Scbager Courant Vierde Blad. DRINKWATERVOORZIE- NING OP DE EILANDEN. Gemengd Nieuws. De Noordpoolreis van de „Graf Zeppelin" De opvolger van Stresemann. Er slecht afgekomen. Aanslag op Mussolini? De Dusseldorfsche moordenaar. Weer een gruwelijke moord te Parijs Na de Wasch SENSATIE. De lepenziekte. Uit onze omgeving. SINT MAARTEN. BARSINGERHORN. LANGENDIJK. ANNA PAUL0WNA. Dinsdag 12 November 1929 72ste Jaargang. No. 8561 De drinkwatervoorziening op het eiland Texel laat zeer veel te wenschen over, vooral bij eenigszins lang durige droogte, zooals we die in den afgeloopen zomer hebben gekend. Het lijkt wel of de regenval er dan nog geringer is dan elders in ons land en het kost de groot ste moeite, neen, het is feitelijk onmogelijk, om mensch en dier te voorzien van goed water. Het gebruik moet tot het uiterste minimum worden beperkt, wat uit hy giënisch oogpunt, zeker niet is aan te bevelen. Over een waterleiding is reeds dikwijls gesproken en thans is men bezig ook met het oog op brandgevaar enkele Nortonpompen te slaan. Veel systeem is er echter in die pogingen om een betere watervoorziening te krijgen, niet te bespeuren reden waarom wij hier de aandacht der Texelaars ves tigen op wat menop Terschelling gaat doen. Ook daar heerschen toestanden, die dringend verandering behoe ven en ook daar klemt de vraag: Wat moeten we doen? Overeenkomstig het gevoelen van het Rijksbureau voor Drinkwatervoorziening te 's-Gravenhage oordeelt het gemeentebestuur het allereerst noodig dat, ten einde de finantieele bestaansmogelijkheid eener centrale drink waterleiding te kunnen beoordeelen, een uitgewerkt plan met rentabiliteitsberekening wordt opgemaakt. Gedeputeerde Staten juichen dit toe en stellen aan Provinciale Staten voor de kosten van dit onderzoek, tot een maximum van f 1000 voor rekening van de provincie te nemen. In de Decemberzitting komt dit aan de orde en het lijdt geen twijfel, of de Staten gaan er mee accoord. Ons komt het voor, dat voor Texel dezelfde weg ware te volgen. Of dit nog in het loopende jaar tot eenig re sultaat zal leiden, is moeilijk te zeggen. Wel verdient het aanbeveling dit te probeeren, daar de Staten na Decem ber waarschijnlijk pas weer in Juni '30 vergaderen. De ellende van dit jaar doet niet verlangen naar een herhaling. Wat extra moeite om een spoedige beslissing te krijgen, is dus ten volle gerechtvaardigd. MET DE TOEBEREIDSELEN BEGONNEN. V.D. verneemt uit Friedrichshafen: Naar gemeld werden zijn reeds thans de defini tieve voorbereidingen begonnen voor de Poolvlucht van de „Graf Zeppelin'' in den loop van het volgende jaar. Over de organisatie van de vlucht hebben geduren de den laatsten tijd onderhandelingen plaats gehad to Oslo, waaraan van Noorsehe zijde Nansen en Sver drup en van Duitsche zijde professor Willinger deel namen. Over den inhoud van deze onderhandelingen heeft thans professor Sverdrup na zijn terugkeer naar Ber gen aan den correspondent van „Politiker" aldaar belangwekkende mededeelingen gedaan. Het totaal aantal deelnemers aan de vlucht zal 4G bedragen, onder wie 12 geleerden, 2 journalisten en één persfotograaf. Het luchtschip zal einde Maart van Friedrichsha fen vertrekken en het oponthoua te Tromsö zal zich beperken tot het bijvullen van gas en brandstof. Van Tromsö gaat de vlucht naar Fairbanks in Alaska, vanwaar een vlucht midden over de IJszee zal wor den gemaakt. Hierop wordt naar Tromsö teruggekeerd. Het oponthoud op de verschillende plaatsen is af hankelijk van de weersomstandigheden. De vluch ten zullen evenwel niet langer dan 4 dagen duren. In het geheel verwacht men, dat de Poolvlucht vier weken zal duren.. Op één punt dreigt de Noordpoolreis van de Zep pelin nog moeilijkheden te zullen ondervinden en wel naar aanleiding van het feit, dat de verzeke ringsmaatschappijen het risico voor den tocht weige ren te dragen. De Aero Arctic en de Zeppelinmaat schappij hebben gepoogd het luchtschip voor een be drag van drie millioen mark te verzekeren bij het Allianceconcern, maar zoowel deze maatschappij als de met haar in verbinding staande buitenlandsche ondernemingen, die samen de zoogenaamde lucht- pool vormen, hebben zich niet bereid verklaard het risico op zich te nemen. Daar de wetenschappelijke voorbereidingen voor den tocht echter reeds ver zijn gevorderd en de onkosten, die op 1 millioen Noor sehe kronen waren geraamd, reeds voor vier vijfde door de met de groote bladen gesloten overeenkom sten, zijn gedekt, hopen de leiders van het lucht schip toch nog de mogelijkheid te vinden het schip te verzekeren en de reis te kunnen aanvaarden. Dr. CURTIUS BENOEMD. Naar het W. B. meldt, heeft de rykspres:der\t op voor stel van den rijkskanselier dr. Curtius, tot dusver rijks minister van economische zaken, benoemd tot rijksmi nister van buitenlandsche zaken. Prof. Moldenhauer is benoemd tot rijksminister van economische aangelegenheden. XlLLIONNAIRSDOCHTER KRIJGT SLECHTS 1000 NA HET OVERLIJDEN VAN HAAR VADER.. De Zuid-Afrikaansche milllonnair en mijnmagnaat Sir Joseph Robinson, van wiens overlijden onlangs mel ding is gemaakt, heeft van zijn vermogen dat geraamd Wordt op 8 tot 12 millioen pond sterling slechts 1000 vermaakt aan een zijner dochters. Dit is volgens een der Engelsche biaden gebeurd omdat zij indertijd tegen den wil van haar vader met een Britsch zee-kapitein is ge trouwd. Een andere dochter, de vrouw van den Itaii- aanschen gezant in Zuid-Afrika, krijgt een derde var» zijn vermogen. Deze dochter heeft het voor haar vader opgenomen tegen de critiek, dat hij niets heeft nagelaten aan het land waarin hij zijn vermogen heeft kunnen bijeengaren. Haar vader, zoo verklaart zij, heeft bij zijn leven zonder ophef duizenden weggegeven en zij beroept er zich verder op, dat hij een derde van zijn inkomen aan belasting heeft betaald. Zou reeds een maand geleden plaats hebben gehad. De fascistische pers echter het stilzwijgen bewaard. In de Fransche bladen wordt met groote stelligheid gemeld, dat er den lOen October 1.1. een moordaanslag op Mussolini zou zijn gepleegd, waaromtrent de fascis tische pers het stilzwijgen heeft bewaard. Op dien dag begaf Mussolini zich van Rome naar Ostia om er de oudheidkundige opgravingen in oogen- schouw te nemen. In de eerste auto zou aanvankelijk Mussolini zelf, in de derde zijn kabinetschef en de mi- minster van openbare werken plaats nemen. Volgens de gewoonte, uit voorzorg, werd de volgorde veranderd en reed Mussolini achteraan. Op korten afstand van Ostia werden twee geweer schoten op de tweede auto gelost. Een kogel slechts doorboorde den wand van den wagen. Er werd onverwijld een onderzoek ingesteld, ook onder de militairen, daar de kogels vaon een legergeweer af komstig bleken te zijn. Aldus luidt de lezing van het geval. EEN ANONIEME BRIEF. De geschiedenis van de reeks moorden te Dusseldorl wordt steeds geheimzinniger. (Zooals elders uit een be richt in dit blad blijkt, is Zaterdag weer een 5-jarig meisje het slachtoffer van dezen afschuwelijken moorde naar geworden). V. D. meldt uit Berlijn, dat volgens de bladen de po litie van een communistisch dagblad te Dusseldorf een anoniemen brief heeft gekregen, welke aan dat blad was gestuurd en waarin precies de plek was aangeduid, waar inderdaad Zaterdag het lijkje van het vermoorde kind reeds was gevonden (de brief was eerst Zaterdag door de redactie ontvangen). Het chemisch onderzoek van het stuk carton, waarop de mededeeling was ge schreven, heeft geen bevredigend resultaat opgeleverd. VERKOOLD LIJK VAN EEN VROUW IN EEN KELDER GEVONDEN. V. D. verneemt uit Parijs: Bewoners van een huis te Montanban vonden in den kelder het geheel verkoolde lük van een bewoonster van het huis. Zij stelden onmiddellijk de politie in ken nis van hun vondst en na eenig onderzoek werd de echt genoot van het slachtoffer gearresteerd. De man ontkende eerst iets van de zaak af te weten doch legde eindelijk een volledige bekentenis af. Hij verklaarde eenige dagen tevoren dronken te zijn thuis gekomen, waarover zijn vrouw hem verwijten maakte. Hij geraakte daardoor zoo in woede, dat hij zijn vrouw doodsloeg. Teneinde zijn daad te verbergen bracht hij het lijk naar den kelder, begoot het met pertoleum en verbrandde het. AANSLAG OP EEN TREEN IN DL'ISCHLAND. Stuk beton op de rails. Een V.D. bericht uit Hannover maakt melding van een verklaring van de rijksspoorwegen, volgens welke Zondag op de lijn CelleBrunswijk een stuk rails, waar aan een betonnen blok was vastgemaakt, was gelegd. Een passeerden trein heeft de hindernis weggeschoven. Voor de opsporing van den dader is öüO M. uitgeloofd. Dit is de derde aanslag binnen enkele weken in de buurt van Brunswijk. BOMONTPLOFFING IN EEN BIOSCOOP. E en anti-fascistische aanslag? V. D. verneemt uit Euonos Aires: In een bioscoop theater, waarin de film „Italië" werd vertoond, is een bom ontploft. Niemand werd gewond. Men meent, dat hier sprake is van een anti-fascistischen aanslag. HET HUWELIJK VAN DEN 1TALIAANSCHEN KROONPRINS. Uit Brussel wordt gemeld: Het huwelijk van prinses Marie José met prins Umberto is op 8 Januari a.s., vast gesteld. Vermoedelijk een aantal personen omgekomen. Een bericht uit Guayaquil in den Zuid-Amerikaan- schen staat meldt: Volgens telegrammen uit Quito zijn de gebouwen van de centrale universiteit aldaar ver woest dcor een brand, welke ontstaan is door ontploffing van vuurwerk op het dak. Een aantal personen, die dc archieven der universiteit trachtten te redden, zijn naar men gelooft in de vlammen omgekomen. VERKIEZINGCONLUSTEN IN MEXICO. Dertien gewonden. Reuter meldt v.it New York: Volgens een telegram uit Mexico zijn bij een schermut seling tusschen eenige duizenden partijgangers van de candidaten voor het presidentschap dertien personen ge wond. Onder de gewonden bevindt zich ook het hoofd der politie. Het bericht volgens hetwelk drie personen zijn gedood, wordt niet door de politie bevestigd. DE KONING VAN ITALIË BIJ DEN PAUS. Eerste bezoek op 5 December. Het Itallaansche koninklijk echtpaar zal den 5en De cember a.s. een of-'icieel bezoek aan den paus brengen. fcfcN DIPLOMATE. (Passing: Show.) Waarom trouw ie niet met den dokter? Om<lat ik dan zelf niet kan beslissen of ik ziek genoeg ben om naar het strand te gaan. heeft men vaak last van schrijnende handen. Dit schrijnen houdt dadelijk op door Purol. In deez' tijden van de misdaad Is de krant haar kosten waard, Waarlijk griez'lige sensatie Wordt haar lezers niet bespaard, Uitgebreide rechtbank-zaken Volgen we met veel succes, En de onvolleerde vakman Put daaruit een rijke les! Eerstens was daar Giessen-Nieuwkerk, Hoe verfrischten w' onzen geest Met een studie-onderstelling, Hoe het wel kon zijn geweest. O, we spraken van den hamer. Van de Jong met scherpen hoon, Als een rechter-commissaris, En we kenden juffrouw Kroon! Eiken dag, als rechercheurtjes In het stille avonduur, Grepen we als detectives Naar gezonde moord-lectuur, Naar genots-intimiteitjes Van een taam'lijk duist'ren kring, Waarom steeds een waas van misdaad, En verdorven daden hing! Later gingen w' ons verdiepen In de bloedspoor-wetenschap, Oud of versch of uitgesleten Op de trede van een trap. Bovendien de spat-methode, Als j' een bloedplas niet ontwijkt, Hoe een alibi er uit ziet. Dat zeer onbetrouwbaar blijkt! Hoe men met een vijl kan dooden, Zonder dat men iets bespeurd, Om dan later te bewijzen, Dat het daarmee is gebeurd! En per slot hoe een beklaagde, Met een wezenloos gebaar, En de wanhoop in z'n oogen Reageert op twintig jaar! O, we lezen al die zaken Als de burgers van het recht, En we zeggen verontwaardigd: „Wat is toch de wereld slecht!" Maar in 't diepst van veler aandaoh! Zetelt de nieuwsgierigheid, De belustheid op sensatie Van verborgen griezeligheid!!! November 1929. KROES. (Nadruk verboden.) Men kan wel zeggen, dat er in de breede lagen van onze bevolking nog nooit zoo veel aandacht geschonken is aan een plantenziekte als dat bij de iepenziekte het ge val is geweest en nog is. Dit moet ongetwijfeld toege schreven worden aan het feit. dat de iep een zeer ge liefde straat- laan- en erfboom is in ons land en dat is hij ook niet ten onrechte. Daarom is het dan ook nog een vraagstuk, een goeden boom voor de iep in de plaats te vinden. Over de iepenziekte dan is reeds heel wat geschreven, zoowel door plantenziektenkundigen als door leeken. Door de eersten is nu wel uitgemaakt, dat de ziekte veroorzaakt, wordt door een zwam, die Oraphium ulmi genoemd wordt. Het is namelijk gelukt, door inenting met deze schimmel alle typische verschijnselen van de iepenziekte voort te brengen. De natuurlijke infectie geschiedt door de takken, verloopt door den stam en kan ten slotte de wortels aantasten. Aangenomen wordt, dat een zieke boom niet genees' ziekte kan wel sleepend worden, zoodat het eenige .iren duurt, voor de boom ten gronde gaat. Alle ver schijnselen wijzen erop, dat de sporen van de zwam zich door de lucht met den wind verbreiden Over de middelen ter bestrijding der ziekte is nog zeer weinig of in het geheel niets te zeggen. Wel zou men een zieken boom kunnen redden, door de zieke tak ken uit te snoeien, maar het is niet zoo gemakkelijk, zoo maar vast te stellen of een iepenboom lijdt aan „de ziekte" of aan eenige andere kwaal. Snijdt men de zieke takken uit, b.v. door het zgn. kandelaberen, dan is zulk een boom soms wel te redden, maar men heeft niet ge makkelijk de zekerheid, dat men alle zieke deelen dan weggenomen heeft. Het eenige middel, dat op het oogenblik toe te passen zou zijn is, de zieke of twijfelachtige boomen zoo spoe dig mogelijk te rooien en te verbranden of onder wa ter te leggen. Ook al zijn de boomen door andere oor zaken ziek is dit middel aan te bevelen, omdat alle zieke iepenboomen altijd bezocht werden door verschillend.» iepenspintkevers. Deze spintkevers nu blijken volgens do laatste onde-zoekingen de overbrengers van deelen van de zwam te kunnen zyn (evenals dat met de koolviiegen en larven ervan hot geval Is ten opzichte van de vallers ziekte bij kool.) Laat men dus zieke boomen op een hoop liggen, dan hebben deze spintkevers volop gelegen heid hun ontwikkelingsgang voort te zetten, wat ni?r. het geval is, als we de zieke boomen verbranden of onder water leggen. Wat nu het herkennen van de zieke boomen betref', dat is van het meeste belang voor iemand, die meent boomen te hebben, die aan de beruchte ziekte lijden, want er zijn nog wel andere, maar dan toch meestal minder gevaarlijke iepenziekten. Dat herkennen van „de" ziekte valt echter niet mee .want, het meest se cure middel is wel, eenige zieke takken af te zagen en dan op de snijvlakte te zien, of er ook een verkleuring van het hout op doorsnee is waar te nemen. Hout, van boomen, die aan de iepenziekte Ijjden geeft namelijk een bruinachtige verkleuring te zien. Deze verkleuring be staat meestal in een massa bruinachtige stippen, maal ais de verkleuring erg is, vormen deze stippen een ring- Deze verkleuring is meestal te vinden in de buitenste jaarringen. Het gemakkelijkste en meest zekere herkenningstee- ken heeft men echter aan de manier van afsterven van de bovenaardsche deelen. want, de bladeren van een iepenzieken boom kan afsterven, alsof de bliksem erin geslagen is: de verdorde bladeren kunnen dan soms een zeer langen tijd aan de boomen blijven hangen, en da; is bij de meeste andere ziekteverschijnselen bij iepen niet het geval. In den winter herkent men die takjes, doordat ze eenigszins gekromd zijn en verder geeft zulk een boom, zooals trouwens zeer veel zieke boomen, veel z.g.n. waterlot te zien. Wie nu denken mocht, aan de hand van deze gegevens vast te tsellen, of zijn boomen werkelijk van de gevaar- 1'jke ziekte te tijden hebben, vergist zich, want, een de finitieve uitspraak is eigenlijk eerst te doen, als een microscopisch mderzoek heeft plaats gehad; wel kan men met eenig*! zekerheid, aan de hand van deze gege vens vaststelle of men met de echte, of een andere iepenziekte te c en heeft Voor toezending van vermoe delijk ziek hout 4 eveclt ondergeteekende zich beleefd aan VAN HERWIJTEN. St. Pancras. Zaterdagmiddag kwamen de heeren J. Vlaming en J. Bregman uit Julianadorp per motorrijwiel door Sint Maarten en hadden het ongeluk bij café „Rust en Lust" alhier, te slippen met gevolg dat beiden kwamen te val len. De bestuurder Vlaming, kwam met de schrik vrij, doch Bregman, als duorijder, werd bewusteloos in het café binnen gedragen, waar dan ook doktershulp voor ingeroepen werd, welke constateerde dat door den val het zenuwgestel geheel van streek was geraakt. De pa tiënt is later per auto naar huis gebracht. Van het plaats gehad hebbende ongeluk kon hij zich totaal niet* herinneren. Vanwege de Afdeeling Barsingerhorn van „Het Witte Kruis", zal. in de maand Januari 1930 op de Maandagen 6, 13. 20 en 27 en in de maand Februari op Maandagen en Woensdagen 3, 5. 10. 12, 17. 19, 24 en 26 Febr. bij genoegzame deelneming een moedercursus worden ge houden in de consistoriekamer van de Ned. Herv. Kerk alhier, welke daartoe welwillend is afgestaan. De lessen zullen worden gegeven na den middag, op nader bekend te maken uren, door de docente Mej. N. Nleuwpoort van Alkmaar. De aanmelding dient te geschieden vóór 1 December e.k. bij den secretaris der afdeeling, den heer J. Bakker Az., alhier. Zie ook de advertentie In dit blad. ZUTDS CHA R WO UDE. Toen de 11-jarige J. R. de brug vóór de Lange Balk passeerde, bemerkte hij, dat een kind van ln de buurt wonende menschen te water lag Het was hem met veel moeite mogelijk, een der beenen van den drenkeling te grijpen, waardoor hij het kind op het droge kon bren gen, en het alzoo van een anders wissen dood te redden. ZUIDSCHABWOUDE. Als leden van het Kiescollege der Ned. Herv. Kerk zijn herkozen de heeren Jb. Berkhout, J. Kroon, C. Kroon en Jn. Schoenmaker Jbz. In de vacature-A. Klln- geler (overleden) had de heer P. Bierman de meesta stemmen, terwijl 3 anderen, die op hem in stemmen- aantal volgden, evenveel stemmen behaalden. Bij loting werd uitgemaakt, dat de heer C. Deugd met den heer P. Bierman in herstemming zal komen, die deze week plaats heeft. BROEK OP LANGENDIJK- De alhier vanwege de Langendijker Groenten-Centrala gehouden Gladiolenveiling was van zeer weinig betee- kenis. De aanvoeren waren zeer gering, daar hier en ln den omtrek nog weinig gladiolen worden verbouwd, ter wijl de prijzen laag waren. Vandaar dat ook een geani meerde kooplust ontbrak en de handel van weinig be lang was. ZUIDSCHARWOUDE. In een lokaal van café Schoenmaker in de Koog zal hier vanwege „Het Witte Kruis" een bakercursus wor den gegeven. Dr. R. van der Veen uit Barsingerhorn zal op Don derdag 14 November in de Ned. Herv. Kerk te Kleine- sluis een bespreking houden over het bekende boek: „Van het Westelijk front geen nieuws". Mevr. WegencrSleeswijk zal verschillende gedeelten aanvullen met gedichten, zoodat ons zeker een mooie avond wacht. Remarque heeft dit beek de wereld ingezonden met een motto, dat de bedoeling van zijn werk verklaart. „Dit boek", zoo zegt hij daarin, „wil noch een aan klacht nog een bekentenis zijn". Het wil alleen een poging wagen, een beeld te geven van een generatie, die door den oorlog vernield werd. ook als ze aan zijn granaten wist te ontsnappen. Ieder, die gevoelt de schande van onzen tyd, den wereldoorlog en een verlangen naar vrede in zich heeft, wekken wij op voor dezen avond. Zie verder de advertentie in dit blad. BREEZAND. De heer E. Muntjewerf alhier zal, daartoe gedwongen door het vele werk in deze zich zoo sterk uitbreidende streek, overgaan tot het bouwen van een nieuw woon huis voor zichzelf, naast zijn tegenwoordige werkplaats, die daarna waarschijnlijk ook vervangen zal worden door een grooter steenen gebouw. BREEZAND. De aannemer Muntjewerf is belast met het bouwen van een woning voor den heer A. Raven, op het iand van den heer Hocgevcen aan den Zwarten weg. BREEZAND. Zondagavond 10 November gaf de Gemengde Zang- vereeniging „Vriendschap" een openbare uitvoering in de zaal van den heer Jb. Borst. De laatste jaren had deze vereeniging nogal eens operettes opgevoerd, maar nu beoefent zij uitsluitend weer den koorzang. Operettes zijn heel aardig voor het publiek en ook wel voor de opvoerenden, als men aan de uitvoering toe is. maar zy eischen vooral van enkele personen een massa went. Bovendien zijn zij duur van aankleeding, huur, opvoe- ringsrecht, enz. en wanneer men dan bij slecht weer geen volle zaal heeft is het opvoeren na alle moeite, die men er aan besteedt, nog een financieele strop. Deze overwegingen hebben de vereeniging doen besluiten, den eersten tijd af te zien van de opvoering van operettes. Zoo was nu ook om financieele redenen afgeweken van de gewoonte twee uitvoeringen te geven, een voor do nateurs en genoodigden en een openbare. Immers, ter afwiseling van de zangnummers had de vereeniging den hier zoo goed bekenden Daan Pool geëngageerd en voor twee avonden zijn de onkosten natuurlijk dubbel. Bo vendien, in de flinke zaal, die we hier hebben, kunnen donateurs en belangstellenden tegen entrée best te za- men ene plaatsje vinden en dan is het toch aangenamer eenmaal voor een goed gevulde zaal op te treden dan tweemaal voor een half leege Nu, over de opkomst had de vereeniging niet te klagen. Onder dat groote aantal waren er wel eenigen die wat stiller hadden kunen zijn of weg hadden moeten blijven, tot het bal begon, maar daartegenover moet ook erkend worden, dat de heeren zonder uitzondering, gevolg gegeven hebben aan het verzoek, niet te rooken. Afwisselend kregen we Zangvereeniging en Daan Pool te hooren De zangers waren in het begin wat zenuw achtig en weifelend, maar kwamen er allengs beter in, zoodat de laatste vier nummertjes vooral goed ten ge- hoore werden gebracht. „Russische Vesper' en „Sneeuw klokjes" ln het bijzonder klonken mooi en waren goed van nuanceering. Men kon merken, dat ook de zangers zelf deze liedjes goed doorvoelden, waardoor een goede voordracht werd verkregen. Om er de stemming in te brengen begon Daan P00J met „De meisjes van Breezand" en hij had de men schen gauw te pakken. Vooral zijn komische liedjes, b.v. „In de penarie" vielen in den smaak. Toch werd ook wel met aandacht geluisterd naar zijn ernstige liederen, terwijl „Achter de wolken schijnt de zon" ge legenheid gaf tot het bevorderen van mooie, eigen ont worpen en gemaakte kleeding, die met de lichteffecten een bijzonder geheel vormde. Zijn laatste nummer /.Joop op de Alkmaarder kermis" was een volkomen succes. In zijn Westfriesch dialect is hy, wat uitspraak en intonatie aangaat, onverbeter lijk. Iemand uit een andere streek kan dat nooit zóö aan'.eeren en daarom vooral zal Daan Pool in deze om geving altijd graag gehoord worden. Een gezellig bal met goede muziek besloot den avond. Moeilijkheden met de verzekering van het luchtschip. IN EEN ZUID-AMEEIKAANSCHE UNIVERSITEIT.

Schager Courant | 1929 | | pagina 11