SchagerCourant Concert Tweede Blad. Gemengd Nieuws. HARMONIE „BE EENDRACHT" Zaterdag 2 November 1929, Leon Sakarinie van Kinsbergen Kinder- en Familie-Voorstelling Nagekomen Berichten. WINKEL. NIEUWE NIED0RP. HARENKARSPEL. Zaterdag 2 November 1929 72ste Jaargang. No. 8556 De scheepsramp op het Michigan-meer. ZEVEN PESRONEN OMGEKOMEN. I Reuter meldt uit Port Washington (Wisconsln): Verscheidene stoombooten, die Donderdag waren aan gekomen op de plaats waar de botsing heeft plaats ge had tusschen het stoomschip „Senator" en de veerboot „Marquette", (zie ook elders in dit nummer), hebben een aantal personen kunnen oppikken. Naar than3 blijkt, zijn zeven personen, waaronder de ka pitein van de „Senator", omgekomen. De veerboot ,Mar- quete werd naar de havèn gesleept Een Engelsch schip geramd. DOOR EEN AMERIKAANSCHE KUSTWACHT. Te New York is een bericht uit New Londen (Con- necticut) ontvangen, volgens hetwelk de kotter „Ca- hoone" van de Amerilcaansche kustwacht bij vergissing het Engelsche stoomschip „James B." heeft geramd. De „James B." zonk binnen den tijd van een kwartier. Acht der opvarenden werden door den kotter gered. I Bewijzen van smokkelen In de golven verdwenen. i Reuter meldt later nog uit New London (Connecticut) De drankwetambtenaren verklaren, dat zij geenerlei achtervolging waren begonnen van het Engelsche schip „James B." dat Donderdag, na in aanvaring te rijn gekomen met een patrouillevaartuig aan de kust van het Long Island, was gezonken. Zij zetten uiteen, dat het schip „James B." wel voorkwam op hun lijst van van smokkelen verdachte schepen, doch alle bewij zen hieromtrent zijn tegelijk met het gezonken schip verdwenen. Een Amerikaansch oud-minister veroordeeld TOT EEN HALF JAAR GEVANGENISSTRAF. Reuter meldt uit Washington: Albert Fall, de vroegere minister van Binnenlandsche Zaken, die werd beschuldigd van het aannemen van steekpenningen in verband met het uitgeven in concessie van de petroleumveldén van Elte Hills, die voor de Amerikaansche vloot waren gereserveerd, is gister tot een jaar gevangenisstraf en 100.000 dollar boete veroor deeld. De rechtbank deed zijn advocaat weten, dat in dien hooger beroep werd afgewezen, het vonnis zou wor den opgeschort zoo lang de gezondheidstoestand van Fall zoo hachelijk bleek als thans het geval is. Een verzoek tot revisie van het proces werd afgewezen Het Sklarek-schandaal te Berlijn. BURGEMEESTER BÖSS „BEGROET". Bij zijn aankomst aan het Berltynsche station door een groote menigte uitge* jouwd „Weg met Böss'" Opperburgemeester Böss is Donderdagavond bij zijn aankomst te Berlijn een ontvangst bereid, waar op hij wel niet gerekend zal hebben. Hij arriveerde met de overige leden van zijn ge zelschap Donderdagavond met den exprestrein van den Norddeutscher Lloyd, welke de eerste klaspassa giers van het stoomschip „Bremen" vervoerde. Toen de trein te 9 uur 12 op het station Charlot- tenburg aankwam, stonden daar talrijke journalisten en persfotografen, die, zoodra de trein zijn vaart ver minderde, langs de wagons stormden om den opper burgemeester en zijn begeleiders, die in een. der laat ste wagons gezeten waren, te ontdekken. Aan den in gang van den wagon stond echter een ambtenaar, die mededeelde, dat de burgemeester op dit station niet zou uitstappen. Tevens zag hij met het spoor wegpersoneel, streng toe, dat niemand in den wagon stapte om mede te rijden tot het station Zoologischer .Garten. Bij het station Zoologische Garten waren reeds te gen 8 uur talrijke jongelieden samengekomen, die klarablijkelijk in hoofdzaak tot de nationaal-socialis- sche partij behoorden. Zij bezetten de verschillende uitgangen, waardoor de talrijke voorbijgangers op merkzaam werden gemaakt op de a.s. komst van den burgemeester. Het aantal nieuwsgierigen groeide steeds aan! Slechts een kleine politiemacht was aan wezig, die er voor zorgde, dat de uit- en ingangen van het station vrijgehouden werden. Tegpn den tijd dat de trein zou aankomen ont stond er beweging onder de menigte. De nationaal- socialisten lieten voortdurend hun leuze: „Duitsch- land ontwaak!" weerklinken, af en toe afgewisseld door een krachtig „Weg met Böss!" Toen de trein aankwam drong het publiek op en vormde een cordon om den trap, waarlangs de bur gemeester en zijn gezelschap moest komen. Het op flitsen van het magnesiumlicht der persfotografen was het sein voor een ontzaggelijk lawaai. Zoodra de burgemeester zichtbaar werd, begon het publiek hem uit te jouwen en weerklonken uitroepen als: Bah! Schande! O-weeër!, Sklarekjood! eniz. Al len drongen naar voren en op een gegeven oogenblik was de verwarring volkomen. Burgemeester BOss, die zichtbaar op een dergelijke ontvangst niet was voorbereid, keek radeloos naar de tierende menigte. Plotseling weerklonk een roep: „Allen naar de auto's!" en op hetzelfde oogenblik stormde de menigte naar de plaats voor het station waar de auto's gestationeerd staan. De auto van den burgemeester stond echter niet daar, doch aan de zijde van het station, die tegenover het landweer casino is gelegen. De politie en het spoorwegpersoneel maakten hier van gebruik om den burgemeester en zijn gezel schap door een zij-uitgang daarheen te geleiden. Toen de menigte haar vergissing bemerkte, was het reeds te laat. De auto van den burgemeester, door een po- litie-auto begeleid, was reeds in beweging, en reed snel de Kannstrasse in, achtervolgd door het aan houdend gejoel on gefluit van de menigte. Het duur de nog geruimen tijd. alvorens de menigte zich ver spreidde. Gedrukte stemming in de raadzaal van wege de schandalen bij de aankomst van Böss. Wol ff meldde gisteravond uit Berlijn: De stemming in het Bcrlijnsch raadhuis was van daag gedrukt. De sociaal-democratische leden van het stadsbestuur waren vooral verontwaardigd over de schandalen die bij aankomst van den opperburge meester zijn voorgevallen en spreken van een volko men falen der politie-autoriteiten. De commissaris in wiens wijk de woning van Böss ligt, en de beide •hoofdinspecteurs, die voor do afzetting op het station moesten zorgen, verzocht oen volledig rapport over de ongeregeldheden in te dienen met een verklaring .van hun houding. Op het oogenblik wordt de woning van Böss af doende bewaakt en niemand mag ervoor blijven stilstaan. Eet onderzoek wordt ingesteld. De opperpresident van Brandenburg heeft een dis ciplinair onderzoek tegen opperburgemeester Böss (doordezen zelf verzocht) gelast, en Oberregierungs- rat Tapolski heeft een aantal eventueele beschuldi gingen geformuleerd en Böss verzocht daarover de noodige opheldering te willen geven. Burgemeester Böss vraagt verlof voor den duur van het disciplinair onderzoek. Uit Berlijn, 1 Nov. Burgemeester Böss deelt mede: Na mijn terugkeer uit Amerika heb ik moeten constatceren, dat gedurende mijn afwezigheid op weergalooze wijze ernstige aanvallen op mij zijn ge daan, die mijn eer raken, zonder dat ik in staat was mij daartegen te verdedigen. Met het oog op den aard der aanvallen acht ik het mijn plicht mede te werken tot een volkomen opheldering van alle be schuldigingen door middel van een disciplinair on derzoek. Daar het m.i. niet aangaat, dat ik gedurende dat onderzoek het ambt van burgemeester uitoefen, heb ik mij sinds mijn terugkeer van alle ambtsbezig heden onthouden en den opperpresident verzocht mij tot den afloop van het onderzoek verlof te verleenen. De één z'n dood... HOE FRANSCHE BEGRAFENISONDERNEMINGEN WERKEN. 100 francs voor het „aanbrengen" van een doode. Terwijl in Frankrijk de kosten van het levensonder houd gestadig stijgen, wordt den Franschen de gele genheid geboden een tegemoetkoming te erlangen in de kosten van hetsterven. Een begrafenisonderne ming heeft nl. een circulaire verspreid, welke in de eerste plaats tot de conciërges der Parijsche wonin gen schijnt te zijn gericht en waarin wordt aange kondigd degene, die, zoodra hij verneemt dat er in zijn huis een doode is, daarvan mededeeling doet aan het bureau der begrafenisonderneming, een be looning van 100 francs zal ontvangen met vergoeding van gemaakte onkosten, zelfs indien er van de fa milie van den doode geen bestelling komt om voor de begrafenis te zorgen. De onderneming is hiertoe overgegaan in verband met de steeds stijgende concurrentie en omdat haar is gebleken, dat degene, die zich het eerst aan het sterfhuis meldt, inu den regel de bestelling voor de Afschaffing van den militairen dienstplicht in Australië. V.D. verneemt uit Londen: Bij de behandeling in den ministerraad van de be grooting van oorlog heeft de eerste-minister Scullin medegedeeld, dat zijn regeering uit de arbeiderspar tij tot afschaffing van den militairen dienstplicht en van de militaire reserves besloten heeft. Het kabinet heeft de zaak grondig bestudeerd en zal, alvorens tot uitvoering over te gaan, de deskun digen van de verschillende betrokken departementen raadplegen, teneinde tegelijkertijd advies in te win nen inzake het stelsel, dat den huidigen dienstplicht zal kumien vervangen. Aanslag op een Chineeschen trein. TWEE DOODEN, VERSCHEIDENE GEWONDEN. Reuter meldt uit Tokio: Gisterochtend werd bij Taipingrin, op den spoorweg van Charbin naar Podgranitsjanaja, een poging ge daan, om een passagietsirein in de lucht te doen vliegen. Twee personen werden gedood, verscheidene werden gewond. De aanslag wordt toegeschreven aan roode terroristen. Nieuwe verwikkelingen in China. KANTON BEDREIGD. De correspondent van de „Times" te Hongkong meldt, dat Tsjang Fat Kwei, die naar men weet, te gen Nanking in opstand is gekomen, volgens de be- richten de provincie Kwangsi is binnengerukt en Kanton van het N.W. uit bedreigt. Er worden drie di visies tegen hem geconcentreerd. Te Ivaton maakt men zich zenuwachtig in het bizonder daar de lei ders van Kwangsi niet te vertrouwen schijnen te zijn. Bij Swatau hebben communisten de plaats Moeih- sien geplunderd. In het kustgebied bij Loekfoeng is wederom een communistisch regime ingesteld. Een modern Society-drama te Parijs. Het duistere leven van een Parijsch echt paar. De moord op Robert Weiier. Zijn vrouw thans terecht gestaan. .Wederom is er te Parijs een moordzaak berecht, welke het gevolg is geweest van een buitengewoon onverkwikkelijk modern society-drama, ditmaal ech ter in haar motieven zoo stuitend, dat men er zich slechts over kan verbazen, dat de bladen boven hun verslagen „une afafire trés parisienne" kunnen schrijven. Misschien komt dit omdat het drama, welks epiloog zich thans voor het Assisenhof van het Seine-dep. heeft afgespeeld, is voorgevallen in de kringen der Parijsche bourgeoisie, of liever: der na- oorlogsche bourgeoisie met haar vaak ontaarde zeden. Mme Jeane Weiier was het, die zich voor de recht bank had te verantwoorden wegens moord op haar echtgenoot. Bij het onderzoek naar de motieven van haar daad zijn bijzonderheden aan het licht geko men, zóó gruwelijk en somber, dat zij tegelijkertijd een gevoel van afschuw en medelijden opwekken. Twee maal was Jeanne Boyer, de dochter van een rijken industrieel, reeds getrouwd geweest (weduwe van no. één, gescheiden van no. twee, een Brazili aan), toen zij in 1925 Robert Weiier leerde kennen, die reeds drie maal gehuwd was geweest. Weiier, een neef van generaal Weiier, was ingenieur, een mon dain type, een leeglooper echter, drinker en zonder eenige wilskracht. Geruimen tijd handelde hij in automobielen, doch toen hij Jeanne Boyer trouwde, zegde zijn schoonvader hem een toelage van drie duizend francs per weck toe. Weiier, die zijn vrouw onder weerzinwekkende om standigheden had leeren kennen, (in een slecht be faamd huis, waar de jonge vrouw verkeerde, om, naar zij beweerde, voor haar kind iets bij te verdie nen, ofschoon zij zeer gefortuneerd was), had haar aanstonds na zijn huwelijk aan een leven gewend, dat alle perken der welvoeglijkheid te buiten ging. Nacht aan nacht ging het echtpaar in cabarets drinken en dansen, waar het in aanraking kwam met negers en duistere types, die de Parijsche nachtgelegenheden bevolken: Was Weiier geestelijk ontoerekenbaar? Het heette dat hij in den oorlog zwaar gewond was geweest en een hersenoperatie had ondergaan. In werkelijkheid echter was hij ver achter het front het slachtoffer van een auto-ongeluk geworden. Hoe dit ook zij. Weiier eischte de schandelijkste daden van zijn echt- genoote en leed aan crises van drift en wanhoop, die hem tot een gevaarlijk individu maakte. Het ontaarde intérieur van het echtpaar Weiier was dus rijp voor het drama, dat zich den 15en De cember van het vorig jaar afspeelde, toen man en vrouw om vier uur 's nachts thuiskwamen en Wei- Ier, kort nadat zij zich ter ruste hadden begeven, een zenuwcrisis kreeg. Hij stond op, dreigde zijn vrouw en hun kind van twee maanden te zullen vermoor den, Mme. Weiier had toen een revolver genomen te geven door de te KOLHORN, Dir.: de heer Joh. v. Glabbeek, op in het lokaal van Mejuffr. de Wed. Jb. JONKER. De muzieknummers zullen wor den afgewisseld door Nederlands grootsten Illusionist, den heer van Amsterdam. Aanvang 8 uur. Entrée f 0.75 per persoon. Na afloop WW BAL im. voor bezoekers van het concert. ZONDAG 3 NOVEMBER, groote wederom met medewerking van LEON SAKARINIE, met voor deze voorstelling gekozen programma. Aanvang 2 uur. Entrée f 0.30 per persoon. en een schot gelost. Haar man was neergevallen, waarop zij nog een schot had afgeschoten om daar na, vlak tegen den slaap van het slachtoffer, het ge nadeschot te lossen. Toen het dienstmeisje kwam aansnellen, had zij niets anders gezegd als: „qa est faitdit moest ge beuren." Daarna had zij zich aangekleed, haar ge zicht wat gepoederd en haar lippen licht met rouge bestreken, de politie opgebeld en haar baby in de wieg ten afscheid gekust. Voor den rechter verklaarde de ^Trrdenares eerst dat zij uit noodweer had gehandeld, daarna dat zij haar man op diens verzoek het genadeschot had ge geven, iets wat de rechter onmogelijk achte, daar het slachtoffer na het eerste, en zeker na het tweede schot niet in staat kan zijn geweest hierom te vragen. Mme. Weiier werd verdedigd door den bekenden advocaat mi', de Moro-Giafferri, en deze vond in mr. Campinchi, die opkwam voor den vader van Robert Weiier, die zich civile partij had gesteld, een geduch- ten tegenstander. Na debatten, welke twee volle dagen duurden, en tot heftige tooneelen aanleiding gaven, is Mme. Wei ter gisteravond wegens „mishandeling met doodelij- ken afloop" tot vijf jaar gevangenisstraf veroordeeld. Ds Kabinetscrisus in Frankrijk. HEDENMIDDAG WAARSCHIJNLIJK EEN NIEUWE REGEERING. Nadat Daladier niet geslaagd en het ook Clementel niet gelukt was eten nieuw Fransch ministerie samen te stellen heeft Tardieu gisteravond den president der re publiek rapport uitgebracht omtrent zijn tot dusver ge voerde besprekingen met het oog op de vorming van een kabinet. Daarna heeft hij aan de pers een verklaring afgelegd waaruit blijkt, dat Barthou blijft staan op het stand punt, dat hij om persoonlijke redenen voor het oogenblik niet aan een nieuwe regeering kan deelnemen. Tardieu heeft met name pogingen gedaan vast te stellen of ra dicale leden van Kamer en Senaat aan de kabinetsvor ming kunnen deelnemen. Het antwoord op deze vraag kan hij eerst morgen verwachten. Zaterdagmiddag denkt Tardieu tot de vorming van zijn kabinet te kunnen overgaan. Een incident in den Poolschen Landdag. MAARSCHALK PILSOEDSKI VERSCHIJNT MET 150 OFFICIEREN. De officieren krijgen bevel te vertrekken. De Poolsche Landdag was Doderdagmlddag tegen vier uur bijeengeroepen, ten einde na een maandenlange on derbreking den parlementairen arbeid eindelijk te her vatten. De afgevaardigden waren dan ook in grooten getale opgekomen, de publieke tribune was dicht bezet, terwijl het corps diplomatique voltallig was verschenen. Eenigen tijd vóór de opening der zitting echter verza melden zich in de vestibóïe van het Landdaggebouw om streeks 150 officieren, klaarblijkelijk om maarschalk Pilsocdskl te beschermen en tevens om door hun aan wezigheid aan de elschen der regeering kracht bij te zet ten. Volgens hun zeggen echter droeg hun aanwezigheid in het Landdaggebouw een veel vreedzamer karakter en waren zij allerminst om demonstratieve redenen geko men, doch uitsluitend met het doel om van het postkan toor gebruik te maken, dat in de vestibule is gevestigd Terwijl de afgevaardigden nog opgewonden over de aanwezigheid der militairen discusseerden, verscheen Pilsoedski zelf in het gebouw. Hij betrad echter aan vankelijk de zittingzaal niet, doch bleef eveneens ln de vestibule vertoeven. Eerst later is hij naar binnen gegaan. Het onderhoud tusschen Pilsoedski en den voorzitter van den Landdag. Volgens de Poolsche bladen had het onderhoud tus schen maarschalk Pilsoedski en den voorzitter van den Sejm Daszynski een dramatisch verloop. Pilsoedski verscheen met den minister van binnen landsche zaken generaal Skladkokski en zijn adjudant Beek bij den soc. Sejmmaarschalk en stelde dezen in uiterst scherpge bewoordingen den eisch de zitting te openen. Daszynski antwoordde, dat hij als gastheer niet op deze beleedigende woorden zou ingaan. Waarop Pilsoedski verklaarde: Ik ben hier In offici eels functie. Daszynski: Ik ook. P.: Is dat uw laatste woord? D. (tot tweemaal toe): Inderdaad. Onder een druk van sabels en revolvers open ik de zitting niet De Poolsche bladen bespreken levendig de gebeurte nissen van Donderdag. De soc. „Robotnik" en de nat soc. „Gazena Wars- zauwska" zijn ln beslag genomen. Verontwaardiging onder de regeerlngspartijen. Het B.T.A .meldt uit Warschau: Onmiddellijk na de verdaging der Sejmzlttlng hield de parlementaire club der regeeringspartyen een zit ting, waarin met algemcene stemmen een motie werd aangenomen, waarin o.a. gezegd wordt: In verband met do verdaging der opening van den Sejm en Daszlnskl's verklaringen omtrent de verdaging verklaart de club der regeeringspartijen dat het door de sejmambtenarcn tot de officieren gerichte verzoek om de vestibule vaal den Sejm te verlaten, een ongehoorde beleediglng der officieren beteeker.t, daar de toegang tot de vestibule aan niemand verboden ls. Aan het slot spreekt de club haar wantrouwen in Das- zinski uit. Een bevel aan de officieren om zich te verwijderen. Gister meldde de „Vcrwarts" uit Warschau, des avonds 11 uur: Zooeven is de commandant van War schau in het gebouw van den Sejm verschenen: hy beef* den officieren bevel gegeven het gebouw te verlaten. MacDonald in Engeland terug. Overtuigd het doel van zijn reis te hebben bereikt. Engeland en de Vcreenigde Staten dichter tot elkaar gebracht. Gisterochtend is de Engelsche minister-president Ramsay MacDjiald te Livcrpool van zijn reis naar de Vereenigde Staten en Canada teruggekeerd. Aan de journalisten, die hij ontving, verklaarde hij overtuigd te zijn dat het doel van zijn zending naar Amerika bereikt en thans de weg voor een nieuwe étappe geopend was. Hij gelooft stellig dat zijn ontmoeting met president Hoover en zijn gesprekken met hem en andere staats lieden in de Vereenigde Staten de twee volken veel dichter tot elkaar gebracht en er ontzaglijk toe bijge dragen hebben dat zij elkaar over en weer verstaan. Hij was overtuigd dat ermee bereikt is dat de weg naar doeltreffender samenwerking mot andere mo gendheden voor de handhaving van den wereldvrede bereid is. e MacDonald heeft verder nog verklaard dat zijn be zoek aan Canada zeer dienstig voor do betrekkingei met dit dominon was geweest. Voorts zeide hij nog: Tijdens mijn bezoek heb ik getracht, uiting te geven aan het vredelievend stre ven van het Britsche volk in alle deelen van het rijk en heb ik niets dan hartclijken weerklank daar bij gevonden. Hij bedankte ook de Engelsche. Amerikaansche en Canadeesche pers voor haar medewerking. Bij zijn aankomst tc Liverpool is de eerste-ministct door den Lord Mayor en graaf Derby begroet en daar na met een extra trein naar Londen vertrokken. Te Londen aangekomen. Draadloos uit Londen: Ramsay MacDonald is te Londen aangekomen. Hij SCHOOL WEGENS ROODVONK GESLOTEN. Met ingang van 1 Nov. is de O. L. school I te St. Phi- lipsland voor onbepaalden tijd gesloten, wegens het heerschen van roodvonk. Het aantal gevallen dezer ziekte neemt lederen dag toe. reed onder luide toejuichingen naar Downingstreet, waar hij later een kabinetsraad presideerde. Na den raad vertrok hij naar het officieele landhuis te Chequers. PROMOTIE VAN EEN OUD-PLAATSGENOOT. Onze oud-plaatsgenoot, de heer A. C. v. d. Haagen, is bevorderd tot kolonel bij de Marine. Omtrent den tot kolonel bevorderden inspecteur van den Marinestoomvaartdienst A. C. van der Haagen kan worden medegedeeld, dat kolonel Van der Haa gen 6 September 1878 te Schagen werd geboren. Hij kwam in 1895 te Hellevoet-sluis. doorliep vorschillen- de rangen, om in 1910 bevorderd te worden tot offi cier M.s.d. Ie klasse. In 192G werd hij bevorderd tot hoofdofficier M.s.d. der 2e klasse en toegevoegd aan den marinestaf te Don Helder. Op 1 Augustus jl. volgde hij schout-bij-nacht J. de Winde op als inspecteur van den Marinestoomvart- dienst en tevens als chef van de afdeeling Marine- stoomvaartdienst van het departement van Defensie. Kolonel Van der Haagen is gerechtigd tot het dra gen o.a. van het Kruis voor krijgsverrichtingen Kleine Soenda-eilanden (19051909) en het ridderkruis met de zwaarden in de Orde van Oranie-Nassau. POLITIE SCHAGEN. Verloren: een pantoffel, een koedek, een koegrlm. Vermist: een koe. ALKMAAR, 1 Nov. Chin. kool f 13. andqvie f 0.703. bloemkool I f 15.20 26.60, II f 3.6015, boerenkool f 4.20—5, groene kool f 5.208.20, knolselderie f 1.304.90, per 100 stuks, ap pelen f 2.608.60, per 100 pond, bieten f 2.60, gele kool f 4.40, per 100 Kg., prei f 37.90, per 100 bos, postelein f 0.70—0.82, spinazie f 0.600.83 per bakje, roode kool f 2.60—5.20, per 100 Kg., selderie f 3—5.20 per 100 bos, spruiten f 1239 per 100 Kg., snijboonen f 15.20—26.10, dubbele spercleboonen f 13.70—39.50, per 100 pond. uien f 24.20 per 100 Kg., wortelen f 5.609.20 per 100 bos, WINKEL, 1 Nov. Appelen f 213, peren f 212, augurken f 12, kool f 12, uien f 1.502.50 per 100 pond. andqvie f 1—2, wortelen f 1.502 per 100 stuks. GEMEENTE WINKEL. Ingeschreven gedurende de maand October 1929. Geboren. Mariantje, dochter van Arien Braaf en van. Tryntje Burger; Soutje, dochter van Arle Groet en Cor- nelia Wagenmaker: Christina Francoise, dochter van Christiaan van der Voorde en Louiza de Pauw, Hen drik Dirk, zoon van Matthys Wetstrate en Tryntje Por- tegüs; Grietje, dochter van Pieter Klelmeer en Neeltje Aker. Getrouwd: Arie van Leüen 24 jaar, en Grietje Blokker 19 jaar. Overleden: Hendrik Jes, 78 Jaar, echtgenoot van Neeltje Kossen. LAN GE REIS. Vergadering van 't Nut Vriendenkring ten huize van d enheer G. Modder alhier. De voorzitter, de heer B. Verhoeven, opent met een woord van welkom de zeer slecht bezochte vergadering. De heer E. Stapel leest de notulen, welke onveranderd worden goedgekeurd. De heeren Lak en Modder zien de rekening na van den penningmeester, den heer Zwaag. Een en ander wordt in orde bevonden, zoodat onder dank voor het beheer de rekening, welke een batig saldo aanwyst van f 9, wordt goedgekeurd. De Bestuursverkiezing brengt weinig verandering in de bestaande zetels, Gekozen worden de heeren B. Ver hoeven, K. Silver, E. Stapel, A. Zwaag en H. Lak. Verder worden de volgende besluiten genomen. 1, Op elke Nutsavond zal gratis een taart worden verloot, 2. De heeren zullen op c/ke Nutsavond twee „fyne'* sigaren ontvangen. 3. De eerste avond werd vastge steld op Donderdag 7 November a.s. Na de rondvraag, welke niets opleverde, sluit voor zitter met een enkel woord de vergadering. DIRKSHORN. Onder leiding van den heer Heeroma te Den Helder la alhier een cursus opgericht in het behandelen van motoren, aanvangende met 3 leden. De cursus zal ge geven worden in het lokaal van D. Swager en begint op Donderdag 7 Nov. e.k. Gelegenheid tot deelname is tot dien datum nog mogeiyk. KALVERDIJ K. Door de aannemers de Vries en Dekker zal op Set perceel van den heer Tol te Kalverdyk een slagerij gebouwd worden.

Schager Courant | 1929 | | pagina 5