WIERINGEN. ZIJPE. HOOGWOUD. LANGENDIJK. =3 SPORT E5 VAN ZONDAG ANNA PAULOWNA. Maandagmiddag half vijf voer een motorboot voor bietenvervoer tegen de oostelijke klep van de openstaan de ophaalbrug bij Veerburg. Het gevolg was, dat deze zoodanig ontzet was, dat de brug niet gesloten kon worden. Onder leiding van den heer R. Dekker, op zichter alhier, was men na een uur zoover, dat het verkeer weer z'n gang kon gaan. Een file van auto's stond reeds te wachten. Daar het intusschen donker geworden was, moesten verdere werkzaamheden uitge steld worden. Met ingang van Woensdag 13 Nov. zullen de cursus sen van A.L.E.G.O. te Kleinesluis niet meer gegeven worden in Veerburg, maar in de zaal van de familie Van der Goes. De dienstplichtigen der lichting 1927 J. ten Bokkel en P. Bais behoorende tot de Zeemacht, moeten in 1930 voor herhalingsoefeningen opkomen. Vrijdag is door B. en W. aanbesteed het bestraten van den verbreeden Gasthuisweg. Ingeschreven was door: Joh. Pais te Wieringen voor t 1965; Jn. Hartog t e Van Ewijcksluis voor f 3200; A. Doves te Wieringen voor f 2652, Joh. Verdonk te Uitgeest voor f 2700; Fa. A. Kingma te Leeuwarden voor f 2320; E. Bugel te Wie ringen en A. Pol te Anna Paulowna voor f 3497. Gegund aan den laagsten inschrijver, J. Pais te Wie ringen. B. en W. hebben besloten tot verbetering van de straatverlichting van den Molgerdjjk tot Den Oever. Van de Rijksbelastingadministratie is bericht Inge komen, dat ten bate van deze gemeente een bedrag van f 440 wegens gewetensgeld is gestort. Mej. Mulders, onderwijzeres te Hippolytushoef, die tij delijk met ziekteverlof si geweest, zal Woensdag a.s. weer in functie treden. De gymnastiekvereenlging „Wieringen" zal op 28 Nov. a.s. een uitvoering geven door de adspirantleden en op 1 Dec. door de dames en heeren-leden in Concordia. De visscherlul J. K. en M. T. te Den Oever, die Maandag met slecht weer te kampen hadden op zee, had den het ongeluk dat de giek van hun schip brak. Met hulpmiddelen kwamen de schippers behouden op eigen kracht in de haven aan. Vergadering van den R.K. Volksbond, afd. Wierin gen, op Zaterdag 9 November j.1. in café S. Veerdig te Hippolytushoef. Te 8 uur opende de voorzitter de vergadering, met een woord van welkom tot de vele aanwezigen. Hierna las de secretaris de notulen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Voor het bespreken van den beschrij vingsbrief der vergadering te Amsterdam, wordt eerst een afgevaardigde benoemd, daar deze dan goede nota van de besprekingen kan nemen. Na stemming is be noemd als afgevaardigde de heer P. L. Vroone met 12 en H. Luëker als plaatsvervanger met 11 stemmen. De verschillende voorstellen uit den beschrijvingsbrief lokten vele discussies. Tenslotte wordt met algemeene stemmen besloten den afgevaardigde vrij mandaat te verleenen. Over de R.K. Arbeidersspaarbank geeft de correspondent der bank eenige toelichtingen. Tevens doet deze mede- deeling van een te houden cursusavond, waarop de In specteur der Spaarbank zal komen spreken .Bij de (rondvraag maakten nog enkelen leden gebruik. De voorzitter beantwoordt zoo goed mogelijk de gemaakte opmerkingen. Te ruim elf uur sloot de voorzitter deze In alle opzichten geslaagde vergadering. BURGERBRUG. Zondagmiddag geraakte de heer G. A. met zijn luxe auto tusschen Burgerbrug en St. Maartensbrug in de Grootesloot. Het te ver uitwijken voor een fiets schijnt hier van de voornaamste oorzaak te zijn. Wij vernemen dat de fa. Met uit Alkmaar de auto op het droge heeft gebracht en dat dit ongeval, behalve eenige averij, ver der gelukkig goed afliep. T ZAND. Wij vernamen dat de heer Schrleken alhier momen teel met Alb. Boelens' revuegezelschap te Helder bespre kingen voert welke er zoo mogelijk toe zullen leiden dat voornoemd gezelschap op Zondag 24 November a.s. met hun nieuwste revue „Nou moet je eerlijk wezen!" in zijn zaal optreedt. Tevens deelde men ons mede dat H. Schrieken voor noemd voor Donderdag 26 Dec. a.s. de bekende humo rist Kees Pruis engageerde. 'T ZAND. Zaterdag 9 dezer heropende de heer C. Johannes zijn verbouwde en uitgebreide zaak in rijwielen, automobie len en reparatieinrichting. Vooral de eigenlijke winkel, waarin een flinke col lectie nieuwe rijwielen, rijwiel- en auto-onderdeelen als mede luxe autoartikelen was geetaleerd, maakte met haar rijke versiering van bloemstukken, den eigenaar door leveranciers alsmede enkele ingezetenen geschon ken, den indruk van een showroom in optima forma. We merkten hierbij op dat vooral de gekozen kleuren der verf het geheel zeer goed beinfluenceerde. Met bétrekking tot de garage kunnen wij met an ders zeggen, dan dat Johannes de zaak flink heeft aan gepakt; een reuze ruimte met flinke verlichting waarin voor ons dorp plaats genoeg voor diverse stallingen en reparatiën. Onder de genoodigden troffen wij onder meerderen nog aan den heer Doedens, onder wiens bekwamen lei ding het geheel werd verbouwd door de fa, Doedens en Schilder alhier en namens die firma de opening mede meemaakte. Door het college van Burgemeester en Wethouders is aan den heer Jb. Boon aan de Gouwe alhier, op diens eigen verzoek met ingang van 1 Januari 1930 ontslag verleend als brandmeester bij de brandspuit in de Weere. Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente ls aan den heer T. de Haan, broodbakker in de Kerkelaan, alhier, vergunning verleend tot het plaatsen van een electro-motor van 2 P.K. in zijn broodbakkery. AARTSWOUD. Door het Kiescollege werd Vrijdag tot Diaken hekozen de heer A. Jonker, tot ouderling, wegens bedanken van den heer P. Groot Mz. werd gekozen de heer Jb. Kuiper Rz. Bij de Zondag gehouden stemming werden de heeren M. Bruin en K. Hemke als Notabel herkozen. NOORDSCHARWOUDE. De directeur van het postkantoor te Broek op Lan- gendijk maakt bekend dat met ingang van 16 November 1929 aangeteekende stukken bij wijze van proefneming aan huis zullen worden bezorgd. Als regel zullen do aan geteekende stukken in alle briefpostbestellingen worden opgenomen. De uitreiking zal slechts geschieden tegen afgifte van een door den geadresseerde of zijn gemach tigde onderteekend bewijs van ontvangst. Deze machti ging is ook noodig voor huisgenooten. Gedurende de proefneming zal aan de geadresseerden gelegenheid worden gegeven om de voor hen aanko mende aangeteekende stukken desverlangd van de be zorging aan huis uit te sluiten en zullen de aangetee kende brieven met een hoogere aangegeven waarde van f 1000 van de uitreiking aan huls worden uitgesloten. Aangeteekende stukken voor busrechthouders worden, tenzij deze het tegendeel verzoeken, mede van de be stelling uitgesloten. NOORDSCHARWOUDE. Naar wij vernemen zal met de Kerstdagen in „Con cordia" een opvoering plaats vinden van het bekende tooneelstuk „Overschotje" door „Het Kleine Tooneel" NOORDSCHARWOUDE. Politie. Gevonden: een portemonnaie met Inhoud, Inlichtingen bij de gemeentepolitie. AFDEELING I. De competitie voor de eerste klasse stond evenals die voor de tweede klasse A stil. De in 2B gespeelde matches waren bovendien niet van directen invloed ^op de bezetting van de bovenste plaats. H.y.C. raakte weer 1 puntje bij Zeeburgia en D.E.C., die beiden niet speelden, ten achter door tegen Bloe- mendaal gelijk te spelen. A.F.C. bengelt weer onder aan en is een flink stuk achter bij de anderen. Ditmaal moest ze *t onderspit delven tegen Velox (0—2) In de derde klasse A was de wedtrijd Mecrvogels Assendelft alleen van invloed voor de bezetting van do laatste plaats. Uitslag 41. AFDEELING IL De eenige wedstrijd, die voor de eerste klasse plaats vond, was Feijenoord-^Hermes D.V.S. Wederom ver speelde Feijenoord een punt door gelijk te spelen. Zou er nu werkelijk eens ccn nieuwe kampioen komen. Dat zou tenminste nog eens een beetje verandering in de a.s. kampioenscompetitie brengen. AFDEELING IIL GoAhcad gaat op den ingeslagen weg voort Nu werd het inwendig rammelend A.G.O.V.V. met 62 in gemaakt. Wageningen verbeterde haar positie ten koste van P.E.C., dat danig in 't gedrang komt, te meer daar haar beide medegegadigden gelijk speel den, n.1. ltobur et Velocitas en Vitesse, welke elkaar op 't terrein van eerstgenoemde ontmoetten. De uit slag van Wageningen—P.E.C. was 4—2, terwijl Ro- •bur—Vitesse 2—2 werd. Go Ahead 7 6 1 0 31—1 13 Z.A.C. 6 4 11 10—8 9 Enschedé 6 4 11 17—9 9 AFDEELING IV. Willem II kreeg P.S.V. op bezoek. P.S.V. moest zich eindelijk inspannen om de laatste plaats te ontloo- pen. Willem II bleef in dezen kamp ongeslagen, de uitslag was 1—1. I.onga maakte in Maastricht nog wel 'n einde aan M.V.V.'s overwinningen-reeks (1-0). De laatste had anders schitterend gebruik kunnen maken van de onverwachte 30 zege van Wilhelmina op haar stadgenootcn B.V.V., die daardoor haar twee de nederlaag slikte. De wedstrijd Eindhoven—Roer mond bleef onbetwist (22), waardoor de Rocrmon- ders in puntenaantal gelijk staan met P.S.V. De stand is momenteel: B.V.V. 7 5 0 2 25—13 10 N.O.A.D, 7 3 2 2 16—12 8 M.V.V. 7 4 0 3 9—11 8 AFDEELING V. Zouden we ook hier eindelijk eens een nieuwe kam pioen krijgen? We hopen het en er is reden om het te geloovcn, want Velocitas verloor met 32 van Archilles en heeft nu 3 verliespunten, terwijl Leeuwar den er pas 2, G.V.A.V. er pas 4 en ten slotte Achillcs er zelf nog slechts 3 heeft. Niettemin hebben de Gro ningers nog de leiding, dank zij haar meer gespeel den wedstrijd. W.V.V.—Frisia was doelpuntenrijk. 't Werd 65 voor W.V.V. Het resultaat is dat het aloude eenmaal ongenaakbare Be Quick, thans onderaan staat in een afdeeling, waar een normale Westelijke tweede klas- scr heusch geen slecht figuur zou slaan. Toch blijft W.V.V. in 't lijdende duo, daar Friesland het kunstje uithalade Veendam, dat haar plaatsgcnooten hun ongeslagen record ontnam, met 2—1 klop te geven. De stand luidt: Velocitas 7 5 1 1 27—13 11 Leeuwarden 6 5 0 1 1711 10 Achilles 6 4 1 1 22—11 9 G.VJV.V. 6 2 4 0 11—8 8 We lazen juist gisteren in .,De Courant", dat Felix M.V.V. een justitioneele aanklacht heeft ingediend tegen Massy van Roermond, wegens stompen in dc maag, hetgeen de scheidsrechter niet zag. Het is maar goed dat M.V.V. niet meer bij Roermond te gast moet! N. H. V. B. Helder 2 handhaafde zich op de tweede plaats door een ferme 5^—2 zege op Wieringen te bevechten. De Successers laten t' er leelijk bij zitten, en ze begon nen nog wel zoo mooi. Sparta steeg naar de derde plaats door een gelijk spel tégen H.R.C. 3. Nieuwe Niedorp verloor van Helder 3, door betere doelcijfers staat N. N. evenwel nog boven Helder 3. De stand luidt: Texel 7 5 1 1 24-9 11 Helder 2 7 5 0 2 22—14 10 Sparta 7 2 2 3 14—23 C Succes 6 2 13 19—17 5 H.R.C. 3 6 2 1 3 11—14 5 Nieuwe Niedorp 7 2 0 5 2017 4 Helder 3 6 2 0 4 13-27 4 2e Klasse D. De groote match in deze afdeeling was ongetwij feld D.O.S.K.O. (of Oudesluis, maar wij houden ons liever bij den ouden naam) tegen Wieringerwaard. De wedstrijd was wel doelpunten rijk (-44). Breezand, dat met 32 haar uitwedstrijd van J.V.C. won, kreeg dus weer gelegenheid een puntje op Wie ringerwaard in te loopen. Anna Paulowna heoft nog te weinig wedstrijden ge speeld om haar ris kampiocnscandidaat te beschou wen, a! bewees zo Zondag weer tegen Succes 2 't wel van plan te zijn. Genoemde wedstrijd eindigde in een 4—3 overwinning voor de A. P.'rs. Sparta 2— Texel 2 was van belang ontbloot, daar de uitslag niet van invloed was op de bovenste plaats. Wel voor de bezetting van de onderste, maar de N.II.V.B. kent geen gedwongen degradatie. De uilslag was 31 voor Texel 2. De stand der eerste drie is: Wieringerwaard 7 5 2 0 3516 1! Breezand 7 4 2 1 2113 10 D.O.S.K.O. 8 3 2 3 31—23 3e Klasse D. Succes 3Anna Paulowna 2 niet gesp. Wieringerwaard 2D.E.S. 1 1—4 In 't „Groentje" lazen we dat in de 2 klasse D als nog is ingedeeld II.R.C. IV. De „Sportkroniek" meldt, dat binnenkort een wed strijd wordt gespeeld tusschen een westelijk en een oostelijk Politie-elftal. Bij t laatste zal de bekende Go Ahead-speler J. Halle de spilplaats bezetten, Bij de westelijken misschi ende H.R.C.'er Tiessèn wel weer. Dat zal dan wel duidelijk te zien zijn, wie Halle en wie Tiessen is. Zondag a.s. vindt te Rotterdam een jaarlijks te- rugkeerende pracht oefenwedstrijd plaats; dan speelt nl. 't „N.V.B.-elftal" tegen Rotterdam. De N.V. B.'ers komen in een veelbelovende opstelling uit. De kans is niet denkbeledig dat de Technische Com missie door dezen wedstrijd een uitstekend overzicht krijgt om eerstdaags weer een elftal in elkaar te draaien. t Elftal van den NV.B. ziet er als volgt uit: L. Halle (Go Ahead) Dénis Vermetten (H.B.S.) (H.B.S.) Sterk Veldkamp Breitner ('t Gooi) (Enschedé) (A.D.O.) Van Strien, Nijboer, Bakhuijs, W. Tap, Homburg (Eindhoven) (Hoogezand) (ZA.C.) (A.D.O.) (BI. Wit) Typisch is wel dat men eindelijk 't Haagsche back- spel DénisVermetten gekozen beeft. L. Halle krijgt een goede kans om de T.C. te overtuigen, dat hij v. d. Meulen best een keertje kan vervangen. Sterk, Veldkamp en Breitner zijn nieuwelingen; ze moeten echter behoorlijk kunnen spelen. We vermoeden dat Breitner z'n clubgenoot Wim Tap wel niet karig van ballen zal voorzien. Hopelijk zal deze laatste hem te vens van de „plankenkoorts" afhelpen. Van Strien was verleden jaar nog de gevaarlijke rechtsbuiten van P.S.V. Nijboer is een handig speler (een uitzon dering voor een voorhoedespeler uit 't Noorden) Bak^ huijs, Tap en Homburg kennen elkaar voldoende. Van de Zondag bespeelde Jubileumwedstrijden mpf- moreeren we: le Ronde; Hilversum—Alcides (Meppel) 103 De Gooiers (ko men hierdoor tegen Ajax. West-Frisia—Hollandia, 83. De finale wordt H.R.C.W est-Frisia. 2e Ronde: H.F.C.—Enschedé 0—1. 't Valt ons mee van H.F.C. V.S.V.—N.A.C. werd 4—2. Z.A.C.Sparta 25. Onverwacht is dit wel. Be Quick—'t Gooi 23. Warempel nog zoo slecht niet van de Groningers N.O.A.D.—Heracles 2—2. V.V.C. maakte Leeuwarden ln, 82. Helder speelde wederom weer slecht (zie verslag) en verloor van D.W.V. (A'dam) met 42. Helder—D.W.V. 2—2. De withemden zijn er na hun inooie overwinning op Rapiditas heelemaal uit. Ook nu tegen D.W.V. is niet veel moois te zien gegeven. Niets klopte ditmaal, zelfs de achterhoede was niet al te betrouwbaar. Ze nuwachtigheid, met als gevolg slordige afwerking van alle onderdeden, liet zijn invloed op het spel gelden. Toch had de nederlaag niet geleden behoeven te wor den, als er maar voldoende was aangepakt. Maar het tempo van de gaste u kon niet bijgehouden wor den. Wat D.W.V. betreft, dit is een goed, pittig elf tal, waarin vooral keeper, backs, spil en midvoor een goed stuk voetbal laten zien. En dit is, op plaat sen, die de ruggegraat van het elftal vormen, een zeer voornaam ding, wat Helder dan ook aan den lijve heeft ondervonden. Helder heeft in de eerste helft tegen den vrij sterken wind in te spelen en is er niet in geslaagd ook maar één oogenblik van meerderheid te doen spreken. Di rect stelt de D.W.V.-voorhoede Kenter op de proef, waardoor deze tweemaal moet uitloopen om erger te voorkomen. Een schot van de midvoor ketst buiten het bereik van den Helder-doelman tegen den paal. De Helder-voorhoede legt eenige tegenbezoeken af, waarbij het veldspel wel aardig is, maar waarvan de uitvoeringen te slecht zijn, om de stevige D.W.V.- achterhoede te verontrusten. Aan den anderen kant heeft de Helder-keeper niet over geluk te klagen, als de D.W.V.'ers elkaar in den weg loopen, zoodat voor hen een prachtkans voor open doel verloren gaat. De druk op 't Helder-doel wordt sterker en uit een voorzet van de vlugge rechtsbuiten, schiet de D.W.V. midvoor net over. Het terugspelen van de achterhoe de van Helder op den keeper is soms zeer gevaarlijk. Bijna schiet De Boer eens in eigen doel. Uit een vrijen schop, die na overzetten in eens wordt ingezet, neemt D.W.V. de leiding, 10, en is nu niet meer te houden. Toch komt bij t D.W.V.-doel 't eerste gevaar als er een penalty valt voor gevaarlijk spel. Deze wordt ech ter hoog overgeschoten. Uit de doelschop neemt dan de D.W.V.-spil de bel mee, zet naar den rechtsbui ten en deze zorgt voor een mooien voorzet, waar de midvoor eerder bij is als de geheele toeloopende Hel- der-achterhoede. Een tikje van vlakbij zorgt voor 20. Even later weer zulk mooi samenspel tusschen spil en rechtsbuiten, maar nu eischt de laatste zelf de eer voor zich op, door een mooi diagonaal schot (3-0). Vlak daarop is het rusten. Na de thee blijft de D.W.V. meerderheid nog voort duren. Als er eenigen tijd over en weer gespeeld is, maakt de D.W.V.-midvoor uit een hopelooze fout in de Helder-achterhoede xallen stonden te kijken hoe de bal stillag, maar niemand liep toe een 4e doel punt (4—0). Helder meent nu dat er wel eens wat anders vertoond kan worden en er komt een algeheele ommekeer in het spel. De D.W.V.-meerderheid maakt als bij tooverslag plats voor een overweldigende Hcl- der-meerderheid, waarbij de backs op middenveld staan en binnen 2 minuten wordt de stand herzien op 42. Het eerste punt was een pracht-goal van den links buiten Bakker die uit een ren ineens inkogelde. De keeper stopt nog wel, maar hoog verdwijnt de bal in het net Het tweede punt ontstaat, als de geheele Hel der-voorhoede op den D.W.V.-keeper afstormt en deze van dichtbij door Ort gepasseerd wordt. Er heerscht nu een groote druk op het doel van de gasten, wier uit vallen echter nog gevaarlijk blijven, maar verder dan een schitterenden goal van Mulder, dat jammer genoeg in buitenspel-positie gemaakt was, brengen de witten het niet Eindstand 42 voldoet wel. De scheidsrechter was goed. Helder Hl speelde thuis tegen Nieuwe Niedorp en wist met 31 te zegevieren. Het vertoonde spel was heel aardig en vooral na rust, die met 21 inging, is er hard gewerkt om de punten binnen te krijgen. Een goal van den rechtsbuiten zorgde voor een veilige 31-voorsprong en een penalty, die door den Helder-keeper gehouden werd, hield den moed erin, zoodat 't eind Helder Hl 2 punten bracht. 't Tweede van Helder trok naar Succes en behaalde een onverwachte 52-overwining. Waarschijnlijk zal 't in haar afdeeling uitsluitend tusschen Helder 2 Texel 1 gaan. H.R.C. III speelde tegen Sparta uit Schagen. Hun spelvoordeel wisten de roodjes echter niet in een over winning om te zetten. Het eindigde met 22. Aan afdeeling 2 D is nog toegevoegd een vierde elftal yan H.R.C. Helder IV had vrijaf. OUDESLUIS. In een mooien forsch en vlug gespeelden wedstrijd, Is D.O.S.K.O. I er niet in geslaagd Wieringerwaard I haar eerste nederlaag toe te brengen, de uitslag 44 geeft goed do verhouding weer. D. heeft 2 invallers, voor rechtsback en linkshalf. W. is volledig. W. trapt tegen wind af, wat voor haar echter geen beletsel ls om eerst aanvallend op te treden, de D. verdediging krijgt dan ook direct volop werk om de enthousiaste aanvallen van W. in bedwang te houden. W. heeft al vrij spoedig suc ces met een hard onhoudbaar schot, 10 voor W. Dit doelpunt wordt met gejuich door de vele supporters ontvangen. Zij hebben echter al vrij spoedig wederom reden tot juichen, als de D.-keeper een zachte schop via zijn handen in het doel ziet gaan. 20 voor W. De D. aanvallen worden langzamerhand gevaarlijker, twee vrije schoppen vlak buiten het strafschopgebied, gaan rake lings naast en over. Door een strafschop verkleint D. den achterstand. Het enthousiasme van W. werkt ook aanstekelijk op D., het spel golft vlug op en neer, de D.-rechtsbinnen brengt den stand op 2—2. Na de rust weer het zelfde vlugge gelijk opgaande spel, W. heeft het eerst succes, en onder gejuich bren gen zij den stand op 32. D. geeft het echter niet op, en de D.supporters krijgen reden tot juichen als de rechtbuiten den stand op 33 brengt. Dit gejuich is nog niet uit de lucht, als W. van de aftrap de bal mee neemt en Schenk met een hard schot den stand op 43 brengt. D. brengt echter den stand op 44, waarmee het einde komt van deze enthousiasten wedstrijd. A.s. Zondag krijgt D.O.S.K.O. I bezoek van H.R.C. 4. WIERINGERWAARD Oudesluis IWieringerwaard I 4i. Zondag was W.waard bij Oudesluis op bezoek. In een zeer spannende match werd tenslotte gelijk gespeeld. Over 't algemeen waren de roodbroeken wel sterker, doch de Oudesluisaanvallen bleven steeds zeer gevaar lijk, terwijl de W.-achterhoede er dezen middag niets van maakte, wat ze gewoonlijk doen. Voor verder verslag zal Oudesluis wel zorgen. Vol gende week trekken de W.waarders naar J.V.C.. Dan opgepast jongens! Eens hebben jelui daar een mooie kans verspeeld. Toon je nu als echte roode duivels van de eerste tot de laatste minuut, dan zal succes mis schien niet uitblijven. W.-waard II speelde tegen D.E.S. en verloor met slechts 52. 't Wordt beter jongens, SPARTA. Sparta a speelde uit tegen D.T.S. a en moest de win- :ende punten in Oudkarspel laten, met 31 verloren onze adspiranten. Het 3e elftal maakte D.T.S. m volgens de regels der kunst met 50 in, waardoor zij zich nog wat vaster op de bovenste plaats zetelden. Het pechelftal verloor van Texel II met 21. Hoewel Sparta II overwegend sterker was en hard werkte wist Texel de overwinning uit het vuur te slepen. Sparta II was vooral na rust bijna aan 't doelschieten, doch steeds was er een Texelbeen of lichaam voor en leek het Texel doel wel bovennatuurlijk voor doorboringen beschermt te zijn. Sparta I moest naar H.R.C. UT. Daar H.R.C. 1 en 2 vrij waren werd een dikke nederlaag voorspeld, vooral toen het H.R.C.-elftal in 't veld kwam, twijfelde niemand meer hieraan; behalve Sp. I. De meeste spelers van H.R.C. m bleken vaste spelers van 't le en 2e elftal te zijn, doch Sparta bleek ook heden weer zoo ln vorm te zijn, dat het H.R.C. niet mocht gelukken hen te slaan, maar nadat Sparta tot 2 maal toe de leiding had geno men, zich zeer gelukkig mochten achten gelijk 22 t/3 hebben gespeeld. Het was een schitterend gespeelden wedstrijd, waarbij Sparta weer eens toonde wat zij kunnen. Zondag speelt Sparta II tegen Helder 4 thuis, en het 3e elftal tegen haar grootste concurrent N.V.V. IL WIERINGEN. Succes-nieuws. Zondag speelde Succes I tegen Helder II een compe- titiewedstrijd. Om kwart over twee blaast scheidsrechter j Peper van Alkmaar de elftallen in het veld. Toon wint j de tos en verkiest voor de wind te spelen. Direct ont wikkelt zich een vlug spel en blijkt al spoedig dat Hel- I der een sterke ploeg is. Het duurt ongeveer 10 minuten toen de kleine de Jong zijn club de leiding bezorgt Kort* daarna maakt Montelet gelijk met een mooie kopbal. Er komt meer vuur in de elftallen en bij een strubbeling raakt de linksback van Succes geblesseerd, waardoor Helder de kans benut de leiding te hernemen. Rust gaat in met 21 voor H. Na de rust speelt Succes met 1 invaller en tegen de sterkeu wind, waardoor Helder gedurig in de meerder heid is. Het duurt ook niet lang of het wordt 31. Daar na trapt de H.-back de bal in eigen doel 32. Helder blijft vurig doorspelen en wist den stand te vergrooten tot 5—2. Het was voor H. een verdiende overwinning. Scheidsrechter Peper leidde uitstekend. Het 2e elftal ging op bezoek naar Anna Paulowna I met 2 invallers en wist een goeden wedstrijd te spelen, doch verloor met 43 onder leiding van J. Vlam. De adspiranten wisten de overwinning te behalen op Helder c-adspiranten met 21. Het 3e elftal kreeg afbericht en had dus een vrijen dag. Een noodlottige kennismaking. DUITSCHER DOOR ZIJN LANDGENOOT BESTOLEN. Zaterdagavond arriveerden te Groningen twee Duit- schers, op weg naar Amsterdam, die elkander in den trein hadden leeren kennen. Te Groningen misten zij de aansluiting der treinen. Zij maakten samen een uitstap je door de stad en kwamen ten slotte in een café, waar zij eenigen tijd doorbrachten. Een der Duitschers ver wijderde zich een oogenblik, van welke gelegenheid de andere gebruik maakte om te verdwijnen met medene ming van de koffer van zijn metgezel, inhoudende geld, waardevolle papieren, een garderobe en een overjas. De politie van Groningen heeft den heelen dag een on derzoek ingesteld doch kon tot dusverre nog geen resul taat boeken. Het onderzoek wordt bemoeilijkt door het feit, dat de bestolene het café, waar hij den Zaterdag avond doorgebracht heeft, niet meer kan terugvinden. Ongeluk bij een motorwedstrijd. EEN DEELNEMER RIJDT OP HET PUBLIEK IN. Zaterdagmorgen om half elf had de heer Posthumus uit Groningen, die deelnam aan den kampioensrit der Kon. Ned. Motorwlelrijdersvereeniging, het ongeluk te Eindhoven op den hoek BilderdijklaanStratumsche Djjk, met een vaart van 30 tot 40 K.M. te slippen. HIJ viel van zijn motor. De motor kwam in het publiek te recht en verwondde drie personen, die bij dr. van Glls werden binnengedragen. Een der gekwetsten had een enkel gebroken, de twee de bekwam wonden aan de voeten, terwijl de derae schaafwonden opgeloopen had. De heer Pothumus zelf ontwrichte zyn pols en bekwam een lichte kniewonde. Van zijn motor bleek het stuur gebroken ts zijn. Voorts hebben een twintigtal deelnemers aan den rit in de stad Einhoven een waarschuwing gekregen van de verkeerspolitie, wegens het in gevaar brengen van het verkeer. DOOR ELECTRISCHEN STROOM GEDOOD. Te Zaandam is de 32-jarige gehuwde monteur Jansma, werkzaam aan het gemeentelijk electriciteitsbedrijf, in aanraking gekomen met het hoogspanningsnet en op slag gedood. Ten gevolge van dit ongeval is Zaandag gedurende en kele uren van electrische kracht en licht verstoken ge weest

Schager Courant | 1929 | | pagina 12