Fa. W. D. MESTADT l ZOON Waarnaar men Buister! DE INVLOED VAN DE RADIO OP HET CONCERTBEZOEK HET KOOPEN VAN ANNODEBATTERIJEN. PORTRETTEN van Vader en f¥loeder SCHACTEN. Uit onze omgeving. LANGENDUK. EEN HOOCE LEEFTIJD. Do „zwarten" bereiken een boogaren ouder dom dan de „blanken". Menschen met een zwarte huid schijnen gemakkelijk een hoogen ouderdom te kunnen bereiken. Men hoort geregeld van kaffers en negers, die meer dan 100 jaar oud worden. In Harlem (Amerika) is onlangs een ne gerin op 108-Jarigen leeftijd overleden ten gevolge van een gebreken heup. De overledene werd als meisje van 13 jaar van haar ouders weggevoerd en als slavin ver kocht. Zij woonde in bij haar dochter van 85 jaar. Zij was nog vlug ter been, totdat zij 3 weken voor haar dood in het huis van haar achter-achterkleindochter ge vallen was en haar heup brak. Zij is tot het laatste oogenblik zeer helder van geest geweest DE HANDSCHOEN. Reed* de Perzen en Romeinen maakten gebruik van de handschoen. Niet zoo zeer als luxe dan wel uit practlsch oogpunt. Het gebruik van den handschoen moet reeds zeer oud zijn, want reeds Homerus schetst Laertus, werken de In den tuin, terwijl zijn handen met handschoenen zijn bedekt Ook de Perzen en Roeminen kenden den handschoen. Zij gebruikten hem niet zoo zeer als luxe, dan wel voor praclische doeleinden. Na de volksverhui zingen werd de handschoen veel minder gebruikt en verdween bijna geheel Eerst na de 9de eeuw werd hij weer gebruikt en wel vooral als mode-artikel. Later gingen de ridders bij hun steekspelen en tournooieu ijzeren handschoenen gebruiken; hiervan is het spreen- woord „Iemand den ijzeren handschoen toewerpen" af- Do» Louis van Tnlfier, de Ne- <Ier!r.r.dsche solist, er over denkt Van tnnestcn invoed op het vereenlgingsleven, ook ten plat. telande. Opvoeringen van oratoria onmogelijk gemaakt. Hoe de solisten zich verbe tering voorstellen Dezer daren had te Utrecht een bijeenkomst plaats van de leden der Vereeniging van Concertzangeressen en zangers in Nederland. Doel dezer bijeenkomst was de bespreking van het vraagstuk, welke houding de ver een iging zou aannemen ten aanzien van de radio-uit zending van concerten. Van deze vergadering is geen verslag uitgebracht ln de dagbladen, doch een der medewerkers van het Haagsch Persbureau heeft zich tot den voorzitter der vereeniging, don heer Louis van Tulder, gewond, die hem enkele bijzonderheden en zijn eigen inzicht omtrent dit vraagstuk meedeelde. Gonoemd Persbureau schrijft ons thans: Door het uitzenden van concerten door de radio ls sedert eenige jaren een toestand ln het leven geroepen, welke door de Nederlandsche concertzangeressen en -zangers ernstig onder het cog dient te worden gezien. Laat mij beginnen te verklaren, aldus de heer Van Tulder, dat wij, in waardeering voor hetgeen de radio op cultureel gebied verricht, voor niemand wenschen onder to doen. Doch voor ons, vocalisten, brengt de radio daarnaast nog Iets anders. De radio heeft n.1. een toestand gesehapen.welke een ernstige bedreiging is voor ons bestaan. Om dit goed te kunnen begrijpen moeten vrij even den toestand van het concert-wezen nagaan, zooals die voor enkele paren nog was. Ons klein landje lelt tal van zangvereenigingen, niet alleen ln de groote, doch oolc ln dc kleine provincie-steden, welke op ge zette tijden concerten organlseeren. Vaak werden door de kleinere vereenlglngen zeer goede uitvoeringen gege ven, waarbij bekende solisten medewerking verleenden. Vanzelfsprekend bracht dit belangrijke finantiocle offers voor die vereenlglngen mede, welke echter bestreden konden worden, Aaar deze uitvoeringen zich steeds mochten verheugen in een druk bezoek, zoowel uit de plaats zelve als uit den omtrek Toen kwam de radio: werd een nationale omroep In het leven geroepen, weldra gevolgd door bijzonder omroepvereenigingen, welke de verschillende concerten in de groote steden gegeven, waaraan solisten van naam medewerkten, gingen uit zenden Wij noemen slechts het Concertgebouw te Am sterdam, het Kurhaus te Scheveningen en daarnaast uitzendingen van oratoria, uitgevoerd door verschillende zangvereenigingen. Ook uitzendingen van oratoria, door tie i.dlo-vereenigingen zelf georganiseerd. Waar nu de radio, vooral voor het platteland, een ontspannings middel ls geworden, spreekt het vanzelf, dat die con certen alleen beluisterd worden. Zoodoende ls het mogelijk solisten te hooren, die, waren zij ln een kleine plaat» opgetreden, ongetwijfeld een groote attractie voor muziekliefhebbers, ook uit afgelegen plaatsen, zouden zy'n geweest. Het slaat dus vast. dat wanneer eenlgen tijd daarna een dergelijke uitvoering met dezelfde so listen door een provinciale.vereeniging zou worden gege ven, ep de eerste plaats de voornaamste factor, welke een druk eenccrtbeceek kenmerkt, n.1. de attractie van solisten, voer een gedeelte ls opgeheven. Verschillende vereenigingen meenen nu, dat zij door hare uitvoeringen voor radio-uitzending beschikbaar te stellen, door het bedrag, hetgeen de desbetreffende radlo-vereeniglng daarvoor uittrekt de kleinere recette te kunnen dekken. Zij vergeten echter, dat de risico van weinig concert bezoek daardoor weer vergroot wordt en de minste aan leiding, zooals slecht weer, tamelijk hoogen entréeprljs, of verren afstand, de eventueele concert-bezoelccr doet besluiten zich met de radio-ultzonding tevreden to stel len. Ik wil U een voorbeeld geven, aldus de heer Van Tulder: een provinciale vereeniging gaf een oratorium uitvoering, welke per radio werd uitgezonden. De kerk, waarin de uitvoering plaats vond, was slecht bezet, doch een café In de nabijheid daarvan, alwaar men het concert per radio kon volgen, mocht zich ver heugen ln het bezoek van circa driehonderd menschen, dio onder het genot eener consumptie, het concert aan hoorden. Als tweede voorbeeld zou ik u het volgende willen noemen: een provinciale vereeniging voerde een bepaald eratorium uit, doch trof het zoo, dat hetzelfde werk drie dagen later, uitgevoerd door een eersterangs- vereonlging met eerste-rangs solisten, door een radio vereniging werd uitgezonden. Het ls onnoodlg to zeg gen. dat de belangstelling van de per radio aangesloten inwoners voor dit concert niet groot, en het concert derhalve slecht bezocht was. Op het oogonbllk zijn er b radio-omroepverenigingen en wanneer elke radio-ver- et niging vier msal per jaar een oratorium uitzend, zijn er dus twintig oratorium-uitzendingen, die zoodoen de geen belangstelling meer kunnen wekken voor haar komstig. Het ls opmerkelijk, dat in die tijden de hand schoenen alleen door de heeren werden gedragen. In Frankrijk was het gebruik van handschoenen zeer algemeen onder de regeering van Hendrik den Vierde, maar na diens dood geraakten zij geheel uit de mode, zoodat zij nog alleen door enkele oude dames gedragen werden. Onder de regeering van Lodewijk den Zes tiende, onder het keizerrijk en tijdens de restauratie was het hoogst onfatsoenlijk, als men zich in het open baar met handschoenen vertoonde. De hertog van Gui- che, gunsteling van Lodewijk XVIII, waagde het ge- handschoend op de Tuileriën te verschijnen. Toen de koning hem zoo zag. vroeg hij spottend, of hij zijn handen bezeerd had. Maar ondanks deze koninklijke afkeuring volgde men aan het hof spoedig het voorbeeld van den hertog, die toentertijd „le rol de la mode" was. Catharlna de Medicis heeft het dragen van handschoe nen bij de dames ingevoerd. Toen Hendrik IV eens een gezant naar Engeland zond, bevond zich onder de geschenken ook een paar handschoenen. In die dagen was de handschoen vooral in Engeland, nog zeer zeld zaam. Koningin Elisabeth was ten zeerste verrukt over dit geschenk en liet de handschoenen terstond namaken. De vrouwen lieten niet na in het dragen van hand schoenen weldra de mannen te volgen, en ledereen vertoonde zich met handschoenen. In de dagen van het keizerrijk droeg men de lange handschoenen, welke tot aan den elleboog reikten. Later kwamen de kortere handschoenen in de mode, welke om den pols werden vastgeknoopt. De fijnste soorten waren het meest ge wild, vooral die welke te Grenoble gemaakt werden. Uit dien tijd dateert ook het dragen van de zoogenaamde gants de Suède, waarbij de gladde zijde van het leer naar binnen gekeerd is. In 1866 verscheen de hertog van Morny zonder handschoenen op een feest aan het Russische hof, en bijna ledereen ln Petersburg haastte zich cm dit voorbeeld na te volgen. Deze mode duurde echter slechts zeer kort, en ook thans nog behoort de handschoen tot een onmisbaar onderdeel van het tollet. uitvoeringen. Ik behoef u niet te zeggen, dat door de mindere belangstelling voor deze concerten, de bestaans mogelijkheid der vereenigingen steeds meer in het ge drang komt en om rede de onze daar rechtstreeks mee verbonden is, zien wij ons verplicht onze maatregelen te treffen. Zeker, er zal een tijd komen, dat de werke lijke muziekminnaars geen algeheele voldoening meer zullen vinden in de radio en de concertzaal weer zullen gaan bezoeken, daarvan ben Ik overtuigd, doch dat zal nog wel eenigen tijd duren en intusschen zullen ver schillende vereenigingen bij gebrek aan belangstelling het moeten opgeven. Daarom hebben wij besloten 50 toeslag te verlangen, op het honorarium, te voldoen door de radio-vereeniging, wanneer een concert, waaraan wij onze medewerking zullen verleonen, wordt uitgezon den. Wij maken daardoor de mogelijkheid van uitzen ding niet ongedaan, doch zeker zal door het vaak be langrijke finantieele offer dat de radio-vereeniging nu zal moeten brengen, de uitzending van oratoria en an dere concerten waaraan meerdere solisten medewerken tot een minimum beperkt worden, hetgeen zeker het concert-bezoek zal bevorderen. Wij zijn er van overtuigd, dat de meeste oratorium- en concert-vereeniglngen, wel ke het tot nu toe nog niet geheel met ons eens waren door deze uiteenzetting, het zullen billijken en zullen medewerken aan de zaak, welke zoowel ln het belang van de vereenigingen als van de vocalisten is. Pas op voor minderwaardig materiaal! Het aanschaffen van een nieuwe anodebaterij is voor vele luisteraars een steeds terugkeerende moei lijkheid. Hoe toch kan men controleercn of zulk een batterij werkelijk goed is? De gebruikelijke con trole van de spanning met behulp van een voltmeter zegt al heel weinig. Het komt immers heel dikwijls voor dat de spanning van een batterij, die bij den verkoop de aangegeven voltage bezit of nog meer direct na het gebruik 20 of 30 afzakt? Dergelijke batterijen zijn voor radiodoeleinden totaal onge schikt. Een middel om te constateoren, of een batterij in derdaad goed is, bestaat er jammer genoeg niet. Het beste, dat men doen kan is koopen bij een goeden adiohandelaar, die een grooten omzet heeft. De ano debatterijen behoeven dan niet lang op magazijn te liggen en verzwakken niet. Wil men bij de aanschaffing van een anodebatterij werkelijk iets goeds koopen, dan diene men in zijn keuze zeer voorzichtig te zijn. Er is n.1. veel minder waardig materiaal aan de markt. Vandaar ook, dat wij er de aandacht op vestigen uitsluitend te goeder naam en faam bekende merken te koopen. Indien men werkelijk plezier van zijn batterij wil hebben, neme men hoe vreemd het ook moge klin ken—de grootste die er te krijgen is. Voor kleine entvangers met een of twee lampen natuurlijk niet, wel echter voor meerlamps toestellen met luidspre ker-ontvangst. Al naar gelang van het aantal lampen en het type eindlamp wisselt het anodestroom-ver- bruik van een ontvanger tus3chen 2 en 50 miliampère. Bij geringe stroomafname zal een kleine batterij dus wel voor langoren tijd voldoende zijn. In zulke ge vallen duurt een goede batterij 68 maanden en soms wel een jaar. Zou men zulk een kleine batterij ech ter met een ontvanger verbinden, die b.v. 20 milli- amp. verbruikt, dan zou de geheele batterij nauwe lijks 50 uur in bedrijf kunnen zijn, d.w.z. binnen en kele weken moest de batterij vernieuwd worden. Voor dergelijke ontvangers is het dus veel voordeeliger om anodebatterijen van grootere capaciteit te koo pen. L. Koopt alleen electrische radio-toebehooren, wan neer ge volstrekt zeker zijt, dat ze beveiligd is. Het gemeentelijk electriciteitsbedrijf in Uw woonplaats geeft daarover gratis inlichtingen! (Veiligheidsniuseum, A'dam.) HOE IS DAT BEDOELD? (Lustige Blaetter,) Wat jij nu bent, ben ik al jaren lang jij eeuwige ezel! VRIJDAG 8 NOVEMBER. Hilversum (298 M., na 6 uur 1071 M.) 10.0010.15 Tijdsein en Morgenwijding 12.00 Politie berichten 12.15—2.00 Lunchmuziek 2.052.45 Uit zending voor scholen 2.453.00 Maak het zelf! door mevr. SchaakeVerkozen 4.004.30 Rustpoos ter verzorging van den zender 4.305.00 Lezing: Naar tropisch Nederland 5.30—6.30 Dinermuziek 6.45 7.15 Cursus Spaansch voor beginners 7.157.45 Radio cursus voor de Binnenvaart 9.0011.00 Concert door het Omroeporkest Hulzen (1875 M.) 10.30—11.00 N.C.R.V. Ziekendienst 11.30—12.00 K.R.O. Godsdienstig halfuurtje 12.151.45 K.R.O. Concert door K.R.O.-trio 1.152.00 K.R.O. Gramofoonxnuziek 4.005.00 N.C.R.V. Gramofoonmuziek 5.006.3U Concert Sopraan, cello en piano N.C.R.V. 6.407.00 K.R.O. Lezing 7.00—7.30 K.R.O. Cursus in schrift verbetering V.P.R.O.: 7.40 Cathechisatie. Onderwerp: Jeruzalem 8.15 Concert Het Hartvelt Kwartet 8.50 Lezing over: „De familie Tagore en de Bragmosamaj" 9.30 Voortzetting concert 10.10 Carl Ewald's Sprook jes 10.20 Voortzetting concert Daventry (1554.4 M.) 10.35 Morgenwijding 11.2012.20 Gramofoon 12.20 Concert 12.50 Orgelconcert 1.202.20 Gramofoon 4.05 Tooneeluitz. voor scholen: „Cranford" 4.50 Orkestconcert 7.05 Piano-recital 8.05 Zang door G. Parker (bariton) 8.20 Symphcnieconcert 9.35 Voortzetting concert 10.40 Verrassing 10.55 Dans muziek 11.2012.20 Dansmuziek. Langenberg (473 M.) 6.207.20 Gramofoon 9.3510.45 Gramofoon 11.30 Gramofoon 12.251.50 Concert. Orkest en sopraan 4.505.50 Concert. Orkest en 2 piano's 7.20 Gramo foon 8.05 S.O.S.... Rao, rao... Foyn. „Krassin" rettet „Italia". Hoorspel. Daarna dansmuziek. Brussel (508.5 M.) 5.20 Orkestconcert 6.55 Gramofoon 8.35 Concert. Kalundborg (1153 M.) 11.20—1.20 Orkestconcert 2.00—4i00 Orlcstconcert. Zangeres 7.20—8.20 Zang 8.20—9.05 „To Nögle- knipper". Hoorspel 9.20—10.20 Kamermuziek. Zeesen (1635 M.) 11.20-12.15 Gramofoonmuziek 1.201.50 Gramofoon muziek 3.504.50 Concert uit Leipzig 7.20 Liederen en aria's te zingen door Richard Crooks (tenor). Daar na Orkestconcert Vervolgens tot 11.50 Dansmuziek. is het mooiste StNicolaas-geschenk voor Uw kinderen. Uw aangewezen adres: Overhaast U zelf en ons niet, kom spoe dig. Dagelijks geopend, ook Zondags en bij avond. W Het tegengaan van schimmel ln kelders. Voor dit doel gebruikt men ongebluschte kalk. Deze wordt in den vorm van fijne poeder op de muren aan gebracht zoomede ln de voegen en spleten, dit geschiedt met een blaasbalg of wel door de kalk met de hand er op te gooien. De muren moeten vochtig zijn, droge moe ten vooraf bevochtigd worden. De kalk wordt door den vochtlgen toestand der muren gebluscht en doodt alle organismen. Den volgenden dag worden de muren afge- wasschen, en de ondervinding heeft geleerd, dat de kel der minstens twee jaar vrij van schimmel zal blijven. Men ga hiermee echter voorzichtig te werk. Om de eetlust op te wekken. Men zegt dat voor Iemand, die een zwakke s; tering heeft honig een gewenscht voedsel is. A i..c zeer vermoeid ls te afgemat om te eten -- w u. weinig honig als een toovermidde?. Het drogen van schoenen. Vul ze met proppen papier, ten eerste omdat dan het model beter bewaard blijft, ten tweede omdat in het papier de vocht kan trekken, cn zet ze op een losse turf. Droog ze nooit op de kachel of in den oven- omdat het leer dan licht barst ZATERDAG 9 NOVEMBER. Hilversum (298 M., na 6 uur 1071 M.) 10.0010.15 Tijdsein en Morgenwijding 12.00 Politie berichten 12.152.00 Middagmuziek door het AVRO- Ensemblo 2.002.30 Filmpraatje door Max Tak 2.304.00 Tuschinsky-Theater te Amsterdam 4.00 4.30 Rustpoos voor de N.S.F. voor verzorgen van den zender 4.305.00 Sportpraatje door H. Hollander 5.005.S0 Gezondheidshalfuurtje 5.306.00 Cursus Duitsch: Gevorderden en Conversatie 6.00 Tijdsein 6.017.45 Vooravond-concert door het Omroeporkest o.l.v. Nico Treep 7.45 Politieberichten 8.00 VARA. Inleidende muziek door orkest Daarna: Opvoering van „Er Staat Geschreven", tooneelspel in 4 bedrijven door William Hartley. Het Schouwtooneel Adr. v. d. Horst en Jan Musch. Tusschen de bedrijven: Muziek door or kest 11.15 Actueele en levensliedjes, afgewisseld met gramofoonplaten. Huizen (1875 M.) Uitsl. K.R.O.-Uitz.11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje 12.15—1.15 Concert door K.R.O.-trio 115—2.00 Gra mofoonmuziek 2.003.15 Kinderuurtje 3.304.00 Katholiek Nijverheidsonderwijs 4.305.00 Engelsch voor beginners 5.005.45 Gramofoonmuziek 5.45 6.00 Journalistiek Weekoverzicht 6.006.05 Beursber. 6.057.30 Concert. Cinema-orkest 7.30—8.00 Lezing over „Organisatie der Maatschappelijke Gezondheids zorg" 8.0011.00 Concert Orkest, piano en sopraan 11.0012.00 Vrcolijk gramofoonprogramma 9.30 Nieuwsberichten. Daventry (1354.4 M.) 10.35 Morgenwijding 1.202.20 Orkestconcert 3.50 Concert 5.05 Concert op Cinema-orgel 7.05 Piano recital 7.50 Concert 9.20 Toespraak door J. Ram- say MacDonald 10.1012.20 Dansmuziek. Langenberg (473 M.) 6.207.20 Gramofoon 9.3510.35 Gramofoon 11.30 Gramofoon 12.251.50 Orkestconcert 4.555.50 Concert 7.20 Vroolijke avond 9.5010.20 Dansles 10.2012.20 Dansmuziek. Brussel (508.5 M.) 5.20 Trio-concert 6.50 Gramofoon 8.20 Symphonie- concert Kalundborg (1153 M.) 2.504.50 Concert. Orkest en zang 7.20—7.35 Orkest concert 7.358.35 Oude dansmuziek 9.2010.20 Balalaika-Orkest 10.2011.35 Dansmuziek. Zoosen (1635 M.) 11.2012.10 Uitzending voor scholen. Voordracht decla matie en piano 1.201.50 Gramofoonmuziek 3.C0 4.50 Concert uit Hamburg 7.20 „De Bruiloft van Fi garo". Opera ln 4 bedrijven van W. A. Mczart. Tot 11.50 Dansmuziek. VERKIEZING KAMER VAN KOOPHANDEL. Voor de op gister, Woensdag 6 November, te houden verkiezing voor leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, Plollands Noorderkwartier, te Alkmaar, waren evenveel candidaten opgegeven als plaatsen te vervullen waren. Voor dit district behoeft dus geen stemming te worden gehouden, en werden do aftredende bij enkele candidaatstelling gekozen. De gekozenen zijn voor de afdeeling Grootbedrijf: Jm. Blaauboer Kz., Schagen; G. Grondsma, Alkmaar; M. A. Kolster, Den Helder; J. Valkering, Limmen; en voor de afdeeling Klein-bedrijf: J. Hoogland, Broek op Langen- dljk; B. G. G. König, Schagen; G. Nobel, Lutjewinkel; en J. Ringers, Alkmaar. WAAR HET HEM OM TE DOEN WAS (Weekly Telegraph.) Dwaas die je bent. Dal 'eent muziek van d*= buren, terwijl je net zoo goed weet als ik, t je er geen noot var. kunt spelen •- Maar nu kunnen zij het torh ook niet. WAAR EEN VROUW BELANG IN STELT Weet U: dat een paar spijkers !a de vaas, waarin bloemen staan, voorkomen, dat het water onaangenaam gaat rieken? dat men gummi voorwerpen, die hun rekbaarheid ver loren hebben, als nieuw kan maken, door hen een half uur te leggen in een mengsel van twee deelen water te gen een deel ammoniak? dat men het springen van glazen bij het vullen met heete vloeistoffen, kan voorkomen door er een lepeltje ln te zetten en ze dan vol te schenken? dat een kaars langzamer en zuiniger brandt, wanneer ge rondom de pit, tot waar ze zwart wordt, wat fijn zout strooit? dat peau de suède schoentjes het best worden schoon gemaakt door ze te wrijven met schuurpapier, nadat men eerst met benzine evc'ntueele vettige vlekken ver wijderd heeft. (Dit geldt voor alle peau de suède voor werpen.) dat door een oogwasschlng, gemaakt van gelijke dee len citroensap en warm water, alle sporen van tranen onmiddellijk verdwijnen? dat een blauwe plek spoedig verdwijnt als men die gedurende drio uren leder kwartier inwrijft met wat slaolie? Het mag verwondering wekken, dat In een streek als deze, waar men zich met ernst bezighoudt aan het kwee ken van de beste en mooiste gewassen, het kweeken van kamer- en sierplanten zoo stiefmoederlijk werd toe gepast. Enkele jaren geleden beijverde de heer Groen, leider van de bloemenkweekerij „De Dahlia" te Sint Pancrts zich om de schoolkinderen op te wekken tot het kweeken van planten, waarbij de noodige leiding werd gegeven. Te Zuidscharwoude werd zelfs een ten toonstelling vair de gekweekte planten gehouden. Sinds dien lijkt de animo wel weer verdwenen. Op 't oogenblik worden weer Floraliavereenigingen opgericht (wc mee nen, dat er reeds 2 zijn), zoodat we mogen verwachten, dat nu met ijver en ambitie het kweeken van planten in toepassing zal worden gebracht, en dat de jeugd daar bij het hare zal doen. De bloemkoolteelt is hier bijzonder tegengevallen. Door de groote droogte van den afgeloopen zomer, schiet de bloem door en worden slechts weinig mooie bloemen gevormd. We zagen akkers, waar bijna geen enkele goede bloemkool van gehaald werd. Voor velen een ernstige tegenvaller. We vernemen, dat de bekende vrachtdienst van de wed. J. Jonker, welke jarenlang tusschen Langendijk en Alkmaar heeft bestaan, in handen van den heer Ren tenaar, voorheen te 't Zand, is overgegaan. NOORDSCHARWOUDE. Voor de afdeeling Langendijk van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling trad als spr. op de heer Ch. G. Kramer, lid der Tweede Kamer met als onderwerp: „Ons Koloniaal Program". Een aandachtiy gehoor volg de den spr. in zijn mooie rede. Eenige vragen werden i naar genoegen beantwoord.

Schager Courant | 1929 | | pagina 6