VERMAKELIJKE KRONIEK De vliegtuigramp boven Engeland. VAN Groot Gortbuikenburg, Hoofdstad van Opper-Kafferstein door DIRK DUYVEL Junior. Waarnaar men luistert De geredde Eldstone vertelt over het onge luk. Tegen een heuveltop gebotst. Met brandende kleeren uit het vliegtuig gekro pen. Uit Londen wordt gemeld: Commandant Kidstone, die Woensdag bij het vlieg tuigongeluk licht gewond werd, is in een ziekenhuis opgenomen. Hij heeft een uitvoerig rapport over het ongeluk opgesteld. l)e toestand van prins von Schaumburg-Lippe was Donderdag nog steeds zorgwekkend, hoewel er toen wel reeds ecnige verbetering in den afgeloopen nacht was ingetreden. De eerste oogenblikken van de catastrofe. Een N.T.A.-telegram uit Londen meldt: Over de eerste oogenblikken na de catastrofe met het vliegtuig D-C03 wordt uit Caterham nog bericht: De politie, ondersteund door brandweer en vrijwil lige helpers, die spoedig ter plaatse waren, poogde de inzittenden uit de puinen van het brandende vliegtuig te halen. Dit was echter onmogelijk, voor dat de vlammen gebluscht waren. De lijken der slachtoffers waren geheel verkoold. De geredde Kidston vertelde nog over de ramp: liet vliegtuig D-Ü03 was vlot in Croydon gestart en wij volgden de gebruikelijke route langs het Catcr- ham-dal, op een hoogte van ongeveer 300 meter. Nauwelijks hadden wij een paar minuten gevlogen, of de wolken kwamen zeer laag te hangen en ik be- inerkts toen, dat we nauwelijks 30 meter hoog vlo gen. Ofschoon de aarde zeer dichtbij was, kon ik ze door den nevel niet zien. Tweemaal moest de bestuurder het vliegtuig met kracht naar boven sturen en eenmaal gelukte het ons, nog juist boven de boomtoppen uit te komen. Ik had plotseling het gevoel, dat wij draaiden en geloofde, dat de bestuurder besloten had, wegens het ongunstige weder naar Croydon terug te keeren. Bijna onmiddellijk daarop volgde er een vreeselijk gekraak. Wij waren tegen den top van een heuvel gevlogen. Toen ik den grond bereikte, zag ik, dat mijn jas in brand stond. Ik rolde mij over den grond om de vlam men te blusschen. In weinige seconden stond het vliegtuig in lichte laaie. De vlammen sloegen zoo hoog op, dat ze de boomtoppen bereikten. De verschillende verhalen, die andere oog- en oor getuigen van het ongeval aan de verslaggevers der Engelsche bladen deden, stemden in dit opzicht ge heel overeen dat de machine met een honderd-mijls vaart recht in het beukenbosch vloog, daarin een breed spoor nalatend en na een paar seconden te plet ter slaand tegen dikkere boomen. Het explodeeren van de benzinetanks en daarna het totaal verbranden van het geheele metalen vliegtuig waren eveneens het werk van slechts luttele oogenblikken. Kidston schijnt de crash te hebben zien aankomen: hij heeft toen een raampje opengemaakt en heeft zich net bijtijds uit de machine gewrongen. Toch brandden toen zijn kleeren al, maar hij doofde de vlammen door zich op het natte gras rond te rollen. De andere overlevende heeft den verschrikkelijken verwoestenden schok blijkbaar nog meegemaakt Want hij was op verschillende plaatsen gewond en bloedde zeer, nadat hij zich uit het wrak had los gemaakt Kidstone is een zeer merkwaardig type. Hij was aan het ongeval ontkomen met wat sneden en ontvellin gen, maar zijn zenuwen waren volkomen intact. Om te bewijzen dat dit zoo was, vloog hij denzelfdcn middag reeds weer op Croydon een korte vlucht met een vriend: „just to make sure that I had not lost my nerve!" XII. Het gesprek van den dag in Grootgortbui kenburg. - Die eeuwige weerberichten. - Hoog muzicale kunst, alle uren een lepel. - Luistervinken, wiens Neerlands karne melk door de aderen vloeit. - De eerste 8toovezetter van Tante Pos ontdekt een splinternieuw radio-amusement. - Willem Droog's schitterend plein door hopeloos verongelukt. - Hij is van 'n bruggetje in 't water gevallen, falderalderire. - Met een enkel woord herdacht de voorlooper den Radio-omroep functionarissen, Willem de. Konrag, stadsomroeper van Groot gortbui kenburg. - Willem Droog in zijn hemd ge ëxposeerd. - De redenaar van den morgen stond heeft goud in den mond. - Radicaal tot zwijgen gebracht. - Wat er nog half in zijn keel zat. - Moeselientje verschijnt ten tooneele. - Een eerekruis dat achterwege bleef. - Van opperman tot dictator, is dat effe wat? - De H. Vader slaat zijn manne tje wel. - Eensgezindheid van Moeselient met Lontje Bulk en David Duinwater. - Ook Grootgortbuikenburg had in beschei den afmeting eenmaal 'n oppermandie carrierre maakte. - De goden van den olympus, met hoog dop en vadermoorders waren voorheen de raadsleden van den olympus! - Lekkere gebakken botjes. - Een van zijn voetstuk gevallen weldoener der mensehheid. - Een houten demi van sines- appelenkislen. - Boterhammetje met luci ferskoppen, geschikt middel tot zorgenver- drijving. - Eerst waren er die snikten, in tranen stikten en toen krijschten met walg: waar is de galg? - Zoo tippelt werelds roem voorbij. - Warme snert met kluif en worst tot afscheid. Hooggeachte medekalveren voor het belastingabtoir! Tot een der meest actueele onderwerpen In Grootgort buikenburg behoort zonder eenigen twijfel de weersge steldheid. punt! Geen enkele bijeenkomst of conversatie toch, dié niet geopend wordt met een bespreking over het weer. Alle ontmoetingen en begroetingen gaan zonder mankeeren vergezeld van een weerpraatje, zooals: koud he... Blijft maar droog... puur gevroren vannacht... wat 'n zacht luggie, je kunt je op de steenebrug wel verschoonen... en dat leutert zoo maar door, vanaf Klaas de melkboer tot de archivavis van het stedelijk museum en de vader van de Diaconie... Ik heb altijd gedacht, dat ze aan het meteorologisch Instituut aan de Bilt die belangstelling van het weer hadden overgenomen van de Grootgort- buikenburgers, want ln 't begin van de later met zoo vele galkoortsen doortrokken radlozallgheld moesten voortdurend belangrijke musicale uitzendingen opeens worden afgebroken met allerlei weerberichten, waarin niemand belang stcldo en meer dan de helft van de toen nog zoo enthousiaste en radlogroene luisteraars van Hilversums draadloozen omroep het bloed deed ver- fcarnemelkcn. Het schijnt, dat later die weerberichtenmanie wat ls afgezakt, Je hoort er tenminste niet veel meer van. Ze ker nouw een eigen lijntje voor die Idiote liefhebberij... of het moet zijn dat ze nu een ander speuldlngetje heb ben uitgevonden, bijvoorbeeld het omdraaien van het contactknoppie of hoo dat barrel heeten mag op het hoofdbureau van de Post- en Telegrafiepoppekast om 'n redenaar, die vol vuur staat te klessoneeren tegen zijn aandachtige luistervinken, eensklaps het woord uit zijn broodmolen te slaan en hom voor plet snot te la ten staan, zooals onlangs de beklagenswaardige Willem Droog, omroeper Directeur (moet de ouwe Willem de Koning Zaniker, voorheen stadsomroeper van Groot gortbuikenburg nog eens hebben mogen beleven, dat zijn baantje, 'n publieke vermakelijkheid van alle kwajongens nog zoo in eere ls gekomen) van onze veelgepeste Avro! En wat had die goeie gemoedelijke Willem de Avro- wenaar feitelijk miszegd? Geen bliksem! Moet je hoo- ren wat er soms op 'n politieke meeting of sectarische radiokletspartij er uitbulken! maar ze hadden nou een maal op Willem de pik en lieten hem royaal in zijn hemd staan. Gelukkig dat het weerbericht nog geen vorst annonceerde! En dan die snurkers van de „Aurora" hadden het óók leelijk gevreten, toen ze zoo schoftig waren om signor Moeselientje een papevreter te noemen. Rits... ging het knoppie van de eerste mosterd... ik bedoel de opperste stovezetter van „Tante Pos"... en de geachte spreker van het nieuwe daglicht bleef met een halve papevreter van Moeselientje in zijn keel stikken... Be leefdheid, mijne heeren, is toch maar alles, hè? En wat had die stumper van een Moeselientjes- vereerder nou eigenlijk misdreven? Weet u het? Ik niet! Het is toch 'n algemeen bekend feit, dat Moeselientje in zijn sturm und drang-periode lang geen aap wat heb je mooie jongen speelde tegen de roomschen van Rome. Ik heb tenminste nooit gehoord dat hij met het eere kruis pro ecclia et pontifice is beloond, vanwege zijn verdiensten voor de kerk. Maar nou hij zijn triomph- tocht van de kalkbak naar den ministerstroon zoo glorierijk voor mekaar heeft weten te boksen, is nlj goochem genoeg om de consumptie van dagelijks één paap bij zijn boterham achterwege te laten en probeert hij ze als muilpaarden voor zijn zegewagentje te zetten. O, zoo Ko! Maar de tegenwoordige paus is om den drommel ook geen pas gewijd dorpskapelaantje meer! Niks hoor! Die heeft niet alleen 'n paar miljoen gapende maca roni- en spaghetti-slobbers achter zich, maar zelfs de heele roomsche wereld en dat moet je nog zoo maar ineens niet uitvlakken! Maar wat de roomsigheld van Moeselientje betreft, die kun Je gewoonweg wel aan je sliklaars lappen. Ik geloof vast, dat ie niet meer ln de Katholieke kerk komt dan Dominee Kersten, Lou de Visser of David Wijnknoop! Maar niettemin heb ik toch wel respect voor dezen opperman, die met zijn kalkbakkie op zijn nek zoo hoog tegen den politieken stijger is opgeklom men, en hij doet me onwillekeurig denken aan een an deren opperman, in Grootgortbuikenburg, die het van metselaarsknecht wist te brgngen tot gefortuneerd kalk brander, trasmolenaar, scheepsmaker, Internationaal koopman ln bouwmaterialen, steenhouwer en... wat het mooiste was, tot lid van den gemeenteraad... wat voor 50 jaar lang geen kippekeuteltje genoemd mocht wor den en heel wat meer respect afdwong dan het treurig politiek aanzien, dat de tegenwoordige raadsvaders van labberdepoepie mogen genieten. De booze wereld in die dagen heeft wel eens verteld, dat de huiselijke barometer van vader Kruk niet altijd gunstig stond en hij wel eens scholletjes te smullen kreeg, die in péterolie waren gebakken, maar dat zal wel weer laster zijn. In dit soort sport waren de Groot- gortbuikenburgers ook in die dagen al bijzonder bedre ven. Daar zal ik u ter gelegener tijd nog andere be langwekkende staaltjes over verhalen. Maar dat kun je, (vergeef me die tutojatie, geëerde dames en heeren, 't is zuiver hartelijkheid hoor, zonder bijbedoelingen) alvast van mij wel als vaststaand aan nemen, dat maar heel weinig Grootgortbuikenburgers, mezelf er buiten gelaten, op het wereldtooneel veel sjans hebben gehad. Ik zou u er integendeel heel wat kunnen voorstellen ter kennismaking, dewelken ik heb gekend ln mijn helaas reeds 'n halve eeuw vervlogen jeugd, die de mooiste patricische huizen in de Langestraat of Oude gracht bewoonden en later nog net tijdig de pijp ult- krabbelden, om uit het gasthuis, waar destijds nog sinesappelenkisten voor emballage van het stoffelijk overschot gebruikt werden, gespaard te blijven. Zoo heb ik nog 'n bankier gekend, nomina sunt odlosa (wat beteekent: Boer haal je kat in huls, want het be gint te regenen)... valt u mij niet ln de rede, val liever in een zak met gouwe tientjes... een bankier zeg ik, 'n allerbeste Koninklijke edelmoedige ouwe pullepetaat, die geen vragende mond ongespijzigd, geen uitgestoken jat ongestopt liet! 'n Echte populaire weldoener, op wiens familiegraf, hij stierf in 'n moment, dat je noodlg hebt om de klok op te halen... zoo gezond en zoo foet sie... stroomen van tranen door arme sukkels, die van zijn wekelyksche kwartjesgolf hadden geprofiteerd, wer den vergoten. Meheer van Tijgeren dood? O, wat 'n sla£, wat 'n ramp! Ieder liep nog te snotteren, toen eensklaps, als 'n donderslag bij wolkeloozen lentelucht, sombere geruchten liepen over bittere amandelen, Prui sisch zuur en boterham-met-luclferskoppen, Indertijd een geliefkoosde versnapering voor getorpedeerde beurs speculanten, met het droevig resultaat, dat de tranen eensklaps werden omgezet ln speeksel.dat men den bekla gcnswaardlgen filantroop, die voor Goeden Sinterklaas had gespeeld met de spaarduitjes van zijn rotsvast ver trouwende cliënten, onder vloeken en verwenschlngen naspuwde. Ja, geliefden en medeminnaars van een flink bord erwtensoep met worst en kluif... Gloria Transita. De omstandigheden vormen het zwakke schepsel. Amen. D. D. Jr. P.S. Andere week zullen jullie méér van me hooren! Achtend, al3 boven. Deelneming van het ministerie van Luchtvaart. De minister van luchtvaart heeft een telegram ge zonden aan den Duitschen minister voor transport wezen. waarin hij uiting geeft aan zijn diep leedwe zen bij het vernemen van het vliegongeluk in Kent. Prins Von Schaumburg—Lippe overleden. Nadat ook Donderdagavond nog het bericht werd verzonden, dat de toestand van den gewonden prins von SchaumburgLippe vooruitgaande was, kwam later eensklaps het bericht, dat hij nog dicnzelfden avond om half negen iu het ziekenhuis was over leden. Tegen alle verwachtingen in trad plotseling een verzwakking van het hart op, zoodat alle pogingen van de geneesheeren, om den prins in het leven te be houden, vruchteloos waren. Wat er van de „D903" Is overgebleven. Over 90 meter zich een baan door het bosch gebroken. Een verslaggever van de „Daily Chronicle" heeft oen bezoek gebracht aan de plek, waar de D 903 is neergestort en verbrand en doet nu het volgende ra laas van wat hij waarnam in het bosch op Foster Down. De „baan" die het vliegtuig zich door het bosch heeft gebroken, is meer dan 90 meter lang. Boom toppen werden glad afgeschoren, de bast van de stammen gerukt. Het was, of een reusachtige zeis iu het woud aan het werk was geweest. Op tal van punten, langs de baan der verwoesting lagen stuk ken van het vliegtuig, die van de romp waren afge broken; sommige hingen nog hoog in de takken. Om de openplek, die de machine in het bosch had geslagen, te bereiken, moest de verslaggever een steil, kronkelig pad beklimmen, waarbij hij tot de en kels wegzonk in modder en halfvergane bladeren. Een stuk, verdraaid metaal dat opeens voor zijn voeten lag, bleek een fragment te zijn van een der vleugels van het toestel. Hoog in een der groote tak ken hingen de kap en de bril van een der piloten. Door een bres tusschen de boomen bereikte de jour- HATELIJK. (Everybody's Weekly.) Arthur deed negen keer een aanzoek voordat ik hem mijn ja-woord gaf. Aan wie? nalist eindelijk het tooneel der ergste vernieling. Niemand had zich kunnen voorstellen, dat de zwart geblakerde massa verbogen metaal die daar op den grond lag, de geheele rest van de flonkerende „Air Liner" was, die even tevoren uit Croydon was ver trokken. Rondom een krans van gespleten en afge broken boomen, halfverbrand door dezelfde vlam men, die ook het toestel hadden verteerd, In het midden, toevallig nog in bijna volkomen symetrie, lagen de drie geweldige zes-cylindermotoren. Een fantastisch verwrongen stuk van het landingsgestel bevond zich er vlak bij, zoomede fragmenten nog heet metaal. Van de passagiers-cabine was niets meer te herkennen. Onder de motoren, of verspreid over den grond lagen de verkoolde beenderen van de zes on gelukkige luchtreizigers, drie passagiers en drie le- cen der bemanning ZONDAG, 10 NOVEMBER. Hilversum (1071, 12.00—5.15 298 M.) 9.00 Esperanto; 9.15 Gramofoonplaten; 9.20 Voordracht „Onze Ontwikkelingsarbeid na den Oorlog"; 9.35 Orgel spel, 9.45 Cursus „De Volkenbond", 11.10 Doe het veilig, 10.15 Orgelspel; 10.30 Ochtendconcert, Vara-orkest; 12.00 „De ontwikkeling der Sterrenkunde" VIII; 12.40 Radio octet, Borls Lenski, viool; 2.00 Lezing; 2.30 Radio-orkest 4.00 Sportnieuws; Gramofoonplaten; 5.00 Bij de Pomp; 5.15 Vara-klnderuurtje; 6.30 Kerkdienst; 8.00 Tijdsein, nieuws, 8.08 Uitzending Concertgebouw-concert, daarna gramofoonplaten. Huizen (1875 M.) 8.00 Morgenwijding; 10.30 Kerkdienst; 12.30 KRO.-troi; I.30 Voordracht; 2.30 Middagconcert; 4 30 ziekenhalf- uurtje; 5.50 Kerkdienst; 7.30 Lezing; 8.00 Praatje Pas toor Perquin; 8.10 Avonduitzending; 10.45 Epiloog. Zeesen (1835) 8.20 Morgenwijding; 11.20 Middagconcert; 2.20 Op ex peditie naar Egypte; 3.30 Virtuoozen (gramof.); 3.50 Berlijnsche Theaters; 5.45 Dultsche opera's: De Vrij schutter; 6.20 Duitschland's aandeel ln de Schilderkunst; 7.20 Uit het Slot Monbljou, concert en dansmuziek. Daventry Jr. (479 M.) 4.20 Kamermuziek; 8.20 Godsdienst; 9.05 Preek; 9.10 Nieuws; 9.20 Uit Oratoria; 10.50 Epiloog. Londen (356 en 1553 M.) 3.20 Bachkantate; Nr. 140; 4.05 Pianovoordracht; 4.35 Militaire muziek; 8.05 De Vredesprijs; 6.20 Bijbelvoor lezing; 8.15 Godsdienst; 9.25 Orkestmuziek; 10.50 Epi loog. Radio-Paris (1725 M.) 12.20 Preek; 1.20 Gramofoon; 3.20 Concert; 5.20 Dans muziek; 8.50 Gramofoonplaten; 7.35 idem; 7.50 Voor dracht; 8.20 Radioconcert Weenen (516.4 M.) 9.40 Koorgezang Weensche Zangersknapen; 8.20 Weensch symphonieorkest; 3.20 Middagconcert; 5.10 Land en Volk in Kameroen; 8.05 Kamermuziek; 7.25 Van eeuwigen zangers; 7.55 „Orpheus", avondconcert; Hamburg (372 M.) 6.20 Havenconcert; 8.40 Morgenwijding; 10.20 Feesther- denking, 10.50 Relmarusfeest, 12.25 Concert, 2.20 Roman tische muziek; 3.20 Vaderland; 4.00 Scarpa-orkest; 5.35 Noragorkest; 7.20 Richard Fall-avond; 9.20 Frits en Liesje (Offenbach); 9.35 Actueele afdeellng; 10.05 Dans muziek. Stuttgart (362 M.) 10.35 Groote Mis ln f-Moll; 11.50 Gramofoon; 13.20 „Sonnenkind"; 2.20 Madrigale; 3.20 „Schillers Noodlots nacht"; 6.35 Th. Daubler leest; 7.20 „Wogeiaweia", ca- baretafdeeling; 9.50 Dansmuziek; Eangenberg (473 M.) 6.20 Morgenconcert; 8.10 Esperanto; 8.20 Morgenwij ding; 12.20 Middagconcert; 2.30 St Martin: 4 beelden uit het Westduitsche volksleven; 3.50 Vesperconcert; 6.05 Arbeidersuurtje; 7.20 Een Walzersdroom, operette in 3 bedr. van O. Strauss, dansmuziek tot 11.20. Brussel (509 M.) 5.20 Concert; 2.50 Phllh. Concert; 6.50 Gramofoon; 8.35 Concert MAANDAG. 11 NOVEMBER. Hilversum (298 M., na 6.00 u. 1071 M.) 10.00 Morgenwijding; 12.00 Politieberichten; 12.15 Zi geunerin uziek; 2.00 Kookles; 2.45 Filmmuziek; 5.00 Kin deruurtje; 6.00 Gramofoon; 6.30 Koersen! 8.45 Boeken praatje; 7.15 Engelsch; 7.45 Politieberichten; 8.00 Con cert uit Zwolle; 9.00 Lezing; 9.30 Concert; 10.00 Nieuws; II.00 Gramofoon. Huizen (1875 M.) 8.15 Morgenconcert; 7.30 Harmonlumbespeling; 10.30 Ziekendienst; 11.00 Christelijke Lectuur; 11.30 Concert; 12.30 Orgelconcert; 2.00 Uitzending voor scholen; 3.15 Knipcursus; 4.00 Ziekenuurtje; 5.00 Gramofoonplaten; 6.30 Lezing; 7.00 Uurtje voor de rijpere jeugd; 8.00 Uit- zendavond. Zeesen (1635 M.) 11.50 Gramofoon; 1.50 Kinderuurtje; 2.20 De zwijgende onderwijzer; 3.05 Vrouwenuurtje; 3.50 Middagconcert; 4.50 Godfr. Keiler ln Berlijn; 5.20 Marco Polo; 7.20 „Hans Helling", Opera van Marschner; 9.50 Dansles en dansmuziek. Daventry Jr. (479 M.) 5.50 Kinderuurtje; 6.50 Lichte muziek; 8.50 Orkestcon cert Londen (356 en 1538 M.) 2.20 Schoolradio, 3.50 Dansmuziek, 4.35 Lichte muziek, 5.35 Kinderuurtje, 7.05 Aria's van Handel, 8.05 Orkest concert, 9.25 „De andere Zijde" van R. C. Sheriff. Radio-Paris (1725 M.) 4.05 Gramofoonpl., 6.55 Gramofoonpl., 7.35 Bloemenver- zorging, 8.05 Actualiteiten, 8.20 Omroeporkest. Weenen (516.4 M.) 10.20 Morgenconcert, 2.50 Kinderuurtje, 3.20 Concert, 5.00 Beroemde Bergbeklimmingen, 5.50 Martinidag, 6.20 Over het rooken bij natuur- en cultuurvolken, 7.25 R. Schumann: „Dichterliebe", 7.50 Volltsliederenavond uit Stiermarken, 9.25 Avondconcert Hamburg (372 M.) 4.25 Platduitsche Anecdoten, 5.20 Populair concert, 7.20 De Maagd van Orleans, 9.50 Actueele afdeellng, 10.10 Concert Stuttgart (362 M.) 11.35 Jack Hylton en zijn orkest speelt, 3.20 Omroep orkest, 5.20 Barnsteen in natuur en kunst, 6.20 De jonge en de oude generatie (Walter von Molo), 6.50 Concert 7.20 „Schwanda, de doedelzakblazer", Volksopera van Weinberger, 9.50 Zangconcert, 10.50 Dansmuziek. Langenberg (478 M.) 6.20 Concert, 9.35 Gramofoon, 11.30 Mechanische mulzek, 12.35 Midagconcert, 4.50 Vesperconcert, 7.20 Uitzending uit de Stedelijke Muziekhal Dusseldorf: Collegium Mu- sicum, Oostenrijksche componisten uit 2 eeuwen; daar na tot 11.20 Dansmuziek. Brussel (509 M.) 5.20 Dansmuziek St. Sauveur, 6.35 Esperanto, 6.50 Gra mofoonplaten, 8.35 Orkestconcert, 9.35 Klokkenspel, 9.50 Concert. DINSDAG 12 NOVEMBER. Hilversum (298 M., na 6 uur 1071 M.) 10.00 Morgenwijding, 12.00 Politieberichten. 12.15 Radio kwartet, 2.00 Gramofoonplaten, 3.00 Knipcursus, 4.00 Kamermuziek, 4.45 Gramofoonplaten, 5.30 Hongaarscho Kapel, 6.30 Koersen, 6.45 Engelsche conversatie, 7.45 Politieberichten, 8.00 Praatje door J. G. Pater, 8.05 Con cert Omroeporkest, 9.00 Nutslezing van Prof. Dr. H. Colenbrander over „Indlë", 9.45 Concert, 10.05 Nieuws, dansmuziek. Hulzen (1875 M.) 11.30 Godsdienstig halfuurtje, 12.00 Tijdsein, 12.15 K.R. O .-trio, 1.15 Gramofoonplaten, 2.00 Vrouwenuurtje, 3.00 Naailes, 5.00 Gramofoon, 6.00 Beursberichten, 6.05 Gra mofoon, 6.15 ,De Katholieke Sport-Internationale", 6.30 Gramofoon, 7.00 Kerklatijn, 7.30 „Onze Rechterlijke Or ganisatie" 8.00 K.R.O.-klok, 8.01 Het 6e Postvliegtuig, 8.05 „De arbeiders en het vraagstuk der volkshuisves ting", 8.30 Haarlemsche Orkestvereniging: Concert avond, 9.30 Nieuws. Zeesen (1635 M.) 8.20 In den Berlijnschen Dierentuin. 11.50 Gramofoonpl., I.20 idem, 2.20 Kinderuurtje. 3.50 Middagconcert, 5.20 Kleine vormen der pianomuziek, 7.20 Liederen, 7.50 „Magazin", Luisterspel. Daventry Jr. (479 M.) 4.20 Lichte klassieke muziek, 5.50 Kinderuurtje, 7.20 Lich te muziek, 8.50 Fransche Componisten, 10.35 Dansmuziek. Londen (356 en 1533 M.) 4.20 Orgelconcert, 4.50 Licht muziek, 7.05 Aria's van Handel, 7.45 Voordracht. 8.05 Kamermuziek, 10.00 Ca- baretprogranima, 11.05 Dansmuziek. Radio-Paris (1725 M.) 4.05 Omroeporkest, 4.55 Gramofoon, 7.35 Literaire voor dracht, 8.20 Radioconcert. Weenen (516.4 M.) 10.20 Nationaal Bondslied. 10.30 Weensch Phllh. orkest, 2.20 Populair concert 5.20 Uitzending uit de Weensche Staatsopera. „De Meesterzangers van Neurenberg". Hamburg (372 M.) 4.20 Het Lied. 4.45 Waarom reis lk morgen naar Afrika? 5.10 Achter de Coulissen van het bewustzijn, 5.35 Concert 6.20 De slachtrijpheid van het varken, 7.20 De dolk van Möcks (Norbert Jacques). 8.05 Madrigal, 10.05 Actueele afdeellng, 10.25 Concert Stuttgart (862 M.) II.35 Weensche operetten, 12.35 Koloratuurzangeressen, 2.50 Vrouwenuurtje, 3.20 Concert, 6.20 Nationaliteiten in Amerika, 6.50 In het „Wiener Wurstelprater', 7.50 Mu ziek van Tijdgenooten, 9.20 „Martini", 20.35 Dansmulzek. Langenberg (473 M.) 6.20 Morgenconcert, 9.35 Gramofoon, 11.30 Idem, 12.25 Middagconcert 4.50 Vesperconcert, 7.00 Gesprekken over de Mensehheid, 8.20 Bach-avond. Brussel (509 KJ 5.20 Trio-concert 6.50 Gramofoonplaten, 8.35 Concert der Sarov, 8.50 Concert

Schager Courant | 1929 | | pagina 10