Raad Barsingerhorn. BILLY BOO. Verdere beschouv/ingen over het onistaan van gallen bij planten. Vorige maal hebben we zeer In het kort eenlge van de voornaamste plantengailcn opgenoemd en thans wilden we meer de eigenlijke levensgeschiedenis der galwespen cok weer zeor in^et kort behandelen. Over het eigenlijke ontstaan van de gallen ls nog seer weinig bekend, wel schijnt het zeker te zijn, dat niet het steken des wespen bij het elerleggen de gal veroor zaakt, maar wel de larve, die zeer spoedig uit dat ei te voorschijn komt. Hoe die larve dat echter klaarspeelt is nog niet uitgemaakt. In het algemeen gaat het nu zoo In zijn werk, dat de wesp het ei in of tusschen het nog groeiende weefsel der planten legt, tusschen knojv schubben bijv. of in een jonge scheut Hiervoor heeft ze een z.g. legboor, zooals vele Insecten hebben. Al heel spoedig in do meeste gevallen komt de larvo uit dat ei en dan pas begint de galvorming. De larve, die wit van kleur ls en pootloos, leeft van het omringende plantenweefsel. Dit weefsel begint zich nu onder den invloed van dat voedselopnemen der larven abnormaal te ontwikkelen en dan ontstaan die dingen dio we onder den naam van gallen kennen. In het midden van zulk een gal is dus een ruimte uitge spaard, waarin zich de larve, of somtijds meerdere lar ven bevinden. Het eigenaardige bij deze larven ls, dat ze wel groeien, doch dat ze geen afvalproducten op ruimen, m.a.w. dat ze geen excrementen afgeven, die hun eigen woning onbewoonbaar zouden maken. Dit geschiedt eerst, als de larve zich gaat verpoppen, dus als ze van plan ls die woning te gaan verlaten. Is de larve volwassen geworden, wat meestal na ecnlgo verveningen het geval ls, dan gaat ze zich ver poppen en er komt een wesp te voorschijn en nu komt voor ons het groote wonder, want, dat teere wespje, dat meestal niet grooter ls dan b.v. 3 m.M. moet zich een weg naar bulten banen door het harde versteende weef sel waaruit de gal meestal is opgebouwd, men denke slechts aan de steenachtige gallen der eiken, die we allen wel kennen. Hoe dat teere wespje zich dien weg baant is niet bekend, ook al wellicht, doordat dat na tuurlijk van binnenuit de gal plaats heeft. Hoe het dan ook zij, het gat komt er en de wesp gaat de vrije natuur in, echter niet ver, want de meeste galwespen zijn nu Juist niet zulke snelle vliegsters. Ze zoeken, als ze er zijn, individuen op van een andere sexe en dan kan het eierleggen weer beginnen. We zeggen met nadruk, als er individuen van een andere sexe zijn, want, hier komt weer zulk een won dere speiing der natuur, ln heel vele gevallen leggen do vrouwelijke galwespen eieren zonder ooit bevrucht to zijn geweest. In vele gevallen komen er slechts zeer weinige mannelijke exemplaren voor. Hier hebben we een voorbc' van wat men noemt een Parthenogenis- tischo voo. inting, öf men zou kunnen zeggen een jonkvrom ':q voortplanting. Ditzelfde komt ook voor bij vele go chten van bladluizen en b.v. bij slakken. Bij bladluizen komt echter ieder jaar toch nog een ge slachtelijke generatie voor, maar bij de galwespen schijnt oc!: dat nog niet eens noodig te zijn en men neemt dar - r>k aan, dat de mannelijke exemplaren aan het ultst"- n zijn en ten Blotte na verloop van wie weet hoeveel j<" geheel tot het verleden zullen behooren. Dergelijke gekke dingen komen trouwens meer voor bij lager ontwikkelde dieren (en planten). Dezo galwespen hebben ook weer een massa para sieten, die, evenals de koekoek in de vogelwereld, hunne eieren leggen in de gallen die door de galwespen of de larven ervan ontstaan zijn. Volledigheidshalve vermelden we nog, dat er zulke galachtige weefsels voorkomen aan de meest verschil lende planten en boomen en dan niet alleen aan de takken en op opvallende plaatsen, zooals b.v. in het geval van den eik, maar ook aan de wortels, aan knop pen, bloemen, bladen, vruchten en aan den bast Dat da gallen werkelijk soms schade kunnen doen, en veel schade, dat kunnen wc zien bij de knolvoet, bij de aard- cppel-wratziekte, bij de kanker der ooftboomen (deze twee worden door zwammen veroorzaakt) en vooral bij de eiken en populieren, die er soms geheel door mis vormd kunnen zijn. Dit laatste betreft wel boomkwee- kerijgewassen, maar, het is voor den ontwikkelden tuinbouwer noodig, dat hij een breederen kijk krijgt op het gebied van plantenziekten ook bulten het kleine kringetje van kool en aardappelen, dat kan hem in de toekomst van groot nut zijn. Ten slotte vermelden we nog, dat de gallen niet altijd als schadelijk kunnen worden aangemerkt, want, som mige gallen worden in de industrie gebruikt om hun hoog gehalte aan looizuur, zoo b.v. bij het bereiden van Inkt. SL-Pancras. VAN HERWIJNEN. WAAR EEN VROUW BELANG IN STELT Do positie der Duitscho vrouw. Mejuffrouw Charlotte Lcubuscher, professor in de Staatswetenschappen aan de Berlijnsche Universiteit, vertelt het volgende omtrent de toestanden ln Duitsch land. Langen tijd Is Charlotte Lcubuscher de eenlgste vrouw geweest, die in de Staatswetenschappen studeerde De vrouwen, dio zich aangetrokken voelen tot een hoo- gcro studie, interesseeren zich gewoonlijk meer voor na tuurwetenschappen of medicijnen. Zeker 2/3 van de stu- deorende vrouwen kiest een van deze twee vakken. Van de ruim 10.000 studenten te Berlijn zijn er ongeveer 900 vrouwen. De oorlog heeft in Duitschland ook groote veranderingen op' het gebied van do werkzaamheden der vrouw gebracht. Vóór 1918 werd geen enkelo vrouw toe gelaten om op de Universiteiten onderricht te geven; tegenwoordig zijn er ln Duitschland reeds 30 vrouwelijke professoren, waarvan er 10 aan do Berlijnsche Univer siteit. Bij do verschillende ministeries worden hoogo functies door vrouwen vervuld. Alleen op het Ministerie van Buitenlandsche zaken bekleeden mannen nog de hoogcre posten. In Duitschland heeft de vrouw evenals de man stemrecht vanaf haar 20e jaar. Onlangs heeft men een proef genomen om de vrouwen afzonderlijk te laten stemmen, om zoo te kunnen controleeren hoe de uitslag der stemming door de vrouwen wordt beïnvloed. Toen is gebleken, dat het meerendeel der vrouwen niet voor de uitersten ztemren, noch voor de conservatieven, noch voor de communisten. De mlddenkleur is het aan trekkelijkste. Hoewel er in Duitschland een felle partijstrijd heerscht op politiek gebied, laat de samenwerking van vrouwen dn speciale vrouwelijke aangelegenheden niets te wen- schcn over. De vrouwelijke afgevaardigden hebben ln de groote bestuurslichamen op het gebied van echtschei dingsrecht en algemeene rechten ais staatsburgeres reeds veel voor de vrouw bereikt en er wordt nog steeds in dio richting gewerkt. Zoo is er b.v. bij do commissie, welke bezig is om het wetboek van strafrecht opnieuw to be.wcrken een vrouwelijke rechtskundige aangesteld, met het oog op de wetgeving voor vrouwen en kinderen. Omtrent den nlgcmeencn toestand van Duitschland deelt Prof. Leubu3cher mede, dat de lasten van den oorlog natuurlijk zwaar drukken. Het minimum Inkomen, wat ln Duitschland belastingplichtig ls, is zeer laag. Zoo be taalt een huisvader met een jaarlijksch inkomen van 1560 gulden reeds belasting. Verder heeft de oorlog de spaarzin van de menschen aanzienlijk verminderd. Vroe ger waren da Duitschcrs een spaarzaam volk, maar nu de menschen in den oorlog, alles wat zij met veel moeite bij elkaar hadden gespaard, moesten afgeven, zyn zij tot een andere levensopvatting overgegaan. Hoewel de werkeloosheid niet meer zoo erg is, is het tegoed van de spaarders bij de Volksspaarbank nog geen 30 pet van hetgeen het ln 1913 was. Woningnood heerscht er nog steeds als gevolg van de hooge grondprijzen en hooge arbeldsloonen. Prof. Leubuscher deed reeds ln 1920 aan vrage voor een, huis, maar zij heeft tot op heden nog geen beurt gekregen. Geheele families moeten eerst ge holpen worden en In de afgeloopen negen jaar heeft men aan al de aanvragen voor woningen niet kunnen voldoen. Prof. Leubuscher moet dus nog eenigen tijd geduld oefenen. Het gebruik van vertinde tuben voor tandpasta. In den laatsten tijd is in de Dultsche vakbladen strijd gevoerd over de al of niet schadelijkheid voor de ge zondheid van het gebruik van tandpasta, verpakt in looden zalftuben. De redactie van do „Pharmazeutische Zeitung" heeft prof. Joachlmoglu verzocht zijn oordeel in deze kwestie te geven. Wij zien daaruit, dat ook uit degelijk vertinde tuben kleine hoeveelheden lood in de pasta overgaan, maar dat de hoeveelheid daarvan, die in maximum dagelijks in het'menschelijk lichaam kan overgaan, verre ten achter staat bij de qualiteiten, die zonder bezwaar voortdurend worden opgenomen. Vol gens de Duitsche hygiënisten zou een dagelijksche toe diening van 0.3 m.g. lood geen hinder veroorzaken, en uit de tandpasta blijft, naar J. vond slechts ten hoogste 1/500 m.g. lood in den mond achter. Onder deze om standigheden ziet J. er dan ook geen bezwaar in, om vertinde looden tuben voor het afleveren van tandpasta te blijven gebruiken. Dubbele bescherming t door den panne lap. De pannelap gebreid of gehaakt, van dikke onge bleekte katoen, bewijst goede diensten in de keuken. De pannelap beschermt alleen de binnenzijde van de hand. Maakt men nu een deel van do pannelappen dub bel, dus ongeveer als teen bandhandschoentje, dan wordt bij bakken en braden boven een heet fornuis of ln een heeten over, ook de bovenkant van de hand beschermt Vilten hoedjes. Licht gekleurde vilten hoedjes kan racn opknap pen en schoonmaken, door ze met schuurpapier te behandelen. Een middel tegen neusbloeden. Wanneer iemand door een neusbloeding overval len wordt, moet hij, terwijl hij den mond vast geslo ten houdt, door den neus diep adem halen, vervol gens met den vinger den neus stijf dicht houden en door den nu geopenden mond uitademen. De dooi den neus ingeademde lucht brengt het bloed in den neus aan het stollen. De tot 28 graden Róaumur ver hitte lucht in de longen zou het stollen onmiddel lijk weer doen ophouden, wanneer zij niet door den mond verwijderd werd. Het middel moet probaat zijn, men kan er in allen geval licht een proef mee nemen. Vergadering van den Raad op Dinsdag 22 October 1920, des middags 2 uur. Alle leden zijn aanwezig. Voorzitter de heer K. Brcebaart Dz., burgemeester, secretaris de heer G. G. Loggers. De Voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom, waarna de notulen onder dankzegging aan den secretaris onveranderd worden vastgesteld. Ingekomen stukken. a. Beschikking van den Minister van Financiën, d.d. 7 October 1929, No. 77, waarbij aan de gemeente Barsingerhorn een voorschot wordt verleend uit 's Rijks kas tot een maximum van f3100.ter uit betaling van liet door een landarbeider bcnoodigd be drag voor do verkrijging van een plaatsje; 1). Proces-verbaal van opname van boeken en kas van den gemeente-ontvanger op 25 September 1929. In kas moest zijn en was f 941.20V2- Ee waterleiding in don Waardpolder. Van het P.W.B. is bericht ingekomen dat de aan- legkoston van Kolhorn tot het perceel van K. Kaan, zijnde 1750 meter, zullen bedragen rond f 10.000. zoodat de wateropbrengst per jaar zal dienen tc zijn f 1000. Er is verzekerd oen opbrengst van f370, zoodat nog een bijdrage van f G26 of een bedrag van f 6260 in eens opgebracht zal dienen te worden. Door het bedrijf wordt gewezen op de plannen om voor do onrendabele gedeelten bijdragen beschikbaar te stellen uit de provinciale kas, doch niet meer dan 20 der aanlegkoston. In verband met deze laatste mededeeling, stellen B. en W. voor af te wachten wat door de Statenleden zal worden besloten. De Voorzitter acht het evenwel veel meer gewenscht om do leiding door te trekken naar Wieringerwaard. De heer Blaauboor zou zoovéél mogelijk in die rich ting werkzaam willen zijn. Dc Voorzitter zegt, dat dit ook wel zijn bedoeling is. De heer Engel verwacht dat het verdere gedeelte naar het oordeel van het P.W.B. heelemaal niet ren dabel zal zijn, doch de Voorzitter merkt op dat een onderzoek niet is ingesteld geworden. Van den Commissaris der Koningin in deze pro- vincio is bericht ingekomen dat hij op Maandag 28 Octohcr een bezoek aan deze gemeente zal brengen, in hoofdzaak voor de secretarie Voorstel van B. en W. tot hot verhoogen van de aan de Commissie voor Winteravondschoolonderwijs over 1929 verleende subsidie. Voor het volgen van den winteravondschoolcursus te Barsingerhorn hebben zich 12 en voor dien te Ha ringhuizen 11 leerlingen aangemeld. Er zullen dus 2 cursussen moeten worden gehouden. De kosten hier van zullen bedragen, indien aangenomen wordt, dat het aantal lesuren per cursus hoogstens 141 bedraagt, over het geheele cursusjaar: 2 X 141 X 11-75 f504.waarvan ten laste van 1929 f52.is te bren gen. Van het over 1929 verleende subsidie, groot f252.is f 189.— uitbetaald ten behoeve van den cursus 19281929. Voor 1929 is de subsidie mitsdien te verhoogen met f 1S9. Thans zijn te Haringhuizen 17 leerlingen; te Kol horn wordt geen cursus gehouden. Wordt goedgevonden. B. en W. stellen voor, tot wijziging van de verorde ning op de heffing van schoolgeld voor het gewoon lager onderwijs, in de gemeente. Na voorlezing van de verordening volgt onveran derde vaststelling. Nu het raadsbesluit tot wijziging van een rooilijn voor het gedeelte van den Wjstfrieschen dijk tus schen de Schagersluis en de grens der gemeente Winkel gedurende 14 dagen ter secretarie heeft ge legen en geen bezwaren zijn ingediend, heeft defini tieve vaststelling van de rooilijn plaats. Het volgende agendapunt betrert een voorstel van B. en W. tot wijziging van het raadsbesluit van 13 October 1925 tot het verlecnen van een bijdrage in het eventuoel exploitatie-tekort van het Centraal Zieken huis te Alkmaar. Van den burgemeester van Alkmaar is evenwel een schrijven ingekomen, waarin deze er op wijst, dat blijkens ingekomen besluiten van andere gemeenten aan die besluiten een formuleering is gegeven, die de voorstellers zelf niet zullen hebben beoogd en waarom in overweging wordt gegeven alsnog geen besluit te willen nemen. In verband hiermede stellen B .en W. voor, dit voorstel aan te houden. Aldus wordt besloten. Aan bet advies van de Commissie van Uitvoering van den Keuringsdienst van Vee en Vleesch in den kring Barsingerhorn, om den heer J. Lingeman te Schagcn te benoemen tot machinist-concierge aan de verwerkingsinrichting te Schagen, wordt door den raad gevolg gegeven. De begrooting. De gemeen*3 in een hoogere klas. In behandeling komt de gemeentebegrooting, 1930. Ze is nagezien door een commissie, bestaande uit de leden van den raad, met uitzondering van de beide wethouders. B. en W. stellen allereerst voor, om den post kosten krankzinnigenverpleging met een paar honderd gul den te verlagen en den post kosten werkloosheidsver zekering van f150 op föOO te brengen. Er zijn reeds een 100-tal verzekerden. Door den heer lvistemaker wordt voorgesteld om, mits de gemeente verzekerd blijft, van de uitkcering uit 's Rijks kas van f3000, ter tegemoetkoming m de salarissen van burgemeester en secretaris, de ge meente met ingang van 1931, in een hoogere kias geplaatst te krijgen. Spr. doet dat, omdat hij oordeelt dat het salaris van den secretaris thans te laag is. De Voorzitter deelt mede, dat op de begrooting zijn uitgetrokken de salarissen van burgemeester, secre taris en ontvanger, aan dc hand \an de eerder inge diende salarisregeling door Ged. Staten. De regeling is evenwel nog niet afgekomen, omdat de Kroon haar nog niet heeft goedgekeurd. De heer Smit is geen tegenstander van het voor- stel-Kistemaker, maar spr. bevreemdt het dat het voorstel nu reeds wordt gedaan. Z.i. kan 1930 wel worden afgewacht. Onze gemeente heeft in den se cretaris een hoogst eenvoudig, maar zeer ontwikkeld persoon, precies zooals we wenschen en daarom kan spr. wel accoord gaan met het voorstel-Kistemaker. Vooral omdat de raad heeft besloten dat de secreta ris geen bijbaantjes mocht waarnemen. De heer Blaauboer verklaart zich voor het voorstel- Kistemaker. De heer Burger wil afwachten, tot de nadere sa larisregeling afkomt en is het met den heer Smit eens, dat het voorstel zoo vroeg komt. De Voorzitter zal niets van het voorstel zeggen, maar wijst er op dat het niet zoo erg vlug gaat bij Ged. Staten. De heer Burger vraagt hoe groot het zielental moet zijn voor aleer de gemeente in een hoogere klas wordt geplaatst. De Voorzitter antwoordt van.' 2001. terwijl het aan tal inwoners nu 1918 a 1920 is. Spr. heeft gehooid dat a.s. voorjaar de werkzaamheden te Kolhorn niet zoo druk zullen zijn, het daarop volgend jaar echter wel weer. Den heer Smit doet het genoegen dat het een voor stel van de Commissie is, want wel hebben' B. en W. er al eens aan gedacht, maar als het voorstal van B. en W. komt, wordt het gauw beschouwd als een onder-onsje. De heer Kistemaker zegt, dat we allen wel over tuigd zijn dat het salaris van den secretaris te laag is en dan mag het voorstel wat vroeg worden ge daan, maar de zaken van hoogerhand gaan trekken de en wat hindert het nu reeds het besluit te nemen. Als dan het bericht komt dat de gemeente kan reke nen op de rijksbijdrage van 13000, kunnen B. en W. de zaak aanpakken. De heer Engel js tegen het voorstel-Kistemaker en wil de toestand laten zoo hij is. Gecombineerd met het ambt van ontvanger is het salaris nu klein f2400 (opgemerkt werd door den secretaris van f2000) en als de regeling wordt zooals door Ged. Staten werd ontworpen, wordt het f2975. Als onze gemeente een zielental van boven de 2000 krijgt, komt de gemeente automatisch in een hoogere klasse. De bedoeling van het voorstel-Kistemaker is om dit te forceeren, maar spr. wijst er op, clat dit mogelijk is als er bijzondere omstandigheden zijn, als marktwezen e.d. Dat is niet 't geval, n Verhoogde le vensstandaard zou ook de aanleiding kunnen zijn, maar dan gaat het niet op, om zich te bepalen tot burgemeester, secretaris cn ontvanger, doch geldt bet ook voor andere ambtenaren. Het voorstel-Kistemaker wordt vervolgens aange nomen met 5 tegen 2 stemmen, tegen stemden de heeren Burger en Engel. B. en W. stellen voor, te besluiten tot het plaat sen van 1 brandkraan te Haringhuizen en 3 brand- kranen te Barsingerhorn, met bijlevering van 2 standpijpen. De brandkranen kosten f 100 per stuk en slangenmateriaal zal aangeschaft worden. Algemeen wordt dit voorstel goedgevonden, maar de heer Kistemaker vraagt, of aan het P.W.B. de vraag gesteld zal worden, hoe men aan de som van f 100 komt, een som die spr. buitengewoon hoog voorkomt. De Voorzitter belooft, hiernaar te zullen informee- ren. De heer Kater vraagt waar de brandkranen ge plaatst zullen worden, maar B. en W. moeten dit nog met den opzichter bespreken. De heer Blaauboer stelt \oor om aan den gemeente geneesheer een vergoeding van f50.toe te kennen voor de bijzondere werkzaamheden voortvloeiende uit de vaccinatie. De heer Engel merkt op, dat voor bestrijding epi- demiën reeds f50.wordt uitgetrokken cn B. en W. het voorstel dus ook reeds doen. De Voorzitter zegt dat het bedrag tot nu toe niet werd uitbetaald" en waar niemand der leden zich tc- Toen ze veel hadden gegeten Van het heerlijke vanille-ys Zelde KAicky: „ophouden jongens. Onze buikjes raken van de wijs." Wij meten nu verder neuzen En hier niet blijven staan, Ik stel daarom voor, zei Knicky Dat we samen naar 't circus gaan. DE ZALMVISSCHERIJ. (Passing Show.) Jongen: Hoe bevalt u dat pootje baden, mijnheer? gen het voorstel-Blaauboer verzet, feliciteert spr. den heer Blaauhoer met zijn behaald succes. De heer Blaauboer dringt ook aan op het regel matig nazien van schoorsteenen en de Voorzitter deelt mede, aan den gemeente-opzichter reeds op dracht te hebben verstrekt. De heer Kater vraagt of die stookplaatsen in kleine boetjes enz. geoorloofd zijn. De Voorzitter zegt toe, dat B. en W. er hun aan dacht aan zullen schenken. B. en W. zullen voortaan ook rekening houden met den reeds eerder door den heer Kistemaker geuiten wensch om op de begrooting ieder jaar een vast be drag uit te trekken voor onderhoud van gemeente- gebouwen. Afwijzende beschikking op verzoeken om subsidie. De Centrale Esperanto Propaganda Commissie te Nijmegen verzocht gelden te willen uittrekken op de gemeentebegrooting 1930 voor het invoeren van een esperantocursus op de O. L. scholen. B. cn W. stellen voor, afwijzend op het verzoek te beschikken, maar willen, zoodra er iemand in de gemeente is, die be doeld onderwijs kan geven, hun medewerking niet onthouden. De heer Kistemaker meent, dat als B. en W. wat voor deze zaak gevoelen, dan gelden voor propa ganda dienen te worden uitgetrokken. De Secretaris merkt op, dat het de bedoeling van de verzoekster is om het onderwijs op de O. L. scho-' icn ingevoerd te krijgen. De Voorzitter vindt het iets voor het vervolgonder wijs, op de O. L. school zijn reeds genoeg vakken. De heer Blaauboer merkt lachend op, dat het in de plaats van gymnastiekonderwijs zou kunnen komen. Goedgevonden wordt voorloopig afwijzend op het verzoek te beschikken. Eveneens is dit het geval waar het betreft een ver zoek van het Uitvoerend Comité voor de Zuiderzce- visscherij-tcntoonstelling te Enkhuizen, om deel te nemen in hetgarantiefonds en-of een bijdrage te willen verleenen; en een verzoek van het bestuur van den Bond voor Pluimveehouderij enz. in Noord holland om een jaarlijksche subsidie. De muziekvereeniging „De Eendracht" te Kolhorn, verzoekt de haar jaarlijks toegekende subsidie van f 50 te verhoogen tot f 75. B. en W. willen dc subsidie op f50 laten, maar «la later uit de-overgelegde begrooting blijkt, dat het noo dig is, dan de meerdere f25 bijvoegen. De heer Kater erkent dat instandhouding dezer vereeniging gewenscht is, maar spr. vraagt, of, als de Raad de subsidie verhoogt, hij niet in conflict komt met andere vereenigingen, waarvan er ook wel in finanticele moeilijkheiden verkeeren. De Voorzitter meent, dat die dan ook kunnen aan kloppen, maar spr. gelooft niet dat de Raad daar om verplicht is te subsidieeren. Aan „De Eendracht" is de verplichting opgelegd om te Haringhuizen, Bar singerhorn en Kolhorn een concert te geven, terwijl ze ook bij andere gebeurtenissen medewerking ver leenen. De heer Burger wil de f25 toestaan en wijst er op, dat do leden der vereeniging arbeiders zijn, dat de vereeniging aardig wat presteert, dank zij de uit muntende kracht die zij heeft in den tegenwoordigen directeur, maar die een salaris naar bekwaamheid moet hebben en dat daardoor de vereeniging met moeilijkheden te kampen heeft. De Voorzitter herhaalt dat B. en W. f25 willen toestaan als later uit de overgelegde rekening blijkt dat het noodig is. De heer Kistemaker is niet bang in conflict te ko men met andere vereenigingen. Een harmoniekorps heeft meerdere uitgaven dan een zangverecniging. Spr. juicht het voorstel van B. en W. toe, juist in ver band met de verplichting tot het geven van concerten. Do heer Engel zegt, dat indertijd de subsidie op f50 is bepaald, om, als er een dergelijke vereeniging fe Barsineerhorn kwam, ook voor die vereeniging f50 disponibel te hebben. Spr. wijst er ook op dat een begrooting moet aantoonen dat f75 noodig is. De verhoogde subsidie wordt gevraagd op grond van inkrimping, het aantal leden gaat achteruit en con- tributieverhooging is niet mogelijk. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. Een npg ingekomen verzoek van de Commissie voor den Legwedstrijd te Andijk, uitgaande van de N.H. In het circus gekomen, Viel Billy bijna dood van schrik, Want hij aanschouwde een sprinkhaan Reusachtig groot, en erg dik En die sprinkhaan droeg een broekje Een voetbalbroekje van satijn, Hij zei: „voor de wonderwezens, Ge aan den overkant moet zijn." Sprinkhanen met broekjes aan, die zou ik nu ook wel willen zien.

Schager Courant | 1929 | | pagina 6