NIEUWE NIEDORP. HEER HUGOWAARD. DE MOORDZAAK-LANS TE ROTTERDAM. CAiLANTSOOG. POLDER GEESTMERAMBACHT. Gemengd Nieuws. De petroleumbrand in Roemenië. Hat Fransche Kabinet treedt af. De vulkanische uitbarsting op Martinique. Binnenlandsch Nieuws. Groote brand te Schiedam. De strijd om de Radio-zenduren. ïen op deze afwijking van de bepalingen in het Alge meen Reglement te wijzen, ten einde een uitspraak van dit hoogste Provinciaal college te krijgen, die daarmee al of niet genoegen neemt. We vernemen dat dit is geschied, zoodat we eerlang positief zullen weten, of met de zoo uitdrukkelijk vast gestelde en voor geen tweerlei uitleg vatbare voorschrif ten, zoo maar de hand kan worden gelicht. NOORDSCHARWOUDE. Door de fabriek van Maggi's Voedingsmiddelen werd Dinsdagavond in „Concordia" een filmavond georga niseerd, waar veel belangstelling voor was. De film geeft U een blik in het schitterend landbouwbedrijf, dat aan de fabriek verbonden is, alsmede een kijkje in de modern, goed ingerichte fabriek, waarin de nette afwerking het meest opvalt De toeschouwers, waarvan de meesten dames, waren in de gelegenheid een lekker kopje Maggisoep te proeven, waarvan een dankbaar gebruik werd gemaakt. De film zelve kwam goed tot haar recht daai de vertoonde beelden duidelijk op het doek verschenen. Voor de avondlessen v. d. Ontwikkelingscursus hebben zich aangegeven 14 leerlingen: voor de handwerklessen op Woensdagmiddag 12 leerlingen. De tooneelvereeniglng „Ormenio" van Anna Paulowna zal op 3 November a.s. een uitvoering geven in het lo kaal van den heer Peetoom, met het tooneelstuk „Ynske" van Jan Fabriclus. Wet het op te voeren stuk behaalde Ormenio in een wedstrijd, waaraan door 10 vereenigingen werd deelge nomen, 6 eerste prijzen, benevens 3 diploma's, zoodat dit een mooia uitvoering belooft te worden. V EENHUIZEN. De heer J. Liefhebber, hoofd der school alhier, slaag de te 's Gravephage voor de akte R. handenarbeid.) (OOSTERDIJK EN MOLENGEERZEN.) Dinsdagmkldag vergaderde bovengenoemde Polder In hej; lokaal van den heer C. Vis, onder leiding van den heer Swan. Afwezig was de heer P. Slot, hoofdingeland. De notulen van den secretaris den heer Reinders wer den onveranderd goedgekeurd. Aan de beurt van aftreden waren de beeren Jb. Swan en J. Pranger, welke heeren herkozen waren. Na onder zoek tier geloofsbrieven werd tot toelating geadviseerd. Mededeelingcn. Do Voorzitter deed do navolgende mededeelingen: dat het schoeüngswerk aan den Oosterdijk aan C. Klin kert Ie Oudkarspel gegund is voor f 1586. De raming was f 1550. liet grondwerk is gegund voor de geraamde som van f S50, aan J. Buter te Zuldscharwoude. dat de brug aan den Twuijverweg door Geestmeram- bacht is verbeterd. Als een bijzonderheid deelde Voorzit- -ter mede dat juist Maandag bericht van toestemming hieromtrent» is ingekomen. Voor de verbetering was een bedrag van f 2000 uitgetrokken, ofschoon het plan eerst ,was de brug alleen aan de Oostzijde te verbreeden. Hier door zou de brug op het midden van den weg zijn ge- kemen. De straat te Oudkarspel is afgewerkt, dank zij de be toonde medewerking van belendenden. Gebleken is dat do grond hiervoor noodig niet aan den polder toebe hoorde. Bij de betrokken eigenaren zijn nieuwe hekken geplaatst. Het paardenpad op den Ambachtsdijk is gedeeltelijk weggenomen. Hoewel men gaarne tot het bestraten hier- van zou overgaan, is het moeilijk een stratenmaker te krijgen. Daar de weg op het oogenblik zeer rul is, heeft het bestuur 50 M3. basalt aangekocht voor den prijs van f 90.—. De heer Borst Is er voor om eerst het zand uit den weg te halen. Do Voorzitter is van meening dat door toevoeging van sintels veel bereikt kan worden. Wat betreft den aanleg van waterleiding voor de ma chine. deelde Voorzitter mede een onderhoud te hebbcfli gehad met do directie van het Waterleidingbedrijf. Deze zaak is nog niet afgehandeld. Hoewel er geen haast mee is. is spr. van meening, dat het wel wat lang duurt. De heer Wagenaar vroeg of de polder niet behoefde bij te dragen voor de verhooging der opritten van de brug aan den Twuijverweg. Voorzitter antwoordde dat na eenige pogingen gelukt is, dat de koeten door de gemeente Alkmaar gedragen worden. i De kasge'dleening van f 10000 Is goedgekeurd. De Voorzitter zeide, dat deze leening niet voldoende ia gebleken, door de verbetering van de brug aan den Twuijverweg. Nu do betalingstermijn is verschenen, Is er geen voldoende kasgeld, waarom voorgesteld werd een kasgeldleenlng aan te gaan van f 2000, tegen een rente van ten hoogste pCt. De heer Hart wil de belasting niet verhoogen, en is van mccning, dat ook het nageslacht hieraan moet bijdra gen. Spr stelde voor een leening te sluiten voor den tijd van 10 Jaren. Na eenige besprekingen werd besloten een kasgeld- leening aan te gaan van f 2000, tegen een rente van ten hoogste 5 pCt. Verkiezing van een Molenmeester. De heer J Pranger, die als zoodanig moest aftreden werd met al- gemecne stemmen weder herkozen. Felicitatie volgt. Rondvraag. De heer Hart vroeg naar de bestrating ven het Noordeinde van den Ambachtsdijk. Met het tgenwoordlgo verkeer acht spr. bestrating gewenscht, daar dit veel minder zal kosten. De Voorzitter is het hiermede eens en beloofde dat het bestuur met het a.s voorjaar met een voorstel zal ko men. Meerdere heeren zijn het met den voorzitter en den heer Hart eens. De heer Wagenaar vroeg naar aanleiding van den begrootlngspost voor het onderhoud der molens, of het hoogst noodige thans wordt uitgevoerd. De Voorzitter antwoordde dat dit steeds gedaan wordt. De heer Swart deelde mede, dat bij de commissie van den rlngpolder een verzoek is Ingekomen van de gemeente Harenkarspel om toestemming voor het aan brengen van een pomp door de kade, voor het water van den kleinen polder dat bij de Geref. kerk ophoudt. Hierdoor ontstaat een onaangename reuk. Door een pomp kan dit verholpen worden. De vergadering kan zich hiermede wel vereenigen. Hierna volgde sluiting. ZIJN VROUW EN ZIJN BEIDE KINDEREN VERMOORD. Lijken aan het vuur overgeleverd. Uit Regina (Saskatchwan) wordt gemeld: Maandag heeft alhier een vreesolijke, moord plaats gehad. Een farmer vermoordde zijn vrouw en zijn beide kinderen, waarna hij de lijken op een hooimijt legde en die in brand stak. Toen de hooiberg in lichtelaaie stond, •proug de man zelf te midden der vlammen. POGINGEN TOT BLUSSCHING NOG STEEDS TEVERGEEFS. Ondcrgrondsche uitbarstingen banen zich een weg door den bodem. De brand van de boorgaten te Moreni in Roemenië, welke nu al bijna vijf maanden duurt, wekt groote be zorgdheid in de kringen der deskundigen. De druk, in den beginne van 220 atmosfeeren, is nu al tot 260 ge stegen: de uitbarstingen geschieden nu niet meer alleen door de bestaande boorgaten, maar banen zich een weg door den grond, en worden door geweldige onderaard- sche donderslagen vergezeld. De deskundigen weten niet meer wat aan te vangen, daar alles, beproefd tot blusschen van het vuur tever geefs is gebleken. Tot nu toe heeft men twee tunnels gegraven naar het boorgat waar de brand is ontstaan; maar ze zijn beide vernield, dadelijk toen ze het vuur bereikt hadden. Op het oogenblik is men aan het gra ven van een derden tunnel bezig, maar dat werk gaat zeer langzaam, daar de heele grond in den omtrek van de brandende boorgaten gloeiend heet is. Talrijke deskundigen zijn uit Amerika naar Moreni gekomen, om de toestand op te nemen, en zoo mogelijk van dienst te zijn. De schade bedraagt nu al reeds verre over een milliard lei (bij de 150 millioen gulden).. GISTERMIDDAG EEN NEDERLAAG GELEDEN. De val van Briand zal grooten indruk in het buiten land maken. Reuter meldt d.d. gister uit Parijs: Het Kabinet-Briand heeft hedenmiddag in de Ka mer met 288 legen 277 de nederlaag geleden. Een later bericht: Het Fransche Kabinet is afgetreden. Het ontslag aanvaard. De president der republiek heeft het ontslag van het ministerie-Briand aanvaard. De Haagsche conferentie op dsn achter grond. Oplossing van de crisis zal uiterst moeilijk zijn. De crisis in de Fransche regeering is wel heel on verwachts gekomen. De uiteenloopende overwegingen van de leden der meerderheid, die Briand het ver trouwen dat hij opeischte heeft ontzegd, maken dat de oplossing van deze crisis uiterst moeilijk zal zijn. De val van Briand zal in het buitenland zeker groo ten indruk maken en het zal zeer moeilijk zijn iemand te vinden, die hem voor de nog komende besprekin gen vervangen kan. Voorloopig kan er alleen de na druk op gelegd worden, dat men in dit votum van wantrouwen tegen het ministerie-Briand in zijn te genwoordige samenstelling niet mag zien een ver wei-ping van het plan-Young, of van de resultaten der Haagsche conferentie, die zooals hierboven reeds werd aangeduid, integendeel in de Kamer ongetwij feld een meerderheid zullen vinden. Het debat, dat aan de nederlaag vooraf ging. Parijs, 22 October. Heden is het parlement ge opend. In de Kamer een uitnoodiging van den pre sident beantwoordend om den datum bekend te ma ken waarop de interpellanteu te woord zouden wor den gestaan, herinnerde Briand er aan, dat de re'gee- ring alleenlijk opdracht zou aanvaarden tot het ver krijgen van de goedkeuring van het schadevergoe dingsplan. Hij verklaarde dat hij het betreurde dat de arbeid der deskundigen wijzigingen moest on dergaan, waardoor de definitieve opstelling van de schadevergoedingsovereenkomsten vertraging on dervond. Hieraan voegde hij toe, dat de regeering niet het voornemen had, haar bestaan langer dan haar taak te doen voortduren. Hij verzocht alleen dat de interpellanten over de Haagsche conferentie zouden wachten totdat de overeenkomsten aan het parlement zouden worden voorgelegd en stelde voor, over te gaan tot behandeling van de interpellaties over de graanquaestie cn daarvoor den dag van Vrijdag te bestemmen cn de andere dagen te reserveeren voor de algemecne beschouwingen over de begrooting. De Socialist Blum aanvaardde het uitstel van de inter pellaties over de binnenlandsche politiek en ver zocht spoedige behandeling van de sociale wetgeving, de militaire credieten en de graanquaestie. Ver scheidene andere afgevaardigden verzochten even eens bespreking op Vrijdag van de graanquaestie. De oorzaak der crisis Een N. T. A.-bericht uit Parijs meldt, dat de radi- kal hadden voorgesteld de debatten over de inter pellaties betreffende de buitenlandsche politiek op 15 November te bepalen, waartegenover Briand de vertrouwensquaestie stelde. De Kamer nam, met 288 tegen 277 stemmen, het voorstel der radikalen aan. HERINNERINGEN AAN EEN VROEGERE RAMP, WAARBIJ 30.000 MENSCHEN OMKWAMEN. Volgens de laatste berichten nemen de uitbarstingen van den vulkaan op het Fransche eiland Martinique in den Atlantischen Oceaan in hevigheid toe. De Mont Pelé is door een 500 M. hooge witte dampwolk omhuld. Een rivier op het eiland is door de aardschokken uit haar bedding getreden en heeft zich met een groote beek vereenigd. De autoriteiten op het eiland zijn koorts achtig bezig met het inkwartieren en het verzorgen der vluchtelingen uit het vulkaangebied. Aan het ministerie van koloniën heeft gisteren een bespreking plaats gevonden met vertegenwoordigers van het eiland Martinique over maatregelen, die er moeten worden genomen. De Fransche regeering heeft den be woners van het eiland in een telegram medegedeeld, dat zij ervan verzekerd kunnen zijn, dat alle maatrege len worden getroffen om een catastrophe te voorkomen. In 1902 is door een uitbarsting van den vulkaan Mont Pelé op Martinique de stad Saint-Pierre geheel vernield; toen zijn er 30.000 menschen omgekomen. BOOTONGELUK. 6 dooden. Uit Helsingfors wordt gemeld, dat tijdens den sneew- storm aan de uitmonding van de Laeskela-rivier in het Ladoga-meer een boot is omgeslagen, 6 arbeiders vonden in de golven den dood. EEN JEUGDIGE MISDADIGERSBENDE. Jongens van 6 tot 14 jaar. Naar uit Kopenhagen wordt gemeld, is in een kleine gemeente van Denemarken een bende jongens van 6 tot 14 jaar gearresteerd, die zich onder aanvoering van een jongen van 10 jaar aan talrijke misdrijven heeft schuldig gemaakt De bende heeft een groot aantal diefstallen In «rinkels, automobielen, tuinhuizen en op schepen gepleegd. Verder heeft zij veel vernielingen aangericht o.a. door het inslaan van ruiten en het stuk snijden van jalouzieën. VERDACHTE VAN O. OPNIEUW VOOR DE RECHTBANK. Hij volhardt in zijn ontkentenis. Gelijk wij in ons vorige nummer meldden, heeft de rechtbank te Rotterdam gistermorgen opnieuw in be handeling genomen de geruchtmakende zaak tegen den 40-jarigcn gewezen procuratiehouder G. J. van O., gedetineerd in het Iluis van Bewaring te Rotter dam, verdacht van moord subs. doodslag, gepleegd o]) 29 November van het vorige jaar, op den heer P. C. Lans, directeur van de N. V. Adr. de Haas Jr.'s Handelmaatschappij. Naar aanleiding van opzienba rende verklaringen van den agent van politie Brons, werd deze zaak op 17 Juni terugverwezen naar de instructie. De rol vermeldt 43 getuigen, waaronder 10 deskun digen. Omtrent de betrouwbaarheid van den agent Brons zullen een elftal politiemannen de rechtbank inlichten, terwijl de oogarts, dr. H. K. de Haas zal mededcclcn of inderdaad de mogelijkheid heeft be staan, dat agent Brons gezien heeft, wat hij voor de rechtbank heeft verklaard. De belangstelling voor deze zaak is nog altijd even groot. De publieke tribunes waren geheel bezet. Verdachte komt binnen. Om kwart na tien uur kwam verdachte van O., voorafgegaan door een veldwachter, onder doodsche stilte in de rechtszaal. Van O. zag er bleek uit en antwoordde bijna onverstaanbaar op de vragen van den president. De president vraagt verdachte van O. of deze bij zijn verklaring blijft, dat hij onschuldig is. Verdachte: Ja. Pres.: Bent u in deze maanden niet tot inkeer ge komen en blijft u er dus bij, dat u van de geheele zaak niets weet. Verdachte: Ik ben totaal onschuldig. De kwestieBrons. Als eerste getuige wordt dan gehoord de agent van politie Chr. Brons, die volhardt bij zijn verkla ring, dat hij twee dagên voor den moord een man gezien heeft, die op verdachte wijze opkeek naar het kantoorpand van de firma De Haas. Hij heeft dien man gevolgd, doch hij heeft hem uit het oog ver loren. Op den avond van den moord heeft hij, toen hij op de Admiraliteitskade surveilleerde, licht zien branden in het kantoor van Dc Haas. Hij heeft een man bukkende bewegingen zien maken over den lessenaar. Daarna heeft hij den man naar een kast zien gaan, die hij openmaakte. In postuur en houding zou volgens Brons deze bukkende figuur met verdachte overeenkomen. Na een lang verhoor wordt door verschillende po- litie-autoriteiten rapport over Brons uitgebracht, waarbij door een inspecteur wordt verklaard, dat hij Brons een gevaar acht voor den goeden naam van het politiecorps en iemand, die in het corps niet thuis hoort. De bloedsporen op de kleeding van verdachte. De deskundigen blijven er bij, dat de bloedsporen op het pak van verdachte van den heer Lans af komstig zijn. De mogelijkheid wordt nog onder het oog gezien, dat het bloed afkomstig zou kunnen zijn van een Jhr. De Cock, die aan neusbloedingen leed, en van wien het pak van verdachte is geweest. Aangaande de bloedspatte.n welke op de schoenzo len zijn gevonden, verklaarde dr. Hesselink dat, wan neer de spatten op de schoenen zijn gekomen terwijl ze gedragen werden, deze moeten zijn aangebracht door met kracht in een plas bloed te stappen. De viJL Thans komt de vijl ter sprake, waarmee vermoede lijk de moord gepleegd is, en wat ook door de heeren deskundigen zeer wel mogelijk wordt geacht. De bloedsporen, die hierop gevonden zijn, kunnen tot de bloedgroep van den heer Lans hebben behoord. Proeven zullen met de vijl worden genomen en vandaag zal hierover rapport worden uitgebracht. Mej. Kroon, werkster, lieeft op Zaterdag 15 Juni de vijl gevonden in een schoorsteenkastje in een kistje met oude dweilen. Ahct maanden geleden heeft ge tuige de kistjes in het kastje gelegd. Om de vijl heeft juffrouw Kroon een dubbel stuk bruin pakpa pier, dat op de zaak gebruikt werd, gevonden. Zij wordt vervolgens gehoord over de door haar waargenomen gedragingen van verdachte op den Zaterdagmiddag na den moord. Verdahcte blijft bij zijn destijds afgelegde verkla ringen. Zenuwachtig was hij niet, maar wel ge haast, omdat hij naar het politiebureau moest. Soort gelijke vijlen heeft verdachte nooit gezien. Hij heeft wel gezien, dat er letters van kisten werden ge krabd, maar hij wist niet waarmee dat precies ge beurde. Nog verschillende andere getuigen worden met bterekking tot de vijl gehoord, waarna de zitting tot hedenmorgen 10 uur werd geschorst. FABRIEKSBRAND TE VEXLO. Enveloppenfabriek afgebrand. De enveloppenfabriek „Holland" op de Heibeek te Venlo, geraakte Maandagavond tegen tien uur door tot heden onbekende oorzaak in brand. De Venlosche brand weer, die spoedig aanwezig was, werkte vele uren om de uitbreiding van het vuur te beletten. Dit gelukte echter niet; het geheele gebouw brandde uit. De schade is aanzienlijk, het gebouw is verzekerd. Gisteravond om ongeveer 7 uur is een felle brand uit gebroken in de reeuwwerkfabriek van de N.V. v.h. J. Smit aan den Buitenhavenweg. Een voorbijganger ^ag een smalle rookkolom opstijgen uit het dak van het gebouw en waarschuwde dadelijk de politie. Het duurde niet lang of de vlammen sloegen hoog uit het dak en een geweldige vonkenregen verspreidde zich over de omliggende gebouwen. De brandweer verscheen spoedig. Om kwart voor acht was een 33 M. lange loods aan de achterzijde, die van hout met ijzeren binten was op getrokken, geheel met den grond gelijk. Het vuur was toen in dc fabriek zelf aan het minderen, maar werd nog steeds gevoed door de groote voorraden touw, die door het geheele gebouw lagen opgeslagen. Telkens stortten de houten binten en vloeren naar de groijdverdieplng en om half negen waren slechts de buitenmuren van het 2 verdiepingen en een zolder hooge gebouw blijven staan. In het gebouw zelf (een oude branderij van 17 M. bij 9 M.) waren behalve de touwvoorraden nog verschil lende machines aanwezig, die alle waardeloos zijn ge worden. AJLASTKLM. To Schiedam. Gisteren heeft zich hier het zevende geval van alastrim voorgedaan. KINDERVERLAMMING. Te Deventer heeft zich bij een 3-jarig meisje een ge val van kinderverlamming voorgedaan. De patiente is in het ziekenhuis opgenomen. GEVAARLIJKE WAAKHOND. Op een boerderij in den Rietwijkeroorderpolder te Nieuwer-Amstel is Maandag een driejarig knaapje dat een etensbord bij een aan een ketting liggen den waakhond weghaalde door het dier zoodanig gebeten dat onmiddellijk geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Twee vingertjes werden zoo goed als afgebeten. HET GYMNASTIEKOXGELUK TE DELFT Ondeugdelijk touw van de ringen. Omtrent het ongeval in het gymnastieklokaal van de R.K. school te Delft, waarbij een vijftienjarig meisje het leven verloor, kunnen wij alsnog mededeelen, dat een ingenieur van den Rijksvczeldienst het gebroken touw van de ringen, waaraan het meisje heeft gewerkt, in be slag heeft genomen en onderzocht. Daarbij is komen vast te staan, dat het touw versleten was en de samen stelling ondeugdelijk. Het lijk van het meisje is in beslag genomen. Heden wordt daarop sectie gehouden. De po litie heeft van het gebeurde proces-verbaal opgemaakt DE VERBROKEN RADIO-REDE VAN DEN HEER VOGT. VRAGEN VAN HET KAMERLID FLORIS VOS. In Radio-kringen heerscht op het oogenblik nogal opwinding over de afgebroken radio-rede van den heer Vogt, den omroeper van de A.V.R.O. te Hil versum. De Radio-Raad houdt zich bezig met het op stellen van een advies aan 'den minister van water staat, waarvan de voornaamste inhoud een nieuwe verdeeling van den beschikbaren zendtijd over de verschillende werkende en nog niet werkende om- roepvereenigingen zal zijn. Met dc conclusies zijn de besturen der werkende vereenigingen A.V.R.O., V.A.R.A, K.R.O., N.C.R.<\ cn V.P.B.O. reeds in ken- nis gesteld, wat eenerzijds aanleiding gegeven heeft tot het aanheffen van zegezangen (de VA.R.A. b.v.) cn anderzijds dit als natuurlijke reactie tot vlammende protesten (de A.V.R.O. b.v.). Ook zonder de plannen van den Radio-raad te kennen, mogen wij, aids de N.R.Crt., toch in al deze uitingen op zich zelve reeds een voorspelling van mis lukking van die plannen zien. Immers, wil de basis voor een nationalen omroep, zooals de vorige minis ter van waterstaat zich dien in zijn rede tot instal latie van den Radio-raad had gedacht, worden ge legd dan is om te beginnen een compromis noodzake lijk, waarbij alle partijen ten minste een veer laten. Het is mogelijk, dat. de Radio-raad met zijn nieuwe plannen werkelijk beoogt den eersten stap te zetten op den weg, dien minister van der Vegte in de rich ting van een nationalen omroep heeft aangewezen. De raad zou .zich dan b.v. ten doel kunnen stellen, aan de rantsocneering van de vereenigingen een soort algemeen cn gemeenschappelijk uit te zenden pro gram te koppelen, dat op den duur het uitgangspunt zou kunnen worden van een nationalen omroep. Het is echter vreemd, dat de A.V.R.O. dan bij dezen onzet het slachtoffer zou moeten worden. Het zou een fictie zijn, haar ten aanzien van de rantsoenee ring van- den zendtijd met de politieke of religieuze vereeniging over één kam te scheren. De gemiddelde luisteraar houdt niet van strijd, doch wenscht het beste te ontvangen wat verkrijgbaar is. Het kan hem bij het luisteren koud laten, of een Mengelberg concert wordt uitgezonden door de A.V.R.O., V.A.R.A., N.C.R.V. of K.R.O. om van de kleinere vereenigingen niet te spreken. Wy kunnen ons alleen voorstellen, dat een gevoel van wrevel niet te onderdrukken zou zijn, wanneer het ten deze tot alelr tevredenheid verrichte werk van de A.V.R.O. die wij hiervoor gaarne een pluim op den hoed steken, door een ander, geheel of ten deele, zou worden overgenomen als gevolg van een an dere indeeling van den zendtijd. Vragen van het Kamerlid Floris Vos* Door het Tweede Kamerlid Floris Vos zijn naar aan- leiidng van het afbreken van de radio-redevoering van den heer Vogt, vragen gesteld aan den minister van Waterstaat. DOODEUJK ONGELUK AAN BOORD VAN DE „HERTOG HENDRIK". Bij het departement van Defensie is bericht ontvan gen dat Zondagavond aan boord van de Hertog Hen drik te Willemstad (Curaqao) vermoedelijk door eigen onvoorzichtig omgaan met een geweer, de marinier Manus te om het leven gekomen. Het stoffelijk over schot is te Willemstad ter aarde besteld. Aan de te Doesburg woonachtige familie is vanwegd het Departement van dit droevig ongeval kennis gege ven. HIJ BLEEF DAN TOCH IN DE FAMILIE. (Pages Gaies.) Wil je mijn vrouwtje worden? Hm daar moet ik eens met mijn zus over praten. Ik. word liever je schoon» zuster.

Schager Courant | 1929 | | pagina 8