SanapM±? VERMAKELIJKE KRONIEK V.V.V. Groet—Kamperduin. VAN Groot Gortbuikenburg, Hoofdstad van Opper-Kafferstein door DIRK DUYVEL Junior. Gevatte Koude Ingezonden Stukken. BILLY BOO. Vergadering van de V.V.V. GroetKamperduin. De Voorzitter de heer Kos opende de vergadering ter wijl de notulen werden gelezen en goedgekeurd. Hierna deed de Voorzitter verschillende mededeelin- gen, over wat den afgeloopen zomer was geschied. De boeien, door V.V.V. zonder toezicht geplaatst, dus over gelaten aan de hoede van 't publiek, was een succes ge weest; de kaarten met waarschuwingen hadden hunne uitwerking goed gedaan; banken waren dit jaar niet geplaatst, doch voor 't volgend jaar zou 't bestuur met plaatsing voortgaan. De statuten waren ter koninklijke goedkeuring opge zonden. Dank werd aan den Gemeenteraad gebracht voor de verhoogde subsidie voor 1930. Een verheugend feit was het dat de gemeente f 100.000 had gevoteerd voor een geheel nieuwen klinkerweg, doch de Voorzitter zag alsnog gaarne ook den Voorweg in orde gebracht, als zijnde een belangrijke verbinding van Groet—Kamp met 't Noordhollandsch Kanaal. Hij gaf alsnog den Raad beharding van den Voorweg op goede breedte in overweging. Een groot succes voor de V.V.V. was de aanleg dei- waterleiding te Kamperduin, 't Aanbrengen van een urinoir te Groet door de gemeente werd zeer geappreci eerd. Tevens werd dank gebracht aan den burgemeester voor zijn ijveren voor reclame, verbetering van den tramdienst, alsook inzake de steun van B. en W. in- 13. Dagen van gemeentelijke zaligheid. - Glo rierijke opkomst van Groolgortbuikenburg. - Vol vette intellectueelen. - De Demosthe- nus van de Alkmaarsche balie, zonder knikker in zijn mondherdacht. - Het dier baar plakje grond waar mijn gymnasium stond. - Geestelijke koks, die de brij niet verzouten. - Onze burgemeester geeft vol gas. - Wat de vroegere jeugd moest ont- beeren. - Het beste is voor onze. kinderen niet goed genoeg. - Ze konden het toen maar mooi zeggen. - 3 Kwartjes aanvan kelijk weeksalaris. - Kerst geècrd en bo venaan, nu roemloos in den grond ver gaan. - De plechtigheden en voorbereiden de zorgen bij de indeeling van bomsoldalen - Witte boonen en gele kanaries. - De dames s.v.p. even de kamer uil. - Wel meeloten maar niet meegenegerd worden. - Een reuze mooie militaire feeslmarsch bij de warme kachel. - De kweekplaatsen van Jan Pet's en Kees Boezeroen's geleerdheid in 1875. - Professoren en docenten uil de Lombard- en Brillesteeg. - De pedel, die met mijn neus de kachel aanmaakte. - Wetenschappelijke cursus in het venten met spaarboekjes. - Een Langedijlcer schil derhuis voor het waarnemen van stofwis selingsverschijnselen als hoofdprijs. - La tere promoties. - Een weggewaaide en verregende Sinte Maartensavond. - Onge- wenschtè bedelpartijen, zelfs van gegoede burgerkinderen. - 'n Reuze pieper. - 'n Smeerkaars, 'n grauw papieren zalc en 'n bezemsteel als feestmateriaal. - Het echte en onvervalschte St. Maartensavonddeun- tje. - Hou je maar aan je trouwen vriend Dirk. - Teeder afscheid, maar niet voor eeuwig. - 'n Kus en 'n poot tot besluit. Hooggeeerde Lees en Luistergraage volksmenigte! Heerlijke dagen, mijn dierbare vriendinnen en vrien den van subtiel intellectueel genot, dagen van hoogge stemde geestelijke verheugens, dagen van nooitgeweten zielèschoonheid, die ons moeten stemmen tot intense dankbaarheid voor de rijke gaven van verstand en hart, van wetenschap en bewonderingswaardige, welsprekend heid, waardoor ons nederig en voorheen met den sluier der onbekendheid zedelijk bedekt Grootgortbulkenburg is gaan schitteren als een sterre van de grootste grootte aan het firmament van Opperkaffersteln, hebben onze lauwe burgerharten weer gekosterd en verwarmd.Wordt toch niet met gepast feest- en waardig eerbetoon met geestdrift en vreugde van alle intellectueelen van 40 plus, wat zeg ik? 40 plus, van 45 plus! - neen, laat ik liever zeggen volvet - (als jelui me nu asjeblieft niet verkeerd willen begrijpen) het 30-jarig bestaan van de Grootgortbuikenburger accademie, het gymnasium ge vierd? O, ik herinner me nog als de dag van gisteren hoe in 't jaar 1899 deze verdienstelijke hoogeronderwijsinstelllng in de schouwburgzaal van de „Harmonie" met een waar lijk magistrale inaugurale (wat ik zeggen wil, kinderen, hou je zakwoordentolk klaar), ik repeteer: inaugurale, dat beteekent, inwijdingsrede, werd ingeleid en geopend door mr, F. H. G. van der Hoeven, het meest welspre kende lid van de Alkmaarsche balie die in zijn marti ale kners 'n collectie grieksche en latijnsche spreuken meesjouwde, waartegen zelfs ondergeteekende, hij moet dat met groot zelfmedelijden nederig erkennen niet kon concurrecren. En met dezen voortreffeiyken strafrechtplelter, dezen feestredenaar op geleerde bijeenkomsten par exceilence (ja, ik ben nou zoo heel erg stom niet, al stond mijn gymnasium op de klapbessenkermis aan den Omval), wil lk dan heden weer uitroepen: Uitverkoren geesten van Grootgortbulkenburg: Haec olim memlnlsse juvabit Met onverwoestbaar genoegen zullen wij deze ze genrijke dagen herdenken! Non omnis sunt kokke, qul dragere messos longos! Het zijn waarlijk niet allen koks, die lange messen dragen, maar in Grootgortbulkenburg mogen wij heden ten dage prat gaan op kookkunstenaars wier geestelijke brouwsel, ook zonder het dragen van lange messen, het intellect onzer burgers heeft gevoed. En staat niet aan het hoofd van Grootgortbulkenburg onze bemindo burgervader die ook dezer dagen weer door zijn hemelsche welsprekendheid op het festijn der geestelijk meerderwarigen op ondubbelzinnige wijze heeft getoond ten alle tijde the rlght man on the right place... de rechte man op de rechte plaats te zijn! Wat moet het tegenwoordig Jonge geslacht toch niet hevig dankbaar zijn, voor al de moeite die hesden wordt besteed voor hun tijdelijke, maar vooral voor hun gees telijk welzijn! Als kernspreuk stond in mijn aan wetenschap en dlk- gesmeerde boterhammen arme Jeugd op het bekende tijdschrift „Het jonge volkje" waarop ik wegens ge brek aan duimkruid niet was geabonueerd, maar dat ik gepraedestineerd was om bij de lezen» rond te bren gen met nog wel 100 andere tijdschriften legen beloo ning van... (nou niet lachen hoor, het was al beroerd genoeg) 3 kwartjes, zeggen 75 cents per week) aan het hoofd van dit jeugdblad stond dan geschreven: Het besto is voor onze kinderen nog niet goed genoeg! Dat was In die dagen natuurlijk een paskwil, maar nu, 50 jaar later beginnen ze toch van dat moois wel eenige sjoege te krijgen. Toen ik nog jong was zou Justus van Maurik, de litteraire sigarenmaker met zijn natuurlijke schrijversaanleg, toen alom gevierd, nu schandelijk vergeten (zoo vergaat het mij natuurlijk ook) zeggen, werd er aan de spes patriae, de hoop des Vaderlands, niet zoo overmatig veel aandacht en zorg besteed. Die begon toen pas als je 19 jaar werd en je in aan merking kwam om tot bomsoldaat en witte boon te worden gepromoveerd. Dan werd je uitgekleed, gewogen en gemeten en moest je, 't is schandalig dat ik het zeggen moet ik verzoek de dames 'n oogenblik naar de keuken te gaan om te zien of het koffiewater nog niet kookt, in je nakende pierewiet voor Jan Klaassen spelen bij de keuring. Was je eenigste zoontje, al had je pipa ook milejoenen, dan kon je die andere half gare gabbers ongemoeid staan uitlachen, maar was je per ongeluk 'n kostwinner met 'n stuk of wat magere broertjes, dan werd, als het lot uit de glazen goud- visschen je niet gunstig was, je in Je leelijke blauwe apejassle gestopt om gedrild en uitgevloekt te worden! Dan kon je je loopstokken uit den naad marcheeren op de wijs van: Turf in je ransel (bis), stroozak is geen mode meer... 'n Reuze-marsch als je 'm op de radio hoort en je in je luie mafstoel je pijp zit te lurken, maar als je in de brandende zomermiddagzon moet meetlppelen, kan je nog lang niet zeggen, dat je gelukkig ben. Maar voor de rest werd er bitter weinig belang In de nooden en behoeften van de dragers van de eer des Uands in de toekomst, gesteld! Mijn gymnasium, lyceum of volksuniversiteit was de armenschool van meester v. <1. Berg, de tusschensohool van meester A. P. Zijlmaker, Apie zeiden de jongens, ik zie hein nog voor me met zijn lange baard, nog langer gouwenaar en hooge zijden pet op,... Vervolgens kwam de school voor de „grootelui's jongens" van meester Rei ziger, 'n welgedane oude heer met 'n buik als 'n burge meester. De Hoogere burgerschool schakel ik uit. Dat was heelemaal geen spek voor onzen armelui's bek. Omdat mijn vader toevallig wat meer verdiende dan 9 gulden per week en kiezer was voor den gemeente raad, genoot ik zoo waar het voorrecht om ingedeeld te kunnen worden bij de „burgers" en heb ik met ont zettend veel vrucht tot mijn tiende jaar het gymna siaal onderwijs genotèn van de dikke dame, de Ka^ oome aap, pikkie Vogelenzang en bril Gründkekner, zooals al deze onderwijskrachten door de jongens nader werden gequalificeerd. Ik herinner me nog erg best de ouwe Kruif, die altijd 's morgens de kachel kwam aan maken, bij welke operatie met veel succes zijn neus, die de kleur had van een electriscihe richting-aanwijzer in onze dagen, de lucifers remplaceerde. Toen ik 10 jaar oud was en juist aan de dubbele breuken zou beginnen te kluiven, word er geoordeeld, dat ik voldoende geleerdheid had opgedaan en kon ik mijn hoogere onderwijs-studiën voortzetten met het venten van spoorboekjes, tegen den civielen prijs van 5 cents, kom daar nou nog eres om, en meer dergelijke wetenschappelijke experimenten! Als u er nieuwsgierig naar is, zal ik jelui later eens vertellen, hoe ik succes sievelijk ben opgeklommen tot commissionnair in fijne „after-dinners" a f 1.50 per 1/10 (dat is 100 stuks) kistje, waaraan verbonden een reuzenloterij zonder nieten, met als hoofdprijs een Langendijker W.C. met toebehooren. Nu wil ik dezen duivelachtlgen 13den brief besluiten met een enkel woord van waarachtige deernis omtrent het jaarlijksche kinderfeest, dat valt op 11 November en waarop de koters ter gedachtenis van den edelmoedigen Heiligen Martinus, die de goedheid had 'n armen naak ten bedelaar, die daar ten aanschouwe des volks en schrik van de bioscoopcmmissie aan den openbaren weg schaamteloos nederzat, liefderijk met zijn halven mantel te bedekken. Helaas, dit folkloristische feest is in den werkelijken en volsten zin des woords, Maandagavond in het water gevallen. De rampzalige lampionnetjes werden door den adem des winds en de tranen van Jupiter Pluvius uit geblazen en platgeregend. Het speet me voor de kleu ters, die zelfs in onze hooggeleerde dagen, hun lust in het vieren van dit overoud volksgebruik nog niet heb ben verloren. Alhoewel ik sterk moet afkeuren, dat ook hierin al weer leelijk de klad is gekomen en de eerzame „Sunte Maartens" worden misbruikt tot een bedelpartij, waar aan zelfs goed gesitueerde burgerkinderen ijverig deel nemen en de uitgereikte centen of snoeperijen niet van de hand wijzen! In mijn jeugd dachten we aan dit vernederend werk niet, ofschoon ik u met een woord van waarachtigheid kan getuigen, dat we armer waren dan de traditioneele mieren. We hadden op 'n bezemsteel 'n reuze-pieper of 'n koolraap, die werd uitgehold om 'n peukie smeerkaars in te planten, 'n grauw papieren koffiezak met 3 gaten er in, om dit kunstwerk heen gebonden en klaar was Kees! En dan werd met een heele bende kwajongens, allen productieve van G.G.B.B.'s selectieve teeltkeus, de taptoe door Grootgortbulkenburg uitgevoerd en brulden we, dat ons de oogen den kop uitbarstten, het volgende aandoenlijke gelegenheidslied: Sunte, Sunte Maarte, Turf, in de murf in den maneschijn! Hoog op de klompe, laag op de muilen, Bessie me Griet, zeg het niet, Wie heeft buurman dronken gevoerd? Steven van de klokke, Meisjes dragen rokke, Jongens dragen broeke, Ouwe wijven schorteldoeke... Brand in de lantaren, De vonken vliegen d'r uit De melsies loope om garen En de jongens om beschuit! Want, geachte toehoorders, dit en niet anders is de Officieele Grootgortbuikenburgers St.-Maartens-marsch, en wat sommige, pas aan de kinderschoenen ontwassen journalistieke snotbiebels u daaromtrent op den mouw willen spelden, laat u niets wijsmaken, maar blijft ten volle geloof hechten aan uw door het harde leven ge- louterden trouwen vriend en mentor, die zich noemt met kus en poot DIRK D. Jr. Influenza, Griep en Koorts; Rheumatlek' Hoofdpijn en Kiespijn Wettig beschermd tegen Vervalst tten tegen Vervalschlagen Apotb V Drogisten zake telefoonverbetering volgens 't bekende adres van de Kamer van Koophandel in Rijnland. De Begrooting voor 1930, voorgedragen door den pen ningmeester, den heer Jb. Koetten en sluitende met een cijfer van f 350,, kwam zonder debat met vlag en wimpel er door. Vervolgens bracht de Voorzitter in warme bewoordin gen hulde aan den badman, den heer P. Greeuw, voor do groote accuratesse waarmede hij 't drukke badleven te Kamp had geleid, alsmede voor de zoo bereidwillig verstrekte inlichtingen aan de badgasten, waardoor 't belang van V.V.V. ten zeerste was gediend (applaus). Hierna leidde de Voorzitter de besprekingen In over aan te leggen werken voor kookgas. Hoe de commissie, bestaande uit de besturen, der beide V.V.V.'s van Alge meen Welzijn en van den P.H.V. na lange besprekingen thans met vastere plannen kwam, en hoe de Raad van Schoorl in December a.s. daarover zal hebben te beslis sen. Burgemeester van Frldagh deelde mede dat de aan leg de gemeente zal kosten f 85000, en de exploitatiere kening was opgezet met als eindcijfer f 13000. Dat uit vrijwillige bijdragen een garantiefonds zal worden ge vormd voor eventueel exploitatie-tekort. Spr. wees in deze op 't mooie voorbeeld bij de totstandkoming van de waterleiding te Kamp.. De Voorzitter hield hierna een warm betoog voor deze aanleg, 't Is een eisch voor Schoorl als seizoenplaats. Terwille van de concurrentie mogen we ln deze niet achter komen bij andere plaatsen ln de naaste omgeving We dienen naast wat de natuur ons geeft, aan de gas ten alle noodlge comfort te bieden. Er zullen meer men- schen komen, 't belang van de gemeente eischt kook gas. 't Mogelijk tekort kunnen we begrooten op f 500, doch al was 't meer, we dienen dit te dc-kken. Een lijst zal straks worden aangeboden ter teekening. De heer Groothoff vraagt hoe het staat men den aan leg naar 't strand, 't Liefst natuurlijk zoo ver mogelijk, de aanleg van waterleiding had hem al zooveel gekost. De Voorzitter zegde hem, alle medewerking toe. De heer Dehé informeerde of de Achterweg ook gas zou krijgen. Hij woont daar en 't zal natuurlijk van in vloed zijn op de som welke hij zal garandeeren. 't Bleek dat de Achterweg bij het plan is inbegrepen, De heer C. Hoogvorst vraagt of allen welken zich in dertijd opgaven als te willen aansluiten, dit ook nu nog doen, en of het niet beter is dat de menschen een ze ker aantal M3. garandeeren. Het mag de gemeente niet kosten. De heer Meedendorp houdt een waar pleidooi voor gas, zegt dat we Schoorl vooruit moeten brengen, dat de prijs 14 a 15 ets. zal bedragen, en dat een garantie fonds de gemeente voor een strop zal behoeden. De aan leg is gebaseerd op 300 aansluitingen, welke gemiddeld 320 M3. gas zullen afnemen. Het rapport van den des kundige van het gemeentebestuur is in deze de lei draad. Het blijkt dat nog weer een nader rapport is uitge bracht, dat de toestand nog gunstiger maakt. De heer D. Duin Wz., (Raadslid) zegt, dat dan toch zeker een garantie voor gasgebruik zal moeten komen, 't Zou anders eens kunnen gebeuren dat de zaak niet klopte. Het bedrijf moet zichzelve kunnen bedruipen, er zouden anders nog andere burgers gebonden zijn, mede te betalen aan het verlie3. Het zal in elk geval in den Raad een punt van overweging uitmaken. Voor hem be staat alleen 't eerste rapport. Een rapporteur kan falen De rekening staat of valt met een misschien later te bouwen gashouder. Ook de heer Huiberts zou hier bang voor zijn en zegt dat van St. Pancras de ondervinding had geleerd dat later een gashouder moest bijgebouwd. De .voorzitter, de heer Kos, zou willen bouwen op den adviseur van de gemeente. Als die zegt dat statistisch is bewezen dat de menschen gemiddeld 320 M3. per jaar afnemen, dan gelooft hij dit. Schoorl als seizoenplaats zal zelfs wel meer gas gebruiken dan elders, en hij voelt meer voor een garantie in geld door bijdragen dan door eene waarvan we niet weten wat 't zal geven. Het gas gebruik is voor ons nog onbekend. Het is maar een durf van den Raad, en als 't eventueel een grooter tekort zou opleveren dan verwacht werd dan zou hij zeggen, wat is er tegen dat de gemeente dit betaalt, veelvuldig toch als het voordeel van het vreemdelingenverkeer ook voor de gemeente is. Hij wijst ln dit verband op wat in den Egmonder Raad is betoogd. Daar vindt men het ver- keersbelang een algemeen belang. De heer Hoogvorst doet tenslotte 't voorstel om de gemeentenaren te vragen: wilt ge gas en wilt ge dit onder garantie per M3. Men komt echter niet verder en er volgt op dat de garantielijst wordt aangeboden. Nadat enkelen voor een flink bedrag teekenen, blijkt bij 't overgroote aantal aanwezigen hiervoor geen ani mo. De vereeniging zelve teekende voor f 50. De heer Schermer (Raadslid) gaf in overweging 't op garantie van gasgebruik aan te sturen. Naturlijk kan 't bedrag in geld de garantie van 't gasgebruik ten goede komen, doch de eenige juiste weg is, dat zij, die 't gas willen hebben, in 't algemeen voor de gemeente garant zijn voor een eventueel verlies. Dit is alleen mogelijk, doordat ieder gebruiker zijn portie staat, al naar den omvang van huis of bedrijf. Het teekenen voor een garantiefonds op een lijst heeft beslist tot resultaat, dat een te veel, de ander te weinig betaalt en dat mag niet, geeft later last. En wanneer een deskundige beweert, dat de statistiek een gemiddeld gebruik van 320 M3. aangeeft, kan men dit geloven en is die garantie ook geen bezwaar. Spreker ziet aankomen, dat de Raad deze basis als grondslag zal nemen. Geheel niet eens is spreker 't met den voor zitter, dat de gemeente aan 't verlies kan meebetalen. Voor onzen weg zal zij ln 1931 f 11000 hebben te beta len, zit er diep genoeg i. Trouwens, een bedrijf moet zichzelf bedruipen, en menschen die niet aansluiten mogen niet aan 't tekort, in den vorm van belasting, meebetalen. 'tZou ook nog eens kunnen gebeuren dat de Ge meentelijke adviseur te hoog bij 't gasgebruik had op- gekeen. De gemeenteraad dient zich te mijden voor verlies, en zal zeer zeker garantie van gasverbruik eischen. Wij willen echter zeer zeker gas. De heer Dehé hield mede een flink betoog voor gas, en zag gaarne dat de menschen meer gemeenschapszin betoonden door flink te teekenen op de lijst. Voor 't houden van winteravanden was geen animo. In de plaats van den heer G. Duinmeijer, die zich niet herkiesbaar stelde, werd de heer M. Kroon benoemd. Voorzitter sprak waardeerende woorden tot den heer Duinmeijer, vooralles wat deze voor V.V.V. had gedaan waarvoor de heer Duinmeijer dank zegde. Hierna kwam aan de orde 't voorstel tot nauwere sa menwerking met V.V.V. Schoorl. Voorzitter achtte twee vereenigingen met eenzelfde doel niet in 't belang der gemeente noch financieel noch moreel. Het Bestuur stelde voor, dat de twee besturen op gezette tijden zouden vergaderen, terwijl de leiding zou berusten bij een algemeene voorzitter, welke geheel neutraal tegenover alles stond. Een vereeniging dus, bestaande uit twee geroepen, waarvan ieder de belangen zijner streek zou blijven voorstaan.'doch één, wanneer 't algemeen belang dit eischte. Gaarne zou hij zien, dat de burgemeester voorzitter zou worden. Deze echter deelde mede, nipt in aanmerking te willen komen, daar hij reeds zoo heel veel veragderingen te houden had. Stellig zou hij van een benoeming afzien. Algemeen werd 't idee goedgevonden en 't Bestuur ge machtigd om stappen in deze te doen. Bij de rondvraag zou de heer Duinmeijer den Bur gemeester willen vragen of de telefoon bij Gutker dis ponibel was indien een ernstig feit dit eischte. De Bur gemeester zegde dit gaarne toe. Nadat de burgemeester den voorzitter had gecomplimenteerd over zijn vlotte leiding, sprak hij den wensch uit, dat de samenwerking der V.V.V.'s rijpe vruchten zou dragen. De voorzitter wekte de leden nog op om nieuwe leden aan te brengen en sloot hierna de vergadering. Gesprongen Handen Winterhanden Wintervoeten Ruwe Huid a 30-60 en 90 ct. Tube 80 ct. Bi) Apoth. en Schagen, Nov. 1929. Aan de Redactie van onze Schager Courant. Mijneheeren, Beleefd verzoeken wij UEd. dezen Open Brief aan onzen geachten Gemeenteraad, te willen plaatsen. Bij voorbaat onzen welgemoenden dank. Waar wij Molcnstraters nog even op willen wijzen. Weledele Hoeren, Nu ons adres al reeds veertien dagen geleden aan Uw College is ingezonden en het natuurlijk vanzelf spreekt, hoogst belangrijk voor onze Gemeente als dit is, dat dit adres de eerstvolgende vergadering zal worden behandeld, willen wij nog even aanstippen, dat, afgescheiden van het al of niet komen van even- tueele markten, van welk een groot voordeel het voor onze Gemeente kan worden, wanneer dit plantsoen zou worden opgeruimd. De algeheele stijging van de diverse panden en de groote kans op vestiging van grootere zaken, is volgens ons al voldoende, door meerdere opbrengst van belasting, om ruimschoots de rente te verkrijgen van het bedrag, door den even- tueelen aanleg van deze straat uitgegeven. Voeg daar nog bij het bedrag wat ontvangen zal worden van het staangeld voor de stalletjes, wanneer deze er wel zouden komen, zoodat wij meenen dat over dit bedrag, stel dat dit, wanneer het bestraat zou worden, zoo ongeveer f 4000.zou worden, gemakkelijk heen ge stapt zal kunnen worden en te meer, daar verschei dene zakenmenschen hier veel grooter bedragen heb ben besteed voor moderniseering van hunne zaken. Zoodat wij meenen dat dit geld hier niet nutteloos besteed zal zijn. Mochten er echter bezwaren zijn te gen dit hooge bedrag, dan is cr volgens ons nog een vel goedkooper plan en wel dit: verwijder eenvou dig de beplanting plus hek, behard de dan open ge komen plaats, zooals dit b.v. in Medemblik het geval is, neem er van af wat voor het verkeer noodig is, maar mijneheeren, geef ons Molenstraters ook de kans, om bij, onverschillig welke kermis en feestivi- teiten er in de toekomst mogen komen, daar dan ook ons deel van te krijgen. Dit, Weled. Heeren, hebben wij nog gemeend onder Uwe zeer gewaardeerde en welwillende aandacht te moeten brengen. Inmiddelds teekenen wij, met de meeste hoogachting, DE MOLENSTRATERS. Een pony kwam aangeloopen Een lieve fee volgde gauw, Het «paardrijdstertje was schattig, Was gekleed in wit en blauw. Ze sprong vlug op de pony En ze sprong toen op en af Ze liet haar zweepje knallen De pony ging in snellen draf. DALE. Toen ze weer op 't paard was gesprongen Reed de pony haar 't circus rond Terwijl ze lachend, dansend, Boven op het paardje stond. Na die leuke toeren, Duikelde ze op het paard En zij balanceerde Aan het einde van zijn staart. Dat is knap. Zouden jullie dat ook kunnen?

Schager Courant | 1929 | | pagina 10