resultaat der zeer breedvoerige discussie hierover leidde tot het besluit, dat aan het bestuur werd opgedragen een onderzoek in te stellen naai de mogelijkheid eener meer geschikte plaats en be tere inrichting. Met betrekking tot het materiaal werd besloten voorwerpen, welke niet meer gebruikt wor den, wat op te ruimen. Getracht zal worden het zie- kenwagentje, waarvan het onderstel nog zeer goed is, te verkoopen; niet meer gebruikte iedikanten zullen wellicht dankbaar nog worden aanvaard in een of ander groot gezin, dat daaraan behoefte heeft. Hierna werd de vergadering door den voorzitter ge sloten met een woord van dank voor de aangename samenwerking, ook aan het afgetreden bestuurslid en den wensch, dat met diens opvolger even prettig in het belang der afd. samengewerkt zal mogen worden. Eenige leden van de Middcnstandsvereeniging al hier hebben verleden week met hunne dames een bezoek gebracht aan de G.A.M.I.T. te Alkmaar, al waar 'n nieuw soort kookpan de bijzondere aandacht van de dames heeft getrokken. Dit gaf aan de ver tegenwoordigers daarvan aanleiding om in deze ge meente een demonstratie te mogen geven, welke dan ook a.s. Vrijdagmiddag ten huize van den heer J. Bakker zal worden gehouden. (Zie advertentie in dit nummer.) Woensdagavond werd in het lokaal van den heer v. d. Woude publiek gepresenteerd een woonhuis met stalling voor 4 koeien, boet en erf, ter grootte van 10' Aren, 71 Centiaren. Het perceel werd in bod gebracht door den heer W. Peereboom op f1800 en bij afslag niet gemijnd. Voor de vacante betrekking van Hoofd der o. 1. school I te Kleine Sluis, hebben zich 10 sollicitanten aangemeld. Voor rekening van den heer H. te Buck zal aan den Middenweg een woonhuis worden gebouwd door den aannemer A. A. Schouten, alhier. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Alberdina Petronella, dochter van J. van Driel en van D. P. de Vos. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Jan Nicolai en Antje Kranenburg. Overleden: Geene. OUD KARSPEL. Door het Bestuur en Hoofdingelanden van de Banne Oudkarspcl is herbenoemd tot Hoofdingeland van den Polder Geestmerambacht (O. en M.) de heer J. Pran ger, alhier. LANGENDIJK. Wegens vertrek van den heer H. Hart naar St.-Pan- cras verliest de Langendijker Winkeliers-, Nering- en Vakvereeniging haar secretaris. We vernemen, dat in de vergadering van de volgende week, welke te Zuidschar- woude zal worden gehouden, in deze vacature zal wor den voorzien. LANGENDIJK. We vernamen, dat pogingen in het werk zullen worden gesteld om hier een neutralen cursus te stichten voor de schoolvrije jeugd. Daar voor het vervolgonderwijs weinig animo bestaat, zullen de ouders een goede daad verrichten, als zij daaraan medewerken. LANGENDIJK. De cursus in het leere'n kennen en behandelen van kamerplanten, gehouden onder leiding van den heer P. Glas te Broek op Langendijk, is geëindigd. Een twin tigtal dames hebben er aan deelgenomen, die zich den tijd en het geld eraan besteed, niet zullen beklagen, daar de lessen op bevattelijke en prettige wijze werden gegeven. GEMEENTE HARENKARSPEL. Ingeschreven gedurende de maand September 1929. Geboren: Johanna, dochter van Petrus Johannea Muileboom en Adriana Kramer. Jacobus, zoon van Jan Burger en Johanna Hessing, Guurtje, dochter van Pieter de Jong en Aaltje Swart. Geertrudis Hil- legonda, dochter van Theodorus Entes en Trijntje Veldman. Olof, zoon van Henri de Vries en Maart je Paarlberg. Elizabeth Maria, dochter van Adrianus Buter en Cornelia Dekker. Jacobus Wilfranus, zoon van Jan Dekker cn Naatje Oudeman. Cornelia, doch ter van Pieter Danenberg en Sigaberta Jong. Jaco bus, zoon van Jacob Blokdijk en Cornelia de Wit. Jchannes, zoon van Dirk Bakker en Cornelia Blee- ker. Gehuwd: Adrianus Raap en Aagje Spoor. De avondcursussen voor vakonderwijs alhier zijn we der aangevangen. Voor alle vakken i3 groote belang stelling. De heer P. Beers van Noordscharwoude gaf een si multaan- seance voor leden van de damclubs te St.- Pancras en Oudorp. De simultaan-speler won 2 partij en, speelde er 8 remise en verloor er 5. GEMEENTE ST. PANCRAS. Ingeschreven gedurende de maand September' 1929. Geboren: Johan, zoon van Hendrik Goesinne en Cla- sina Cornelia Stam. Willem, zoon van Klaas van Graft en Maartje Bakker. Gehuwd: Jacobus Johannes Gout en Neeltje Klooster boer. Overleden: Trijntje Veltkamp, 79 jaren, wed. van Dirk Gerritsen. GEMEENTE CALLANTSOOG. Ingeschreven gedurende de maand September 1929. Geboren: Pieter, zoon van Jan Tromp en Trijntje Bakker. Petrus Wilhelmus, zoon van Petrus Johan nes Strooper en Neeltje Vilmer. JULIANADORP. Woensdagmiddag is de Bazar ten bate van de Chr. school geopend, en het bleek dat daar nogal belang stelling voor bestond. Om 2 uur begon het publiek al toe te stroomen. Ds. F. Tollenaar te Den Helder, die de bazar zou openen, had bericht van verhindering moeten zenden, wegens het leiden van een begrafenis. Het openingswoord werd toen gesproken door den heer G. A. Niessink, directeur van de Weesinrichting te Huis duinen, waartoe te ruim drie uur de aanwezigen zich verzamelden in een der lokalen en gemeenschappelijk werd gezongen Psalm 25 vers 7. Spr. begon met er zijn leedwezen over uit te spreken, dat Ds. Tollenaar ver hinderd was en die taak nu weer aan hem was op gedragen. Voorgelezen werd vervolgens Psalm 73 en een zegen over dit samenzijn gevraagd. Het is de ge woonte een kort openingswoord te spreken en ik wensch dan thans Uwe aandacht te bepalen bij het voorgelezen Schriftgedeelte. Het doel van deze Bazar is altijd de geldmiddelen te versterken. Dat moest eigenlijk niet noodig zijn, maar het is nu eenmaal niet anders, we zouden haast zeggen, het kan niet anders. Maar al brengt de Bazar ook veel op, dan zijn we er nog niet, Gods zegen moet alles doen en het hoofddoel is niet alleen de kinderen te leeren, maarhen ook iets te geven voor de eeuwig heid. Eens zei men tegen een arm man. dat het zaad dat hij voor zijn akker gebruikte, niet goed was, maar hij had niet anders en zei, ik doe wat ik kan en het andere laat ik aan God over en zoo is het ook hier, als God ons niet zegent, dan helpt alles niets. Asaf zit te denken over de problemen van het leven en beziet alles om zich heen. Hij kan het niet rijmen, dat het zoo is, volgens hem moest het anders zijn en hij vroeg, zou God dat wel weten. Er zijn echter twee kanten, een aan de zijde der menschen en een van God en dan zien wij dat alles terecht komt als wij in Gods heiligdom in gaan, dan wordt alles wat wij niet goedvinden toch zooals het moet, omdat God het zoo wil. Zoo wordt ook aan onze school reeds vroeg aan kin deren die steun gegeven om de vraagstukken des levens te bezien in Gods Heiligdom, en dan kunnen we zelfs psalmen zingen in den nacht, wijl God alles bestuurt naar Zijn welbehagen en lost Hij alle moeiten en zor gen op, en zijn wij veilig aan Gods hand. Ook deze Bazar is daarvoor een der middelen. Spr. brengt al de werkers en gevers hartelijk dank voor alles wat ze weer hebben gedaan, en bidt Gods zegen er over af en hoopt dat de uitslag gunstig mag zijn, en verklaart de Bazar geopend. Daarna wordt een rondgang gemaakt door de keu rig versierde lokalen en kunnen de kooplustigen alvast hun penningen kwijtraken aan de verschillende aanwe zige goederen. En dat zijn er vele en velerlei. De goede renvoorraad overtreft die van het vorige jaar verre. Daarmee waren de dames Dinsdag bezig geweest om alles op zijn voordeeligst te laten uitkomen. Er is voor elk wat wils, een stand met vele en fraaie handwerken, diverse stands gebruiksartikelen, alle ruim voorzien. Dan zijn er de vele attracties, zooals schiet en werptënt, sjoelbak, touwtrekken, vischtent, door het raden naar het aantal hazelnootjes in een fraaie fruit mand, kan men daar winnaar van worden; dan is ver der de theetent en evenals verleden jaar een stand van den boekhandelaar Van der Haagen uit den Helder, welke een gedeelte der winst aan de Bazar ten goede laat komen. Verder wordt alle3 af en toe opgeluisterd door orgelspel en niet te vergeten de Radio. De heer J. Vonk te Julianadorp heeft er een Philips Standaard Combinatie met 2 luidsprekers geplaatst, welke de aanwezigen kond doen van het gebeuren in den aether. In het kort hebben we zoo een en ander opgesomd, we zijn wejlicht niet volledig geweest, daar om doet men goed zelf te gaan zien, zooals we zeiden er is van alles. De Bazar is vandaag weer geopend, en wordt vanavond (Donderdag) gesloten. Men ga er dus heen!

Schager Courant | 1929 | | pagina 6