KNIP DIT UIT! Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Waarnaar men luistert De haar Bakker kan zich wel met het voorstel van B. en W. vereenigen, maar op grond van de onder vinding vreest spr., dat het met den ontruimingster mijn van 6 maanden op niets uitloopt. Aan beide zij den van de woning te Zijdewind zijn de slooten in de- solaten toestand, die een ijsclijken stank veroorza ken als de wind west is en als die slooten maar eens schoongemaakt werden, zou de toestand ai aardig verbeteren. De Voorzitter oordeelt, dat een termijn van 6 maan den voldoende is om een andere woning te zoeken en verklaart, dat waar de bevoegdheid daartoe aan hem is, hij na het verstrijken van dien termijn het gezin eruit zal laten zetten Spr. vestigt de aandacht op de verklaring van Dr. Maats dat het huis in een zeer slechten toestand verkeert, dat er in het gezin t.b.c.-lijders zijn en het dus voor het gezin buitenge woon slecht is in de woning te blijven. De heer Wit deelt mede, dat de door den heer Bakker genoemde slooten door het polderbestuur zijn uitgelceurd en dus wel opgeknapt worden. Maar wat moeten de menschen als de termijn is verstreken, ze kunnen geen andere woning bouwen. De Voorzitter zegt, dat dit (hans niet aan de orde is, maai spr. kan den heer Wit hieromtrent gerust stellen. B. en W. zijn in overleg getreden met het rijk, met den Inspecteur van de Volksgezondheid, met het resultaat, dat het rijk een voorschot zal verstrekken voor don bouw van 2 eenvoudige arbei derswoningen en als de exploitatiekosten niet. geheel worden gedekt door de huren, dan zal het Rijk voor de helft bijdragen in dit tekort, tot een maximum van f25. Spr. gelooft niet dat de gemeente verlies zal lijden. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt door den Raad besloten. Door B en W. wordt vervolgens voorgesteld om het in de vergadering van 24 Juni 1929 genomen be sluit tot het maken van een geheel nieuwe brug over de Leijervanrt in te trekken. De kosten hebben B. en W. afgeschrikt en den opzichter is gevraagd vernieu wing van do brug onder de oogen te zien en bij on derzoek is gebleken, dat de Provinciale Waterstaat tegen dat plan geen bezwaar had. De brug zal na de vernieuwing wel 10 k 14 jaar in stand gehouden kunnen worden en de kosten worden geraamd op f1200 a f1300. Wordt algemeen goedgevonden. L)e begrooting van het Burgerlijk Armbestuur, dienst 1030, wordt vastgesteld tot een bedrag van f3000, waarbij de gemeentelijke subsidie is geraamd op f2700. De rondvraag. Bij de rondvraag zegt de heer Van Zoonen. dat hij vorig jaar bij de algcmecne beschouwingen bij de be grooting gewezen heeft op de wenschelijkheid dat in de woningen afzonderlijke slaapvertrekken zijn. Door den Voorzitter is toen de toczegginig gedaan dat B. en W. erover zouden beraadslagen en met een voorstel zouden komen, als er wijziging van de bouw en woningverordening plaats vond. Spr.'s hart po pelde nu van vreugde toen hij op de agenda zag ver meld een wijziging van de bouw- en woningvei orde ning en spr. had gehoopt dat zijn opmerking succes zou hebben. Helaas bleek dat niet het geval en spr. informeert of B. en W. niet met een dergelijk voor stel zullen komen. De Voorzit,^r deelt mede, dat B. en W. voornemens zijn een geheel nieuwe bouw- en woningverordening te ontwerpen. liet door den heer Van Zoonen naar voren gebrachte punt oordeelden B. en W. niet der mate urgent niet zoo urgent als het straks behan delde punt om het nu reeds in de wijziging der bouw- en woningverordening op te nemen. Oversen- komsfig de door spr. gedane toezegging zullen B. cn W. er hun aandacht aan wijden. De heer Kriller vraagt, of er al spoedig wordt over gegaan tot het bestraten van dc zijkanten van den weg. De Voorzitter deelt mede, dat het de bedoeling is van den aannemer om er de volgende week mee te beginnen. Hij is nu met de rioleering te 't Veld bezig. Daar niemand der leden het woord meer verlangt, sluit de Voorzitter de vergadering, nadat hij den le den dank had gezegd voor de aangename wijze waar op de te behandelen punten zijn behandeld. WAAR EEN VROUW BELANG IN STELT Om het hoesten tegen te gaan. Men neemt een ruim half ons witte honing, het sap van 1 citroen, 1 lepel brandewijn, 1 lepel slaolie en 1 eierwaoier. Alles moet goed door elkaar geklopt worden. Als men er van tijd tot tyd één eetlepel van neemt, zal men spoedig bemerken, dat de hoest vermindert. Het wasschen van zijde kousen. Fjjne zijden kousen worden in een lauw zeepsopje ge- war ■schen, vervolgens goed In koud water nagespoeld en links gekeerd. Men strijkt de kousen met een niet te heet strijkijzer als ze winddroog zijn. Men lotte er voor al op de kousen niet uit te wringen maar uit te knijpen, ook niet wrijveh of boenen. DONDERDAG 14 NOVEMBER. Hilversum (208 M., na 6 uur 1071 M.) 10.00 Morgenwijding, 12.00 Politlcborlchten, 12.15 Mid- dagmuziek, 2.00 Gramofoon, 3.00 Halfuurtje Huisvrou wen, 3.30 Gramofoon, 4.00 Ziekcnuurtje, 5.30 Dinermu- ziek, 6.30 Koersen, 6.45 Landbouwhalfuurtje, 7.15 Fransch, 7.45 Politieberichten, 8.01- Gramofoon, 8.15 Con certgebouw, 9.00 Gramofoon, 10.00 Nieuws, 10.15 Gra- mofoonplaten, 11.00 Dansmuziek. Hulzen (1875 M.) 8.00 Gramofoon, 8.15 Landbouwuurtje, 9.00 Morgencon cert. 10.00 Dameskoortje, 10.30 Ziekendienst, 11.00 Chr. Lectuur, 12.30 Concert, 2.00 Uitzending voor Scholen, 2.45 Fraaie Handwerken. 4.00 Ziekenuurtje, 5.00 Con cert, 6.00 Malclsch, 6.30 Pianovoordracht Joh. O. Kra mer. 7.00 Orgelconcert, 8.00 lste Lustrumviering N.C. R.V. vanuit Arnhem; daarna nieuws. Zccscn (1635 M.) 8.50 Variaties, 11.20 Landbouwmededeelingcn, 1.20 Gra mofoon, 3.50 Concert, 7.20 Avondconcert, 8.20 Symphonle nr. 1 van Gustav Mahler, 0.50 Dansles, daarna tot 11.50 dansmuziek. Daventry Jr. (479 M.) 5.20 Orkest, 5.50 Kinderconcert, 6.35 Nieuws, 7.50 Con cert, 10.00 Volksliederen, 10.35 Concert Londen (356 en 1553 ML) 32.20 Concert. 2.50 Schoolradio, 3.20 Godsdienst, 4.20 Concert, 5.35 Kinderuurtje, 7.05 Aria's van Handel, 7.2U Ruwe Huid pi |pA| Ruwe Handen i "UIVUU Hoe men linnen, dat geel geworden Is, weer wit kan maken. Geel geworden linnen kan weer helder wit gemaakt worden door het een korten tijd in karnemelk te leggen, grof linnen kan men er langer in laten liggen dan fijn. Nadat het er uitgehaald is, wascht men de stukken in lauw water met zeep en spoelt ze ln koud water goed na. Is het linnen na de eerste behandeling nog niet geheel wit dan wordt de bewerking nog eens herhaald. Advocaatvlekken. Advocaatvlekken kunnen uit kleeren verwijderd wor den door koud water, vooral helder water, dus geen zeep gebruiken. Frultvlekken in zijden stoffen. Vlekken in zijden stoffen, welke veroorzaakt zijn door het sap van vruchten, kunnen het best verwijderd wor den door wat warm water met borax. Hiermede kan men in geen geval iets bederven. Men lette er evenwel vooral op, niet te hard over de zijden stoffen te wrijven, daar hierdoor de draadjes zouden wijken en er dus spoedig een gat zou ontstaan. Het best© doet men, door met een watje, gedoopt in het water met borax regelma tig en zachtjes een poosje over de vlek heen te wrijven. Eierlepeltjes. Dikwijls bemerkt de huisvrouw tot haar grooten schrik dat de Zilveren eierlepeltjes, niettegenstaande zij gere geld gepoetst worden, toch vol vlekken komen en geel uitslaan. Probeer ze eens met wat zout af te wrijven en U zult verwonderd staan over het resultaat. Om kringen en plekken op gladde tafels te verwü deren. Kringen en vlekken, welke op gladde tafels zijn ont staan door warme schotels, worden met spiritus en raap olie bestreken en onmiddellijk daarna met een wollen lap nagewreven. Zijn bij de eerste maal de kringen nog niet geheel verwijderd, dan herhaalt men de bewerking. Om gordijnen onbrandbaar te maken. Om gordijnen onbrandbaar te maken, dompelt men zo in een oplossing van phosphozure ammoniak. Ook an dere stoffen kunnen hiermede onbrandbaar worden ge maakt. Appelsoep voor zieken die geen koorts hebben. Men kookt zure appelen In water met beschuit of met wittebrood en cltroenschrijven week, wrijf ze door een zeef, laat ze nogmaals doorkoken met suiker, zout en een weinig wijn, en bindt ze vervolgens met een eier dooier en een weinig kaneel. Verschroeide plekken. Men loopt in den winter al heel gauw gevaar om te dicht bij een kachel te staan zoodat er dikwijls zonder dat men er erg ln heeft, een schroeiplek in het goed komt. Zoodra men dit bemerkt moet men indien het wollen of zijden stof is, de verschroeide plek insmeeren met borax en glyclrine. Na een tijdje (ongeveer een uur) moet het goed zorgvuldig gewasschen worden. Om het overkoken van melk te voorkomen. Om het overkoken van melk te voorkomen wordt langs den binnenbovenrand van de pan een beetje boter gesmeerd. Aliuminium artikelen. De groote prijsverlaging van alluminiumartikelen, ge durende de laatste jaren, hebben er mede toe geleid, dat dit bijzondere metaal zoo populair geworden ls, Bij den aankoop van aliuminium pannen, potten of kokers, moet men goed informeeren of de voorwerpen inderdaad ge heel uit aliuminium bestaan. Verscheidene van de goed- koopere soorten vaatwerk, zijn van ijzeren handvaten of deksels voorzien, hetgeen eerstens r.Iet zco goed ls en bovendien te zwaar in vergelijking met het andere metaal, waardoor het evenwicht verloren gaat en der gelijke pannen bij de minste aanraking kantelen. Koffie cn thee. Koffie en thee mogen niet te lang trekken, voora'. niet koken, u kunt zo even warm houden boven den damp van kokend water en verder onder de muts, in krantenpapier of in een hooikistje. Overgebleven thee van de blaren afgieten en ze, evenals koffie en bain Mario verwarmen. Om te onthouden. Brood bewaren in trommels met kleine openingen, be schuit in goed gesloten bussen. Oud brood kan gebruikt worden voor wentelteefjes, croutons voor schoteltjes en puddingen. Broodkorstjes kunnen in den oven gedroogd worden, en fijngestampt dienst doen als paneermeel, evenals beschuit, kruim, het in busjes of trommels be waren. Boekenurtje, 8.05 Militair conecrt, 7.35 Vredesherden- king, 10.50 Dansmuziek. Radio-Paris (1725 M.) 4.05 Künst en Wetenschap, 6.35 Literatuur, 8.20 Concert. Weenen (516 M.) 10.20 Concert, 2.50 Spaansche sprookjes, 3.20 Middag concert, 5.25 Een kijkje In Wagner's „werkplaats", 6.20 De aarde, 6.50 Engelsch, 7.20 „Mijn Leopold"; Avond concert. Hamburg (872 M.) 4.05 Gedichten van Fr. Wolke, 4-20 Zooals de ouden zongen, 5.20 Concert, 6.00 De Indische, 7.20 Beethoven- avond, 8 20 Brazilië, het land van de Amazone, 9.50 Ac- tueele afdeeling, 10.10 Nachtconccrt. Stuttgart (882 M.) 10.20 Nieuws, 11.35 Tafelmuziek, 12.35 Fr. Völker zingt, 3.20 Concert, 5.50 Losse Tanden, 6.20 Hymne van Höl- derlin, 6.50 Lothnnger-avond, 7.35 Blaasmuziek, 8.35 Wie weent om Juckenack?, 10.20 Concert. Langenberg (473 M.) 6.20 Concert, 11.30 Gramofoon, 12.25 Concert, 4.50 Voor avondconcert, 7.00 30 Jonge arbeiders vertellen van hun leven, 7.20 Avondconcert, 8.20 „Grandhotel", klucht van Paul Frank, daarna tot 11.20 Dansmuziek. Brussel (509 M.) 5.20 Concert, 6.50 Gramofoonmuzlek, 8.20 Heruitzending Concertgebouw Amsterdam. ïlQGI «T.Avybert-tabletten onder het oefenen ter bescher ming van de keel, vóór het optreden ter zui vering van de stem. In orlgin doozen h 45 en 65 cis. VOOR DEN POITIERECHTER. Zitting van Maandag 11 November 1929. NIETS DAN BELASTINGZAKEN. Vla den rijksadvocaat, mr. Asser, optredende als eischer namens de administratie der Directe Belastingen, werd hedenmorgen door den Politierechter een 60-tal belastingzaken, voornamelijk betrekking heb bende op rijwiel- en motorrijtuigenbelasting, behan deld. Slechts vier der gedaagden waren ln persoon verschenen, terwijl een hunner, de directeur van een Stoom-wasch- en strijkinrlchtlng, Slmon K., zich haa laten vertegenwoordigen door zijn gemachtigde, mr. Schenkeveld. Het betrof in dit geval het doen rijden met een vierwielig motorrijtuig, waarvoor de wegen belasting niet was voldaan. Na behandeling der zaax werd vrijspraak gerequireerd en verkregen. Ter zake een dergelijk feit werd H. B. te Avenhorn veroordeeld tot f 1 boete of 1 dag en Hendrik S., ex peditieknecht te Hoorn, tot f 3 boete of 3 dagen. OVERTREDING RIJWIELBELASTING De heer J. C. W. G., oude resident, thans te Bergen woonachtig, toonde zich ten zeerste ontstemd over het z.1. eenigermate benepen optreden der belasting-ambte naren, die tegen hem proces-verbaal hadden opge maakt, omdat hij niet bleek in het bezit te zijn van een geldig rijwielbelastingmerk. Verdachte bevond zich in de onmiddellijke nabijheid zijner woning en had direct kunnen aantoonen, dat het gemis een gevolg was van een achteloosheid. Verdachte werd niettemin veroor deeld tot f 5 boete of 1 dag. De landbouwersknecht P. C. S., thans gedetineerd, ter zake gepleegde vermogensdelicten, maakte zich eveneens aan een dergelijke overtreding schuldig en werd deswege veroordeeld tot f 5 boete of 2 dagen. ALLEN BIJ VERSTEK VEROORDEELD. Voorts werden ter zake diverse belastingswetover- trcdlngen bij verstek veroordeeld de volgende niet ver schenen verdachten: KI. B. f 3 of 3 dagen; H. K f 3 of 2 dagen; Arend R. f 3 of 2 dagen; Adr. B. f10 of 5 dagen; J. H. B. f 10 of 5 dagen; P. B. f10 of 5 dagen; D. J. H. (zaak onbepaalden tijd aangehouden; J. de G. f6 of 2 dagen; G. B. f 10 of 2 dagen; M. B. van I. f6 of 2 dagen; Sijmen J. f10 of 5 d.; Pieter K. f 15 of 5 dagen; J. J. K. f 6 of 2 dagen; K. K. f6 of 2 dagen; A. B. N. f6 of 2 d.; J. G. N. f 6 of 2 dagen; Nic. R. f 10 of 5 dagen; A. M. S. f 10 of 5 dagen; A. S. f 6 of 2 dagen; Arie A. f 2 of 2 dagen. Voorts leder tot f 2 boete of 1 dag, de volgenden: P. J. B., Pieter K„ A. K., Greta Kr., M. M., W. M., H de M.. Jacob R., P. C. S., S. V., A. J. de.W., J. de W., Slmon W. VERDUISTERING VAN GELDEN, EIGENDOM VAN DE NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. In de middagzitting werd voortgezet de bekende zaak tegen den 25-jarigen ex-telegrafist Jacob S. te Schagen, thans gedetineerd als verdacht in dienstbetrekking bij de Ned. Spoorwegmaatschappij, ten nadeele van die Maat schappij zich wederrechtelijk te hebben toegeëigend een bedrag, zooals door ons bereids werd opgegeven, welke gelden, zijnde de opbrengst van verkochte plaats- en vervoerbiljetten, hij anders dan door misdrijf onder zich had, en welke gelden hij ln Nederland en België ten eigen bate had aangewend. Gehoord werd alsnog de heer Wiggers, ambtenaar der reclasseering, die zich be treffende een eventueele voorw. veroordeeling, niet gunstig uitliet. Ook de Officier vond geen enkel motief, om zijn requisitoir, strekkende tot veroordeeling tot 5 maanden gevangenisstraf, te wijzigen. Niettemin vond de Politierechter, ln afwijking met dit requisitoir en reclasseerlngsadvies termen den verdachte een voorw. straf op te leggen en wel 6 maanden gevan genisstraf voorw. met 3 proefjaren, onder toezichtstel- Ung van het genootschap te Alkmaar en onder meer met de bijzondere voorwaarden, dat het den veroor deelde In geen enkel geval zal worden toegestaan, zich gedurende zijn proeftijd buitenslands te begeven. Voorts zal zijn voorloopige aanhouding worden opgeheven. Zoowel officier als veroordeelde deden afstand van den hooger beroepstermijn, zoodat dit vonnis onher roepelijk is geworden. De toegevoegde verdediger van verdachte was niet aanwezig bij de voortgezette behandeling, welke afwe zigheid den politierechter aanleiding gaf den verdachte te vragen, of hij het contact met zijn verdediger hao verloren. Hierna sluiting. ONZE KOLOS IcN. Bloedig drama. Tegen den ochtend, werden de bewoners van de desa Pantjeran, in Menteng Paal Batoe, opgeschrikt door hulpgeroep uit één van de kamponghuizen, meldt het Alg. Ind. Dagblad. Men spoedde zich naar de plaats, waar het gegil vandaan kwam om weldra tot de ont dekking te komen, dat zich hier een bloedig drama had afgespeeld. Op den vloer in de voorgalerij lag een jonge man, badende In zijn bloed. Het slachtoffer, Llhoen, iemand van ongeveer 20 jaar, vertoonde niet minder dan 10 ernstige slagwonden over het lichaam, hem met een golok toegebracht Binnen lag in den zelfden toestand, op wreedaardige wijze verminkt de vrouw des huizes, Senang, Iemand van minstens over de vijftig. Het bleek, dat de dubbele moordaanslag was bedreven door den huisheer Dinim, die terstond na zijn daad zich op weg begeven had naar den wijkmeester, om zich ate melden. Dinim trachtte het eerst to doen voorkomen, alsof hij zijn vrouw op overspel had betrapt, en en mata glap (moordeuchtige zinsverbijstering) geworden was. Later bleek, dat de zaak zich geheel anders had toegedragen Het was n.1. Dinim bekend, dat Lihoen werk maakte van één van zijn ongehuwde dochters. Zulks stond hem niet aan, terwijl de dochter voor den adspirant-minnaar ook niet veel voelde. Dien nacht nu kreeg Llhoen he1- In zijn hoofd om de familie een bezoek te brengen, zoo genaamd om een praatje te maken met één der huisgti- nooten, een schoonzoon van Dinim. Weldra bleek, dat zijn bezoek meer het meisje gold, dat hiervan niet ge diend was De vader in woede ontstoken, mengde zich in het geval, met het bekende gevolg. Daarna rende hij naar binnen, naar zijn vrouw, van wie hij dacht, dat ook zij in het avontuurtje van Lihoen betrokken was. Beide slachtoffers werden naar de C.B.Z. getransporteerd, waar de oude vrouw kort na aankomst aan de bekomen ver wondingen overleden is. Meisje geschaakt. Het gebeurde tusschen Kebajoran en Pasar Minggoe. vertelt het Bat. Nwsbl.. Een ronggenggezelschap (gezel schap waarin dansmeisje optreden) uit Bekassi had den vorigen nacht ter gelegenheid van een condanganfuif in het Kebajoransche een dansultvoering gegeven en was op weg naar huis. Onderweg, men was nauwelijks de Kebajorangrens voorbij, zag het gezelschap zich plotse ling omsingeld door een tiental inlanders uit laatstge noemde kampong afkomstig, met welke lieden de tand- akker3 zoo kort geleden nog; in gezellige feestvreugde hadden verkeerd. De ronggengtroep telde onder zijn dan seressen een jonge dochter van 15 jaar, die kans gezien heeft op het festijn menig mannenhart in beroering te brengen. Een Don Juan, die in de kampong nogal aan hang had, wilde het meisje voor zich hebben. Toen dit niet goedschiks kon, besloot hij met zijn makkers een aanval te doen op de weerlooze lieden, om zich zoo, met geweld, in het bezit te stellen van de vrouw, die de ia- pressario hem niet wilde afstaan. De roofpartij gelukte volkomen. Moeilijker scheen het echter ook het meisje verborgen te houden voor de gealarmeerde dessa en veldpolitie, die er en massa op uittrokken. De geschaak te jongedame werd spoedig gevonden, met zes leden van de bende, de andere schuldige wisten te vluchten. Zij zijn echter bekend en zullen vermoedelijk nog wel de gevolgen ondervinden. Zijn gezicht beviel hem niet. De heer W. Th. van Schaik, waarnemend hoofdinspec teur der S. S., die een Inspectiereis door den Oosthoek maakt, heeft te Soerabaja zijn intrek genomen in het Oranje-hoteL Op een avond heeft hij een zeer onaange name bejegening moeten ondervinden van den heer Holleman, die thans als electrotechnisch ingenieur bij den Marine-vllegdienst werkzaam is, lezen wij in de Ind. Crt Volgens bij de politie ingewonnen inlichtingen, moet zich het geval als volgt hebben toegedragen: De heer Holleman, die vrosger onder den heer van Schaik tc Meester Corenlis, bij de electrificatie der S. S. lijnen heeft gewerkt, stapte op den hoogsten S.S. autoriteit af, en gaf hem, zonder te waarschuwen, een klap in het gelaat» Toen de politie later aan den heer Holleman vroeg, waarom hij dit gedaan had, luidde het antwoord* „Zijn gezicht beviel mij niet!" Maar was u dan niet wat angeheitert? wilde de politiebeambte weten. Neen, luidde het pertinente antwoord, zet u toch vooral in uw rapport, dat ik beslist niet dronken ben geweest, toen ik den klap gaf. De reden van mijn daad zal ik aan de betrokken rechters mededeelen. Daar de heer Hollemau thans in marinedienst is, zal de zaak, die aanhangig is gemaakt, waarschijnlijk door den krijgsraad uitspraak moeten worden gedaan. De geheimzinnige inbreker in 's Lands kas. Het A.I.D. vertelt een geschiedenis, die zich op een der hoofdplaatsen van mldden-Java heeft afgespeeld: De vrouw van den inspecteur van financiën werd op een nacht gewekt door de telefoon, Haar man was op jacht. Het volgende gesprek ontspon zich: „Hallo! Inspecteur van Financiën?" „Jawel; met wien spreek ik?" „Pardon, mevrouw, hier Politiebureau; is mijnheer er ook? „Nee, die ls niet thuis, maarre..." „Hebt u de sleutels van 't kantoor van 's Lands kas ook tot uw beschikking?" En nu wrevelig om haar wreed verstoorde rust: „Die heb ik niet en mijn man ook niet. Dan moet u bij den algemeenen ontvanger zijn." „Ja, maar die ls niet te bereiken en we dachten, dat u mogelijk „Nee mijnheer, Ik kan u niet helpen, maar waarom al die vragen op dit uur?" „Ja... eh... ziet u; er Is een inbreker in het gebouw van 's Lands kas en... Na gehouden krijgsraad werd ten politiekantore be sloten, dat men met eenige politiedienaren, geholpen door de militaire vaste bewakers, het gebouw zou om singelen en den dageraad afwachten, tevens de terug komst van den algemeenen ontvanger met den sleutel. En in alle stilte vormde zich een cordon van geladen vuurwapenen, werden de klingen der klewangs nog eens op hun scherpte beproefd. Spiedende oogen beloerenden vanuit 't donker elke dakpan, elk raam, elke deur. Nee, hij zou onmogelijk kunnen ontsnappen, de snoo daard. De vreemde geluiden daarbinnen werden gedeter mineerd als openen en sluiten van laden, vijlen en boren door hard.hout... plotseling een harden slag... zeker een pak bankbiljetten op den grond gevallen. Fluisterend gingen de bevelen van mond tot mond: „Let op dat raam... Ik hoor geschuifel van voeten ln die richting... pas op... daar hoor ikweer Iets aan deze zijde... Klets!... Wat beduidt dat?... Opletten... turen...j op alle mogelijke verzet voorbereid... Zoo werd in spanning de dageraad afgewacht. Ont snapt was-ie niet, onmogelijk bij zooveel nauwkeurige bewaking. Terwijl men rondom het gebouw op alle gebeurlijkhe-| den was voorbereid, werd de deur van het kantoor ge opend... niets te zien. Maar al die kasten waren even- zoovele schuilplaatsen voor het ongure Individu. Behoed zaam zoeken... wapen in de hand... plotseling een zwak geritsel In een donker hoekje en... zielig! met de pooten in de lucht klauwend, lag op z'n rug de inbreker... een dikke bromtor. Tableau! EEN NIET VERWACHT ANTWOORD. (Pages Gaies.) Je hebt groot gelijk, dat je je vrouw geen wijn laat drinken. Ja. deze week is het mijn beurt.

Schager Courant | 1929 | | pagina 6