s. ALKMAAR. ijpe en Hazepolder HOOGWOUD. AMMA PAUL0WNA. Uit onze omgeving. Vergadering van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofd ingelanden van „de Zijpe en Hazepolder", op Woens dag 9 October, des middags half twee, in het lokaal van den heer J. Broer te Schagerbrug. Afwezig wegens ongesteldheid is de heer De Wit, heemraad en de heer List, hoofdingeland. Voorzitter de heer C. Hooij, dijkgraaf, secretaris de heer J. J. Bleek. Na opening volgt vaststelling der notulen, na een paar opmerkingen door den dijkgraaf. De Voorzitter deelt mede, dat gister een bezoek is gebracht aan het gemaal van polder E. Toen het ge- heele gezelschap aanwezig was, bleek er geen stroom te zijn, doordat er een geschil schijnt te bestaan tus- schen het P.E.N. en het gemeentebestuur, over de kosten van den aan te leggen kabel. Er zijn thans 13 schepen grint gelost tot een hoe veelheid van 3236 M3., het 14e schip is in lossing en een schip onderweg. De totale hoeveelheid zal dan de begrooting met 200 M3. overschrijden. Ingekomen stukken. Van den heer C. List, hoofdingeland, is een schrij ven ingekomen, dat hij, omdat hij zijn eigendommen heeft verkocht, ontslag neemt als hoofdingeland, en dat hij dankt voor het in hem gestelde vertrouwen en zijn dank betuigt voor de aangename zakelijke bespreking. De Voorzitter stelt voor, den heer List, die als hoofdingeland de zaken met ernst aanvatte, den dank van het polderbestuur over te brengen en hein het gevraagde ontslag te verleenen. Algemeen goed gevonden. Geldleeningen. Door molcnmeesters van polder N.S. wordt goed keuring gevraagd op het aangaan van een geldlee- ning, groot f 10.000, tegen iVi rente, af te lossen in 20 jaren, on wel ten behoeve van de bemaling van het noordelijk en zuidelijk gedeelte. Goedge vonden. De molcnmeester van den polder A. vraagt goed keuring op het sluiten van een geldleening van f 3500, af te lossen in 10 jaren (punt 9 van de agenda). Ook dit wordt door de algemeene vergadering goedge vonden. De polder A. vraagt vergunning tot het dempen van een klein slootje naast het gemaal en vraagt den grooten polder, om pl.m 10 meter beton- schoeiing te plaatsen langs den openbaren weg. De Voorzitter zegt, dat dit laatste verzoek wordt gedaan, opdat de vergadering van hoofdingelanden zal beslissen of de kosten zullen worden gedragen door polder A. of door den grooten polder. In den polder L. is een schoeiing geplaatst, die door den grooten polder wordt onderhouden. Omdat men deze zaak van 2 verschillende kanten goed kan praten, heeft het Dag. Bestuur geen advies. Gingen er eerst stemmen op dat dergelijke kosten voor rekening van de kleine polders behooren te komen, later werd door den heer Bruin opgemerkt, dat als daar ter plaatse geen betonnen schociing wordt geplaatst, uitkavelen van den weg zal plaats vinden en de polder voor groote kosten zal komen te staan. Om die reden stelt spr. voor het schoeiing- werk door den'grooten polder te doen uitvoeren. Dit voorstel wordt aangenomen met 12 tegen 2 stommen, tegen stemden de heeren Tiel en Jimmink. De polder E vraagt voor het nieuwe gemaal met bijkoi i' .ide werken een geldleening van f 12.500 te hiv luiten (punt 9 van de agenda). Dag. Bestuur stelt voor dit goed te keuren. Boor den heer Bruin wordt opgemerkt, dat in het schrijven niet gerept wordt over aflossing. De Voorzitter oordeelt dat Ged. Staten daar wel op zullen wijzen. De genoemde machtiging wordt met algemeene stemmen verleend. Door den sluiswachter te Oudesluis wordt gevraagd om sluis cn brug weer ondershands te mogen pach ten voor f65.per jaar (punt 10 van de agenda). Het Dag. Bestuur adviseert aan het verzoek te vol doen, met een opzeggingstermijn van 1 jaar. Allen voor. Van den heer Groot, penningmeester van het Hoogheemraadschap is ingekomen een schrijven, waarin medegedeeld wordt dat door hem aan het Dag. Bestuur is verstrekt 'n ontwerp-begrooting, ont- werp-handleiding voor het voeren der administratie, herhaaldelijk bezoeken zijn afgelegd bij den secreta ris-penningmeester tot het geven van inlichtingen en een 7-tal berekcningstabellen zijn verstrekt en dat hij nu van oordcel is, dat de secretaris-penningmeester voldoende is ingelicht en hij dus zijn taak als afge daan beschouwt en den polder zijn rekening tot een bedrag van f 297.25 doet toekomen. De Voorzitter zegt dat betaling van deze nota feite lijk eerst de goedkeuring van Hoofdingelanden behoef de, maar het Dag. Bestuur oordeelde het niet noodig dat de heer Groot zoo lang op betaling wachtte en de rekening is dus reeds betaald. De machtiging wordt alsnog gevraagd en zonder bespreking door hoofdin gelanden verstrekt. Nadat goedgevonden is de agenda-punten 7 en 11 om te wisselen, n.1. eerst de instructie voor den secretaris en penningmeester te behandelen en daarna een secretaris-penningmeester te benoemen, volgt punt 4 van de agenda: vaststelling suppletoir kohier 1929. Het wordt vastgesteld tot een bedrag van f 612.54. De kiezerslijst voor 1930 wordt vastgesteld, bevat tende 473 stemgerechtigden, uitbrengende 833 stem men. De Voorzitter dankt den Secretaris voor de zorg en moeite aan dit werk besteed. Met 13 van de 14 stemmen, 1 stem blanco, wordt de dc heer J. Eriks Sr. herbenoemd tot regent voor het Algemeen Weeshuis. De bekende felicitatie en dank zegging voor het vertrouwen volgt. Door den polder is aan het P.E.N. in erfpacht af gestaan een perceeltje grond, evenwel met de bepa ling, dat als de polder het perceeltje noodig had, de erfpacht kon worden opgezegd. liet P.E.N. acht deze bepaling te bezwarend en verzocht dan tenminste, evenals Anna Paulownapolder dat deed, een opzeg gingstermijn te bepalen. liet Dag. Bestuur stelt voor, dien opzeggingstermijn <e bepalen op één jaar en de Voorzitter wijst er op, dat Ged. Staten hadden verlangd dat de gewraakte bepaling werd opgenomen en het Dag. Bestuur niet had gedacht dat voor het P.E.N. een uitzondering behoefde te worden gemaakt. De wijziging in het uit gifte-besluit wordt door de vergadering goedgekeurd. Na punt 8 komt punt 7 van de agenda in behan deling, nl. het voorstel van het Dag. Bestuur tot wij ziging van de instructie voor den secretaris en den penningmeester. Daartoe zal allereerst worden gelezen de nieuwe instructie voor den secretaris, doch de heer Bruin vraagt naar de wijzigingen. De Voorzitter zegt, dat die niet zoo gemakkelijk zijn te zeggen. Nadat de 16 artikels lange instructie is gelezen, vraagt de heer Bruin aan den secretaris of de bepa lingen zwaarder zijn, of dat er iets extra aan verbon den is. Dc Secretaris zegt, dat deze nieuwe instructie zich beter past aan de nieuwo omstandigheden en dat spr. er volkomen meo accoord kan gaan. De instructie wordt met algemeene stemmen goed gekeurd. Na het lezen van de instructie voor den penning meester, stelt do heer Bruin dezelfde vraag, en de secretaris antwoordt, dat hij volkomen met deze in structie accoord kan gaan. Ook deze instructie wordt goedgekeurd. De Voorzitter heeft nog een mededeeling en een ingekomen stuk, n.1. de mededeeling dat van de geld leening voor den polder zijn uitgeloot de nos. 79, 9,10, 51, 101 en 112. Als ingekomen stuk komt no-g ter tafel een verzoek van do afdccling ZijpeCallantsoog van Het Witte Kruis, om voor het ziekentcnlje bij het perceel van den heer Commandeur aan den Buigeweg, den weg stofvrij te willen maken. Het verzoek is ondertee kend door den voorzitter en den secretaris, respectie velijk de heeren Jb. de Moor en J. A. de Boer. De Voorzitter zegt dat het Dag. Bestuur adviseert dat als het Witte Kruis oordeelt dat een gedeelte weg stofvrij dient te worden gemaakt, het zich dient te richten tot het polderbestuur met het verzoek of op kosten van Het Witte Kruis den weg mag worden geteerd. Spr. wijst er op dat een stukje verder bij Sneekes ook zoo n tentje staat en dan allerlei kleine stukjes weg geteerd zouden moeten worden. Boven dien de voorzitter van Het Witte Kruis verklaarde in de vergadering van 8 Juli '14, in deze zelfde zaal en aan deze zelfde tafel, dat het polderbestuur de ma- terieele belangen van de ingelanden had te beharti gen en dan ligt het op den weg van het, Witte Kruis te zorgen voor die dingen die aan het Witte Kruis behooren. De heer Bruin is het met die laatste opmerking eens, maar hoopt toch, dat het polderbestuur tegen over de t.b.c.-patiënten een ruim standpunt zal in nemen en dan zoo noodig in de kosten van het stof vrij-maken van den weg zou bijdragen. De Voorzitter zegt, dat het Dag. Bestuur dat met pleizier zal doen, maar het wil deze zaak overlaten aan het lichaam, dat de belangen dezer patiënten voorstaat. De beer Rezelman wijst er op, dat straks toch met het teren der wegen zal moeten worden begonnen en geeft in overweging dan desnoods deze bedoelde ge deelten te doen. De Voorzitter wijst er op, dat in het advies van het Dag. Bestuur niet ligt opgesloten dat de Ruige- weg niet zal worden geteerd. Spr. meent, dat het Witte Kruis het beter kan betalen dan de polder. Met 12 tegen 2 stemmen wordt overeenkomstig het voorstel van het Dag. Bestuur besloten, tegen stem den de heeren Bruin en Rezelman. Benoeming secretaris-penningmeester, Aan de orde komt de benoeming van secretaris penningmeester, wegens periodieke aftreding van den heer J. J. Bleek. De door het Dag. Bestuur opge maakte voordracht luidt: 1. J. J. Bleek, 2. W. Nieman, 3. A. J. Kruijer. De Voorzitter zegt, dat de benoeming geschiedt voor 5 jaren. De heer Bruin zegt dat dit .wel stilzwijgend is, want het staat in het reglement. De Voorzitter beaamt dit, maar het Dag. Bestuur legt toc-h die bepaling vast. Met algemeene stemmen wordt de heer Bleek weer benoemd en Voorzitter feliciteert hem en hoopt in de volgende periode samen in pleizierige omstandig heden met den heer Bleek te werken en hoopt dat de heer Bleek het ambt met genoegen zal vervullen. De Secretaris dankt den Dijkgraaf, Heemraden en Hoofdingelanden voor de benoeming en zal zijn best doen in t vervolg op dezelfde wijze de belangen van den polt'er te behartigen. De rondvraag. De heer Bruin zegt, dat er straks een groote post op de be-gi-ooting zal komen voor het teren der wegen. Spr. stelt de vraag of het niet wenschelijk is het Dag. Bestuur te machtigen nu reeds teer aan te koo- pen, omdat in het a.s. voorjaar er misschien te wei nig teer zal zijn. Do Voorzitter meent, dat men dan wel wat te hard van stapel zou loopen. In de eerste plaats zou de polder het n iet kunnen betalen en zou de post onderhoud wegen worden overschreden, maar boven dien er zou een opslagplaats moeten zijn en er is nog geen beslissing genomen, welken weg zal worden geteerd. Spr. raadt aan te wachten tot volgend voor jaar, dan krijgen de ingelanden een goed overzicht van de kosten van eiken weg. Dat de voorraad teer a.s. voorjaar te gering zal zijn, spr. oordeelt dat die vrees geen grond heeft. De heer Rezelman meent ook, dat het op den weg ligt van het polderbestuur om te zorgen straks klaar te zijn. Spr. wijst ook nu weer op de wijze waarop de wegen in Koegras worden geteerd en twijfelt niet of de opzichter van polder Het Koegras zal alle inlich tingen willen verstrekken. Ook daar zijn de paarden- paden er in gebleven, wat do voordeligste manier is en geen hinder veroorzaakt. De Voorzitter wijst weer op het drukker verkeer in onzen polder en op den meer gunstigen bodem- toestand in Koegras. Met den opzichter van polder „Het Koegras" kan het Dag. Bestuur zich in verbin ding stellen en het Dag. Bestuur zit ook niet stil. Aan den eencn kant moet het oog worden gehouden op de belangen van de ingelanden, aan den anderen kant op den toestand der wegen. De heer Rezelman vreest, een steeds opschuiven en zegt dat teer gebruikt dient te worden die zoo van een gasfabriek komt. Spr. stelt voor, teer te be stellen, en zoo spoedig mogelijk te beginnen met het teren van een weg. De heer Francis stelt voor, a.s. voorjaar dan te beginnen met den Oostkant van de Grootesloot, van af Oudesluis tot Zijpersluis. Dit voorstel wordt verworpen met, zooals de secre taris mededeelde, 8 tegen 6 stemmen. Sommige le den brachten hun stem zoo onduidelijk uit, dat op name moeilijk was te doen. Wij teekenden aan dat voor stemden de heeren Eriks, Bruin, Rezelman, De Boer en Francis. De heer Rezelman vraagt, of de keur al van Ged. Staten terug is ontvangen. Het blijkt, dat bedoeld wordt de aanvulling van artikel 13 van het bijzonder reglement en de Voor zitter deelt mede, dat Ged. Staten wel hebben be richt, dat het artikel van het bijzonder reglement is aangenomen, maar dat Ged. Staten niet hebben be richt of dit de aanvullende bepaling betrof van art. 13. Vanmorgen heeft spr. den secretaris opgedragen dit aan Ged. Staten te vragen. De heer Rademaker bespreekt nog eens om nu al vast voor 't a.s. voorjaar teer te koopen. De Voorzitter zegt, dat dit nu dient te wachten tot het voorjaar. De heer De Boer wijst er op, dat met de -Burger- brugger kermis voor „de Dageraad" de weg te dik bogrint was. Üe Voorzitter zal er' den opzichter op 'wijzen. De heer Zeeman bepleit het afploegen van de hoo- ge kanten van de wegen, het grint naar het midden te brengen; de wegen ronder te maken, alles reeds met het oog op het teren der wegen. De Voorzitter antwoordt, dat van de opmerking nota zal worden genomen, maar de toestand is thans zooals hij is. Sluiting volgt. BROEK OP LANGEND IJK. Vergadering van het bestuur der Langendijker Groan- tencentrale, gehouden op Maandag 7 October 1929, in het Betaalkantoor te Broek op Langendijk. Tegenwoordig 21 personen. Voorzitter, Burgemeester Slot, opent met een welkom, waarna lezing der notulen volgt, welke onveranderd worden vastgesteld en geteekend. De keurlijst over Augustus welke 4 keuringen be vatte, werd geen op- of aanmerking over gemaakt. Uit het rapport over het betaalkantoor werd mede gedeeld dat alles in goede orde is bevonden en dat er in de maand Augustus geveild was voor een bedrag van f 306.358.90, waarvan voor Broek op Langendijk f 19896.09, Koedijk f 25.446.06, St.-Pancras f 123.197.41, idem R.K. X 16685.61, Zuidscharwoude X 17803.82, idem Mevrouw, De slijtage Uwer goederen hebben wij tot het minimum terruggebracht. Ons Amerikaansch controle-systeem waarborgt U üonder merken der goederen Uw wasch in goede orde terug. R.K. f 3055.26, Ursem f 4618.17, Heerhugowaard f 17.145.55, idem R.K. f 24197.08, de Schermer f 18580.67, Hensbroek f 12365.50, Oterleek f 2584.38, Schermerhorn f 3853.79, de Rijp L.T.B. f 3613.32, de Rijp en Omstr. f 8G7 Diversen f 12.448.89. V toegestane crediet werd dank gebracht aan he;. ur van de R.-Bank te Broek op Langendijk en dat Uvi' Centrale Bank te Utrecht. Schrijven Ingekomen van de Nederl. Spoorwegen, waarin vermeld, dat niet aan het verzoek kan worden voldaan om de lijnen op de laadplaats te bestraten. Medegedeeld werd, dat van begin seizoen tot 31 Aug. j.1. 168836 balen aardappelen waren uitgevoerd, en wel naar Oostenrijk 200, Engeland 6336, Denemarken 8424, Zwitserland 12400 en naar Duitschland 141476 balen a 50 K.G. Van de bloembollenveilingen werd medegedeeld, dat in het geheel was aangevoerd 1190715 stuks leverbare bloembollen en 53930 K.G. plantgoed, waarvan in het geheel was verkocht voor een bedrag van 53784.21. Thans werd meegedeeld, dat in begin November nog een gladiolen-veiling gehouden zal worden. Van het reuzebloemkoolzaad, geteeld in Italië, - Is besteld 64 pond en 2 ons tusschensoort en 28 pond en 3 ons kortpoot. Verder werd meegedeeld, dat er van de uiensorteer- machlne goed gebruik gemaakt wordt, vooral voor het sorteeren van nep en drielingen; verder, dat er begin November snijbloemen geveild zullen worden (in hoofd zaak chrysanten. Voor het te koopen ijzeren hek voor het nieuwe ge bouw, waren twee inschrijvingsbiljetten ingekomen en wel één voor 13 Meter en één voor het geheele hek. Voor dit laatste was het bedrag der Inschrijving te laag, terwijl de 13 Meter gegund werd. Voorzitter deelt mede, dat een schrijven is verzon den van de vereeniging Bloembollencultuur aan de verschillende gemeentebesturen, met verzoek om voor vier soorten aardappelen een teelt-verbod uit te vaar digen, met het oog op de wratziekte. Door verschillende gemeente-besturen is in deze ad vies gevraagd aan de tuinbouwvereenigingen en is ter bevoegder plaatse een onderzoek ingesteld, waarbij is gebleken, dat behalve de vier genoemde soorten in het schrijven nog heel wat andere soorten dezelfde vat baarheid voor wratziekte hebben. Daarom zou de maatregel, welke gevraagd werd, zeer onbillijk zijn en tevens geen effect sorteeren. De heer C. Wagenaar Kz., voorzitter van Koophandel, werd door den voorzitter hartelijk gefeliciteerd met de hooge onderscheiding welke hem is toegekend als Ridder in de Oranje-Nassau-orde. Temeer, zegt spr., Is dit een hooge onderscheiding, omdat de heer Wagenaar de eerste groentenhandelaar is in dit gewest, die die gekregen heeft. Verder memoreert spr., dat de heer Wagenaar van de oprichting van den Bond als afgevaardigde van Koophandel in het bestuur is geweest, wat steeds op hoogen prijs werd gesteld, waarom deze onderschei ding hem dan ook ten zeerste verheugd. De heer Wagenaar zegt dank voor de waardeerende woorden tot hem gesproken en memoreert verder, trotsch te zijn op de onderscheiding hem verleend, daar het naar zijn gedachte een erkenning is voor den ge- heelen handel in deze streek. De verhouding tusschen tuinbouw en handel is nergens zoo goed als hier. Spr. hoopt dat het hem gegeven mag worden, nog lang zijn medewerking te kunnen geven aan handel en tuinbouw. Door den secretaris werd nog meegedeeld, dat er thans weer zaad in de witte witte kool voorkomt, wat voor de fabrieken moeilijkheden oplevert. Spr. meent dat het wel goed zou zijn, daarvoor een bepaling te maken. Besloten werd om hiervoor een vergadering te beieg gen van den Vierbond met Koophandel, welke werd vastgesteld op 17 Oct. a.s. Hierna sluiting. NOORDSCHARWOTTDE. Tot bewaarder der poterbewaarplaats is benoemd de heer P. de Ruiter Jz., te Zuidscharwoude. Aantal sollicitanten 4. ZUIDSCHARWOUDE. Ten lokale van den heer P. Schoenmaker verga derde Woensdagavond de Langendijker Winkeliers- Nering- en Valcvereeniging onder voorzitterschap van den heer S. Timmerman, die de aanwezigen har telijk verwelkomde. Hij drukte er zijn genoegen over uit, dat zoovelen waren opgekomen, en hoopte, dat de besprekingen op zakelijke en aangename wijze zullen worden gevoerd. Daarna las de secretaris, de heer H. Hart, de notu len van de vorige bijeenkomst voor, welke onveran derd onder dankzegging werden goedgekeurd. De Voorzitter deelde daarna mee, dat het Bestuur een uitnoodiging van de Kamer van Koophandel had ontvangen, om aanwezig te zijn op een vergadering dier Kamer met de Middenstandsvereenigingen in het district van de K. v. K., waarin verschillende be langrijke zaken werden besproken. Voorzitter doet daarna enkele nadere mededeelingcn. Ook de G.A. M.I.T. werd tegelijkertijd met een bezoek vereerd, wat een zeer aangename herinnering heeft achter gelaten. Als nieuwe leden werden met zoo goed als alge meene stemmen aangenomen: J. Molenaar, te Zuid scharwoude, N. Bosman, Broek op Langendijk, P Boot te Noordscharwoude, A. Kroon Az. en P. Mienes ie Oudkarspel en D. Zeeman en Co. te Zuidschar woude. Bij de daarop volgende bestuursverkiezing wer den met nagenoeg algemeene stemmen herkozen de heeren P. Tuin en D. Zeeman te Zuidscharwoude en H Piersma te Oudkarspel. In de plaats van den heer H Hart, die wegens vertrek naar St. Pancras als bestuurslid aftreedt, werd bij herstemming gekozen de heer W. K. Muller te Oudkarspel. De penningmeester deed daarna rekening en ver antwoording. De ontvangsten bedroegen met inbegrip van het beginsaldo ad f 178.05, f372.05, de uitgaven f 108.90, zoodat hq,t eindsaldo f263.15 bedroeg. Aan de zen functionnaris werd dank gebracht voor zijn ge houden beheer, nadat de heeren Meereboer en Van den Heerik alles in orde hadden gevonden. Uitvoerig wordt van gedachten gewisseld over het agendapunt: Beslissing over een art. der statuten, waarin bepaald wordt, wie als lid kunnen worden aangenomen. De heer Zeeman zou willen, dat alleen mee kun nen stemmen de winkeliers, en dat vak- cn nering doenden tegen vergoeding van een te bepalen be drag recht hebben om van het zwarte vakje gebruik te maken. Besloten wordt echter alle leden gelijke rechten te laten. In verband met het verstrijken van don termijn, waarvoor de vereeniging is aangegaan, wordt weer besloten tot voortzetting der vereeniging. Voorstel Bestuur in verband met het 25-jarig be staan der Vereeniging wordt door den voorzitter in geleid met de uitnoodiging aan de vergadering plan nen daarvoor te opperen. Verschillende aanwezigen voeren het woord, waarbij de een wil, dat het Be stuur zelf met voorstellen komt, een ander, dat een commissie wordt benoemd, die het Bestuur in het voorbereiden zal ter zijde staan. Er wordt gesproken van een algemeenen etalagewedstrijd enz. Het slot der discussies is, dat in beginsel tot een herdenkinig van het 25-jarig bestaan wordt besloten, en dat op de volgende vergadering zal worden aan de orde ge steld een commissie in den bovenbedoelden zin te benoemen. De wenschelijkheid wordt daarbij nog betoogd, dat de te benoemen commissieleden dan ook hun benoeming zullen aanvaarden. Bij de rondvraag vraagt de heer Schoenmaker, hoe het mogelijk is, dat in de statuten nog voorkomt als een der doelstellingen: bevordering der Zondagsrust. De heer D. Zeeman bespreekt hetzelfde en leest uit het verslag in Ons Weekblad voor, dat in een ver gadering, te Noordscharwoude gehouden, bij meer derheid van stemmen is besloten dit punt te schrap pen. Bij nadere bespreking blijkt, dat dit punt wel voor komt in de Statuten, maar niet in het reglement. Daar do notulen in O. W. als de officieele vaststel ling van de besprekingen moeten worden beschouwd, moet worden aangenomen, dat dit punt is vervallen. Nog brengt de heer Schoenmaker ter sprake een uitlating van den heer Olthoff, bestuurslid, een vo rige vergadering gedaan ten opzichte van den cor respondent van de Schager Courant, als zou die een voorbarig bericht hebben geplaatst over het voorne men van den heer O. om voor alle bestuursfuncties te bedanken. Voorzitter wil daar niet meer over spreken, daar deze zaak is afgehandeld. De heer Zeeman neemt daar geen genoegen mee en leest een verslag voor van een te Alkmaar ge houden vergadering, waarin de heer O. als voorzitter dier vergadering zelf had meegedeeld uit alle be stuursfuncties te treden. De heer Olthoff, zegt de heer Z., moet niet altijd personen willen treffen en hij ver zoekt hem, dit in het vervolg na te laten. De heer O. zegt de bedoeling te hebben gehad, al leen voor de functies in de Staatspensionneering te bedanken. De heer Zeeman weerspreekt dit, daar hij ook al heel spoedig als bestuurslid van de vereen, voor Zie- kenhuisverpleging bedankte. De heer Bouman wijst er op, dat het verslag in de Alkmaarsche Crt. als juist kan worden beschouwd, maar de heer O. zegt nu, alleen te hebben bedoeld voor de afri. van den B. v. Staatspensionneering. De voorzitter en de secretaris zijn van oordeel, dat do heer O. goed zou doen, zijn verontschuldiging aan te bieden aan den corr. van de Schager Courant. Deze, die op verzoek het woord verkrijgt, wijst er op. dat uit het voorgelezene blijkt dat de heer O. met opzet een verkeerde voorstelling geeft. Deze is in lijnrechten strijd met de pas voorgelezen en geme moreerde feiten. Do heer Van den Heerik verzoekt den winkeliers hun ingekochte goederen met de Langendijker voerlieden cn schippers te willen blijven verzenden en niet met de vrachtauto's, die straks vanwege de Ned. Spoorwe gen in dienst zullen worden gesteld. De vergadering onderstreept dit verzoek met een krachtig applaus. De voorzitter zegt in zijn sluitingswoord allen dank voor de aangename besprekingen en drukt cr zijn spijt over uit, dat de heer Hart de vereeniging gaat verlaten. Hij toonde een uitstekend bestuurslid en secretaris te zijn, en was als zoodanig de rechte man. op de rechte plaats. De heer Hart dankt voor die vriendelijke woorden en zegt altijd liefde voor de vereen, te hebben ge koesterd, vooral ook door het bezit van Ons Week blad. Hij herinnert aan de vergadering van de K. v. IC, zoo pas genoemd, en deelt mee, er daar op ge wezen te hebben, hoe de Winkeliersvereen. aan Lan gendijk reeds in het klein verricht, wat op die verg. ten aanzien van het innen van kleine vorderingen is naar voren gebracht. Hij uit tenslotte de beste wen- schen voor de vereeniging. Op voorstel van den heer Bouman wordt onder warm applaus den heer Hart het eere-lidmaat.schap aangeboden, wat door dezen in dank wordt aanvaard. AARTSWOUD. De najaarskermis is hier weder op een gezellige en vlotte manier verloopen onder begunstiging van mooi herfstweder. Op de straat het gewone verloop, als koek-, suikergoed- en vruchtenkramen, vischstal- letjes, ijswagentjes, alsmede de populaire zweef. Dit bracht het noodige vertier huiten cn binnen. In de zalen van Barten waren de biljarts voo rde liefheb bers van het edele spel en in de danszaal gelegen heid voor de danslustigen, hunne beenen eens van den vloer te lichten onder de tooncn van een uit stekend muziekorkest. Was het Zondag in hoofdzaak de jongelui, s Maandags was het feest voor de ge huwden. De commissie voor Volksvermaak had zich ook niet onbetuigd gelaten en had 's Maandagsmid- dags kinderwedstrijden georganiseerd en 's avonds op een verlicht terrein voor ouderen koppensnellen. Was het eerste naar den smaak, vooral 's avonds was er buitengewoon belangstelling en is er dan ook hartelijk gelachen om menige geblinddoekten heer of dame, die steeds mis sloeg. De commissieleden ver dienen voor hun werk een woord van hulde. Zoo is dan dit inlieemsche volksfeest weder in vol maakte orde en zonder wanklanken gevierd. Hier volgen de uitslagen: Jongens boven 10 jaar, 10 deelnemers, hardloopen met hindernissen: le prijs Jb. de Beurs; 2e prijs M. Grootes; 3e prijs W. Tromp. Jongens beneden 10 jaar, hardloopen met hinder nissen, 18 deelnemers: le prijs G. Zwaag; 2e prijs H. de Beurs; 3e prijs M. Veenema; 4e prijs J. van Peenen; 5e prijs W. Schrieken. Meisjes boven 10 jaar, Ezel een staart aanprikken, 26 deelneemsters: le prijs A. Kort; 2e prijs M. Zweet; 3e prijs G. Hollenberg; 4e prijs Gr. Kort; 5e prijs M. Schekkerman. Meisjes beneden 10 jaar, Popaankleeden, 18 deel neemsters: le prijs Gr. Veerman; 2e prijs W. Bonten dal; 3e prijs M. Leeuw; 4e prijs C. Raa; 5e prijs J.ntje Sweep. Koppensnellen voor personen van 1 tot 100 jaar, deelnemers 70: le prijs A. Burger; 2e prijs G. Rempt; 3e prijs L. Bos; 4e prijs L. Korver. BREEZAND. Bloembollenveiling. Dinsdag 8 October 1929 werd door de Coop. Bloeoi- bollenveilingsvereeniging „Breezand" (G.A.) te Anna Paulowna, een Plantgoedveiling van Tulpen enz. en le verbaar van Gladiolen gehouden. De belangstelling en kooplust was zeer groot en flinke prijzen werden besteed. Dwt. Farns. Sanders f 45, Harry Veitch f 50, Love- line.ss f 37, Pride of Haarlem f 50.50e Baron de le Ton- naye f 51, La Candeur f 51, Gretchen f 48, The Sultan f 51, Clara Butt f 36, Rev. Ewbank f 40, Will. Copland f 70, Bartigon f 50, Will. Pitt f 53, alles per H.L. Elt. Inglesc. Pink f 30, Inglesc. Yellow f 29, Gesn. Lutea f 14, per H.L. Dvt. Murillp f 55 per H.L. Evt. Rose Gris de lin f 52, Diana f 70, Witte Duc Max f 60, Couleur Cardinal f 80, Fred. Moore f 100, La Reine f 50, Pink Beauty f 340, Cram. Brillant f 50, ScarJet Duc f 55, alles per H.L. Anemonen the Caen X 100 per H.L.

Schager Courant | 1929 | | pagina 6