POSTER'^ Toch Pokken! VERKEERSONGELUKKEN, STAKINGSRELLETJES TE MAASTRICHT. Uw oude dag een lust! JL RugpijnNieren Pillen V# Binnenlandsch Nieuws. Kolendampvergiftiging te IJmuiden. Ernstige brand te Dordrecht De tariefsverlaging voor brieven, enz. Gemengd Nieuws. Misterieuze moord te Warschau. 21 Doodvonnissen in Rusland. Keb er mee Tru! al 'n protje over g'ad. *k Zeé 'r wa'k Jerboven allemaal al neerschreef en toen zee ze: „ga-d-'s zitten." Toen 'k zat vuulde ze meer d'r haand aan m'n veurhoofd en vroeg: „die noot is toch nie op oew harsens trechte gekomen, Dré?" Ik heb toen ge- zeed: „neeë", en nog zoo 't een en aander, maar da's prlevee, witte? In ieder geval, amlco, in die goudmakerij, die eigen lijk 't goud naar d'n duvel z'n moer helpt, zou 't Ier nog 's 'nen echten heilstaat kunnen worren, maar dan van 'n solider moksel as dieën Bolsewiekschen! Waant daarin hè 'k 't leste greintje, 't allerleste pietske ver trouwen verloren nouw een van de vestigers van dieën heilstaat, Trotski, na in alle laanden op de wereld de deur veur z'nen kokkerd t'-emmen zien dichtgegooid, weer terug wil naar dieën „hemel" bij gebrek aan beter. Zoo groot as de wereld is, veur hum is er nergens plak en mot ie, teugen wil en daanlc, en mee zoete brooikes te bakken, op looien schoenen naar den „hemel" trug. 't Zal oew overkomen, amoco! Zelf d'n hemel in mekaar zetten, 'm dus net zoo kunnen maken as ge zeivers wilt en er dan gineens in willen wonen! Maar ollee, „glnnen eenen slager die z'nen eigen worst frlt", zulde gij olc zeggen! En gelijk hedde. Nouw geleuf ik ok wa'k lest in de kraant las, waant ge mot nie denken da'k alles veur zoete koek op neem, als sta-g-et gedrukt, maar nouw geleuf ik toch, da stukske waarin gedrukt stong, da-dnen Engelschen werkegever twee arrebeiërs in dienst had, die geregeld laggen te kankeren in z'n febriek. Die twee waren Bolsjewiek van d'r geloof en... goeie „geloovigen". „Hoor is ier", zee dieën Engelschen „uitzuiger" op z'n Engelsch „guillie mot op mijn kosten naar Bolsewiekia, naar Rusland, en 'k zal oew tractement geregeld opsturen. Ge zuukt er naar werk en as 't daar zo'nen hemel- op-aarde is, dan blijfde'r natuurlijk. Vaalt d'n hemel teu gen, dan komde maar trug, naar hier, naar de hel, dan zal 'k oew weer in dienst nemen, maar dan is 't gekanker uit, verstade!" Ze gongen. Ze gongen mee volle meziek! As g'ok naar d'n aardschen hemel gaat, mee 'n vrijliortje, ee? Maar witte wa-d-et end is gewiest, amico? Op hangende potjes zijn ze weer verom gekomen en „of ze asteblieft in de hel trug mochten komen bij dieën „uitzuiger". Nouw gij? Zooda 'k maar zeggen wil, amico, d'n hemel waar Le- nln op 'nen troon van wolken zit as lievereer, daar krijgd mijn nie in! Gif mijn plotske maar aan Trotzki. Amico, ik schei er af. Veul groeten van Trui, en, as altijd, gin horke minder van oewen toet a voe DRé. Auto over dten kop geslagen. De heer Ver kade van de Verkadc's fabrieken zwaar gewond. Bg het pontveer aan de Hem- brug. Te Zaandam heeft Donderdagmiddag nabij het pont- veer aan de Hembrug een ernstig auto-ongeval plaats gehad, waarbij de heer A. H. Verkade, directeur van Verkadc's Fabrieken zwaar gewond werd. Kort voorbij te Hembrug schijnt de chauffeur voor éen aankomen den auto krachtig te hebben moeten remmen, waardoor de wagen tengevolge van den slechten toestand, waarin de weg zich bevindt, over den kop ls geslagen. Om den heer Verkade uit zijn benarde positie te bevrijden, moest de wagen worden opgevijzeld. Behalve de chauffeur bevond zich ook de heer F. Gebhard, directeur der N.V. Zwaardemakers handel- en industrie in den auto, die enkele lichte verwondingen oiAiep. De toestand van den heer Verkade, die naar het ziekenhuis is overgebracht, is niet zonder gevaar. Doodelglc motor-ongeval. Een lijk op den weg gevonden. Men meldt uit Eindhoven: Woensdag te 7 uur is langs den Urkhovenschen weg het lijk gevonden van den 30-jarigen chauffeur M. S. Bij onderzoek bleek, dat hij met zijn motor tegen een boom was gereden en zoodanige verwondingen had opge- loopen, dat de dood spoedig intrad. Trambotstng te Amsterdam. Een tweetal passagiers gewond. Op de Mauritskade te Amsterdam voor het Koloniaal Museum reed Donderdagmiddag een motorwagen van lijn 14 met bijwagen op een stilstaande tram van lijn 3. De schok was zoo hevig, dat zoowel het achterbalcon van den bijwagen van lijn 8 als het voorbalcon van lijn 14 werden verbrijzeld. Een passagier die op het achter balcon van den motorwagen van lijn 14 stond, werd tegen het tusschenschot geworpen, waardoor hij aan hoofd en schouders licht werd verwond. En 65-jarige man, die in een der wagens van lijn 3 zat, klaagde over inwendige pijn. Hij moest zich onder dokters-behande ling stellen. Wat de oorzaak van het ongeval 1b, ls nog niet komen vast te staan. Goed afgeloopen. Ongeluk ln de tram remise te Beiden. In de remise der Noord-Zuid-Holl. Tramweg Mij. aan den Rijnsburgerweg te Leiden heeft dezer dagen een ongeval plaats gehad, dat goed is afgeloopen. In de remise rijden de trams op het z.g. verzonken spoor, waaronder zich een 2 M. breede grang bevindt, die het technisch personeel in staat stelt de tramrijtuigen van onderen schoon te maken en te repareeren. De rails van deze remise-sporen rusten op betonnen palen. Bij het inrijden van een motorrijtuig met aanhangwagen is deze rdagen dit verzonken spoor over een groote lengte bezweken, waardoor de beide tramrijtuigen kantelden en in de gang terecht kwamen. Gelukkig bevond zich in de gang geen personeel en stonden ook niet meer rijtuigen op dat spoor. De bestuurder en conducteur van den ge- kantelden tramtrein kwamen met den schrik vrij. Een botsing tusschen twee stoomtrams. Enkele personen lichte kneuzingen bekomen Op de lijn Maastricht—Vaals zijn Woensdag-morgen omstreeks 8 uur ter hoogte van Margaten twee stoom trams tegen elkaar gebotst. Beide locomotieven vlogen uit het spoor. Daar het marktdag in Maastricht was zaten de trams vol boeren en boerinnen. Enkele men- schen bekwamen lichte kneuzingen en ontvellingen, doch de meesten kwamen met den schrik vrij. De machinist van één der trams bloedde aan hoofd en hand maar was niet erg gekwetst. Vier uren later was het verkeer weder hersteld. Inzittenden uit de auto geslingerd. Die togen een paal op was gereden. Op den weg tusschen Leur en Zevenbergen is nabij Zwartenberg een bestel-auto van de Duif-Zeep-fabrleken tegen een langs den weg staanden paal gereden, waar door de beide inzittenden uit den auto werden geslin gerd en kwetsuren opliepen, van wie een ernstig. Het ongeval was te wijten aan een hond, die plotse ling den weg zou oversteken en onder den auto terecht kwam. De bestuurder geraakte hierdoor het beheer over zijn stuur kwijt, waardoor de botsig met den paal ver oorzaakt werd. Zoowel de chauffeur als de mede-inzit- tende reiziger slingerde noor de voorruit en beiden wer den in de bijzijnde woning van den brugwachter bin nengebracht, waar een ontboden geneesheer bij den chauffeur een knieschijf-breuk constateerde. Overigens hadden beiden min of meer ernstige verwondingen aan het gelaat opgeloopen. De auto was mede ernstig be schadigd. Autobotsing bij Eindhoven. Twee perso nen licht gewond. Donderdagmorgen reden op den Vlokhovenschen weg te Eindhoven twee auto's tegen elkaar. De autobus van gebr. Hendriks uit Heesch bij Oss met personeel voor de Philipsfabrieken. kwam uit de richting Son; van den anderen kant kwamen vier auto's aangereden. Een hier van, een vrachtauto van Semler uit Eindhoven, passeer de de andere wagens en reed tegen de tegemoetrijdende autobus aan. Beide wagens liepen ernstige averij op. Twee der inzittenden van de autobus bekwamen liohte verwondingen, ten gevolge van glasscherven, van ver nielde ruiten. De tram SpnEindhoven kon wegens ver sperring der lijn niet passeeren. Na het opruimingswerk is een gedeelte der passagiers van de autobus met de tram naar het werk doorgereden terwijl een ander deel den tocht te voet heeft afgelegd. Kind overreden cn gedood door een goladen vrachtauto. Donderdagmorgen ls bij Rotterdam een 7-jarige jon gen aan den Hillevliet, toen hij de straat overstak, over reden door een geladen vrachtauto, bestuurd door chauf feur G., uit Vlaardingen-Ambacht, die aan het zandrij- den was ten behoeve van den Zuider-ziekenhuisbouw. Zwaar verminkt aan borstkas en armen, werd het knaapje in café ,,'t Kruispunt" op den hoek Hillevliet- Lange Hilleweg binnengedragen, waar het nog eenige oogenblikken heeft geleefd. De oude dag is niet alleen eep kwestie van jaren; zooveel hangt af van den toestand der levensorganen. Doch veel kan gedaan worden om het' leven van oudere menschen te veraangenamen, want aan rugpijn, urinekwalen, spit, rheumatische pijnen en blaaszwakte wordt vaak onnoodig geleden. De nieren en blaas zijn ai- licht de organen, die het meest hulp noodig hebben, en wel de verster kende hulp van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Waarom zouden oudere menschen onnoodig kwade kansen loopen? Op welken leeftijd ook, het gebruik van eenige Foster's Pillen nu en dan zal blijkens de ervaring van zoovelen van groot nut blijken te zijn. Verkrijgbaar bij alle drogisten enz. in glazen verpakking f 1.75 p. flacon. De meening der Commissie van Onder zoek. Éénstemmig oordeel. Alastrim moet opgevat worden als echte pokken. In een extra nummer van de Verslagen en mede- deelingen betreffende de Volksgezondheid publiceert de voorzitter van den Gezondheidsraad het rapport, aan hem uitgebracht door de heeren prof. dr. W. A. Kuenen, uit Leiden, dr. J. Kuiper en prof. J. J. van Loghem, uit Amsterdam, over hun zienswijze omtrent den aard van de epidemie, welke in ons land heerscht, v.n. tc Rotterdam en Delft, en aangeduid wordt als alastrim. De commissie komt tot de conclusie, dat, daar het clinische beeld der te Rotterdam heerschende ziekte meer in overeenstemming is met dat der variola en daar de hooge sterfte der oningeënte kinderen in vol strekte tegenspraak is met hetgeen als typeerend voor de alastrim wordt opgegeven moet de ziekte als echte pokken (variola vera) worden opgevat. In het Koninklijk Besluit ter uitvoering van de nieuwe wet is onder groep A geplaatst: variola major (pokken) en onder groep B: variola minor (alastrim). Daar de ziekte die thans in Nederland heerscht naar het oordeel der commissie niet alastrim doch pokken is en dus binnen het begrip variola major past, zul len de bepalingen, die voor de A-groep gelden op haar moeten worden toegepast. Samenvattend, geeft de commissie als haar mee ning: le. De thans in Nederland heerschende, te Rotter dam het eerst herkende en officieel als alastrim betitelde ziekte is variola. 2e. De meeste der te Delft als alastrim aangege ven gevallen moeten buiten beschouwing blijven. 3e. Aan invoering van eenigerlei vorm van gedwon gen vaccinatie valt wegens het encephalitisgevaar niet te denken. 4e. Nauwkeurige en geregelde inlichting door de in spectie omtrent de met voldoende zekerheid vast gestelde gevallen is noodig om plaatselijk aan de geneeskundigen hun standpunt ten aanzien van het af- of aanraden van vaccinatie mogelijk te maken. 5e. Eén lid der commissie wenscht het Koninklijk besluit onveranderd te handhaven, zoodat de thans heerschende ziekte onder de A-groep van de nieuwe wet valt. De twee andere leden wenschen variola voorloopig in de B-grocp te plaatsen, on der beding dat overal waar de middelen tot ver pleging en afzondering dit plaatselijk veroorloven cn B-bepalingen, overeenkomstig het bepaalde in de wet en op last der regeering, tot het A-peil wor den opgevoerd. Deze leden geven dus herziening van het Ko- nink besluit in overweging. Ernstige botsingen tusschen publiek en po litie. Herhaalde malen uit de menigte geschoten. Een agent levensgevaarlijk gewond. De stakingsleider, het raadslid Pieterse, als verdacht van opruiing gearres teerd. De staking aan de Zinkwitfabriek te Maastricht heb ben, Woensdagavond te beginnen, aanleiding gegeven tot renstige relletjes. De ongeregeldheden begonnen door gaans bij het naar huis gaan van de vrijwilligers bg bo vengenoemde fabriek. Ook Woensdagavond was dat weer het geval. Bij het terugkeeren der werkwillige arbeiders had een botsing plaats tusschen het publiek en de politie, waarbij uit de menigte werd geschoten. Een agent, een marechaussee en twee burgers werden getroffen en in het hospitaal ter verpleging opgenomen. De opwinding onder de me nigte werd nu geweldig gr°°t en de politie moest tal van charges uitvoeren en de café's doen sluiten om meester te blijven van het terrein. Nadere bijzonderheden. Omtrent deze ernstige relletjes worden nog de vol gende bijzonderheden gemeld: Het was in de laatste dagen weer erg rumoerig in de stad. Toen Dinsdagavond een groep werkwillige arbei ders van de Zinkwitfabriek, door politie begeleid, naar huis werd gebracht, kwam het in de Capucijnenstraat tot een botsing. Uit het publiek werd met steenen en flesschen naar de agenten gegooid; daarbij werd een arbeider door glasscherven aan de hand gewond en eerst toen de politie eenige charges had uitgevoerd keerde de rust terug. Woensdagavond .kwamen op verschillende plaatsen van de stad wederom relletjes voor, die o.m. op den Statensingel tot hevige botsingen tusschen het publiek en de politie leidden. Tegen half elf, het oogenblik waarop de werkwilligen onder bescherming van agenten, van de fabriek huistoe gaan, waren in dit deel van de stad veel menschen op de been. Plotseling werd uit de dichte menigte eenige malen geschoten. Het publiek stoof uiteen en alras bleek, dat eenige slachtoffers waren gevallen. De agent van politie Houben was in den buik getroffen, de mare chaussee Henders kreeg een schot in de knie. Voorts werden twee burgers gewond: zekere Bekkers was door drie schoten in arm, been en borst gewond en een andere persoon, Dear geheeten, kreg/een schot in het dijbeen. Broeders van de Geneeskundige Gezondheidsdienst waren spoedig ter plaatse, legden het eerste verband en vervoerden de gewonden onmiddellijk naar bet zieken huis Calvarieberg. De toestand van agent Houben bleek zeer ernstig te zijn. De relletjes bepaalden zich niet alleen tot den Sta tensingel. Ook in de Capucijnenstraat en op Hoog- Frankrijk was veel volk op de been. De opwinding was zeer groot. Uit de ramen werd met allerlei voorwerpen naar de politie gegooid, die daarop niet aarzelde en tal van charges uitvoerde, waarbij de menigte uiteen werd ge dreven. Hier vielen gelukkig geen gewonden. Tegen het middernachtelijk uur was de toestand over de geheele stad weer rustig, alhoewel nog zeer gespan nen. De geheele politiemacht werd dan ook op de been gehouden. Men verwachtte niet dat de relletjes zich in den loop van den nacht zouden herhalen. De stakingsleider gearresteerd. Door de politie werd de stakingsleider J. H. Pieterse, tevens raadslid gearresteerd als verdacht van opruiing. Gistermorgen zou hij voor de officier van justitie geleid worden om te worden gehoord. Politic-maatregelen. Het verbod van samenscholing is opnieuw afgekon digd. De café's en herbergen moeten om tien uur ge sloten zijn. Donderdag is het in de stad rustig gebleven. Van alle kanten Is politie-versterking gekomen, o.a. van de po- litietroepen uit Amsterdam. Aan stedelijke politie, rijks- veldwacht en marechaussee zijn momenteel ongeveer 300 man in actie. Donderdagavond kwam het eenige malen tot kleine charges. De toestand van den gewonden agent hope loos. Over den toestand van den agent Houben, die' het slachtoffer werd van zijn plicht, wordt vernomen, dat het geval hopeloos was. Het eenige middel, om hem ln het leven te behouden, was bloedtransfusie, waartoe zich spontaan aanbood zijn collega A. Muller, van welk aan bod dankbaar gebruik ls gemaakt VLJF PERSONEN BEWUSTELOOS. Do toestond van een der slachtoffers zorgelijk. Ten huize van de wed. J. In de Kalverstraat te IJmui den heeft zich naar de Opr. H. C. meldt een ernstig geval van kolendampvergiftiging voorgedaan. Mej. J. was na het aanmaken van de kachel ongesteld gewor den, zoodat de dokter het in verband met haar hoogen leeftijd noodig oordeelde, dat de naaste familieleden in de onmiddellijke nabijheid bleven. Donderdagnacht voelden zes aanwezigen zich onwel worden, zonder echter de oorzaak te kunnen ontdekken. Vijf van hen verloren het bewustzijn. De dokter, die onmiddellijk ter plaatse verscheen, con stateerde kolendampvergiftiging en nam direct de noo- dige maatregelen. Hoewel vier personen, die de nadeelige gevolgen heb ben onedrvonden, nog last hebben van hoofdpijn, zullen zij er gelukkig geen schadelijke gevolgen van onder vinden. De toestand van de oude mejuffrouw J. is ech ter hoogst zorgelijk; Donderdagmorgen was zij nog niet tot het bewustzijn teruggekeerd. Uit het onderzoek is gebleken, dat de vergiftiging ver oorzaakt werd door verstopping van de kachelpijp. TWEE LOODSEN DOOR HET VUUR VERNIELD. Donderdagavond omstreeks half zeven is brand uitge broken ln de magazijnen van kunstmeststoffen van de fifma P. J. van Aardenne aan den 's-Gravendeelschen dijk te Dordrecht. Na bet uitrukken van de eerste ban van de brandweer bleek al spoedig, dat meer hulp noodig was, waarom de generaal-brandmeester de tweede ban requireerde. Tegen 7 uur was al het mate riaal van de brandweer ter plaatse, de lafly en de auto van den reinigingsdienst, die leder met 2 stralen het vuur bestreden, terwijl de spuiten van den betrokken brankring werkten met 1 straal en de drijvende stoom spuit met 4 pijpen. Het vuur woedde toen in twee groote loodsen, die tot den nok met kunstmeststoffen gevuld waren. Er ontwikkelde zich een geweldige rook en wa terdamp, zoodat de treinen op de spoorbrug er hinder van hadden en onafgebroken fluitend de hindernis moesten passeeren. Het vele water dat In de branden de massa geworpen werd maakte dat men het vuur spoedig meester was. De voorraad kunstmeststoffen is echter geheel waardeloos geworden door vuur en water. De oorzaak van den brand is onbekend. ZAL WAARSCHIJNLIJK MET 1 NOVEMBER INGAAN. De tegen 1 November a.s. overwogen tariefsveria- ging zal zeer waarschijnlijk haar beslag krijgen. Wel zijn nog niet alle voor de vaststelling daarvan noodige instanties doorloopen, maar met reden mag worden verwacht, dat de door posterijen ontworpen verlaging voortgang zullen hebben. Deze zijn: verlaging van het binnenlandsch briefposttarief voor een gewicht van niet meer dan 20 gram van 7Va tot 6 cent; op gelijke wijze te handelen voor brieven, welke uit Nederland naar Nederl.-Indië, Suriname en Curacao, alsmede in het grensverkeer met België en Duitsch- land worden verzonden; invoering van een nieuw tarief, voor binnenland- sche brieven van een gewicht boven 20 gram en niet meer dan '40 gram van 12 cent (thans 15 cent), zulks om te voorkomen, dat men anders goedkooper zijn brieven in deze gewichtstrap zou kunnen splitsen; het minimum port voor monsters in het binnen landsch verkeer van 5 tot 3 cent te verlagen, met als gevolg, dat een gewicht boven 50 tot 100 gram het tarief 4 cent zal bedragen; op gelijke wijze te handelen voor monsters, verzon den per zeepost naar Ned.-Indië, Suriname en Cu- raqao. Met de administratie van Suriname en Curagao, alsmede van België en Duitschland is op de punten, welke mede haar dienst betreffen overeenstemming verkregen. Van de Nederiandsch-Indische postadministratie staat nog niet vast, dat zij met de voorgestelde ver lagingen instemt, zoodat de mogelijkheid bestaat, dat deze eventueel op een ander tijdstip zullen ingaan. Overigens ligt het in de bedoeling, alle verlagingen als hiervoren aangegeven op 1 November a.s. te vei*- wezenlijken, al blijft het uiteraard mogelijk, dat de tijd te kort is om alle voorbereidingen dan gereed te hebben, in welk geval de datum van ingang nog en kele weken zal moeten wórden verschoven. OF ZELFMOORD? Uit Warschau wordt gemeld: Dinsdagnacht vond een nachtwaker op het Bank- plein te Warschau een goed gekleeden man van mid delbaren leeftijd bewusteloos met een ernstige snij- wonde aan den hals liggen. Op een paar passen af stand lag een bebloed scheermes. De wachter waarschuwde terstond de politie, dio den toestand ter plaatse opnam en den zwaargewonde naar het ziekenhuis liet overbx'engen. De man kon tot nu toe niet worden verhoord, daar hij, na tot bewustzijn te zijn gekomen, niet wilde spre ken of schrijven. Ook was een operatie terstond noo dig. In een zijner zakken werd een Russische pas ten name van Ambow of Lampow gevonden, waaruit blijkt, dat de man zich op de terugreis van Parijs naar Moskou bevond. Het is nog niet duidelijk of men hier met een po ging tot moord of zelfmoord heeft te doen. De kleeren dragen sporen welke er op wijzen, dat een worsteling heeft plaats gehad, doch de wonden wijzen, volgens de geneesheeren, op een poging tot zelfmoord. Een gewone roofoverval heeft in ieder ge val niet plaats gehad, daar op den gewonde nog een portefeuille met Poolsch en Amerikaansch geld werd gevonden. De Poolsohe bladen vermoeden, dat er verband be staat tusschen deze zaak en die van Bessedowski. Een blad gelooft, dat de man tot het personeel van het gezantschap te Parijs behoort en naar Moskou was ontboden. Hij zou dan de hand aan zichzelf heb ben geslagen uit vrees voor het lot, dat hem te wach ten stond. Een ander blad neemt aan, dat men met een poii- tieken moordaanslag heeft te doen en de gewonde een in ongenade gevallen persoon is, die, op last van de Gepoe uit den weg geruimd moest worden. In hoe verre deze vermoedens juist zijn zal eerst kunnen blij ken, als de man wordt verhoord. De geneesheeren koesteren hoop, hem in het leven te kunnen behou den. WEGENS GEPLEEGDE CORRUPTIE. Het Sovjet-telegraaf agentschap meldt: Een reeds zes weken durend proces tegen een aan tal particuliere vischhandelaars en staatsambtenaren, heeft het bewijs geleverd, dat de beklaagden zich had den toegelegd op een onrechtmatige ondersteuning der particuliere vischindustrie, waardoor de staat voor 12 millioen roebel is benadeeld. De vischhandelaars hebben aan.de aangeklaagde ambtenaren 30.000 roebel betaald. Het O. M. eischte tegen 21 beklaagden de dood straf, tegen de overige 108 beklaagden gevangenis straffen en confiscatie van hun bezittingen. AMERIKAANSCH LUCHTSCHIP IN DEN STORM VERNIELD. Naar de „Voss. Ztg." meldt, is het bestuurbare lucht schip „Vigiland", dat aan de Good Year-Zeppelin Mij. behoort, op het vliegterrein van Butlefield bij Pitis- burg vernield. Het luchtschip was op weg van New York naar Akron. Wegens den mist maakte het een noodlan ding op het vliegterrein van Butlerfield. Daarbij werd het door den plotseling opgestoken storm gegrepen en tegen een gebouw geslingerd, waarbij het vernield werd. De bemanning bleef ongedeerd. De „Vigiland" was een klein luchtschip, dat uitslui tend voor proefvluchten bestemd was. MUITERIJ IN DE GEVANGENIS IN MOABIT. Naar de Vossische Zeitung meldt, is Woensdag avond in de nfdeeling voor krankzinnigen van de ge vangenis in Berlijn Moabit muiterij uitgebroken. Een aantal krankzinnige gedetineerden kwam tegen de bewakers in opstand, die naar verluidt van de vuur wapens gebruik moesten maken. Tegen half twaalf was de rust hersteld.

Schager Courant | 1929 | | pagina 10