GROOT BAL Verkiezing Notabel Eea i Bioscoop-Installatie. 24 Snees Voerbleten, prima Speculaas Weiland, Dienstbode gevraagd, eeo Bink Meisje. Zondag 10 November Therm. du crocq^ Een Ploeger Arbeiders Predikbeurten. Gemengd Nieuws. Wild-West te Giadbach. Het verongelukte Duitsche vliegtuig. Binnenlandsch Nieuws. De Culeroborgsehe moor!--.- Hoe een tol „veroverd" werd. Advertentiën. ep Donderdag 14 November 1929, Roode Dorschkool, flinke Dienstbode. Timmerlieden, DIENSTBODE eenige perceelen net Meisje, Schildersleerling of Halfwas, Wieringerwaard Zaal SCHENK. Kort verhaal 5* Professor Themistocles Santangelo was de vijftig reeds gepasseerd en scheen, hoe onwaarschijnlijk dit ook mag klinken, volkomen daarmee tevreden. Hij was een man die zich geheel aan zijn boeken had verpand, die geheel en al opging in zijn onschuldigen hartstocht, zeldzame uitgaven op tc sporen. Steeds was hij van de vrees bezield geweest, dat een onvoor ziene, storm van hartstocht hem van zijn nobele 1)6' moeiingen zou kunnen afleiden, dat deze hem zijn heerlijk, kostelijk genoegen zou kunnen vergiftigen, verstoren een genot, dat slechts hem alleen be- hoorde en dat hem vergoeding beteekende voor al het andere. „Beter een oud boekwerk dan een jonge vrouw", placht hij te zeggen, terwijl zijn oogen zacht achter zijn bril rondkeken en zijn mond onder het blonde baardje een vreedzaam glimlachje schetste. Met de meeste hardnekkigheid hield Santangelo aan dit, zijn vastgesteld levensprogram, vast. Zijn studiën was hij aan een seminarie begonnen, want de familie wenschte, dat hij priester zou wor den; Themistocles had echter daar al spoedig geen lust meer in. Hem ontbrak de roeping zijn drang naar eigen verdiend brood stond deze loopbaan in den weg. Hij wierp daarom het stuur om en werd profes sor aan een gymnasium en meende daardoor later onbeperkt aan zijn bibliophilische neiginigen te kun nen toegeven. Heel gauw was daar echter niet aan te denken geweest, want zijn vader, een gemeente arts in de omstreken van BÏorence, had hem slechts weinig nagelaten. Nauwelijks echter had hij zich van het onderwijs- geven vrij kunnen maken of hij trok zich, met e zucht van verlichting, uit alles terug en sloot zich in zijn woning aan gene zijde van de Arno op, waar hij, op een der hoogste verdiepingen van een huis, zich heelemaal begroef tusschen bergen oude boeken, Van zijn venster waren de heuvels van San Miniato zichtbaar en in het voorjaar de rozige schijn der bloeiende amandelboomen: dit was voldoende om zijn ziel van een weldadige tevredenheid te vervullen. De luimen van Nanna, zijn oude dienstmaagd, nain hij op voor wat ze waren, nl. wat grove uitlatingen eener oprechte aanhankelijkheid en vereering, door het langdurige samenzijn beproefd en verzekerd. Men kon dus nu reeds, zonder al te veel er naast te zijn, zeggen: alle hartstochten, waaronder de men- schen zich als het riet in den stormwind buigen, Wi ren aan hem voorbijgegaan, zonder hem te beroeren, Ongeveer een vijftien jaar geleden had hij een bleek, braaf meisje, clat den geheelen dag voor het venster aan den overkant gezeten was, zijn sympathie ge schonken; het was een arm kind, dat in het huis van een knorrige tante woonde en zich moeizaam een bestaan maakte uit het vervaardigen van hand werkjes. Themistocles ontmoette het meisje dikwijls en had spoedig vriendschap met haar gesloten en haar lief- gekregen met die stille toewijding, welke eenvoudige zielen aan elkaar verbindt. Hij droeg ook gedachten aan een huwelijk met zich rond, doch op zekeren dag werd het meisje door hevige koorts overvallen en spoedig daarna bracht men haar naar het kerkhof. Themistocles was diep bedroefd, bestelde een groo- ten krans en liep treurig achter den lijkstoet mede. Den dag daarop wendde hij zich echter weer naar zijn boekenschat, vastbesloten zich niet meer met iets anders in te laten, Hij was dus nu ruim vijftig jaar, voelde zich rustig en was tevreden. De liefde kwarn hem als een zot ternij, als een hersenschim, voor; een teveel aan fan tasie en gevoel paste niet bij zijn beschouwend, we zen. „Boeken veroorzaken iemand geen zorgen", placht hij te zeggen, als het gesprek over dit thema liep. Met het grootste geduld maakte hij zijn aanteeke- ningen voor de catalogi, registreerde de klassieken en de modernen, de Aldinische uitgaven en de Bo- donische, waardevolle, mooie banden, met bijna va derlijke bezorgdheid uitgestald. Met een zekere teer heid doorbladerde hij ze, staande bij het venstor, <anwaar men San Miniato zag en het rondzwermen der zwaluwen tegen den wolkenloozen hemel. Maar iets ontbrak er toch aan zijn geluk. Dat was natuurlijk niet anders dan een boek, en wel een uit gave van Horatius, die Qiambattista Bodoni in het jaar 1791 gedrukt had; niet de groote die is veel bekender maar de kleine, de oogenlu9t van maar enkele bibliophilen. Overal r(eeds had hij ernaar ge speurd, maar nergens, ook bij de buitenlandsche an tiquariaten niet, gevonden. Op zekeren dag ontmoette hij op de Ponte Vee- chio een vroegeren collega, professor Battistoni, die hem zei: „Heb je al gehoord, dat graaf Ranieri zijn biblio theek en bloc verkoopt? Ik weet, dat dit je zal inte resseerenZou je niet eens naar de tentoonstelling gaan kijken?" En hij bood hem een toegangsbiljet aan. Themistocles bedankte hem in enthousiaste be woordingen en begaf zich onmiddellijk naar de Via di Benei, waar graaf Ranieri een beroemde verzame ling oude schatten bezat. Zij werd verkocht, omdat de graaf geld noodig had en weinig om de boeken gaf. Toen professor Santangelo de bibliotheek binnen stapte, en de hooge, bijna tot aan de zoldering rei kende boekenplanken aanschouwde, bleef hij een oogenblik met open mond verrast stilstaan. Wat een rijkdommen! Incunabelen, middeneeuw- sche codexen zeldzame eerste gaven, de meest ge zochte luxe-uitgaven der belangrijke uitgevers ston den hier naast elkaar met hun ruggen van perka ment en marokijn, met gouden letters en arabesken. Wat beteekende, in vergelijk bij deze pracht, zijn eigen bibliotheek, die toch tot nu toe hem steeds als zoo rijk was voorgekomen. Tientallen jaren nad hij moeten peuteren om het weinige bij elkaar te zame len; een niemendal tegenover de heerlijkheden, hier opgestapeld. Met zijn oogen overvloog hij de titels der boeken en een glimlach kwam over zijn lippen, toen hij toe vallig er één ontdekte, dat hij kende of zelf bezat; hij begroette ze als oude vrienden en bracht hun de hulde zijner vereering. De groote zaal lag in het half duister; een gehaast bezoeker was zooevcn heengegaan. De opzichter, op wien professor Santangelo een betrouwbaren indruk had gemaakt, was eveneens verdwenen om buiten een pijpje te rooken. Themistocles was alleen, heer en gebieder der kostbare collectie. Plotseling sprong hem een titel in het oog en zijn hart begon hevig te kloppen. Sneller dan hij had kunnen denken, strekte zijn hand zich naar een boe kenplank uit en greep het voorwerp zijner wenschcn. Het was inderdaad het kleine bandje, dat hij zóó lang reeds zocht, de Bodani-uitgave van Horatius, keurig, frisch, elegant, als was ze eerst gisteren van de pers gekomen. Aandachtig bladerde hij het werkje door. Eindelijk! Het scheen hem toe, als bezat hij op dit juweel het recht van den veroveraar Eón gedachte beheerschte hem nu, greep hem aan met de macht van een onweerstaanbaren stormééne beweging was slechts noodig om een vreugde te smaken, die nog nooit in zijn leven was geproefd. Hij keek om zich heen; hij was alleen. Geen mensch zou ooit iets ervan ervaren, ooit ecnige verdenking kunnen koes teren; dit boekje was als een droppel van de zee, een quant ité négligeable temidden van zoo vele schatten. Niemand zou het ooit invallen daarnaar te zoeken. Bliksemsnel joegen deze gedachten door ziiD hoofd, overstormdeü, verw*»*Ci. 2dei de ialoersche haast oener moeder, die haar kind verde digt, il.-ukte hij het boekje aan zijn hart, stak het in zijn zak en verliet daarop met opgcrichten hoofde de bibliotheek. Toen hij weer op straat stond, kwam hem de ge- hecle verschrikking zijner daad tot bewustheid en dreef hem het bloed naar het hoofd. Het scheen hem als keken allen hem aan en hij voelde zich schul dig, slecht, afschuwwekkend. Om niet te vallen, leunde hij even tegen een muur, met de uiterste in spanning zich tot kalmte dwingend om in den chaos zijner gedachten orde te scheppen. Maar wat te doen, wat te doen? Terugkeeren stond gelijk met zich overleveren; naar huis gaan beteekende een onvernietigbaar verwijt voor het heele leven mot zich te dragen. Zijn jaszak scheen wel met lood gevuld! Hij liep op goed geluk maar door de straten en stegen, stom- melig voorwaarts als een dronken man, niet lettend op de voorbijsuizende auto's; iets dreef hem ver weg, dreef hem tot beweging, om niet meer te denken. Hij kwam in een park en dwaalde af tusschen de boomertrijen. De dag stierf langzaam^ in volmaakte rust temidden dezer groene oase. Een bruin getinte jongeman en een blond jong meisje zaten dicht naast elkaar op een bank en hielden eikaars handen vast; de verliefden bemerkten den professor niet, zij kus ten elkaar juist toen hij voorbij kwam. Themistocles verhaastte zijn pas, boog in een zijwaarts gelegen laantje en viel doodmoe op een bank neer. De liefde! In het uur van zijn misstap was deze vijand, zijn groote vijand, hem in clen weg gekomen entoonde he mnu onbarmhartig de naakte waarheid, Hij had afstand gedaan van de liefde, van alle vrien den, had zijn hart en zijn zinnen beteugeld om een ideaal na te leven, dat hem het hoogste, het reinste toescheen en nu, bij het dalen van den levensweg, zoo arm aan emoties, nu was hij in één oogenblik van vergeten een dief geworden, een dief, ter wille van een nuttelooze en dwaze 'passie.4 Ja, in vergelijking met de liefde, met de vreugde om een lief meisjeskopje te kussen, kwam hem deze bibliomanie mal en gek voor. Hij voelde nu, dat zijn leven een inéénstorting had beleefd, die niet meer goed te maken. was. Langzaam, heel, heel langzaam haalde hij het oude boekje uit den jaszak, legde het neer op de bank Daarop sloop hij heen, inééngebogen, een oud man. DONDERDAG 7 NOVEMBER 1929. V.C.JJB. Anna Paulowna, nam. 7% uur. Bijeenkomst. ZONDAG 10 NOVEMBER. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Haars. Eenigenburg, nam. 7 uur, Ds. Van Dijk. Dirkshorn, nam. 7 uur, Ds. de Leeuw. Onderwerp: Een heid of verdeeldheid. Nieuwe Niedorp, zie Oude Niedorp. Huisduinen, geen dienst. Julianadorp, geen dienst Groet nam. 7 uur, Ds. A. J. P. Boeke. Avondmaal. Schoorl, zie Groet Oude Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. G. de Leeuw. Winkel, voorm. 10 uur, Ds. J. J. T. Spaargaren. Valkkoog, voorm. 9% uur, Ds. Tinholt Hippolytushoef, nam. 7 uur, Ds. Van Beek. Wieringerwaard, voorm. 10 uur, Ds. Van Dijk. Callantsoog, voorm. 10 uur, Ds. H. A. Enklaar. Burgerbrug, zie St.-Maartensbrug. St.-Maartensbrug, voorm. 10 uur, Ds. Van der Poel. Oudesluis, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Schagerbrug, zie Oudesluis. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Warmenhuizen, nam. 7 uur, Ds. Zillinger Molenaar. Heerhugowaard, voorm. 10 uur, Ds. Deetman. Veenhuizen, zie Heerhugowaard. Hoogwoud, geen dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp, nam. 7 uur, Ds. Haars. EVANGELISATIE te: Schagen, voorm. 11 uur, Ds. Boeke, van Haarlem. Nam. 5 uur, de heer Boon, van Breezand. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer Bosma. GEREF. GEMEENTE, te: Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Preeklezen. Nam. 2% uur, Preeklezen. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, voorm. 10 uur, de heer Schut v. Harlipgen. Nam. 7 uur, de heer Schut Des avonds om 8 nnr juweelen nit een étalages geroofd. Hat pnbiiek met ean revolver in bedwang gehouden. Wolff meldt uit Munchen-Gladbach: Dinsdagavond tegen 8 uur hield een motorrijwiel stil voor een juwelierswinkel te Giadbach. Een per soon stapte van de duo, de bestuurder liet den mo tor doorloopen. De eerste verbrijzelde met een hamer de groote spiegelruit, waarbij de hamer in de étalage vloog, zoodat de bandiet hem niet meer kon berei ken. Intusschen waren voorbijgangers opmerkzaam geworden op hetgeen gebeurde. De motorrijder hield hen met een revolver in bedwang, terwijl zijn hand langer met een aktentuseh de ruit verder verniel de en ongeveer dertig briljanten ringen in zijn tasch pakte. De b\iit in de eene en een revolver in de an dere hand nam hij zijn plaats achter op den motor weer in, waarna de twee roovers wegreden, nog eenige schoten lossende om de achtervolgens op een afstand te houden. Men schat den leeftijd der ban dieten op 21 en 27 jaar. NADERE BIJZONDERHEDEN. Wat ooggetuigen zagen. De ramp van het Duitsche vliegtuig de „D 903", (de eerste berichten spraken van de G 2-i, zooais elder3 in dit nummer blijkt), het driemotorige Junkersvliegtuig, van de lijn Londen-Amsterdam-Berljjn, heeft zich naar ooggetuigen thans verklaren, in enkele seconden afge speeld. Zij toch hebben het vliegtuig zien cirkelen op geringe hoogte. Zij dachten, dat de bestuurder wellicht een lan ding voorbereidde en naar een goede plek zocht om zijn machine neer te zetten. Op het oogenblik van het ongeval hing er over dat deel van het land een fijne blauwachtige regen- en ne velsluier, waardoor alles In een waas gehuid was. Het ongeluk vond plaats in een dicht beukenbosch, dat zich terzijde van den straatweg tegen een heuvel uitstrekt Vermoedelijk heeft de piloot, die dezen weg door het dal volgde, dezen weg een moment uit het oog verloren en zijn machine „gestoken" om weer zicht op dien weg te krijgen. Die maakt op die plaats echter blijkbaar een scherpe bocht, zoodat hij toen in het geboomte terecht is gekomen. De toestand van den geredden passagier, den Engelsch man Glen Kidstone geeft geen reden tot bezorgdheid. De andere overlevende, de tweede bestuurder prins von Schaumburg-Lippe heeft verschrikkelijke brandwonden opgeicopen. Hij is buiten bewustzijn en zijn toestand wordt h^dwlteiyk geacht. De Brltsche draadlooze dienst geeft o.a. nog de vol gende biJzonderlieden: De machine vloog met een snolheid van wel honderd mijlen per uur in de boomen, de vleugel kwam in de boomen te hangen en het middengedeelte van het toe stel kwakte toen omlaag: een geweldige ontploffing volgde en een moment later stond alles in lichte laaie. De prins von Schaumburg-Lippe kroop uit het wrak te voorschijn, met bloed bedekt; hij rende weg van de plaats des onheils naar een nabestaand huis om daar met Croydon te telefoneeren. De marine-officier Glen Kidston wist nog juist voor het noodlottige moment uit het toestel te springen. Hoewel hij ernstig gewond was, deed hij toch nog een poging, dc andere passagiers uit het brandende toestel te bevrijden, doch hij werd door de vlammen terugge dreven, Met een auto bracht men hem naar het Cottage ziekenhuis te Caterham, doch niet, voordat ook hij moe dig erop had aangedrongen, eerst met Croydon te te lefoneeren. Men heeft hoop, dat hij van zijn verwondin gen zal herstellen. De Engelsche minister van Luchtvaart heeft tele grafisch den Duitschen minister van Verkeerswezen zijn leedwezen over het ongeluk te kennen gegeven. De Crisis in de Engelsche mijnen, EEN MISLUKTE CONFERENTIE. Naar uit Londen aan het Hsbl. gemeld wordt, hebben de Engelsche mijneigenaars gister besloten op het laat ste oogenblik de uitnoodiging van de regeering om een gemeenschappelijke vergadering te houden met de leden van de kolencommlssie uit het kabinet en de ver tegenwoordigers der mijnwerkers af te wijzen. Om half drie waren gistermiddag in het ministerie voor volksgezondheid bijeen de afgevaardigden van de Federatie, geleid door Herbert Smith, en de ministers Graham, Thomas, Miss Bendfield en Turner. In den loop van den namiddag kwam bericht dat de mijn eigenaars niet verkozen te verschijnen. Als motief voer den zij aan, dat zij hun elschen geheel toegekend wensch- ten te zien, waaronder ook een nationaal minimum-loon als alternatief voor een nationale overeenkomst (Volgens den draadloozen dienst werd als motief op gegeven, dat de Bond van Mijneigenaren geen loon- kwesties kan behandelen, daar deze tot de bevoegdheid der districtorganisaties behooren). ZEEROOVER OPEREEREN BIJ DE TIHLIPPIJNEN Gevallen van plundering. Reuter meldt uit Manilla: In een rapport van den gouverneur van de provincie Batangas op de Philipptfnen wordt medegedeeld dat der tig zeeroovers, die met een flotille van veertien inboor lingen-kano's opereerden, by het eiland Marikabon een aantal zeilschepen hebben geplunderd. Eveneens plunderde de bende roovers het dorp Tin- locq op de heuvelen van Kelje. De gouverneur zond een politiemacht, die de orde herstelde. Dit is de eerste ernstige plundering sedert vele jaren op de Philippynen DE HONGERSNOOD IN CHINA. Twee millioen dooden. V.D. verneemt uit Peking: Naar een Chineesch Telegraaf-agentachap mededeelt, zyn door den hongersnood in de provincie Sjensi, waar van reeds eerder mdleing werd gemaakt, in den tijd van vier maanden twee millioen menschen om het leven gekomen. Voorts zijn nog een millioen menschen ern stig ziek, zoodat ook voor hun leven wordt gevreesd. Denoodtoestand wordt nog verergerdd oor de felle koude. De Amerikaansche missie kan geen hulp meex verleennen en heeft zich om stuen tot Hoover gewend. K •~lu HET VERZOEK VAN SWEERIS AFC' VEZEN. De vorige week is mededeeling gedaan van een door Sweeris te Tricht tot den officier van justitie gericht adres, waarin hij aandrong op het instellen van een strafrechterlijke vervolging tegen Arnold Collé Sr., Ar- nold Collé Jr„. Johannes Collé en Auke Opdam, tegen welk viertal zijns inziens tal van aanwijzingen zouden bestaan, die het instellen van een vervolging tegen hen wettigen ter zake daderschap of medeplichtigheid aan den dubbelen moord met roof op de Van Wiggens te Culemborg ln December 1923 gepleegd. Naar „Het Volk" verneemt, heft Sweeris d.d. 30 Oc- tober vanwege het parket van den officier van justitie ..geen termen aanwezig" acht om aan zijn verzoek ge volg te geven. In deze afwijzing ontbreekt elke moti veering. Deze beslissing sluit echter voegt het blad hieraan toe nog geenszins de mogelijkheid uit, dat de Tielsche justitie eerlang eigener beweging overgast tot het doen openen van een instructie tegen de haar van verschil lende kanten met zoo grooten nadruk aangewezen per sonen. VEEARTS-TOLBAAS IN DE DEEMSTER. Reeds lang Is het verkeersobstakel, de tol aan het Noordeinde der gemeente Graft, een doorn ln het oog van de weggebruikers. De Raad heeft reeds een Jaar geleden besloten den tol op te heffen, mits een uitkee- ring uit het Wegenfonds zou worden ontvangen, wat echter tot dusver niet gebeurde. De tolheffing ging dus door. Per 1 Jan. loopt de pacht van den tegenwoordlgcn tolgaarder af, zoodat een openbare verpachting werd ge houden. Tot verbazing van velen pachtte de heer C. Sieswerda, veearts te Beemster, den tol, maartol zal hy niet heffen. „De tol openen, en met ketting en hangslot verzegelen zal mijn eerste en eenige werk zijn in mijn nieuwe functie," verklaarde do a.s. pachter. KERKDIEVEN AANGEHOUDEN. Op heeterdaad betrapt Dinsdagavond omstreeks half tien merkte de gemeen- - tepolitie te Weert, dat er licht brandde in de St Martl- nuskerk aldaar. De politie omsingelde het kerkgebouw, terwijl ondertusschen de sleutel bij den koster werd ge haald. Binnengekomen troffen de politieagenten een 17- jarigen en een 19-jarigen jongen, beiden uit Weert, zy bekenden aanstonds, dat zij zich hadden laten insluiten en met een yzcren staaf, dien zy uit de binnendeur van den hoofdingang hadden gebroken, getracht hadden de offerblokken te forceeren, hetgeen echter mislukte. Bei den werden naar Roermond overgebracht en zijn ter be schikking van de justitie gesteld. DE POSTVLUCHTEN OP INDIë. Het vijfde toestel te Djask aangekomen. Het vijfde postvliegtuig vertrok gistermorgen om 5.25 uur uit Bagdad, en kwam om 10.22 uur te Bushir aan. Het toestel is hier geland, om benzine in te nemen en vertrok daarop om 11.10 uur naar Djask waar het om ;6.30 uur arriveerde. Aan boord is alles wel. Vandaag wordt de reis voortgezet. Heden overleed, na een lang durig lijden, onze geliefde Vrouw, Moeder, Dochter, Zuster en Be huwdzuster, Willempje Stammes, in den ouderdom van 44 jaren en 6 maanden. Uit aller naam, J. HUIGEN Jz. MA RIB. Oudkarspel, 5 Nov. 1929. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben Vrijdag 8 Nov., des nam. 2 uur. INPLAATS VAN KAARTEN. Ondertrouwd: JELTJE STRIJDER en HENDRIKUS DE GIER. Kolhorn, 6 Nov. 1929. der Ned. Herv. Kerk te St. Maarten, 's avonds 7.30 uur, in de Consistorie aldaar, wegens periodieke aftreding van den Heer P. de Geus. HET EESTUUR. Rookt „Famoles". Geen beter voor dien prijs voor fö.50 een kistje van 100 stuks. Neemt proef! Sigarenfabriek Fa. Jb. MOLENAAR Molenstr. C 117, SCHAGEN. VERLOREN, tusschen Keinsmerbrug en Schager brug: een Manchester Jas. De vinder gelieve hiervan bericht te doen aan G. BORST Sr., Breezand. TE KOOP: Prima Complete Adres: Café „Wemmenhove", Den Oever, Wieringen. TE KOOP; C. WIT Jz., Valkkoog. Te koop aangeboden ongeveer 2 wagons liggende langs het Gr. N.H. Kanaal. Te bevragen bij P. DELVER, St. Maartensvlotbrug. Voor terstond gevraagd een tijdelijke Zich te vervoegen Algemeen Wees huis te Zijpe. Bestel proef en oordeel mijn en U verlangt geen andere. Aanbevelend, LUTTEROT, Electrische Bakkerij, Kolhorn. Gevraagd; 2 bekwame bij E. MUNTEWERF, Breezand. gevraagd voor direct, niet beneden 16 jaar, voor dag of dag en nacht. Wed. Jb WIGGERS, Breezand. op Maandag 11 Nov. 1929, des n.m. 2 uur, in het café van H. J. KOSSEN te Nieuwe Niedorp, van van de Ned. Herv. Kerk, aldaar. Zie verder aanplakbiljet I Hoogstraat 4. TeL 352. ALKMAAR. Dames- en Heeren- PARAP LU I E S J Keuze uit meer dan 200. J Overtrekken.Reparatiën. niet boven 18 jaar, door J. J. ROZEN BROEK, Meerweg, Breezand. Met Kerstmis gevraagd: een voor dag en nacht, bij de Wed. A. BRAK, Schagerbrug. Jufir. D. van der SLUIJS—Blaau- boer te Schagerbrug, vraagt tegen Kerstmis of eerder, bij GEERTSEMA, Anna gevraagd tegen hoog loon, bij A. GEEL, Oudesluis. Gevraagd: door J. v. d. P L A S, Mr. Schilder, Breezand.

Schager Courant | 1929 | | pagina 3