Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Plaatselijk Nieuws. BILLY BOO. Radio-Paris (1725 M.) 12.50 Gramofoonmuziek 4.05 Concert, 6.55 Gramofoon, 8.20 Praatje, 8.55 Concert Weenen (516.4 M.) 3.20 Concert, 5.40 Kamermuziek, 6.55 4 liederen van Brahms, 7.25 „De Boer en de Dood", 9.05, Concert Hamborg (372 M.) 2.40 Muziekuitzending, 3.15 Concert, 8.20 Nederduitscft tooneel: „Leege Lüd", 9.30 Actueel uurtje, 9.45 Dansmu ziek. - Stuttgart (360.1 M.) 9 20 Gramofoonplaten, 12.20 Concert 6.50 Symphonie- cor.csrt, 8.50 Gevangene Nr. XVHI, hoorspel, 10.10 Zes- daagsche, 10.50 Kamermuziek. Langenberg (472 M.) 8.20 Morgenwijding, 12.20 Middagconcert 3.50 Vooravond- concert, 7.30 „Iedereen*' van Hugo v. Hoffmannsthai, Muziek: E. Nilson. Brussel (508 M.) 5,20 Concert, 6.50 Gramofoon, 8.35 Concert. ZATERDAG 2 NOVEMBER. Hilversum (298 M. na 6 uur 1875 M) 10.00 Tijdsein, Morgenwijding, 12.00 Politieberichten, 12.15 Avro-kwartet, 2.00 Kinderrevue: Naar het middel punt der aarde, 4.00 „Onze Auto", 4.30 Sportpraatje, 5.00 Gezondheidshalfuurtje, 5.30 Duitsch, 6.00 Tijdsein, Vcoravondconcert, 7.45 Politieberichten, 8.00 V.A.R.A.- concert, pl.m. 11.00 Actucele Levensliedjes. Hulzen (1875 M.) 9.30 H. Mis van Requiem, 11.30 Godsdienstig halfuurtje, 12.15 K.R.O.-trlo, 1.15 Gramofoonplaten, 2.00 Kinder uurtje,' 3.30 Esperanto, 4.00 Engelsch, 4.30 idem, 5.00 Gramofoonmuziek, 6.00 Koersen, 6.45 Weekoverzicht, 7.00 „Electrlcltcit in de Huishouding", 7.30 Concert avond K.R.O., 8.30 Mlssa Solemis D-dur van L. von Beet hoven, 10.00 Orkest, Zeescn (1635 M.) 1.20 Gramofoon. 3.50 Concert, 7.20 Proces Socrates, Luis terspel in 4 bedrijven, 11.03 Sport. Davenlry Jr. (479 M.) 3.50 Dansmuziek, 4.50 Militair orkest, 7.05 Concert 8.50 Kamermuziek, 10.40 Concert. Londen (356 en 1553 M.) 10.35 Morgenwijding, 4.35 Vocaal concert, 5.05 Orgel concert 7.05 De grondslagen der muziek, 7.50 Concert 9.55 Operetteconcert 10.55 Dansmuziek. Radio-Paria (1725 M.) 12.50 Gramofoonmuziek, 4.35 Dansmuziek, 6.55 Gramo- foonmmuziek, 8.35 Les in pianovertolking, 9.50 Gramo foonmuziek. Weenen (516.4 M.) 3.20 Silving-kwartet, 5.25 Kamermuziek, 6.35 Declamatie Allerzielen, 7.25 Concert. Hamburg (372 M.) 3.20 Praatje over Muziek, 3.50 Concert. 4.50 Dansmuziek Norag-orkest, 5.35 Concert, 6.20 Aria's, 7.20 ,,Zaar en Tim merman" komische opera in 3 acten, 9.50 Actueel uur tje. 10.20 Vroolljkc avond. 11.20 Nachttooneel „Het twaalfde uur", luisterspel, 11.50 Dansmuziek. Stuttgart (360.1 M.) 9.20 Gramofooon. 10.35 Allerzielen, 11.35 Gramofoon, 2.50 Concert, 4.10 Dansmuziek, 7.35 Het Shearerschan- daal, 8.20 Serendnconcert. 9.20 Literaire voordracht 10.20 Nieuws, 10.35 Dansmuziek, 12.20 Cs nachts) Zesdaagsche rennen. Langenberg (472 M.) 6.20 Morgenconcert, 9.35 Gramofoon, 10.50 Schooluitzen- ding, 11.30 Gramofoon. 12.25 Orgelconcert, 2.40 Kinder- uurtje, 4.40 Vooravondconcert, 6.35 30 jonge arbeiders Vertellen van hun leven, 7.20 Uitzending uit de Stede lijke Muziekbal, Duisburg, daarna nieuws en reclame. Brussel (508 M.) 5.20 Kamermuziek, 6.50 Gramofoon, 8.35 Orgelconcert 9.25 Concert MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 29 October. Uitspraken. J. J. B. en D. S. Alkmaar, heling, f 25 boete of 2 5 da gen ieder. Joh. v. L., Heemskerk, mishandeling, f 60 boete of 60 dagen. Dirk M., Heiloo, mishandeling, f 25 boete of 25 dagen, en f 1 schadevergoeding. Pieter B., Texel, hooger beroep jachtverordening. Vrij gesproken. Hcndrika H., Egmond aan Zee, hooger beroep drank wetovertreding, 2 keer f 75 boete of 2 keer 75 dagen. Verbeurdverklaring geweigerd. Pieter B., Alkmaar, hooger beroep, overtreding motor en rijwielwet, vonnis bevestigd. Vordering afgeworpen. J. H. v. P., Rotterdam, misdrijf art. 249 W. v. Strafr. Vrijgesproken. UIT HET HUIS MET DE BLAUWE TRAP. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. EHRLIG GESPROCHEN, WIR HABEN HIER ROE- MEL GENUG! De zitting van onze veelhoofdige strafkamer kon Dinsdag in lengte wel wedijveren met den bouw van den vermaarden dom van Keulen, die vele honderde ja ren voortduurde. Het schijnt waarachtig wel of ons Ed.- achtb. rechtscollege er een gewoonte van gaat maken, alle boter op een kadetje te smeeren. Mijn lieve vrouw heeft ten minste al voorgesteld, dat ik op zoo'n reuze zittingsdag de gastvrijheid maar moet inroepen van het huis van bewaring, we- eten toch altijd bruine boonen op Dinsdag, dus het menu zal me niet verwennen. Nu we het zoocven toch zoo gezellig hadden over den Keulschen dom, is dit een passend aanloopje om onze aandacht -te vestigen op den eersten verdachte, heer Otto Heinrlch P.. monteur van 23 jaar, uitgebroeid in een verloren geraakte Duitscho negory, Froschblllen- stein of zooiets, ter onzaliger ure naar Den Helder afgezakt en thans levende op volledige kosten van den Nederlandschen staat, met niet de minste hoop. dat heer Otto hiervan ooit eenige tegemoetkoming zal geven. Dezo edele jongeling is een geweldige fantast, met het hoofd vol wereldschokken-plannen, onder meer loopt hij met het Idee rond, een vliegtuig te bouwen, waarmede hij 10.000 meter hoog kon rondzwabberen. Het was een ter wel te wensohen dat hij een dergelijke machine had bedacht met een hoogstijgingscapaciteJt, dat hij nooit meer terug kon komen, dan waren wij hem op een alles zins nette manier kwijt geweest, daar mijnheer, ondanks zijn genlal uitvindersbrein in Nederland en speciaal In Alkmnar, nog niet veel meer heeft gepresteerd dan het achterover drukken van 3 rijwielen, op 19, 21 en 23 Aug. Telkens als hij weer zoo'n onachtzaam neergezet kar retje aan den haak had gepikt, peddelde hij het lage land in, waar hij den buit ver beneden alle concurrentie ln contanten wist om te zetten. Met weemoed, keek he den dan ook een der gedupeerde rijwielbezitters, de heer Franse, naar zijn glimmend karretje, door hem gewaar deerd op 110 pop, welk rijwiel hij van den tegenwoordi- gen bezitter Bais te Helder kan terug koopen voor 20 gulden en dan zijn handen nog mag dichtknijpen. Salus populi, supre ma lex iste. Het welzijn des volks is toch maar het hoogste recht, mediteert de heer Franse, die dan nog niet eens wil spreken van zijn rijwielbelasting- plaatje, dat Herm. Otto zoo vriendelijk is geweest, weg to gooien! Do heer Officier vorderde tegen dezen illustren land genoot van der alte Wilhelm, Doornsdurchlaugtige ban neling, die (dat is te zeggen herr Otto), louter leefde van rijwieldiefstal en zelfs zoo brutal was, de gestolen fietsen per advertentie te koop aan te bieden, 1 jaar gevangenisstraf. HET RAZENDE. DOOD EN VERDERFBRENGEN- DE BENZINEMONSTER. Op Woensdagnamiddag 21 Aug. zou de 20-jarige ge brilde boerenzoon Dirk de G., te Helder, volgens af spraak met een zeer appetijtelijk landelijke schoonheid de 17-jarige mej. Neeltje Sander, een te Helder opge voerde revue bijwonen en haar met zijn motor van de ouderlijke woning afhalen. Met een vaartje van 70 of 80 K.M. werd den terugtocht naar den Helder, het meisje op de duozitting, weer aanvaard, doch het stond ge schreven door den Vingers des noodlots, dat een vree- selyk onheil het voorgestelde genoegen van de jongelui hopeloos zou bederven. Ter hoogte van de Kooij toch bevonden zich eenige spelende kinderen op den weg, die juist op kinderlijke onachtzame wijze overstaken, toen Dirk op zijn woest racende machine voorbijschoot, met het droevige, gevolg, dat het 7-jarige Trientje Ruiten burg, dochtertje van een caféhouder, werd gegrepen en een aantal meters meegesleurd en na in ellendlgen toe stand bewusteloos te zijn opgenomen, op de divan ln de ouderlijke woning overleed, nog voor geneeskundige hulp aanwezig was. De agent van politie Huidinga, die al heel spoedig na het ongeluk, den motorrijder had aangehouden, nam de motor en het kinderlijkje in beslag en bracht het stof felijk en deerlijk vernield overschot wat nog eenige oogenblikken te voren een bloeiend vroolijk kind was, over naar het marinehospitaal te Helder, alwaar het op last van de justitie door haar deskundige Dr. Hulst uit Leiden, werd geschouwd, waarop de sectie Terd ver richt ten einde de doodsoorzaak als gdvolg van door van buiten af aangedaan geweld, vast te stellen. De oorzaak van al dit onheil, Dirk de G. stond Dins dag voor de meerv. strafkamer terecht ter zake voor meld doodelijke aanrijding door zijn onvoorzichtig en roekeloos rijden te hebben te weeg gebracht. Begrijpen de dat hij een zwaren strijd met het recht zou moeten doormaken, had hij zich voorzien van degelijke rechts kundigen bijstand, hem verleend door den bekenden pleiter in strafzaken, mr. Buiskool van Schagen, en openhartig gezegd, hij had slechter keus kunnen maken! Onder de vele gehoorde getuigen bevond zich ook de heer R. Ruitenburg, de vader van het zoo wreed uit het leven gerukte kind, die tegen den jongen man op het verdachtenbankje een civiele actie indiende van f 182, welk bedrag als wettelijk te hoog moest worden teruggebracht op f 150. Dit geld was het bedrag der kos ten na het overlijden van de kleine Trien. Verdachte zelf ontkende zyn schuldaandeel als gevolg van zijn woest en roekeloos rijden. He t kind, dat aar zelend en onzeker den weg overstak, was vermoedelijk tegen zijn motor aangeloopen, en toen was het ongeluk niet meer te voorkomen. In zijn nadeel sprak echter, dat hij, direct na de aan rijding in snelle vaart Is doorgereden, zonder naar het in het stof van den weg neergesmakte kinderlichaam om te zien, terwijl hij bij de politie bekend staat als een bekwaam, doch zeer woeste rijder. Het jonge mensch gaf op deze beschuldigingen ten antwoord, dat hij tengevolge van den hoogen schrik in zijn ontdaanheid niet durfde toeven. Wat zijn wilde rijden betreft, merkte mr. Buiskool op, dat verdachte ter zake overtreding motor- en rijwielwet nog nimmer werd bekeurd. Een maximum snelheid Is ter plaatse n iet voorgeschreven, daarh et gemeentebe stuur van den Helder zulks niet noodzakelijk voorkwam. Na het uiteraard urenlange getuigenverhoor verkreeg de officier het woord, die grove schuld aanwezig ach tend, veroordeling verderde tot f 200 boete of 60 dagen hechtenis, benevens ontzegging rijbevoegdheid voor den tijd van 1 jaar. Verdediger mr. Euiskool trachtte in een zooals gewoon lijk gelukkig samengesteld pleidooi, met boelende wel sprekendheid voorgedragen, aan te toonen, dat aan zijn cliënt grove schuld niet kan worden ten laste gelegd, in elk geval niet wettig en overtuigend is bewezen, en hij dus naar het oordeel van pleiter, zal moeten worden vrijgesproken. Mocht, de rechtbank onverhoopt niet tot deze vrij spraak kunnen besluiten, dan wilde pleiter verzoeken het opleggen eener meer gematigde geldboete en ln geen geval gevangenisstraf. Voorts verzocht pleiter niet toe te "passen den bijkomenden maatregel van veiligheid, in trekking van het rijbewijs, daar zulks voor zijn cliënt ook nog een zwaren straf zou zijn. Zoowel door den officier als door den verdediger na mens verdachte werd een woord van oprechte deernis gewijd aan de zwaar beproefde ouders van het op zulk een noodlottige wijze omgekomen kind. IN HET HOL VAN DEN LEEUW BELAND. Terwijl op 25 Aug. de goede 40 plus stad Alkmaar ver vuld was van kermisjolijk, besloot de 24-jarige 18 ka raats gesjochten bakkersknecht Pieter Rijnder C. zijn slag te slaan en een poging te wagen, voorgoed uit de penarie te komen. De jammerlijk mislukte deegknee- der trof het echter al bijzonder slecht. Hij kwam terecht in het perceel, bewoond door den inspecteur der Di recte belastingen en welke snuggere kraakjesmaker zal nu toch in Godsnaam zoo'n onbetrouwbaar adres op zoeken. Primo Is er bij rijkshoofdambtenaar niets te halen en secunde loopt de politie zich het vuur uit de sloffen, omdat zij met zorg vervuld zijn voor verhooging van hun rijksinkomstenbelasting. De pechvogelige Piet zat dus ln minder dan geen tijd in de vurige klauwen van inspecteur Zoll en Commis saris Walraven en werd hij met kwaadaardige begeer lijkheid gefouilleerd, waarbij niets anders te voorschijn kwam dan 'n armelijke collectie sieraden, prul-arm bandjes, 'n vingerhoedje, 'n naaldenkokertje, enfin, 'n zoodje waar oome Jan met elkaar geen 10 piek op zou voorschieten. Als de inbraak er ook niet bij was gekomen, en Piet vroeger wat beter had opgepast en niet 4 maanden ln den sukkelamolen had gekeverd wegens diefstal ln vereeniging, zou hij misschien neg tot eerbaar reclas- sant zijn gepromoveerd, doch nu vorderde de Officier, met een smeekende blik op den belasting-inspecteur, 'n onuitgesproken bede: Gedenk mijner als gij in uw bureau zijt teruggekeerd, 1 jaar en 6 maanden gevan genisstraf. 'n Kwantum likstraf, waarvan de verdediger, mr. D. Sluis, compleet van omviel, wat hij op pittige wijze, want dat is meester Dirk wol toevertrouwd, niet ver zuimde, den officier ken baar te maken. DE BEROEMDE SLMON, ZOON VAN BAR JONA OP HET OORLOGSPAD. Een onzer meest interessante bekenden van het zon daarsbankje is wel de 39-jarige gedegradeerde landbou wer Slmon V., eigenlijk wonend te Zijpe, doch laatste lijk te Beemster vertoevend. Thans is hij weer en pen sion ln zijn 8t«mhotel „De houten lepel", waar hij eigen lijk nog maar het beste op zijn plaats Is. Want als Slmon zich op vrije voeten bevindt, laat zijn droge lever hem niet met rust en verzint hij allerlei trucs om aan lood en gratis slokjes te komen. Zoo wist hij listiglijk en bcdriege'.ijk op 27 Juli te Alkmaar den ondernemer van café „Populair", die toch ook niet aan seniele aftakeling laboreert, er voor 5 pop WAT DE OORZAAK WAS. (Lustige Kölner Zeitung.) Mijnheer Muller, wanneer ik ook binnen kom, nooit ben je aan liet werk. Je schijnt je kracht tc verliezen. Neen, Mijnheer, ik verlies mijn gehoor. en 3 glaasjes pils tusschen te nemen, na de handig ge debiteerde smoesjes, dat hij een geducht schapenhande laar was uit Koegras of daaromtrent, en nu zijn porte- monnaie met f 40 had verloren. Mijnheer Stap, denkend aan het welbekende straatliedje: Heb medelij, Jet, liet zich vermurwen en schoof- 5 piek af, doch liet Simon een kwitantie teekenen. Deze had geen bezwaar, en pa- rapheerde met den naam Vriesman, een gedeeltelijk gefantaseerd pseudoniem, want Simon luistert feitelijk naar den naam „Vries". Toen papa Stap echter be merkte, dat de 5 pegels niet terugkeerden, begon hij Simon via de politie achter de broek te zitten en deze, die 't liefst de kat in donker knijpt, raakte toen zoo in angst, dat hij zijn geldschieter direct tevreden stelde, door hem het geleende geld en het bedrag der gepofte biertjes ter hand te stellen. Was het hier nu maar bij gebleven, misschien had men door deze machinatie nog wel de pen gehaald, doch op 1 Augustus ging Simon alweer incognito, dit maal reizende onder den naam van v. d. Wel uit Schoorl op avontuur uit en kreeg de heer Bulsink, bedrijfsleider der firma Bervoets te grazen, door hem onder het voorwendsel een in nood verkeerende klant, die zijn portemonaie had vergeten, te zijn, een bedrag van f 10 afhandig wist te maken. Maar het was nu toch weer mooi genoeg en werd Simon ingedeeld in de orde der getraliede zusters. Heden terecht staande, memoreerde de officier het justitieele en alcoholische verleden van Simon en vorderde tegen den thans weer hoogst na tuurlijk berouwhebbenden zondaar spelenden verdachte met elkander 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. WAT ZAL HIJ BLIJ ZIJN MET DIT CADEAUTJE. De principieele antimilitairistische militieplichtige... stop, even mijn adem en mijn broek ophalen... Johannes S. vertikt het nu maar doodgewoon om voor den keu- rlngsraad te verschijnen. Hij heeft ln het dragen van 's konings mooie aperokje niet de minste animo en zijn gezondheid baart geen zorg, zoodat hij zoo vrij is, van de keuring met of zonder raad. geen gebruik te maken. Nu hij echter geen gevolg wilde geven aan de vrien delijke invitatie, zond de officier hem een dagvaarding om voor de rechtbank te verschijnen, waaraan Jan als consequent dienstweigeraar, evenmin reageerde. De of ficier legde zich nu neer bij het onvermijdelijke en hoe wel blijkbaar geen bewonderaar van het desbetreffend wetsartikel, dat tamelijk prullerig schijnt te zijn gere digeerd, zette hij alle zorg op zij en requireerde f 25 boete of 25 dagen tegen Jan Antiwitteboon, die over eenkomstig zijn beginsel, ook wel weer zal weigeren af te tikken. DE OUDE HEER WORDT, 'T IS CHARMANT, OP ZIJN OUDEN DAG NOG RECLASSANT. De 69-jarige Louis H. uit Schagen, die als zich ver- slabbereseerd hebbende aan het beruchte artikel 247. reeds geruimen tijd vertoeft in voorarrest, maakt nu goede kans op een voorw. veroordeeling, als hij de kinderen maar met rust laat. A.s. week zullen we ver nemen, hoe de heeren over dit voorstel gedacht hebben. DE ONSMAKELIJKE ZET TENGEVOLGE VAN EEN IMMOREELE INSPIRATIE. De 27-jarige toenmalige bierbotelaar, zich thans noe mend sturman Klaas K. te Egmond aan Zee, kreeg het op 1 Juli in zijn misschien eenigermate door drank ver hit brein, om een lief 10-jarig meisje Gurtje Groeen van de straat in zijn bottelarij te lokken en het goedver trouwende kind zooveel Voorburg en Vladderack met hoog alcohol-percentage te voeren, dat het kind gansch onpasselijk en zelfs buiten bewustzijn raakte. Toen de man de funeste gevolgen ontwaarde van zijn onwaar dige handeling, begon hij toch wel wat in zijn rikketik te zitten en riep hy een buurman, d enlunchroomhouder Clausing te hlup. Het kind was zoover heen, dat het door behandeling van Dr. Schipper moest worden bij gebracht. De politie was echter gewaarschuwd en het muisje had voor den bierbotelaar een leelijk staartje, want toen na ingesteld onderzoek door de veldwachters Minée en ten Bruggencate verborgen in een kist onder etiketten en flesschen limonadestroop het directoirtje van het kind te voorschijn kwam, kreeg het gebeurde een nog veel bedenkelijker aanzien en werd mijnheer Klaas als verdacht van het plegen van niet te noemen handelingen op last van burgemeester Weijma aange houden en ingesloten. Het nader door Dr. Schipper gehouden medisch on derzoek bracht echter geen nadere aanwijzingen, hoe wel het zeer zeker niet kon worden aangemerkt te zijn in het ovordeel van verdachte, dat hij de deuren van de bottelarij, toen het kind daar vertoéfde, had afgesloten en hij het meisje, dat den drank niet lekker vond, t k Een reusachtigen kabouter zag Billy Heel dicht bij den papegaai Die met' gewichten werkte Halters opwierp In één zwaai. ..Dag meneer Simson," zei Billy Wordt U daardoor nimmer moe De man staakte zijn spelen Vragend: „Hoe gaat het Billy Boe?" aanzette tot drinken met de woorden: Als je het niet op drinkt, ben je mijn kind niet meer. Aan de verdenking van gepleegd zedenmisdrijf werd echter geen verder gevolg gegeven, doch toen hij Dins dag ter zake misdrijf art. 252 Wetb. v. Strafr. ten 2e. hc. dronken maken van een kind beneden den leeftijd van 16 jaar, waarbij ls bedreigd een maximum van 9 maanden gevangenisstraf of 300 gulden boete, had de roekelooze Klaas het al hard genoeg te verantwoorden. De officier, die verdachte al eens had gespaard voor een dreigende vervolging wegens laarzendiefstal, was lang niet melig en vorderde ondanks zyn ontkentenis booze bedoelingen te hebben gehad, 4 maanden ratshappen. Daarop sluiting, terwijl de sterren reeds den hemel zouden hebben bepereld, als het geen ouwe wijven had geregend. NAAR HET HEERENBOSCH. Voor het aankoopen van een perceel bouwterrein aan het Heerenbosch, is eveneens door mevr. wed. L. Zwaag een aanvraag ingezonden. MIDDENSTANDSVEREENIGING. Dc Middenstandsvereeniging vergaderde Woensdag avond in het lokaal van den heer J. Peetoom, onder leiding van den voorzitter, den heer Sch.malz. Als voornaamste punten dezer vergadering doelen wij mede, dat de rekening der Midden sta ndswoning- boinvvereeniging werd goedgekeurd met een winst saldo van f 856.53^. Het gehcele jaar waren alle wo ningen verhuurd en thans allen tegen de volle huur. Geinformeerd werd naar het uitdiepen van de vaart naar Tolken. Meegedeeld werd dat dc slechtste plekken door Gemeente en Polder werden verwijderd en men hiermee zou doorgaan. Over dc slechte wegen rondom Schagen werd zeer geklaagd en zal de commissie van actie die voor wog- en vaartverbetering bestaat, daarin diligent blijven. Besproken werd eveneens het plaatsen van de sper- klokken voor degenen die industriestroom gebruiken Dat deze 80 cent per meter en per maand moeten betalen, werd een zeer onbillijke en zware last ge noemd, die den KAV.U.-prijs bij weinig gebruik op 45 cent bracht. Een uitvoerig debat over het verkeerde dat de industrie niet overwerken kan, volgde, en zal men, gehoord de beloften van wethouder Schoorl op deze vergadering, dc resultaten daarvan afwachten, of zoo noodig in deze meer actie voeren. Verder werd behandeld het adres door dc Molen straat aan den Raad gericht (zie elders in dit blad) ter sprake gebracht door den heer Schoorl, die mede deelde dat B. en W. hadden besloten om aan de Middenstandsvereeniging om advies te vragen. Alge meen werd het afgekeurd dat de adressanten, die al len lid waren van de Middenstandsvereeniging, deze hun eigen organisatie hadden gopasseerd, om dit voor den geheelen Middenstand belangrijke adres te he spreken. Als de advies-aanvrage van B. en W. was ingekomen, zou het bestuur vergaderen en daarna een algemeene vergadering uitschrijven, waarin ver tegenwoordigers uit de Molenstraat zouden worden uitgenoodigd om op deze wijze tot een goed onderlegd en overwogen advies aan B. en W. te komen. Tijdens de vergadering kwam er reeds verzet tegen het wegnemen van het plantsoen en het overbrengen der Donderdagsche stalletjes, iets waaraan, zooals de heer Schoorl zcidc, B. en W. zelf niet dachten om te doen. Wij komen in ons Zaterdagmimmer uitvoerig op deze vergadering terug. EEN ADRES AAN DEN RAAD. Door de Buurtcommissie in de Molenstraat is aan den Raad der Gemeente een adres gericht. Deze commissie geeft met verschuldigden eerbied te kennen, dat in verband met het plan besproken in uw laatste vergadering, tot het gedeeltelijk wegne men van het plantsoen, gelegen tusschen Molen straat en N. Laagzijdc, voor het verbeteren van het verkeer, het volgende beleefd onder de aandacht van den Raad wordt gebracht: le. dat door het wegnemen van een gedeelte, het plantsoen er niet op verfraaid en men nog niet ver krijgt wat men er mede beoogt. Dat het aanleggen van een plantsoen nog per jaar nog heel wat kosten medebrengt, en dat het feitelijk zonde is dat deze kosten nog jaarlijks hieraan worden besteed, omdat er altijd alles doorheen jaagt en zoo langzamerhand geworden is een speelplaats voor kinderen; dat met het oog op het steeds drukker wordend verkeer en vooral ook omdat de Molenstraat en N. Laagzijde zoo langzamerhand zakenwijken worden, dit plantsoen niet meer op zijn plaats is en wij mee- nen dat een algeheele opruiming van dat plantsoen een prachtige oplossing zou zijn voor het verkeer en ook een niet te onderschatten indirect voordeel voor onze gemeente zou kunnen worden. Niet alleen dat men de onderhoudskosten kwijt zou zijn, maar ook met het oog op eventueele vestiging van grootere zaken aan deze straat. Uit zeer goede bronnen kunnen wij u n.1. mededee- len, dat er groote kans zou bestaan dat hier een zeer groote firma zich zou kunnen vestigen, als die heesters en verdere beplantingen voor goed verdwe nen zouden zijn. Ook zouden wij gaarne zien, dat wanneer het een maal straat is, dat gelijk men dit met succes in Alkmaar doet oo de Laat, om hier een Zaterdag- avondmarkt te openen, zeer ten voordeele van de omwonende zaken en ook met het oog op te innen staangeld, voor onze gemeente een blijvend voor deel. En waar onze markt in 1932 waarschijnlijk afgeslo ten zal moeten zijn, zoodat het verkeer dan waar schijnlijk via het Heerenlx>sch zal geleid moeten wor den, mecnen wij dat ook des Donderdags de stal- Knlcky Knock waarschuwde Billy: „Kom niet te dicht bij dien sterken man, Ik geloof niet dat 'k me vergis Dat je hem niet vertrouwen kan." Doch Billy gaf den man 'n handje Maar op het zelfde oogenblik, Tilde de man hem van den grond, Tot Billy Boo's grooten schrik. Voortaan moet Billy meer naar raad luisteren.

Schager Courant | 1929 | | pagina 2