Gemengd Nieuws. Waarnaar men luistert Algemeen gaat men met ^ïet voorstel van B. en W. mee. Verlenging pacht van de wierwaarden in de Zuiderzee. B. en W. dcelen den Raad mede, dat op 1 Juni 1930 de pacht van de wierwaarden in de Zuiderzee weder om einigt. Zij stellen daarom voor hen te machtigen, de pacht voor een nieuw 3 jarig tijdvak te verlen gen en wel op de thans geldende voorwaarden, of op de door de Regeering gewijzigde voorwaarden, ten zij die wijzigingen van zoodanigen aard zijn, dat zij het gcwenscht achten zich nader met den Raad te verstaan. Algemeen goedgevonden. Een eerste supplctoire begrooting dienst 1929 wordt vastgesteld. Be bsgrooting der zeegras-exploitatie. In behandeling komt de begrooting der zeegras exploitatie, dienst 1929—1930. Algemeene beschouwingen worden niet gehouden, zoodat artikelsgewijze behandeling volgt. Bij den post „pakkengeld aan de maaiers" merkt de heer Lub op, dat deze post van f7950 op f 19950 is ge bracht en spr. vraagt waar die verhooging door is ontstaan. De Voorzitter zegt, dat de groote oogst daar oor zaak van is rn nader wordt toegelicht, dat was de oogst vorig jaar 6600 halve balen, nu 13500 halve balen. De begrooting geeft voorts geen aanleiding tot be spreking en zo wordt dan ook vastgesteld, als ze werd aangeboden, nl. tot ccn bedrag van f78222.50, met een post onvoorzien van f 10931.69. Ba gemeentebegrooting, dienst 1930. Ook hier blijkt geen animo te bestaan tot het hou den van algemeene beschouwingen. De begrooting begint met een nadeelig slot van den dienst 1928 van f 1610.54. Stonden de salarissen van burgemeester, secretaris en ontvanger vorig jaar uitgetrokken op respectieve lijk f3225, f3200 en f 1172.50, thans komen ze op deze begrooting voor tot bedragen van f4200, f3800 en f2050 en de heer Lub merkt op, dat die salarissen dus gebaseerd zijn op de nieuwe repeling van Ged. Staten, hoewel die regeling nog niet officieel bekend is. De heer Oden vestigt de aandacht op de huisnum mering speciaal van de nieuwe gebouwen. De Voorzitter zegt, dat er wel zijn die komen vra gen welk nummer hun huis moet hebben. De heer Oden zegt, dat het er nooit op gezet wordt. De Voorzitter zal er op wijzen. De heer Oden vraagt, of de verhoogde bijdragen pensioenen volgens art. 36, n.1. van f 1735.61 Y* op f2115.75, verband houdt met do verhoogde jaarwed den. Deze vraag wordt in bevestigenden zin beantwoord. Jaarwedde veldwachter is nog uitgetrokken op f1200 en dit doet den heer Kana informeeren naar de regeling, waarbij aan den rijksveldwachter een gra tificatie zou worden toegekend en dan niet een nieu we gemeenteveldwachter te benoemen. De Voorzitter zegt, dat nog geen antwoord is ont vangen op het schrijven aan den Commissaris dei- Koningin, waarin de gemeente vrijstelling vroeg van de verplichting tot het benoemen van een gemeente veldwachter. Voor kleeding en uitrusting gemeente-veldwachter is f 100 uitgetrokken.cn de heer Lub vraagt of dit be drag bij het salaris wordt gedaan. De Voorzitter zegt, dat dit bedrag apart is, wordt geen f 100 besteed, dan wordt het geheele bedrog ook niet uitbetaald. De heer Bakker vindt het gewenscht te weten, waai de brandkrancn zijn. De Voorzitter deelt mede, dat brandmeesters een lijst ervnn hebben. Rij den post kosten Vleeschkeuringsdienst f350, vraagt de heer Lont, wat voor dat bedrag wordt ge daan. De Voorzitter deelt mede, dat f300 wordt betaald voor de noodslachtplaats bij Kraan en 0111 aan den zekeren kant te blijven f 50 meer is uitgetrokken. De heer Lub dacht, dat de post niet hooger dan "f300 behoefde. De Voorzitter zegt. dat er een groote reorganisatie op komst is en geeft in overweging den post onveran derd to laten. Spr. vindt ook gelegenheid er nog eens op te wijzen, dat een ieder recht heeft in de nood- slachtplaats van Kraan to slachten. Dat lijkt men wel niet te begrijpen. De heer Lont zegt dat toen spr. 2—3 jaar geleden over deze zaak sprak, ook al gewezen werd op de te verwachten reorganisatie. Spr. zou den post maar met f 100 willen verminderen. Dc Voorzitter raadt aan, daar voorzichtig mee te wezen. Als het bedrag niet noodig is, wordt het niet uitgegeven. B. en W. kunnen wel eens met Kraan spreken. De heer Kaan denkt, dat Kraan wel niet lager zal gaan, een andere gelegenheid is er niet. De heer J. Kooij weet dat nog niet zoo dadelijk, onlangs heeft juist iemand zich opgegeven, die een betonnen vloer, enz. had. De Voorzitter zegt, dat B. en W. rekening zullen houden met de gemaakte opmerkingen. Voor verzekring tegen brandschade is f3.10 uitge trokken en de heer Lub vraagt, of dat ook van Kraan is. Neen, gemeente-geneesheer, aldus luidt het ant woord. De heer Kaan informeert wat dat is: kosten bouw- polit'e. j, De Voorzitter zegt, dat als er niet goed gebouwd -wordt. Maar de post is pro memorie uitgetrokken. De volgende post vermeldt dan, dat voor verzeke ring pensioen enz. van dezelfde bouwpolitie f2.59^ is uitgetrokken, cn de heer M. Kooij vraagt, lioc dat mogelijk is. Dat is nog van uit den oertijd, van Hermans, deelt de Voorzitter mede. Bij den post waagloQnen f200, merkt de heer Lont op, dat de waaglooncn hier nogal hoog zijn. De Voorzitter zegt. dat het precies het bedrag is vol gens de verordening. De heer J. Kooij vraagt, of er zoo'n beetje te we gen is. De Voorzitter merkt op, dat ook het onderhoud van het waaggebouw er is, vorig jaar heeft het wegen f328.29 opgebracht. De heer Lont zegt, dat er in het gebouw ook 3 afdee- lingen zijn ondergebracht. Voor onderhoud wegen en voetpaden is f 10.000 uit getrokken. De .verzekering tegen brandschade is hij een be paalde afdeeling van f50.80 verminderd tot f 17 en de heer M. Kooij vraagt, hoe dat mogelijk is; is de ge meente een of ander gebouw kwijt? De Voorzitter deelt mede, dat bij ccn andere maat schappij is verzekerd. Wat de iircus vraagt! Behalve aan plaatselijke inkomstenbelasting, f51000 en hondenbelasting f800, zullen worden geheven 80 opcenten op gebouwde eigendommen, 20 opcen ten ongebouwde eigendommen, 50 opcenten perso- neele belasting, 48 opcenten dividend- en tantième belasting, 80 opcenten vermogensbelasting. De opbrengst van de vermakelijkheidsbelasting is nu geraamd op f3000, vorig jaar f 2500. Do begrooting wordt, zonder dat een enkele wij ziging is aangebracht, voorloopig vastgesteld tot een bedrag van f 123487.95/4 van den gewonen dienst en van f 15371.39 van den kapitaaldienst. De post „onvoorzien" geeft een bedrag aan van i 6115.99. Indien uw spijsver tering verstoord is, gebruik dan eenige Foster's Maagpillen. Zachte, afdoende wer king,zonder eenige kram pen. f0.65 per flacon. FOSTER'SMAAGPILLEN Goegevonden wordt eventueels wijzigingen van ad- ministraticven aard, aan B. en W. over te laten. Een gepantserde brandkast. De Voorzitter brengt nu nog ter sprake een voorstel van B. en W. om de oude brandkast van den gemeen te-ontvanger van de hand te doen en om een betere nieuwe kast van Lips te Dordrecht aan te koopen. De nieuwe kast zal geheel gepantserd zijn en iedere inbraakpoging zal er schipbreuk op lijden. De kosten zijn f740, maar de rente van dit bedrag is nog min der dan de premie van een inbraakverzekering zou zijn. Bij aankoop van deze kast zullen we de ze kerheid hebben dat de gelden goed bewaard zijn en dat gaat boven alles. De heer Kaan vindt het bedrag hoog cn wijst er op dat Nico van Vuure te Alkmaar ook soliede brand kasten levert. De Voorzitter zegt, dat Lips een internationale be kendheid heeft. De heer Kaan zegt, dat die firma nu eenmaal den naam ook heeft. De heer Bosker geeft in overweging nu maar een goede brandkast te koopen, dan zijn we er af. De heer Kaan geeft niets voor de garantie van Lips, want de inbrekers kunnen in alle kasten komen. De Voorzitter overhandigt den heer Kaan een prijs courant enz., en zegt dat de heer Kaan de verklarin gen die daarin voorkomen, maar eens moet lezen. De heer Lub vraagt lachend, of, wanneer hij ook eens een brandkast noodig heeft, het ook eens mag inzien. Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Uit den bonten winkel. Bij de rondvraag zegt de heer Lont, dat het licht punt te Stroe nog nooit is gerepareerd. Den Voorzitter bereiken, tot zijn spijt, den laatsten tijd meer dergelijke klachten. Do heer Lont wijst voorts op den desolaten toestand waarin het Stroeër-pad zich bevindt. De heer Bosker zegt dat B. en W. er mee zitten, zij hebben geen grint en basalt er op is niet goed. De heer Lont geeft in overweging de kanten af te steken, in de gaten basalt te storten en met grond aanvullen. Als vooral het water uit de plassen maar afgevoerd wordt. De heer Bosker dacht aan het aanvullen met goed geklopte puin. De Voorzitter zegt, dat^het in de vergadering van B. en W. zal worden besproken. De heer Lont heeft de brandzeilen te Stroe in be waring en zegt er een goede bergplaats voor te heb ben, n.1. in het, huisje op het kerkhof. Goedgevonden. De heer Lub vraagt of met de rioleering te Zand- buren spoed betracht wordt, want 'de toestand laat er veel te wenschcn over. De heer Oden heeft ook klachten over dien toestand gehoord en zelfs zóó, dat als niet spoedig voor verbe tering wordt gezorgd, de menschcn er de Gezondheids commissie mee in kennis willen stellen. Achter de hui zen is het zoo'n toestand, de greppels zijn voor de helft van den tijd verstopt en er zijn menschen die van achter het water niet kunnen loozen. De heer Oden vindt dan verder dat de straatver lichting wat vroeg uitgaat en vraagt of ze niet een uurtje langer kan branden. De Voorzitter zegt, dat de kosten weinig meer zijn, het is op 11 uur bepaald, en als spr. op dat uur op straat loopt, ziet liij niemand meer. De heer Oden zegt, dat toch dikwijls de behoefte gevoeld wordt, dat dc lantaarns langer branden. Het zou gewenscht zijn dat op den hoek Mekkenstuinweg een licht door bleef branden, bij Timmerman bijv. De Voorzitter ziet tegen dit laatste geen bezwaar. De heer Lont wist niet dat dit door blijven bran den kon, spr. had het al eens gevraagd voor Stroe en toen scheen het niet mogelijk te zijn. Dc Voorzitter zegt dat het wel mogelijk is en noemt meerdere punten waar een licht blijft door branden. De heer Oden zegt dat dezer dagen zich een woon wagen hier wilde vestigen. Het is niet gebeurd, maar om het eventueel te voorkomen, geeft spr. in overwo ging om in het besluit ten aanzien van keetwonin gen ook op te nemen het verbod voor de woonwa gens. De Voorzitter zegt dat woonwagens hier niet zoo verschrikkelijk veel komen. Dc heer Oden zou het ook niet gewenscht achten dat ze midden in de plaats gaan staan. De heer Kaan is het met den heer Oden eens. De heer Lub dacjit dat die enkele woonwagens dan wel een plaats kon worden aangewezen. De Voorzitter zegt, dat de gemeente geen terrein heeft. De opmerking van den heer Oden zal door B. cn W. besproken worden. De heer J. Kooij vraagt, waar de brandzeilen en -slangen te Westerland moeten worden opgeborgen. De Voorzitter deelt mede, dat de slangen in kastjes zullen worden opgeborgen, de zeilen bij den opper- brandmeester. De heer J. Kooij deelt verdere mede, dat er men schen zijn die het niet goed vinden dat de weg met bezems behandeld wordt, zij óordeelen het beter platte schoppen te gebruiken, want door het ve gen ontstaan de kuiltjes. De Voorzitter zegt, dat hier geen sprake van is, de kuiltjes ontstaan door de autobussen, vracht auto's, e.d. De heer Kaan zegt dat in Anna Paulowna rolbezems, met paard bespannen, worden gebriukt De Voorzitter: O ja, maar dat is een rijke gemeente! Van een raadslid, dat men er tusschen wil de nemen. De heer J. Kooij zegt dat de vorige vergadering was een spoedeischende vergadering, toen geen rondvraag ia gehouden, maar spr. nu terugkomt op het schrijven van den heer Claij. Er was tot spr. gezegd, dat er van het hek 4 palen puur los stonden en spr. heeft nu geke ken en cr waren een paar stukjes af, maar het was haast de moeite niet. Spr. wijst er op dat doordat men woorden heeft gehad, men spr. ertusschen wil nemen en dat moet de heer Claij niet doen. De Voorzitter zegt, dat de heer Claij natuurlijk geheel buiten de zaak staat. Deze heeft er alleen op gewezen, dat er een blaam was geworpen op het onderwijzend personeel en op de schoolkinderen en dat de beschuldi ging niet waar was. En het blijkt ook inderdaad niet zoo te zijn als door Wiegman tegen U was gezegd. Spr. herhaalt, dat den heer Claij geen schuld treft, maar de heer Kooij had kunnen zeggen, zoo heeft iemand het tegen me gezegd. De heer J. Kooij zegt niemand te hebben geblameerd, cn hij verlangt dat ook niet van een ander. De Voorzitter zegt den heer Clay de handen boven het hoofd te houden, spr. veronderstelt niet dat die er iemand zal tusschen nemen. De heer J. Kooij wijst toch op de beschadiging van een ijzeren hek, maar de Voorzitter zegt dat er wel een jeugd van boven 20 jaar is. De heer Lont zegt dat de heer J. Kooij eenigszins ge lijk heeft. Door Wiegman was het gezegd, en men be hoefde Kooij er niet in te moeien. De Voorzitter zegt dat er raadsleden zijn die langer hier zitten en die, als ze dergelijke klachten hooren, eerst zelf gaan kijken. De heer M. Kooij: De heer Kooij is al te bereidwillig geweest. Hierna volgt sluiting. Reeds gisteren aan onze abonne's te Wieringen toegezonden. Ds vulkaanuitbarsting in Guatamala. 700 DOODEN. Naar de Associated Press uit Guatemala bericht, wordt het aantal slachtoffers, die bij de vulkanische uitbar stingen van den Santa Maria zijn omgekomen, thans reeds op 700 geschat. Het werkelijke aantal dooden zaï wel nooit bekend worden, daar waarschijnlijk honderden menschen onder de lava zijn bedolven. Ofschoon de lavastroom thans tot stilstand is geko men, leeft de bevolking in den omtrek van den vulkaan nog voortdurend in grooten angst voor een nieuwe uit barsting. Chineesche piraten aan het werk. HET S.S. „KWANGCHT* VERMEESTERD. Reuter meldt uit Shanghai: Het s.s. „Kwanghi", behoorende aan de Chineesche handelmaatschappij, met 100 passagiers aan boord, als mede een volle lading, is Woensdag op weg van Wen- chouw naar Shanghai, door zeeroovers ter hoogte van Taischow vermeesterd. Vrijdag werd het vaartuig weer vrijgelaten. De zeeroovers volgden de vaste methode der piraten in de Chineesche wateren, door als gewond passagier aan boord te komen en later plotseling zich in hun ware gedaante te vertoooen en de bemanmng te over weldigen. De buitenlandsche officieren werden ook overweldigd en van geld en kleeding beroofd. Ook het vaartuig zelf werd geplunderd. De geheimzinnig moorden te Dusseldorf. WEER EEN AFSCHUWELIJKE MISDAAD. Uit Dusseldorf werd Zaterdag gemeld: Het aantal geheimzinnige moordgevallen te Dussel dorf, waardoor de bevolking thans reeds sedert maan den in onrust wordt gehouden, is weer met een geval vermeerderd. Vrijdagavond werd de 5-jarige Gertrude Albermann, uit de Ackerstrasse, vermist. Zij was het laatst de^ avonds tegen 7 uur in gezelschap van een jongen man van ongeveer 25-jarigen leeftijd gezien. Alle nasporin gen, om het verblijf van dezen man te weten te komen, zijn tot nu toe zonder resultaat gebleven. Zaterdagmorgen heeft men nu het lijk van het kind op een terrein bij het Düsselhal in de buurt van de ouderlijke woning gevonden. De politie vertoeft op het oogenblik ter plaatse om alle omstandigheden nauwkeurig na te gaan en op te nemen. MOORD. Te Brest, Litowsk is een man gearresteerd op het oogenblik, dat hij op geheimzinnige wijze een grooten reiskoffer in den bagagewagen wilde schuiven van een trein, die naar Warschau ging. De politie vond in den koffer het lijk van een jonge vrouw. De man bekende zijn vroegere minnares vermoord te hebben, daar hij h3,ar niet meer wilde ondersteunen. EEN AMERIKAAN DOOR CHINEESCHE ROOVERS OPGELICHT. Naar Reuter uit Tientsin meldt is Aaron Brener, fir mant van een Amerikaansche vennootschap in bont, den Ten October door roovers opgelicht, die een half millioen dollar losgeld eischen. GASONTPLOFFING. VÜf menschen gedood. Te E'.yria in Ohio is een werkplaats door een gasont ploffing vernield. Er zijn 5 arbeiders omgekomen en 5 gewond. De treinramp bij Siegeldorf. DE BEKLAAGDE GEEFT ALS OORZAAK EEN AANSLAG AAN. In het verdere verloop van het verhoor voor de rechtbank te Neurenberg, wees de beklaagde Stuhlfath er met nadruk op, dat zijns inziens een aanslag was gepleegd op wissel 13 bij blokhuis O. Hij constateerde daar een duidelijke beschadiging. Hij gelooft aan een aanslag en wordt hierin versterkt door de mededeelin- gen van een als getuige aanwezigen horlogemaker. Deze had in den nacht van 22 op 23 Juni 1928 voor zijn slaapkamer een gesprek gehoord tusschen twee mannen, die in Munchener dialect bespraken, hoe zij eenige dagen te voren een stuk ijzer hadden geslagen tusschen een railsblok. Stuhlfath deelde nog mede, hoe hij het puin heeft laten onderzoeken, waarbij spring stof werd gevonden. EéN DER FRATELLTNIS GEWOND. Eén van het beroemde en ook hier te lande bekende clown-trio der Fratellini's is, terwijl het trio j.1. Donder dag een autotocht nabij Darmstadt (Duitsch'.and) maak te, bij een verkeersongeval, zwaar gewond. Hij moest naar het ziekenhuis vervoerd worden. POSTVLTEG NEERGESTORT. 2 dooden. Uit Bar-le-Duc wordt gemeld: Het postvliegtuig Pa rijsStraatsburgPraag is in een bosch neergevallen. Het werd geheel vernield. De twee vliegers werden ge dood. BRAND OP EEN DEENSCII STOOMSCHIP TE STETTIN. Twee opvarenden gestikt. In het stoomschip Frieda, uit Kopenhagen, is te Stet- tin brand uitgebroken in het vertrek voor de bemanning Het vuur is door de bemanning gebluscht. Twee matro zen, die in het vertrek sliepen, zijn door rook gestikt. De oorzaak van den brand is onbekend. EEN DROEVIG GEVOLG VAN DE OOSTENRIJK SCHE PARTIJSTRIJD. Een schooljongen schiet zijn makker neer. Te Modling bij Wee-nen heeft een leerling der tweede klasse van de Bundelslehranstalt für Elektromechanik, Saukel genaamd, die tot de socialistische republikein- sche schutterij behoort, den 18-jarigen medeleerling Bachta, een lid van de burgerwacht, naar aanleiding van een onbeteekenend voorval neergeschoten. Bachta kreeg een schot in de long en een in de buik, zoodat mei» twij felt dat hij het er levend afbrengt. Saukel werd gear resteerd. HET IN DE MIDDELLANDSCHE ZEE GEDAALDE VLIEGTUIG. Geen noodseinen meer gehoord. Uit Marseille wordt gemeld, dat van het watervlieg tuig, dat bij de Balearen een noodlanding moest uitvoe ren, Zaterdagmorgen geen noodseinen meer zijn gehoord De schepen, die naar het vliegtuig hebben gezocht, kon den geen spoor vinden. Men vreest het ergste voor de passagiers, die zich met den bestuurder, marconist en monteur aan boord bevonden. ERNSTIGE ONTPLOFFING. Vrijdagmiddag is in de reparatiefabrleken der spoor wegen Sabaldsbrück een kasreservoir van een tender ontploft, waarbij twee smeden zijn gedood, terwijl een derde ernstig gewond werd. De eene helft van het reservoir werd door het dak van de werkplaats geslingerd en vloeog nog een paar honderd meter verder, totdat het tegen een muur te recht kwam. Door de ontploffing werden talrijke ruiten vernield. De oorzaak van de ontploffing is nog onbekend. DUITSCH VISSCHERS V AARTUIG AANGEVAREN. De opvarenden gered. De stoomtrawler Derika XI is Zaterdagmorgen te IJmuiden binnengekomen met vier schipbreukelingen aan boord van den in de Noordzee na aanvaring gezon ken Duitschen Motorkotter O.B. 91 „Hoffnung." Volgens rapport van schipper Plugge van den Stoom trawler is zijn schip in den nacht van 7 op 8 November in aanvaring geweest met genoemde kotter, welke op zee voor anker lag. De kotter zonk binnen enkele minu ten. Niettemin slaagde men er in de opvarenden te red den. WOENSDAG 13 NOVEMBER. Hilversum (298 M.t na 6 uur 1071 M.) 10.00 Morgenwijding, 12.00 Politieberichten, 12.15 Avro- kwartet, 2.00 Gramofoonmuziek, 3.00 Naaicursus, 4.00 Studiemuziek voor piano, 5.00 Vooravondconcert, 6.00 Avro-klok, 6.30 Koersen, 6.45 Italiaansch, 7.45 Politie berichten, 8.00 Theater Carré, Amsterdam, „Louise", Opera in 5 bedrijven (G. Charpentier). In de pauze declamatie Kommer Kleijn; daarna nieuws en gramo- foonplaten. Huizen (1875 M.) 8.15 Tijdsein, morgenconcert, 10.30 Ziekendienst, 11.00 Gramofoon, 12.30 Concert, 2.00 Concert, 2.45 Christe lijke lectuur, 3.15 Concert, 4.15 Gramofoon. 5.00 Tijdsein, Kinderuurtje, 6.00 Gramofoonplaten, 6.15 Causerie P.B. N.A., 6.30 „Het antenne-vraagstuk - Afstemming", 7.00 Uurtje rijpere jeugd, 8.00 Bestuursmededeelingen, 8.30 Uitzendavond uit Utrecht. Zeesen (1635 M.) 11.20 Gramofoonplaten, 2.05 Kindertheater, 3.50 Concert, 4.5Q Oskar Baum leest, 6.15 Het Noodlot der erfelijk- belasten, 7.50 Louise Graveure zingt; tot 11.50 dansmu ziek. Davcntry Jr. (497 M.) 2.50 Polltieconcert, 4.50 Dansmuziek, 5.50 Kinderuurtje, 6.50 Lichte Muziek, 8.20 Vroolijke uitzending, 9.20 Uit gezochte vroolijke muziek, 10.35 Dansmuziek. Londen (356 en 1558 M.) 4.05 Lichte klassieke muziek, 5.35 Kinderuurtje, 7.05 Aria's van Haydn, 8.05 Koorliederen. 8.20 Symphonle- concert, 10.00 Vroolijke uitzending, 10.20 Dansmuziek. Radio-Paria (1725 M.) 4.05 Concert, 6.55 Gramofoon, 7.35 Praatje over Berlioz, 8.20 Concert, 9.05 Celloconcert (Haydn), 9.50 Gramo foonplaten. Weenen (516.4 M.) 10.20 Morgenconecrt, 5.05 Esperanto, 6.20 Muzikaal jeugd- uurtje, 6.05 Concert, 7.20 Uitzending uit de Musik- vereinssaal: Pianoconcert Alf. Hoehn, 8.20 Populaire Avonduitzending. Hamburg (372 M.) 3.50 Robert-Müller-Hartmann-uurtje, 4.50 Oude Kamer muziek, 5.35 Concert, 6.20 Runen en Runenoverblijfselen, 8.00 Cembalo-concert, 9.00 Döntjes un Vertelln, 10.10 Ac- tueele Afdeeling, 10.30 Heruitzending vreemde stations. Stuttgart (382 M.) 11.05 Promenadeconcert, 12.35 De dramatische Sympho- nie van Berlioz, 2.20 Kinderuurtje, 3.20 Namiddagconcert, 5.50 Landschap en Mensch in Noord-Amerika, 6.20 Hugo Phillip leest, 7.20 Liederen, 8.20 Luisterspel: De ont dekking der Noordpool. Langenberg (472 M.) 6.20 Concert, 11.20 Gramofoon. 12.25 Middagconcert, 3.-45 Dichteruurtje, 4.50 Vooravondconcert. 6.35 30 Jonge arbeiders berichten uit hun leven, 7.20 Avondconcert, 8.20 Muzikale Allotria, daarna tot 10.20 concert en tot 11.20 dansmuziek. Brussel (509 M.) 5.20 Dansmuziek, 6.50 Gramofoon 8.50 Concert

Schager Courant | 1929 | | pagina 6