CALLANTSOOG. HEERHUGOWAARD. WARMENHUIZEN. HARENKARSPEL. HOOGWOUD. ANNA PAULOWNA. ZIJPE. LANGENDIJK. WIERINGEN. ALKMAAR. Het aan den voor deze gemeente ingelijfden dienstplichtige A. D. Visser der lichting 1926 wegens studieredenen verleende uitstel van eerste oefening is verlengd tot 3 September 1930. Het woonhuis staande aan den dorpsweg, alhier, eigen dom van den heer Ypma, te 't Zand, is bij onderhand- schen verkoop in eigendom overgegaan op den heer K. Haan, alhier. Donderdagavond hield de vereeniging D.O.G. een feest avond in het lokaal van den heer De Graaf. De vereeni- gingen „Liefdadigheid" en „Caecilia" hadden haar mede werking toegezegd, terwijl overigens verschillende dames en heeren iets ten beste zouden geven. Inderdaad mag deze avond goed geslaagd heeten. Een programma vol afwisseling werd ten gehoore gebracht. Muziek, zang, tooneel, voordracht en declamatie, waar van de aanwezigen volop hebben genoten, en hiervan tel kens uiting gaven door een hartelijk applaus. Na het sluitingswoord door den Voorzitter, Dr. J. J. Werner, bleven allen nog eenigen tijd onder het genot van een gezellig dansje bijeen. De vereeniging „D.O.G." heeft met dezen avond het seizoen goed ingezet Naar wij vernemen, zal het St.-Nicolaasfeest gehou den worden in Hotel „Duinzicht", dat voor het goede doel belangeloos door den eigenaar in bruikleen wordt afgestaan. Van verschillende andere personen zijn reeds toezeggingen voor dit feest ontvangen. De heer J. Koele te Heerhugowaard, is bevorderd tot ploegbaas bij de Nederl. Spoorwegen. Hem is als standplaats aangewezen den Burgerwerg, gem. Zijpe. Bij de Ned. Herv. Gemeente alhier is herkozen als Kerkvoogd de heer C. Kleimeer. Sedert wij kerkelijk bij den ring Alkmaar Ingedeeld zijn, schijnt het hier met de predikbeurten minder te worden. Het lijkt wel dat hier geen godsdienstoefeningen meer gehouden worden. De laatste dienst is hier begin Octobor gehouden, dus een week of 8 geleden. De heer Rentenaar verzekerde ons, dat hij de volgende week met het daarstellen van de radiodistributie een aanvang zal nemen. Met de bestrating aan het Noordeinde van het dorp (Oostwal) is deze week begonnen en aan het Zuideinde (Oudewal) liggen de steenen al gedeltelijk hiervoor gereed. Dit zal voor de aldaar wonenden en omgeving een ware verbetering betee- kenen, daar deze wegen in een zeer slechten toestand verkeerden. DIRKSHORN. Onder leiding van den heer L. Reuvers werd Donder dag ten huize van den heer D. Bruin een vergadering gehouden van de afdeeling Harenkarspel van „Het Witte Kruis." Na opening las de secretaris, de heer J. Wartenhorst, de notulen der vorige vergadering, welke onder dankzeg ging werden goedgekeurd. Naar aanleiding dezer notu len deelt de voorzitter mee, dat de cursus in „Eerste hulp bij ongevallen" juist dezen dag is aangevangen. De leiding berust hij den heer Stoutjesdijk uit Alkmaar, ter wijl 25 dames aan den cursus deelnemen. Voor den moe dercursus hadden zich slechts 4 dames aangemeld, zoo dat deze niet kon doorgaan. Over enkele weken zal van wege „Het Witte Kruis" nog eens een poging gedaan worden, hier een dergelijken cursus in 't leven te roepen. De heer Doekes informeert naar de kosten van ver pleging van een patiënt en de huisvesting van de va- cantiezuster. De penningmeester geeft de gevraagde in lichtingen. Ingekomen zijn o.a. uitnoodigingen tot bijwoning van de opening van het Districts-consulatiebureau te Alk maar en een Witte Kruisavond te Schagen. Na eenlge besprekingen worden beide voor kennisgeving aangeno men. Alsnu brengt de voorzitter verslag uit over het be handelde op de vergadering van de wijkverpleging te Alkmaar en van de Algemeene vergadering te Amster dam. Volgt reglementswijziging. Op voorstel van het bestuur der afdeeilng wordt art. 4 van het Huishoudelijk Regle ment in dier voege gewijzigd, dat aftredende leden ter stond herkiesbaar zijn. Uit 't oogpunt van belangstelling en stabiliteit is zulks zeer gewenscht. Tot bestuursleden worden nu herkozen de heeren P. Berkhouwer, J. Kant en J. Homan. Na eenige besprekingen over huishoudelijke zaken wordt de vergadering op de gebruikelijke wijze geslo ten. AARTSWOUD. Vrijdagavond was er door de afdeeling Hoogwoud voor Vacantiekolonies een propaganda-vergadering aangekon digd en toen wij er kwamen, bleek er nog al belangstel ling voor dit doel te bestaan, daar de zaal van den heer H. Bakker goed bezet was. Na het gebruikelijke over half-uurtje, nam de voorzitter Dr. Pool het woord en heette allen welkom, in het bijzonder den heer A. C. Bos, administrateur van het Centraal Genootschap voor Va- cantiekolon'^c. die ons straks eenigen tijd aangenaam en nuttig bezig zr>u houden. Voorzitter zeide, dat deze vergadering \.t aangevraagd door de Oudercommissie, doch door het overlijden van de secretaresse, Mevr. GlasPijper, was vertraagd. Tenslotte heet spreker nog welkom het kerkelijk zangkoor, dat zijn welwillende me dewerking dezen avond zou verleenen. Thans krijgt de heer Bos het woord en brengt alolr- eerst. eerbiedige hulde aan de nagedaohtenis van Mevr. GlasPijper, als secretaresse van de Afd. Hoogwoud, waaraan het Centraal Genootschap zulke aangename herinneringen had. Verder zeide spreker, dat in de eerste plaats voor een kind noodig was licht, lucht en zoneschijn, hetgeen hij straks op het witte doek hoopte te verduidelijken. Wij kregen van hem te hooren het verhaaltje van kleine Jantje, die, nadat zijn vader aan de t.b.c. was overleden, angstvallig door zijn moeder werd vertroebeld en daardoor steeds zwakekr werd. Ein delijk wist een buurvrouw, geholpen door de wijkzuster, haar te overreden om haar kind naar een der tien huizen van het Genootschap te zenden, later terugkeerende al3 een flinke knaap. Volgens spreker is een eerste vereischte voor een kind, orde, licht, lucht, zonneschijn, benevens een vriendelijke en aangename omgeving. Dat dit in de tehuizen van het Genootschap werd toegepast, kwam duidelijk aan het licht toen spreker ons het leven achter eenvolgens vertelde. Langen tijd stond spreker achtereenvolgens stil bij 4e tuberculose en hare besmetting, vroeger tering ge noemd. Eenvoudig vertelde spreker, hoe de besmetting ontstaat, hoe weinig weermacht het lichaam van het kind biedt, maar ook de bestrijding in het algemeen en waarin de zon het voornaamste aandeel heeft. Vooral ook de hygiëne speelt een groote rol in de bestrijding der t.b.c. Na deze iteenzetting kregen we te zien twee films, dit jaar speciaal voor het Genootschap opgeno men. We kregen nu achtereenvolgens de tafereelen van het verhaal van Jantje te zien. Het was buitengewoon aardig te zien, hoe zij er aankomen, hoe zij er eten, rusten, stoeien en slapen, hetgeen niet anders kan zijn dan ten gunste van de gezondheid van het kind. Daarna gaf de heer Bos nog een oude film, die ons liet zien het winterleven in en bulten de huizen. Aan het einde deelde de heer Bos nog mede, dat het zoo gelukkig was, hetgeen hij bij ervaring had ondervonden, dat de kinderen, welke eenigen tijd in een der vacantle- huizen waren geweest, bijna allen het goede zaad: orce, rgelmaat en zindelijkheid, als zij ln hek gezin waren teruggekeerd, uitstrooiden. Dr. Pool dankte den heer Bos en het Zangkoor voor hun medewerking en de aanwezigen voor hun opkomst, beval de afdeeling waurm aan en sloot deze aangename nuttige vergadering. Voor rekening van Mej. E. den Engelsen, hoeden- modiste alhier, zal ln de Spoorbuurt een woon- en win kelhuis worden gebouwd. De heer C. Vlaming, aanne mer alhier, is met den houw belast. Politie. Gevonden: een kaasje en een pakje met in houd. Inlichtingen ter secretarie. Ouderavond aan school I, gehouden Vrijdag 15 No vember 1929. Voorzitter, de heer V. Kaan, opent de vergadering met een hartelijk welkom aan alle aanwezigen en spreekt zijn voldoening uit, dat de ouders in zoo'n groot aantal zijn opgekomen. Nadat de secretaris de notulen voorgelezen heeft, die onveranderd goedgekeurd worden, kreeg het hoofd der school, de heer A. Kramer, het woord voor het tweede punt van de agenda, de mededeelingen. Al weer waren er veranderingen in het personeel ge komen na den laatsten ouderavond. De dames Luns hof en Noorman en de heer Brouwer waren vertrok ken en de nieuwe leerkrachten, de dames A. de Snaijer en F. van Konijnenburg en de heer II. Cor- nelissen konden voorgesteld worden. Evenals de heer Brouwer, hoofd der scholo te Schagen, dat reeds in een ingezonden stuk in de Schager Courant had ge daan, greep de heer Kramer deze gelegenheid aan, om te wijzen op dat steeds weer voorkomende verwis selen van personeel, wat voor een groot deel moet toegeschreven worden aan den klase-aftrek op het sn laris van de plattelands-onderwijzers. Het is al te dwaas te beweren dat het platteland goedkooper is dan de stad, het tegendeel is gemakkelijk te bewijzen en om aan die onbillijkheid, die korting in salaris te ontkomen, trekt men uit de kleinere plaatsen naar de grootere, zoodat het platteland door velen als een doorgangshuis beschouwd wordt. Dat moet ten na- deele van het onderwijs zijn en spreker hoopt dan ook, dat, als men tot een landelijke actie voor afschaffing van den standplaatsaftrek komt, het gemeentebestuur mede op de bres zal staan, niet alleen dus voor zijn onderwijzers, maar vooral ook voor het kind. Even memoreert de heer Kramer nog de sterke stij ging van het leerlingen-aantal in het voorjaar, waar door de zesde leerkracht benoemd had moeten wor den, als niet het teveel van leerlingen was afgevloeid naar de andere scholen, voornamelijk de schooi in den Oost-Polder. De commissie, belast met het nazien der rekenin gen van het vorig St Nicolaasfeest, deelt nu bij mon de van den heer Bakker mede, dat alles in orde is be vonden. De totale inkomsten waren f 334.10, de uit gaven f311.88, alzoo een saldo van f22.22, als begin voor het komend© feest. De heer Kramer deelt nu mede, hoe alweer inlich tingen zijn ingewonnen en dat de heer Jonker de groot© tent weer beschikbaar stelt voor den -kien De cember, den dag waarop St. Nicolaas verwacht wordt. Moeilijkheden ondervond men echter met het enga- geeren van 'n bioscoop-onderneming, die evenals vo rige jaren een film zal laten draaien. Mocht men niet slagen, dan zal daarvoor in de plaats komen een mooi verhaal met lichtbeelden. Spreker hoopt, dat de lijsten, die vervolgens aan verschillende dames wor den uitgereikt, om aan de ingezetenen gepresenteerd te worden, te zamen weer een bedrag mogen ver melden, grooter nog dan dat van het vorige jaar en de stijgende lijn, die daarin bestaat, dus blijft voortdu ren. Als inlasch en om eens te laten hooren het groote verschil met de lesjes van vroeger, leest nu het hoofd der school voor een humoristisch lesje uit een modern leesboek, waar met genoegen naar geluisterd wordt. Na de pauze heet de heer V. Kaan de inmiddels gekomen gasten welkom, eenige bestuursleden van de afdeeling Anna Paulowna van het N. V., die ver zocht hadden eens op een ouderavond het alcohol vraagstuk te behandelen, voor zoover dit op 'n ouder avond op zijn plaats is. En daar de heer Van Dijk dit onderwerp nu zou behandelen, waren zij ook uit- genoodigd. De heer S. T. van Dijk, begon nu met zijn lezing: „Het kind en de alcohol". Hierover wist de spreker zooveel te vertellen, dat ons verslag te uitgebreid zou worden, als we alles wilden weergeven en we moe ten ons dus bperken tot de hoofdzaken. Over de fu neste inwerking van den alcohol op de nog in groei zijnde organen van het kind, zal wel niemand willen redetwisten. Toch komt het nog wel voor, dat kinde deren alcoholhoudende dranken krijgen. Vooral be lichtte spreker het nadeel, dat het kind ondervindt van het gebruik van alcohol door de ouders. Bij dier en plant tracht men door teeltkeus de soort sterker en beter te maken. Bij den mcnsch gebeurt dat niet en daarom moet men zich dubbel teweer stellen tegen slechte invloeden, die het geslacht minderwaardig doen worden. Misbruik van drank door de ouders bezorgt hen lichamelijke en geestelijke afwijkingen, die door de erfelijkheid vaak nog sterker tot uiting komen bij de kinderen. Ook de paedagogische kant van het vraagstuk werd bekeken, de ellende, die de drank in het kinderleven brengt en als slot wees de heer Van Dijk er nog op hoe ook hier weer ouders en onderwijzers ktinnen samenwerken. Daar geen der aanwezigen nog inlich tingen wenschte, dankte de heer Kaan met een kort woord voor de leerzame voordracht, die zóó met aan dacht gevolgd was, dat men wel kan veronderstellen dat zij haar nut zal afwerpen. Bij de rondvraag verzocht de heer Kramer aan de dames de lijsten op 23 of 24 November terug te be zorgen. Hoewel de heer Kramer bij een gesprek voor de vergadering reeds gevraagd had zulks niet te doen, wil de voorzitter toch met een enkel woord reppen over het aanstaand vertrek van het hoofd der school naar Den Helder. Hij wees op de prettige samenwer king van den heer Kramer met de ouders, het werk dat hij voor de school gedaan had en voorzitter meende uit naam van de ouders te spreken, als hij zei, dat den heer Kramer zeker zijn promotie naar Den Helder gegund was, maar men hem liever had gehouden. De heer Kramer, hierop weer kort antwoordend, zei, altijd te kunnen zeggen: „Mijn vrouw en ik hebben het altijd goed gehad in Anna Paulowna." Voorzitter sloot daarop de vergadering. BREEZAND. Naar wij vernemen, zal aan den Verlengden Stoom- weg voor rekening van den heer H. de Boer een dubbel woonhuis worden geboüwd. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Géboren: Petrus Cornelis Johannes, zoon van A. van Doorn en van M. C. Koning. Simon Chrlstlaan, zoon van C. H. Zwarts en A. C. Spreeuw. Cornelis Theodorus, zoon van G. J. Dorrestein en van M. M. Mol. Trijntje Grietje, dochter van W. C. Tijsen en van A, Schermer. Otto Hillern, zoon van J. Roos en van E. C. Oltmanns. Maria Helena Elisabeth, dochter van M. J. Rozenbroek en van H. M. Zomerdijk. Johanna Cornelia Martina, dochter van J. J. A. Verersen en van M. H. v. d. Berg. Ondertrouwd: Jan Beets, oud 25 jaar, tuinbouwer, wonende te Schagen en Elisabeth Slootweg, oud 22 jaar, zonder beroep, wonende te Anna Paulowna. Johannes Petrus Hulberts, oud 25 jaar, bloembollenkweeker en Geertrulda Johanna Hoogeveen, oud 22 jaar, A>nder beroep, beiden wonende te Anna Paulowna. Pieter Ren tenaar, oud 33 jaar, landbouwer en Grietje Keppel, oud j 28 jaar, zonder beroep, beiden wonende te Anna Pau lowna. Pieter Bakker, oud 25 jaar, machinist, wonende te Uitgeest en Aagje Maria Kranenburg, oud 23 jaar, zonder beroep, wonende te Anna Paulowna. Getrouwd: Arie van der Stelt en Wijtske Jeeninga. Overleden: Marïnua Pieter Ootjers, oud 49 jaar, echtgenoot van H. C. Slothouwer. ANNA PAULOWNA Donderdagavond, 14 November trad ln de Ned. Herv. Kerk alhier op, dominee Dr. R. van Veen van Barsln- gerhorn met het onderwerp „Van het Westelijk front geen nieuws", een bespreking van het bekende boek van Rem&rque. Het initiatief hiertoe was uitgegaan van den „VCJB", blijkbaar een dapper groepje, dat de risico voor de kos ten van zoo'n avond op zich dorst te remen. Voor een eventueel te kort zou de „J.V.O." borg zijn. Het is wel eigenaardig, dat een groepje jongelui, wier afdeeJIngskas toch ook niet zoo goed gevuld zal zijn (Iet op het borg zijn van den een voor den ander) zulk soort van avon den moet organiseeren, terwijl wij er anders van ver stoken zouden blijven. We worden den laatsten tijd ln den Polder niet overladen met lezingen door goede spre kers. Daar schijnt zoo weinig animo voor te bestaan, dat zelfs de vereeniging „T.A.G.O." dit jaar haar werk heeft gestaakt. Daarom alle hulde aan deze jongeren, die door hun durf ons dezen mooien avond bezorgd hebben en we hopen, dat ze ook finantieel er mee uit kunnen. Ge lukkig was de kerk goed bezet. Mej. A. Smit Jd., heette met een kort woord de aan wezigen welkom en wekte de jongeren op zich aan te sluiten bij de vredesbeweging. Daarna sprak ds. Van Veen den zegen uit en verzocht te zingen Gezang 194 vers 1 en 4. Mevrouw WegenerSleeswijk zegde de verzen „Wij bouwen een huis" en „Kerstklokken". Toen begon Ds. Van Veen zij'n rede. HU beschreef ons hoe jongens, opgezweept door hun leeraar, die zoowel invloed ten goede als ten kwade heeft, zich in den oor log begaven en dan pas begrijpen in welke hel ze be land zijn. Van de 150, die uittrokken, waren er slechts 32 over, toen hun compagnie met verlof ging en uit voerig werd ons geschetst hoe de overblljvenden, die dus wel lichamelijk werden gespaard, geestelijk ver nietigd waren. Zoo laat het heole, erg sober geschreven boek, al wil het geen aanklacht zijn, ons toch doorloo pend voelen de gruwelen van den oorlog, niet alleen om do ellende die hij brengt door dood, verminking en ver nietiging van welzijn, maar ook door den ster'cen te rugslag van den moraliteit van een oorlogvoerend volk. De vlot uitgesproken rede bestond uit twee gedeelten. Tusschen beide deelen declameerde mevrouw Wegener Sleeswijk weer een paar gedichten en werd gezang 252 vers 1 en 2 gezongen. Aan het slot weer declamatie en gezang, waarne do minee den zegen uitsprak. WU denken, dat velen, die deze boeiende voordracht volgden, en het boek zelf nog niet lazen, nu wel zullen trachten het in handen te krijgen. ANNA PAULOWNA Zondagmiddag 17 Nov. 2 uur, zal de heer S. P. van DUk, onderwijzer aan o. 1. school I wederom een ver telling met lichtbeelden houden, in de zaal van Veer- burg, voor kinderen van 1014 jaar. BREEZAND. Vrijdagmiddag Is de nieuwe zaak van den heer G. Borst Gz.. geopend en ook wU zijn even een kijkje gaan nemen Was het al een heele verbetering toen ongeveer 4 jaar geleden de oude winkel verbouwd werd, nu Is 't een zaak geworden die In alle opzichten beantwoordt aan de eischen van den modernen tijd Een ruime win kel, met drie toonbanken, twee flinke elalage's, keurige vitrines langs de wanden en mooie electri3che lampen. Breezand is een mooie zaak rijker geworden. Het bleek ons dat de heer Borst behalve in kruidenierswaren ook goedg esorteerd was in bonbons, fijne vleeschwaren, enz. Feestelijk deden de bloemen aan, geschonken door ver schillende familieleden en leveranciers. 'T ZAND. Men deelt ons mede, dat Daan Pool van Oudesluis Zaterdag 7 Dec. voor de vereeniging Nut en Genoe gen zal optreden. Het burgerwoonhuis met kapschuur en veestalling met de daarbij behoorende stukjes grasland aan den Zijperdijk alhier, eigendom van den heer C. Bakker te Koegras en laatstelijk bewoond door den heer J. Ren tenaar, ging door onderhandschen verkoop in eigendom over aan den heer Alb. Tiel Kz. te Julianadorp. Koegras. Gister arriveerde alhier een Rijnaak, met als in houd het laatste kwantum der op het nieuwe wegdek van den rijksweg tusschen 't Zand en Stolpervlotbrug te gebruiken z.g. teerslaklcen. Waar de verwerking dezer producten nog pl.m. 2 weken zal vorderen, kunnen we verwachten, dat de geheele weg laatst dezer of be gin der volgende maand voor alle verkeer zal kunnen worden opengesteld. Toen de heer P. Veeken, Schllderweg. Stolpen, J.J. Woensdagmiddag te pl.m. 4 uur van de Hoornsche markt huiswaarts keerde met zijn halftons Ford,, be- stelato, werd deze inden Middelweg te Heerhugowaard aangereden. Terwijl hij n.1. met een kalm vaartje in voornoemden weg reed, zag hij op eenigen afstand een vrachtauto in een dam van een boerenerf staan. Daar bij dezen wagen niets was te zien, wilde V. gev/oon doorrijden, doch toen hij tot vlak bij was genaderd, reed de vrachtwagen achteruit den weg op. Door flink in den linkterkant den weg langs te gaan, meende V. er nog achter langs te komen, doch de achteruitrijdende maakte een dusdanigen grooten bocht dat V. met kracht er tegen op tornde, zoodat de geheele cabine van zijn wagentje als het ware werd gekraakt en verder gaan niet mogelijk bleek. De garagehouder C. Johannes van hier werd gerequlreerd om het voertuig naar diens reparatieinrichting te sleepen. Vrijdagavond 15 dezer hield de vereen. Nut en Genoe gen alhier haar a!>omeene veragdering op de bovenzaa» van den heer Schrieken. Wijl de voorzitter, de heer Dr. Oterdoom, door ambtsbezigheden verhinderd, uitbleef, werd te kwart over negen inplaats van te acht uur, waarop de vergadering stond uitgeschreven, door den vice-voorzitter, den heer W. Jimmink, geopend. Spreker sprak hierbij zijn blijdschap uit met het goed vooruitgaand herstel van het zoontje van onzen dokter, waardoor de kans dat deze onze a.s. nutsavonden zal kunnen besturen, ls gestegen. Tevens spreekt hij zijn genoegen uit over het telt, dat behalve het bestuur heden 7 leden, en deze voornamelijk behoorende tot de jongeren, aanwezig zijn. Veel kan dit direct wel niet genoemd worden, doch daar wij gewoon zijn dat er slechts een paar zijn opge komen. kan het vanavond althans bevredigend genoemd worden. Hierna worden door secretaris, den heer Blaauw, de notu Ion der laatstgehouden ledenvergadering voorgelezen, welke zonder op- of aanmerking der aanwezigen wor den goedgekeurd. Aan punt no. 3 der agenda gekomen zijnde, u.t. re kening en verantwoording penningmeester, wordt door vice-voorzitter een drietal personen uit de leden geko zen, welke commissie wordt belast de bescheiden van den penningmeester te controleerem Bij monde van den heer C. de Leeuw wordt hierna aan het bestuur medegedeeld dat de diverse stukken alsmede de kas uitstekend in orde waren. Totaal ont vangsten. met inbegrip van saldo vorige jaren, bedroegen f 162.90^, terwijl de uitgaven f 89.43 bellepen. zoodat het eindsaldo f 73.47'/4 was. Hierna volgt verkiezing van 2 aftredende bestuurs leden, tw. de vice-voorzitter voornoemd alsmede de com missaris de heer Van der Oord. Met bijna algemeene stemmen worden belden herko zen, waarna zij tevens hun herbenoeming weder wen- schen aan te nemen. Aangezien het seizoen reeds tamelijk ver Ia gevorderd en het bestuur in haar j.1. gehouden vergadering d« vrees kosterde, dat eventueele stukjes door eigen krach ten op te voeren, te veel tijd ln beslag zouden nemen door instudeering ervan, heeft men toen besloten met den heer Daan Pool te Oudesluis tot overeenstemming te zien te komen, om dezen voor den eer3tkomenden nutsavond te engageeren. Waarn. voorzitter deelt thans mede dat men hierin nogal goed geslaagd ls, zoodat Daan op Zaterdagavond 7 Dec. a.s. voor het Nut zal optreden. Tevens daeelt voorzitter nog mede, dat de Nutsavond in de tweede helft van Jan. a.s. zal woraen gehouccn, waarop alsdan door eigen krachten zal wor den getracht den avond te vullen. Na rondvraag volgde sluiting. BURGERBRUG. Bij onderhandsche gunning is door de fa. Jae. Met te Alkmaar aan de aannemers A. Eriks en Zoon al hier opgedragen d( bouw eener nieuwe garage met werkplaatsen en twee bovenwoningen. GEMEENTE ZIJTE. -- Ingeschreven van 12 tot en met 15 Nov. Geboren: Af ra, dochter van A Pater en A Knijn. OUDKARSPEL. Naar wij vernemen zal de Operettevereeniging „Cae cilia" alhier op Zondag 24 Nov. en Dinsdag 26 Nov. een uitvoering géven van de operette „De Ganzenhoed ster", van Pau! Lacome. (Regie van den heer Slikker). De uitvoering zal plaats hebben In het hotel „De Bre- derodo". eigenaar de heer C. Via. ZUIDSCHARWOUDE. De zangvereeniging Gemengd Koor met het Kinder koor heeft 2 uitvoeringen gegeven in de tooneelzaal van den heer Kramer. Beide avonden was de zaal geheel vol met een dankbaar en enthousiast publiek, dat met volle aandacht de verschillende ten gehoore gebrachte num mers vo.'gde. Het programma werd op vrijwel onberis pelijke wijze uitgevoerd: zang en uispraak lieten zoo goed als niets te wenschen over en bewezen, met welk een ijver en ambitie de werkende leden, zoowel ouders als jongere, hun taak opvatten onder leiding van den eminenten directeur. Aan mej. T. Reino. die het kinder koor begeleidde en mej, A. Pluister, die eenige liederen op gevoelvolle wijze vertolkte, werden bloemen aange boden. ZUIDSCHARWOUDE. Het Bannebestuur ls thans voor een groot gedeelte klaar gekomen met de uitdieping van de Voorburggracht Voor de scheepvaart is dit een belangrijke verbetering. LANGENDIJK. Had men verwacht, dat de z.g.n. Langendijk-commis- sle, beiast met het onderzoek naar het al- of niet ten onrechte te hebben genoten van de bekende 5 pet voor uitbreidingen door den directeur der Gemeenschappelijke Liehtbedrijven te Langendijk en St Pancras, spoedig met haar onderzoek zou gereed zijn, tot nu toe is van het resultaat van haar onderzoek niets bekend. Men mag verwachten, dat waar aanvankelijk met voortva rendheid aan het onderzoek werd begonnen, spoedig het rapport zal verschijnen. Voor den betrokkene duurt het verloop dezer zaak reeds al te lang. LANGENDIJK. We vernemen, dat de beide onderwijzers, benoemd aan de U.L.O.-school hunne benoeming hebben aangenomen, zoodat het volgende jaar zal begonnen worden met 3 leerkrachten. NOORDSCHARWOUDE. Ten nadeele van den heer Langendijk aan den Laan- weg zijn uit een schuur ontvreemd een paar laarzen, een oliepak en een looplamp. De politie heeft de zaak in handen. NOORDSCHARWOUDE. Het recht van overpad op do Oosterstraat. Zooals onzo lezers wellicht bekend is, werd door de woningbouwvereniging „Algemeen Belang", aan de aannemers Butsen en Van Exter te Zuidscharwou- de het recht van overpad verleend voor het door de zen aangekochte bouwterrein, n.1. voor dertig gulden per te bouwen perceel. Had men aanvankelijk van de zijde der aannemers bezwaar tegen betaling van het recht van overpad, na een paar maal geconfereerd te hebben, werd men het tenslotte eens. De zaak was dus voor elkander, en kon men be ginnen te bouwen, mits het college van B. en W. de zer gemeente hunne goedkeuring hieraan verleende. De minderheid van dit college kon zich hiermede niet vereenigen op wettelijke gronden, zoodat deze kwestie nog steeds hangende is. De woningbouwvereniging had indertijd uit een oogpunt van veiligheid op het einde der straat een afsluitng aangebracht, omreden daar een sloot liep. Zoodra er overeenstemming bedeikt was, kon de af sluiting worden weggenomen, daar de sloot inmiddels gedempt was.. Nu hebben deze week de aannemers het hek weg lalen nemen, zoodat wij niet anders verwachtten dan dat er voldoende overeenstemming bereikt was, het geen hij informatie niet het geval bleek te zijn. Wij vernamen nog dat het niet onmogelijk is. dat op deze wijze een procedure wordt uitgelokt om een einde aan de zaak te krijgen. De woningbouwvereniging van haar kant meent er ten volle recht op te hebben dat van ieder te bouwen perceel dertig gulden wordt ver goed, daar het onderhoud van straten en brug o.m. voor haar rekening is. Hoe het ook zij, de zaak wordt op deze wijze niet bevorderd. De gemeente heeft o.i. hier een taak te vervullen, nl om de straat van de woningbouwver- eeniging over te nemen. Het aantal bewoners nadert de tweehonderd, iets wat ook niet voorbij mag worden gezien. Wij hopen dat deze onverkwikkelijke zaak spoedig tot een goed einde wordt gebracht. In de afd. Paarden der Onderlinge Vee en Paar- denverzekering Mij. „Helpt Elkander" werd over het afgeloopen boekjaar tot 1 Nov. 1929 ingeschreven een verzekerd bedrag van f 61980. Voor twee dieren moest uitkeering geschieden. De premie werd vastgesteld op f0.60 per f 100.— verzekerd kapitaal. Succes-nieuws. A.s. Zondag speelt S. I tegen Helder III te Den Helder. S. II speelt thuis tegen Breezand I. S. III speelt tok thuis tegen Oudesluis II en de S.-adspiranten spelen tegen J.V.C. A. Jl. Donderdagavond vergaderde in het lokaal van mej. de Wed. J. P. Poppen de loterijclub „Nieuw Le ven". De secretaris las de notulen, en de penning meester, de heer P. L. Vroone, deed rekening en ver antwoording. Alles werd in orde bevonden. In kas was f30.G6. Besloten werd één kwarten vijf twintigste Unie-loten te koopen. De aftredende secretaris, de heer S. S. Mostert, werd weder herkozen en nam de benoeming aan. EEN ALKLÏAARSCHE RAADSKWESTIE. Uitspraak van Ged. Staten. Op 1 September 1927 heeft de heer Van Drunen (s.d.) bedankt voor het lidmaatschap van den Alk- maarschcn gemeenteraad, doch op 6 September werd hij opnieuw gekozen. Hij heeft toen gevraagd, op nieuw op de lijst te worden geplaatst voor een vol gende vacature. Het stembureau had hem herkozen verklaard, doch de raad beschouwde zijn bedanken voor den vorigen zetel ook nu beslissend. Men weiger de hem toe te laten als Jid van den Raad. Gedep. Sta ten van Noordholland hebben Donderdag deze kwestie behandeld en toelating van den heer Van Drunen als raadslid bevolen.

Schager Courant | 1929 | | pagina 19